Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Laryngomalacia: גורם, סימפטומים, אבחון, טיפול

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח בטן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

Laringomalyatsiya - נוול של גרון, שבו הצניחה של רקמה בפרוזדור של לומן שלה במהלך השראה בשל הגמישות שלהם או חריגה בשל מחל תוקפת הגרון.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

מה גורם לארינגומלציה?

שתי סיבות של laryngomalation נחשבים: laryngomalacia מותנה גנטית רכשה. הסיבה הראשונה, על פי ההנחה Mc קיוזיק, בשל האופי של ירושה דומיננטית אוטוזומלית, והשני -. כתוצאה מן ההשפעה על העובר בגורמי לוואי ברחם neyromiogennyh שונה בתפקוד של הקיבה והוושט (רפלוקס גסטרו), וכו 'כפי שצוין A.Yu.Petrunichev ( 2004), חלק מחברי לשקול laringomalyatsiyu אצל מבוגרים כתוצאה הגדלת זרימת אוויר דרך הגרון ב ספורטאים במהלך מאמץ פיזי קיצוני או כתוצאה הפרות של הפונדק תחזוקה של המנגנון השרירי המקביל של הגרון.

סימפטומים של laryngomalacia

הסימפטומים השכיחים ביותר של laryngomalacia הם השרץ השראה וכל עוויתות הקשורות אליו. הסימפטומים האחרים של המחלה, קוצר נשימה הוא ציין, במיוחד עם מאמץ פיזי, היפודינמיה של הילד, פיגור התפתחותי, חנק, דום נשימה בשינה, סיבוכים של הריאות והלב, ואפילו תסמונת מוות פתאומי ילדים. לעתים קרובות laryngomalacia משולב עם stridor מלידה הגרון.

בדרך כלל עקב פיתוח הקשורות לגיל של הגרון, אשר הביא שלד הסחוסים המרוכז בה, מחזק שרירים, גידים ומכשירים סיביים של הגרון, הסימפטומים נעלמים laringomalyatsni 2-3-ה השנה של חיים. לקדם את האבחון המוקדם ואת התנהלותם של פעולות הטיפול והשיקום המתאימות. עם זאת, בהיעדרם, שחזור של מבנים הגרון יכול להתעכב במשך זמן רב למדי. במקרה זה, הפיגור שנצפה של ההתפתחות הפיסית של הילד, הצטננויות תכופות, חיזוק סימפטומי laringomalyatsni, הפרעות בתפקוד נשימה והפרעות אחרות הקשורים במחלה, שתוצאתה "מועקה" אורח החיים של האדם נורמלי הופך לא רק רפואי, אלא גם חברתית.

על פי עבודותיהם של EA Tsvetkov ו- A.Yu. Petrunichev, המאפיינים הקליניים והפתוגנטיים של laryngomalacia יכולים להיקבע על-ידי ההנחות הבאות:

 1. סימנים של laryngomalacia הם לא רק ידועים סימפטומים הגרון, אלא גם reflux gastroesophageal ו-משפך כמו עיוות של בית החזה של הילד;
 2. אנומליות גרון macrostructural ב laryngomalacia יכול להתמיד בילדים מבוגרים, ואפילו אצל מבוגרים, גרימת השפעה שלילית על הפונקציות של הגרון ואת הגוף כולו;
 3. בהתפתחות של כמה מקרים של laryngomalacia, תפקיד מסוים הוא שיחק על ידי תהליכים dysplastic ברקמת החיבור;
 4. לפחות 25% מהמקרים של laryngomalacia מיוצגים על ידי טפסים משפחתיים, דבר המצביע על האופי התורשתי של מחלה זו.

הודות למחקר של A. Yu. Petrunichev נערך תחת הדרכתו של א 'Tsvetkov, יש לנו הזדמנות להציג כמה נתונים ייחודיים שהושגו על ידי מחברים אלה לגבי הדינמיקה של פיצוי morphofunctional של laryngomalacia. כל החולים חולקו ל -5 קבוצות.

 • הקבוצה הראשונה: גידול בגודל אנכי של סחוס בצורת טריז, בשילוב עם דילול של קיפול קיפול קפל.
 • הקבוצה השנייה: cherpalodnagortannye קפלים הם דליל בחלקים העליונים מחוברת גבוהה כדי epiglottis. באותה קבוצה, המשתנה הוא ציין, שבו קפלי scapular הם גם דליל יש את המראה של בצורת "מפרשים בצורת", אשר נמשכים באמצע אל הקירות הצדדיים של הלוע (2).
 • הקבוצה השלישית: האפיגלוטיס מקופל ומשוך לאחור עם קפל קצר, כרסני.
 • הקבוצה הרביעית: צורת האפיגלוטיס היא דבר שבשגרה, אך במהלך הפניה הוא רוכן בחופשיות, שוכב על שורש הלשון. גזע שלה משחק תפקיד משמעותי לומן של הגרון, וקפלים cherpalodnagortannye להתפשט לאורך משטחי לרוחב שלה.
 • קבוצה חמישית: רקמות עודפות של החלקים האחוריים של הגרון הקדמי.

אבחון לארינגר

אבחון של larynomalacia כרוך בגישה שיטתית לבעיה זו, שפותחה על ידי A.Yu. Petrunichev (2004). השיטה המוצעת על ידי המחבר היא בעלת חשיבות אוניברסלית, שכן ניתן להשתמש בה כדי לאבחן לא רק laryngomalacia, אלא גם מומים אחרים של הגרון. שיטה זו כוללת:

 1. הקלטת תלונות, איסוף נתונים על אנמנזיס של המחלה ועל חייו של הילד, המתקבל לרוב מהוריו של הילד; בעת איסוף anamnesis, את העובדה של ירושה אפשרית של המחלה נלקח גם בחשבון;
 2. ביצוע ניתוח סופי של הילד דרך האף;
 3. רדיוגרפיה של הצוואר (larynx) בהקרנה לרוחב;
 4. ביצוע ניתוח לארינגוסקופיה ישירה תחת הרדמה (תחת אינדיקציות מיוחדות);
 5. ביצוע בדיקה גופנית כללית של הילד;
 6. אוסף של אנמנזה של החיים, ואם יש צורך, בדיקה פיזית של ההורים וקרובים קרובים אחרים של הילד להקמת העובדה של ירושת המחלה.

ניסוח האבחנה של הלרינגומלציה. י. פטריצ'ב מציע לבצע על פי סיווג הקריטריונים שפותחו על ידו (2004):

 1. בצורה קלה וקשה של laryngomalacia;
 2. עבור התקופה הקלינית (שלב) - פיצוי, תת פיצוי ופיצוי;
 3. על הקורס הקליני - אופייני ולא טיפוסי (חמור, אסימפטומטי, ממושך).

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15]

מה צריך לבדוק?

טיפול במלריה בגרון

טיפול לרינגומלציה הוא בעצם זהה לזרם מולד. עם שינויים אנטומיים מובהקים הפוגעים באופן משמעותי בתפקוד הנשימה והקולית של הגרון, התערבות כירורגית מתאימה שמטרתה לחזק את הקירות של הפרוזדור של הגרון מוצגת.

מהי הפרוגנוזה של laryngomalacia?

Laryngomalacia יש פרוגנוזה חיובית, עם זאת, בצורות קשות, במיוחד עם צורות ממושכות, זה יכול להיות מפוקפק לגבי שני סיבוכים נשימתיים חמורים תפקוד קול מלא.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.