Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פחד ממילים ארוכות

Medical expert of the article

פסיכיאטר, פסיכותרפיסטית
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 25.02.2021

מדוע אנשים לא צריכים לפחד?! למרות שפוביות רבות מבוססות על פחד אמיתי, אם כי מוגזם מנפילה, טביעה, חולה, חתך או ננשך, ישנם אובייקטים של פחד הגורמים, לפחות, לתמיהה, מכיוון שהם אינם מהווים שום סכנה. למשל, הפחד ממילים ארוכות.

נראה, איך מילה כתובה או מדוברת יכולה לגרום לפחד? עם זאת, זה יכול. יתר על כן, בשיאה של פוביה, כלומר עם ביטויים צמחיים עד להתעלפות או התקף פאניקה. לפחד הזה אין שום קשר לחוסר רצון פשוט לבטא מילים שקשה לשחזר.

מה שם הפחד ממילים ארוכות? השם נבחר לא בלי הומור: מפלצת היפו מפלצת פדיאליופוביה. מילים נרדפות קצרות יותר, אך גם לא קלות לביטוי: היפומונסטרוסקואדלופוביה, ססקיפידלופוביה. על ידי תגובה למילים אלה, אתה יכול לאבחן מיד. [1]

אבל אם זו לא בדיחה, אז פוביה כזו יכולה לסבך את החיים במקרים מסוימים. הרי לא תמיד ניתן להסתדר במילים קצרות.

גורם ל

פחד בשיא פוביה נולד כתוצאה מהפסיכוטראומה הנובעת מכך, כרונית או מבודדת, אך חזקה מאוד, הקשורה לאובייקט כלשהו. במקרה שלנו, מדובר במילים ארוכות, שלא קל לבטא אותן בצורה נכונה מבלי לערבב את ההברות ומבלי "לשבור" את הלשון. בנוסף, הפרט חווה סיטואציה שבה כתוצאה מהגייה לא מוצלחת של מילה מורכבת, צחקו עליו או השמיעו הערה. לא כולם יפתחו פוביה לאחר כישלון כזה, לשם כך צריך להיות בעל מאפיינים אישיים מסוימים - יכולת התרשמות, טינה, חשדנות, נטייה "להיתקע" בחוויות מסוימות. תכונות אלה תורמות לעובדה שאדם חווה אירוע לא נעים לאורך זמן, הוא חושש מחזרתו, מתכנת את עצמו מראש לכישלון.

נוכחות של תכונות אישיות נחושות מבחינה תורשתית, ליקויי דיבור, חוויה שלילית של דיבור בציבור, טעויות פדגוגיות - ביקורת מתמדת, הערות שגויות, עונשים נחשבים כגורמי סיכון להופעת היפופוטומיסטרוזיםquipedaliophobia. בנוסף, תוכלו ללמוד לפחד ממשהו ספציפי מההורים שלכם או מחברים קרובים, הסובלים גם הם מפוביה זו ומשתפים באופן קבוע בחוויותיהם, כאילו מטילים את הפחד שלהם.

אדם הנוטה לפוביות הופך להיות הרגיש ביותר עבורם בתקופות חיים מסוימות, כאשר ההגנה על גופו הולכת ופוחתת: לאחר מחלות מחלישות קשות, הרעלה, טראומה, עומס פיזי ונפשי, במהלך שינויים הורמונליים.

הפתוגנזה של פוביה פשוטה או ספציפית, הכוללת את הפחד מביטוי מילים ארוכות, מסתכמת ככל הנראה בדברים הבאים: אצל אדם הנטייה לחרדה, לאחר מספר מצבי לחץ הקשורים להגייה לא מוצלחת של מילים ארוכות, שרשרת של תגובות פתולוגיות. קבוע בתת המודע. הצורך לבטא מילה ארוכה קשור מאוד לקטסטרופה (בושה, לעג, גינוי), הגורמת לחרדה פתולוגית גם למראה מילה קשה לביטוי, המובילה להפרעה במערכת העצבים האוטונומית. חוליות אישיות בשרשרת הפתולוגית תומכות במתח פסיכולוגי אצל אדם. התסמינים הסומטיים המתעוררים מעוררים התפתחות נוספת של חשיבה קטסטרופלית: דופק מוגבר המתרחש בכל פעם, חולשה (כבר הרגליים מפנות את מקומן),

מונסטרוז היפופוטם מבודדquipedaliophobia הוא תת סוג של הפרעת חרדה.

פוביות מתפתחות לעתים קרובות אצל אנשים עם פתולוגיות נפשיות, אך במקרה זה, הסימפטומים מגוונים יותר ופוביות נחשבות בהקשר של מנגנון ההתפתחות של המחלה הבסיסית.

ההיבטים הנוירוביולוגיים של פתוגנזה של פוביה עדיין נחקרים. כמו תופעות נפשיות אחרות, פחד פתולוגי ותסמינים סומטיים שלאחר מכן קשורים לחילוף חומרים של נוירוטרנסמיטר במערכות הסרוטונינרגיות ואחרות. שיטות מודרניות להדמיה עצבית מראות כי הפתוגנזה של הפרעה פובית כוללת את מבני המוח האחראים לתפקודים עצביים גבוהים יותר: מנתחים ומאגרי מידע המתקבלים מהחושים - קליפת המוח הקדם-חזיתית, ההיפוקמפוס; תגובה לאזעקות, הפעלת תגובות אוטונומיות וחיזוק עמדות כלפי תפיסה קטסטרופלית של אובייקט מסוכן - הציר ההיפותלמוס-יותרת המוח-יותרת הכליה, האמיגדלה, הגרעין הגבי של התפר (הצטברות של נוירונים סרוטונינרגיים, מגיב מיד לפחד ומתקן כאלה תגובה), גרעין כחול,

פסיכולוגים מאמינים כי המקור העיקרי לכל פוביה הוא נטייה לחשיבה קטסטרופלית. אנשים כאלה קודם כל תופסים אותות שמגיעים מבחוץ באופן מעוות.

הפחד ממילים ארוכות נחשב לפוביה נפוצה. על פי סקרים, כ -3% מתושבי העולם מנסים להימנע מהם. לרוב זה קורה אצל תלמידי בית ספר וסטודנטים.

תסמינים

הסימפטום של פוביה מבודדת זו הוא פחד, שמתעורר כשיש צורך נתפס לומר מילה ארוכה. יתר על כן, פחד אינו רגיל שאיתו אתה יכול להתמודד, אלא גדל ומלווה בתגובות אוטונומיות האופייניות לכל הפרעה פובית:

  • מצב החרדה מתעורר בכל פעם גם למראה מילה ארוכה מודפסת, רק מתוך מחשבה שיהיה צורך לבטא אותה;
  • הסיכוי לחוות מגע אחר עם מושא הפחד גורם לדחייה, הוא נמנע בכל דרך שהיא, במידת האפשר;
  • מבחינה פסיכולוגית, הפחד ממילים ארוכות בא לידי ביטוי בהטלה מוקדמת של קטסטרופה מעצם מראהו של טקסט עם מילים ארוכות או צורך היפותטי לבטא אותם בקול, בעוד החרדה והחרדה הולכים וגוברים; המטופל נעדר נעדר, מרגיש "ריק" בראשו; הוא הופך לרגיש יותר מדי לצלילים ולאור; הוא עלול לאבד את זיכרונו באופן זמני מהתרגשות, בנוסף הוא מצפה להידרדרות במצבו הגופני, שרק מחמיר את החרדה.

סימפטומטולוגיה צמחית מתעוררת ככל שמתח נפשי עולה ויכול לבוא לידי ביטוי בצורה מאוד מגוונת מצד כמעט כל מערכות הגוף. ביטויים כאלה מעוררים פעילות יתר של מערכת העצבים הסימפתטית, המלווים במתח שרירים לא רצוני. תסמינים של התקף פוביה עשויים להיות כאב ראש דוחק (מה שמכונה "הקסדה הנוירסטנית"); הזעת יתר; רעד של הגפיים; סחרחורת וצלצולים באוזניים; אובך או זבוב מול העיניים; טכיקרדיה או ברדיקרדיה; תחושת גוש בגרון; הפרעת נשימה; כאב בעצם החזה, דומה בלוקליזציה ללב; מיאלגיה; פה יבש; גסטרלגיה; דחף לרוקן את המעיים ושלפוחית השתן.

ממפגש למפגש עם מושא הפחד, הוא גדל ללא שליטה ובכל פעם החוויות חזקות יותר. עם מצב מפחיד משוער, התקפי פאניקה יכולים להתפתח - פחד עז הולך וגובר עם ביטויים צמחיים בולטים. ההשפעה הקוגניטיבית של חרדה הולכת וגוברת בהדרגה, המורכבת מכך שאדם הנוטה לפוביה אינו מעריך כראוי את הסימפטומים הגופניים הנלווים. הוא מניח שהוא מפתח מחלה קשה, למשל, גידול במוח, או מצפה לאוטם שריר הלב, שבץ מוחי.

עם פוביה מבודדת, פחד פאניקה מתעורר במצבים מוגדרים בהחלט הקשורים לצורך לבטא מילה ארוכה. מחוץ למצב זה, אדם מספיק הולם ומבין שתגובתו למילים ארוכות איננה רגילה לחלוטין, אך בלתי נשלטת.

Hippopotomonstrosesquipedaliophobia מתפתח בדרך כלל בילדות ובגיל ההתבגרות ויכול "לערער" את העצבים של תלמיד בית ספר או תלמיד הכפוף לו. אפשר אפילו לפתח הפרעה טורדנית כפייתית. אם בשלב הראשוני הפחד מתעורר רק מפני ה"איום "המיידי של אמירה בלתי נמנעת של מילים ארוכות, בהמשך - מעצם המחשבה עליהם. עבור חלקם מחשבות אלו הופכות לאובססיביות ומתעוררות באופן קבוע ללא סיבה.

הוא האמין כי אפילו הסיכון להתאבדות בקרב אנשים הרגישים לכל סוג של פוביה הוא גבוה יותר מאשר אצל אלה שלא.

לא סביר שאדם כזה יבחר במקצוע שקשור להופעות מתמדות, למשל, עורך דין, מורה, עיתונאי טלוויזיה. ככל הנראה, בחלקן בגיל מאוחר יותר, רבים מצליחים להימנע מהמצבים המפחידים הקשורים לביטוי פומבי של מילים ארוכות.

עם זאת, עדיף להיפטר מהפתולוגיה הזו, וברגע שמבחינים בה. ללא טיפול, הפחד ממילים ארוכות יכול להסתבך על ידי תסמינים אוטונומיים בולטים יותר, תסמונת דפרסונליזציה / derealization. המטופל עלול לחוות הפרעות שינה: סיוטים בהם הוא מדבר או עונה לשיעור, מועד על מילים ארוכות וכל המאזינים צוחקים עליו. במהלך ה"צפייה "בחלומות כאלה, המטופל מתעורר באימה עם פעימות לב חזקות, בעיקר לא מבין מה העיר אותו. נכון, עם הפרעות פוביות פשוטות, מאוחר יותר הוא עלול להירדם שוב ולישון עד הבוקר.

אנשים הסובלים מפוביות מנסים בכל כוחם להימנע ממצב מפחיד, מחשש להיראות מגוחכים בעיני אחרים, מכיוון שהם מודעים לחוסר הפחד שלהם. בנוסף עולות בראשם מחשבות על התפתחות שפיות, מחלות סומטיות קשות וקטלניות.

אבחון

כאשר מאבחנים פחד פתולוגי ממילים ארוכות, הרופא מסתמך על תוצאות שיחה עם המטופל עצמו, הוריו (אם הילד חולה), ההיסטוריה האישית והמשפחתית של המטופל. הסמן האבחוני העיקרי הוא תלונתו של המטופל לפיה פחדו הבלתי נשלט נגרם מהצורך לבטא מילה ארוכה, ואפילו קריאתה גורמת לתגובה לא מספקת. במהלך הראיון מתברר כי המטופל מנסה בכל כוחו להימנע ממצב מפחיד. עם פוביה מבודדת, יש עדיפות לביטויים פסיכולוגיים וסומטיים, ולא מחשבות אובססיביות הזויות.

כדי להעריך את מצבו הכללי של המטופל, ניתן לקבוע בדיקות, שכן במקרים מתקדמים של הפרעה פובית פשוטה, מסיביות התלונות של המטופל, ככלל, אינה תואמת את מצבו הבריאותי. לעיתים יש צורך במספר פגישות עם המטופל והתייעצויות עם מומחים אחרים.

אבחון דיפרנציאלי

אבחון דיפרנציאלי מתבצע עם פוביות אחרות, הפרעה הזויה, הפרעה טורדנית-כפייתית, OCD, דיכאון, סכיזופרניה, שבמכלול הסימפטומים ניתן לראות פוביות כתנאים נלווים.

יַחַס

עדיפות לטיפול בפוביות מבודדות ניתנת לשיטות טיפול שאינן תרופתיות: שיעורים עם פסיכולוג, פסיכותרפיסט, מפגשים מהפנטים.

עזרתם של פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים ניתנת באופן פרטני, בצורה של שיחות, במהלכן החולה והרופא מחליפים מידע. השיעורים מצטמצמים להשכלה פסיכולוגית, כאשר מומחה מסייע למטופל לשלוט בכמות מסוימת של ידע על מקורם של פחדים אובססיביים ומציג את הכישורים והטכניקות לחיסולם, מציע את טקטיקות ההתנהגות במצב פובי. התייעצויות מומחים עוזרות למצוא תשובות לשאלות שמעניינות מטופל מסוים. המטופל לומד לשלוט בפחדו ביחס למצב מפחיד, לנתח את התנהגותו ולפתח תגובות נאותות.

היעילים ביותר להיפטר מפוביות הם פרקטיקות פסיכותרפיות המאפשרות לזהות את הגורמים להפרעה חרדתית-פובית, ללמד את המטופל להגיב בצורה מספקת למושא הפחד, להפנות באופן עצמאי מחשבות שליליות, לנתח את המצב, להקל על המתח ולשלוט בהתנהגותם.. נעשה שימוש בטכניקות שונות של ניהול חולים, אך טיפול CBT הוא הטיפול הנבחר. נעשה שימוש גם בתכנות נוירו-לשוני, פסיכותרפיה רציונלית, סיוע פסיכולוגי.

היפנוזה היא שיטת טיפול יעילה ומהירה; בדרך כלל משתמשים בה במקרים בהם עבודה עם פסיכותרפיסט אינה מובילה לשיפור במצב.

כשיטות טיפול נוספות, משתמשים בטכניקות מרגיעות שונות: טיפול באומנות, טיפול בחול, היפנוזה עצמית, מדיטציה. גישות הטיפול אינדיבידואליות, תלוי בגיל המטופל ובמשאבים הפסיכולוגיים שלו.

טיפול תרופתי משמש כשיטה נוספת להקלת הסימפטומים של ביטויים פוביים. ניתן לרשום למטופל תרופות הרגעה קלות (לרוב צמחיות או הומאופתיות); חוסמי β כדי למזער את רוב הביטויים הפיזיים; תרופות פסיכוטרופיות: תרופות נוגדות דיכאון ומשככי הרגעה להפחתת חרדה, תרופות אנטי-פסיכוטיות בטקסים שנוצרו. תרופות פסיכוטרופיות עוצרות בהצלחה ביטויים פסיכוטיים ואוטונומיים, אולם הם דורשים זהירות יתרה מצד הרופא והקפדה על המינונים ותזמון הכניסה לחולה, מכיוון שיש להם תופעות לוואי רבות, יכולות להיות ממכרות ואי עמידה בכללי החוק. הודאה עלולה לגרום להידרדרות פרדוקסלית של המדינה ואף להרחיב את רשימת מושאי הפחד...

מְנִיעָה

איש אינו יודע כרגע את הסיבות המדויקות להתפתחותן של פוביות, אך הן מוצעות, אולם סבירות גבוהה שהיא נכונה.

נטיות תורשתיות עדיין אינן ניתנות לתיקון, אך ניתן למזער את השפעתם של גורמים מעוררים אקסוגניים. מכיוון שלידה של פוביה קדמה מתח וכמה הפרעות גופניות, יש צורך להתחיל במניעה מלידה. אורח חיים בריא (פעילות גופנית ברת ביצוע, תזונה מיטבית, הקפדה על ערות שינה) ויחס חיובי במשפחה יתרמו לגידול אישיות עמידה בלחץ. בנוסף, ההורים עצמם צריכים להיפטר מסגנון ההורות הסמכותני.

אם לא ניתן היה למנוע התפתחות של פוביה, יש להבין שזו רק מחלה ויש לטפל בה. הפניה בזמן לפסיכותרפיסט מוסמך עוזרת להתגבר על הפוביה בפגישה אחת או שתיים.

תַחֲזִית

פחדים בילדות מדבר מילים ארוכות הנגרמות על ידי ליקויי דיבור זמניים לעיתים קרובות נעלמים מעצמם. במקרים אחרים, עדיף לפנות לייעוץ. טקטיקות הימנעות לא תמיד עובדות, וכל פוביה מסולקת בצורה יעילה יותר בשלב הראשוני. הוא האמין כי סטודנטים צעירים מגיבים טוב יותר להשפעות פסיכותרפיות בעלות אופי מרמז, ולמתבגרים ומבוגרים - לפסיכותרפיה רציונלית. זה באופן כללי, ונבחרת גישה פרטנית לחולה ספציפי. פוביות פשוטות שאינן מוזנחות ניתנות לריפוי.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.