Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

למה הצוואר כואב ומה לעשות?

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

כאשר לאדם יש כאב צוואר, אז בדרך כלל הדבר האחרון שאתה רוצה זה להבין את הסיבות, ומעל לכל - להפסיק מיד סבל. כל אחד יכול להתמודד עם התחושות הלא נעימות באזור הצוואר או הכתף, אבל זה כמעט בלתי אפשרי עבור כולם לומר מה לעשות. הצוואר הוא מקום פגיע למדי על גוף האדם, אשר מבצע פונקציות חשובות רבות עבור הגוף. ניידות מיוחדת של הצוואר לספק חוליות חוליות הצוואר.

מחלות אשר הצוואר כואב

אם הצוואר שלך כואב וזה כאב חד, זה עולה באופן בלתי צפוי, אז הסיבה תהיה כנראה מתיחה של שרירים או רקמות רכות. זהו הגורם העיקרי לכאב לטווח קצר ברקמות השריר של כל הגוף, לא רק בצוואר. עם זאת, אם עמוד השדרה ניזוק, אז כאב צוואר הרחם עצמו לא יעבור ואתה צריך לגלות את הסיבה שגורמת לו.

העובדה כי הצוואר כואב, אנשים רבים מתלוננים, ללא קשר למין או גיל. הסיבה העיקרית, אם זה לא מתיחה, הרופאים מאמינים osteochondrosis ו osteoarthritis של עמוד השדרה הצוואר. אם אנחנו מדברים על לוקליזציה של כאב, אז עם osteochondrosis, זה בדרך כלל בא לידי ביטוי בחלק האחורי של הצוואר והוא יכול מעת לעת לתת את החזה ואת הכתפיים.

השכיחות של מחלות הנ"ל גדל אצל אנשים מבוגרים. מחקרים שנערכו באוניברסיטת בריטניה הראו כי סימני אוסטאוכונדרוזיס נמצאים ב -60% מהגברים מעל גיל 55.

גורמים נפוצים של כאב צוואר יכול גם להיות פציעות : במהלך אימון ספורט או במקרה של תאונה, מתיחות חמורה או קרע של הרצועות קורה לעתים קרובות. סיבוכים לאחר פציעה אפשריים אם הרקמות הרכות ניזוקו, אם מוגבל למתוח, ואז לאחר שבועיים שרירי הצוואר לחזור נורמלי. הכאב בעמוד השדרה הצווארי נגרם על ידי מחלות מסכנות חיים. לדוגמה, אם נשים יש כאב צוואר ללא סיבה נראית לעין, אז אתה צריך להקדיש תשומת לב מיוחדת לעובדה שזה המין הנשי כי לרוב סובל דלקת מפרקים שגרונית, אשר יכול לגרום לכאב חמור בחלק האחורי של הצוואר. הצוואר מתחת כואב עם polymyalgia rheumatoid, אם כי עד לאחרונה, הרופאים הקשורים המחלה עם כאב עמום של אמות, אבל לא בצוואר עצמו.

מחלות מסוכנות של המוח יש תכונה גם מלווה כאב עמום בצוואר. אם את הצוואר ואת הסינוסים האף כואב, יש כאב מתמיד בבית המקדש, יש כל סיכוי של גידול במוח קטן להרכיב, לעתים קרובות ממאיר. גידולים ממאירים יכולים להתרחש בעמוד השדרה העליון עם סרטן של הכליות או הריאות.

לרוב, אנשים שאינם משלמים תשומת לב רבה לתנוחה שלהם ולא לשלוט על המיקום של הראש במהלך שינה ממושכת כפופים תחושות לא נעימות באזור צוואר הרחם. לעתים קרובות, הצוואר לפעמים כואב רק בגלל הארגון הלא נכון של מקום העבודה, תאורה עמומה, שולחן נמוך מדי או צג לא נוח. אם יש לך צוואר כואב לאחר פעילות גופנית בחדר כושר, אתה צריך להתייעץ עם מאמן, אולי אתה בטעות לעשות את התרגילים או לטעון הוא חזק מדי בשבילך. אם בבוקר אתה מרגיש אי נוחות וכאב בחלק התחתון של הצוואר, ואז לשים לב לכרית ואת התנוחה שבה אתה נרדם.

תרגיל יומי יעזור לך להיפטר מכאב, אם זה לא נגרם על ידי מחלות כרוניות או חמורות. פעילות גופנית מינימלית היא בטוחה כדי לשפר את הרווחה, לתת ניידות השרירים הצוואר להקל על היומיום.

אם אנחנו מדברים על ילדים מתחת לגיל 15, אז אם יש להם כאב צוואר, 90% מהסיבה היא יציבה לא נכונה או סיבוך לאחר כאב גרון או כאב גרון.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

מה לעשות אם הצוואר שלך כואב?

מסקנה אחת יכולה להיעשות מן המידע הנ"ל: אם הצוואר לא מזיק כל הזמן, אבל נוטה לעבור יום או יומיים, אז אין סיבה לדאוג, אתה יכול להיפטר תחושות לא נעימות בעזרת תרגילים, עיסוי וטיפול ידני. אם הצוואר כואב כל הזמן, אם הכאב משנה את המיקום ואת הטבע, אז יש צורך מיד נבדק על ידי ורטברולוג וטראומטולוג כדי למנוע התפתחות של מחלה מסוכנת להתחיל טיפול בזמן.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.