^

בריאות

A
A
A

טומוגרפיה ממוחשבת של הצוואר

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אם אין התוויות נגד, טומוגרפיה ממוחשבת של הצוואר מתבצע לאחר הממשל תוך ורידי בינוני ניגודיות. השימוש בהכנות בניגוד מאפשר לקבוע בצורה מהימנה יותר נוכחות של ניאופלסמה ממאירה ותהליך דלקתי. כדי לשפר כראוי את כלי הצוואר, חומר ניגודיות יותר נדרש מאשר, למשל, עבור טומוגרפיה ממוחשבת של הראש. עם טומוגרפיה ממוחשבת ספירלית, הסריקה צריכה להתחיל בזמן מסוים לאחר הזרקת התרופה בניגוד. המלצות וסיכומים מיוחדים להכנסת אמצעי ניגודיות נמצאים בסוף מדריך זה.

שיטה של טומוגרפיה ממוחשבת של הצוואר

על ידי אנלוגיה עם טומוגרפיה ממוחשבת של הראש, טופוגרמה לרוחב מבוצע לראשונה. על טופוגרמה זו, רמות של סריקה רוחבית (צירית) ואת זווית הסיבוב של גנטרי מתוארים. החלקים הרגילים של הצוואר נקבעים לעובי של 4 - 5 מ"מ. תמונות ציריות מתקבלות על המסך הצג וכאשר מועברים למדפסת כתצוגה תחתונה (מן הצד הזנב). לכן, האונה הימנית של בלוטת התריס מוצגת בצד שמאל של קנה הנשימה, ואת האונה השמאלית היא בצד ימין.

 שיטה של טומוגרפיה ממוחשבת של הצוואר 

ניתוח רצף של תמונות CT

עבור טומוגרפיה ממוחשבת של הצוואר יש לא רק טכניקה אחת נכונה, אבל כמה מערכות לפרשנות tomograms. ההמלצות המוצגות כאן פותחו על בסיס הניסיון הקליני והן אחת האפשרויות הרבות למתחילים. כל מומחה בתהליך העבודה הוא חופשי לבחור את האסטרטגיה שלו.

 ניתוח של תמונות CT של הצוואר 

אנטומיה רגילה של הצוואר

הרדיולוג פוגש במהירות את גבול הרזולוציה של טומוגרפיה ממוחשבת (וגם, ככל הנראה, את הידע שלו באנטומיה) כשהוא מנסה לזהות כל שריר צוואר הרחם. השרירים בנפרד אינם בעלי משמעות קלינית גדולה.

חלקים של הצוואר מתחילים בדרך כלל עם הבסיס של הגולגולת ולהמשיך בכיוון הקולידרל אל הצמצם העליון של בית החזה. לכן, חלקים ללכוד את הראש כוללים תמונות של sinuses המקסימלי, חלל האף ואת הלוע. מאחורי הגרון יש את השרירים הארוכים של הראש והצוואר, אשר ממשיכים כלפי מטה (הזנב).

 טומוגרפיית המחשב של הצוואר היא נורמלית 

פתולוגיית הצוואר

הגדלת בלוטות הלימפה צוואר הרחם הם דמיינו כמו תצורות ראשוני בודד בתוך חתך אחד, והם לעתים רחוקות זוהה בסעיפים סמוכים. בלימפומות בגדלים גדולים ובקונגלומרטים של בלוטות לימפה, יש לעיתים קרובות אזורים של נמק מרכזי. במקרים אלה קשה להבחין בינם לבין מורסה עם ריקבון מרכזי. בדרך כלל המורסה מוקפת באזור של חדירה של רקמת השומן, צפיפות של אשר גדל עקב בצקת, וכתוצאה מכך לגזעי העצב ניכרת היטב, עורקים וורידים. בחולים עם abcesses חיסוני יכול להגיע לגדלים גדולים מאוד. לאחר כניסתה של המדיום ניגודיות, החומה החיצונית septa הפנימי של המורסה מתחזקים. תמונה זהה אופייני עבור hematoma גדול או גידול עם ריקבון. במקרה זה, קשה לעשות אבחנה דיפרנציאלית ללא מחקר מפורט של האנמנסיס.

 פתולוגיית הצוואר על טומוגרפיה ממוחשבת

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.