^

בריאות

Paisin

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ההכנה הרפואית של Paizin משמש לטיפול במחלה כה חמורה כמו שחפת. החומר הפעיל העיקרי הוא pyrazinamide, תרופה יעילה נגד שחפת כי הוא פעיל נגד חיידקים שחפת מתמשכת.

אינדיקציות Paisin

Paisin משמש בטיפול מורכב של כל סוגי השחפת יחד עם תרופות אחרות נגד שחפת.

טופס שחרור

פיזין מיוצר בצורת לוחות, שטוח גלילי, עם רצועה מפריד בצד אחד.

פרמקודינמיקה

החומר הפעיל בעל יכולת חדירה טובה בנגעים מוקדמים של חיידקי שחפת. האפקטיביות של התרופה אינה מצטמצמת בסביבה החומצית של רקמות נמקיות, ולכן התרופה נקבעת לעיתים קרובות לשחפת, לימפדניטיס במקרה, לתהליכים קוגניטיביים-פנומנליים. במהלך הטיפול עם התרופה Paizin, שחפת mycobacterium במהירות מפתחת התנגדות לזה, ולכן, כמעט תמיד, התרופה היא prescribed יחד עם תרופות אחרות של טיפול בשחפת (3-4 תרופות משמשים בדרך כלל).

פרמקוקינטיקה

התרופה Paizin נספג כמעט ללא שאריות במערכת העיכול. רמת התרופה בדם מגיעה ל 45 mcg / ml כבר שעתיים לאחר נטילת 1G. בגוף, התרופה מתפרקת לתוך חומצה pyrazinic, ולאחר מכן לתוך מטבוליט לא פעיל. 70% של החומר הבסיסי (pyrazinamide) מופרש על ידי הכליות, לאחר יום התרופה מוסרת לחלוטין מהגוף, בעיקר בצורה של מטבוליטים.

מינון וניהול

Payzina הוא נלקח בעל פה, רצוי לאחר אכילה. התרופה נלקחת ב 20-35 מ"ג לכל מנה, וכן ניתן לקחת מנה שלוש פעמים. על המרשם של הרופא, ניתן לקחת את התרופה פעם בשבוע במשך 90 מ"ג, שלוש פעמים בשבוע עבור 2-2.5 מ"ג או פעמיים בשבוע עבור 3-3.5 גרם המינוח לוקח בחשבון את משקל המטופל (עם משקל של יותר מ -50 ק"ג מנה אחת היא 2 מ"ג). השאלה של מרשם את התרופה לילדים מתחת לגיל 15 שנים, הוא החליט על ידי מומחה בכל מקרה בודד. אם הרופא מוצא את הטיפול בעזרת Paisin רצוי, אז, ככלל, 0.02-0.03 מ"ג ליום הוא שנקבע. בילדות, המינון היומי של התרופה לא יעלה על 1.5 מ"ג.

trusted-source[3], [4]

השתמש Paisin במהלך ההריון

Paizin יש השפעה רעילה גבוהה על הגוף, ולכן הוא התווית במהלך ההריון ואת breastfeeding.

התוויות נגד

Paisin הוא התווית עם רגישות מוגברת לתרופה, עם מחלות כבד, צנית. כמו כן, התרופה אינה משמשת לטיפול בחולים מתחת לגיל 15 שנים.

תופעות לוואי Paisin

התרופה Paizin יכול לעורר כמה הפרעות בכבד, בחילה (הקאות), שלשולים. יכול להיות גם מגוון של תופעות אלרגיות (פריחה, גירוד וכו '), גדל חומצת השתן בדם, במקרים מסוימים, הגוף הוא רגיש לאור אולטרה סגול צהבת.

trusted-source[1], [2]

מנת יתר

כאשר מנת יתר של התרופה Paizin ציין רגישות מוגברת, שיבוש של מערכת העיכול, כבד, ביטוי מוגבר של תגובות שליליות. במקרה של מנת יתר, הטיפול הוא בעיקר סימפטומטי, בפרט בשפכים קיבה.

אינטראקציות עם תרופות אחרות

ניהול סימולטני של Paizin ו ethionamide מגביר את הסבירות לנזק בכבד, במיוחד בחולי סוכרת. במהלך הטיפול עם שילוב של תרופות אלה, עליך לעקוב בקפידה את העבודה של הכבד. אם מופיעים סימנים כלשהם לאי ספיקת כבד, הטיפול בתרופות אלה מופסק מיד.

חומר תרופתי ראשי (pyrazinamide) ריכוז poniazhaet של ציקלוספורין בדם, ולכן הטיפול חייב להיות תחת פיקוח רמות ציקלוספורין בדם של התרופה מן הימים הראשונים של Payzina ואחרי הודאה.

טיפול עם pyrazinamide ו phenytoin בו זמנית מגדיל את הריכוז של האחרון בדם של המטופל, אשר יכול לגרום סימנים להרעלת הגוף עם phenytoin.

Pyrazinamide מפחית את האפקט הטיפולי של התרופות המשמשות לטיפול גאוט וסוכנים המסייעים להסרת חומצת שתן המופרשת (probenecid, אלופורינול, וכו ') שעשוי להוביל תוכן מוגבר של חומצה שתן בדם. במקרה זה, המומחה יכול להתאים את המינון של התרופות.

Zidovudine מפחית באופן משמעותי את רמת pyrazinamide בדם, אשר מגביר את הסבירות של אנמיה.

הקבלה של Paisin מונעת את ביצוע בדיקות כגון Ketostix ו Acetest, שכן המדגם במקרה זה יהיה צבע חום אדמדם. עם הודאה בו זמנית עם תרופות לחסום הפרשת צינורי, בעיות יכול להתעורר עם הסרת חומרים מהגוף, ותגובה רעילה יכול גם להיות חי יותר. Pyrazinamide מגביר את ההשפעה נגד שחפת של lemofloxacin ו ofloxacin.

trusted-source[5], [6], [7], [8]

תנאי אחסון

התרופה Paizin חייב להיות מאוחסן היטב מקרני השמש, טמפרטורת אחסון לא יעלה על 25 ° C. התרופה צריכה להיות מוגנת מפני ילדים.

חיי מדף

אורך חיי המדף של Payzin הינו 5 שנים ממועד הייצור, בכפוף לתנאי אחסון נאותים. לא מומלץ להשתמש בתרופה לאחר תום אורך החיים השימושיים שלה.

trusted-source[9]

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "Paisin" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.