^

בריאות

A
A
A

שיניים: גורם, תסמינים ומניעה

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

רוב האנשים אינם מייחסים חשיבות רבה ציפוי כהה או צהבהב על השיניים. ובכן, יש, ואלוהים יברך אותו, לא כואב. למעשה, זה מאוד לא בסדר, שכן זה רובד מסוכן והוא יכול להוביל לתוצאות מצערות עד אובדן שיניים בריאות. ושמו של המגע הזה הוא טטרי.

טרטר הוא הפקדה קשה על פני השיניים, אשר לא ניתן להסיר עם מברשת שיניים. פיקדונות אלה ממוקמים לרוב על פני השטח הקדמי הפנימי של הלסת התחתונה, כמו גם את משטחי לרוחב של הלסת העליונה. יש להם צבע כהה או צהבהב והם ממוקמים ליד מסטיק.

סיבות לחישוב

כפי שזה לא נשמע פרדוקסלי, אבל טרטר לעיתים קרובות נוצר עם טיפול מספיק או לא נכון של חלל הפה. הרוב המכריע של האנשים לעשות את ניקוי השיניים לגמרי לא בסדר, ואפילו פחות זמן מהנדרש. אם היגיינת פה הוא בסדר, ואת השלט המוצק בכל מקרה נראה, אתה צריך לחפש את הגורם להיווצרות שלה במטבוליזם השגוי, כלומר הפרה של חילוף חומרים מלח, למעשה 80% ממנו מורכב המינרלים, האטומים היטב כמו שאריות בטון של מזון, "גוויות" של חיידקים ותאים שלהם. אגב, את הרגישות הוא הבחין כי אבנית נוצר לעתים קרובות יותר אצל אותם אנשים שאוכלים בעיקר מזון רך. זה יכול להיות מוסבר על ידי העובדה כי עם השימוש של מזון מוצק להקשיח את ציפוי רך מונע ניקוי מכני אוטומטי של פני השטח של השיניים במהלך לעיסה.

trusted-source[1], [2], [3]

השן היווצרות

הטרטר נוצר במקום של לוח רך, אשר מסיבה כלשהי לא מוסר על ידי אדם במשך כמה ימים. ראשית הפשיטה "גדלה" מכסה את רוב השן, בעוד פני השטח שלה מחוספס, אשר מוביל עוד יותר דבק של מזון במהלך השימוש בו. בפשיטה רכה, חיידקים מתרבים באופן פעיל, כמו הפה יש את כל התנאים האידיאליים עבור תהליך זה. כתוצאה מכך, אנו מקבלים מעין "חליפת חלל" של החומרים הכי לא נעימים. זה לוקח רק שבועיים כדי להמיר לחלוטין רובד רך לתוך tartar. איך נראה החינוך הזה? אם אתה בזהירות לבחון את חלל הפה שלך במראה, נוכל לראות תכלילים כהים מבפנים השיניים. זה האבן עצמה. צבעו תלוי במזון המשמש, למשל, שימוש תכוף של תה וקפה צבע זה בצבע כהה. עבור מעשנים, הוא רוכש צבע חום מלוכלך. ואנשים המעדיפים הדרים טריים בבוקר זה יהיה כתום.

תסמינים של טרטר

הסימפטומים המטרידים הראשונים יהיו הופעת הדם בעת ניקוי השיניים. יתר על כן, רגישות לגירויים חיצוניים, כלומר מזון חם, קר ומתוק, מופיע. הריח הלא נעים מן הפה מוסבר על ידי שינוי חומציות של חלל הפה, וכתוצאה מכך microflora פתוגני הוא פעיל מתרבים, הפעילות החיונית של אשר משאיר סימפטום כזה לא נעים כמו ריח סוער. כמו כן, שינוי חומציות הפה נותן "אור ירוק" להיווצרות של עששת, ולכן עשב טרטר הם שכנים נצחיים. אם בשלב זה אתה לא הולך לרופא לעזרה, אז פשוטו כמשמעו כמה חודשים מאוחר יותר יהיו רעידות שיניים. התוצאות המסוכנות ביותר של התקשות רובד יכול להיות periodontitis ואובדן שיניים בריאות. בגלל זה יש צורך ללכת לרופא שיניים אחת לשישה חודשים עם מטרה מונעת.

סוגי טרטר

הסוג הנפוץ ביותר של חצץ הוא supragingival. זה ניתן לראות בעין בלתי מזוינת והוא מוסר בקלות בעזרת טכנולוגיות חדשות. לוחית קשה מתחת לרגליים היא הרבה פחות שכיחה. זה קשה יותר לאבחן, שכן ניתן לראות רק בעזרתו של רנטגן. הסר אותו, גם, מציג קושי גדול. Toothstone שכיח מאוד בקרב ילדים ובני נוער, כך הדור הצעיר צריך להסביר את הכללים של טיפול פה, ואפילו טוב יותר לכתוב הרצאה על טיפול שיניים במרפאת שיניים.

מה צריך לבדוק?

כיצד לבחון?

למי לפנות?

ניקוי של האבנית

פרסום על לוחות גדולים באינטרנט הוא מלא שיטות שונות של הסרת לוחית קשה. ואז יש מספר עצום של שאלות שונות, החל בנאלי: "האם אני יכול להסיר טרטר בבית", מסתיים מורכבים יותר "מה שיטות הסרת מוצקים מוצצים קיימים?". עכשיו ננסה לענות על שאלות אפשריות.

האם ניתן להסיר אבנית בבית?

זה אפשרי, אבל מאוד לא רצוי. ראשית, הסרת מכני של פיקדונות מוצקים עם חפצים חדים זרים כגון מחטים, סיכות וכדומה יכול להיות כרוך עם פציעות החניכיים ואת ציפוי מגן של השיניים. בסופו של דבר, אנחנו מקבלים טרטר מרוחק, אבל חבורה של בעיות בנוסף, אשר אתה עדיין צריך ללכת לרופא השיניים. שנית, זה לוקח הרבה זמן ומאמץ כדי לנסות להסיר את הפיקדונות מוצק בשיטה זו.

trusted-source[4]

האם אני יכול להשתמש מי חמצן מ tartar?

לא, מי חמצן לא יכול להסיר את לוחית קשה. זה רק אקונומיקה לצבע טבעי, אבל לא יותר. יתר על כן, שיטה זו היא גם מסוכנת למדי, שכן עם טיפול רשלני ניתן לשרוף את רירית מסטיק עדין עם מי חמצן. קטגוריה זו כוללת ג'ל מיוחד מפיקדונות על השיניים. הוא פועל על אותו עיקרון כמו מי חמצן, אבל הוא בטוח יותר.

trusted-source[5], [6]

האם מברשת שיניים מיוחדת ומשחת שיניים יעזרו לטרטר?

ולא, כן. משחת שיניים מיוחדת המונעת התקשות של הלוח אינה יכולה להסיר את האבנית הקיימת, אך היא יכולה למנוע את היווצרותה. אז לא מאמין בפרסום עיוור, זה הכל מהלך יחסי ציבור. יש אנשים עשויים לטעון כי זה היה משחת שיניים זה עזר להיפטר פיקדונות מוצקים. כאן זה בלתי אפשרי להוציא את הגורם של השפעה מכנית של מברשת שיניים, וכתוצאה מכך שלט קשה יכול להפריד את עצמו.

לאחר קריאת התשובות לשאלות הנ"ל, אתה עשוי לשאול את החשובים ביותר: "כיצד להסיר tartar?".

השיטה הנכונה ביותר פחות זמן רב יהיה ביקור במרפאת שיניים, שבו אתה מקצועי, איכותית לחלוטין להסיר ללא כאב על ידי לוח קשה. ישנן מספר שיטות להסרת הפיקדונות מוצק, כלומר:

 • שיטה קלאסית;
 • שיטת זרימת אוויר (sandblast)
 • שיטת אולטרסאונד;
 • שיטת לייזר;
 • שיטה כימית.

כל השיטות האלה דורשים די הרבה כסף, אז אנחנו גם רוצים לדבר על אמצעים חלופיים להסרת פלאק קשה. הם כבר לא להסיר את האבנית, אבל הם יעזרו למנוע את הצמיחה שלה. אז במניעת התקשות של רובד יעזור:

 • צחצוח השיניים שלך עם מרתח חזק של ענפי אגוז (היזהר, אגוז יכול לעשות את השן אמייל כהה);
 • ניקוי השיניים ושטיפת תמצית חלל הפה של פרחים סיד ופרחי חמניות;
 • הצריכה בתוך מרק מאוסף horsetail (לשתות 2-3 פעמים ביום קורס 20 ימים);
 • להשתמש בתוך המרק של עלי שעועית ו badock (לשתות 3 פעמים ביום);
 • בצריכה תכופה של לימונים וצנוניות.

מניעת טרטר

אנשים מעטים רוצים כל הזמן ליצור קשר עם רופא השיניים עבור השירות של הסרת תופעה זו לא נעים, אז אנחנו ייתן את ההמלצות היעילות ביותר למניעת הצטברות של רובד נרפא. אז, על מנת שהתופעה הלא נעימה הזאת שלא תדאגי כלל צריכה:

 • באופן קבוע (לפחות פעמיים ביום) כדי לנקות שיניים מתוך לוח רך עם מברשת שיניים;
 • לפני שאתה הולך לישון, לשטוף את הפה עם תרופה aseptic מיוחד;
 • אחרי ארוחת הבוקר, צהריים וערב, לשטוף את הפה עם מים רגיל;
 • באופן קבוע להשתמש חוט מיוחד (חוט) כדי להסיר את לוחית interdental;
 • לשנות את מברשת השיניים כל 3 חודשים ולשמור אותו נקי;
 • להשתמש מסטיק לאחר חטיף;
 • לאכול מזונות קשים (תירס, גזר, זנים קשים של תפוחים);
 • כדי להפחית את הצריכה של ממתקים וסודה;
 • להיפטר הרגלים רעים;
 • באופן קבוע, כל שישה חודשים לבקר רופא שיניים למניעה.

על ידי התבוננות בכללים הפשוטים האלה, תשכחו מה הוא טרטר. להיות בריא!

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.