Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מדוע שרירי רגליים מתכווצים ומה לעשות?

המומחה הרפואי של המאמר

ראומטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

אנשים רבים מכירים את המצב כאשר מתרחש התכווצות בלתי רצונית של שרירי הרגליים, מה שמאפשר לשנות את מיקומם, לעשות צעד וגם גורם לכאבים חריפים עזים. שיטה פופולרית ידועה גם כדי להוציא את עצמך מהמצב הזה - לדקור בעזרת סיכה. גם אם זה עוצר את העווית, זה לא מסיר את השאלה מדוע זה קורה ומה מסתתר מאחוריו.

התכווצות שרירים פירושה התכווצות שרירים אפיזודית, לא רצונית וכואבת. עווית שרירים היא מונח מקיף יותר המתייחס לכל התכווצות שרירים בלתי רצונית. [1]

גורם ל התכווצויות ברגליים

התכווצויות שרירים מופיעות לעתים אצל אנשים בריאים, אך יכולות להוות ביטוי לבעיות הטמונות בפתולוגיות של איברים ומערכות שונות. [2]לרוב זה נובע מ:

 • הפרעות מטבוליות, כולל סידן (תיאוריה מטבולית);
 • הפרה של ריכוז האלקטרוליטים בסרום (תיאוריה של אלקטרוליטים);
 • מיקום ממושך ולא נוח של הרגליים, למשל בחלום;
 • התכווצויות שרירים הקשורות להתעמלות;
 • הריון
 • מחלות של המערכת האנדוקרינית (סוכרת, תת פעילות של בלוטת התריס וכו ');
 • פתולוגיה של כלי הדם, דליות;
 • הפרעות נוירולוגיות;
 • שיכרון הגוף (הרעלה, תקלה בכליות);
 • התייבשות (תיאוריית התייבשות);
 • תנאים סביבתיים קיצוניים של חום או קור (תיאוריה סביבתית);
 • משבר יתר לחץ דם. 

מחלות ומצבים המלווים בהתכווצויות ברגליים

להלן כמה מהמחלות השכיחות ביותר.

התכווצויות רגליים ליליות

התכווצויות רגליים ליליות משפיעות על כ- 37% מאוכלוסיית אמריקה מעל גיל 60. התסמונת ידועה גם בשם התכווצויות ברגליים הקשורות לשינה. שרירי העגל הם לרוב עוויתיים. התכווצויות לילה מורידות את איכות השינה ואת איכות החיים של החולים. האבחנה פשוטה יחסית: התכווצויות וכאבי לילה ברגליים, העלולים להיעלם עם מתיחת השרירים המעורבים. כטיפול שמרני משתמשים בעיסוי עמוק או במתיחות. כיום התרופות אינן יעילות.[3]

התכווצויות רגליים אצל נשים הרות

התכווצויות שרירים אצל נשים במהלך ההיריון שכיחות מאוד, כ- 50%; במיוחד בשלושת החודשים האחרונים ובלילה.

הסיבה המדויקת להפרעה זו אינה מובנת לחלוטין. זה יכול לנבוע משינויים בתפקוד הנוירו-שרירי, עלייה מוגזמת במשקל, דחיסת העצבים ההיקפיים, זרימת דם לא מספקת לשרירים והגברת העבודה של שרירי הגפיים התחתונות.  

התכווצות במהלך ההיריון אינה קשורה לבעיות גדילה של העובר. נראה שיש קשר בין התקפי לילה של התכווצויות רגליים ונחירות אצל חלק מהנשים ההרות. זה יכול להוביל לבעיות גדילה של העובר (עיכובים) ולידה מוקדמת.

נכון לעכשיו, אין טיפול הולם להפחתת שכיחות ההתקפים.

תסמונת פרכוסים של fascascosis

תסמונת העוויתות של הלהקה (CFS) היא תסמונת פריפריה הקשורה לירידות מוגברת של מערכת העצבים ההיקפית. מצב זה מוביל לנוכחות התכווצויות שרירים לא רצויות ו / או ליקויים. חלק מהמטופלים עשויים לחוות תסמינים אחרים, כמו חוסר תחושה ותחושת צריבה האופיינית לנוירופתיה. 

אי ספיקת כליות בשלב הסיום

אנשים הסובלים מאי ספיקת כליות כרונית העוברים דיאליזה סובלים לעתים קרובות מהתכווצויות שרירים בגפיים התחתונות, עד 50%. התקפים עשויים להופיע במהלך דיאליזה או בבית. התכווצות בקרב חולים מסוג זה קשורה לדיכאון, איכות חיים ירודה והפרעות שינה. האטיולוגיה של התקפים אצל חולים בהמודיאליזה אינה ברורה.

סיבה אפשרית אחת היא נוכחות של פוליאנאורופתיה, האופיינית במצבים אלה, עם שינויים מורפולוגיים ותפקודיים בסיבי העצבים ההיקפיים. השתלת כליה מפחיתה משמעותית את הסיכון להתפתחות התקפים.

טרשת רוחבית עמיוטרופית

כ- 95% מהמטופלים עם טרשת עורקים אמיוטרופית (ALS) מדווחים על התקפים. תדירות ההתקפים ועוצמתם אינם קשורים לחומרת המחלה. הגורמים להתקפים אלה אינם ידועים, אך ככל הנראה הם קשורים לעלייה ברגשות הנוירונים. Mexiletine וכינין סולפט הן התרופות המפחיתות את ההתקפים אצל חולים אלה, ולאלה האחרונים התוויות נגד קשות.

שחמת

התכווצויות שרירים בקטגוריה זו של חולים שכיחות ושכיחות (88%). בעזרת האלקטרומוגרמה, ההפעלה של הפעולה הפוטנציאלית הבלתי רצונית של יחידות המנוע הייתה גבוהה למדי - יותר מ -150 הרץ. התנהגות מערכת העצבים ההיקפית אינה קשורה לניוון עצבים. סיבת ההתקפים נותרה לא ברורה. נוכחות התקפים משתנה בהתאם לאזור השרירים: צוואר הרחם (9%), הירך (43%), הרגל התחתונה (70%), הבוהן (50%), שרירי הבטן (12%) ואצבעות (74%). אין קשר ישיר בין גיל או סיבות ספציפיות המובילות לשחמת (אלכוהול, זיהום וכו '). ידוע כי אין סיבה יחידה או שיטות טיפול ספציפיות בכדי להימנע מהופעת התקפים אצל חולים בשחמת.

נוגדן נוגדן גליקופי-חלבון הקשור לאנטי-מיאלין (אנטי-MAG)

כ- 60% מהמטופלים סובלים מהתכווצויות, בעיקר בגפיים התחתונות. רוב הפרקים מתרחשים בלילה או במהלך האימון. נכון להיום אין הסבר כיצד התכווצויות מתרחשות עם פתולוגיה זו, ואין אסטרטגיה טיפולית.

סוכרת

אצל אנשים עם סוכרת, פרכוסים קשורים לנוכחות של נוירופתיה עם רגישות מוגברת של העצבים ההיקפיים. בסוכרת סוג I יש אחוז נמוך יותר של התקפים (כ 60%) בהשוואה לסוכרת מסוג II (כ 80%). בסוכרת מסוג II, נפרופתיה היא גורם נוסף להופעת ההתקפים. סיבה סבירה נוספת להתקפים קשורה לשינוי בכלי הדם ההיקפי הגורם לאפיזודות של איסכמיה והתקפים. 

פיברומיאלגיה

על פי נתוני המאגר הלאומי למחלות ראומטיות בארצות הברית, התקפים הם אחת מעשר מחלות נלוות המשפיעות על חולים. אחד הגורמים הסבירים ביותר הוא היצירה יתר של מערכת העצבים ההיקפית. על פי מחקרים שנערכו לאחרונה, נוכחות של פרכוסים ושינויים נוירולוגיים היקפיים קשורה ישירות לחומרת המחלה וקשורה הפוכה לאיכות החיים.

גורמי סיכון

עוויתות תורמות הן למאמץ גופני גדול, בהן מעורבות אותן קבוצות שרירים, והן לאורח חיים בישיבה, כשהוא נועל נעליים עקב עקב.

גורם סיכון רציני הוא מחסור בוויטמינים ובמוצרי תזונה, בעיקר סידן, מגנזיום, ויטמין D. נטילת תרופות מסוימות, כמו משתן, כרוכה בהדברת אשלגן מהגוף, חוסר איזון בינו לבין סידן, מה שמביא גם להתכווצות שרירים בלתי רצונית.

תפקיד חשוב בהופעת התקפים ממלא את הנטייה למחלה תורשתית-כספית של מערכת העצבים.

פתוגנזה

התכווצויות שרירים רגילות מאופיינות בהתכווצות מוחשית קשה עד כאב עם הופעה פתאומית, שלפעמים קודמת או מלווה בפרכוסים קצרים, הכוללים בדרך כלל שריר אחד בכל פעם.

המנגנון של התכווצויות שרירים הוא מורכב ועמום. מטבעם הם יכולים להתכווץ בקצב, ואחריהם זעזועים (קלוניים) וארוכים, וגורמים לשרירים להתקשות במצב אחד למשך מספר דקות (טוניק), לעיתים הם מעורבבים.

הוא האמין כי הראשונים מופעלים עקב עירור מוגזם של תאי קליפת המוח, האחרון - של המבנים התת-קליפתיים.

בהפצה שלהם, התכווצויות שרירים הן מקומיות, מלהיבות או כלליות, כאשר שרירים רבים מעורבים, בטבע.

בעוד שהתכווצויות ברגליים שכיחות למדי בקרב אנשים מבוגרים וכמעט אף פעם אינן מופיעות אצל אנשים בריאים ואתלטיים, הם מופיעים לעתים קרובות במצבים קליניים מסוימים. המנגנון של סימפטום מוכר יחסית זה נותר לא ברור, אם כי תיאוריות פופולריות מעלות כי ענפי העצב תוך שריריים מסיבה כלשהי מתגלים כמי שמרגישים יתר על המידה.

בפתוגנזה של המחלה, נבדלים תגובה עוויתית, תסמונת עוויתית ומחלה אפילפטית. דוגמה לראשונה יכולה להיות התכווצויות שרירים הנגרמות על ידי חום גבוה בילדים, או הלם אינסולין, הרעלת אלכוהול אצל מבוגרים.

תסמונת העווית מעוררת בהתפתחות הפתולוגיה של מערכת העצבים, ירידה בסף המוכנות העוויתית של המוח.

בהתרחשות אפילפסיה, התורשה ממלאת את התפקיד העיקרי, עבור התקף מסוג זה הגורמים המעוררים אינם מכריעים.

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

על פי הסטטיסטיקה, כ 75% מכלל האנשים יודעים מקרוב מהם עוויתות. ישנם מקרים תכופים של התכווצויות שרירים אצל ילדים עם ריגוש מוגבר של מערכת העצבים. התכווצויות מתרחשות לעתים קרובות יותר אצל נשים (56%) מאשר אצל גברים (40%). [4]

גילם של אנשים מבוגרים בצרפת הסובלים מהתקפים הוא בין 65 ל 69 שנים.

אין קשר בין מין לבין עוויתות. כ- 80% מאזור השריר הפגוע הוא קוויאר.

התכווצויות רגליים ליליות משפיעות על כ -6% מאוכלוסיית ארה"ב שמצבם נראה קשור לבעיות לב ודיכאון.

שכיחות ההתקפים בקרב נשים הרות בסין משפיעה על אזור העגל, עם אחוז של 32.9%. במהלך השליש הראשון - זה 11.6%, השליש השני - 28.2% והשליש האחרון - 50.2%. נשים הודיות בהריון לרוב חולות התכווצויות בשליש השלישי, בעיקר ברגל התחתונה (64.6%). 

מחקר אמריקני רב-מרכזי מצא כי חולי COPD סובלים מ -46% מהתכווצויות שרירים, מה שנראה הגורם העיקרי לכאב באוכלוסיית מטופלים זו.

מחקר אמריקני רב-מרכזי אחר מצא כי 74% מהתקפים מתרחשים בספורטאים ובסביבות טמפרטורה גבוהה.

באוסטרליה 32% מהילדים עם מחלת שארקו-מארי-שן מסוג 1A סובלים מהתקפים. התופעה מתעצמת עם הגיל. [5]

תסמינים

בדירה בסימפטומים של התכווצויות שרירים אנו לוקחים כבסיס לתגובה עוויתית ולא ביטוי מורכב יותר של התכווצות השרירים. זהו מצב שהוא קצר מועד, ולמרות שהוא מעניק לנו אי נוחות מסוימת, הוא לא משפיע יותר מדי על איכות החיים.

ניתן להבחין בסימנים הראשונים להתקפים חזותית, תוך שהם מבחינים בעוויתות קלות בקטע נפרד של שרירים ללא תלות ברצון ותאוותנו. תחושה מסוג אחר מסתכמת בביטוי "רגל מופחתת" - מצב כואב וארוך מעט יותר. הלוקליזציה שלהם שונה, אך לרוב התלונות נוגעות ל:

 • התכווצויות של שרירי השוקיים - משפיע בעיקר על ספורטאים עם העומסים הכבדים שלהם, פציעות תכופות, משטר אימונים. לאחר עווית של שריר העגל, הרגל עלולה להזיק למשך זמן רב, הדורש טיפול וטיפול רפואי;
 • התכווצויות שרירים ברגליים בלילה - מיקום סטטי ממושך של גפה בחלום מוביל להאטה במחזור הדם, ביטויים נדירים אינם מעוררים דאגה, תכופים מצריכים בדיקה;
 • כאבים ברגליים וכאבי כאבים - תסמינים של דליות. כאב, צריבה, נפיחות מתרחשים בעיקר בסוף היום או לאחר האימון. התסמינים דורשים בדיקה וטיפול, מכיוון שהמחלה מסוכנת על ידי היווצרות קרישי דם;
 • התכווצויות שרירים בזרועות וברגליים - עשוי להעיד על מחסור במספר ויטמינים ומינרלים בגוף, התלהבות מוגזמת מקפה, עישון, גרימת vasospasm;
 • התכווצויות של שרירי הירך - מצב כואב מאוד, עווית מצליחה לכבוש את קדמתו ואחורי הירך, השרירים הופכים לאבן. זה יכול לעורר עומס חזק ממושך על הרגליים;
 • התכווצויות של אצבעות הרגליים ושרירי השוקיים - יכולות להופיע עקב נעליים צמודות, היפותרמיה של כפות הרגליים, זרימת דם לקויה בגפיים;
 • התכווצויות שרירים ברגליים במהלך ההיריון - ביטויים כאלה כמעט תמיד מלווים את תקופת הלידה של הילד ומוסברים על ידי מחסור בסידן, אשלגן, מגנזיום, ויטמין B6 בגופה של אישה, מכיוון שהצורך בהם גדל להתפתחות והתפתחות העובר. זה תורם לרעל הרעילות, מלווה בהקאות תכופות, עם הקאה אבד חלק מהמרכיבים השימושיים הנחוצים.

אבחון התכווצויות ברגליים

הסביר ביותר לעוויתות תכופות הוא פנייה למטפל שיבצע את האבחנה הראשונית, ואם יצוין, יפנה למומחה צר.

מישוש הוא המחקר הראשון: מורגש מתח חזק בהישג יד, שיכול לכסות את כל אזור השריר או את הצומת המקומי.

בין המחקרים הנדרשים - בדיקת דם קלינית שנותנת מושג על מצבו הכללי של הגוף (האם יש דלקת, אנמיה וכו '), רמות סוכר בדם לסוכרת, בדיקת דם ביוכימית להערכת תפקוד הכבד והכליות, שתן כללי. ו- Nechiporenk (תפקודי כליות).

אבחון מכשיר יכול לכלול MRI של הראש, אלקטרואנספלוגרפיה מוחית, אולטרסאונד כלי דם, דופלרוגרפיה של ורידים עם חשד לאי ספיקת ורידים, בדיקת רנטגן.

אלקטרומוגרפיה היא מחקר נוסף שניתן לעשות בכדי להבין את סוג פריקת היחידה המוטורית ולאבחן פתולוגיה נוירולוגית. אקו לב יכול להעריך מומים מורפולוגיים העלולים לגרום להתקפים. [6], [7]

אבחון דיפרנציאלי

מעריכה דיפרנציאלית בין כל הגורמים האפשריים להתכווצויות שרירים בלתי מבוקרות, החל מהתכווצויות שרירים אמיתיות ועד התכווצויות שרירים אלקטרומוגרפיים (למשל, מחלת ברודי) והתקפים הקשורים לדיסטרופינופתיות. בנוסף, הם מבחינים בין התכווצויות שרירים אמיתיות לבין קשיחות שרירים והתכווצויות שרירים. [8]

טיפול התכווצויות ברגליים

עם התכווצויות ברגליים, ראשית עליכם ללמוד כיצד להסירם. איך עושים זאת? עזרה ראשונה מורכבת בשפשוף בעדינות, מעסה של השריר המוקשה, טפיחה עליו, שכן בעזרת התכווצויות קשות השריר יכול להישאר כואב למשך מספר ימים.

ניתן לעצור את ההתכווצות על ידי מתיחה פסיבית של השריר או הפעלת האנטגוניסט שלו. לשם כך, עמדו על רצפה קרה, הזדקפו ונסו להרים את בהונות הרגליים למעלה. דרך נוספת היא לקחת את הרגל לאחור, לשים אותה על האגודל, ללחוץ עם משקל הגוף. אתה יכול גם למשוך את הגרב לעברך בשכיבה.

מחקר משנת 2010 מציע כי נטילת כמויות קטנות של מיץ כבוש מקלה על התכווצויות שרירים תוך 35 שניות לאחר הבליעה. העצירה המהירה של התכווצויות הנגרמות על ידי החשמל משקפת רפלקס בתיווך נוירו המתרחש באזור האוראפרינגילי ומעכבת את ההפעלה של נוירונים אלפא מוטוריים בעווית השרירים. [9]

בהנחה שקיים קשר בין חוסר איזון בהתייבשות-אלקטרוליט לבין התכווצויות שרירים הקשורים לאימון (EAMC), האיגוד הלאומי של מאמני ספורט ממליץ על ספורטאים מועדים להתכווצויות שרירים להוסיף 0.3 עד 0.7 גרם / ליטר מלח למשקאותיהם, כדי למנוע התכווצויות שרירים. [10]

לסימני מתיחה, חוסמי קינין ובטא יש רמה גבוהה של הוכחות (דרגה 2 או 3) לתמיכה בשימוש בהם, על סמך מחקרים על תרופות בהשתתפות אנשים [11]ומחקרים אחרים. [12]אם לספורטאי אין את המחלה הבסיסית, הרי שהטיפול הנפוץ ביותר ל- EAMC הוא נקע.[13]

הטיפול בהתקפים מתבצע במקביל לטיפול במחלה הבסיסית. אז בעזרת דליות משתמשים בגישה משולבת הכוללת תרופות מערכתיות (עם תרופות שמטרתן להילחם במנגנון ההתפתחות של הפתולוגיה), טיפול מקומי (משחות, ג'לים לשיפור זרימת הדם), תזונה להפחתת משקל הגוף במידת הצורך, הגברת הפעילות הגופנית למעט סוגי הכוח. ספורט ועבודה קשה.

תרופות

משטר הטיפול בנוי בהתאם לאופי ההתקפים, זמן התרחשותם (לילה או יום), גיל, משקל ורק רופא יכול לפתח אותו. נוגדי הפרכוסים העיקריים כוללים פנווברביטל, בנזונל, דיפינין, כלורקן ניתן להשתמש.

קווין גופרתי הוא תרופה יעילה להתכווצויות ברגליים, אך פרופיל תופעת הלוואי מגביל את השימוש בו. תרופות אחרות המייצבות קרום יעילות ככל הנראה לטיפול במצב זה. [14]

Phenobarbital - טבליות, להפחית את עירור מערכת העצבים המרכזית, יש השפעה מהפנטת. ככלל, המינון המינימלי נקבע. לילדים מתחת לגיל 6 חודשים מדובר על 5 מ"ג פעם אחת, 6-12 חודשים - 10 מ"ג, בני 1-2 שנים - 20 מ"ג, גיל 3-4 - 30 מ"ג, גיל 5-6 - 40 מ"ג, גיל 7-9 - 50 מ"ג, גיל 10-14 75 מ"ג ילדים מבוגרים ומבוגרים מגיל 50 עד 200 מ"ג. תדירות הכניסה פעמיים ביום. בין התגובות השליליות ניתן למצוא סחרחורות, בחילות, הקאות, ירידה בלחץ הדם, פריחות בעור. התרופה היא התווית נגד בשליש הראשון להריון, תוך הנקה, סוכרת, מחלות כבד וכליות קשות, אלכוהול והתמכרות לסמים. [15]

בנזונל - המינון נקבע על ידי הרופא באופן פרטני. לילדים בגילאי 3-6 זה יכול להיות 50 מ"ג פעם אחת, בגילאי 7-10 שנים 50-100 מ"ג, גילאי 11-14 - 100 מ"ג, מבוגרים -150-200 מ"ג. הם מתחילים בטיפול במינון אחד ליום, לאחר 2-3 יום עלייה לשלוש פעמים. אין לרשום תרופה לאסטמה, אנמיה, יתר פעילות בלוטת התריס, סוכרת, כליה, כבד, אי ספיקת לב, בהריון ומניקה, ילדים מתחת לגיל 3. השימוש בבנזונל יכול לגרום לתגובה אלרגית, התקף אסתמטי, עצירות, שלשול, התמכרות לתרופה.

התקפות עוויתות תכופות גורמות לצורך לרשום בו זמנית תרופות אחרות: סידן גלוקונאט, פפארין, תמצית בלדון, הרגעה (תורידיאזין, דיאזפאם).

כינין מפחית את התדירות של התכווצויות רגליים אידיופטיות בהשוואה לפלסבו. הוספת תיאופילין לקינין יכולה להפחית את שכיחות התכווצויות הרגל הליליות בהשוואה לכינין בלבד.

אין שום עדות אם משככי כאבים, תרופות אנטי אפילפטיות, מלחי מגנזיום, ויטמין E, תרגילי מתיחה או גרבי דחיסה מפחיתים את התכווצויות. אין שום עדות לכך שהתקפים מפחיתים מלחי סידן, נתרן כלורי או מולטי ויטמינים ותוספי מינרלים. [16]

להפחתת הטונוס של שרירים היקפיים, מרפי שרירים, [17]למשל, דנטרולן, נוגדי עווית, יעילים במיוחד לטיפול בכאבי גב לא ספציפיים.

עם דליות נקבעות תכשירים פלוטרופיים: ונטוניקס, פלופוטוטורים (detralex, venoruton, aescusan). [18]

Detralex - טבליות מקטינות את ההרחבה של הורידים, משפרות את הניקוז הלימפה, את מיקרו-הדם. קח 1 pc. בוקר וערב עם אוכל. לא מומלץ להכניס ילדים. זהירות נקבעת לנשים בהריון. במידת הצורך עדיף להפריע בזמן ההנקה. Detralex עלול לגרום לאלרגיה. מבין תופעות הלוואי, פריחות העור השכיחות ביותר, בצקות, כאבי ראש, סבל, בחילה ושלשול.

מתכווצויות רגליים בשרירים ניתן להשתמש במשחות אשר עקב השפעתן ההתחממות או הקירור, תנועות שפשוף, מקלות על המצב. בין actovegin כזה, venozole, troxevasin, heparin, diclofenac.

Venozole - קרם שמפעיל זרימת ורידים, מקל על תחושת כבדות ברגליים ומשפר את זרימת הדם. התווית נגד ילדים מתחת לגיל 12, בהריון, במהלך ההנקה. זה מוחל על ידי עיסוי תנועות על פני הגפיים התחתונות פעמיים ביום. מהלך הטיפול הוא מחודש לשלושה.

ויטמינים מהתכווצויות בשרירי הרגליים

מכיוון שאחד הגורמים להתקפים הוא מחסור במינרלים וויטמינים מסוימים בגוף, יש להקפיד על כך שהתזונה כוללת יותר סידן ואשלגן. יש לשים דגש בתפריט על קטניות, גבינת קוטג ', גבינות קשות, כבד, צימוקים, תפוחים, משמשים מיובשים.

מעת לעת, כדאי לקחת קומפלקסים מולטי-ויטמין או, כפי שנקבע על ידי רופא, תכשירים של מגנזיום, סידן, ויטמין D, המסייע בהטמעת האחרונים. עם זאת, במחקר משנת 2017 הוכח כי ויטמין D אינו משפיע על כאבים בהתכווצויות שרירים. [19]

חומצה פולית (ויטמין B9) יעילה נגד התכווצויות שרירים ברגליים. במהלך התקף מומלץ ללעוס 2 טבליות בבת אחת ואז לקחת עוד שבוע או שבועיים.

טיפול ויטמין E לטווח קצר הוא בטוח ויעיל בהפחתת התכווצויות שרירים. [20]

טיפול פיזיותרפי

אחת השיטות הפיזיותרפיות הנפוצות היא פיזיותרפיה, עיסוי. [21]אפילו בלי להשתמש במתחם מיוחד, עליכם ללכת מדי יום בבית או בעבודה על בהונות, עקבים, פנים כף הרגל ומחוצה לה. בלי לדעת לאחרים מתחת לשולחן, אתה יכול להוריד נעליים, להזיז את האצבעות, למשוך אותן לעבר עצמך ולהתרחק ממך. זה לא יהיה מיותר לשרוך, לכופף את הרגל בברך ולמשוך את העקב לישבן.

אמבטיות כף רגל שימושיות עם שינוי בטמפרטורת המים, הידרומאז 'שלהן.

כאשר מתגלה פתולוגיה, ניתן להשתמש בטיפול בפונו ואלקטרופורזה, טיפול באלקטרוני וגל הלם. [22]

טיפול אלטרנטיבי

מתכונים אלטרנטיביים מתארים כיצד להקל על התכווצויות שרירים:

 • קורט קליפת בצל מוזג בכוס מים רותחים ומוסיפים למשך 20 דקות. שתו עירוי מדי יום בלילה;
 • כמה שבועות ברצף אוכלים כף דבש בבוקר על בטן ריקה, נשטפים בכוס קפיר;
 • שתי כפות צימוקים מאודות בין לילה עם 250 מ"ל מים חמים, הם שותים את זה למחרת. אתה צריך גם לאכול פירות יער.

טיפול בצמחי מרפא

מבין מגוון עשבי המרפא, שורשי שרירים משמשים להפחתת ביטויים עוויתיים. עירוי שלהם מתווסף למים בעת אמבטיה. אני שותה גם תה מקמומיל בית מרקחת, זה נרגע, מרגיע. [23]מכינים תמיסת אלכוהול מחצה וטימין לשפשוף כפות הרגליים, ומתערובת של מיץ קלנדינה וג'לי נפט - משחה שנשפשפת למשך שבועיים.

הומאופתיה

ישנן הוכחות לכך שטיפול הומאופתי יעיל יותר מפלסבו; עם זאת, חוזק הראיות הזה נמוך בגלל האיכות המתודולוגית הנמוכה של הבדיקות. [24]

התכווצויות של כאבים עוויתיים, כאבי שרירים לאחר התקף מקלים על Colucynthis cucumis - פירות הצמח הם קולוצינטים רגילים ממשפחת הדלעות.

יש סדרה של תרופות נגד התקפים המיוצרים על ידי התכווצויות הרגליים של Hyland בטבליות, משחות. ניתן לקחת טבליות מגיל 12, 2 חלקים בכל פעם בכל 4 שעות.

אותו יצרן הוא הבעלים של מגנזיה פוספוריקה 6X, מרגיע שרירים. אתה יכול לתת לילדים 2 כדורים שלוש פעמים ביום. למניעה, 2 חלקים מספיקים פעמיים. למבוגרים המינון הוא 4 טבליות. במהלך התקף, אתה יכול לספוג מתחת ללשון עד 8 חלקים כל 15 דקות.

Venoflebin - גרגירים נגד פרכוסים. בכל פעם, קחו 8 חלקים לפני הארוחות בהפסקות של ארבע שעות, נספגים מתחת ללשון לפני האכילה. עלול לגרום לתופעות לוואי בצורה של ביטויים אלרגיים.

טיפול כירורגי

תנאים מסוימים הגורמים להתכווצויות ברגליים עשויים לדרוש ניתוח. הכוונה לפגיעות אפשריות או, למשל, דליות, בהן נופלים לכריתת מרית - הסרת אזורים מורחבים.

סיבוכים ותוצאות

התכווצויות ועוויתות של שרירי הרגליים הם לרוב מבשרי מחלה מסוימת, ולכן ההשלכות האפשריות קשורות לאבחנות ספציפיות. לעיתים הסיבוכים שעוררו ההתקף טעונים נכות.

מניעה

אמצעי מניעה כוללים ארגון תזונה נכונה, משטר שתייה נאות, שיעורי עיסוי תקופתיים, חינוך גופני לרגליים. מניעה בקרב אנשים בריאים עשויה לכלול התחממות נאותה של השרירים לפני אימון והתייבשות נאותה. לגבי פתולוגיות שונות, המאופיינות גם על ידי הופעת פרכוסים, אין המלצות מקובלות לגבי הגישה הפרמקולוגית. [25]

תַחֲזִית

התכווצויות שרירים אינן מסכנות חיים, אך הן יכולות להצביע על מגוון רחב של הפרעות מערכתיות. במקרים רבים, ביטול הגורם העומד בבסיסו יכול להוביל להחלטה של התכווצויות שרירים. מרבית התכווצויות השרירים חולפות מעצמן, ולכן הטיפול אינו נדרש. יש להפנות חולים עם התכווצויות שרירים מתמשכות ברגליים לרופא מומחה מתאים בכדי לקבוע את הגורם והטיפול. כמו כן יש ליידע את המטופל כי למרות הימצאותן של מספר עצום של תרופות, יעילותן נמוכה ובלתי צפויה. (רמה V)  [26],  [27], [28]

הפרוגנוזה של התכווצויות שרירים תלויה ישירות בגורמים שגרמו להם, לגיל האדם, אופי המסלול, בזמן וביעילות הטיפול. אלה הנגרמים כתוצאה מפגיעה אורגנית במערכת העצבים נוטים להתקדם ולהתגבר. תוצאה לא מוצלחת מאפיינת התקפים אפילפטיים כלכליים עוויתיים. במקרים פחות מורכבים, תמיכה טיפולית מספקת הפוגה ארוכת טווח.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.