^

בריאות

A
A
A

סוג Mucopolysaccharidosis 3

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Mucopolysaccharidosis סוג III (מילים נרדפות: תסמונת Sanfilippo, כישלון ליזוזומלית AN-acetylglucosaminidase - mucopolysaccharidosis ש A, אצטיל-CoA ו-glucosaminide-N-acetyltransferase - mucopolysaccharidosis III B, N-acetylglucosamine-6-sulfatase - mucopolysaccharidosis III C, sulfamidazy - mucopolysaccharidose III D).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

תדירות המופע של תסמונת Sanfilippo באוכלוסייה הוא 1 לכל 70 000 לידות חי.

trusted-source[8], [9], [10]

גורם ל סוג Mucopolysaccharidosis 3

Mucopolysaccharidosis, סוג III - קבוצה הטרוגנית גנטית של מחלות בירושה אוטוזומלית רצסיבית. 

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16]

פתוגנזה

על ידי מוטציות הגורם למחלה ארבעה גנים שונים: ליזוזומלית AN-acetylglucosaminidase (mucopolysaccharidosis III A), אצטיל-CoA ו-glucosaminide-N-acetyltransferase (B mucopolysaccharidosis III), ליזוזומלית N-acetylglucosamine-6--Sulphatase (mucopolysaccharidosis III C) sulfamidazy (Mucopolysaccharidosis III D). כל האנזימים מעורבים בחילוף החומרים של heparan sulfate.

הגן heparan-N-sulfatase-SGSH - ממוקם על הזרוע הארוכה של הכרומוזום 17-17q25.3. 75.3% מהמוטציות הידועות כיום בגן SGSH הן מוטציות נקודתיות. מוטציות שכיחות אופייניות לאוכלוסיות אירופיות - R74C (56% בפולין ו -21% בגרמניה) ו- R245H (56% בהולנד) מתוארות.

תדירות המוטציה של R74C היא 47.5%, המוטציה של R245H היא 7.5%. שתי המוטציות האחרות, delll35G ו- N389S, יחד מהווים 21.7% מהאללים המוטנטיים.

AN-acetyl-glucosaminidase הגן, NAGLU, ממוקם על הזרוע הארוכה של 17-17q chromosome. 69% מהמוטציות שנמצאות בגן NAGLU הן מוטציות של שטות ושטויות, 26.3% הן מחיקות קטנות והכנסות. Acetyl-COA-cc-glucosaminide-N-acetyltransferase הגן, HGSNAT, ממוקם על הזרוע הקצרה של הכרומוזום 8-8p11. הגן התאפיין רק בשנת 2006 ועד כה, הוא מצא רק כמה מוטציות.

הגן N-acetyl-glucosamine-6-sulfatase - GNS - ממוקם על זרוע ארוכה של כרומוזום 12 - 12ql4. בעולם, 12 חולים עם Mucopolysaccharidosis IIID נרשמו. יש 4 מוטציות בגן GNS.

כאשר כל הפרה mucopolysaccharidosis תת III מתרחשת הידרדרות של סולפט heparan, הנכלל במבנה של קרומי התאים, כולל ממברנות של תאי עצב, אשר עולה בקנה אחד עם תהליכי ניוון עצבי חמור שנגרם על ידי ניוון של קליפת המוח. שלשול כרוני מוסבר על ידי מעורבות בתהליך הפתולוגי של מערכת העצבים האוטונומית יחד עם תפקוד לקוי של רירית המעי. אובדן שמיעה עצבי הוא כנראה בשל שלוש סיבות: דלקת אוזן תיכונה תכופים, עיוותים בעצמות האוזן וחריגות של האוזן הפנימית. הנוקשות של המפרקים היא תוצאה של דפורמציה של המטפיזות, את עיבוי של הקפסולה המשותפת היא משנית לתצהיר של glycosaminoglycans ו פיברוזיס בו. Vnutrisindromalnye הבדלים בחומרת המחלה נובעת אך ורק לפעילות תפקודית שיורית של האנזים המוטנטי: ככל שזה הוא, המחלה זורם יותר קל.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22]

תסמינים סוג Mucopolysaccharidosis 3

פולימורפיזם קליני בתסמונת של Sanfilippo הוא פחות בולט מאשר סוגים אחרים של mucopolysaccharidosis. מאופיין על ידי התקדמות איטית של המחלה, הפרעות נוירולוגיות קשות עם תסמינים חמורים מן האיברים הפנימיים ומערכות אחרות.

הסימפטומים הראשונים של המחלה בדרך כלל מופיעים בגיל 2-6 שנים אצל ילדים עם התפתחות נורמלית הקודמת. תסמיני המניפסט כוללים רגרסיה של התפתחות פסיכומוטורית ודיבור, הפרעות פסיכיאטריות בצורת התפתחות של תסמונת היפראקטיביות, התנהגות אוטיסטית או תוקפנית, הפרעות שינה; ילדים הופכים להיות רשלניים ולא קשובים.

תסמינים נפוצים אחרים הם hirsutism, שיער קשה, hepatosplenomegaly קלה, עיוות valgus של הקצוות, צוואר קצר. ההיווצרות של תכונות גסות פנים לפי סוג gargoilizma ו dysostosis המרובה מום השלד הביעה בחולשת Mucopolysaccharidosis III לעומת סוגים אחרים של mucopolysaccharidosis, פנוטיפ Hurler המאופיין. צמיחה, ככלל, מתאים לגיל, ונוקשות משותפת לעתים רחוקות גורם הפרה של התפקידים שלהם. רוב החולים לעיתים קרובות לפתח אוסטאופורוזיס ו osteomalacia. הפרעות השלד המשניות הן סיכון גבוה לשברים פתולוגיים. הפרעות פסיכואנולוגיות קשוחות נצפות לרוב על ידי 6-10 שנה של החיים, הם מובילים לחוסר הסתגלות חברתית חמורה. ירידה מתמשכת בשמיעה החושית מתבטאת בכל החולים עם צורות חמורות ומתונות של המחלה. ההתקפים הם נצפו כמעט בכל החולים כמו המחלה מתקדמת.

מהלך המחלה מתקדם במהירות, רוב החולים אינם שורדים עד גיל 20. הוא האמין כי mucopolysaccharidosis IIIA היא הנפוצה ביותר סוג חמור של תסמונת זו.

טפסים

ישנן ארבע צורות נוזולוגיות שונות זו מזו במידת הביטוי של הביטויים הקליניים והליקויים הביוכימיים העיקריים.

trusted-source[23], [24], [25]

אבחון סוג Mucopolysaccharidosis 3

אבחנה של mucopolysaccharidosis III הוא אישר על ידי קביעת רמת הפרשת גלוקוזמיצין בדרכי השתן ומדידה של פעילות האנזים. במקרה של mucopolysaccharidosis III, ההפרשה הכוללת של glycosaminoglycans בשתן מגביר את hyperexcretion של heparan גופרתי הוא ציין. הפעילות של אנזימים lysosome המתאים תת סוג מסוים של mucopolysaccharidosis III נמדדת leukocytes או תרבות של fibroblasts העור באמצעות מצע fluorogenic מלאכותי.

אבחון טרום לידתי אפשרי על ידי מדידת פעילות אנזים ב ביופסית שליה כוריוני על הריון 9-11 שבועות ו / או קביעה של הספקטרום של glycosaminoglycans במי השפיר ב 20-22 שבועות של הריון. עבור משפחות עם גנוטיפ ידוע, ניתן לבצע אבחון DNA בשלבים המוקדמים של ההריון.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30]

אבחון דיפרנציאלי

אבחנה מבדלת מתבצעת בתוך הקבוצה Mucopolysaccharidosis, ועם הפרעות אחסון ליזוזומליות אחרות: Mucolipidosis, galaktosialidozom, sialidosis, mannozidozom, fucosidosis, GM1-gangliosidosis.

יַחַס סוג Mucopolysaccharidosis 3

עד כה, טיפולים יעילים עבור mucopolysaccharidosis III לא פותחו. טיפול סימפטומטי מסומן.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.