Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עקירה של חוליות צוואר הרחם: גורם, סימפטומים וטיפול

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד, אונקופד, טראומה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

עקירה של החוליות של אזור צוואר הרחם לא תמיד נקבע על ידי האדם עצמו. רבים חווים חולשה, עייפות, המתח של שרירי הצוואר על אורח חיים בישיבה בלתי פעיל, אבל הגורם של המצב עשוי להיות לא בטוח כזה עקירה של חוליות צוואר הרחם.

תזוזה של החוליות של אזור צוואר הרחם עלולה לגרום לפתולוגיות נוירולוגיות חמורות, אך ניתן ללמוד את הסימפטומים האופייניים לפאתולוגיה זו: 

 • כאבי ראש תכופים, מיגרנה, סחרחורת, נמנום, תחושה של חולשה. 
 • הפרת הרגישות של הידיים, שינויים בעבודת הכתף והידיים. 
 • כאבים תכופים בידיים וברגליים, בחזה.

כאבים בעמוד השדרה הצווארי הוא לא רק תזוזה של החוליות, אבל הטראומה של שרירי צוואר הרחם, osteochondrosis, בקע חולייתי, גידולים, מתיש את העומס על הגב שלו. הגורם לכאב חמור טמון בהפרת שורשי העצבים.

עקירה של החוליה נקרא retrolistesis, מצב עולה עם שבר, חוליה, חבורה, קרע של מיתרים. סימפטומים של רטרוליסטזה: 

 • הפחתת סף רגישות העור. 
 • הפרת מערכת הצומח. 
 • שינויים בפעילות האיברים הפנימיים. 
 • כאב חמור באזור צוואר הרחם.

כאשר תסמינים אלה מתרחשים, אתה צריך מיד לחפש עזרה של רופא, כדי למנוע התפתחות של סיבוכים חמורים יותר, בלתי נסבל.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

גורם לעקירת חוליות צוואר הרחם

הגורמים לעקירת חוליות צוואר הרחם נוצרים על בסיס הגורמים הבאים: 

 • פציעות בחלק השדרה (שבר, נקע); 
 • שינויים ניווניים בעמוד השדרה, למשל, שינויים אוסטאוכונדרוזיס צוואר הרחם; 
 • עקירה של החוליות של עמוד השדרה הצווארי אצל תינוקות במהלך הלידה (כאשר חבל הטבור מסובך והילד ממשיך לעבור דרך תעלת הלידה, עלולה להתרחש הצמחייה של אזור צוואר הרחם; 
 • בינקות מוקדמת, עקירה של חוליות צוואר הרחם מתרחשת כאשר הראש נע בחדות לאחור, כי התינוק אינו יודע איך לשמור על הראש בכוחות עצמו. לכן, לפני שאתה לוקח את התינוק בזרועות שלך, אתה צריך למקם את הזרוע שלך כראוי, כיסוי החלק האחורי ואת הראש; 
 • עקירה של חוליות צוואר הרחם הוא נצפה במהלך פעולות על חוליות צוואר הרחם, פציעות גב - תאונה נפילה על הגב; 
 • פתולוגיות מולדות הקשורות שבריריות העצם; 
 • אי-לידה מולדת של קשתות חוליות (spondylolysis); 
 • זמן רב להישאר במצב לא טבעי; 
 • התכווצות שרירים, שינויים בטמפרטורה פתאומית.

לעת עתה לפנות לרופא, מיד לאחר קבלת פציעה, ולא לאחר זמן, עם ביטוי של תסמונת כאב הפרות של פונקציות של האיברים, יסייע למנוע סיבוכים להאיץ את תהליך ההתאוששות.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10]

תסמינים של עקירה עמוד השדרה צוואר הרחם

תסמינים של עקירה של חוליות צוואר הרחם הם ערמומיים כי הם מופיעים לעתים קרובות הרבה אחרי הפציעה, כאשר הפרעות חמורות בתפקוד של מערכות הגוף מתחילים להתפתח. זה הופך להיות הגורם לאבחון קשה בשלב מוקדם של התפתחות הפתולוגיה.

עם העקירה של חוליות צוואר הרחם, מתרחשים הסימפטומים הבאים: 

 • כאב ראש; 
 • מיגרנה חמורה; 
 • נזלת, הפרעות שינה; 
 • עייפות מהירה, עצבנות; 
 • פגיעה בזיכרון - אמנזיה מתמשכת; 
 • כאב באזור צוואר הרחם; 
 • רגישות לקויה בחגורת הכתף העליונה, חולשה בידיים; 
 • שינוי במחזור הראש; 
 • שמיעה, ליקוי ראייה; 
 • התבוסה של העצב הטרימינלי; 
 • אובדן מיתרי הקול, דלקת הלוע ודלקת הלוע של האטיולוגיה הבלתי מוסברת; 
 • שינויים בשרירי הצוואר, עווית rezidnost; 
 • שינוי בתפקוד בלוטת התריס; 
 • הפרת רגישות ו trophism של מפרק הכתף, דלקת שלה.

אם לאחר זמן מה לאחר קבלת הפציעה או במצבים מסוימים, מחלות אלה החלו להתפתח, זו סיבה דחופה לראות רופא להבהרה ואישור של האבחון, וטיפול רפואי הולם.

עקירה של חוליה 1 צוואר הרחם

העקירה של החוליה הצווארית גורמת להפרעות חמורות בעצבנות הגוף. מאת נע חוליה או טראומה, בקעים חולייתיים כאשר דחוס קצוות עצבים, ואולי מהיצרות תעלת השדרה שמובילה דחיסה חזקה של חוט השדרה וגורמת תפקוד לקוי של איברים ומערכות.

עם העקירה של חוליה 1 צוואר הרחם, אספקת הדם לראש, בלוטת יותרת המוח, הקרקפת, העצמות של הגולגולת בפנים הוא שיבשו, הפונקציה של האוזן התיכונה, מערכת העצבים הסימפתטית הוא שיבשו.

במהלך העקירה של החוליה הצווארית הראשונה לפתח שינויים מתמשכים כאלה - כאב ראש, בנימה עצבנית מוגברת, נדודי שינה, נזלת, לחצו דם תוך-גולגולתי עורקים גבוהה, מיגרנה, התפרצויות זעם, אמנזיה מופרכת, תסמונת עייפות כרונית, סימני היפוקסיה מוחיים - סחרחורת, עילפון.

לעתים קרובות עקירה של החוליה צוואר הרחם הראשון מתפתח לאחר טראומה הלידה, כמו במהלך המעבר דרך תעלות הלידה חוליה צוואר הרחם הראשון נתון דחיסה חזקה עקירה. עם גישה בזמן למומחים, עקירה של החוליה הוא חיסל בקלות בעזרת עיסוי שמטרתו להרגיע את השרירים העמוקים של הצוואר. בגיל מבוגר יותר, עם השינויים לעיל בגוף, אתה צריך לבקש עזרה של רופא טראומה - זה יסייע למנוע סיבוכים המאיימים על החיים.

trusted-source[11], [12], [13], [14]

עקירה של חוליה 2 צוואר הרחם

העקירה של החוליה הצווארית 2 מתבטאת בבעיות בחלק הקדמי, בבעיות של עצב השמיעה, בחלל האוזן, בתהליכים המסתוריים של העצם הטמפורלית, בעצב העין, בעיניים. מבחינה קלינית, זה מתבטא באלרגיות, התעלפות, כאבים באוזניים של אטיולוגיה לא מוסברת, פגיעה בתפקוד החזותי (פזילה, קוצר ראייה וכו ').

להוביל את העקירה של החוליה השנייה מובילה בדרך כלל osteochondrosis צוואר הרחם, לעתים רחוקות יותר - טראומה עמוד השדרה, ניתוח, גידולים, דיספלסיה של דיסקים בין-חולי. עקירה של החוליה מובילה לצמצום תעלת עמוד השדרה ודחיסת חוט השדרה. זה מוביל דלקת שלה ואת הביטוי של תפקוד נוירולוגי.

עקירה של חוליות צוואר הרחם לא מופיעה באופן קליני מיד לאחר זמן מסוים לאחר הפציעה, ממספר ימים ועד מספר חודשים. אם כאבי צוואר מתרחשת, הסימפטומים הקליניים של הפרה באזורי אזורי מוטבע על ידי סניפים באזור החוליה צוואר הרחם השני צריך מיד לחפש עזרה מקצועית של מומחה. הטיפול יכול להתרחש בכמה שלבים, עם שליטה מתמדת על ההתאוששות של תפקוד עמוד השדרה. משטר הטיפול מתפתח באופן אינדיווידואלי ומבוסס על ניתוח של מידת העקירה של החוליה וחומרת מצבו של המטופל.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19]

עקירה של 4 חוליות צוואר הרחם

עקירה של החוליה 4 צוואר הרחם מוביל בעיקר לאובדן שמיעה, שכן העצב מוביל שמקורו באזור זה inervate את צינור אוסטאצ'יאן, כמו גם את האזור של הפה, האף והשפתיים.

כמו כן, העקירה של החוליה 4 צוואר הרחם מוביל לסחוט את שורשי העצבים, לסחוט את חוט השדרה ואת דלקת נוספת שלה. במקרים קשים במיוחד, הסיכוי לפתח הפרעות מוטוריות - פרפרזיס ופרפלגיה גבוה. עם התבוסה של חוט השדרה, שורשי עמוד השדרה, יש מה שנקרא כאב radicular, שיש יריות, משיכת אופי. לעתים קרובות הכאב מזכיר תחושה של זעזוע חשמלי. לעתים קרובות, יחד עם הופעתה של פריצת דיסק, קיימת תזוזה של חוליות צוואר, היצרות של תעלת השדרה, סחיטת דלקת של חוט השדרה, ויש דחיסה של תהליכים עצביים שבנוסף הביטויים הקליניים של הפרעות עצבים גורמים לכאבים עזים באזור העקירה. במשך הזמן, דחיסה ממושכת של חוט השדרה מוביל מספר סיבוכים רציניים יותר - ארכנואידיטיס, epidurita, מורסה בחוט השדרה, אוסטאומיאליטיס.

כמו כן, ב נגעים של רבדים עמוקים של חוט השדרה הן הפרות אפשריות של מערכת העצבים הפאראסימפתטית - שיהוקים, הקאות, חום, תהליך בליעה לקוי ( "בתוך גרון"), שינויים במערכת הלב וכלי הדם, הפרעה של הַשׁתָנָה.

עם הכאב הראשון בצוואר, אתה צריך לבקש עזרה מרופא בהקדם האפשרי כדי למנוע התפתחות של סיבוכים.

trusted-source[20], [21]

עקירה של 6 חוליות צוואר הרחם

אופסט 6 חוליות הצוואר, בשל לסגור במגע עם הכתפיים ואת העצבים של שרירי הצוואר, מוביל שקדים תכופים (הן כרוניות אקוטי) כאב בזרוע העליונה, כתף קפואה, שרירי הצוואר regidnosti (השרירים מאבדים את הגמישות שלהם, וכתוצאה מכך שריר יתר לחץ דם ודחיסה של הרקמות ומערכות הסובבים), שעלת, croup.

לעתים קרובות פציעות של עמוד השדרה התחתון משולבים עם פציעות של חוליות החזה העליון. זה מוביל להתפתחות של שיתוק רפה פריפריה של גפיים עליונים, ירד שרירי רפלקסים ושרירים התלו ראשיים, שרירי ומפחית את הרגישות של העור מתחת הפציעה, להפריע כאב שָׁרשִׁיתִי חזק בגפיים העליונים. הפרעות חלקיות של קצב הנשימה, הורדת לחץ העורקים, האטת קצב הלב, קצב הלב, ירידה בטמפרטורה אפשריים.

כאשר הסימנים הראשונים של תפקוד לקוי של איברים ומערכות להופיע, אתה צריך מיד לבקש עזרה מרופא כדי להבהיר את האבחון לקבוע מרשם הטיפול. טיפול שמרני מתרחש בדרך כלל במספר שלבים, עם ניטור מתמיד של התאוששות של פונקציות הגוף. עם זאת, עם הגידול של כאב ראדיקולרי ביטוי מובהק יותר של הסימפטומים של דחיסה של חוט השדרה, טיפול כירורגי של העקירה של חוליה מוצג.

trusted-source[22], [23], [24]

עקירה של חוליה 7 צוואר הרחם

אופסט 7 בורסיטיס הגורם חוליות הצוואר, הצטננות, מחלות בלוטת התריס, בגלל החיבור של שורשי העצבים של עמוד השדרה אל בלוטת התריס, הכתף בורסה, המרפקים.

כתוצאה מהעקירת החוליה בחלק הצוואר של המטופל, כאבים חזקים בצוואר מופרעים, הן במנוחה והן במהלך העבודה. הגורם לעקירה עשוי להיות טראומה וגידול באזור צוואר הרחם, התכווצויות שרירים, זן שרירים עקב עומס או בתנוחה כפויה לא נוח, היפותרמיה.

צביטה של העצבים באזור צוואר הרחם מתרחשת כאשר העצבים המתעוררים מן הפתחים בין חולייתית הם לחצה על ידי הגוף של החוליה העקורים. זה גורם לכאב מתמיד בכתפיים, בגב העליון, בידיים, בצוואר, באצבעות. יחד עם זאת, קיימת תחושה גוברת של חרדה וחרדה.

גם לעתים קרובות חוליות צוואר הרחם הם עקורים לאחור, זה קדמה את הגורמים הבאים: 

 • דיסק המופיע; 
 • דלקת מפרקים הגב; 
 • osteochondrosis; 
 • פציעה או נזק פתאומי.

אם יש כאלה פציעות בהיסטוריה, החולה צריך מעת לעת לעבור בדיקה בעמוד השדרה. זה יגלה את העקירה של החוליות בשלב מוקדם ולא לכלול את האפשרות של סיבוכים.

trusted-source[25], [26], [27]

עקירה של חוליות צוואר הרחם במהלך הלידה

עקירה של חוליות צוואר הרחם במהלך הלידה או בדרך אחרת - טראומה הלידה, כפי שמראה בפועל, הפתולוגיה נפוצה למדי. המופע של עקירה של החוליות של אזור צוואר הרחם הוא קדמו על ידי כבל הצוואר התלוי על ידי חבל הטבור, העובר עוול העמדה, טרום, לידה מהירה, משקל גדול או לא מספיק של התינוק. זה מסבך את המעבר של הילד דרך תעלת הלידה, ופעולות לא מיומן של עובדים רפואיים בתהליך הלידה יכול להוביל לא רק את העקירה של החוליות, אלא גם את התפתחות שיתוק מוחין אינפנטילית.

הסימן הראשון של עקירה בתינוקות שזה עתה נולדו הוא טורטיקוליס. זה לא פסק דין, טורטיקוליס ניתן לטפל בקלות הודות לטיפול ידני. אם בגיל צעיר עקירה של החוליות נעלמה מעיניו מחוסר הביטוי, אז בגיל מבוגר יותר, העקירה של החוליות גורמת: 

 • כאבי ראש תכופים; 
 • עייפות, הפרעות שינה; 
 • סחרחורת, התעלפות; 
 • הפרת יציבה; 
 • תפקוד לקוי של איברים ומערכות בדרגות שונות של חומרה.

בשלב מוקדם, במיוחד אצל ילדים, ניתן להסיר לחלוטין את העקירה של החוליות, ללא סיבוכים ותוצאות. אצל ילדים, העקירה של החוליות מטופלת באופן שמרני, תוך שימוש בטכניקות רכות של אוסטאופתיה. השיטה מכוונת להרגעת השרירים העמוקים של הצוואר, ביטול העווית, הכוונת החוליות העקורים ושיקום אספקת דם נורמלית ותזונה במוח.

trusted-source[28], [29]

מדרגות עקירה של חוליות צוואר הרחם

חילופי מדרגות של חוליות צוואר הרחם מאפיין את ההפסד של שתי חוליות או יותר ואת העקירה שלהם בכיוון אחד. הסיבות שקדמו להטיה הן מספר - שינויים ניווניים-דיסטרופיים בקטעי עמוד השדרה (ארתרוזיס, אוסטאוכונדרוזיס, הפרת הסטטיסטיקה). אבחון העקירה המדרגות יכול להיות בעיקר בשל שיטות רדיוגרפיות פונקציונליות של אבחון.

מדרגה משולבת תזוזה מאופיין על ידי אובדן של שתי חוליות או יותר, אבל בכיוונים שונים. בעבר ניתן היה לאבחן את גרם המדרגות ואת התזוזה המשולבת של החוליות בשלב בלתי הפיך, אך הודות לטכנולוגיות מודרניות, ניתן לזהות את הפתולוגיה הזו ולטופל בהצלחה בשלבים המוקדמים, בכפוף לתיקון.

מדרגות העקירה של חוליות צוואר הרחם זהים אצל גברים ונשים כאחד, אך בעיקר אצל אנשים עם פעילות גופנית גבוהה, וכן בחולים בגילאי 50-60. בעידן זה, יכולת ההסתגלות של הגוף מופחתת באופן משמעותי, ושינויים ניוונית-ניוונית וניוונית-סטטית גדלים להיפך. קבוצת סיכון נפרדת מורכבת מחולים עם משקל עודף, טראומות של עמוד השדרה באנמנסיס, גידול או מחלות דלקתיות של מערכת העצם.

טיפול בעקירה יכול להיות גם שמרני וגם כירורגי (במקרים חמורים במיוחד של המחלה). טיפולים שמרניים כוללים טיפול תרופתי (משככי כאבים, אנטי-דלקתי), פיזיותרפיה, טיפול התעמלות לובשת תחבושות קיבוע מיוחדות כדי לסייע לחלק את העומס מאזור הניזק סביב עמוד השדרה.

עקירה של חוליות צוואר הרחם אצל ילד

עקירה של חוליות צוואר הרחם אצל ילד מתרחשת לעיתים קרובות בלידה. האזור הכי לא מוגן וחלש הוא 1-2 חוליות צוואר הרחם. כמעט לכל תינוק יש שינוי בחוליות באזור זה במידה מסוימת. חלק זה של עמוד השדרה הוא מאוד חשוב, השרירים והרצועות של המחלקה הזאת אחראים על סיבוב הראש, אבל אצל הילד הם עדיין לא מפותחים ולא יכולים להחזיק את משקל הראש. עם תנועה פתאומית או טיפול לא תקין של הילד (אם לא לתמוך בראש), חוליות בקלות משמרת ליפול. כמו כן, עקירה של חוליות אצל ילדים עשויה להיות קדמה טראומה, מאמץ פיזי גבוה.

הטראומה של עמוד השדרה הצווארי יכולה להעיד על ידי הבכי החד של הילד כאשר הוא נלקח. הסכנה של עקירה של חוליות צוואר הרחם היא כי זה יכול לשמש הפרעה למחזור עמוד השדרה והמוח. כתוצאה מכך, יש תפקוד לקוי של המוח, עיכובים בהתפתחות של הילד, הפרעות אוטונומיות, עצבנות מוגברת, בריחת שתן. כמו כן, אם הילד regurgitates בשפע לאחר אכילה, נוטה את הראש, את תנועות הידיות והרגליים הם סימטריים, אז זה תירוץ לראות רופא בהקדם האפשרי לעזרה.

כדי לעורר את הביטוי של הפרות של הפונקציה של עמוד השדרה הצוואר יכול כל לחץ - למשל, את העומס בבית הספר. במקרים כאלה, אתה צריך מיד לבקש עזרה מרופא כדי לאשר את האבחון לרשום טיפול. לעתים קרובות את עקירה של חוליות צוואר הרחם מטופל באופן ידני, עבור מספר פגישות. השיטה בטוחה לחלוטין וללא כאבים, ולכן היא לא תגרום לילד לחשוש מהטיפול.

trusted-source[30], [31], [32], [33]

עקירה של חוליות צוואר הרחם בתינוקות

עקירה של חוליות צוואר הרחם בתינוקות מתרחשת כתוצאה מטראומה מלידה. בילדות, לעתים קרובות יש עקירה של 1-2 חוליות צוואר הרחם, ולעתים קרובות יש עקירה ברמה של 2-3 חוליות. זאת בשל המוזרויות של אנטומיה גיל.

לגרום לעקירה של החוליות אצל ילדים בגיל צעיר עלולה להיות פגיעה בעמוד השדרה, הפרעות מולדות של העצם והרצועות, פתולוגיה השדרה (תסמונת דיספלסטיים).

2-3 חוליות צוואר נקע בילדים מתרחשות לרוב במהלך לידה - כאשר העובר דרך תעלת הלידה, ובמיוחד במצב העכוז, העומס בעמוד השדרה העליון הוא גבוה מאוד, גורמת hyperextension עמוד השדרה. כמו כן, נקע אפשרי עם טיפול לא תקין של תינוקות - לפני שאתה לוקח ילד, אתה צריך להחזיק את ראשו. אחרת, הטיה בראש עלולה לגרום לסיבוכים רציניים - הפרעות נוירוגניות, עיכובים התפתחותיים, שיתוק מוחין.

עם העקירה של חוליות, ילדים מוצגים טיפול שמרני - תרופות אנטי דלקתיות, לובש מחוך, המצור הסרטני החדש של המיקום של הנגע. תוצאות גבוהות במיוחד נצפות בעזרת טיפול ידני ותרגילי פיזיותרפיה. כאשר טיפול ידני בעדינות לתקן חוליות עקורים ולהירגע את השרירים העמוקים. קומפלקס מיוחד של תרגיל תרגיל יעזור לחזק את השרירים של הצוואר, הגב, החזה, אשר יתמוך בעמוד השדרה במצב הנכון.

על מנת למנוע התזוזה של החוליות כל התינוקות עוברים בדיקה נוספת, שבה עמדת הערכה ואת המצב של כל החוליות, ואת הטיית האישור בשלבים המוקדמים נפלו חוליות בקלות להפחית כאב באמצעות טיפול ידני.

trusted-source[34], [35], [36]

מה שמסוכן הוא העקירה של חוליות צוואר הרחם?

מה שמסוכן הוא העקירה של החוליות, ומה סיבוכים יכולים לפתח עם הפתולוגיה הזאת? העקירה של החוליות של אזור צוואר הרחם היא מצב שבו חוליות הם עקורים, להסתובב, לצמצם את התעלה בין חולייתי צובט את חוט השדרה ואת השדרה העצבים השדרה. כתוצאה מכך, עם פתולוגיה זו, יש לעיתים קרובות כאבים באזור צוואר הרחם, העבודה של האיברים הפנימיים ואת כל המערכות הוא שיבשו.

החשאיות של המחלה היא שכאשר החוליות נעקרות, החולה לא מרגיש מיד כאב במקום ההעתקה, וההתחלה של המחלה מתרחשת בחשאי, ומעוררת בינתיים שינוי באיברים הפנימיים ובמערכות.

הסיבות לעקירת החוליות עשויות להיות שונות - אלו הן פגיעות, ותגובת הגוף לשינויים בטמפרטורה, תנוחות לא נוחות ארוכות, התכווצויות שרירים, גידולים וכו '.

בגיל צעיר (החזה) את העקירה של החוליות של אזור צוואר הרחם הילד מקבל בלידה. לעתים קרובות זה קורה כאשר הסתבכות כבל, malpresentation, וכתוצאה מכך מעבר בתעלת הלידה מתרחשת hyperextension באזור צוואר הרחם, ומאוחר יותר - חד לזרוק בחזרה את הראש.

בבגרותו, גורם הנקע בצוואר רחם עשוי להיות מגוון של פציעות - תאונה מסובכת, בסתיו (במיוחד כאשר נופלים בחזרה הטיית הראש, את "צליפת השוט" כביכול של עמוד השדרה).

סכנה מיוחדת של עקירה של החוליות כי מיד לאחר סימפטומים פציעה עלולות שלא להופיע במשך זמן רב, ואת הסימפטומים -nevralgiya הראשון, ראייה מטושטשת, אובדן שמיעה להתרחש בתוך 3-6 חודשים, כאשר הטיפול הוא הגורם האמיתי יכול להיות קשה.

ההשלכות של עקירה של חוליות צוואר הרחם

ההשלכות של עקירה של חוליות צוואר הרחם אינן ניתנות לחיזוי בקלות, השינויים הם אינדיבידואליים בלבד, והם תלויים במידת הדחיסה של חוט השדרה.

1 חוליות צוואר הרחם בעקירה משבשת את אספקת הדם לראש, יותרת המוח, הקרקפת, המוח, האוזן הפנימית, הפנימית, משפיעה על מערכת העצבים הסימפתטית.

 • תוצאות: כאבי ראש, עצבנות, נדודי שינה, נזלת, לחץ דם גבוה, מיגרנה, התמוטטויות עצבים, אמנזיה, עייפות כרונית, סחרחורת.

2 חוליה צווארית קשורה עם העיניים, עצבי העין, עצבים השמיעה, חללים, תהליכים mastoid, הלשון, המצח.

 • תוצאות: מחלות חלל, אלרגיות, פזילה, חירשות, מחלות עיניים, כאבי אוזניים, התעלפות, עיוורון.

3 חוליה צווארית מחובר בלחיים, באופניים, בעצמות הפנים, בשיניים, בעצב טריגמינלי.

 • תוצאות: neuralgia, דלקת עצבים, אקנה או אקנה, אקזמה.

4 חוליה צווארית מחוברת עם האף, השפתיים, הפה, צינור אוסטאצ'יאני.

 • תוצאות: קדחת השחת, נזלת, אובדן שמיעה, אדנואידים

5 חוליה צווארית קשורה עם מיתרי הקול, השקדים, הלוע.

 • תוצאות: דלקת גרון, צרידות, מחלות גרון, מורסה של שקדים.

6 חוליה צווארית מחוברת עם שרירי הצוואר, הכתפיים, השקדים.

 • ההשלכות: קשיחות שרירי העורקים, כאבים בזרוע העליונה, דלקת שקדים, שיעול.

7 חוליה צווארית מחובר עם בלוטת התריס, המפרקים humeral, המרפקים.

 • ההשלכות: בורסיטיס, הצטננות, מחלות בלוטת התריס.

כאשר פונים בשלבים המוקדמים של המחלה, אתה יכול למנוע את שורש הסיבה להפרעות התפתחות ולשחזר את הפונקציה של עמוד השדרה הצוואר.

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41], [42]

אבחון עקירה של חוליות צוואר הרחם

אבחון עקירה של חוליות צוואר הרחם מבוצע על ידי רופא על ידי רופא טראומה כדי לקבוע את מידת הפרעה של המיקום של יחידות מבניות של עמוד השדרה הצווארית. השיטות היעילות ביותר לאבחון הטיה בחוליות: 

 • רדיוגרפיה של החלק הצוואר בעבודה (עם כיפוף והרחבה). 
 • רנטגן + בדיקות תפקודית. 
 • הדמיה תהודה מגנטית. 
 • טומוגרפיית מחשב. 
 • אם חשד של subluxation של חוליות צוואר הרחם, ספונדילוגרפיה מבוצעת בשתי תחזיות. במקרים חמורים יותר, קשה לאבחן מקרים, נעשים צילומי עצה אלכסוניים של החלק הצוואר, אם אטלס נחשד בהתקלקלות, הרינטגנוגרמה נעשית דרך הפה. סימנים של תת-שכבות: 
  1. שינוי בגובה הדיסק בין-חולי בצד אחד; 
  2. תזוזה של משטחים articular; 
  3. מיקום אסימטרי של אטלנט יחסית לשן החוליה צירית, עקירה לצד בריא.

שיטות אבחון אלה מסייעות לזהות את המיקום של פגיעה בעמוד השדרה, לקבוע את התואר ואת הטבע, כדי לקבוע אם העקירה מסובכת על ידי דחיסה של שורשי העצבים. בנוסף, בנוסף לשיטות האבחון הבסיסיות, תשומת לב מיוחדת ניתנת לביטויים קליניים של פתולוגיה, חקר המטופל. בהתבסס על כל הנתונים שהתקבלו, תמונה מלאה של המחלה בנויה, ולאחר מכן את הטקטיקות של טיפול נוסף של עקירה של חוליות צוואר הרחם.

trusted-source[43], [44], [45], [46], [47]

מה צריך לבדוק?

למי לפנות?

טיפול בעקירת עמוד השדרה הצווארי

טיפול עקירה של חוליות צוואר הרחם מתבצעת תחת פיקוח קפדני של רופא. לאחר אישור האבחון על צילום רנטגן או MRI. בהתאם הגורם שגרם את העקירה של עמוד השדרה, הטיפול הוא prescribed - שמרני או כירורגי.

הטיפול השמרני כולל: 

 • רפלקסולוגיה, המבוססת על ההשפעה על נקודות הפעילות של הגוף (אקופונקטורה). 
 • טיפול ידני - השפעת הידיים על נקודות הפעילות על הגוף. 
 • פיזיותרפיה - שימוש בטיפול אולטרסאונד, זרם משתנה, לייזר, שדה מגנטי. 
 • אימון גופני טיפולי.

טיפול כירורגי הוא ציין עם מידה משמעותית של עקירה של חוליות צוואר הרחם כתוצאה של טראומה. הטיפול נעשה על מנת לחזק את עמוד השדרה ולייצב את החוליות עם צלחות או סיכות מיוחדות. עקירה של חוליות היא מסוכנת מאוד לבריאות. סיבוכים ופרוגנוזה נוספת של הטיפול תלוי איזה חוליות צוואר הרחם פגום. לעתים קרובות העקירה של החוליות באזור צוואר הרחם גורמת לקרע בין-חולייתי, לצמצום התעלה בין-חולייתית, אשר משבשת את הפעולה הרגילה של איברים ומערכות פנימיים.

גם לאחר טיפול מיוחד, התוצאות הבאות הן אפשריות: 

 • עצבנות נרגשת; 
 • נדודי שינה; 
 • כאבי ראש קשים, 
 • לחץ תוך גולגולתי גבוה; 
 • אובדן שמיעה, ראייה; 
 • התעלפות, פגיעה בזיכרון.

אם לאחר הטיפול השמרני יש סימפטומים דומים, אז אבחנה חוזרת, ואולי, טיפול כירורגי הוא ציין.

התעמלות עם עקירה של חוליות צוואר הרחם

התעמלות עם העקירה של חוליות צוואר הרחם נקבע על ידי הרופא בהתאם לתקופה הגבלה, את התואר, את אופי הפצעים ואת השינויים נוירולוגיות במקביל. לאחר הסרת דחיסה של שורשי העצבים וחוט השדרה מתחילים לחזק את השרירים של הצוואר, הגב, כתף הכתף - זה יעזור לשמור על המיקום הטבעי של החוליות באזור צוואר הרחם.

השלב הראשון של ההתעמלות הרפואית נועד לשפר את אוורור הריאות, הלחימה עם היפודינמיה. קומפלקס התרגילים מורכב מתרגילי גוון כלליים ותרגילי נשימה דינמיים, סטטיים ודינמיים ביחס של 1: 2 בימים הראשונים, ואחריו 1: 3, 1: 4. בתקופה החריפה של המחלה, תרגילים על הצוואר, חגורת הכתפיים, ואת הגפיים התחתונות הם התווית, אשר יכול להוביל לחוסר יציבות של החוליות.

החל מהיום ה -20, התרגילים מתווספים עם קומפלקס איזומטרי: במהלך הלחץ על ערש המיטה, המטופל מנסה להרים את ראשו, להסתובב, וכך 2-3 פעמים, ואז מספר התרגילים עולה ל 5-7.

במהלך postimmobilization, כל התרגילים של המתחם הרפואי נועדו לחזק את השרירים של חגורת הצוואר והכתף, שחזור התנועה של עמוד השדרה הצוואר, משחזר את היכולת של המטופל לעבוד. כדי להפיץ את העומס על עמוד השדרה, תרגילים מומלץ לעשות במצב נוטה. זהו תרגיל איזומטרי עבור שרירי הצוואר, סיבובי הראש. משך הקומפלקס הוא 25-30 דקות, לאחר 4-6 חודשים של פעילות גופנית עבור אזור צוואר הרחם ניתן לבצע בתנוחת ישיבה, עומד. סיבובים באזור צוואר הרחם הם התווית ב בליטה של החוליות, הם יכולים להתבצע 7-8 חודשים לאחר תחילת תקופת postimmobilization. לאחר שנה אחת של תרגילים שיטתיים, תפקודים של המחלקה צוואר הרחם משוחזרים, רקמה trophic של רקמות סמוכות, חוט השדרה והמוח הוא השתפר, מגוון מלא של תנועות משוחזר.

תרגילים בעקירת חוליות צוואר הרחם

תרגילים לעקירת חוליות צוואר הרחם יש לבצע עם עלייה הדרגתית של העומס, מבלי לשכוח להפיץ את העומס על עמוד השדרה כולו. מומלץ לעשות תרגילים במצב שכיבה או ישיבה, בתקופה הראשונה תחת פיקוח הדוק של הרופא, כך שאם יש צורך, אתה יכול לעזור למטופל.

בשלב הראשוני של ההתאוששות, החל מהשבוע השלישי, תרגילי נשימה להשלים את מורכבות איזומטרי: במהלך הלחץ על החלק האחורי של הראש של המיטה שטוחה, המטופל מנסה להרים את ראשו, לבצע פנייה, וכן הלאה 2-3 פעמים, ולאחר מכן את כמות הפעילות הגופנית עולה ל 5-7.

כדי למנוע את עקירה ומניעת החמרה של מחלת צוואר הרחם כרונית. התרגיל צריך להיעשות בזהירות, מבלי להעמיס על החלק הצוואר. 

 1. סובב את הראש, בתנוחת הישיבה, חזור על 5-10 פעמים. מכוונים על שיפור הניידות של חוליות או חוליות, שחזור גמישות של שרירי הצוואר. 
 2. ראש מוטה קדימה בתנוחת ישיבה, לחזור על 5-10 פעמים. הסנטר צריך להיות קרוב ככל האפשר לחזה. מכוונים על שיפור הגמישות של מחלקת צוואר הרחם, הסרת התכווצות שרירים. 
 3. הטיה את הראש לאחור עם חזרה בו זמנית של הסנטר בתנוחת ישיבה. הם מכוונים למתוח את עמוד השדרה הצוואר, הסרת התכווצות שרירים. במיוחד פעילות גופנית היא שימושית עבור מי להוביל אורח חיים בלתי פעיל. 
 4. לחיצה על המצח, מקדש בתנוחת ישיבה. בלחיצה יש צורך לנסות לעמוד בלחץ, מאמץ שרירי הצוואר. תרגילים נועדו לחזק את השרירים נחלש. 
 5. הרם את הכתפיים בתנוחת הישיבה ותקן את המיקום למשך מספר שניות, חזור על 5-10 פעמים. עוזר לחזק את השרירים העמוקים של הצוואר, לשפר את הגמישות שלהם. 
 6. כאשר שוכב או יושב, לעסות את אזור הצווארון במשך 3-4 דקות. 
 7. בתנוחת עמוד השדרה או ישיבה יושב את הזווית העליונה והפנימית של סקאפולה 3-4 דקות.

תרגילים אלה הם יעילים הן בתקופה postimmobilization והן כמכלול מניעתי במקרה של מחלות כרוניות קיימות של עמוד השדרה הצוואר.

trusted-source[48], [49], [50], [51]

עיסוי עם עקירה של חוליות צוואר הרחם

עיסוי עם עקירה של חוליות צוואר הרחם הוא אחד השיטות העיקריות של טיפול שמרני. טיפול ידני מתמנה כמכלול בריאותי עצמאי, ובקבוצה עם הליכים פיזיותרפיים. עיסוי בעדינות משפיע על השרירים והרצועות של הצוואר, החזה, הגב, המותני.

היעילות של טיפול הידני היא גבוהה בכלל הגילים עם דרגות שונות של חומרת המחלה, כמו העיסוי באזור הצוואר העורפי עוזרים בעדינות וללא כאבים משפיעים על שכבות העמוקות של שרירים, מה שעוזר להירגע בצד הימין של העצמות שנעקרו.

עבור כל מקרה קליני, בנוסף קורס עיסוי רגיל, תוכנית טיפול ידני יחיד מפותח, אשר מסייע לחסל את תסמונת העייפות, עצבנות, כאבי ראש. עיסוי מתיחה סיבובית עוזר להפחית או לבטל לחלוטין את תסמונת הכאב, עוזר לשפר את העצבון, תזונה של חוט השדרה והמוח.

יחד עם שיטות אחרות של טיפול שמרני, עיסוי עם עקירה של חוליות יכול בצדק להיחשב השיטה הבטוחה והיעילה ביותר של טיפול ומניעת פתולוגיות של עמוד השדרה הצוואר.

מניעת עקירה של חוליות צוואר הרחם

מניעת פריקת צוואר רחם מיועדת בעיקר במניעת התפתחות שינויים ניווניים של עמוד שדרה ואת סטטי - ההתפתחות של מחלת דיסק ניוונית, וכתוצאה מכך - פריצת דיסק, כמו גם כיבוד תנאי עבודה, היגיינת שינה.

כדי למנוע התפתחות של אוסטאוכונדרוזיס, ואם יש כבר מחלה כדי למנוע את המעבר לשלב חמור יותר, אתה צריך:

 1. מובילים אורח חיים פעיל; 
 2. דיאטה מלאה עם הכמות הדרושה של ויטמינים microelements; 
 3. תנאי ייצור ותנאי ייצור רלוונטיים שאינם משפיעים על מערכת השרירים והשלד; 
 4. שמירה על עמדת עבודה נכונה, שמירה על יציבה; 
 5. פעילויות ספורטיביות, חיזוק הגוף;
 6. טיפול בזמן של פתולוגיות כרוניות; 
 7. עם הסימנים הראשונים של osteochondrosis, פנייה מיידית למומחה; 
 8. ביצוע תרגילים לחיזוק שרירי הצוואר ולמנוע תזוזה: 
  1. הכתפיים מסתובבות קדימה ואחורה בתנוחת הישיבה; 
  2. סובב את הראש קדימה ואחורה בתנוחת הישיבה. 
 9. כאשר אפילו פציעות קלות של עמוד השדרה מתקבלים - חבורות, נקעים, גם מיד להתייעץ עם רופא כדי לקבוע את מידת הנזק ומניעת צניחת חוליות צוואר הרחם; 
 10. בילדות, בדיקה תקופתית של התינוק, בדיקה שיטתית של הילד, הערכת עמוד השדרה, טיפול נאות של התינוק.

פרוגנוזה של עקירה של חוליות צוואר הרחם

הפרוגנוזה של עקירה של חוליות צוואר הרחם בכללותה, עם טיפול בזמן, הוא חיובי. אבל בתנאים מוזנחים יותר, חמורים, עקירה היא כרוכה בהתפתחות של סיבוכים חמורים, תלוי איזה חוליות הוא עקורים. ברוב המקרים, עקירה של חוליה באזור צוואר הרחם מוביל להתפתחות של שבר בין חולייתי, אשר, בתורו, צובט את שורשי העצים העצביים של עמוד השדרה. עם העקירה של חוליות של 2-3 מעלות, תעלת החוליות שבה שוכן חוט השדרה הוא הצטמצם באופן משמעותי, וזה משפיע על העבודה של איברים רבים ומערכות. בנוסף, דחיסה ממושכת של חוט השדרה מובילה לדלקת שלה ואת ההתפתחות של arachnoiditis, epiduritis, מורסה של חוט השדרה, osteomyelitis.

התוצאות של עקירה של החוליות של אזור צוואר הרחם מתבטאות בצורה של עצבנות עצבים מוגברת, נדודי שינה, כאבי ראש קבועים, מיגרנה, לחץ מוגבר, ליקוי ראייה. תוצאות חמורות יותר מתבטאות בצורה של פזילה, אובדן שמיעה, הפרעות גרון תכופות, הפרעות זיכרון, סחרחורת, התעלפות.

עם טיפול המסופק כראוי, טיפול שגוי כראוי משטר, תסמינים אלה יתפוגגו, והפרעות ניוונית יפסיקו להתקדם. היבט חשוב של פרוגנוזה חיובית עבור עקירה של חוליות צוואר הרחם הוא גם ניטור שיטתי רנטגן של עמוד השדרה עם הסתברות גבוהה של טראומה כרונית בחלק זה של עמוד השדרה.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.