Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

נחירה בחלום בגברים: גורם, טיפול

המומחה הרפואי של המאמר

אופטורינרינגולוג, מנתח
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

אחת הבעיות הכי לא נעימות שגורמות לאי נוחות לא רק לאדם עצמו, אלא שסביבתו נוחר. 

trusted-source[1], [2], [3]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

נחירות אצל גברים נפוצים מאוד. שכיחות של נחירה הרגיל הוא על 29.5% אצל גברים, לעומת 8.9 אצל נשים. [4]יתר על כן, עם הגיל, נתון זה עולה, על פי מחקרים, 45% מהגברים ו 30% של נשים מעל 65 snore.[5], [6]

trusted-source[7], [8], [9]

גורם ל נוחר בגברים

הפרה של הטון הרגיל של מערכת הנשימה העליונה, התפתחות של ייאוש, פתולוגיה מולדת של מעברי האף, בפרט, הצרות שלהם, עקמומיות, עלייה, ניאופלזמה. כמו כן, הסיבה עשויה להיות עלייה של השקדים, החיך העליון. כמו כן, הסיבה עשויה להיות שינוי או הפרה של גודל הלסת התחתונה או העליונה, ניידות לקויה.[10]

ישנם גורמים אנטומיים ופונקציונליים התורמים להתפתחות נחירה חזקה אצל גברים. זה קורה לאחר ניתוח, עם הפרות של שלמות אנטומית של דרכי הנשימה. מגביר באופן משמעותי את הסיכון של גודש באף, עם דלקתית, זיהומיות, הצטננות. במקביל, דרכי הנשימה צרות, או חסימה או התכווצות מתרחשת בהם ישירות. כמו כן, הסיכון עולה עם עקמומיות, גידולים.

גורמי סיכון

אנשים עם סינוסיטיס סינוסיטיס גם נופלים. לפעמים יש גורמים מולדים כי predispose. מגדיל משמעותית את הסיכון עם משקל מופרז, השמנה, נפיחות. בשל התפתחות של נפיחות, נחירה מתרחשת לעתים קרובות למדי במהלך ההריון ומחלת כליות. צריכת אלכוהול מופרזת (חד פעמי, או קבוע, שיטתי), [11]לפעמים רק חוסר שינה ועייפות בנאלית יכול להוביל לנחירה. 

גורמי הסיכון הם השימוש של תרופות הרגעה, כמו גם נטילת הרגעה, [12]ועישון. [13]הסיכון גדל בגיל מבוגר וזקנה עקב ייאוש והשפלה של תאי הגרון.

פתוגנזה

בדרך כלל, הלחץ החלקי של החמצן יורד, ולחץ האוויר פוחתת. בנשימה, האוויר עובר בחופשיות. אם הטון מופחת באופן מופרז, רקמת משתלשלת נקלט גם. התהליך מלווה במבנה קול חזק, המתבצע בשל תנועות התנודות של הקירות. עם פתולוגיה חזקה, הלחיים והלשון מעורבים גם בתהליך.[14]

trusted-source[15], [16], [17]

תסמינים נוחר בגברים

נוכחות של תנועות תנודות, שבו יש קול. הקול, ככלל, הוא צליל ארוך, לא נעים. לפעמים יש התייפחות פתאומית, מתנשף לאוויר, תחושה של חוסר חמצן, "דבק" של מערכת הנשימה.

הסימנים הראשונים הם בדרך כלל קול מגיע הגרון במהלך השינה. עם זאת, האנשים הסובבים את המקום מדווחים על כך לעתים קרובות, כי בשלבים המוקדמים של הפתולוגיה אדם אינו מרגיש ואינו שומע את הנחירה שלו, אינו מתעורר ממנו, אינו חש אי-נוחות.

על פי הסטטיסטיקה, נחירה שוררת אצל גברים. אז, מתוך גברים, כל 10 אנשים לנחור, ואילו בקרב נשים רק אחד ב 30 אנשים נחירות. כלומר, ניתן לטעון שתדירות הופעת הנחירה בקרב נשים נמוכה פי שלושה מזו של גברים. בנוסף, כל נחרני עשיר עשרה הוא נתון apnea.

פסיכוסומטיקה של נחירות אצל גברים

גברים חשופים בעלי אופי חזק, חזק רצון, קצת רגשית, זהיר. בחיי היומיום, הכל בשליטה, הם תמיד דייקן, אחראי, ממושמע. ככלל, עומס גדול בעבודה, שעות עבודה לא סדירות. הם חשופים לעתים קרובות עייפות כרונית, מתח מתמיד. [18]  הם ישנים, בדרך כלל, מעט, אבל בתקיפות מספקת, עמוק. השרירים רגועים מאוד, ומכאן הבעיה.

trusted-source[19], [20], [21], [22]

סיבוכים ותוצאות

כאשר נחירות קיים סיכון של סגירה מלאה של דרכי הנשימה עקב חסימת שלהם clamping עם רקמות רכות. אחד הסיבוכים המסוכנים ביותר הוא דום נשימה בשינה, או מעצר נשימתי. זה מוביל לפיתוח של רעב חמצן. יש חוסר חמצן באיברים החיוניים, אשר מגדיל באופן משמעותי את הסיכון להתקף לב, שבץ, טרשת עורקים, לחץ דם עורקי. [23], [24], [25], [26]  גם תוצאה לא נעימה היא הפרה של שינה בלילה, חוסר מנוחה נאותה, הן עבור מי נוטה לנחור, ואת האנשים סביבו.

נחירה בגברים עם נשימה

בנוסף, האדם נוחר מפחיתה באופן משמעותי את איכות החיים, את איכות השינה בלילה, מפתחת תחושה של חוסר שינה, עייפות כרונית. זאת בשל העובדה שגם אם אדם אינו מתעורר, גופו עדיין נתון להתעוררות זעירה. התעוררויות לילה כאלה מתרחשות פעמים רבות במהלך הלילה. זה מוביל לעובדה כי אדם לא מקבל מספיק לישון, הוא במהירות מפתחת עייפות, הוא הופך להיות תוקפני, עצבני. גורם מקביל הוא נמנום מתמיד המלווה אדם, ריכוז תשומת לב, היכולת לחשוב, זוכר הוא מופחת באופן משמעותי.

trusted-source[27]

נחירה בגיל צעיר אצל גברים

הסכנה של apnea היא שהם מתרחשים עד 500 פעמים בלילה. משך הזמן הממוצע הוא 10-20 שניות. בשלב זה, הנשימה מתעכבת, מה שמוביל לחוסר חמצן. המוח, מערכות העצבים וההורמונים רגישים במיוחד לתהליכים היפוקסיים. כמו כן, יש הפרה של תפקוד תקין של מערכת העצבים, התפתחות של התכווצויות שרירים.

תכונה אופיינית היא כי אדם מתעורר כל הזמן במהלך נחירה, גם אם הוא לא מבין את זה ולא זוכר. העובדה היא כי במהלך נחירה, יש הרפיה מופרזת של השרירים, רמת החמצן בדם יורדת עד אחד קריטי, וגם את רמת לחץ העורקים גם טיפות.

המוח שולח אותות באופן אוטומטי לחלקים הסימפתטיים של מערכת העצבים, הוא מופעל, הגוף מתעורר. החטיבות הסימפתטיות פועלות על הגוף המתעורר, וכתוצאה מכך עולה לחץ העורקים, הדופק מתפשט. הבדלים אלה בלחץ ובדופק משפיעים לרעה גם על מצב כלי הדם, על הלב, מצמצמים את הטון ומובילים להתפתחות של מצבים דיסטוניים. זה גם מוביל לעלייה חדה בסיכון לפתח התקפי לב, מחלות של הריאות, הסמפונות. סיכון מוגבר לשבץ.

אצל אדם הסובל מנחירות מתמדת, קצב התגובה וריכוז תשומת הלב מופחת באופן משמעותי. זה מוביל לעלייה במספר התאונות התעשייתיות, תאונות דרכים ותאונות דרכים. תכונה אופיינית היא הפחתת העוצמה, המתרחשת כתוצאה מחוסר שינה וחולשה מתמדת של הגוף.

אבחון נוחר בגברים

אין רופא מיוחד שעוסק ישירות בטיפול בנחירות. בדרך כלל ה- ENT יכול לקבוע את הסיבה ולעשות את האבחנה הנכונה, לבחור טיפול. הוא עושה זאת על ידי בדיקת הגרון, nasopharynx, הלוע, לבחון היטב את מצב מחיצת האף. כמו כן יש צורך לבצע בדיקה של האוזניים. זאת בשל העובדה כי nasopharynx והאוזניים מחוברים למערכת אחת דרך צינור אוסטאכיאני.

אבל אם פתולוגיות ENT לא מתגלות, אתה צריך להסתכל לכיוון אחר. במקרה זה מוטב לבקר את המטפל, לספר לו את כל התלונות, להתמקד ברגשות ובהנחות הסובייקטיביות שלך. כאן תפקיד חשוב נרכש על ידי איסוף ההיסטוריה לא רק של המחלה, אלא גם של חיי המטופל. חשוב לנהל שיחה, סקר ולתעד את המידע שהתקבל. כאן הסיבה יכולה להיות מסתור, כמו גם על בסיס תלונות ורגשות סובייקטיביים, אתה יכול לקבל תמונה משוערת של הפתולוגיה לתכנן את המשך הבחינות.[28], [29]

trusted-source[30], [31]

מנתח

התמונה הכללית ביותר של המתרחש בגוף ניתן להשיג באמצעות בדיקות קליניות, כגון דם, שתן, צואה. הם יראו מה התהליך מתרחש בגוף, כיוון משוער שלהם. יראה אם יש חריגות מהנורמה. אם כן, באיזה כיוון, איך מבוטא, מה החומרה שלהם. כדי לקבל נתונים מדויקים יותר, אתה יכול לבצע בדיקת דם ביוכימי, אימונוגרמה מפורטת.

אם יש חשד לפאתולוגיה, נקבעים מבחנים נוספים ספציפיים, בהתאם לאבחנה המיועדת. לדוגמה, מחקר וירולוגי, ניתוח microflora, ניתוח dysbacteriosis, תרבות מיקרוביולוגית ובקטריולוגית, ניתוח של זיהומים סמויים עשוי להידרש. ייתכן גם צריך בדיקות ראומטיות, בדיקות אלרגיה, ההגדרה של סמנים הגידול, בדיקה ציטולוגית.

trusted-source[32], [33]

אינסטרומנטלי

כפי ששיטות אינסטרומנטלי העיקרי בשימוש במחקר polysomnographic, אשר מאפשר לנו להעריך את חומרת השינה apnea, חומרתם, מידת ההתקדמות. מהותו של מחקר זה היא כי אדם שנמצא במצב של שינה, קצב הלב, לחץ הדם, קצב הלב, קצב הנשימה וקצב הלב נמדדים.

כמו כן, שיטת electroencephalogram משמש, המהות של אשר היא להעריך את מבנה השינה, הפעילות הפונקציונלית של המוח. Otolaryngologist בעזרת ציוד מיוחד מבצעת rhinoscopy (בחינה של האף, סינוסים האף). האוזניים נבדקות גם (otoscopy). Laryngoscopy כמעט תמיד מבוצעת - בדיקה של nasopharynx, הלוע.

שיטות כגון צילומי רנטגן, פלואורוגראם, דימות תהודה ממוחשבת ותהודה מגנטית, רינומהומנומטומטריה פעילה, ספירומטריה ושיטות אחרות עשויות להידרש. [34]

אבחון דיפרנציאלי

הבסיס של אבחנה דיפרנציאלית הוא הצורך להבדיל בבירור את הגורם אשר עורר את הפיתוח של נחירה. רק על ידי הגדרת הגורם הפתולוגי נכונה ניתן לבטל אותו, בהתאמה, הפתולוגיה עצמה תיעלם. זה בדרך כלל לא הכרחי כדי להבדיל נחרני ממחלות אחרות, שכן הסימפטומים שלה הם ספציפיים למדי. שיטות מעבדה ו אינסטרומנטלי משמשים את זה, כמו גם בדיקות קליניות, תפקודית.

trusted-source[35], [36]

למי לפנות?

יַחַס נוחר בגברים

הטיפול האטיולוגי נחשב אופטימלי. ישנם מקרים בהם ייעוץ נוסף של אימונולוג, אלרגיסט נדרש. אלרגיה מלווה שחרור מופרז של אימונוגלובולין E, היסטמין, אשר באופן מסוים לשנות את הרכב, מבנה, פונקציה של ריריות של nasopharynx, הלוע, ומערכת הנשימה. הרכב של פעילי שטח (חלק alveoli ו ברונכי) עשוי גם לשנות. אלרגיות יכולות לגרום לנפיחות ברקמות, מה שמוביל לנחירות. לכן, ביטול אלרגיות, אתה יכול להיפטר נחרני. התייעצות של אימונולוג נקבעת בשל העובדה כי אלרגיה היא "מחלה של המערכת החיסונית", כלומר, רגישות מוגברת, רגישות יתר לסוכנים זרים (אלרגנים), בתגובה אליהם מתפתחת התגובה האלרגית.

כמו כן, לעתים קרובות הגורם לנחירות הוא דלקת בנזופרינקס, בלוטות, דרכי הנשימה, הצטברות נוזלים, גודש, הצטננות, הצטברות יתר של ריר. כל זה יכול להיות נרפא על ידי otolaryngologist, פולמונולוג. אולי, ייעוץ של phthisiatrician יידרש. אם לאדם יש מוגדל שקדים, סינוסיטיס, אדנואידים, הם יכולים גם לגרום לנחירות. ניתן להסיר אותם על ידי יצירת קשר עם מנתח לעזרה.

לפעמים זה קורה כי נחירה היא תוצאה של תגובה עצבנית, overwork, מתח. במקרה כזה התייעצות עם הנוירולוג, הנוירופתולוג, אפשר יהיה לדרוש את הפסיכיאטר. אם אתה חושד בפיתוח של גידולים ממאירים, אשר חוסמים את הכניסה למערכת הנשימה, ולגרום נחירות, עליך להתייעץ עם מנתח, אונקולוג.

לפעמים יש צורך בהתייעצות עם רופא שיניים, רופא שיניים אורתופדי, שכן נחירה יכולה להתגרות על ידי מחלות השיניים, מבנה לא תקין של הלסת, הפרה של מבנה הלסת, החניכיים, צמיחה לא נכונה של השיניים. לעתים קרובות, שיני חוכמה שגדלות אצל אדם בין 20 ל -25 שנה הופכות את הלסת ומשנות את נוסחת השיניים, וכתוצאה מכך נחירות.

כאשר הפרות של תפקוד תקין של הכליות, הכבד, מערכת השתן, ולפעמים את מערכת העיכול, נחירה עשויה גם להתפתח. בפרט, בצקת בכליות, השמנת יתר, יכול להיות סיבה אמיתית מאוד של נחירה. אנשים שמנים, עודף משקל גם לעתים קרובות לנחור. זה כולל גם חולים עם מטבוליזם לקוי, טרשת עורקים, סוכרת, הפרעות הורמונליות. במקרה זה, כדאי להתייעץ עם אנדוקרינולוג. אולי אתה צריך טיפול הורמונלי, אשר יאפשר לך לנרמל את מצב הגוף, לחסל נוחר.

איזה רופא מטפל בנחירות אצל גברים?

אין רופא ספציפי שיטפל בנחירות. אבל תלונה כזו יש לטפל קודם כל כדי otolaryngologist (ENT). הוא יבצע בדיקה, ואם יש צורך, ימנה ייעוץ מומחה נוסף. בדרך כלל, הטיפול נקבע על ידי ENT כי ברוב המקרים הסיבה היא דווקא הפתולוגיה של nasopharynx, הלוע, או סינוסים האף.

לעתים קרובות, התייעצות נוספת של אלרגיסט ואימונולוג נקבעת, שכן הגורם הפתולוגי הוא תגובה אלרגית, בצקת. ייתכן גם צורך בהתייעצות עם אורולוג, נפרולוג, גם באופן מוזר, שכן נחירה היא לעתים קרובות תוצאה של בצקת הכליה ואת תפקוד הכליות בדרכי השתן. אתה יכול אפילו צריך להתייעץ עם קרדיולוג, אם יש חשד של נזק ללב וכלי הדם, אשר יכול גם להוביל להתפתחות בצקת, להקטין את הטון של הגרון.

הם עשויים להיות מופנים פולמונולוג, phthisiologist אם הריאות או מחלות הסימפונות נחשדים. עם פציעות של האף, הראש, ייתכן שתצטרך טראומה. עבור מחלות של השיניים, שינוי מבנה הלסת, אתה צריך לפנות לרופא שיניים, אורתודנט, כי הפתולוגיה של מערכת השיניים יכול גם לגרום לנחירות. לעתים קרובות יש צורך להתייעץ עם מנתח, במיוחד אם יש גידולים, פוליפים, אדנואידים בחלל האף, הגרון.

לפעמים, עם תגובות עצבים, מתח, עייפות, עליך ליצור קשר עם נוירולוג, נוירופתולוג, פסיכותרפיסט, פסיכיאטר. ניתן לפנות למטפל, והוא יפנה למומחה המתאים.

מה לעשות

עדיף לא לתרופה עצמית. אבל זה גם בלתי אפשרי להתעלם מבעיה זו, שכן זה יכול להיות תוצאות חמורות למדי. יש צורך להתייעץ עם רופא, לקבל מאובחנים. מומלץ ליצור קשר עם ה- ENT, המטפל. במידת הצורך, ייערך בחינה נוספת, התייעצויות של מומחים אחרים. אז הטיפול הנדרש יהיה prescribed. יש להקפיד על כל ההמלצות. [37], [38]

תרופות יעילות עבור נחירות אצל גברים

ישנן תרופות שונות כי הם אמרו לעשות נשימה קלה בלילה, למשל, על ידי משחק על השרירים של דרכי הנשימה. מאז זה עדיין לא הוכח כי אין תרופה מסייעת להפחית נחרני בשינה, זה כרגע לא משמש כחלק מהטיפול העיקרי. אבל תרופות אלה יכולים לשמש לטיפול בתנאים מסוימים שיכולים לגרום לנחירה בחלום או להחמיר דום נשימה קיים.[39]

מ נחירה ניתן להשתמש ממתק מנטה. שיעול מתאים היטב lozenges מיצרנים ידועים. הם מסייעים לנרמל את מצב הריריות הריריות, לחסל בצקת, hyperemia, וגם מאפשרים לך להביא את הקיר של מערכת הנשימה בטון. קח כדור בלילה, לפני השינה. אם נחרני הופיע בלילה, ואתה התעורר ממנו - אתה יכול לקחת עוד גלולה. הם צריכים להיות rassasyvat, לא ללעוס. חשוב לא להירדם עם גלולה בפה, ולא לחנוק.

כמו כן, נחירה ניתן ליישם Corvalol - על 15-20 טיפות לפני השינה. כלי זה מרחיב כלי דם, מגביר הטון, מגביר את קצב הלב. לפיכך, נחירות מופחת.

אתה יכול לקחת חומצה אצטילסליצילית, כי זה מדלל את הסוד, מנרמל את מצבו של הממברנה הרירית. אמצעי זהירות זה רק כי התרופה לא צריך לקחת על ידי אנשים נוטים לדימום, כמו התרופה הזאת מדלל את הדם. מומלץ ללוח 2 פעמים ביום.

אם הגורם לנחירה הוא נפיחות אלרגית, אתה יכול לקחת suprastin. מומלץ לעבור קורס של טיפול - 1 טבליה (150 מ"ג) פעם ביום למשך 5-7 ימים. יש לזכור כי התרופה גורמת לנמנום, מפחיתה את הריכוז. לכן, יש להיזהר לאנשים שעבודתם דורשת ריכוז גבוה של תשומת לב. אתה גם צריך להיות זהיר נהיגה במכונית. בימים הראשונים, המצב עלול להחמיר, ונחרני יגבר. אבל זה יעבור בקרוב, לא להפסיק את הטיפול. הסיבה לכך היא תופעת לוואי - נמנום ועייפות, המתרחשת בזמן נטילת התרופה. זה מוביל הרפיה נוספת של דרכי הנשימה כבר רגוע. אבל לאחר סיום הטיפול, המצב חוזר למצב נורמלי. הנפיחות מוסרת והנחירה נעלמת. 

ויטמינים

מומלץ לקחת ויטמינים בריכוז היומי הבא:

 • ויטמין B 2-3 מ"ג
 • ויטמין D - 1000 מ"ג
 • ויטמין PP - 60 מ"ג
 • ויטמין A - 240 מ"ג
 • ויטמין E - 45 מ"ג
 • ויטמין C - 1000 מ"ג. [40]

פיזיותרפיה

מאי דורשים שאיפה, הליכים תרמיים, כמה נהלים חשמליים, KUV - ההתחממות של חלל הפה עם ספקטרום אולטרה סגול. גם להשתמש במגוון של טכניקות כדי לנחור נחרני. אתה יכול גם להשתמש בכלים מיוחדים, למשל, את הפטמות של נחירה, nasodilators מיוחדים. [41], [42]  במעצר נשימתי מתמשך וממושך, מסכת חמצן משמשת. ובכן ממלא את חוסר חמצן בקוקטייל חמצן הריאה.

trusted-source[43]

טיפול כירורגי

הוא משמש בתנאים חמורים, אשר מלווה דום נשימה תכופה, הסיכון לחנק וכישלון נשימתי. גם לנקוט בשיטות כירורגיות במקרה שלשיטות אחרות אין את האפקט הרצוי. הפעילות מתבצעת גם על פי אינדיקציות, למשל, בנוכחות פוליפים, גידולים, אדנואידים, ופתולוגיות אחרות. ניתוחי לייזר (תיקון מחסום האף), ניתוח לייזר להסרת פוליפים וגידולים עשויים גם הם להיות נדרשים. עם שקדים דלקת מוגדלת, כריתת שקדים עשוי להיות נדרש. ניתוחים ספציפיים המבוצעים על הלוע והחיך הרך הם יעילים למדי: uvulotomy, uvulalapatoplasty. שיטות כירורגיות מסורתיות משמשים גם, למשל, ניתוח לייזר, רדיוסורגיה.[44], [45], [46], [47]

טיפול לנחירה בבית אצל גברים

הטיפול בבית צריך להתבסס על אמצעים שונים שמטרתם לשפר את הטון של הגרון. כדי לעשות זאת, לחסל חוסר ויטמין וחוסר מינרלים בגוף, לנרמל תהליכים מטבוליים. שקול את המערכות הבסיסיות שיכולות לעזור עם זה. אז התרופות החשובות הראשונות המכילות ברזל. ברזל מיוצג בדם בתאי דם אדומים - תאי דם אדומים. הם משמשים כדי לשמור על תהליכים טוניק ולמנוע אנמיה, היפוקסיה, hypercapnia (תוצאה של apnea). כדי לשפר את הקליטה יש לשלב עם ויטמין C. חשוב גם הם ההכנות המכילות אשלגן ומגנזיום, ויטמין D, [48]A, C.

התעמלות לנחירה אצל גברים

נגד נחירה מומלץ לבצע תרגילי נשימה שונים. 

המהות של הטכניקה היא הצורך לנשום בעקביות דרך כל ערוצי הנשימה. אז, קודם כל אתה צריך לשבת ישר, לקפל את הרגליים לוטוס, או לחצות אותם לפניך. אנחנו מתחילים לנשום באופן שווה, עושים אפילו שאיפה ונשיפה. משך השאיפה צריך להיות שווה למשך האקסילציה. אנחנו מתחילים לנשום מ 3 שניות, להגדיל בהדרגה ל 6, ואז - ל 9 שניות. אנו מבצעים זאת במשך 3 דקות.

ואז ללכת התרגיל השני - לסגור את הנחיריים הנכון. לשאוף את הנחיריים השמאלי, ואז לעצור את הנשימה, ואז לנשוף (גם דרך הנחיריים שמאל). כל תרגיל מבוצע במשך 3 דקות.

ואז ללכת התרגיל הבא - לסגור את הנחיריים השמאלי. אנו שואפים, עוצרים את נשימתנו, נושפים גם דרך הנחיר השמאלי.

התרגיל הבא הוא לשאוף דרך הנחיריים הנכונים, ואז לעצור את הנשימה, ולנשוף דרך הצד הנגדי (משמאל). החלק השני של תרגיל זה הוא דומה, רק לשנות את הנחיריים. השאיפה נעשית דרך הנחיריים השמאלי, לאחר עיכוב אנו נושפים דרך הצד הימני.

ואז הנשימה מתבצעת דרך שני נחיריים. אז, הנשימה מתבצעת באמצעות שני נחיריים. על הנשיפה, אנו מדמיינים שהאוויר עובר דרך הערוץ המרכזי (עובר דרך עמוד השדרה כולו, ויוצא החוצה).

לאחר השלמת המתחם כולו, אנו עוצמים את עינינו, מורידים את ידינו על ברכינו. אנחנו להירגע, מנסה להרגיש את כל השינויים בגוף. אנחנו מקשיבים לתחושות.[49]

תרופות אלטרנטיביות לנחירה אצל גברים

 • מתכון מספר 1.

הוכח היטב אמבטיות מרגיעות לפני השינה, אשר יסייע להקל על מתח מאזורים מלחיצים, כדי לשחזר את הטון לאזורים רגועים. מוסיפים את המרקים לאמבטיה. שמן לפתית או כל בסיס שמן אחר נלקח כבסיס להכנת מרתח עבור אמבטיות מרפא. מתחמם עד למצב חם. עדיף להשתמש באמבט מים. ב שמן וכתוצאה מכך לשפוך 2 מ"ל של תמציות מרוכז של רכיבי הצמח הבאים: קלנדולה, לענה. כמו כן מוסיפים 40 חתיכות של מזון ציפורן. באמבטיה להוסיף בשיעור של 2 כפות התערובת לכל 300 ליטר (אמבטיה מלאה).

 • מתכון מספר 2.

קח כל קרם גוף. עדיף לקחת קרם טבעי, ללא תוספת של זיהומים, טעמים, צבעים. אפילו שמנת תינוק תעשה. הוא הוסיף כף של מים או אלכוהול חליטות של קליפת בצל, מרתח של עלי פטרוזיליה, napar מן ro, מרפא, אורגנו, צ'רנובילניק. אתה יכול להוסיף 1 מ"ל של צינורות עירוי מים של קנבוס. כל זה מעורבב עד חלקה, משמש עיסוי ושפשוף. אתה יכול גם לשמן את האזור הזה של סינוסים מקסימליים, מחיצת האף עם זה שמנת.

 • מתכון מספר 3.

לקבלת התחזקות הכללית של הגוף להחיל balsam. הוא מוכן על בסיס של ברנדי. כדי להכין לקחת 2 כפות של סלים מרק מרקי חמניות, קצוץ דק קצוץ ואבק השחת, קליפת בצל. יוצקים ברנדי, מתעקשים לפחות ביום. לשתות 10 גרם ליום.

צמחי מרפא

תמצית של עלי כותרת של עלי כותרת של ורדים, משמש למחלות דלקתיות ומדבקות שונות, אטוני. מגביר לא רק את הטון, אלא גם את ההתנגדות הכוללת של האורגניזם. כף עלי כותרת שפכה כוס מים רותחים והביאה לרתיחה. להתעקש שעה, ואז לסנן ולשתות חצי כוס 2-3 פעמים ביום.

מרתח של ציפורן החתול (קלנדולה) משמש סוכן decongestant, אנטי דלקתיות. כדי להתכונן כוס מים רותחים לקחת 2-3 כפות של ציפורניים. אני שותה 50 גרם ליום.

עירוי פרח סיבירי זקן משמש שרירים הטון. כדי להכין 3-4 כפות של פרחים לשפוך 500 מ"ל של וודקה או אלכוהול טהור, ואז מתעקשים יום, לשתות כף שלוש פעמים ביום.

הומיאופתיה

משמש כדי לשמור על טונוס השריר הנדרש, כדי למנוע את הצטמקות קירות דרכי הנשימה. הוא משמש בפאתולוגיות שונות, הן מלווה בכאב וחסר כאב. זה גם די יעיל מבטל את ההשפעות של גודש, צלקות, ותנאים שלאחר הניתוח. יש צורך ליישם בזהירות עם שמירה על אמצעי זהירות. המדד העיקרי הוא להתייעץ עם רופא, לעקוב אחר ההמלצות שלו, ולמנוע טיפול עצמי. זה יהיה לייעל את הטיפול, למנוע סיבוכים ותופעות לוואי. יש לזכור כי תופעות הלוואי העיקריות בעת נטילת הומיאופתיה הן החמרה של המצב, כמו גם סחרחורת, כאבי ראש, פעימות לב מהירות, תחושה חמה, הזעה מוגברת ורווייה. כמו כן מגדיל באופן משמעותי את העומס על הכליות, הלב, הכבד.

 • מתכון מספר 1.

להכנת משחה להחיל את מחיצת האף, את האזור של השפתיים, המשולש nasolabial, כבסיס לקחת שומן, להמיס אותו באמבט מים, או על אש נמוכה עד מומס, עם ערבוב מתמיד.

ב מסה וכתוצאה מכך הוא הוסיף 2 כפות של אניס, אוכמניות, מרווה. כל זה הוא מעורב, עד עקביות הומוגנית. תוריד את האש, תן את ההזדמנות להקפיא. החל שכבה דקה, שפשף עד נספג לחלוטין. יש לאחסן במקרר (על המדף התחתון).

 • מתכון מספר 2.

כבסיס להכנת קרם לקחת כ -100 גרם של חמאה. כל זה הוא נמס לפני היווצרות של שמן נוזלי. תערובת של רכיבי הצמח הבאים מוכנה מראש במיכל עקשן: מרווה, פרחים קמומיל, עשב איות אהבה, עלה צמח (כ 2 כפות של כל עשב לכל 130 מ"ל של שמן). השמן מחומם על אש נמוכה (לא רותחים). ברגע שמן התחמם די חזק, אבל עדיין לא מבושל, מסיר אותו מן האש, ושופכים את עשבי תיבול מוכן בעבר. מערבבים, מכסים עם מכסה על גבי, מתעקשים במקום חשוך במשך 24 שעות (בטמפרטורת החדר). לאחר מכן, השמן מוכן לשימוש.

 • מתכון מספר 3.

שמן הקמפור נלקח כבסיס. מערבבים. בתערובת להוסיף 2 טיפות של שמנים אתריים הבאים: שמן של פרחים סגולים, סנדוויז, סירופ עלה אלוורה, מרתח של קליפת ערבה. מערבבים היטב, להשתמש במהלך עיסוי.[50]

 • מתכון מספר 4.

כמו כן, עם ירידה בשרירים, מומלץ לשאוף עם תמצית של עלי איקפפטום [51], מנטה, דשא טימין, ניצנים אורנים, שורשים elecampane ביחס של 1: 1: 2: 3: 1. כדי לשאוף מרתף הוא שפך לתוך האגן. מחומם למצב כזה שהאדים באים, אבל לא נשרפים. הטמפרטורה צריכה להיות נוחה. ואז להתכופף מעל הכיור, לכסות במגבת על גבי, לשאוף את האדים. משך ההליך אינו עולה על 10-15 דקות.[52]

מְנִיעָה

חשוב לאכול נכון, כדי לכלול את הכמות הנדרשת של ויטמינים, מינרלים, באופן קבוע לעבור בדיקות מניעה, אם יש צורך - לטפל מיד. בנוסף, עם נטייה להפרעות מולדות, מהונדסות גנטית של הטון, חשוב להשתמש בשיטות פיזיוטרפיות, התעמלות מיוחדת, עיסוי. זה לא רצוי לישון על הגב, תוך כדי שינה, לנסות לקחת תנוחה בצד.[53]

trusted-source [54]

תַחֲזִית

רק רופא יכול לעשות פרוגנוזה מדויקת, שכן חשוב לדעת את הגורם הפתולוגי. נחירה אצל גברים ניתן לבטל רק אם הסיבה שלו נפתרה. אם הפתולוגיה לא ניתן לרפא, זה גורם אי נוחות הן לאדם עצמו ואת סביבתו. תוצאות חמורות, כולל קטלני, נצפו רק לעיתים נדירות. אבל זה יכול להיות מסוכן לישון apnea (להפסיק לנשום).

trusted-source[55], [56]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.