Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מים תרמיים בקוסינו

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021

הקרפטים עם הטבע שלהם, מעיינות מינרליים ואנשים מסבירי ידידותי - אחד היהלומים במחרוזת של אבנים יקרות של אוקראינה.

מי התהום שיש להם טמפרטורה מעל עשרים מעלות נקראים מים תרמיים. מחלחלים דרך שכבות של סלעים שונים, הם מועשרים, סופג את כל מינרלים וחומרים ביולוגיים. כל מקור תרמית שימושית, אבל אם זה עדיין קיים ופעיל מינרלים כגון יוד, ברום, סידן, מגנזיום, טונגסטן, ועוד רבים אחרים, אז, עם שימוש נכון, יש לו תכונות רפואיות חזקות. אפקט הריפוי שלהם היה ידוע בוודאות אפילו בתקופת האימפריה הרומית. נכון להיום, Transcarpathia יכול להציע שלושה טרמינלים של מים מרפא אחד מהם הוא המים התרמיים בקוסינו.

אינדיקציות לטיפול במים תרמיים בקוסינו

הרכב הרכיב של המים התרמיים בקוסינו הוא ייחודי. מבחר זה של המרכיבים הפעילים כבר לא ניתן למצוא לא רק את כל השטח של אוקראינה, אלא גם באירופה. מאפיינים דומים יש רק מקור אחד של מים - ידועה ההונגרי סנטוריום "Gaidusoboszlo".

על פי המאפיינים שלהם, המים התרמיים בקוסינו מסווגים כמו מעיינות כלוריד-נתרן עם ממוצע של מינרליזציה. מים מרפאים בצבע צהוב-חום טבוע, ומחוון הטמפרטורה מחושבים בנקודת היציאה של הבאר 38 - 40 של ג למרות ששיעור בפועל של טמפרטורה בנקודת המדידה 60 - 80 על ס

אינדיקציות רפואיות לטיפול במים תרמיים בקוסינו:

 • מחלות, שמטרתן היא מערכת השרירים והשלד האנושית, כמו גם את התוצאות של שברים ופציעות של רקמת העצם והשרירים.
 • מחלות של מערכת הלב וכלי הדם.
 • כמה פתולוגיות הקשורות למערכת העצבים האנושית.
 • פתולוגיה של העור.
 • מים מינרליזציה Kosini לחלוטין מסיר מלח מן הכליות.

התוויות נגד לטיפול במים תרמיים בקוסינו

התוויות נגד לטיפול במים התרמיים בקוסינו אינן משמעותיות, אבל הן קיימות. אלה כוללים סטיות אלה בבריאות, שבו אמבטיות נתרן כלורי לא מומלץ. Abor

 • פולינופורופתיה צמחונית.
 • אי ספיקת כליות כרונית II-III שלב.
 • Thrombophlbitis בשלב הראשוני.
 • מחלות דלקתיות ומדבקות בתקופה של החמרה.
 • סרטן.
 • שחפת.
 • פגיעות לב חמורות.
 • סוכרת.
 • מחלות עור בעלות אופי פטרייתי.
 • דימום לדימום.

trusted-source[1], [2]

מים תרמיים בקוסינו בחורף

לא משנה באיזו שעה של השנה הוא כעת בבית המשפט, אם זה חורף או קיץ, בשטח של מרכז בריאות ופנאי Koshino כל מאורגן לתיירים כך טיפולים וכל מי בידור יכולים לקבל סיבוב. מים תרמיים בקוסינו בחורף זמינים גם לנופשים, כמו גם בכל תקופה אחרת של השנה.

מים תרמיים בקוסינו מיוצגים על ידי ארבע בריכות אקווה:

 • בריכה תרמית גדולה

זה עובד כל השנה, כולל בחורף. הטמפרטורה שבה נשמרת בה הוא 39 - 41 של מעבר קטן בבריכה ס מחובר "באולם רויאל" בריאות היכן להירגע, תרגיל ומעט חם.

כאן, אם יש צורך, ניתן למדוד את לחץ הדם. מבלי לעזוב את הרחוב, אתה יכול בבטחה להיכנס לשירותים, עיסוי למומחה, בחדר מקלחת ואפילו בחנויות קטנות במתחם.

בריכה תרמית קטנה שעובדת רק במהלך הקיץ. הטמפרטורה בו נשמרת בסביבות 41 o C.

 • בריכה טריים עם בר אקווה

ערכי הטמפרטורה הם בתוך 30 o C. בריכה זו פתוחה ועובדת רק בתקופה החמה. אבל כאן אתה לא רק יכול לקבל בריא, לשחות, אבל גם להירגע, מקשיב למוסיקה טובה. תוכלו לטעום מאכלים הונגריים משובחים ולנסות מגוון רחב של משקאות.

 • בריכת ילדים

זה עובד רק בקיץ. עומקו קטן (כחצי מטר) ומאפשר לילדים להרגיש בנוח בו.

על שטח של קומפלקס המים התרמי בקוסינו יש מגרש משחקים מצוין לילדים, אשר ניתן להשתמש בהם בכל עת של השנה. יש גם מגרש משחקים לברביקיו. חם קבב עסיסי עם הנאה יגיע לטעום בחורף.

Sanatoriums בקוסינו על מים תרמיים

גייזרים חמים של מים תרמיים עולים מלב ליבה של הרי הקרפטים. עומק הבאר הוא כ -190 מטר. עוברים בדרך זו, כמה מים מינרליים טיפוליים הוא מקורר מן 55 41 כדי של C, עם אותו בטמפרטורה והוא נופל לתוך הברכה.

המבנה של מים זה מכיל חומרים פעילים של סיליקון, פחמימנים ותרכובות כלוריד, חנקן, נתרן של רמה גבוהה של מינרליזציה. במידת הצורך, כל אחד יכול לקבל עצה ופגישות מרופאים העובדים בבית הקאטינו.

קורס הטיפול העיקרי הוא אמבט טיפול (בריכה) שלוש פעמים ביום במשך 15-20 דקות.

כאן תוכלו ליהנות "אמבטיות Kneipp" לרגליים, אשר מפעיל את זרימת הדם. אלטרנטיבה של מים קרים וחמים תורמת להרחבת כלי הדם, לשפר את אספקת הדם, לשפר את המערכת החיסונית, לייצב את מערכת העצבים, להפחית את השפעת הכאב ברגליים.

Sanatoriums בקוסינו במים התרמיים מיוצגים על ידי חדרים זוגיים עם טרקלין משותף ושירותים וחדר אחד עם שני חדרים עם גישה למרפסת. בחדר יש מטבח עם כלי מטבח, מקרר, מיקרוגל ותקנים נוספים. בנוסף על נהלי בריאות, המארחים מכניס אורחים להציע תוכנית בידור עשיר מספיק: סיורים היכרות אל הפנינים הסמוכות של הקרפטים. אתה תוצע לנוח מבלי לעזוב את הקוטג ': ברביקיו עסיסי ריחני או בוגראך - מנה טעימה של מאכלים הונגריים, מבושלים על אש פתוחה. וכמובן, את הטבע המדהים של הקרפטים. אלונים בני 200 שנה, אשר מכל הצדדים מקיפים את המים התרמיים בקוסינו. זה מרשים.

בריכות מיוצגים לא רק בגרסה הקלאסית, אלא גם מצויד מזרקות מרובות, גייזרים מתחת למים. הם מותאמים גם לבילוי של אנשים עם מוגבלויות.

שרותי בית ההבראה, קוסינו, כל הזמן להרחיב. עד כה, הם מסוגלים לקבל נופשים רק ישירות עם לינה. בעתיד הקרוב הוא מתוכנן להכניס המבצע עוד כמה בניינים.

בואו עכשיו בסנטוריום אמבט תרמי Koshino לא יכול להתפאר של הסדר סופר-מודרני בסגנון אירופי ובית החולים מאוד ואת השטחים הסמוכים - הכל בעתיד, אבל זה לא מכשול עבור אלה שרוצים לרפא מקרוב ובאופן אישי עם הטבע הבתולי, ללא מגע. ציידים כאלה תמיד יש מספיק, ובסופי שבוע, לעתים קרובות, יש שורות שלמים של אנשים המבקשים להגיע בריכות תרמיות. אנשים מגיעים למשפחותיהם לכמה ימים, עוצרים בחדרי מלון או בחדרים שכורים (דירות).

אבל השירות כבר ברמה האירופית. צוות מניעה וידידותי, סידור ארגונומי מאוד של החיים. כאשר מבקר את הבריכות התרמיות, נופש יכול להניח את חפציו בארון, אשר נסגר (נפתח) עם מגנט שנבנה לתוך צמיד הגומי ממוספר, אשר לשים על זרועו של אדם מנוחה.

מחירים עבור מים תרמיים בקוסינו

מחירים עבור מים תרמיים בקוסינו הם דמוקרטית למדי יהיה זול עבור האוקראיני הממוצע.

 • כרטיס הכניסה מיועד לביקור מינימלי של שעתיים במים התרמיים בקוסינו ועלות 50 UAH.
 • מקסימום שש שעות החבילה היא 130 UAH.
 • כל חצי שעה לאחר מכן יעלה 10 UAH לנוח.
 • אם תרצה, החולה יכול להשתמש בשירותים של בטוח שעבורו יש צורך לעזוב 20 UAH.
 • השכרה כיסא - 20 UAH.
 • השכרת לוקר לדברים - 20 UAH.

התשלום עבור הילדים הוא מובחן:

תינוקות עם גובה של עד 90 ס"מ כל ההליכים המתוארים לעיל הם בחינם.

עבור ילדים בגובה של עד 140 ס"מ, המחירים הם כדלקמן:

 • מינימלי חבילת שעתיים של מים תרמיים בקוסינו - 30 UAH.
 • כל חצי שעה לאחר מכן - 5 UAH.
 • מקסימום שש שעות החבילה היא 70 UAH.

עלות חדרים:

 • השכרה סוויטה של שני חדרים עם מרפסת ומטבח יעלה 350 UAH. ליום.
 • חדר זוגי עם אולם משותף עבור שני חדרים עם מתקנים פרטיים - 250 UAH.

וגם את השירות של הבראה בקוסינו מציעה שירותים כגון:

 • סאונה פינית.
 • חניה.
 • אינטרנט אלחוטי.

ביקורות של מים תרמיים בקוסינו

לפני הכותרת למקום מנוחה חדש, ועוד יותר עבור הטיפול, כדאי לבקר באינטרנט וללמוד על המים התרמיים בקוסינו מאלו שכבר ביקרו זה נפלא סנטוריום ומורכב בריאות. הביקורות הן בעיקר חיוביות, יש פשוט נלהב.

כמו אמא של שני ילדים כותב 8 ו 11 שנים, הם נח על המים התרמיים בקוסינו עם כל המשפחה. "שנינו אהבנו את זה עם בעלי ועם החבר'ה. על שטח המתחם מצא כל אחד מבני המשפחה מנוחה עם נהלים טיפוליים לפי הטעם. הילדים בילו מאוד כיף, כי בקושינו ארגון הבידור על המים ואטרקציות אחרות מסודר באופן מושלם. ההרכב המורכב של המים התרמיים מרשים מספיק - נבדק על הגוף שלך. האפקט ממש מדהים. מרשים ובריכה לרגליים. אני ממליץ לך לנסות הכל בלי להיכשל !!! מאורגן במיומנות ומאכלים מצויינים ".

עוד טיפ אחד, אבל כבר מן נציג החצי של האנושות. איגור נח ושוחח בחברת ידידים: "הקיץ החלטנו לבקר את המעיינות התרמיים בקוסינו עם חברים. על השטח של אוקראינה שלנו הגענו לאירופה. קיבלנו הרבה כיף: בריכות שחייה, סאונה, התייעצות עם מומחים, בית קפה, מכון יופי ... הטבע הוא מקום סופר, יפה מאוד. אני מייעץ לכולם ומאחל לך חג טוב ". או עוד אחד: "מים תרמיים בקושינו נראים אפילו בכניסה למקור. פגזים עם צריחים על מגדלים בגובה של כ -40 מטר. הסגנון האדריכלי שבו המבנים מעוצבים בסגנון קלאסי בסגנון אוסטרו-הונגרי. אהבתי מאוד ואיך חלקים העץ של המתחם מעוצבים - רישומים מקוריים למדי. מאז קבלת הפנים של הקנטוריום מוצג קוזינו הוא הדוגמה הטובה ביותר של קבלת הפנים Transcarpathia. " ויש הרבה ביקורות כאלה על המים התרמיים בקוסינו. הפופולריות של המתחם גדל במהירות מדהימה, לא מאפשר לשמור על קשר עם זה עבור עבודות בנייה ותיקון המתבצע על השטח של המקור. לכן, היו כמה לא מרוצה לנוח במקומות האלה.

לדוגמה, הם אמרו: "ביקרנו מעיינות רפואיים בקושינו עם בעלי. לפני כן, אנחנו כבר ניסו זה סנטוריום ומורכב הבריאות נשאר "אקסטזי פראי". הטיול השני היה מאכזב. המוני אנשים, לא הולך לשום מקום, יש אחד לוקר עבור כמה אנשים (זרים). אני מבין שזה נעשה כדי להפוך אנשים יותר בריאים, אבל זה גם בלתי אפשרי! זועם !!! "...

ההנהלה ועובדי המרפאה של בית ההבראה עושים כל שביכולתם כדי לפתור את כל הבעיות הרפואיות היומיומיות של נופשים בהקדם האפשרי: מבנים נוספים נבנים, המטבח, מגרש החניה וכן הלאה מתרחבים. הנהלת המתחם היא אסירת תודה על האורח שלה על המשוב על הביקור המים התרמיים בקוסינו הן חיוביות ולא יער - זה נותן להם את ההזדמנות כדי לקבוע את הכיוון המבטיח ביותר של הפיתוח שלהם, כדי לבטל את כל הרגעים לא נעימים בשירות.

אין זה סוד כי מעיינות חמים של מים מינרליים לטובה להשפיע על המצב הכללי של גוף האדם, אלא כאשר זה הרכב המים אינו מתאים לחולים עם מחלה מסוימת. ריפוי המאפיינים, שבו המים התרמיים בקוסינו ניחנים, למלא את הגוף האנושי עם בריאות. כמה נהלים מספיק כדי להרגיש ולראות את התוצאה של הפעולה שלהם.

כל שנייה את הפופולריות של הקפאין הבריאות מורכב הקוסינו מגביר, כי אתה יכול לשפר את הבריאות שלך להשרות במים תרמיים חמים בכל עת של השנה ובכל מזג אוויר, החורף לא יהיה יוצא מן הכלל. מצב רוח נפלא יינתן על ידי הטבע שמסביב של Transcarpathia.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.