^

בריאות

נרות לדלקת שלפוחית השתן

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 10.08.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

נכון לעכשיו, נרות עבור דלקת שלפוחית השתן נמצאים בשימוש נרחב. הם משמשים בעיקר לטיפול רפואי. למטרות מניעה, הם משמשים לעתים רחוקות ביותר. יש לציין כי הם נקבעים רק אם יש אינדיקציות לשימוש. יש לקבוע את התור על ידי רופא.

טיפול מהיר בדלקת שלפוחית השתן עם נרות

ככלל, להיפטר מדלקת שלפוחית השתן היא די קשה. עם זאת, ניתן לטפל במהירות בדלקת שלפוחית השתן עם נרות. לנרות יש בעיקר השפעות אנטי דלקתיות, משככות כאבים ואנטי בקטריאליות. ישנו מבחר גדול למדי של נרות שניתן להשתמש בהן הן דרך פי הטבעת והן בנרתיק. כמה נרות משמשים גם במהלך ההריון. יש לזכור כי למרות העובדה שנרות בטוחות יחסית, הן עדיין אינן ללא התוויות נגד ותופעות לוואי. עם דלקת שלפוחית השתן, ניתן להשתמש בנרות שונות: הקסיקון, אינדומתצין, פפאברין, ג'פרון, דיקלופנק, נרות אשחר, ויפרון, נרות מתילאורציל, נרות אשחר, בטדין, איכטיול, כלורהקסידין, קלטרימזול, ניסטטין.

אינדיקציות לשימוש

האינדיקציות העיקריות לשימוש בנרות לדלקת שלפוחית השתן הן דלקת שלפוחית השתן, מחלות אקוטיות וכרוניות של הכליות, דרכי השתן. נרות יעילות ללא קשר לגורם לדלקת. יש להם גם השפעות אנטי-זיהומיות וחטאות. יש לזכור כי לקרנות אלה יש השפעה חזקה למדי על הכליות, כך שניתן להשתמש בהן רק אם יש לציין זאת ולאחר התייעצות עם רופא. זה יעזור לבחור את התרופה האופטימלית, תוך התחשבות במאפיינים האישיים של המטופל, תוך התחשבות באנמנזה. כמו כן, יש לזכור כי שימוש בלתי מבוקר בתרופות אלו עלול לגרום למספר תופעות לוואי וסיבוכים. נרות רבות יש אפקט משכך כאבים, להקל על דלקת. יעיל בוואגינוזיס חיידקי, דלקת שלפוחית השתן,

נרות לדלקת שלפוחית השתן כרונית

נרות יעילים מדלקת שלפוחית השתן כרונית. הם מפסיקים דלקת היטב, עוזרים במאבק נגד זיהום. קודם כל, הם עוזרים במאבק נגד דלקות בדרכי השתן. יש להם השפעה אנטי דלקתית בולטת, מקלים על כאבים, מונעים הישנות והחמרות ומקלים על תהליך מתן השתן. משמש לעתים קרובות בשילוב עם תרופות אחרות, למשל, עם נוגדי עוויתות ומשככי כאבים. היתרון של כלי זה הוא שיש לו השפעה טיפולית בולטת. ראוי גם לציין שלתרופות אלו יש השפעה משכך כאבים בולטת. השילוב של תרופות שונות מאפשר לחסל את הכרוני, וגם לא יוצר עומס נוסף לא על הכליות ולא על הכבד. הם לא נכנסים למחזור המערכת, יש להם רק השפעה מקומית. זה מאפשר השפעה בולטת ומדויקת יותר. בנוסף, היתרון הוא שלנרים יש השפעה ישירה ישירות באתר ההדבקה. במקביל, המינון מופחת, הצורך בעומס על מערכת העיכול נעלם.

תרופות אלו נטולות תופעות לוואי ממערכת העיכול, מאחר והן אינן חודרות אליה. זה גם מבטל את האפשרות של השפעות מגרים. היתרונות של כלי זה כוללים פעולה מהירה. התרופות נספגות במהירות לתוך הממברנות הריריות, ומספקות השפעה ישירה. יש להם אפקט מונע ומחטא. הם מחטאים לא רק את מערכת הרבייה, אלא גם איברים סמוכים: המעיים, מערכת העיכול, מבלי שיש להם השפעה מרגיזה.

שמות של נרות מדלקת שלפוחית השתן

תרופות שונות משמשות לדלקת שלפוחית השתן, כולל נרות. מוצגות תרופות אנטי דלקתיות, מחטאות ומשככי כאבים. כדי לחסל את התהליך הזיהומי, נעשה שימוש נרחב בסוכנים כמו הקסיקון, סינתומיצין, בטדין, מקמירור, פאלין, urosept, polygynac, clotrimazole. כספים אלה יעילים נגד microflora חיידקים ופטרייתיים, מספקים תברואה של מערכת הרבייה. כמו כן, תרופות אנטי דלקתיות ומשככי כאבים נקבעות לעתים קרובות, למשל, synthomycin, chloramphenicol, betadine, urosept. ניסטטין פועל כחומר קוטל הפטריות העיקרי. זה מכוון להרס של מיקרופלורה פטרייתית, במיוחד נציגים של הסוג קנדידה. יעיל נגד מיקרופלורה של שמרים. משפיע בעיקר על מיקרופלורה גרם חיובית.

הקסיקון

נרות הקסיקון משמשות לטיפול בדלקת שלפוחית השתן. מיוצר בצורה של נרות בצורת טורפדו. החומר הפעיל הוא תמיסה של chlorhexidine bigluconate. הכלי מוקף בתערובת של מאקרוגולים. כאשר מנתחים את התכונות הפרמקולוגיות, ראוי לציין כי התרופה שייכת לחומרי חיטוי ויש לה השפעה מקומית. הוא פעיל נגד נציגים רבים של מיקרופלורה פתוגנית ופתוגנית על תנאי. יש לציין כי היתרון של כלי זה הוא שאין לו השפעה מדכאת על המיקרו-זרימה הרגילה. בפרט, אין השפעה מעכבת על פעילות הלקטובצילים. יתרון נוסף הוא שהתרופה פועלת גם בנוכחות דם ומוגלה. נרות ניתנות תוך נרתיק, יש השפעה מקומית בלעדית. אין להם השפעה מערכתית. הם אינם חודרים לדם, מה שמאפשר שימוש בתרופות אלו בשילוב עם תרופות אחרות, כמו גם במהלך ההריון.

אינדיקציות לשימוש בתרופה זו הן דלקות בדרכי השתן, מניעה וטיפול בתהליכים דלקתיים באזור איברי המין. נרות משמשות לחיטוי מערכת הרבייה ומערכת גניטורינארית במהלך ההריון, כהכנה לניתוח, לאחר כמה טכניקות פולשניות והליכים גינקולוגיים. כלי זה יכול לשמש גם בטיפול בפתולוגיות המועברות במגע מיני כגון זיבה, עגבת, כלמידיה, ureplasmosis, הרפס גניטלי. תרופה זו מוצגת גם בטיפול בנרתיק חיידקי, קולפיטיס, דלקת שלפוחית השתן.

נרות הקסיקון משמשות לטיפול ומניעה של מחלות מין, דלקות בדרכי השתן. יש למרוח פתיל אחד פעמיים ביום. מהלך הטיפול הוא 7-10 ימים. היתרון של תרופה זו הוא שהשימוש בה אינו מצריך הגבלת פעילות מינית. יש להשתמש בתרופה לא לפני שעתיים לפני קיום יחסי מין. יש לזכור כי לתרופה יש כמה תופעות לוואי, בפרט, תגובות אלרגיות, גירוד. עם זאת, תסמינים אלו חולפים בדרך כלל לאחר הפסקת התרופה. אין כמעט התוויות נגד, למעט מקרים של רגישות יתר ואי סבילות אינדיבידואלית לתרופות. הריון והנקה אינם התווית נגד לשימוש בתרופה. התרופה יכולה לשמש גם לילדים, עם זאת, הם משתמשים בצורה שונה - הקסיקון D. לא היו מקרים של מנת יתר של תרופה זו. כמו כן, יש לזכור כי נרות אינן תואמות לדטרגנטים, הכוללים מוצרים עם קבוצה אניונית.

אינדומטצין

עבור דלקת שלפוחית השתן, ניתן להשתמש ב-indomethacin. המרכיב הפעיל העיקרי הוא התרופה באותו שם - אינדומתצין. יש לו השפעה אנטי דלקתית בולטת. לתרופה יש גם השפעה אנטי-פירטית. מנגנון הפעולה הוא שהוא מכוון לעיכוב הפעילות האנזימטית של COX. זה תורם לעיכוב הסינתזה של פרוסטגלנדינים, מעכב את הצטברות הטסיות. השימוש בנרות אלו מחליש באופן משמעותי את תסמונת הכאב, מקל על דלקות, נפיחות, גירוי. תרופה זו בצורת נרות נספגת במהירות, בעלת השפעה מקומית. ניתן להשיג את האפקט האופטימלי לאחר 3-4 ימי טיפול. הוא עובר מחזור מעיים וכבד, ולכן התרופה אסורה בטיפול בחולים הסובלים ממחלות כליות וכבד חמורות, פתולוגיה של מערכת העיכול. לא מומלץ לשימוש במהלך הריון והנקה. מוצג תוך 4-5 שעות. נרות מוצגות בטיפול במחלות דלקתיות, זיהומיות של מערכת גניטורינארית, מערכת הרבייה, קיכלי, זיהומים חיידקיים ופטרייתיים. הוא משמש להכנה להתערבויות כירורגיות, בטיפול שרירנים, ניאופלזמות. מאפשר לך להעלים צלקות, היצרות, עוויתות.

המינון של תרופה זו נקבע על ידי הרופא. זה אינדיבידואלי לכל מטופל ונקבע לפי חומרת התהליך הפתולוגי, חומרת תסמונת הכאב, מידת הדלקת. הטיפול מתבצע למשך 4 שבועות לפחות. זה מאפשר לך להשיג אפקט בר קיימא בולט. זה מוחל, ככלל, 2-3 פעמים בשבוע.

כמה תופעות לוואי אפשריות, כמו סיבוכים ממערכת העיכול. ככלל, לתרופה זו אין השפעה נרחבת על הגוף. סיבוכים כגון גירוד, גירוי, צריבה וכאבים באתר ההזרקה אפשריים. בדרך כלל, לאחר הפסקת התרופה, תופעות אלו נעלמות. נפיחות אפשרית של הקרום הרירי, תגובה אלרגית, נפיחות. במקרים חמורים של אי סבילות אינדיבידואלית, עלולים להתפתח הסתננות, אבצס והמטומה. עם מתן פי הטבעת, יתכנו החמרה וגירוי של רירית פי הטבעת, טנסמוס, שחיקה, כיבים ופתולוגיה של מערכת העיכול.

לא ניתן להשתמש בתרופה בנוכחות שחיקות וכיבים, הפרה של מצב הקרום הרירי של מערכת העיכול, תוך הפרה של הפונקציה של hematopoiesis, בפתולוגיות של הכליות והכבד. GIT. תופעות הלוואי הן תגובות מקומיות, בפרט גירוד, גירוי, אדמומיות, נפיחות וגירוי. כמו כן, יש לזכור כי לתרופה יש התוויות נגד רבות, ולכן המינוי צריך להתבצע אך ורק על ידי רופא. אין להשתמש בילדים מתחת לגיל 14. יש צורך גם בתהליך הטיפול לשלוט במצב הדם. התרופה אינה תואמת חומצה אצטילסליצילית.

פפאברין

Papaverine משמש כדי לחסל את הסימפטומים של דלקת שלפוחית השתן. הרכב הנרות כולל papaverine hydrochloride - המרכיב הפעיל העיקרי. הבסיס הוא שומן מוצק. התרופה היא נוגדת עוויתות מיוטרופית. בעת השימוש בתרופה, cAMP מצטבר, ותכולת הסידן התוך תאי עולה, מה שמגביר באופן משמעותי את הפעילות התאית, וגם עוזר לשחזר את חילוף החומרים ברקמות. התרופה מנרמלת את זרימת הדם, משפרת את מצב הריריות. ראוי לציין את ההשפעה של hypotensive. הזמינות הביולוגית של חומר זה היא כ-54%. לאחר ספיגה לדם, החומר נקשר לחלבוני פלזמה. מתרחשת כ-90% קשירה. הפרשה מתרחשת דרך הכליות, לאחר כ-3-4 שעות.

אינדיקציות לשימוש בפפאברין הן מחלות דלקתיות במערכת גניטורינארית, מערכת הרבייה. מבטל עוויתות וטנסמוס באזור האגן, חלל הבטן, הסמפונות, מערכת כלי הדם. ראוי גם לציין כי הסוכן יכול לשמש עבור premedication בטיפול בפתולוגיות של מערכת גניטורינארית. זה מנוהל פי הטבעת או תוך נרתיק, 20-40 מ"ג 3-5 פעמים ביום. המרווח בין זריקות התרופה צריך להיות לפחות 5 שעות. התרופה יכולה לשמש לטיפול בדלקת שלפוחית השתן אצל קשישים. במקרה זה, המינון הראשוני הוא כ-10 מ"ג. יכול לשמש לילדים בגילאי שנה עד 12 שנים. המינון היחיד המרבי הוא 200-300 מק"ג/ק"ג. תופעות הלוואי הן נדירות, עם זאת, תסמינים כגון בחילות, הקאות, שלשולים, כאבי ראש, הזעת יתר אינם שוללים. התרופה אסורה בפתולוגיות של הכליות, הכבד. זה גם לא מומלץ לילדים מתחת לגיל 6 חודשים, קשישים. מידע לגבי האפשרות להשתמש בתרופה זו במהלך ההריון לא זוהה. השתמש בזהירות לאחר פגיעה מוחית טראומטית, עם פתולוגיות של הכליות והכבד, עם מחלות של בלוטות יותרת הכליה, טכיקרדיה, מצבי הלם.

ג'נפרון

נרות ג'נפרון הן נרות, הכוללות רכיבים כמו אינטרפרון-אלפא, טאורין. יש להם השפעה מקומית. אינטרפרון הוא אחד המרכיבים העיקריים של מערכת החיסון. אינטרפרון מיוצר על ידי חיידקים אופורטוניסטים מהסוג Escherichia (E. Coli). לכלי השפעות אנטי-ויראליות, אימונומודולטוריות ואנטי-בקטריאליות. ניתן להשיג השפעה זו באמצעות הפעלה של אנזימים תוך תאיים. הם מעכבים את פעילות הנגיף ואת שכפולו. באשר לפעולה האימונומודולטורית, היא מושגת על ידי הגברת התגובתיות של תגובות בתיווך תאים. זה מגביר באופן משמעותי את פעילות החסינות נגד זיהום ויראלי. כמו כן, כלי זה מגביר את פעילות השגשוג של תאים, בו זמנית, מבטל תאים, עבר שינוי סרטני. ראוי לציין גם את הפעילות האנטי-ויראלית הגבוהה, אפקט חיטוי. טאורין מפעיל ומנרמל תהליכים מטבוליים. כמו כן, יש לקחת בחשבון שלטאורין יש תכונות נוגדות חמצון, אינטראקציה פעילה עם מולקולות חמצן, מה שעוזר לחסל מתח חמצוני. לטאורין יש השפעה טיפולית, מבטל את הפעילות הביולוגית של טאורין. הזמינות הביולוגית המקסימלית של התרופה נצפית עם מתן רקטלי. יש התחדשות גבוהה של תאים, גירוי של ממברנות וחסינות. במתן תוך נרתיק, הזמינות הביולוגית היא כ-80%. השימוש בנרות מאפשר השפעות מערכתיות ומקומיות, שבגללן פעילותו ויעילותו הטיפולית מועצמות בצורה חדה. הריכוז המרבי של התרופה בדם מושג לאחר 5 שעות. לאחר כ-12 שעות, זמן מחצית החיים של התרופה מצוין. זה מצביע על הצורך ליישם את הכספים הללו כל 12 שעות.

התרופה משמשת כאמצעי למונותרפיה, או כחלק מטיפול מורכב. אינדיקציות לשימוש הן סוגים שונים של זיהום: חיידקי, ויראלי, פטרייתי. ההשפעה העיקרית מושגת בשל העובדה שמערכת החיסון מגורה. זה מפעיל את מנגנוני ההגנה הטבעיים בגוף, שבגללם מתרחשת המאבק בזיהום. התרופה יכולה לשמש לטיפול במחלות זיהומיות ודלקתיות, כולל בנשים בהריון. יכול לשמש לטיפול בדלקת שלפוחית השתן אצל ילדים וקשישים.

בדרך כלל התרופה נרשמה 1-2 נרות ליום. משך הטיפול הוא 7-10 ימים, תלוי בחומרת המחלה, משך הזמן שלה, גיל המטופל. התרופה ניתנת לרוב לטיפול ומניעה של דלקת שלפוחית השתן, מחלות גינקולוגיות, לשיקום תעלת הלידה בשבועות 13-40 להריון. בצורות חריפות של המחלה, נרות משמשים פעמיים ביום במשך 5 ימים. אם הטיפול נכשל, ניתן להשתמש בקורסי טיפול חוזרים. לפעמים רושמים פעמיים ביום. הכל תלוי במחלה, בחומרתה, ברמת הזיהום החיידקי. לתרופה עלולות להיות תופעות לוואי, כגון גירוד, צריבה בדרכי המין, גירוי באזור הנרתיק. תופעות אלו הינן הפיכות ובדרך כלל נעלמות לאחר הפסקת התרופה (תוך 72 שעות). אחרים, השלכות מסוכנות יותר לא צוינו. יש צורך לשים לב לעובדה כי בעת נטילת התרופה, טמפרטורת הגוף עשויה לעלות. זהו גורם שלילי המעיד שיש צורך להתייחס לנושא התאמת המינון. במקרים מסוימים, מנה בודדת של אקמול במינון של 250-500 מ"ג מאפשרת לך לנרמל את טמפרטורת הגוף, להאיץ את ההסתגלות.

התרופה אסורה במקרה של אי סבילות אינדיבידואלית למרכיבים האישיים של התרופה. בטרימסטר הראשון, גם לא מומלץ ליטול תרופה זו. יש ליטול את התרופה בזהירות בתגובות אלרגיות, תהליכים אוטואימוניים, פתולוגיות של חסינות. התרופה יכולה לשמש בילדים, אך רק אם יש אינדיקציות ועל פי מרשם רופא. ניתן לשלב את התרופה עם תרופות אחרות, והיא גם אינה משפיעה על פעולות שעלולות להיות מסוכנות, כולל מהירות תגובה, ריכוז. בעזרת כלי זה, אתה יכול לנהוג בכלי רכב, לעבוד עם ציוד במורכבות משתנה. לא רואים מקרים של מנת יתר. השפעת התרופה מוגברת כאשר נלקחת יחד עם חומרים אנטיבקטריאליים וקוטלי פטריות אחרים.

דיקלופנק

עם דלקת שלפוחית השתן, diclofenac הוא prescribed בצורה של suppositories. המרכיב הפעיל העיקרי הוא נתרן דיקלופנק. לתרופה יש השפעות אנטי דלקתיות, משככות כאבים והורדות חום. תרופה שמטרתה להסיר את התהליך הדלקתי, להפסיק את תסמונת הכאב. כלי זה מאפשר לך להפחית את הכאב במהלך פציעות, לאחר ניתוח, במהלך החמרה של דלקת שלפוחית השתן. אם אתה משתמש בתרופה במשך זמן רב, יש לה אפקט חוסר רגישות. זמן מחצית החיים הוא 2-4 שעות. הריכוז המרבי של התרופה בדם עם מתן פי הטבעת מושג לאחר שעה, עם תוך נרתיק - 1-1.5 שעות. הזמינות הביולוגית של התרופה גבוהה למדי, והיא עד 99%. כאשר הוא חודר לדם, כ-60% מהחומר מופרש דרך הכליות.

המינון נבחר על ידי הרופא, בהתאם לאבחנה, גיל, מאפייני המחלה, חומרת הפתולוגיה. ראשית מנה את המינון היעיל המינימלי. לאחר מכן, אם מינון זה אינו יעיל, הוא מוגדל. ככלל, למנות 1-2 נרות ליום. משך הטיפול נע בין 5 ל-7 ימים. נרות מומלץ להשתמש בלילה, לפני השינה. המינון היומי הוא 150 מ"ג. המינון הראשוני הוא בדרך כלל 50-100 מ"ג. יש להתחיל את הטיפול בדיקלופנק עם הסימן הראשון לדלקת שלפוחית השתן. עבור קשישים, ככלל, התחל עם מינון מינימלי. אין צורך בשדרוג נוסף. בחולים מוחלשים מבחינה סומטית, בנוכחות מחלות נלוות רבות, מחלות כרוניות, מומלץ גם להשתמש במינון המינימלי. טיפול ארוך טווח אפשרי גם עד 4-5 שבועות. במקרה זה, המינון היומי לא יעלה על 100 מ"ג. התרופה ניתנת גם לילדים מעל גיל שנה. המינון בממוצע 1-2 מ"ג/ק"ג משקל גוף.

תופעות הלוואי הן נדירות. לעתים קרובות נצפים כאבי בטן, בחילות, הקאות, גזים והפרעות אחרות של מערכת העיכול. Stomatitis, glossitis אפשריים גם. עם מתן רקטלי, החמרות של פתולוגיות כרוניות של פי הטבעת אפשריות. לעתים קרובות נצפו שחיקות, כיבים, קוליטיס דימומי. הרגישות מופרעת, מופיעים גירוי, גירוד, צריבה. ככלל, בשימוש ממושך, נצפות תגובות מקומיות בולטות, הקרום הרירי מתייבש. במקרים חמורים, נמק רקמות אפשרי.

רגישות יתר לתרופה, התקפות מובהקות של אסתמה הסימפונות, אורטיקריה משמשים התוויות נגד לשימוש בתרופה זו. אתה לא יכול להשתמש בתרופה עבור כיבים של פי הטבעת, המעי הגס והדק, עם פרוקטיטיס, סיגמואידיטיס. בזהירות, אתה צריך לקחת את התרופה עבור COPD, אסתמה הסימפונות, מחלות של הקיבה והמעיים, ופתולוגיות כלי דם. השימוש בתרופה במהלך ההריון אפשרי רק על פי מרשם, ורק בשליש הראשון והשני. בטרימסטר השלישי, אתה לא יכול לקחת את התרופה, שכן היא מפחיתה את פעילות ההתכווצות של הרחם, וכתוצאה מכך חולשה של פעילות העבודה, פתולוגיה במהלך הלידה אפשרי. כאשר הנקה גם לא מומלץ להשתמש בתרופה. יש לנקוט זהירות בפתולוגיות של הכליות, הכבד. יְלָדִים

נרות מתילאורציל

החומר הפעיל העיקרי הוא methyluracil. נרות Methyluracil נקבעות עבור דלקת שלפוחית השתן. זה נחשב כחומר ממריץ חיסון שמטרתו לנרמל את חילוף החומרים. מקדם אפיתל רקמות. ראוי לציין גם את ההשפעה האנטי-ויראלית והאנטי דלקתית של נרות. למעשה, כל תהליכים דלקתיים וזיהומיים הם אינדיקציה לשימוש ב-methyluracil. מקדם ריפוי של פצעים, שחיקות, כיבים. הוא משמש בטיפול מקומי של דלקת שלפוחית השתן, פרוקטיטיס, קוליטיס כיבית.

משטר הטיפול נקבע עבור כל מקרה לגופו. מהלך הטיפול נע בין 5 ל-7 ימים. תופעות לוואי אפשריות, כגון צריבה, גירוי, ואפילו כאבי ראש, בחילות, הקאות. אם אתה חווה תופעות לוואי כלשהן, כולל תופעות מקומיות, עליך להתייעץ עם הרופא שלך. ייתכן שיהיה עליך להפסיק את התרופה. התוויות נגד קבלה - אי סבילות אינדיבידואלית, תגובה אלרגית חמורה, לוקמיה ומחלות אונקולוגיות אחרות, פתולוגיות במח העצם.

ויפרון

זוהי תרופה המכילה אינטרפרון אנושי. מנגנון הפעולה הוא שלנרים יש השפעה אנטי דלקתית, אימונומודולטורית. בשל העובדה שהרכב הנרות כולל בנוסף טוקופרול (ויטמין E), לתרופה יש השפעה אימונומודולטורית נוספת. הסוכן פועל כנוגד חמצון, מקל על מתח חמצוני והשלכותיו, מנטרל רדיקלים חופשיים ובעל פעילות אנטי-ויראלית. ביישום תוך נרתיק ופי הטבעת, מידת הספיגה היא ממוצעת. התרופה חודרת לדם לאחר כ-2-3 שעות. כמו כן, התרופה משמשת לטיפול בדלקת שלפוחית השתן חריפה וכרונית ממקור חיידקי, פטרייתי ווירלי. יעיל נגד זיהום בנגיף הרפס. ילדים נקבעים לאחר שהגיעו לגיל שנה, לא מוקדם יותר.

יש למרוח 1-2 נרות ביום. מהלך הטיפול בממוצע 5-7 ימים, במידת הצורך ניתן להאריך את הקורס. כאשר מופיעים הסימנים הראשונים של תופעות לוואי, אתה צריך להתייעץ עם רופא, לדווח על הסימפטומים. אולי הרופא ישקול מחדש את המינון. תופעות הלוואי הן בעיקר תגובות מקומיות, כגון צריבה, גירוד, אדמומיות, גירוי. יש להתחיל את הטיפול מוקדם ככל האפשר, רצוי כאשר מופיעים סימני מחלה. תופעות הלוואי הן נדירות. עם זאת, במקרים מסוימים, אדמומיות, קילוף של העור אפשרי. ככלל, כל תופעות הלוואי נעלמות לאחר הפסקת השימוש בתרופה. אי סבילות אישית לתרופות, תגובה אלרגית הן התוויות נגד. כמו כן, התרופה אינה נרשמה לילדים מתחת לגיל שנה. במהלך ההריון וההאכלה ניתן להשתמש בוויפרון, שכן יש לו השפעה מקומית בלבד, ואינו חודר לדם. בהתאם לכך, התרופה אינה חודרת לא דרך השליה ולא לחלב אם. ככלל, התרופה נסבלת היטב, אין מקרים של אי סבילות אישית. לא דווח על מנת יתר. התרופה משולבת די טוב עם תרופות אחרות.

נרות אשחר ים

לטיפול בדלקת שלפוחית השתן, נעשה שימוש בנרות אשחר הים. הם תורמים לריפוי פעיל של פצעים, לשיקום ריריות. בעזרת כלי זה, אתה יכול להשיג הפוגה יציבה בצורות כרוניות של דלקת שלפוחית השתן, כמו גם להיפטר מהתסמינים העיקריים בצורות חריפות של דלקת שלפוחית השתן. נרות אשחר הים מאפשרים לך לחסל את התהליך הדלקתי, לעצור את הכאב. זוהי תרופה טבעית המבוססת על שמן אשחר הים. ההרכב כולל מספר רב של קומפלקסים של ויטמינים ומינרלים. יש כמות גדולה של פלבנואידים, חומצות שומן, טוקופרולים, גליצרידים. בנוסף לעובדה שלתרופה יש השפעה אנטי דלקתית, אנטי זיהומית, היא גם מונעת את התפתחות תהליך הגידול. נרות מספקות הגנה אמינה של ממברנות ריריות, התאוששותם. נרות אשחר הים מעוררות התחדשות, גירוד, נפיחות, כאב. נרות גם מפעילות את פעילות תאי החיסון. כמו כן, יש לציין כי אשחר הים משפר את קרישת הדם, עקב כך שחיקה וכיבים נרפאים הרבה יותר מהר. הוא משמש לדלקת שלפוחית השתן מכל מקור: לפציעות חיידקיות, ויראליות, קרינה. זמין בצורה של נרות רקטליות ונרתיקיות. משתלב היטב עם תרופות אחרות. זה יכול לשמש כמונותרפיה או כחלק מטיפול מורכב. בדרך כלל נרות אשחר הים נקבעות 1-2 חתיכות ליום. מהלך הטיפול הוא בממוצע 15 ימים. עם זאת, בהתאם למאפיינים האישיים, ניתן להתאים את הקורס, נקבעת צורת טיפול ומינון שונה. יש לזכור כי מוצר זה עלול לגרום לאלרגיות וגירוי. בגלל זה, אם הזרקתם פתיל של אשחר ים וחשים כאב ואי נוחות, צריבה, גירוי ישירות במקום ההזרקה, תרופה זו אינה מתאימה. אם ההליך מתבצע פעמיים ביום, יש להניח נרות בבוקר ובערב. אם תרופה זו נרשמה פעם אחת, אתה צריך לשים את הפתיל בערב, לפני השינה. לאחר השלמת מהלך הטיפול המלא, עליך לקחת הפסקה למשך חודש. לפני ההליך, יש צורך לבצע טיפול היגייני של העור, פרינאום. אתה צריך לקחת הפסקה של חודש. לפני ההליך, יש צורך לבצע טיפול היגייני של העור, פרינאום. אתה צריך לקחת הפסקה של חודש. לפני ההליך, יש צורך לבצע טיפול היגייני של העור, פרינאום.

בטדין

יש לו השפעה אנטיספטית ואנטי דלקתית יעילה. המרכיב הפעיל העיקרי הוא פובידון-יוד. במגע עם העור או הממברנות הריריות יוד וחלבוני העור יוצרים קומפלקסים יציבים (יודמינים). הם מסוגלים להקריש, מה שמוביל למוות של מיקרואורגניזמים. האפקט קוטל החיידקים מגיע במהירות, הוא ארוך. בטדין יעיל נגד צורות גרם חיוביות וגרם שליליות של מיקרואורגניזמים. כמו כן, התרופה יעילה נגד פרוטוזואה, פטריות, וירוסים. ביישום מקומי, יוד כמעט ואינו נספג.

האינדיקציות העיקריות לשימוש הן זיהום בפצעים, תהליכים דלקתיים וזיהומיים, מניעת זיהומים מעורבים, אסוציאציות חיידקיות. התרופה משמשת לטיפול בשחיקות, כיבים, לתברואה של דרכי המין. הוא מיועד לצורות אקוטיות וכרוניות של דלקת שלפוחית השתן, למניעת החמרות והתקפות של דלקת שלפוחית השתן, כהכנה לניתוחים, בעת תכנון הריון.

התרופה משמשת לשימון קונכיות, לכביסה, על טורונדות בצורת נרות. לבטאדין יש תופעות לוואי, במיוחד, זה יכול להשפיע לרעה על המצב התפקודי של בלוטת התריס, ולגרום ליפרתירואידיזם. תיתכן אי סבילות אישית לתרופה, המתבטאת בצורה של תגובה אלרגית, גירוד, נפיחות, כאב. תרופה זו אסורה בדרמטיטיס, יתר של בלוטת התריס, שימוש בתכשירי יוד, עם רגישות מוגברת ליוד. השתמש בזהירות במחלות של הכליות והכבד. לאחר 3 חודשי הריון, התרופה אינה בשימוש. במהלך ההנקה, התרופה היא גם התווית נגד. מקרים של מנת יתר אינם נרשמים. Betadine משתלב היטב עם תרופות אחרות.

לפיכך, נרות של דלקת שלפוחית השתן יעילות ביותר. עם זאת, אתה צריך לבחור אותם בצורה נכונה. לפני תחילת הטיפול, עליך להתייעץ עם הרופא שלך.

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "נרות לדלקת שלפוחית השתן" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.