Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מצב השתטחות

Medical expert of the article

פסיכיאטר, פסיכותרפיסטית
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 25.02.2021

מונחים רבים המשמשים באופן פעיל בפסיכולוגיה נותרים בלתי מובנים לאנשים רגילים שאינם קשורים לרפואה ופסיכותרפיה. למשל, רובנו שמענו על מושג כזה כמו "השתטחות", לעומת זאת - מה זה אומר? למעשה, השתטחות נקראת מצב מנותק ספציפי של אדם, כאשר כל העניין בכל ובכולם, כולל עצמו, הולך לאיבוד. אדישות כזו יכולה להיות לטווח הקצר או לטווח הארוך ונוצרת על רקע תחושת מיצוי מוחלט - פיזית ונפשית. בשלב הבא נבחן האם השתטחות היא פתולוגיה והאם הטיפול בה נדרש.

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

שיעור הגילוי של ההשתטחות בפרקטיקה הרפואית הכללית נע בין 15 ל -55%. עם זאת, המידע על הסטטיסטיקה של מדינה זו אינו ברור ואינו נשמר במיוחד. עבור הרופא המטפל, חשוב הרבה יותר לקבוע את הסיבה הבסיסית לפתולוגיה ולקבוע טיפול מתאים שמטרתו להעלות את הטון הכללי של הגוף.

אנשים שמשכילים בעיקר, פעילים פיזית ונפשית ומשגשגים נוטים להשתטח. טווח הגילאים האופייני ביותר לחולים הוא בין 20 ל -45 שנים. בקרב אנשים הסובלים מהשתטחות, ישנם לעיתים קרובות מורים, רופאים, עובדי משרד. קבוצת סיכון מיוחדת כוללת אנשים שפעילותם המקצועית קשורה באחריות גבוהה (למשל נהגים, טייסים, שולחים וכו '), וכן כאלה העובדים במכונות הובלה, מכשירים, מכונות כלים. [1]

גורם ל

כשמדובר בהשתטחות, לרוב הכוונה היא למצב של ירידה פיזית ומוסרית בגוף, תשישות כללית, אובדן, דיכוי ואובדן עניין בכל דבר. המטופל מסוגל להישאר במצב זה ממספר שניות למספר חודשים. הפעילות המוטורית פוחתת בחדות, תגובות, דיבור מאט, יכולת חשיבה מעוכבת. כאשר אדם צולל למצב של השתטחות, הכל הופך אדיש אליו, הוא מפסיק להגיב רגשית, לשמוח, לדאוג וכו '. ככלל, אדם מסתכל במבט "ריק" בנקודה מסוימת, כשהוא נמצא במעין חוֹסֶר תְחוּשָׁה. [2]

המצב הפתולוגי של ההשתטחות מתפתח במקרים כאלה:

 • בכל פתולוגיה בינונית או קשה, כולל מחלות זיהומיות, ההשתטחות יכולה להיגרם על ידי עייפות גופנית מוגברת, היחלשותה, למשל:
  • בשלב התקופה הקדומה (על רקע חולשה, חולשה, עייפות מוגברת);
  • בשיא תקופת החום (מה שמכונה "השתטחות אסתנית");
  • בשלב ההחלמה (שוב, על רקע עייפות מוגברת).
 • בעייפות גופנית, נפשית או משולבת כרונית, התפתחות ההשתטחות מוסברת על ידי גורמים אובייקטיביים. זה יכול להיות בגלל לחצים, נוירוזות, המוזרויות של תפיסתו הנפשית של האדם את המצבים השונים, תוך דרישה מוגזמת לעצמו, הערכת יתר של יכולותיו. במקרים רבים אדם יוצר לעצמו תנאים כאלה שבהם הוא "מונע" למצב של תשישות כרונית.

הסיבות העיקריות להופעת ההשתטחות הן מצבי לחץ, התרגשות ממושכת של מערכת העצבים, חוסר שינה כרוני ועומס יתר קבוע. גורמים אחרים כוללים את הפתולוגיות שהועברו - למשל, זיהומים נגיפיים או חיידקיים, שיכרון חמור. גם לסביבה הלא טובה יש השפעה מסוימת.

גורמי סיכון

גורמי סיכון להתפתחות מצב של השתטחות כוללים:

 • נְקֵבָה;
 • נטייה תורשתית;
 • מאפיינים אישיים אישיים ותכונות התנהגותיות;
 • גורמי לחץ ביולוגיים וחברתיים-פסיכולוגיים.

אנמנזה שקדמה לפתולוגית מצביעה על קיומם של מספר רב של מצבי חיים מלחיצים, פתולוגיות זיהומיות ודלקתיות ופעולות כירורגיות. גורם חשוב הוא טראומת ילדות מוסרית, כמו יחס אכזרי לילד, אלמנטים של אלימות, בורות ומערכות יחסים שגויות אחרות במשפחה. בנוסף, התפתחות ההשתטחות קשורה לעיתים קרובות לחרדה ודיכאון, הפרעת דחק פוסט טראומטית. הישנות ההשתטחות קשורה לעיתים קרובות למתח חריף או למצבי סכסוך.

מתח בשלב מוקדם בחיים משפיע ללא הרף על אזורי המוח האחראיים על תהליכים קוגניטיביים-רגשיים, ויסות של מערכות אנדוקריניות, חיסוניות ואוטונומיות. הוכח מידע קליני ומחקרי כי טראומות פסיכולוגיות שסבלו בילדות מעוררות כישלון ממושך בתפקוד ההיפותלמוס, בלוטת יותרת המוח ובלוטת יותרת הכליה, וגם גורמות לתגובה חיה מדי למצבי לחץ. עם זאת, טראומת ילדות כזו לא תמיד מסומנת בהיסטוריה של חולי השתטחות. בהחלט ייתכן שמנגנון כזה מסוגל לבוא לידי ביטוי בתגובה פתוגנטית רק בחלק מסוים של אנשים.

חרדה ודיכאון הנלווים להשתטחות מחמירים לרוב את הפתולוגיה. לכן, חשוב מאוד לזהות אותם ולחסל אותם (לטפל בהם).

פתוגנזה

המנגנון הפתוגנטי של הופעת ההשתטחות קשור לגורמים פסיכולוגיים, חיסוניים ומערכתיים, כמו גם לתכונות הנוירופיזיולוגיה והנוירואנטומיה של המוח האנושי. בנוסף, מידת הפעילות הגופנית והנפשית משפיעה.

לגורם הנוירוטרופי BDNF יש חשיבות לא קטנה בפתוגנזה: ירידה ברמתו בהיפוקמפוס קשורה לעיתים קרובות להתפתחות השתטחות. ניתן לראות עלייה בביטוי של גורם זה, המהווה תגובה לעומס יתר בגוף. ניתוח ספקטרלי של האלקטרואפלוגרמה במהלך בדיקות מוטוריות בחולים עם השתטחות חשף שינויים באותות ממערכת העצבים המרכזית השולטים על רצון פעילות השרירים - ובמיוחד כאלה הגורמים לתחושת עייפות.

גורמים אטיולוגיים בהתפתחות ההשתטחות כוללים:

 • פסיכולוגי וחברתי;
 • זיהומי חיסוני;
 • נוירו-הורמונלי;
 • גורמי חילופי.

תשישות הגוף הופכת לתמריץ להפסקת פעילות, כל סוג של פעילות, כל מאמץ וכו '. אם ננתח מצב זה מנקודת מבט ביולוגית, אזי ניתן לשקול השתטחות כטריגר למנגנון של שמירת אנרגיה על ידי עצירת שניהם פעילות גופנית ונפשית. נסיגה מפעילות מובילה לירידה בדרישות האנרגיה. לפיכך, השתטחות יכולה להיות סוג של תגובה למצב בו אפשרי דלדול קריטי של משאבי אנרגיה. גוף האדם הוא מערכת לוויסות עצמי, ולכן גם התפתחות ראשונית של מצב מאיים יכולה להוביל לירידה בפעילות הכוללת.

מנגנון ההיווצרות ברמת המוח קשור לפונקציונליות של קומפלקס הלימבי-רטיקולרי, המסדיר תהליכי הסתגלות בתגובה לכל סוג של לחץ. ניתן לראות את ההשתטחות כתגובת הסתגלות אוניברסלית מגנה או מפצה: היא פועלת הן בהפרעות אובייקטיביות והן במקרה של איום כביכול או מתוכנן (השתטחות פסיכוגנית).

בנוסף לגורמים פסיכו-סוציאליים, מותרת השפעה של גורמים חיסוניים (תסמונת פוסט-זיהומית, תסמונת עייפות כרונית, תפקוד לקוי של המערכת החיסונית וכו ').

בילדות, הפרעה מתרחשת לעיתים קרובות בתגובה ל- ARI ממושך וקשה העלול לגרום לכשל בהתפתחות הפיזית והנוירופסיכולוגית, להוביל לירידה בביצועי מערכת החיסון ולהפרעה מצד המנגנון המסתגל המפצה במערכת. גוּף. משך התקופה בה הילד נמצא בהשתטחות קשור בלא קשר למצב הרגשי השלילי (דיכאון, פחד, דיכאון וכו ').

תסמינים

מצב ההשתטחות יכול לצמוח בהדרגה, כך שבהתחלה זה יכול להיות קשה לקבוע. ועדיין, הגוף נותן מראש סוג של אותות שצריך לשים לב אליהם. ניתן לחלק את התמונה הקלינית של ההשתטחות באופן מסוים למספר קטגוריות, בהתאם לקבוצות סימפטומטיות הכוללות תשישות פיזית ונפשית, ניתוק, אדישות וכו '. הסימפטומים מחמירים בהדרגה, כך שגילוי מוקדם של הבעיה מאפשר לך לפתור את הבעיה בצורה קלה יותר. ומהיר יותר.

הסימנים העיקריים להשתטחות יכולים להיות:

 • עייפות פתאומית, גירעון אנרגטי חד, רגע של ירידה פיזית ומוסרית, מבלי לחוש פחד ודאגות לעתיד וכו ';
 • אובדן רעב, חוסר תיאבון מוחלט;
 • אובדן היכולת לרכז תשומת לב, זיכרון וכו ';
 • קשר מינימלי או אובדן קשר מוחלט עם אחרים, "נסיגה".

סימנים נוספים עשויים להיות כאבים בחזה, דופק מהיר, קוצר נשימה, כאבי בטן, סחרחורת, סחרחורת, כאב ראש.

לעיתים קרובות ירידה פיזית מובילה להחלשת ההגנה החיסונית, מה שמוביל להופעת הצטננות, זיהומים נגיפיים ואחרים.

לעתים קרובות, השתטחות תקופתית אינה גורמת לחשד אצל אנשים: הם חושבים ששום דבר רציני אינו עומד על הפרק, ואין צורך בטיפול. אך במהלך העשורים האחרונים, מצב ההשתטחות נרשם בחולים בתדירות גבוהה יותר ויותר, מה שכבר מעיד על הצורך להקדיש תשומת לב מרבית להפרה זו.

אין לבלבל בין השתטחות לבין עייפות קשה רגילה: עם השתטחות, תחושת הניתוק ועבודת יתר קשה יכולה להישאר אצל האדם לאורך זמן, לפעמים עד מספר חודשים. ולרוב, מצב כזה מתרחש ללא סיבה נראית לעין. לדוגמא, לפעמים זה הופך לסף של מחלה - למשל, למחלה מדבקת.

סימנים ראשונים

בשלבים הראשונים של התפתחות ההשתטחות, אדם עלול לחוש הידרדרות במצב הרוח, תחושת חוסר תקווה ואובדן יוזמה. כל זה יכול לגרום למחשבות על ניתוק מהעולם, של חוסר תקווה. כבר במצב זה, עליך להיעזר במומחה.

בנוסף, הפעם הראשונה עשויה להיות מופרעת על ידי עצבנות מוגברת, שמקורם לרוב לבעיות בעבודה או בחיים האישיים, הבנת "חוסר התועלת" שלהם, בעיות בריאות. עצבנות עלולה להוביל למתח בתקשורת, להתפרצויות כעס תקופתיות, סכסוכים, סכסוכים - הן במעגל המשפחתי והן בסביבת העבודה.

אדם מפסיק בהדרגה להיות מאושר ופולט רגשות חיוביים, שאחרים לא מבחינים בהם מיד. יחד עם זאת, לא רק פעילות מקצועית, אלא גם תקשורת עם קרובי משפחה או חברים מפסיקה להביא שמחה. אובדן מוטיבציה חיונית, אמון בקולגות בעבודה או בקרובי משפחה אפשרי: מצבי רוח ומחשבות פסימיים גוברים.

אצל חולים רבים הבידוד גובר: יש חוסר רצון לצאת מהבית, לתקשר עם מישהו ולקחת חלק באירועים. יש צורך לסגור דלתות, להגביל את מספר האנשים בחדר. לפעמים זה מעצבן אם מישהו מנסה לפתוח בשיחה, שואל משהו וכו '.

השתטחות מוחלטת

מצב של השתטחות מוחלטת היא תחושה ממושכת של ניתוק מוחלט ואדישות, אובדן כוח ואנרגיה. מטופלים רבים משווים מצב זה עם מכשיר שכבה את אספקת החשמל: הם מאבדים עניין לחלוטין בסביבה, הם רק רוצים לשבת ולהביט בכיוון אחד.

תסמינים כמו אלה אינם נדירים. אם ההפרה נמשכת מספיק זמן, אי אפשר לזלזל בה או להתעלם ממנה. הבעיה עשויה להעיד על הפרעה נפשית או נוירולוגית.

בהתחשב באמור לעיל, אם מישהו סובל מתופעות אזהרה כאלה, אין להתעלם, אלא לנסות להבין את הבעיה.

מה יכול להוביל להתפתחות השתטחות מוחלטת? זה:

 • לחץ קשה (אובדן חבר, פיטורין, תאונה וכו ');
 • עומס רגשי (סביבה מלחיצה כרונית, לחץ מבחוץ, מצבים קבועים של אחריות מוגברת);
 • מחלות סומטיות (פתולוגיות המשפיעות בעקיפין על פעילות המוח);
 • מחלות אנדוקריניות (סוכרת, הפרעות בבלוטת התריס) וכו '.

סיבות אלה אינן נדירות, במיוחד עבור תושבי ערי מגה מודרניות. ואם בדרך כלל נעלמת השתטחות זמנית לאחר סיום השפעתו של הגורם המעורר, הרי שכיחה מוחלטת כבר מצריכה טיפול רפואי מוסמך. ואכן, בחלק מהמקרים, טבילה מוחלטת במצב מנותק יכולה להיות סימן להפרעות נוירופסיכיאטריות מסוימות - למשל, דיכאון, מחלת אלצהיימר, סכיזופרניה.

השתטחות זמנית

אדם בריא רגיל מסוגל לצלול למצב של השתטחות כתוצאה ממתח עמוק - למשל, לאחר אירוע שלילי כלשהו, נסיבות שליליות ולא צפויות. השתטחות עונתית מתרחשת גם - למשל, בחורף או בסתיו, בגלל עומסים מוגזמים, הנטל על ידי מחסור בויטמינים ואור שמש. במצב כזה השתטחויות הן סוג של תגובות מגן, אותות מהגוף שהוא זקוק למנוחה. אתה לא צריך לפחד מתופעות זמניות כאלה, כמו גם לתת להן חשיבות רבה מדי. אם כי לפעמים אנו באמת יכולים לדבר על הפרה חמורה או מחלה. מומלצות הטקטיקות הבאות לסילוק ההשתטחות: ברגעים נדירים כאלה, פעולות מכוונות לשמירה ולחיזוק הגוף. אבל: אם ההשתטחות הרגילה לא עוזבת במשך מספר שבועות, עליך לפנות לרופא לקבלת ייעוץ. בשלבים הראשוניים יכולים לעזור גם פסיכותרפיסט וגם רופא משפחה ואנדוקרינולוג רגיל, שיבדוק את תפקוד בלוטת התריס, את הרקע ההורמונלי הכללי וגלוקוז בדם.

אנשים חווים מצב זמני של השתטחות לאחר מחלה קשה או לחץ פסיכו-רגשי או פיזי ממושך, במיוחד אם הוא משולב עם חוסר שינה. לעתים קרובות, קהות לטווח קצר נצפית בתום הבחינות או משימה קשה אחראית, שלקחה הרבה כוח ואנרגיה, גרמה לך לדאוג ולדאוג.

השתטחות אצל ילד

השתטחות בילדותם בתמונתם הקלינית כמעט אינה נבדלת מאלה שבמבוגרים. הנקודה העיקרית בטיפול במצבים כאלה אצל ילדים היא להבטיח פעילות גופנית קבועה עם איזון בין פעילות כזו למנוחה. זה אופטימלי לבצע פעילויות שיטתיות או משחקים עם ילדים אחרים באוויר הצח.

תנאי נוסף לסילוק השתטחות ילדים הוא שמירה על תזונה בריאה ומזינה. יש להעשיר את תזונת הילד בויטמינים, מיקרו אלמנטים, חלבונים, והמרכיבים העיקריים של הכלים צריכים להיות ירקות, עשבי תיבול, פירות, דגים, פירות ים. מזון כזה יתרום לייצור אנרגיה איכותית בגופו של הילד וימנע התפתחות תשישות.

גורמי סיכון להופעת השתטחות אצל ילד הם:

 • טראומה נפשית של ילדים (התעללות בילדים, התעללות מצד מבוגרים או בני גילם, הזנחת הילד, יחסים משפחתיים לא תקינים);
 • "עומס עבודה" מוגזם של הילד (עומסים מוגברים מדי יום, כאשר הילד, בנוסף ללימודים ושיעורים, לומד בעוד כמה מעגלים וקטעים);
 • הועברו מחלות זיהומיות, התערבויות כירורגיות, הכרוכות בהיחלשות כללית של הגוף.

סיבוכים ותוצאות

ההשתטחות עצמה היא לרוב תוצאה או סימן לכל פתולוגיה שהיא. הסיבה הבסיסית עשויה להיות:

 • מצב דיכאוני;
 • סכִיזוֹפרֶנִיָה;
 • מחלות של מערכת העצבים המרכזית;
 • דמנציה סנילית;
 • תהליכי גידול במוח;
 • אלכוהוליזם, התמכרות לסמים;
 • הפרעות במערכת האנדוקרינית.

בנוסף, ההשתטחות יכולה להתגרות על ידי:

 • תרופות מסוימות (מהפנטים, תרופות נוגדות דיכאון, תרופות הרגעה, הורמונים וכו ');
 • מצבי לחץ וחוויות רגשיות עמוקות;
 • חוסר מנוחה מספקת, עומס יתר כרוני.

עם ההתפתחות השלילית ביותר של המחלה הבסיסית הקשורה להשתטחות, עלולות להופיע פתולוגיות סומטיות קשות. אנשים אובדניים עשויים לנסות להתאבד. עם זאת, לעתים קרובות יותר ישנם סיבוכים קלים יותר - למשל, פגיעה בזיכרון ובריכוז.

השתטחות ממושכת או לעתים קרובות חוזרת עלולה לגרום לליקויים קוגניטיביים חמורים למדי, אשר אצל חלק מהמטופלים ממשיכים בצורה של פסאודודמנציה: אם פרקים של השתטחות נעלמים, מצב פעילות המוח האנושי משוחזר במלואו.

זה לא סוד שלמצב הרגשי של האדם יש השפעה ישירה על הבריאות הכללית של הגוף. לכן, הפרעות עצבניות שונות והשתטחות אינן עוברות ללא עקבות אצל כולם: הפרעות חמורות עלולות לעורר הפרעות קצב לב, תקלות בתפקודי העיכול, יתר לחץ דם וכאבי ראש. מנקודת מבטה של הפסיכולוגיה, השתטחות עמוקה תכופה עלולה לגרום להפרעות פוביות, עלייה במתח פסיכולוגי. יש חולים שמפתחים התמכרות לאלכוהול או לסמים: אדם מחפש הזדמנות להירגע, לנוח, להקל על עייפות מצטברת, "לשכוח" ממצב חיים לא נעים.

אבחון

השתטחויות הן מדינות מורכבות ורבות פנים. לכן, לצורך האבחנה שלהם, יש צורך ליישם טכניקות שונות ושילובים שלהן. יש להשתמש בשיטות הבאות:

 • בקרה פיקוחית ופירוט חיצוני של המדינה, בפרט - השימוש בצילום ובצילומי וידיאו ברגעי השתטחות;
 • בדיקות ניסיוניות, המתבצעות הן בבית והן במסגרת אשפוז;
 • שיחה עם המטופל, הקשבה לנקודת מבטו ומידע אודות התבוננות עצמאית בפתולוגיה;
 • חקר רישומים, עבודות כתובות ואחרות, לפיהם ניתן לשפוט את מצבו של חולה הנמצא בהשתטחות תקופתית.

במהלך האבחון, חובה לבדוק נוכחות או היעדר מחלות סומטיות באדם העלול לעורר התפתחות של השתטחות. לשם כך נקבע למטופל הליכי אבחון אינסטרומנטליים כלליים:

 • אולטרסאונד של החזה ואברי הבטן, בלוטת התריס, הכליות;
 • רנטגן חזה;
 • אלקטרוקרדיוגרמה מנוחה;
 • אנתרופומטריה עם אומדן BMI (אינדקס מסת גוף).

בדיקה נעשית במעורבות רופאים בהתמחויות אחרות:

 • המטפל;
 • מנתח;
 • נוירולוג (נוירולוג);
 • רוֹפֵא עֵינַיִם.

בדיקות מעבדה עשויות לכלול:

 • בדיקת דם קלינית (עם הערכה של רמת ההמוגלובין באריתרוציטים, רמת לויקוציטים ו- ESR);
 • בדיקת שתן כללית;
 • בדיקת דם ביוכימית טיפולית כללית (קביעת חלבון כולל, אלבומין, פיברינוגן, חומצת שתן, קריאטינין, בילירובין כולל, ALT, AST, כולסטרול כולל, גלוקוז, אשלגן ונתרן).

אם מתגלה רמת גלוקוז גבוהה בדם, המטופל מופנה לבדיקה נוספת לסוכרת.

אבחון דיפרנציאלי

אבחנה דיפרנציאלית של השתטחות מתבצעת לעיתים קרובות עם תסמונת עייפות כרונית, אדישות ואסטניה.

אסתניה היא הפרעה פסיכופתולוגית בה יש עייפות פיזית ו / או נפשית מוגברת עם ירידה במידת הפעילות (חוסר מרץ, אנרגיה, מוטיבציה). אסתניה, דיכאון אסתני הם מצבים פתולוגיים חמורים הדורשים התערבות רפואית כפויה.

אדישות היא סימפטום של פתולוגיות נפשיות רבות, המתבטאות באדישות לכל דבר, לא משנה מה קורה מסביב. אדישות נוטה להחמרה, זו סטייה רצינית מהנורמה בתחום ההתנהגותי, הקוגניטיבי והרגשי. ההפרעה נצפתה לעיתים קרובות בחולים עם סכיזופרניה, דיכאון, בחולים עם נגעים אורגניים במוח, והיא יכולה גם להיות תוצאה של פגיעה מוחית טראומטית.

יש להבדיל בין השתטחות בגיל מבוגר מדמנציה ופסאודודמנציה דיכאונית. דמנציה היא תסמונת פוליטיולוגית הנגרמת על ידי פתולוגיה אורגנית של המוח, בה מתרחשות הפרעות זדוניות וקוגניטיביות. דיבור, התמצאות, תהליך חשיבה וכו 'סובלים.

דמנציה מאופיינת בתסמינים הבאים:

 • מוגבלות שכלית מתרחשת לפני שמופיעים סימני דיכאון;
 • יש מחלה סומטית;
 • תלונות על מצב רוח משעמם נשמעות, אך לא על זיכרון רע;
 • המטופל עונה באופן שגוי על שאלות פשוטות יחסית, מנסה להסתיר או למזער תלונות;
 • התיאבון אינו נפגע ואף אינו מוגבר;
 • שינה רגילה, לעתים רחוקות יותר - חסרת מנוחה;
 • בדיקת דקמטזון היא שלילית (רמת הקורטיזול יורדת).

עם פסאודודמנציה דיכאונית:

 • דיכאון מתחיל להטריד הרבה לפני הופעתן של הפרעות אינטלקטואליות;
 • המטופל מתלונן על פגיעה בזיכרון, מתאר בקפידה את המחלה, אך לעתים קרובות מנסה לא לענות על השאלות הפשוטות שנשאלות;
 • המטופל נוטה להגזים בתלונות, דאגות לפגיעה בזיכרון;
 • ההערכה העצמית פוחתת, התיאבון דל, השינה קצרה;
 • בדיקת דקמטזון חיובית (רמת הקורטיזול אינה יורדת).

השתטחות ותסכול

יש הרבה מונחים שונים בפסיכולוגיה, וחלקם דומים. לפיכך, מושגים כמו השתטחות ותסכול מתבלבלים לרוב. תסכול מובן כסוג של מצב של אכזבה מעצבנת, שיכולה גם להוביל לתחושת ריקנות רוחנית חולפת ולהפוך לסיבה לחוסר נכונות לעשות משהו או לעשות משהו. למשל, אדם ניסה להשיג משהו במשך זמן רב, האמין - וכתוצאה מכך הוא לא יכול היה להשיג את הצפוי בגלל סיבה כזו או אחרת. ברגע זה נוצר מצב של תסכול המלווה בתחושה שהכל וכולם משועממים, ואין צורך בשום דבר אחר.

ואכן, כל זה מזכיר במקצת השתטחות. עם זאת, ישנם גם הבדלים משמעותיים. השתטחות דומה למצב של עייפות קשה, כולל פיזית, העלולה להיגרם ממחלה קשה או מאמץ יתר ממושך. לעיתים קרובות נאמר כי אדם שמתנהג בריחוק ואדיש הוא נמצא בהשתטחות. זאת בשל העובדה כי כלפי חוץ המצב הופך להיות דומה ל"רחף בעננים ".

למי לפנות?

יַחַס

כדי להיפטר מההשתטחות, יש לכוון את הכוחות העיקריים לשיפור הבריאות באופן כללי. חובה שתעבור אבחון מונע כדי לא לכלול פתולוגיות אחרות בגוף, ובמיוחד כאלה העלולות לעורר את הופעת ההשתטחות.

שלב חשוב ומחייב הוא טיפול בוויטמינים. יש צורך להבטיח אספקת ויטמינים ומינרלים לגוף, הן עם מזון והן באמצעות צריכה נוספת של תכשירים מורכבים מיוחדים. עליכם לשים לב גם לכמות הנוזלים שאתם שותים, מכיוון שהתייבשות משפיעה לרעה על תהליכים מטבוליים ואנדוקריניים בגוף, על תפקוד מערכת העצבים. תרגילי התעמלות באוויר הצח, או סתם הליכה (הליכה, רכיבה על אופניים וכו ') עובדים טוב. בנוסף לוויטמינים, ניתן לשים לב גם לתרופות מחזקות - למשל תמיסת אלת'רוקוקוס או ג'ינסנג.

עם זאת, עיקר הטיפול בהשתטחות צריך להיות נורמליזציה של השגרה היומיומית. יש להקצות בזהירות זמן ולהקדיש חלק ניכר משינה ומנוחה. מדיטציה נחשבת יעילה: פעילות גופנית סדירה עוזרת להשיג בהירות נפש ולמלא את הגוף באנרגיה. חשוב לקבל רגשות חיוביים ממגוון מקורות. אתה יכול לצפות במופע או בסרט טוב, לשוחח עם בן שיח מעניין, לקרוא ספר משעשע או לדפדף במגזין. זה נהדר אם יש לך תחביב מועדף: אם לא, אתה יכול למצוא אותו על ידי גילוי הרבה דברים חדשים. במקרים קשים או מתקדמים, רק מומחה יכול לעזור - למשל, פסיכולוג או פסיכותרפיסט.

טיפול תרופתי הוא תוספת לשיטות האחרות שבהן משתמשים: הוא נקבע על ידי רופא רק במידת הצורך. טיפול תרופתי עצמי יכול להשיג רק תוצאה שלילית, ההפוכה מזו הרצויה.

הקטגוריות העיקריות של תרופות הנלקחות בהשתטחות קבועה הן כדלקמן:

 • סוכנים סימפטומטיים שבמקביל הם בעלי תכונת הרגעה - למשל קורוולול, טנוטן, גליצסד. לתרופות המופיעות יש השפעה קלה נגד לחץ, מרגיעה במהירות, משפרת את השינה. הרופא קובע את המינון ומשך הקבלה על בסיס פרטני. חשוב לזכור שגם את התרופות הבטוחות לכאורה אי אפשר ליטול ללא שליטה ומתמיד.
 • תרופות הרגעה של צמחים - בפרט, המכילות תמציות של האם, ולריאן, אדמונית וכו '. תרופות אלו כוללות את פרסן הידוע, Antistress, Novo-Passit. הפעולה של קרנות כאלה מהירה. החיסרון הוא השפעה מעכבת כלשהי, ירידה בריכוז, ישנוניות. בהתחשב בכך, אתה לא צריך לקחת אותם אם אתה צריך לנהוג ברכב, או לעשות דברים אחרים הדורשים תשומת לב מוגברת.
 • תכשירים מורכבים מולטי ויטמינים ומינרלים - למשל סופראדין, ויטרום, מגנזיום B 6  אנטיסטרוס וכו '. כספים כאלה באמת עוזרים לגוף להתמודד עם מתח רב, אך במקרה של בעיות חמורות במערכת העצבים, ויטמינים בלבד אינם מספיקים: יש צורך בעזרה של פסיכותרפיסט ומומחים מומחים אחרים.
 • תרופות הרגעה ותרופות נוגדות דיכאון שייכות לקטגוריה של תרופות חזקות המופקות אך ורק על פי מרשם הרופא, בעלות רשימה כבדה של מגבלות והתוויות נגד ויש להן תופעות לוואי חזקות למדי. מומלץ להשתמש בתרופות כאלה אם המצב הלחץ מתקרב למקסימום, ונדרש תמיכה רפואית דחופה.

איך לצאת מההשתטחות?

השתטחות יכולה להיות עמוקה ושטחית. המסקנה ממצב השתטחות עמוק, בו התיאבון, השינה וכו 'נעלמים, צריכה להיות מטופלת רק על ידי רופא בעל כישורים מתאימים, בעל ניסיון בטיפול בפתולוגיות מסוג זה.

השתטחות שטחית, המלווה בירידת כוח, אדישות מוחלטת ועייפות כללית, ניתנת לניסיון לבטל בעצמך, או בעזרת יקיריהם. אדם שנכנס למצב דיכאוני כזה זקוק לרגשות עזים שיהיו חזקים יותר מהשלילי שעורר בעבר דיכוי. לדוגמא, הפתעה קיצונית או אפילו כעס עז, יחד עם הצורך להוכיח משהו או לשכנע מישהו, יכולים להפוך לרגשות אופטימליים. עם זאת, אין ללוות את הכעס בתוקפנות: חשוב להקפיד על "האמצעי הזהוב" בתקשורת עם המטופל, כדי לא להחמיר את המצב ולהחמיר את המצב לחלוטין.

גופו של אדם הסובל מהשתטחות זקוק למנוחה, או הפוגה. שינה היא לרוב התרופה האופטימלית ביותר לתשישות ועייפות פיזית. לישון משמעו לישון ולשהות במיטה לא מספר שעות, אלא אפילו למשך 1-2 ימים - למשל, נוח להשתמש בסופי שבוע מהעבודה לשם כך. התנאי העיקרי הוא שבמהלך כל המנוחה לא צריך לחשוב על עבודה, על עסקים לא גמורים, על התחייבויות. עדיין לא ניתן יהיה לעשות משהו באופן איכותי ברגעים של עייפות קיצונית: לכן עדיף לנוח טוב, לצבור אנרגיה ורק אז - אחרי כמה ימים - להתחיל חובות.

הצורך לטפל במישהו - למשל חיית מחמד - עוזר לברוח ממצב ההשתטחות. אפשרות זו מצוינת לאנשים אחראיים, אוהדים, שמעדיפים לעזור לא לעצמם, אלא לאחרים. פסיכולוגים אומרים שפעולות שימושיות ונעימות, היכולת לעזור לאדם או בעל חיים אחר הם לרוב הדרך הטובה ביותר לשנות דפוס משלך, להיטען ברגשות חיוביים ולהחליף תשומת לב.

בהשתטחות קלה, כל שינוי עוזר: תוכלו לשנות את תסרוקתכם, לעדכן את ארון הבגדים שלכם, או לפעול באופן קיצוני - לשנות את המצב בדירה, לעבור לעיר אחרת. אך בדרך כלל שינויים אלה דורשים עזרה של חברים או בני משפחה. תוכלו להתחיל בדברים קטנים: לסדר רהיטים מחדש, להוסיף צבעים עזים לחלל הפנים, להחליף מצעים, לשנות את מראה מקום העבודה שלכם, לנסות להכין מנה חדשה או לשתות.

הנה מה שפסיכותרפיסטים ממליצים על כך:

 • קח מחברת ועיפרון ותענה על השאלה עשר פעמים - למה לי לצאת מהשתטחות?
 • חשבו כיצד תרצו לבלות את סוף השבוע הבא, מספר חודשים או מספר שנים.
 • לנתח מה יכול להשפיע לרעה על משאב האנרגיה שלך: אולי אתה מנצל את הזמן שלך בצורה לא רציונלית, עובד הרבה, מתקשר עם אנשים "רעילים"?
 • זוכר באיזו תדירות אתה יוצא בחוץ, במיוחד בימי שמש? כמה זמן נבדקת על ידי רופא, נבדקתם לגבי המוגלובין, הורמוני בלוטת התריס? כל זה יכול להשפיע לרעה על פוטנציאל האנרגיה שלך.

אם ההשתטחות נמשכת כמה ימים או אפילו יותר משבוע, כדאי בהחלט לנסות לקום וללכת למומחה. זה נהדר אם יש קרובי משפחה או חברים בקרבת מקום שיכולים לעזור בזה. בשום מקרה אסור לך לרשום לעצמך טיפול ולקחת תרופות נוגדות דיכאון או תרופות אחרות.

השתטחות בודדת קצרה מומלצת להיתפס כמעין "פעמון" שעליך להקדיש לעצמך זמן רב יותר ולנוח לגופך.

מְנִיעָה

אנשים שלעתים קרובות לחוצים או עובדים יתר על המידה צריכים לחשוב על בריאותם מראש ולנסות למנוע את התרחשות ההשתטחות. גם בהיעדר כוח מוסרי ורצון לעשות משהו, חשוב לנסות להתגבר על האדישות שלך, לעשות מאמצים כך שהחיים שוב "בעטו פנימה" וירכשו צבעים בהירים חדשים.

 • חינוך גופני ותרגילי נשימה משחררים מתח נפשי. אם אתה מעמיס ומתרפה את השרירים בצורה מתונה, זה עוזר לזרז תהליכים מטבוליים, לבטל את השפעות הלחץ. חשוב לבחור בפעילות שתהיה מהנה: עבור אנשים מסוימים יוגה או פילאטיס מתאימים, ואילו עבור אחרים אומנויות לחימה, אופניים או ספורט רכיבה מתאימים. באשר לתרגילי נשימה ויוגה, שיטות אלה עוזרות להשיג שליטה על עצמך במצבים קריטיים, להירגע בתנאי לחץ.
 • להליכים מרגיעים, פיזיותרפיה השפעה חיובית כללית על גוף האדם ומצבו הפסיכו-רגשי. טיפול ידני, דיקור סיני, טיפול באבנים, ארומתרפיה הם דרכים נהדרות להרפיה ולהפגת מתחים. בנוסף, תוכלו לתרגל טיפולי מים (אמבטיות פיטו, ג'קוזי, עטיפות שוקולד או בוץ). חשוב לאחד את התוצאה על ידי מעבר למנוחה של 1.5-2 שעות נוספות לאחר מפגש מרגיע.
 • תיקון תזונה ואורח חיים הוא כלל חשוב והכרחי למי שרוצה למנוע התמוטטות עצבים והתפתחות השתטחות. כיצד אורח חיים יכול לתרום להופעת בעיות במערכת העצבים? צפייה בטלוויזיה או דפדוף בין דפי הרשתות החברתיות בשעת לילה מאוחרת, ההרגל לארוחת ערב דשנה לפני השינה ולקחת עבודה לא גמורה הביתה - גורמים כאלה מחמירים את המתח בקלות ובמהירות, מחמירים את המצב הפסיכולוגי והפיזיולוגי, אשר לאורך זמן יכול להוביל להתפתחות של השתטחות והתמוטטות ואפילו דיכאון. מה לעשות? יש צורך לייצב את קצב החיים: לקבוע משטר של מנוחת לילה, לנסות לאכול נכון, למצוא לעצמך זמן "לעצור את נשימתך", למשל, לא לרוץ לעבודה, לא לשים לב לשום דבר בסביבה, אלא ללכת צאו מוקדם וצאו לטיול נינוח, קבלו אוויר צח.
 • פסיכותרפיה מונעת מתאימה בפעמונים הראשונים מהגוף. הדבר נכון במיוחד אם אדם עצמו אינו יכול להבין את הסיבות למצבו ובהתאם לכך אינו מסוגל להשפיע עליהם. פסיכולוג או פסיכותרפיסט טוב בוודאי ימצא את "שורש הבעיה" ויסייע לבסס את הרווחה בצורה נוחה ונוחה עבור המטופל.

תַחֲזִית

השתטחות לא תמיד מסוכנת. רק מצבים עמוקים וארוכי טווח כאלה יכולים להוביל לתוצאות לא נעימות הן על המטופל והן על יקיריו - כמובן, אם מתעלמים מהבעיה ואינך מבקש עזרה ממומחה. אם אפשר, עדיף לא לאפשר התפתחות של השתטחות בכלל, להקשיב לגופך, לנסות לנוח מספיק - גם פיזית וגם נפשית. וכאשר מופיעים התנאים המוקדמים להפרעות (עייפות מתמדת, עצבנות תכופה, הפרעות שינה, אובדן תיאבון וכו '), יש צורך להתחיל בטיפול שנקבע על ידי הרופא. תרופות צריכות לא רק להחליק את המתח העצבי, אלא גם להשפיע באופן כללי ותומך ומחזק. כעזרה עצמאית תוכלו לנסות שיטות שאינן תרופות: שיטות שונות להרפיה רוחנית, שינוי נוף.

למרבה הצער, קשה מאוד ולעיתים בלתי אפשרי לעקוף את הלחצים בזרם החיים המודרני. כל מיני גורמים מעצבנים משפיעים על אדם בכל מקום: בעבודה, במהלך הלימודים ואפילו בבית. לכן, השתטחות יכולה להתרחש אצל כולם לחלוטין, וברוב המקרים הם אינם נושאים דבר מסוכן או נורא. הפרוגנוזה יכולה להיחשב חיובית, למעט במקרים בהם השתטחות הופכת לסימן לפתולוגיות חמורות של פעילות נוירו-נפשית. גורמים נוספים של פרוגנוזה שלילית הם זקנה, משך זמן רב ותדירות ההשתטחות, עייפות סדירה מתמשכת ונוכחות פתולוגיות נפשיות נלוות.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.