Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מרחים על הצומח: אינדיקציות, אימון, טכניקה

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח כלי דם, רדיולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

גוף האדם הוא מערכת מורכבת, בתפקוד תקין של כמה מיקרואורגניזמים מעורבים גם. חלקם מעורבים באופן פעיל בתהליכים חיוניים ומשניים, בעוד שאחרים פשוט חיים בדו-קיום בשלום לעת עתה. זה חייב להיות אמר כי הבריאות שלנו קשורה ישירות ביחס של חיידקים מועיל ולא מועיל מאוד בגוף. "שכנינו" הפתוגניים, יחד עם "האורחים" הפתוגניים, יכולים לקלקל באופן ניכר את התמונה הכוללת של בריאות האישה והגברים, ולהעריך כמה רופאים משתמשים בשיטת אבחון מיוחדת - לוקחים כתם ובוחנים אותה. יחד עם זאת, הצומח ב כתם הוא עדיין לא פתולוגיה, אלא, היעדרותו מדאיגה. חשוב יותר לשים לב להרכב של microflora, אשר מספק לרופא מידע חשוב על בריאותו של המטופל ושיטות ההתאוששות.

מהו כתם על הצומח?

מחקר על מיקרופלורה הוא חלק חשוב של בדיקה גינקולוגית אצל נשים. לוקליזציה של איברי הרבייה של אישה, אשר רובם (הנרתיק, הרחם, השחלות, הצרורות) מוסתר בתוך הגוף, אינו מאפשר להעריך באופן ויזואלי את בריאותם, ולכן הרופאים, להעריך את בריאות האישה, פשוט לא יכול לעשות בלי בדיקות מעבדה, החומר שממנו הוא נלקח למרוח.

אצל גברים, נראה, איברי המין גלויים, אך בדיקה חיצונית אינה מאפשרת להעריך את הרכב המיקרופלורה ולזהות מזיקים, אם יש תלונות על אי נוחות באזור האינטימי.

כתם על הצומח הוא אחת השיטות האבחון החשובים המאפשרים קבלת חומר ביולוגי לבדיקות מעבדה מיקרוסקופיות מפני השטח של העור ואת רירית הממברנות. לרוב, מושג זה מתייחס לקיחת חומר מפני השטח של רירית הנרתיק. אבל זה יכול להיות גם biomaterial מאזורים של הפין כי הם פתוחים או מוסתרים מתחת לקפלי העור, מן הלוע ואת האף, או מהאוזן, אם לאדם יש תלונות על בריאות לקויה.

ישנם מספר סוגים של מחקרים כאלה: מריחה כללית, ספוגית מן הנרתיק בנשים או השופכה אצל גברים, ואחריו bacterioscopy (בדיקה מיקרוסקופית), מריח לזהות ולקבוע את סוג הזיהום (PCR) ניתוח, ציטולוגית למרוח (פאפ לתאים טיפוסיים).

כתם על המיקרופלורה ואחריו לימוד החומר הביולוגי תחת מיקרוסקופ הוא אחת השיטות הפשוטות והנגישות ביותר של מחקר בקטריוסקופי, המסייע לזהות את הגורם הסיבתי של המחלה, כלומר. הסיבה לאי הנוחות של המטופל, ולפעמים אנשים בקשר איתו. נכון, שם את הפתוגן זיהו לפי שם דורש ניתוח מורכב יותר, יקר זמן רב, אבל בדיקה למרוח תחת מיקרוסקופ באמצעות ריאגנטים צבע אומר לרופאים לאיזה כיוון הם צריכים ללכת.

מידע מלא יותר על אופי ההדבקה ניתן להשיג לאחר ניתוח PCR, החומר שעבורו שוב הוא פריקה של איברי המין שנלקחו במהלך המריחה. נטייה לסרטן מתגלה בעת ביצוע מחקר ציטולוגי על בסיס של אותו חומר ביולוגי, אבל רק ניתוח היסטולוגית (ביופסיה), אשר ידרוש חתיכת רקמה חיה, יכול לאשר אונקולוגיה.

מה כולל הכתם על הצומח? ביולוגי במחקר זה נלקח מתוך המשטח הרירי, בנוכחות המינרלים (לקטובצילוס ו bifidobacteria), אופורטוניסטי (לדוגמא, microflora coccal) וחיידקים פתוגניים, פטריות, פרוטוזואה, ואת שבה הריכוז המחושב של כל מין של מיקרואורגניזמים ליחידת נפח, הם מוערכים גודל וצורה. בנוסף למספר נספר של תאי דם אדומים ולבנים (אריתרוציטים לויקוציטים) במילוי של הריריות נקבע לפי התוכן של תאי האפיתל. הניתוח עלול גם לחשוף את נוכחותם של תאים חריגים, אשר מצביעה על נטייה למחלות ממאירות.

מחקר זה נחוץ הן בנוכחות של תהליך דלקתי או סתמי והן למטרות מניעתיות, שכן לפעמים ההדבקה מתנהגת בצורה כה שקטה עד כי אדם, חולה כבר, אינו חווה סימפטומים של חוסר נטייה עד לרגע מסוים.

אינדיקציות להליך

הסיבות לניתוח של microflora עשוי להיות שונה, חשוב לקחת בחשבון את התלונות של חולים ותכונות של מחקר מסוים. כשמדובר בדיקות גניקולוגיות מניעה של נשים, המהווה את המין היפה מי פעילים מינית צריך ללכת באופן קבוע 1-2 פעמים בשנה, אז למרוח על פלורת נלקחת בלי להיכשל, המהווה את ומניעת מחלות זיהומיות דלקתיות ומחלות המועברות במגע מיני.

יש מצבים שבהם נדרש ביקור לא מתוכנן לגינקולוג, דבר המרמז על בדיקת מריחה. מצבים כאלה כוללים מגעים מיניים אלימים, חשד למוות המיניים במשותף המיני, אי-סלקטיביות ביחסי מין כאשר הסיכון לזיהום מוגבר, וגילוי של שותף רגיל עם נגעים חריגים, היפרמיה או רובד על הפין (עדיף להיות בטוח שוב).

אינדיקציות אחרות למריחה כללית ובקטריוסקופיה אצל נשים יכולות להיות תלונות על תסמינים לא נעימים, כגון:

 • כאב בבטן התחתונה, כולל שתן, משיכת תחושה,
 • גירוד, שריפה באזור איברי המין והנרתיק,
 • את המראה של יוצא דופן (גביני, צהוב או ירוק purulent) או פריקה שקופה מדי בשפע, ריח לא נעים הנפלטים,
 • hyperamia ו גירוי באזור האינטימי, במיוחד זמן מה לאחר יחסי מין,
 • כאב במהלך יחסי מין.

הפרה חמורה של המיקרופלורה של הנרתיק היא תוצאה תכופה של שימוש ממושך באנטיביוטיקה, ולכן, גם בהעדר תסמינים גינקולוגיים, מומלץ לעבור בדיקה מונעת על ידי רופאה עם כתם חובה.

נטילת כתם ואחריו בדיקה ציטולוגית של ביולוגי במהלך ביקור שנתי לגינקולוג הוא ציין לנשים:

 • סובל מאי פוריות
 • תוך הפרה של המחזור החודשי,
 • עם תופעות של הרפס גניטלי או זיהום וירוס הפפילומה האנושי,
 • עם השמנת יתר
 • במקרה של הורמוני ukontratseptivov,
 • עם חיי מין פעילים (במיוחד כאשר משנים בני זוג מינית),
 • ערב ההתקנה של המכשיר תוך הרחם,
 • אם בדיקה חזותית חשפה תהליכים שאינם פלסטיק בצוואר הרחם (שחיקה, דיספלסיה, דחיסה).

כתם על הצומח הוא רגע חשוב של תכנון הריון. זה נקבע כדי למנוע כל מיני הפתעות לא נעימות לאחר ההתעברות. כל מחלה גינקולוגית צריך לטפל באופן אידיאלי לפני נקודה זו. אז אמא יכולה לטפל בבריאות של בנה או בתה בעתיד.

מחקר כזה, אם יש צורך, יכול להתבצע גם במהלך הלידה, כי זה לא אומר החדירה עמוק לתוך הרחם, ולכן לא יכול לשמש גורם טראומה העובר. בחינה של נשים הרות בכיסא גינקולוגי, הרופאים נוטלים כתם למניעה או למטרות טיפוליות.

אצל גברים, כתם על microflora נלקח מן השופכה (במקרים מסוימים, הזרע או הסוד של בלוטת הערמונית יכול לשמש חומר ביולוגי עבור מחקר). מחקר זה מתבצע הן למטרות אבחון והן למטרות מניעתיות בעת ביקור אצל אורולוג או מומחה למחלות מין.

אינדיקציות למריחה למטרות אבחון עשויות להיות כדלקמן:

 • את המראה של יוצא דופן, ואת פורקן יותר שופע מן השופכה ללא ריח לא נעים,
 • אי נוחות בפין (כאב, צריבה, גירוד וכו '),
 • חשד לזיהום המועבר במגע מיני (במקרה זה, יש לבחון את שני בני הזוג המיניים)
 • נסיונות ארוכים וארוכים להפוך לאב
 • מין מזדמן (למניעה).

צומח פלורה הוא שיטת אבחון המשמשת לא רק בגניקולוגיה, אורולוגיה או Venereology. עם זאת, אתה יכול לאבחן ולזהות את הגורם להתפתחות מחלות ENT. המחקר של פריקה מן הגרון, האף או האוזן ניתן להקצות הן למבוגרים והן לילדים עם זיהום חשוד.

ניתוח כזה ניתן להקצות:

 • ב דלקת שקדים חריפה (כאב גרון), השמנת דלקת, mononucleosis זיהומיות,
 • במחלות דלקתיות של האף (נזלת, סינוסיטיס) או בגרון (דלקת הלוע, דלקת הלוע) כדי להבין את טבע הפתולוגיה, כלומר. לקבוע את סוג הפתוגן,
 • עם נזלת כרונית או חוזרת ונשנית חוזרת ונשנית הצטננות מערכתית (למשל, עם ברונכיטיס תכופים),
 • לומד את הרכב ההזרמה של דרכי הנשימה התחתונות במהלך שיעול עם שחפת, כמו גם חשד לדלקת ריאות.
 • עם צורות שונות של דלקת אוטיטיס, נזק לרקמות קשות להשגה של איבר השמיעה (כתם מפני השטח של האוזן החיצונית).

למטרות מניעה, כלומר ללא תסמינים פתולוגיים, כתם על הצומח בפרקטיקה של ENT הוא נדיר ביותר.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

הכנה

איכות החומר הביולוגי הנחקר, ומכאן האמינות של תוצאות הניתוח תלויה במידה רבה בהכנה נאותה למחקר. על רוב הניתוחים מוטלים דרישות מסוימות, ובכלל זה הכללים להיערכות לאיסוף החומר, שאחריה חייבים הרופאים והחולים. הדיוק ותוכן המידע של המידע שהתקבל על ידי הרופא לאחר הניתוח כדי לסייע באבחון ומינויו של טיפול הולם תלוי בכך.

במקרה זה, הדרישות שהוטלו על ידי רופאים שונים עשויות להיות שונות במקצת. אז הגינקולוג קודם כל לספר למטופל מה לעשות לפני הניתוח הוא בלתי אפשרי. הוא האמין כי יחסי מין, שטיפה, שימוש בחומרי סיכה, אמצעי מניעה מסוימים, צורות הנרתיק של תרופות שונות, רחצה יכול להשפיע על האמינות של הניתוח לרעה. כל זה יהיה חייב להיות נטוש יום לפני הניתוח, ועדיף להימנע מקשר מיני במשך כמה ימים לפני המחקר.

ערב הניתוח ניתן לבצע הליכי היגיינה באזור האינטימי, אך ללא שימוש בדטרגנטים. במקרה זה, אתה יכול רק לשטוף את איברי המין החיצוניים פרינאום.

בחיים של נשים בגיל הפוריות, מתרחש אירוע בכל חודש כאשר הרחם הוא ניקה עם שחרורו של הדם לתוך חלל הנרתיק (הווסת). מאחר שהריחות על הצומח נלקחות בדיוק מן הקרום הרירי של הנרתיק ותעלת צוואר הרחם, לא מומלץ לבצע אותו במהלך החודש (אלא אם כן זה עבור אינדיקציות חריפות עם סימן על השלב של המחזור החודשי). הנוכחות של כתם דם מעוות במקצת את התמונה הכוללת ומשפיעה על האמינות של תוצאות הניתוח.

ביום האחרון של המחזור החודשי, או בימים הראשונים שלאחר המחזור החודשי, יש למרוח על הצומח ערך כלשהו, אך לא יהיה מספיק מידע על המרכיב האפיתלי של המריחה (תאים מפוספסים יוצאים יחד עם דם הווסת), דבר הכרחי לאבחון תהליכים דיספלסטיים ונאופלסטיים. כן, נתונים מדויקים על האיזון של microflora של הנרתיק, מחקר כזה לא.

הזמן האופטימלי לשים כתם על המיקרופלורה למטרות מניעתיות, דלקת או חשד לזיהום הוא 7-10 ימים לאחר המחזור החודשי. זה בתקופה זו כי דיוק של מידע בדיקה מיקרוסקופית יהיה מוגדל. אם אין אינדיקציות חריפות ודחיפות מיוחדת, הרופאים מציעים לדחות את הניתוח ליום מתאים יותר.

גברים בהקשר זה קל יותר. הניתוח שלהם יכול להתבצע בכל יום כאשר מתייחסים אורולוג או Venereologist. עם זאת, כמה מגבלות ערב הניתוח עדיין ראוי לדבוק.

דחייה של יחסי מין יומיים לפני המחקר משותף אצל גברים ונשים. גברים, כמו גם נשים ערב אוסף של ביולוגי, מומלץ לבצע היגיינה של מקומות אינטימיים ללא שימוש בדטרגנטים (במיוחד עם השפעה אנטיבקטריאלית). רק סבון ניטרלי מותר.

נציגים של המין חזק יותר יצטרכו לסבול, 2-3 שעות לפני הניתוח בלי לבקר את האסלה עבור צורך קטן (מומלץ לנשים, אבל רק מעטים בצע את הכלל מסיבות ברורות). מאז אצל גברים, השופכה היא גם הפין, השתנה יכול לעוות את התמונה הכוללת של microflora.

אם otolaryngologist, מטפל או רופא ילדים קובע מרשם צומח, אז יש כללים ספציפיים אימון להפחית את הסבירות של תוצאה שקרית.

חולים מומלץ לא לאכול או לשתות משהו 2 שעות לפני הבדיקה לפני נטילת ביו. ברור כי הליכים היגייניים וטיפוליים אסורים, כגון צחצוח השיניים, גרגור או טיפול בו עם חומרים אנטיספטיים, שימוש בשטיפי פה ומטהרי פה עם השפעה אנטיבקטריאלית, שימוש במשחות אנטי דלקתיות וריסוס באוזן החיצונית וכו '.

מאחר שהריחות על המיקרופלורה נועדו לזהות פתוגנים שונים, כל הליכים רפואיים קודמים שמטרתם להילחם בהם ואת התהליך הדלקתי צריכים להתעכב בזמן. אז, מן הקבלה של צורות שונות של אנטיביוטיקה תרופות נגד פטריות צריך להיות נטוש שבוע לפני הניתוח. על הודאה של תרופות אחרות הוא גם ראוי להודיע לרופא עוד לפני צריכת ביולוגי.

למי לפנות?

טֶכנִיקָה מרחו על הצמחייה

כפי שכבר ציינו, לקיחת חומר ביולוגי למחקר על מיקרופלורה קל לביצוע, אם כי הליך זה מביא קצת אי נוחות למטופל. הנשים למרוח על פלורת שצולם במהלך בדיקת אגן על כיסא המאפשר לך לקחת ביולוגי לא רק לכסות את אברי המין החיצוניים, אלא גם עם המשטח של הנרתיק, כולל כניסת תעלת צוואר הרחם של הרחם. עם זאת, רוב הנשים חווים אי נוחות קלה, אשר מחמירות אם יש דלקת חמורה וגירוי של הממברנה הרירית.

באופן אידיאלי, גינקולוג צריך לקחת 3 סוגים של מריחות מחלקים שונים של מערכת האורגניטל של אישה:

 • הפתיחה של השופכה (דלקת שלפוחית השתן היא אחת המחלות הדלקתיות זיהומיות, עם סימפטומים דומים לפתולוגיות גינקולוגיות)
 • הקירות הריריים של הנרתיק,
 • המשטח החיצוני של תעלת צוואר הרחם בצוואר הרחם (כתם יכול להראות הן את נוכחות הזיהום והן את התפתחותם של תהליכים דיספלסטיים הדורשים בדיקה נוספת - ביופסיה).

עבור אוסף של חומר ביולוגי יש כלי מיוחד - מרפק גינקולוגי רפואי, אשר מסייע לקבל כמות מספקת של רירית פריקה מבלי לפגוע בו. מצורף את הכתם הוא שטוח פלסטיק סקופ בגודל של מקל האוזן.

אם יש צורך לקחת כתם מתעלת צוואר הרחם, הרופאים מעדיפים כפית דו צדדית של פולקמן או מברשת צווארית (גינקולוגית).

בשימוש לאחרונה כלים פלסטיק חד פעמי שאינם נחותים כוח חוזרת לשימוש חוזר. מכשירים כאלה הם חלק רבים ערכות גינקולוגיות הפרט.

בעזרת מרית רפואית (כפית פולקמן, מברשת צוואר הרחם או צמר גפן סטרילי), החומר הביולוגי מונח על שקופית זכוכית נקייה ומופץ מעליה. על הזכוכית, הרופא רושם פתק המציין את המקום שממנו נלקחה המריחה:

 • עם האות C מסומנת בדרך כלל על ידי צוואר הרחם,
 • אנגלית מדבר על השופכה
 • האות V מוקצה למריחה בנרתיק.

חשוב מאוד לקבוע את לוקליזציה של הזיהום ואת היקף התהליך הפתולוגי.

כתם על הצומח במהלך ההריון, בשל הבטיחות והערך האבחוני הגבוה של הפרוצדורה, נחשב לחובה. לבזבז אותו לפחות 2 פעמים. מחקר כזה צריך להתבצע ברישום האם לעתיד בהתייעצות הנשים וכ -30 שבועות של הריון. כל אי נוחות באזור איברי המין ובבטן התחתונה במהלך הלידה היא גם סיבה טובה לבקר את הגינקולוג ולהקצות כתם לצמחייה, כי חשוב מאוד כי פתולוגיה אפשרית זוהתה מוקדם ככל האפשר לפני הזיהום יכול לחדור את השליה ואת להשפיע על התפתחות העובר.

טכניקת הריחה במהלך ההריון כמעט זהה לזו של תקופות אחרות בחיי האישה, רק הרופא מתבונן בזהירות מיוחדת וזהירות, משום שהוא אחראי לבריאותם של שני אנשים בעת ובעונה אחת.

כתם על המיקרופלורה בגברים ניתן לקחת מן השופכה, ואם יש תסמיני עור על הפין ועל פני השטח שלה (באמצעות מרית רפואי). מנגנון לנתח את הפרשת השופכה הוא בדיקה חד פעמית מיוחדת עם מברשת בסוף, אשר מוכנס לתוך פתח השופכה לעומק של 4-5 ס"מ התוכן של השופכה מופקים באמצעות תנועות סיבוב, אשר קצת פוגע קירות השופכה והוא יכול להיות די כואב.

כיום, כתם על הצומח של גברים ניתן לקחת בצורה אחרת, אשר נחשב כואב פחות. זה על זריעה, אשר ערכות חד פעמי מיוחדים מיוצרים. הם מכילים כלי הקדמה לתוך השופכה עם צמר גפן בסוף (אפשר גם לקחת ספוג מן פני הפין) ואת הסביבה שבה ביולוגי ממוקם לאחר ספוגית (להציב בתוך בקבוק).

על מנת לקחת ספוגית מן הגרון, האף או האוזן, מרית חד פעמי מיוחד משמש, אשר שונה מן המרית otolaryngological השתמשו כדי לבחון את הגרון.

כמה הוא כתם על הצמחייה?

ההליך עצמו לוקח מינימום של זמן. על גינקולוגית (כחלק בדיקה על כיסא גינקולוגית) או כתם otolaryngological ייקח לא יותר מ 1-2 דקות. כתם מן השופכה אצל גברים עשוי לדרוש 2-3 דקות של זמן. אבל משך הניתוח של הביולוגי שהתקבל יהיה תלוי בסוג המחקר מתבצע (התוצאה של מחקרים מיקרוסקופיים הוא בדרך כלל מוכן תוך יום עבודה 1, וניתוח PCR במעבדות שונות לוקח פעמים שונות).

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

מסקנה

ככל הנראה, הקוראים שלנו כבר אין ספקות לגבי הצורך בהליך פשוט אך אינפורמטיבי מאוד כמו כתם מן איברי המין או גנטיקה ENT. אחרי הכל, הליך פשוט וטראומטי נמוך לאחר בדיקת החומר הביולוגי המתקבל מאפשר לרופא לבצע אבחנה מדויקת וקובע במידה רבה את הבחירה של תרופות לטיפול פתולוגיות זיהומיות.

קל לדמיין עד כמה השכיחות בקרב נשים היתה יורדת, אם כולן עברו בדיקה מודעת וקבועה על ידי גינקולוג, מה שמרמז על נטילת כתם. העובדה היא כי הצומח למצוא את המריחה יכול לספר לרופא הרבה יותר מאשר התלונות של המטופל על חוסר. וזה לא מפתיע, כי מספר עצום של מחלות זיהומיות יש תקופה סמויה, כאשר הזיהום הוא כבר בתהליך של פיתוח, אבל עדיין אין סימפטומים מוחשיים או גלוי.

וגם כאשר מופיעים הסימפטומים, לא כל הנשים לשים לב אליהם. בדרך כלל אנחנו לא ממהרים לראות גינקולוג, מנסה למצוא הסבר על אי הנוחות שלנו באינטרנט או סיפורים של אנשים אחרים "גם היה משהו דומה, אבל עבר בהצלחה" או נרפא על ידי תרופות מסוימות, שיטות ואמצעים של רפואה אלטרנטיבית. זה היחס לבעיית הבריאות, כי לעתים קרובות הופך את הגורם למחלות מוזנחות שקשה לטפל בהם.

המצב זהה לגברים, שרבים מהם רואים את זה תחת כבודם אפילו לפתוח את הפה רחב תוך לקיחת ספוגית של הלוע, לא לספר את האורולוג על הבעיות שלהם, הרבה פחות להראות אותם. ובכן, כזה הוא טבעם של גברים, אשר ניתן להתגבר רק על ידי מאמץ של רצון. ובשביל זה אתה צריך להיות מודע הצורך דחוף לדאוג לבריאות שלך להרגיש אחריות כלפי אנשים קרובים שלך. במקרה של STI, זה יהיה יותר ישר לספר הכל כדי להיות כנים לפתור את הבעיה יחד, מאשר להסתיר את הבגידות שלך ובכך לגרום נזק משמעותי לבריאות של האדם היקר שלך.

למעשה, שתי דקות של "בושה וייסורים", שמשמעותן נטילת כתם מהאזור האינטימי, אינן שוות לבריאות אבודה, שאין דבר חשוב עליה בעולם. לא משנה מה הצומח נמצא במריחה, המידע המתקבל הוא בעל ערך אבחון גדול, כי זה עוזר לשמר, ואם יש צורך, לשחזר את הבריאות שלנו.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.