Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

נחירה חזקה אצל נשים בחלום: מה לעשות, טיפול

המומחה הרפואי של המאמר

אופטורינרינגולוג, מנתח
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

קול רוטט מקשקש בחלום, בא מן הגרון נקרא נחירה. זה יותר אופייני לגברים מאשר לנשים. כאשר נציג של סקס חזק יותר נחירות, זה נחשב די נורמלי, ועל נשים זה movton מוחלט. מה נראים הצלילים האלה הלילה ואיך אפשר להילחם בהם?

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

מחקרים מראים כי כל אדם חמישי על פני כדור הארץ מעל 30 נחירות. שכיחות הנחירות בקרב גברים היא בין 35% ל -45%, אצל נשים מ -15% ל -28%, והיא הסימפטום העיקרי של בעיות נשימה במהלך השינה. דום נשימה גורם לנמנום מוגזם, שהוא גם מחלה שכיחה עם שיעורי שכיחות מ -3% ל -7% אצל גברים ו -2% ל -5% אצל נשים.[1], [2], [3]

ההבדלים בין גברים ונשים בשכיחות הנחירות יורדים עם הגיל, בעיקר כתוצאה מגידול ניכר בשכיחות הנחירה בשינה אצל נשים לאחר גיל המעבר. [4], [5]

גורם ל נחירה בנשים

נחירה מתרחשת כתוצאה של הרפיה של השרירים של החך ואת הלשון תחת השפעת זרימת האוויר עוברת דרך דרכי הנשימה. אבל לא כל נחירות שינה, אשר מציין את נוכחותם של גורמים מסוימים של תופעה זו. אלה כוללים:

 • הפרעות מולדות (עקמומיות של מחיצת האף, פוליפים);
 • מִלוּכָּל; [6]
 • פציעות אף;
 • אנטומי תכונות מעברי האף צרים, ארוך uvula; [7]
 • היקף הצוואר, כמנבא להשמנת יתר, הוא גורם סיכון ידוע עבור דום נשימה בשינה חסימתית ומחלות לב וכלי דם; [8]
 • עוויתות;
 • שינויים הקשורים לגיל (אצל נשים לאחר 40, 50 שנה, השרירים מאבדים גמישות, כולל ירידה בטון הלוע);
 • מחלה אנדוקרינית באקרומגליה; [9], [10]
 • תפקוד לקוי של בלוטת התריס (תת פעילות בלוטת התריס); [11]
 • מחקרים הראו בבירור רגישות משפחתית לנחירה. [12], [13]

הוצע כי הורמוני המין הנשי יש איזושהי השפעה מגנה על הפטנט העליון של דרכי הנשימה ו / או פעילות הנשימה. [14]ההורמון פרוגסטרון הוא ממריץ נשימתי ידוע המשפר את התגובה של chemoreceptors כדי hypercapnia ו hypoxia ומגביר את הטונוס השריר של דרכי הנשימה העליונות. רמות פרוגסטרון ירידה לאחר גיל המעבר. ההורמונים יכולים גם לשחק תפקיד בהתפלגות השומן בגוף. לנשים לאחר גיל המעבר יש מסת שומן גבוהה יותר בהשוואה לתקופה שלפני גיל המעבר, והתפלגות השומן גדולה יותר באזור הגוף ובגוף העליון בהשוואה לגוף התחתון.[15], [16]

גורמי סיכון

גורמים כגון:

 • הרגלים רעים (עישון [17], אלכוהול [18]); 
 • עודף משקל;

כמה מחקרים הראו כי שכיחות של נחירות הרגיל אצל נשים תלויה מאוד בגיל וב- BMI, בעוד שתלות באלכוהול קשורה לנחירה אצל נשים דקות, בעוד שחוסר פעילות גופנית הוא גורם סיכון לנחירות אצל נשים עם BMI גבוה. [19]

 • נטילת גלולות שינה; [20]
 • עייפות, שינה מוגזמת בשעות היום; [21]
 • חוסר שינה כרונית.

פתוגנזה

דום נשימה בשינה (OSA) מאופיין בהתמוטטות חוזרת של דרכי הנשימה במהלך השינה, מה שמוביל לירידה משמעותית (היפופניה) או להפסקה מוחלטת (אפניאה) של זרימת האוויר, למרות מאמצי הנשימה המתמשכים. הפרעות נשימה אלה מובילות להפרעות תקופתיות של גזים בדם (hypercapnia ו hypoxemia) וקופצות בהפעלה סימפתטית. נחירה חזקה היא תכונה אופיינית של OSA, וברוב המקרים שיאו של אירוע נשימתי קשורה עם התעוררות קצרה משינה (תסיסה). אירועים אלה מובילים לנשימה מחזורית ושינה מקוטעת, כאשר המטופל מתנדנד בין שינה לשינה. במקרים חמורים, אירועים נשימתיים יכולים להתרחש יותר מ -100 פעמים בשעה, ובדרך כלל כל אירוע נמשך 20-40 שניות.[22], [23]

הגורמים הפתופיזיולוגיים לנחירות משתנים במידה ניכרת מאדם לאדם. מרכיבים חשובים הם כנראה האנטומיה של דרך הנשימה העליונה, את היכולת מרחיבה עליונה בדרך נשימה מגיבה לבעיות נשימה במהלך שינה, הנטייה להתעורר נשימה מהירה בזמן השינה (סף העירור), ליציבות של מערכת בקרת נשימה ואת האפשרות משויכת למצב של שינוי הנפח הריאות להשפיע על גורמים אלה.

מאז השרירים בחלום לאבד את הטון שלהם, הניידות של הקירות הלועיים עולה. כאשר השאיפה, דרכי הנשימה מעוותות, האוורור הריאתי נעצר. העדר חמצן הוא סימן של מצוקה למוח ומפעיל אותו.

הוא חוזר לשלוט על השרירים, פותח את הדרך לזרימת האוויר, מה שמוביל לנחירה. הצלילים הבאים הם חזרה על מחזור, שבו יש 400-500 ללילה, כלומר 3-4 שעות במונחים של זמן.

תסמינים נחירה בנשים

בדרך כלל, נחירה חזקה מתרחשת כאשר נשים לישון על הגב שלהם כתוצאה של שרירים שקועים בחך הרך. אבל אם זה נצפה כאשר שוכבים על הצד שלך, הבטן, אז זה סיבה רצינית להיות מודאג להתייעץ עם רופא.

דום נשימה בשינה (OSA) מאופיין בהתמוטטות חוזרת ונשנית של לילה (apnea) או בהתמוטטות חלקית (hypopnea) של דרכי הנשימה העליונות במהלך השינה. אירועים אלה קשורים עם desaturation של חמצן ו / או מתעוררים משינה.

נשים עם נחירה בשנתם מתלוננות על תסמינים כמו נדודי שינה, תסמונת רגל חסרת מנוח, דיכאון, סיוטים, דפיקות והזיות, בעוד גברים מדווחים על נחירות ועל אפיזודות של אקנה לעיתים קרובות יותר.

נשים מתלוננות על הפרעות במצבי רוח תכופים, כגון חרדה ודיכאון, מדווחות על איכות חיים ירודה במספר שאלונים ומראות עייפות בשעות היום, ירידה באיכות השינה, והידרדרות סימפטומים נוירו-התנהגותיים.

נחירות בזמן השינה עם האף אצל נשים מתרחשת לעתים קרובות כאשר הראש קר, להיפטר אשר מפסיק את זה. ברבע מהנשים ההרות, תופעה זו צוינה אף היא, שכן בטן מורחבת מוחצת את קנה הנשימה והריאות, ונשים לעיתים קרובות מגדילות את משקלם בתנוחה זו. נחירה בחלום היא נפוצה מאוד במהלך ההריון, ככל הנראה, בשל שינויים הורמונליים, פיזיולוגיים ופיזיים. השמנה אימהית, שהיא אחד מגורמי הסיכון העיקריים למצוקה נשימתית במהלך השינה, יחד עם שינויים פיזיולוגיים במהלך ההריון.[24]

השכיחות של נחירה הרגילה בקרב נשים הרות מוערכת בין 11.9% ל -49% בשליש השלישי במחקרי חתך. [25]מחקרים אורכיים הראו כי נחירה הרגילה (שלושה או יותר לילות בשבוע) עולה מ 7-11% [26]בשליש הראשון של ההריון ל 16-25% בשליש השלישי [27].

פסיכוסומטיקה של נחירות אצל נשים

המראה של נחירות אצל נשים מושפע באופן משמעותי על ידי גורם פסיכולוגי. יש להם מגוון רחב כל כך של רגשות, מתוך חרדה וכעס על דיכאון, [28], [29]  ומקורות של חוויות שהם לעתים קרובות להסתיר, שאם אתה מאבד את השליטה על הרגשות שלך במהלך השינה, זה גורם לנחירה. 

פסיכולוגים מומלץ ללמוד לא לשמור על טינה בנפש, לשחרר את העבר, כדי לכוון מחשבות חיוביות, להיאבק עם מתחמי ולהרגיש את החשיבות של הקיום שלהם בעולם הזה. עם הרמוניה בנשמה, עם הגאולה מן הנטל הרגשי, שינה ללא נחירות ישתפר.

סיבוכים ותוצאות

נחירה היא לא מזיק כמו שזה נראה. בנוסף אי הנוחות לאחרים, זה מסוכן לבריאות, כי זה יכול להוביל לסיבוכים מסוכנים ותוצאות.

אנחנו מדברים על דום נשימה בשינה חסימתית (להפסיק לנשום במהלך השינה). מכאן, 6-10% של אנשים לנחור למות, ולאחר 50 שנים, חולים אלה יש התקפי לב ושבץ 2 פעמים יותר. נחירות קשורה בסיכון מוגבר משמעותי למחלות לב וכלי דם אצל נשים [30], ללא תלות בגיל, עישון, BMI וגורמי סיכון קרדיווסקולריים אחרים. [31], [32]נחירה קשורה בסיכון מוגבר לפתח סוכרת מסוג 2, [33]לחץ דם גבוה [34].

אבחון נחירה בנשים

בחשד לסיבה זו או אחרת להתרחשות הנחירה, המטפל יפנה אותך לבדיקות מעבדה שונות ולהתייעצויות לצמצום המומחים: otolaryngologist, אנדוקרינולוג, רופא שיניים.

נתונים ממעבדת השינה של אוניברסיטת ויסקונסין הראו כי רמות נמוכות יותר של זיהוי נחירות אצל נשים בהשוואה לגברים קשורות בחוסר יכולתן של נשים לזהות את הסימפטומים של נחירות ואי-נכונות לחפש עזרה רפואית או חוסר יכולתם של עובדי בריאות להגיב לסימפטומים של נחירות אצל נשים. [35], [36]

קשיים באבחנה הנכונה של המטופלים הנ"ל כוללים תסמינים כגון דיכאון וחרדה, אשר שכיחים יותר אצל נשים מאשר אצל גברים ללא נחירה. [37]

נכון לעכשיו, יש שיטה מודרנית זו של הקלטת פונקציות שונות של הגוף האנושי במהלך השינה, כגון polysomnography. בעזרתו, העבודה של המוח (electroencephalogram), תנועת העין (electrooculogram), פעילות הלב (אלקטרוקרדיוגרמה), זרימת האף והפה, חמצון הדם, תנועות הרגל, נחירות נרשמות.

שיטות של אבחון אינסטרומנטלי מסייעות להבדיל את האבחנה בין כל האפשר.

יַחַס נחירה בנשים

רפואה מותאמת אישית לא השיגה יעילות משמעותית בטיפול בנחירות אצל נשים, למרות הבדלים בין המינים השונים בסימפטומים.

רופא השינה עוסק בבעיות שינה, ומדע השינה והפרעותיו השונות נקראות סומנולוגיה. זהו תחום חדש למדי של הרפואה, ואולי, לא כל מרפאה יש כזה מומחה. לכן, תחילה עליך לפנות לרופא המקומי או למשפחה שלך, אשר, אם יש צורך, פנה המומחה הנכון.

הטיפול מורכב בדרך כלל ממערכת של שיטות, הבחירה של אשר תלוי בסיבות ובחומרת הפרעת השינה. שכיח בטיפול של כל החולים טמון במספר פעילויות מבוצעות בדרך כלל בבית. אנו מפרטים אותם:

 • לישון רק על הצד (הלשון נופלת על הגב) - בחלום אי אפשר לשלוט על העמדה, ולכן, להתרגל לגישה זו, הם עושים טריקים - בין השכמות של פיג'מה הם לתפור כיס שבו הם מכניסים, למשל, כדור;
 • לישון עם ראש הרים - זה טוב להשתמש כריות מתאר, הבטחת המיקום האופטימלי יחסית לגוף;
 • הימנעות משימוש בחומרי הרגעה ותרופות הרגעה, שרירים מרגיעים;
 • הגבלת אלכוהול, במיוחד בערב;
 • הפסקת עישון;
 • ירידה במשקל;
 • מתן נשימה חופשית באף, שימוש בטיפות vasoconstrictive במקרה של ראש קר, הסרה כירורגית של פוליפים ועיקול של מחיצת האף;
 • שימוש במכשירי נחירה (מכשיר להנעת הלסת התחתונה (MAD) והתקנים המחזיקים את הלשון (TRD), פטמות מיוחדות, מסיכות שינה, טבעות לילה טוב); [38], [39], [40]
 • האכלה של דרכי הנשימה עם האוויר, יצירת לחץ אוויר חיובי חיובי (CPAP) באמצעות מנגנון מיוחד. [41]

הסעד לנחירה אצל נשים

ישנן תרופות שונות כי הם עושים כדי להקל על הנשימה בלילה, למשל, על ידי משחק על השרירים של דרכי הנשימה או על ידי הגדלת השליטה על הנשימה. מאז זה עדיין לא הוכח כי אין תרופה יכולה לעזור להפחית נחרני בשינה, זה כרגע לא נעשה שימוש כחלק של טיפול. אבל נתונים סמים ניתן להשתמש כדי לטפל בתנאים מסוימים שיכולים לגרום נחירה בחלום או להחמיר דום apnea הקיים.[42], [43]

שימוש סוכני תרופתי לנחירה לא תמיד יעיל, אבל יכול לעזור במצבים פשוטים. אחד מהם הוא תרסיס האף של אסונור.

זה מגביר את גמישות וגמישות השרירים של החיך הרך, מרטיב את הממברנה הרירית. תקופת הפעולה לאחר יישום - 7-8 שעות (מספיק למשך כל הלילה). ההשפעה המקסימלית מושגת בשבוע השני.

Slipex - על בסיס שמנים אתריים של צמחי מרפא (אקליפטוס, מנטה), מומס במים תערובת גליצרין. מגביר את הטון של השרירים נחלש, משחרר נפיחות של הרקמות של הלוע, ובכך למנוע את הלשון ליפול. החל שאיפה (2-3 תרסיסים) לא לפני 30 דקות לאחר הארוחות. המרווח בין הליכים הוא 8 שעות. ישנם מקרים בודדים של תגובות רגישות יתר.

שתיקה - ספריי עם טעם מנטה, יש נוסחה bioadhesive. הקנה מצויד עם מתקן. לפני השימוש, לנער, להסיר את הכובע, לשים על מרסס זרבובית ולחץ עד הקצף. המטוס נשלף לחלק האחורי של הגרון ובלע את רוקו, ואז שוב.

נפח הנחירות פוחת כבר מהלילה הראשון, ובחודש הוא הופך להיות חלש מאוד.

אחד ההיבטים המסקרנים ביותר (ואולי גם השנויים במחלוקת) ביותר של טיפול נחירה בעתיד אצל נשים הוא טיפול הורמונלי חלופי (HRT). עד כה, ניסוי קליני קטן אחד שנערך כי הוכיחו כי השימוש באסטרוגן נראה בעל השפעה משמעותית על מדדי ליקוי נשימתי במהלך השינה. [44]עם זאת, HRT הוכח כי יש סיכונים משמעותיים, כולל עלייה בסיכון של מחלות לב וכלי דם, שבץ וסרטן.[45]

ויטמינים

לאחרונה, חסימה לישון apnea תסמונת ועייפות הוכחו להיות קשורה מחסור בוויטמין D. [46], [47]

גודש באף, מחלות catarrhal שגורמות לנחירה ניתן להתגבר באמצעות ויטמינים המגבירים את ההגנה של הגוף: A, C, E, קבוצה B, ד הם ניתן לבלוע או עם מזון או כמו ויטמין מינרל מורכבים. 

פיזיותרפיה

השיטות הנפוצות ביותר של טיפול פיזיולוגי של נחירות כוללות electrostimulation של שרירי הלוע והצוואר, כמו גם סדרה של תרגילים שמטרתם לחזק אותם. [48], [49]

טיפול אלטרנטיבי

טיפול בשורש האף (SNI), טיפול עם שורשים ברפואה איורוודי, אשר מורכב להשקות את ריר האף עם תרסיס או תמיסת מלח נוזלי, [50]כמו גם שטיפות צמחים [51]יכול לשמש סיוע נוסף למחלות של מערכת הנשימה העליונה.

מתוך טיפול אלטרנטיבי, אתה יכול ליישם מתכונים, מרכיבים לעטוף את רירית הממברנה, כגון מיץ כרוב בשילוב עם דבש. ביעילות לגרגר עם תמיסת מלח ים או שמן זית. האף החדיר שמן אשחר הים.

עבור שטיפה גם להשתמש תה צמחים: קליפת האלון בשילוב עם פרחים קלנדולה. בפנים אתה יכול לקחת חליטות של איסוף צמחים כאלה: horsetail, שורש sabelnik, סולת.

טיפול כירורגי

טיפול כירורגי מיועד בדרך כלל לנחירה קשה, או אם אסטרטגיות טיפול אחרות נכשלות. עם זאת, התוצאות של התערבויות כירורגיות הן לעיתים קרובות תת אופטימלי: חלק מהחולים דורשים יותר מבצע אחד, בעוד אחרים עדיין להראות סימנים של נחירות. הניתוח הוא היעיל ביותר בחולים עם שקדים 4 +, פוליפים באף או נגעים אנטומיים חסימתיים אחרים.[52]

במקרה של מחלה לא מסובכת, השפעות לייזר או רדיו-תלות מוחלות על החיך הרך. התגובה לנוהל היא שריפה, במהלך הריפוי שבו הרקמות נדחסים, המתח של החיך נוצר, הרטט יורד.[53], [54]

שיטה רדיקלית יותר - uvulopalatofaringoplasty משמש במקרה של מעצר נשימתי בשינה (apnea) עם פגמים אנטומיים שונים מובהקים. הוא כולל הגדלת לומן של מעברי הנשימה ברמה של הלוע עקב הסרת השקדים, קשתות פלטינים, וכו '. [55]ב -50% מהחולים הירידה במדד הנחירה היתה יותר מ -95%.[56]

התעמלות לנחירה אצל נשים

החזרה השיטתית של אותם תרגילים במשך תקופה ארוכה בבוקר ובערב מובילה לחיזוק שרירי הלוע. להלן מומלץ, הפועל 20-30 פעמים ברציפות:

 • מקסימום לתקוע את הלשון במשך כמה שניות ולהסתתר;
 • להזיז את הלסת קדימה ואחורה, מתנגדים בכף ידך;
 • בתקיפות את העיפרון או מקל בשיניים, ואז להירגע.

במהלך פעילות גופנית, שרירי הנשימה, במיוחד הסרעפת, עובדים עם תדירות מוגברת. זה מוביל התאמות מטבוליות מבניות לשפר את ההתנגדות. תרגילי סיבולת יכולים לחזק את השרירים של מערכת הנשימה העליונה, להגדיל את הקוטר של מערכת הנשימה העליונה, להפחית את ההתנגדות של דרכי הנשימה.[57]

מְנִיעָה

כדי למנוע נחרני בנשים יעזור ליישם את הנקודות המרכיבות את הטיפול. זהו אורח חיים בריא, הלחימה עודף משקל, [58]מיטה אורתופדית נוחה, לחזק את השרירים של הלוע בעזרת התעמלות, ובמקביל קווי המתאר הפנים יכול להפחית באופן משמעותי את שיעורי ההשמנה ולהפחית את הסימנים של נחירות אצל נשים.

תַחֲזִית

אפשר להיפטר לנחור, אם לא ממש, אז לפחות להפחית את כוחו.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.