^

בריאות

A
A
A

Mucopolysaccharidosis, סוג I: גורמים, תסמינים, אבחון, טיפול

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Mucopolysaccharidosis, הקלד I (מילים נרדפות: מחסור באנזימים של AL-iduronidase lysosomal, תסמונות של Hurler, גורלר Scheye ו Sheie).

Mucopolysaccharidosis, סוג אני - היא מחלה אוטסימלית רצסיבית הנובעת ירידה בפעילות של lisosomal AL-iduronidase, אשר מעורב בחילוף החומרים של glycosaminoglycans. המחלה מאופיינת בהפרעות פרוגרסיביות של האיברים הפנימיים, מערכת העצם, הפרעות פסיכו-אנרגיות והפרעות לב ריאות.

קוד ICD-10

  • E76 הפרעות של חילוף החומרים glycosaminoglycan.
  • E76.0 Mucopolysaccharidosis, סוג I.

אפידמיולוגיה

Mucopolysaccharidosis אני - מחלה panethnic עם שכיחות של התרחשות באוכלוסייה של ממוצע של 1 לכל 90 000 לידות חי. השכיחות הממוצעת של תסמונת Hurler בקנדה היא 1 ל -100,000 לידות חי, תסמונת Hurler-Scheye היא אחת מתוך 115,000, ותסמונת Scheye היא 1 ל -500,000.

קפה

בהתאם לחומרת הסימפטומים הקליניים של המחלה, ישנן שלוש צורות של מוקופוליסכצרידוס 1: התסמונות של הורלר, גורלר-שיי ושיי.

גורם סוג של mucopolysaccharidosis אני

Mucopolysaccharidosis אני מחלה אוטוזומלית רצסיבית המתרחשת כתוצאה של מוטציות בגן המבני של lysosomal alpha-L-iduronidase.

גן אלפא- L-iduronidase- IDUA - ממוקם על הזרוע הקצרה של כרומוזום 4 ב לוקוס 4p16.3. עד כה, ישנם יותר מ -100 מוטציות שונות בגן IDUA. המספר השכיח של מוטציות ידועות מנוקב באקסונים שונים של הגן IDUA. עבור הקווקזים מאופיינים על ידי שתי מוטציות תכופות Q70X ו W402X.

המוטציה הנפוצה ביותר בקרב חולים מהאוכלוסייה הרוסית היא מוטציה Q70X. תדירותו היא 57%, אשר ניתן להשוות עם תדירות Q70X ב סקנדינביה האוכלוסייה (62%). תדירות המוטציה W402X, המתרחשת ב 48% מהמקרים של mucopolysaccharidosis אני במספר אוכלוסיות אירופיות, באוכלוסייה הרוסית הוא 5.3%.

פתוגנזה של סוג אני מוקופוליצריד

האנזים אל-iduronidaza המעורבים במטבוליזם של שני glycosaminoglycans - סולפט dermatan סולפט heparan. מאז חומצת iduronic הוא חבר של סולפט dermatan סולפט heparan, על ריקבון vnutrilizosomny שבור מחלה זו של glycosaminoglycans אלה, אשר מצטברים lysosomes בכל מקום: סחוס, גידים, הפריאוסט, endocardium ואת קיר הכלי, כבד, טחול ורקמות עצבים. בצקת pial גורמת חללים תת-עכבישי חסימה חלקית, שתוצאתו הידרוצפלוס פרוגרסיבי הפנימי והחיצוני.

התאים של קליפת המוח, תלמוס, תא המטען, הקרניים הקדמיות מושפעים. הנוקשות של המפרקים היא תוצאה של דפורמציה של המטפיזות, את עיבוי של הקפסולה המשותפת היא משנית לתצהיר של glycosaminoglycans ו פיברוזיס בו. חסימת דרכי הנשימה היא תוצאה של צמצום קנה הנשימה, התעבות של מיתרי הקול, יתירות של רקמות העורב בדרכי הנשימה העליונות.

תסמינים של סוג רירית מוקופוליסרידיוז

Mucopolysaccharidosis, סוג IH (תסמונת Hurler)

בחולים עם תסמונת Hurler, הסימנים הקליניים הראשונים של המחלה מופיעים בשנת החיים הראשונה, עם שיא של הפגנות בין 6 ל -12 חודשים. בחלק מהמקרים, מלידה חלה הגדלה קלה של הכבד, בקע טבורי או מפשעתי-האשכים. בדרך כלל האבחנה היא בגיל 6 עד 24 חודשים. שינויים אופייניים לנוכח תכונות gargoilizma סוג יתבררו עד סוף השנה הראשונה של חיים: ראש גדול, בולטות תלוליות חזיתיות, גשר אף רחב, מעברי אף קצרים עם נחיריים מהפנים לחוץ, שפות פשוקות, לשון גדולה, שפות עבות, היפרפלזיה חניכיימיים, שיניים סדירות. תסמינים נפוצים אחרים manifestnye - נוקשות של המפרקים קטנים וגדולים, קיפוזיס של עמוד השדרה המותני (המותני gibus), דלקת אוזניים כרונית זיהומים תכופים של המחלה בדרכי הנשימה העליונות. כמעט כל החולים עם תסמונת Hurler, כמו גם סוגים אחרים של mucopolysaccharidosis, והתחושה בעור חזק. היפרטריכוזה שכיחה. בחולים בודדים מתחת לגיל 1 שנה, המחלה הופעת הבכורה שלה עם פיתוח של אי ספיקת לב הנגרמת על ידי fibroelastosis endocardial. ככל שהמחלה מתקדמת הצטרפה סימפטומים המעידים על המעורבות בתהליך הפתולוגי של איברים פנימיים, לב וכלי דם, ריאות, מערכת עצבים מרכזית ואת הפריפריה. מוביל סימפטומים נוירולוגיים - ירד מודיעין, התפתחות דיבור מתעכב, שינויי טונוס שרירים, ברפלקסים, עצבי גולגולת, אובדן שמיעת מוליך עצבי בשילוב. Ventriculomegaly המתקדמת לעתים קרובות מובילה את הפיתוח של תקשורת הידרוצפלוס. עד הסוף הראשון בתחילת השנה השנייה של חיים מופיע אוושה בלב, ומאוחר יותר הקים את מומי לב אב עורקי צניפי רכשו. עד סוף השנה השנייה של החיים לחשוף hepatosplenomegaly ו מאפיין הפרעות השלד לפי סוג dysostosis מרובים: צוואר קצר, פיגור בגדילה, platispondiliyu הכולל, המותני gibus, נוקשות של המפרקים קטנים וגדולים, היפ דיספלסיה, מום valgus של המפרקים, השינוי מן מברשות מסוג "טפרים רגליים", את העיוות של החזה בצורת חבית בצורת או בצורת פעמון. בדרך כלל ישן ערפול פרוגרסיבית של הקרנית, megalocornea, גלאוקומה, דיסק האופטי המוגדש ו / או הניוון החלקי שלהם.

סימנים מוקדמים רדיוגרפי - הקצוות של העיוות (בדומה "חתירה") ועל עיוות דמוית ביצה של הגופים בחוליות, diaphysis trabeculation המוגזם של עצמות ארוכות, בשילוב עם כישלונה של metaphyseal ו epiphyseal. ככל שהמחלה מתקדמת נוצרה עיבוי מקרוצפליה calvarial עצמות, lyambdovidnogo סגירה מוקדמת של תפרי גולגולת ועל sagittal, צמצום משענת Sella רחבה במסלול. חולים מתים בדרך כלל בגיל של עד 10 שנים מפני חסימה של דרכי הנשימה, דלקות בדרכי הנשימה, אי ספיקת לב.

Mucopolysaccharidosis להקליד IH / S (תסמונת Hurler-Scheie) הקליני פנוטיפ-Hurler תסמונת Sheye תופסת עמדת ביניים בין תסמונת Hurler ו Sheye, זה מאופיין הפרעות מתקדמות לאט הקרבית, העצם, הפחתת ריאות או חוסר האינטליגנציה. המחלה בדרך כלל debuts בגיל 2-4 שנים. הפרעות קליניות עיקריות - אי ספיקת לב ופיתוח של תסמונת דרכי נשימה העליונה חסימתית. חלק מהמטופלים חווים ספונדילוליזתזיס הכולל, אשר יכול להוביל דחיסת חוט השדרה. רוב החולים חיים עד העשור השלישי של החיים. הגורם העיקרי למוות - קרדיווסקולריות חריפה ואי ספיקת ריאות.

Mucopolysaccharidosis, סוג IS (תסמונת Scheye)

הסיווג הראשוני של mucopolysaccharidosis, לפני פתיחת תסמונת פגם ביוכימי העיקרית Sheye, היה מבודדת כסוג נפרד - V. Mucopolysaccharidosis תסמונת Sheye - והרך בבני מהלך המחלה בקרב צורות אחרות של mucopolysaccharidosis לי, זה מאופיין ונוקשות במפרקים, מומי לב אאורטלי, ערפול קרני, ו סימנים של דיסוסטיס העצם מרובים. התסמינים הראשונים מופיעים בדרך כלל בין הגילאים 5 ל -15 שנים. מוביל סימפטומים קליניים - פרעות שלד בצורה ונוקשות במפרקים להתפתחות תסמונת תעלה הקרפלית. הפרעות עיניים כוללות אטימות קרניות, גלאוקומת רטיניטיס פיגמנטוזה. אובדן שמיעה חושית הוא סיבוך מאוחר יותר של המחלה. תסמונת דרכי נשימה העליונה חסימתית קרובות מובילה דום נשימה בשינה, אשר במקרים מסוימים דורשת הקמת הנשמה. חוט השדרה הצווארי מיאלופתיה הוא פחות נפוץ מאשר Hurler תסמונת-Sheye. בדרך כלל מסמנים היצרות מסתם אאורטלי עם אי ספיקה של זרימת הדם hepatosplenomegaly. מודיעין עם תסמונת זו לא סובלים או לצפות פגיעה קוגניטיבית קלה.

אבחנה של סוג אני mucopolysaccharidosis

מחקר מעבדה

האבחנה הביוכימית המאשרת של מוקופוליסכצרידוס אני מורכבת בקביעת רמת הפרשת glycosaminoglycan בדרכי השתן ומדידה של הפעילות של lyosonidase lysosomal. ההפרשה הכוללת של Glycosaminoglycans בשתן עולה. כמו כן, hypererexcurity של dermatan סולפט ו heparan גופרתי הוא ציין. הפעילות של AL-iduronidase נמדדת בלוקוציטים או בתרבות של fibroblasts העור באמצעות מצעים מלאכותיים fluorogenic או כרומוגנית.

אבחון טרום לידתי אפשרי על ידי מדידת הפעילות של AL-iduronidase בדגימת וילות כוריוני בשבוע ה-9-11 להריון ו / או בקביעת הספקטרום של GAG במי השפיר בשבוע 20-22 להריון. עבור משפחות עם גנוטיפ ידוע, ניתן לבצע אבחון DNA.

מחקר פונקציונלי

כאשר צילומי רנטגן בחולים עם התסמונת, הורלר מראה סימנים אופייניים של מה שמכונה "דיסוסטיס" של עצם. עם MRI של המוח, ציסטות מרובות נמצאות באזורים periventricular של חומר לבן של המוח, קורפוס קאלוסום, לעתים קרובות פחות גרעיני הבסיס, סימנים של הידרוצפלוס; במקרים נדירים - מומים במוח בצורה של liscencephaly, מום של Dandy Walker.

אבחון דיפרנציאלי

אבחנה מבדלת מתבצעת בתוך הקבוצה Mucopolysaccharidosis, ועם הפרעות אחסון ליזוזומליות אחרות: mukolipi-מינונים galaktosialidozom, sialidosis, mannozidozom, fucosidosis, GM1-gangliosidosis.

טיפול בסוג מוקופוליסקרידיוזיה I

כאשר תסמונת Hurler הוא השתלת מח עצם, אשר יכול לשנות את מהלך דרמטי של המחלה ולשפר הפרוגנוזה, אך הליך זה יש סיבוכים רבים מתקיים בשלבים המוקדמים של המחלה, בעיקר בעידן של 1.5 שנים. נכון לעכשיו, התרופה פותחה עבור טיפול תחליפי האנזים של Mucopolysaccharidosis I-aldurazim (Aldurazyme, Genzyme), הרשומה באירופה, ארה"ב, יפן; הוא משמש לטיפול בהפרעות ב extraneural Mucopolysaccharidosis I. התרופה מותווה תיקון של צורות קלות של mucopolysaccharidosis לי (תסמונת Hurler, ו Sheye Sheye). התרופה ניתנת לשבוע, תוך ורידי, לטפטף, לאט, במינון של 100 יחידות / ק"ג. לטיפול בתסמונת הורלר עם סיבוכים נוירולוגיים קשים, התרופה יעילה פחות, מאחר שהאנזים אינו חודר למחסום הדם בדם.

trusted-source[1], [2]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.