^

בריאות

A
A
A

רקמת חיבור סיבית

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

רקמות חיבור סיבי כוללים רקמות חיבור סיבי רופף ורפוי. רקמת חיבור סיבי צפופה, בתורו, יש שני סוגים - רקמת חיבור צפופה לא מעוטרת ומעוצבת.

רקמת חיבור רופף הממוקמים ברובם במהלך כלי הדם והלימפה, עצבים, stroma של צורות רבות של איברים פנימיים, כמו גם lamina propria, submucosa ו adventitia בסיס podseroznuyu. הוא מכיל תאים רבים: פיברובלסטים, פיברובלסטים, מקרופאגים, תאי פיטום (בזופילים רקמות), adipocytes, תאי הפיגמנט, לימפוציטים, תאי פלסמה, תאי דם לבנים. בחומר הבין-תאי של רקמת חיבור סיבית רופפת, חומר אמורפי שולט, והסיבים בדרך כלל דקים. סיבים קטנים, הם ממוקמים בכיוונים שונים, כך זה בד נקרא רופף.

רקמת חיבור סיבי צפופה, בשל מבנים סיביים מפותחים היטב, מבצעת בעיקר פונקציות תמיכה והגנה. החומר הבין-תאי נשלט על ידי סיבים, החומר אמורפי הוא קטן, מספר התאים הוא פחות משמעותי. סיבי רקמת חיבור או משולבים בכיוונים שונים (רקמה סיבית צפופה לא מפותחת), או ממוקמים מקבילים זה לזה (רקמות סיבי צפופה).

רקמת חיבור סיבית צפופה לא מתוכננת יוצרת מקרים של שרירים, עצבים, כמוסות של איברים וטרבולים המסתובבים מהם בתוך האיברים. רקמה זו יוצרת סקלרה של העין, periosteum ו perichondrium, שכבת סיבי של כמוסות articular, שכבת הרשתית של הדרמיס, שסתומים valvular, קרום הלב, דורה מאטר.

רקמת החיבור הסיבי הצפופה יוצרת גידים, רצועות, פסים, קרומים בין-ממדיים. סיבי קולגן מסודרים באופן מקביל הם קורות דקות של ההזמנה הראשונה. ביניהם תאים שנקרא גיד עם גרעין כהה אופייני של צורה מאורכת. חבורות של סיבי קולגן של הסדר הראשון משולבים לתוך חבילות עבות של הסדר השני, אשר מופרדים על ידי interlayers של רקמת חיבור סיבי. צרורות אלה נוצרים באריזה דחוסה לתוך השכבות על ידי סיבי קולגן, אשר בשכבות הסמוכים לחצות כמעט בזווית ישרה. בין השכבות יש fibroblasts מרובי multigrade.

רקמת חיבור אלסטית יוצרת קונוס גמיש של הגרון, מיתרי הקול שלה, רצועות צהובות, משתתפת ביצירת קירות עורקי הסוג הגמיש (אבי העורקים, גזע הריאות). המרכיבים העיקריים של רקמה זו הם סיבים גמישים סמוכים, ביניהם שקר מספר קטן של fibroblasts. רשת fibrillar דק, שנוצר על ידי קולגן ו microfibrils רשתית, עוטף את סיבי אלסטי.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.