^
A
A
A

פסוריאזיס במהלך ההריון: מסוכן יותר ומה לטפל

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אצל האשה ההרה יש שינויים גדולים במערכת ההורמונלית והמערכת החיסונית, ולכן, במהלך סיבוכי הריון ומחלות שבהן האורגניזם הנשי לא עמד לפני כן יכול להתעורר. אחת המחלות כי ההריון יכול לסבך הוא פסוריאזיס. מה הסיבה להופעתו בגוף של אישה בריאה, איך זה יכול המחלה להשפיע על מהלך ההריון וכיצד ניתן לטפל כראוי?

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

מחלה זו נחשבת תורשתית, זיהום זה בלתי אפשרי.

על פי מחקרים רפואיים עם פסוריאזיס סובלים מ -1 עד 3% מהאוכלוסייה בעולם, המחלה לעיתים קרובות מתרחשת צעירים (כ 75%), לפחות - אצל קשישים (25%), זכר האוכלוסייה הנשית סובלים ממחלה זו במידה שווה.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11]

גורם ל פסוריאזיס בהריון

פסוריאזיס, או כפי שהיא נקראת, חזזית שושנה, היא מחלה זיהומית אוטואימונית ספציפית איברים זיהומיות. בפתולוגיה זו, העור, השיער והציפורניים מושפעים.

הגורם לפסוריאזיס במהלך ההריון יכול להיות לחץ עצום על הגוף של אישה. במהלך תקופה זו, ישנם שינויים גלובליים במערכת ההורמונלית של הגוף הנשי, אשר יכול להשפיע לרעה על המערכת החיסונית, מחלישה אותו. הדחף לתחילת המחלה עלול להפוך ללחץ. לכן, מומלץ לנשים בהריון להימנע מתסיסה. תפקיד חשוב של מצב המעי והכבד. יש צורך לשלוט על העבודה שלהם, להימנע slagging הגוף מקבל רעלים. חוסר ויטמין D, כפי משפיע לרעה על מצב העור, אז אתה צריך למלא את הצורך של הגוף ויטמין זה ולעתים קרובות להישאר תחת השפעת השמש.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17]

גורמי סיכון

בעוד כל אישה יכולה לקבל פסוריאזיס, ישנם גורמים מסוימים שיכולים לעורר או להאיץ את המחלה:

 • (אם יש אצל קרובי משפחה את המחלה);
 • ויראלי, כמו גם מחלות זיהומיות כגון HIV, זיהום סטרפטוקוקלי;
 • מתח פסיכו-רגשי חזק, מתח;
 • שהייה ממושכת בתנאי אקלים קרים;
 • שימוש בתרופות מסוימות;
 • שימוש מופרז באלכוהול, עישון;
 • טראומה לעור;
 • השמנה.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22], [23]

פתוגנזה

הפתוגנזה של המחלה אינה מובנת לחלוטין, אך התיאוריות הבאות מובחנות:

 • תורשתי;
 • זיהומיות;
 • נוירוגניים;

עם התפתחות של פסוריאזיס, שלושה שלבים נבדלים:

 • רגישות (צבירה);
 • חבויה (חבוי);
 • אפ.

בצורתו ובמבנהו במחלה זו היא פעילות השרירים המוגברת, עם צמיחה מהירה של תאי שכבת תאי חרמן החיצוניים (האפידרמיס), לפיה תאים של השכבות התחתונות של העור סוחטים תא עליון כלפי חוץ ולא מאפשרים להם להבשיל cornification.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28], [29], [30]

תסמינים פסוריאזיס בהריון

הביטוי הקליני העיקרי של המחלה הוא פריחות. הסימנים הראשונים של המחלה מתבטאים בצורה של מראה על העור, עם לוקליזציה בקפלי העור, במפשעה ובבטן. פגיעה אפשרית בקרום הרירי. הפרעות יש את המראה של ורוד, צבע, או papules לבנבן, מעוגל. אז ploriques psoriatic יכול להתפשט לחלקים אחרים של העור, כולל הקרקפת. לעתים קרובות מאוד, הפריחה היא מקומי על משטחים extensor של הגפיים התחתונות והגפיים העליונות. באזור הפריחות, העור הופך יבש, סדוק, והוא יכול לדמם. יש גירוד. בנוסף, הציפורניים מושפעות לעיתים קרובות. ב פסוריאזיס, כאב יכול להתרחש גם במפרקים. המחלה מלווה בחולשה כללית, עייפות מוגברת, מצב פסיכו-רגשי מדוכא.

שלבים

התפתחות המחלה בפסוריאזיס מחולקת לשלושה שלבים:

 • (המתאפיינת בהופעת נגעים חדשים);
 • נייחים (פריחות חדשות אינן קיימות, מרכזי הנגע אינם גדלים).

trusted-source[31], [32], [33]

טפסים

פסוריאזיס מחולק למספר סוגים, בהתאם לגודל ולצורה של הפריחות.

 • נקודה (גודל של papules עם ראש סיכה);
 • בצורת דמעה (מעט יותר מדויקת בגודל, בצורת טיפה)
 • מטבע (פריחות מיוצגות על ידי לוחות עגולים גדולים);
 • (פוקוסים גדולים של נגעים בעור, צורה בצורת);
 • בצורת טבעת (צורת הפריחה דומה לזירה);
 • גיאוגרפי (המיזוגים הפגועים, הדומים למפה גיאוגרפית);
 • Serpiginous (כל הזמן גדל מוקדים של נגעים בעור).

בנוסף, במונחים של חומרת, יש שלוש צורות של פתולוגיה:

 • אור (משפיע על 1-3% של העור);
 • חומרת בינונית (3-10% של העור מושפעים);
 • כבד.

הצורות החמורות ביותר של פסוריאזיס הם מוגלתי (פריחה עם תוכן מוגלתי, בליווי אודם ונפיחות לה) ו arthropathic (דלקת במפרקים המעורבים, קטנים וגדולים כאחד, אשר עלול להוביל עיוות העצם וניידות sutavov הגבלה). אם הצורה הפוסטולרית של המחלה החלה להתפתח במהלך ההריון, אז לאחר העברת פסוריאזיס עובר.

ביותר ממחצית המקרים, פסוריאזיס של הראש הוא ציין. אם המחלה מוזנחת ולהפעיל אותה - זה יכול להוביל צורות חמורות יותר של פסוריאזיס. כאשר המחלה ממוקמת על הקרקפת, העור מאחורי האוזניים, מעליהם, האונות של האוזניים, מושפעים לרוב; העור בחלק הקדמי והאחורי של הראש; על גב הצוואר; בפיזור השיער. ממש בתחילת המחלה כמה כתמים ורודים יכולים להיווצר, ללא גבולות ברורים ותהליכים דלקתיים של העור. אולי קילוף חזק של הקרקפת, מזכיר קשקשים. עם זאת מחלה קלה, אבחנה דיפרנציאלית קשה, שכן הסימפטומים שלה דומים מאוד את הביטויים הקליניים של dermatoses אחרים של הקרקפת. הסימן הנפוץ ביותר של פסוריאזיס של הראש הוא מה שנקרא פסורה קוריאנית. במקרה זה, את תהליך המעבר מן הקרקפת אל העור המצח, occiput, מעל האוזניים ומאחוריהם הוא ראה. מאחר שהתהליך הפתולוגי מתרחש בשכבה העליונה של האפידרמיס ואינו משפיע על זקיקי השיער, מחלה זו אינה משפיעה על נשירת שיער וצמיחה.

אם מחלה זו אינה חשופה לטיפול רציני מספיק, פסוריאזיס מן הקרקפת יעבור לאזורים אחרים, בריאים, העור.

סיווג של פסוריאזיס של הראש במונחים של חומרת צורה של המחלה דומה הסיווג הכללי של פסוריאזיס.

trusted-source[34]

סיבוכים ותוצאות

מהלך המחלה בחומרה קלה ומתונה אינו משפיע כמעט על מצבה של האישה ההרה ואין לה השלכות שליליות, הן על האשה עצמה והן עבור העובר.

זה הרבה יותר מסוכן כאשר, כאשר מספר גורמים שליליים המשפיעים על הגוף של אישה בהריון חופפים, סיבוכים יכולים להתעורר שיכול להוביל לתוצאות חמורות.

מאוד כבד סיבוך מסוכן שיכול לאיים על חייו של היולדת ואת בנה, פסוריאזיס מוגלתי כללי. סיבוך זה יכול להיות מופעל על ידי פרעות הורמונליות, ניסוח והטמעה של הגוף הנשי של ויטמין D. התקפה פתאומית, מלווה את המראה על העור של אריתמה האדומה הבוהקת, שטחים גדולים של עור מושפעים, אשר נוצר היווצרות עור papules קטנה בצורת הפריחה, מוגבה מעל העור. Papules מופיעים במספרים גדולים, מיזוג ו pustules המקום שלהם נוצרים, עם תוכן ארס. יחד עם עור תהליכים פתולוגיים קליניים שנצפו סימפטומים כלליים: חולשה כללית, חום פתאומי, צמרמורות, מלווים כאב ראש, אובדן תיאבון, בחילות והקאות, פרעות הנפש. מצב כזה של אישה בהריון יכול להוביל לידה בטרם עת. יש להתחיל טיפול מיידי. הסימפטומים נעלמים לאחר הפסקת הריון. פסוריאזיס מוגלתי מסובך עקב זיהום משני, יכול להוביל אלח דם, ואז, עד מוות. עם טיפול בזמן הנכון, pustules לרפא, תסמינים נפוצים אחרים למות.

צורה חמורה נוספת של פסוריאזיס חזזית ליצנית - קשקשתית, עלולה לגרום לנזק משותף - דלקת מפרקים פסורית. ראשית, התהליך הפתולוגי כרוך במפרקים קטנים יותר, ואז הדלקת מתפשטת למפרקים האמצעיים, ואז המפרקים הגדולים מושפעים. עם התקדמות המחלה, הרקמה הסחוס והגידים מעורבים בתהליך הדלקתני. בתמונה הקלינית של המחלה, נפיחות ורגישות של המפרקים נצפים, אינטגואציות העור באזור המשותף לרכוש צבע סגול, יש הגבלה של התנועה המפרקים. בהיעדר טיפול, צורה זו של דלקת פרקים מובילה לזיהום ולנוכחות של רקמת העצמות. התפקוד המוטורי של האדם מופרע. יתר על כן, רקמת חיבור של הקירות כלי מחובר לתהליך דלקתי. במקרה זה, אנחנו יכולים לדבר על דלקת מפרקים psoriatic כללית.

 • הפרעות מטבוליות.

אחד הסיבוכים בצורות חמורות של פסוריאזיס יכול להיות הפרה של תהליכים מטבוליים בגוף. כתוצאה מכך, מערכת הלב וכלי הדם סובל. כתוצאה מכך עלולים לפתח מחלות כגון: שבץ, אוטם או מחלות יתר לחץ דם, דלקת שריר הלב (שריר הלב), המסתם המיטרלי, הפרעות אכילה של שריר הלב (שריר הלב), אי ספיקת כליות, אין דלקת חיידקית של השופכה ושלפוחית השתן, ובמקרים חמורים, פיתוח אונקולוגיה.

 • הנגע של ריריות הממברנה והשפעה על הראייה.

אם החזזית החזזית אינה מטופלת, אז המחלה מתקדמת ויכולה לגרום נזק לקרום הרירי של האיברים הפנימיים. במקרה זה, האיברים של דרכי העיכול מושפעים.

סיבוכי עיניים כוללים דלקת הלחמית (רירית דלקת עיניים) sclerites (דלקות בעיני המעטפת החיצוניות), דלקת קשתית (דלקת קשתית), אובאיטיס (דלקת של כלי הדם של העין). מחלות אלה אינן חיידקים בטבע, עם טיפול נכון בזמן הנכון, סיבוכים אלה נרפא.

 • אריתרואתרודרמה פסוריאטית.

כנ"ל לגבי סיבוכים חמורים ומתרחשת, ככלל, במקרים לא מטופלים ומוזנחים. במקרה זה כמעט כל אינטגואציות העור מושפעים, העור אינו מתמודד עם הפונקציות הפיזיולוגיות שלו. הפרת חום תרמי, פונקציות נשימה ו excretory של העור. ההשלכות של סיבוך זה יכול להיות זיהום ספטי של דם ומוות.

 • הפרות של מערכת העצבים.

עם כמה צורות חמורות של חזזית חזזית, נגעים של מערכת העצבים המרכזית והמוח יכול להתרחש. אנצפלופתיה מתפתחת (נזק אורגני לא דלקתי), אשר עלול להוביל להתקפים אפילפטיים, להתפתחות התקפים. אטרופיה, מלווה בירידה במשקל הגוף וחולשת השרירים.

trusted-source[35], [36], [37], [38], [39], [40]

אבחון פסוריאזיס בהריון

בלב האבחנה של פסוריאזיס בהריון היא תמונה קלינית בולטת anamnesis של המטופל. רופא עור חייב לזהות קשר תורשתי עם תחילת המחלה, גורמים שעלולים לעורר את המחלה. עבור מחלה זו מאופיינת על ידי נוכחות של triad psoriatic: staser (דונג) כתמים, סרט psoriatic ו טל ארור.

הסוגים הבאים של מעבדה ואבחון אינסטרומנטלי מסופקים.

מוקצה בדיקה היסטולוגית, שבו יכול לחשוף keratoderma (hyperkeratosis - גדל תוכן של קרטין האפידרמיס), גלד אפסי (הדרמיס) עם משטח פרטני ואת שכבת הניבט (spinosum) של האפידרמיס.

בדיקת דם במעבדה נקבעת: בדיקות דם קליניות וביוכימיות כלליות. מספר מחקרים (ECG, אולטראסאונד של איברים פנימיים, רדיוגרפיה) מתבצע גם כדי לקבוע אילו איברים ומערכות סבלו מהפרעות ומה המצב הכללי של האורגניזם הוא בהריון האישה.

trusted-source[41], [42], [43], [44], [45], [46]

אבחון דיפרנציאלי

בעל חשיבות רבה היא באבחנה המבדלת, אשר מטרתו היא ההרחקה של אחרים, דומה לסימפטומים, מחלות עור כגון דרמטיטיס סבוריאה, דלקת עור שונה, עגבת papular, חזזיות שטוחות ורודות, neurodermatitis, זאבת אדמנתית מערכתית, תסמונת רייטר (uroartrit תגובתי).

trusted-source[47], [48], [49], [50], [51], [52], [53]

יַחַס פסוריאזיס בהריון

כדי לטפל במחלה זו אצל אישה בהריון יש לגשת בזהירות רבה ושיטתית. אם המחלה מאובחנת, החולה לפני ההריון, אתה צריך לקחת בחשבון כי בשימוש לטיפול בתרופות פסוריאזיס יש השפעות טרטוגניות (השפעות רעילות לרעה על העובר, המוביל גם אל מומים מולדים, או יכול לגרום להפלה, דהייה עוברית). בעת שימוש בתרופות אלה, יש צורך לנקוט את השימוש באמצעי מניעה, ויש צורך בתכנון הריון 3-4 חודשים לאחר הנסיגה של סמים. זה, קודם כל, על תרופות כגון acitretin (כולל רטינואידים אחרים), methotrexate.

במהלך ההריון מומלץ לפנות לטיפול מקומי, תוך שימוש בחומרי לחות ומרגיעים (קרמים, קרמים ושמנים). מ exfoliating סוכנים אתה יכול להשתמש חומצה סליצילית ו אוריאה. קורטיזון שייך להכנות המאושרות של טיפול מקומי במהלך ההריון. עם זאת, השימוש בו חייב להיות ממוזער. לתרופה קורטיזון אין השפעה מזיקה על הגוף של האם, כמו גם על הילד העתידי, אך תחת השפעתה סימני מתיחה על העור עשויים להופיע. האמצעים החיצוניים העיקריים לפסוריאזיס בהיריון הם משחות, בשל השפעתם המתונה והחוסכת על האפידרמיס המושפע מהמחלה.

 • חומצה סליצילית.

משחה המכילה חומצה סליצילית בריכוז של 2%, 3%, 4%, 5% ו -10%.

ב פסוריאזיס, משחה 2% משמש לרוב. שכבה דקה מוחל על פני השטח מושפע 1-2 פעמים ביום.

מתוך תופעות לוואי, תגובות אלרגיות מקומיות נצפו רק לעיתים רחוקות.

אין להחיל משחה על קרום רירי, יבלות, כתמי לידה. כאשר התרופה נכנסת לממברנות הריריות, יש צורך לשטוף אותה במים, בכמויות גדולות.

 • אוריאה.

ברפואה, היא משמשת כמו decongestant ו משתן.

ב פסוריאזיס, 10% קרם ומשחה 30% מוחלים, אשר 1-2 פעמים ביום מוחלים בשכבה אחידה דקה על החלקים הנגועים של האפידרמיס.

עם יישום חיצוני, יש תופעות לוואי אפשריות של התרופה על הגוף, כגון: תגובה אלרגית מקומית, גירוד ו hyperemia של העור.

אחסון של אוריאה מסופק בחבילה אטומה, במקום יבש, עם משטר טמפרטורה של לא יותר מ 25 ג. חיי מדף - 24 חודשים מיום הייצור.

 • קורטיזון.

משחה 1% hydrocortisone ליישום חיצוני אקטואלי.

1-3 פעמים ביום מוחל על שכבה דקה, אפילו על אזור העור מושפע המחלה. לקבלת קליטה טובה יותר של האפידרמיס, יש ליישם את המשחה בתנועות אור, לעסות את העור.

עם יישום חיצוני של התרופה, לא תופעות לוואי נצפו.

אחסון של תרופה זו מסופק במקום יבש, חשוך בטמפרטורת החדר.

 • משחה אבץ.

משחה, המבוססת על תחמוצת אבץ.

בעל חיטוי, עפיצות, אנטי דלקתיות, ריכוך וייבוש אפקט.

תופעות לוואי מתרחשות לעיתים רחוקות מאוד, עם רגישות יתר בודדת לרכיבים של המשחה. במצב זה, אתה עלול להיתקל תחושה בוער, עור יבש, ו hyperemia.

תנאי האחסון של משחה אבץ להניח מקום קריר יבש, בטמפרטורה של לא יותר מ 25 ° C.

הפסק את השימוש במשחה לאחר 24 חודשים מיום השחרור.

 • קרם של Cynocap.

יש השפעה אנטי דלקתית ופטריות, מקטין את תחושת שריפת גירוד, הוא סוכן antipsoriatic טוב.

זה מוחל 2-3 פעמים ביום לאזורים המושפעים של העור עם פסוריאזיס.

תופעות לוואי נדירות מאוד, מתבטאת בדרך כלל תגובה אלרגית מקומית לתרופה: עור יבש ואדמומיות במקום היישום של המשחה.

אחסן את התרופה במקום חשוך, עם משטר טמפרטורה של לא יותר מ 25 C.

חיי מדף - לא יותר מ 24 חודשים לאחר שחרורו של הכספים.

טיפול פיזיוטרפי בפסוריאזיס

השיטה הנפוצה ביותר של טיפול מקומי של חזזית squamous במהלך ההריון נשאר טיפול phototherapy עם אולטרה סגול. שיטה זו בטוחה לחלוטין הן לאם והן לתינוק.

בנוסף, עם פתולוגיה זו, ניתן לנקוט הליכים פיזיותרפיה הבאים: קרינה אולטרה סגולה של דם, cryotherapy, לייזר excimer, טיפול באוזון, היפנוזה, electrostimulation, תהודה מגנטית.

חולים בהריון, פסוריאזיס מומלץ לקחת ויטמינים. כמו כן, יש לזכור כי ויטמין A ו- D נגזרות אסורים לשימוש בפסוריאזיס במהלך ההריון, שכן תרופות אלה יש השפעה טרטוגנית עלולה לגרום אנומליות עוברית.

רפואה אלטרנטיבית

בנוסף לטיפול רפואי ופיזיותרפי, ניתן להשתמש בשיטות רפואה אלטרנטיבית. מתוך האמצעים האלטרנטיביים, באופן כללי, נעשה שימוש באמצעים שונים לשימוש חיצוני. הבה נבחן כמה מהם בפירוט רב יותר.

 • טיפול פרופוליס.

כדי להכין מוצר מבוסס פרופוליס (תוצר של הפעילות החיוניים של הדבורים), יש צורך לקחת 250 מ"ל של שמן רזה, להרתיח אותו, ולאחר מכן לאחר הוספת 25 גרם. פרופוליס, בזהירות לערבב את המסה וכתוצאה מכך ההומוגניות. מתרופה זו, דחוסים מוחלים על אזורים מושפעים של העור במשך 1-2 ימים לאחר טיפול ראשוני עם מי חמצן הפתרון של האזורים הבעייתיים של האפידרמיס.

 • מיץ אלוורה.

אמצעים חלופיים יעילים מאוד עבור פסוריאזיס, כדי ליישם את הטיפול של המחלה חייבת להיות מיץ של צמח כי הגיע לגיל שלוש. במיץ של אלוורה מכיל מספר גדול של חומרים ביו: ויטמינים, סוכרים, מיקרו ואלמנטים מאקרו, אנזימים. המיץ של קקטוס זה הוא ריפוי חזק וחריף, כמו גם biostimulator רב עוצמה, אשר מסייע להגביר את חסינות.

לפני חיתוך העלים של אלוורה, יש צורך להפסיק להשקות את הצמח במשך 2 שבועות, ובכך ליצור בצורת מלאכותית על זה. חותכים את העלים במקום חשוך קריר במשך 5 ימים, ולאחר מכן להכין מיץ מהם. משמעות הדבר היא לטפל באזורים בעייתיים של העור מספר פעמים ביום עד הפריחה נעלמת לחלוטין.

 • מיץ סלרי.

הוא מוחל בו זמנית באופן חיצוני או בעל פה. טוחנים את השורש של סלרי למצב כמו שיעול ולהפיץ את החלקים המושפעים של האפידרמיס עם המוצר המתקבל במשך 2 שעות. מיץ טרי מוכן מן השורש של סלרי לקחת 2 כפות 3 פעמים ביום. משך הטיפול בשיטה זו הוא חודשיים.

 • משחה מ זפת ליבנה.

זפת ליבנה בית מרקחת סיים עם שמן חמניות בפרופורציות של 1: 1. עם תערובת זו, לטפל באזורים מושפעים של העור.

 • שמן אשחר ים.

לקנות מוכן 5% שמן אשחר בבית המרקחת, אשר לטפל בבעיות העור בעיה 1-3 פעמים ביום.

 • אמבטיות צמחים.

100 גרם. עשבי תיבול celandine לשפוך 4 ליטר מים קרים, להביא לרתיחה, לכסות ולתת לו לחלוט במשך שעה 1. מסננים את מרק וכתוצאה מכך להוסיף אותו לאמבט מלא מים 40 - 45 ג קח אמבטיה צמחית 5-10 דקות בכל יום.

השפעה חיובית בטיפול בפסוריאזיס יש גם אמבטיות צמחים עם תוספת של המרקים של הצמחים הבאים: לסירוגין גבעולים, קמומיל, מנטה, Kirkazon.

בטיפול בפסוריאזיס משמש decoctions רפואה האלטרנטיבי וחליטות צמחים מסוימים, אך רבים מהם יש מספר גדול של תוויות עבור נשים בהריון, כל כך לטיפול באמצעים אלטרנטיביים בשלבים שונים של הריון ובמהלך ההנקה מומלץ להגביל את השימוש החיצוני.

trusted-source[54], [55]

תרופות הומיאופתיות המשמשות לפסוריאזיס.

 • משחה פסוריאטית.

מכיל תמיסת מטריצה של padiubolostnoy מהגוני. לאחר ניקוי העור שפשף בתנועות עיסוי קלות אל האזורים החולים של האפידרמיס שלוש פעמים ביום. אין לקבל את המשחה על הריריות הריריות. תופעות לוואי אפשריות עם רגישות יתר של הפרט למשחה, בעוד שיש היפרמיה (אדמומיות), גירוד באזור הבעיה של העור, נתון לטיפול עם התרופה. במקרה זה, יש צורך לבטל את השימוש של התרופה.

 • נפט.

נגזרות של נפט מזוקק. זו תרופה הומיאופתית זמין בצורה של גרגירים או טיפות. התרופה נלקחת באופן פנימי. מינון הוא prescribed על ידי רופא homoeopathic בנפרד. תופעות לוואי: בתחילת הטיפול עם התרופה יש החמרה קלה של הסימפטומים הקליניים של המחלה. במקרים נדירים מאוד - רגישות יתר למרכיבי התרופה.

 • פסורינוקל.

תרופה הומיאופתית מורכבת, זמין בצורה של טיפות אוראלי. החל 8-10 טיפות 3 פעמים ביום, או כמה דקות לפני הארוחות, או שעה לאחר אכילה. טיפות יכול להיות מומס 10 מ"ל מים, לאחר החזקת הפתרון למשך כמה שניות בחלל הפה, ואז לבלוע אותו. וכמו שאתה יכול לטפטף את הכלי מתחת ללשון, מבלי להמיס אותם מראש.

תופעות לוואי של סוכן זה לא נצפו.

 • סולידוגרפיה.

הכנה הומיאופתית מורכבת מורכבת. הוא משמש באופן פרטני, 1 3 אמפולות בשבוע. תופעת לוואי עם תרופה זו עשויה להיות היפרסליבציה (ריר מוגבר) או רגישות יתר למרכיבים מסוימים של התרופה.

 • גופרית.

הכנה הומיאופתית של גופרית. מופק בצורה של משחות, גרגרים וטיפות. עם טיפול חיצוני, להחיל את המשחה, לשפשף לתוך אזורים מושפעים של האפידרמיס 1 פעם ביום, בלילה. גרגרים וטיפות משמשים כפתרונות. המינון של התרופה נקבע על ידי הרופא בנפרד. כאשר מרשם את התרופה בשלב הראשוני של הטיפול, הסימפטומים של המחלה עלולה להחמיר, התרופה, במקרה זה, לא צריך לבטל. עם אי סבילות אישית לגוף רכיבי הרפואה ההומיאופתית, גילויים אלרגיים אפשריים: עור hyperamia, גירוד.

טיפול אופרטיבי לפסוריאזיס

טיפול כירורגי של שלשולים מתפתחים מורכב התערבות אופרטיבית בשסתום של המעי הדק כדי לשחזר את תפקידיו. ניתוח זה בשיטה של V. Martynov מאפשר למעי הדק לשחזר את היכולת לטהר רעלים, וכתוצאה מכך, כמה חודשים לאחר הניתוח, היתה התאוששות מפסוריאזיס, או הפוגה מתמשכת במשך תקופה ארוכה של זמן.

שיטה זו של טיפול בפסוריאזיס מוטלת בספק במונחים של תועלתיות ויעילות!

מְנִיעָה

בתקופה של הפוגה חשוב מאוד לבצע צעדי מניעה שמטרתה הגדלת תקופת היחלשות או היעלמות של סימני המחלה. עבור נשים הרות הסובלות מפסוריאזיס, יש קבוצה של נהלים שיש לעקוב אחריהם. הם מורכבים מהפעולות הבאות: הידרציה של העור ואת האוויר בחדר, לבוש בגדים רפויים מבדים טבעיים, וקלימטותרפיה (סיור הים); למנוע מתח ופעילות גופנית כבדה, צריך שומן גבול תזונתי, חריף, מעושן מטוגן מזון, לסרב שימוש אלכוהול והניקוטין, בשימוש עם תרופות זהירות, לחזק את המערכת החיסונית, להילחם slagging של הגוף.

trusted-source[56], [57], [58], [59], [60], [61]

תַחֲזִית

פסוריאזיס היא מחלה שלא ניתן לרפא לחלוטין. זהו תהליך כרוני והמשימה של הרפואה, כדי למנוע את המעבר של המחלה בצורה חמורה יותר, כמות מינימלית של החמרות, הפחתה של ביטויים קליניים למינימום, הארכה מרבי של שלב של הפוגה.

trusted-source[62]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.