^

בריאות

A
A
A

כיצד לזהות סכיזופרניה לפי התנהגות?

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 06.06.2022
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הרפואה המודרנית אינה מסוגלת לרפא מחלה זו. זאת בשל העובדה שעד היום מנגנון התפתחותו עדיין אפוף מסתורין, אפילו הגורמים המעוררים הופעת סימפטומים של סכיזופרניה בנוכחות נטייה תורשתית נותרו בגדר תעלומה. אין כמעט קשר לגיל, למין ולהשפעות חיצוניות, המחלה יכולה להתבטא ישר, ומחצית מהילדים בהם שני ההורים חולים (אפשר לדמיין את המיקרו אקלים של משפחה כזו, שהוא כשלעצמו מצב קבוע גורם לחץ), להישאר בריא לחלוטין.

מאז שנות ה-60 של המאה הקודמת, הודות לגילוי התרופות האנטי-פסיכוטיות, הרוב המכריע של החולים הצליחו להאט את התפתחות התסמינים השליליים, ובכ-30-40% מהמקרים, להגיע לטווח ארוך ואף קבוע. הפוגה (בכפוף לפיקוח רפואי ולטיפול תרופתי תחזוקה). עם זאת, החולה אינו מתאושש לחלוטין, שכן הנסיגה מתרופות פסיכוטרופיות תמיד טומנת בחובה החמרות - ההתנהגות הספציפית של סכיזופרניה מתחדשת, ללא קשר למשך התרופה. [1], [2]

מאפיינים התנהגותיים של חולי סכיזופרניה נקבעים על פי התרחיש של התפתחות המחלה. כל הפתולוגיות הנפשיות מתבטאות בהתפתחות הפוכה, השפלה של כל תכונת אישיות. בסכיזופרניה, כל האישיות מפוצלת לרסיסים נפרדים המאבדים את מערכת היחסים ביניהם (עצם שמה של המחלה מדבר על פיצול הנפש). ורק אז מתחילה הרגרסיה של החלקים שנוצרו, ולפעמים לא אחידה, ויש מאפיינים התנהגותיים הקשורים בהשפלה של שברים בודדים של האישיות. [3]

הסימנים הראשונים לסכיזופרניה אצל נשים וגברים, התנהגות

ברוב המקרים, הופעת הבכורה של המחלה מתרחשת באוכלוסייה הצעירה הבוגרת, וזכרים חולים מספר שנים מוקדם יותר מהנקבות. [4]

אין הפרעות התנהגותיות לפני הופעת המחלה שינבאו התפתחות סכיזופרניה בעתיד. לפני הופעת סימנים ברורים של פתולוגיה נפשית, ניתן להבחין בכמה מאפיינים בהתנהגותו של אדם - בידוד, השתוקקות לבדידות, מחויבות היפרטרופית לפעילויות מסוימות, נימוקים עקרים, יחס רשלני ללמידה, מראה חיצוני. עם זאת, לביטויים אלו אין את החומרה של הפרעות בספקטרום הסכיזופרניה והם משותפים לאנשים רבים שלעולם לא יפתחו סכיזופרניה. עד שיהיו תסמינים בולטים של המחלה, למרבה הצער, אף אחד, אפילו הפסיכיאטר המנוסה ביותר, לא יכול לחזות את התפתחותה רק על ידי נוכחות של כמה מוזרויות.

להתנהגות של מטופלים מבוגרים אין הבדלי מין וגיל ברורים, אלא שאצל ילדים יש לה כמה תכונות. מאחר והמחלה מתבטאת בתדירות גבוהה יותר בגיל צעיר, הסימנים הראשונים חופפים פעמים רבות למשבר גיל ההתבגרות, המתאפיין בשאיפה לעצמאות ובדחיית סמכויות הקשורות בו, בחיפוש אחר משמעות החיים ובתשוקה למגוון תורות פילוסופיות, אז את הופעת המחלה אפשר בהחלט "לראות". רק פסיכוזות חריפות וברורות מדי מושכות תשומת לב. אם המחלה מתקדמת לאט ובהדרגה, אז לפעמים אפשר לחשוד בה די מאוחר.

עם זאת, ניתן לתפוס כמה סימנים. מהות המחלה היא פיצול הנפש, כלומר אובדן קשרים הדדיים בין מאפיינים אישיים אינדיבידואליים תוך שימור מוחלט של אינטליגנציה, זיכרון וכישורים, במיוחד בתחילת המחלה. אצל סכיזופרנים רגשות ורגשות מופיעים ללא תלות בגירויים חיצוניים, אינם קשורים בשום אופן למצב הנוכחי או לאינטרסים סובייקטיביים, אותו דבר קורה עם חשיבה וסוגים אחרים של פעילות מוחית. כל הפונקציות נשמרות - אדם חושב, מדבר, מקשיב, צוחק או בוכה משהו, אולם אין התאמה הדדית של פעולות אלו, מנקודת מבטו של אדם בריא. יתר על כן, התנהגות מוזרה, במיוחד בשלבים הראשוניים של התפתחות המחלה, מורגשת רק על ידי אנשים שמכירים את החולה היטב, אנשים מבחוץ עשויים פשוט להחשיב אותו אקסצנטרי. [5]

מומחים באבחון סכיזופרניה מוקדמת מנסים לזהות הפרעות הנגרמות מפירוש קשה של אותות המגיעים מבחוץ. המטופל קולט אותם, אולם התפיסה שלו מקוטעת והשילוב של תחושות שמיעה, חזותיות, מישוש ותנועות מהסביבה החיצונית מפסיק להיות מובן לו. התפיסה המורכבת של המטופל נעלמת ומאלצת אותו להיטמע בצורה חדשה במציאות הסובבת, המשקפת את הבעות פניו, דיבורו ומעשיו שאינם מתאימים למצב הקיים.

שינויים התנהגותיים מתרחשים כתגובה לאובדן היכולת לקשר יחד מידע נכנס ולפרש אותו, עם הופעת הזיות ואשליות, תסמינים פרודוקטיביים אחרים. זה מאלץ את הסכיזופרן לחרוג מהדפוסים הרגילים של תקשורת, פעילויות ושינוי התנהגותו, שבאופן כללי הוא גורם שמושך תשומת לב בהיעדר תסמינים של פסיכוזה חריפה. [6]

בניית הדיבור אצל סכיזופרנים נכונה לאורך זמן, אם כי ניתן להבחין ביומרה ויצירת מילים. בין כל החולים במחלות נפש, סכיזופרנים מאבדים את כישורי התקשורת שלהם אחרון, למרות שעם הזמן אוצר המילים שלהם מתדלדל.

תסמינים של נוירלגיה (טיקים, עוויתות שרירים, פגיעה בקואורדינציה של תנועות), האופייניים למחלות נפש רבות, כמעט ואינם נמצאים בסכיזופרניה. אבל תנועות הגוף נעשות יומרניות יותר עם הזמן, רוכשות חוסר טבעיות, שכן היכולת לנוע באופן טבעי אובדת.

הסטיות ההתנהגותיות השכיחות ביותר בחולים עם סכיזופרניה קשורות לאשליות - מערכות יחסים, השפעה, רדיפה, שתוכן קובע את מאפייני ההתנהגות.

מטופל הסובל מאשליות קנאה מתעניין בדרך כלל בקנאות מדי בבילוי ובמגעים של החצי השני שלו - הוא בוחן לאט לאט את תכולת התיק והכיסים, המחברות והטלפון הנייד, שולט בזמן החזרה הביתה, יכול פעמים רבות "בטעות" עוברים במקום העבודה או הלימודים, מסתכלים שם באמתלות שונות, מסדר שערוריות וחקירות בתשוקה.

אשליית הרדיפה באה לידי ביטוי בזהירות מוגזמת, ולפעמים נקיטת אמצעים אבסורדיים כדי להבטיח את שלומם ושל ביתו. ביציאה לרחוב, המטופל יכול לחקור את החצר זמן רב מהחלון, מפחד מרודפים, להסתכל כל הזמן מסביב, להחליף בגדים להסתרה. ניתן לכסות את חלונות הבית בכל שעה ביום. מחשש להרעלה, אדם בודק אוכל ושתייה, אינו אוכל דבר במסיבה או מבושל בידיים של מישהו אחר; מפחד מחיידקים וזיהום, הוא שוטף ידיים בלי סוף, מנקה את הכלים, מרתיח הכל ומוחק הכל.

לעתים קרובות, חסידי היפרטרופיה שמים לב או מסדרים מחדש את הכלים בסדר מסוים, וכן הלאה. יחד עם זאת, המראה שלו עשוי להיות שונה ברשלנות ובחוסר סדר, והחדר לא תמיד נראה מסודר במובן הרגיל. כדי להיות מסודר, ובדברים קטנים, המטופל כל הזמן מיישר כיסאות שהוצדו על ידי אחרים, מחליק קמטים על שכמיות ספה, מניח אותם בערימה מסודרת על השולחן עיתונים, ניירת. [7]

למטופל יש סט של טקסים ספציפיים המוקדשים להגנה על עצמו מפני סכנה או כישלון רחוקים. הם הופכים יותר ויותר מסובכים וחלק ניכר מהזמן מושקע ביישום שלהם.

השינויים הבאים בהתנהגות החולה עשויים להעיד על הופעת דליריום – סודיות, חשדנות או תוקפנות שהופיעו במערכות יחסים עם יקיריהם; שיחות של תוכן פנטסטי או מפוקפק על משימה מיוחדת, ריגול אחריו; האשמות עצמיות מופרכות; רמזים בלתי מובנים משמעותיים לשינויים עתידיים; גילויי פחד, חרדה ברורה, הבעת פחדים לחייו, מאושרים על ידי פעולות הגנה - בדיקת מזון ושתייה, מנעולים נוספים, נעילת דלתות, חלונות, פתחי אוורור ואפילו רשתות אוורור בזהירות; התלהבות לחיפוש האמת, ליטיגציה ללא סיבה אמיתית, התכתבות ערה עם בתי המשפט.

הזיות שמיעה בחולים עם סכיזופרניה בצורת קולות ציווי, דיאלוג קולי – גינוי והצדקה של המטופל, תחושות של מחשבות נכפות או גנובות משפיעות אף הן על שינוי התנהגות. מטופלים עם הזיות בדרך כלל מקשיבים למשהו בדאגה וחרדה, הם עלולים פתאום לצחוק או להתעצבן, אפילו לבכות, למלמל משהו, ולפעמים הם בבירור מעורבים בדיאלוגים עם בן שיח בלתי נראה. [8]

התנהגותו של חולה סכיזופרניה אינה תואמת לא עם ניסיון חיים נרכש או עם המצב הנוכחי, ולעתים קרובות עם נורמות מקובלות. הוא חי בעולמו ההזוי-הזוי. אף על פי כן, היגיון מסוים, הכפוף לו בלבד, קיים בהצהרות ובמעשים, ולעתים קרובות זהו סוג של הבנה ושילוב של עובדות שמסגיר סכיזופרן. לרוב, חסר משמעות לחלוטין, מנקודת המבט של אדם רגיל, המטופל רואה בפעולות הנכונות היחידות, ואין זה הגיוני לשכנע אותו. רוב המטופלים גם רואים את עצמם בריאים ואינם רוצים לקבל טיפול, כשהם רואים בשכנוע את תכסיסיהם של אנשים רעים. לאנשים קרובים לא מומלץ להתווכח ולשכנע סכיזופרנים, להפעיל עליהם לחץ, כי זה בלתי אפשרי ועלול לגרום לתוקפנות.

אגב, לאחר תחילת הטיפול, רוב המטופלים הופכים במהירות לשפיות. וללא טיפול, מגיע תורם של מה שנקרא סימפטומים שליליים. הגברת הבידוד בחוויות, חרדה, ניתוק מהעולם החיצון מקהה את הרגשות, מכיוון שאין מספיק מידע חיצוני להפקתם. זה מלווה באבוליה - אובדן דחפים רצוניים ומוטיבציה לפעולות היסודיות ביותר, ואדישות. יחד עם זאת, סכיזופרנים רגישים ביותר לאירועים קלים, הערות, זוטות שונות, אך נוגעים אליהם באופן אישי. באופן כללי, אנשים עם נפש חולה בדרך כלל משוללים מאלטרואיזם, הם מודאגים רק מהבעיות של עצמם המופיעות בעולם מופרך.

סימנים חיצוניים של סכיזופרניה

עם התפרצות חריפה ופסיכוזה קשה הכל ברור מאוד - אדם זקוק לעזרה פסיכיאטרית, הוא יועבר לבית חולים, יטופל ויישמר. מקרים כאלה נחשבים אפילו יותר נוחים מבחינה פרוגנוסטית.

כאשר המחלה מתפתחת ללא ביטויים ברורים ועדיין לא מורגשת פסיכוזה, התנהגותו של סכיזופרן הופכת לבלתי מובנת לחלוטין לסובבים אותו וקרובה מנקודת המבט של ההיגיון הרגיל. החרדה, החרדות והפחדים שלו נטולי סיבות אובייקטיביות ונראות לעין. גם לחשדנות, לייקים ולא לייקים אין רקע אמיתי. חולה סכיזופרן יכול להפתיע בקבלת החלטות בלתי צפויות – עזוב את עבודתו והתחיל לעשות עבודה יצירתית, לבצע רכישות גדולות ומיותרות, למסור את חפציו.

הסימן העיקרי הוא שינוי קיצוני באישיות, וככלל, לא לטובה. אדם מאבד את מערכת הערכים שלו, שנוצרה עם השנים והייתה טבועה בו לפני המחלה. כלפי חוץ נראה שאין לו כלל מערכת ערכים. היום הוא מצהיר על דבר אחד ופועל בהתאם, מחר הוא עלול להתנהג אחרת, וניכר שמעשיו נגרמים ממצב רוח חולף שביקר אותו בטעות במחשבה. [9]

התגובה של אנשים קרובים לעודפים התנהגותיים כאלה היא רק לעתים רחוקות חיובית, הם מנסים לנמק עם החולה, כי בתחילת המחלה הם לא מחשיבים אותו ככזה. מטבע הדברים, אי אפשר לשכנע סכיזופרן בכלום. נתקל באי הבנה מוחלטת וידיעה בטוחה שהוא "עושה את הדבר הנכון", המטופל מתבודד יותר ויותר בעצמו, מגלה עוינות, קודם כל, לסביבתו הקרובה.

מבחוץ, סכיזופרנים נראים מאוד מרוחקים, לא נגישים, קרים, לא תקשורתיים ובלתי מובנים. יתרה מכך, רושם כזה נוצר לגביהם כבר בשלבים הראשונים של המחלה או בצורות נמוכות-פרוגרסיביות, כאשר טרם החלו להתפתח שינויים אוטיסטים ותסמינים חמורים אחרים.

התנהגות המטופל עדיין לא מושכת תשומת לב בפעולות מגוחכות מדי, יש לו חשיבה הגיונית, עם זאת, הוא כבר מרגיש את עצמו והעולם סביבו השתנה, מבין זאת ברמה הסובייקטיבית. סכיזופרן לאחר התפרצות המחלה אינו יכול יותר לבנות את מערכות היחסים שלו עם יקיריהם, עמיתים לעבודה כבעבר, הוא מבולבל, לא מרוצה מעצמו. זה מוביל לכך שהוא נסוג לתוך עצמו, נוטה לבדידות, כי הוא לא יכול להסביר לעצמו את השינויים שחלו בו. 

ברוב המקרים, בשלבים הראשוניים, מצב יוצא דופן חדש גורם לפחות מחשבה עמוקה, ולעיתים קרובות מצב רוח דיכאוני. עבור חולים עם סכיזופרניה, מצב רוח ירוד, מדוכא, קהות חושנית - אדישות, אדישות, חוסר תקווה קיצוני אופייניים יותר. הדבר בא לידי ביטוי בהבעות פנים – פניו של סכיזופרן מתוארים בעיקר כקפואים, ריקים, ללא הבעה (פנים שומניות). לפעמים זה קופא איזו העוויה קלה. בשלב השלישי, הבעת הניתוק אינה עוזבת יותר את פניו של המטופל.

עם זאת, חלק מהמטופלים הם אקספרסיביים. שוב, הבעות פנים מגוונות אופייניות לשלבים הראשונים של המחלה. הביטויים הראשונים מאופיינים בעוצמה גבוהה של רגשות והשפעות. הצביעה הבלתי רגילה של העולם החדש אינה יכולה להשאיר אדם אדיש, הוא רואה הכל באור חדש, יוצא דופן, ורגשותיו משתנים באמפליטודות משמעותיות (מה שמוביל לאחר מכן לשחיקה רגשית).

הבעות הפנים והמחוות של המטופל תואמות את חוויותיו ואינן שונות מאלה של אנשים רגילים, אולם מידת כושר ההבעה שלהן אינה תואמת את הרגע הנוכחי, היא אבסורדית מנקודת מבטם של אחרים שאינם מודעים. שעוצמת הרגשות היא מחוץ לקנה המידה. השמחה בסכיזופרניה עולה על גדותיה והופכת לריגוש יתר, עונג יוצא דופן מלווה באופוריה, אהבה נבדלת במאפיינים אקסטטיים ובגילויי קנאה בלתי סבירה, עצב מגיע לחוסר תקווה וייאוש קיצוני, פחד מורגש ברמה של התקף פאניקה. ההדגשה חזקה בצורה יוצאת דופן, והמטופל בהשפעת מצבים הזויים-הזויים בשלבים הראשוניים מגלה פיצוץ של רגשות ומצבי רוח הטרוגניים ולעיתים מנוגדים - הוא מתפוצץ לעיתים קרובות ומתנהג בגסות כלפי קרוביו בהזדמנויות שטויות, [10]

מנגנונים ספציפיים של ביטוי עצמי מופעלים על ידי סיבוכים, למשל, במצב של קטטוניה, מטופלים חוזרים על פעולות מונוטוניות, משנים את מיקומם כל הזמן, ממלמלים, מזיזים את השפתיים, ייתכן שיש להם התכווצות בפנים, העוויות או קהות חושים מוחלטת. ביטויים אלה שונים מאוד מהנורמה.

בנוסף, מחקרים עדכניים הראו שכמעט בלתי אפשרי עבור חולה סכיזופרניה לנעוץ את עיניו בנקודה אחת לאורך זמן, במיוחד בתנועה. מבטם לפעמים מפגר מאחורי החפץ, לפעמים עוקף אותו, אבל המטופלים אינם מסוגלים לעקוב בעיניים אחר חפץ שנע באחידות ובאטיות. [11]

הדיבור של חולה סכיזופרניה בנוי בדרך כלל בצורה נכונה, מבחינה פורמלית הוא מקושר לוגית, ובמובן תחבירי זה תלוי ברמת ההשכלה של החולה. מאפיין של הבניות מילוליות הוא הקפיצה המתמדת מנושא אחד לאחר, ללא קשר לקודם. בנוסף, הסכיזופרן אינו לוקח בחשבון את המאפיינים של בן השיח - גיל, מעמד, מידת הקרבה של היכרות, שאנשים רגילים שמים לב אליהם בעת תקשורת.

למשל, שימוש בניבולי פה בשיחה עם נשים, הורים, אנשים לא מוכרים, פקידים בחברה אינו רצוי. רוב האנשים, גם אלה שמכירים אותו בעדינות, אינם משתמשים בו במקרים לא מתאימים, מה שלא ניתן לומר על חולים. עבורם אין מכשולים וסמכויות.

סגנון התקשורת המילולית עם הבוס ואפילו העובדים כאשר דנים ברגעי עבודה אצל אנשים רגילים שונה מסגנון התקשורת עם חברים על כוס בירה. נושא השיחה משפיע גם על הניבים שבהם נעשה שימוש. זה נוגע לנורמה; לסכיזופרנים אין הבחנה כזו.

לדוגמה, לאחר שפגש קשיש ברחוב, המטופל רואה בצורה מושלמת את גילו המתקדם, ולא בגדים אופנתיים בלויים, ולא תמיד תנועות בטוחות. עם זאת, כמו כל אדם רגיל, לא יעלה על דעתו של סכיזופרן להציע להביא תיק כבד, להעביר את הכביש, להמשיך בשיחה על עליית מחירים ופנסיה קטנה, ולו רק כדי לסיים מהר את השיחה יפה.. הסכיזופרן, לעומת זאת, יתפוס במהירות את יוזמת השיחה של בן השיח הקשיש באופן שעמיתו לא יוכל עוד להכניס אפילו מילים לשיחה ויוביל שיחה שמעניינת רק אוֹתוֹ. יתרה מכך, לקשיש יהיה בעייתי להיפטר מהשיחה.

אם חולה סכיזופרן מתבקש להשוות מאפיינים כלשהם של מספר עצמים, בתגובה, ניתן בהחלט לשמוע אסוציאציות מגוונות. יתרה מכך, אובייקטים ישולבו על פי מאפיינים מאוד לא צפויים, בעוד שהם טבועים בהם בפועל, ושטף ההשקפות האסוציאטיביות על הבעיה עצמה תהיה בלתי נדלה. מחלה זו מאופיינת באובדן היכולת להבחין בין המאפיינים העיקריים והמשניים של חפצים. בהבעת מחשבותיו, המטופל יקפוץ ממאפיין איכותי אחד למשנהו, מתחומים שונים לחלוטין.

אל בן השיח שגרם לזרימת ההיגיון אצל חולה לנסות לעצור, להפריע, לנמק או להתווכח עם החולה. בעדינות, בהתייחס לתעסוקה, אתה צריך לנסות להתרחק מהדיון. המלצות אלו נוגעות לבטיחותו של אדם בריא. אצל סכיזופרן, כל תחומי החשיבה והרגשות מנותקים מהמציאות. לאחר שנכנס לזעם, הוא יגיב בצורה לא מספקת להפרעה, כל מילה רשלנית עלולה לגרום לתוקפנות.

המראה של סכיזופרן אינו בולט מדי, במיוחד בשלבים הראשונים. אם אדם רגיל לפקח על המראה שלו, אז השינויים לא יבואו מיד. עם זאת, אנשים קרובים עשויים לשים לב שהוא פחות ופחות מצחצח שיניים ו/או מתקלח, לובש את אותם דברים במשך זמן רב, כבר מאוד מעופש ומקומט, שהבעת הפנים שלו השתנתה, התגובות וההתנהגות הפכו שונה ובלתי מוסבר. באופן טבעי, במקרים חמורים יותר, אי שפיות בולטת, עם זאת, אי אפשר לקבוע סכיזופרן רק לפי המראה החיצוני. אנשים עם פתולוגיות נפשיות כלשהן אינם מתאימים, הם יכולים ללבוש סדרה מוזרה של דברים שאינם מתאימים זה לזה, העונה או העיסוק, הם יכולים לשנות באופן דרסטי את ערכת הצבעים בבגדים. רק סכיזופרן במשך זמן רב יכול להיתפס כאדם עם כמה מוזרויות, מסביר אותם על ידי מתח, עבודה יתר, מחלה לאחרונה. רעיון זה, אגב, נתמך לרוב על ידי המטופלים עצמם, שלרוב אינם רואים שהם זקוקים לעזרה פסיכיאטרית. [12]

מאפייני מין וגיל של התנהגות בסכיזופרניה

אין הבדלים משמעותיים בהתנהגות בקרב סכיזופרנים ממינים שונים, מכיוון שהמחלה זהה. במקום זאת, מאפיינים איכותיים חדשים שהופיעו אצל המטופל ונחשבים בספקטרום הרעיונות המסורתיים לגבי התפקידים הגבריים והנשיים במשפחה ובחברה הופכים לידי ביטוי.

התנהגות אצל גברים עם סכיזופרניה משתנה ודי משמעותית. בעיקרון, בני משפחה שמים לב לראשונה שמשהו לא בסדר, כאשר בן או בעל (אבא) דואג ואוהב הופך קר ואדיש לאהובים, יכול לבעוט בכלבו האהוב, לעשות שערורייה בלתי סבירה, ולמחרת להרעיף על כולם מתנות והצגות חיבה לוהטת בצורה לא טבעית. למרות זאת, ביסודו של דבר, הסכיזופרן יישאר חירש לבעיות הדוחקות של המשפחה, לא ירצה להשתתף בפתרונן, אך יחד עם זאת הוא יכול לעסוק בפעילות כלשהי, וחסרת פרי כמובן, לה יקדיש את כל זמן חופשי.

בעבר פעיל ופעיל, עכשיו אי אפשר לשכנע אותו לעשות שיעורי בית, בעבודה יש גם אובדן עניין, ירידה בכושר העבודה. לעתים קרובות מטופלים מפסיקים לעבוד, ללמוד, תחביבים אהובים בעבר. סכיזופרנים מנהלים חיים סגורים למדי, מפסיקים בהדרגה להתעניין בדברים רבים, עם זאת, ייתכן שיש להם תחביבים חדשים אליהם יקדישו את עצמם ללא זכר. זה יכול להיות המצאה, פעילות יצירתית, מחקר פילוסופי, בדרך כלל חסרי ערך. בנושאים המעניינים את הסכיזופרן, הוא, משתפר, יכול לדבר ללא לאות, או ליתר דיוק, הוא מצמצם במהירות כל שיחה לעובדה שהוא "תופס" אותו, קופץ מנושא אחד למשנהו, לא מאפשר לבן השיח להכניס אפילו מילה, הסקת מסקנות שאינן הגיוניות מנקודת מבט נורמלית.. [13]

למרבה הצער, סכיזופרנים נוטים לאלכוהוליזם ולשימוש בסמים. שימוש בסמים מחמיר את מהלך המחלה, הופכת את הפרוגנוזה לריפוי לפחות חיובית ומגבירה את הסבירות להתאבדות.

אדם מפסיק לדאוג לעצמו, מפסיק להתגלח, לכבס, להחליף בגדים. מצב הרוח של חולי סכיזופרניה לרוב מדוכא, האדישות יכולה להתחלף בהתקפי תוקפנות, במיוחד אם מנסים לכוון אותו לדרך הנכונה, לעורר אותו ולשכנע אותו.

אי אפשר לתת המלצות כיצד לזהות זכר סכיזופרני, אפשר רק לחשוד במחלה עקב התנהגות לא מספקת ולארגן ייעוץ פסיכיאטרי מוסמך בהקדם האפשרי. גם רופא מנוסה לא יוכל לאבחן סכיזופרניה בפגישה הראשונה ללא מעקב אחר המטופל.

התנהגות אצל נשים עם סכיזופרניה כפופה לאותם חוקים של התפתחות המחלה. אישה נסוגה לתוך עצמה, נעשית אדישה למשפחתה, לחיי הבית. איזו זוטת חסרת משמעות יכולה לעצבן אותה, היא יכולה לזרוק התקף זעם על כוס שבור ולהגיב באדישות להודעה על מחלתה הקשה של אמה ואפילו מותה.

חוסר הנכונות לדאוג לעצמם, חוסר העניין במראה שלהן אינו אופייני לנשים כלל, לכן שינויים כאלה בהתנהגות מעידים על צרות, למרות שהם לא בהכרח תסמינים של סכיזופרניה. [14]

לאישה עשויים להיות תחביבים יוצאי דופן, היא גם מסוגלת לדבר ללא פרי במשך זמן רב על נושאים שמעסיקים אותה, ופסאודו-הלוצינציות שמסעירות חולים עם סכיזופרניה הן קולות שנשמעים בראש ומתן פקודות; שכנים צופים בה בהוראת חייזרים או משתמשים במחשבותיה עם קורא מובנה בשקע חשמל.

התנהגות אכילה שגויה אופיינית יותר לנשים, אותו הדבר חל על חוסר שביעות רצון מהמראה שלהן, חלקים מסוימים בגוף, תחושות של תסמינים מוזרים (מוח זז, חרקים זוחלים במורד הוושט). לחולים יש נימוקים ומסקנות מוזרות, מצב רוח לא יציב, היסטריה, טינה - התנהגות יכולה להשתנות בדרכים שונות.

איך לזהות אישה סכיזופרנית? לפי ההתנהגות שהשתנתה, ולא לזהות, אלא להניח שהיא חולה, וכמה מהר יעזרו לה, יהיה תלוי איך יתפתחו חייה העתידיים.

עם הגיל שבו התסמינים של סכיזופרניה הופיעו לראשונה, חלק מהמאפיינים, אם כי כלל לא חובה, קשורים במאפייני מהלך ותחזית הטיפול שלה - ככל שהמחלה מתקדמת מאוחר יותר והשלכותיה פחות הרסניות. הפרוגנוזה השלילית ביותר לסכיזופרניה מולדת תורשתית, אם כי אבחנה כזו יכולה להיעשות לילד מגיל שבע. [15]

גם לילדים בגיל הגן עלולים להיות אשליות והזיות, ואפילו תינוקות נחשדו ללקות בהם, אך עדיין לא ניתן לקבוע זאת בוודאות. התנהגותו של ילד עם סכיזופרניה שונה מזו של ילדים בריאים. אצל הצעירים, ניתן לחשוד בכך על ידי נוכחות של פחדים - הילד מפחד מכל צבע, מכל צעצוע, עם קור וחשש אפילו מתייחס לדמות המפתח החשובה ביותר - אמו שלו. מאוחר יותר, כאשר חיי החברה של הילד מופעלים, מתחילה להופיע אובססיה, תוקפנות, אדישות, חוסר חשק לשחק עם בני גילו, עניין בהליכה, נדנדות ועוד בילויים אהובים על הילדים.

כאשר ילד מתחיל לדבר, ניתן לקבוע שהוא שומע קולות, עונה להם, מקשיב, יכול לספר על כך להוריו או לילדיו הגדולים. תנודות משפיעות, גחמות ופחדים אינסופיים, דיבור כאוטי, תגובות לא מספקות עלולים להצביע על התפתחות סכיזופרניה אצל ילד. אם הורים מבחינים בהתנהגויות כאלה, מומלץ לנהל יומן של תצפיות עם תיאור מפורט של התנהגות חריגה, אז ייעוץ פסיכיאטרי יהיה יעיל יותר.

התנהגות בסכיזופרניה אצל מתבגרים מאופיינת במתח רגשי גבוה. סכיזופרנים קטנים הופכים קשים לניהול, מראים נטייה לברוח מהבית, משתמשים בחומרים פסיכואקטיביים. נראה שגם לסטודנטים חרוצים בעבר יש קשיים ברורים בשינון, תשומת הלב מתפזרת, הם מתחילים לפגר בלימודים, מוותרים על הספורט או המוזיקה האהובים עליהם בעבר, קרובים בבידוד, חלקם נוטים לתחכום לא ילדותי, להתפלסף. מתבגרים מאבדים עניין בתקשורת עם בני גילם, מערכות היחסים עם חברים לשעבר נשברים, והמטופל אינו מסוגל לבנות חדשים. מתבגרים הופכים לרגישים, נדמה להם שכולם דנים בהם, הם, כמו מבוגרים, מפסיקים לדאוג לעצמם, לא ממלאים את מטלות הבית שלהם. ההשלכות של הזיות ואשליות הן חשדנות מוגברת, עוינות, חוסר איזון. סכיזופרניה בילדות ובני נוער מתפתחת בדרך כלל במהירות ויש לה פרוגנוזה גרועה. [16]

בגיל מבוגר, סכיזופרניה מתפתחת לעיתים רחוקות ומתקדמת לאט. נשים מבוגרות חיות יותר מגברים, ולכן מקרי המחלה שכיחים יותר בקרבן. לעיתים בגיל מבוגר יש החמרה בפסיכוזה סכיזופרניפורמית, שבאה לידי ביטוי בגיל צעיר, וכתוצאה מטיפול מוצלח, לא באה לידי ביטוי במשך זמן רב. לא קל לזהות שמחלת נפש היא בדיוק סכיזופרניה סנילי, היא יכולה להתבלבל עם דמנציה, הפרעות נוירוטיות, מחלת אלצהיימר.

סימני סכיזופרניה בנשים מבוגרות, כמו גם בגיל מוקדם יותר, מצביעים על נוכחות של תסמינים הזויים-הזויים. ההתנהגות משתנה לבלתי מספקת, המטופל הופך לאפאטי, מרושל, מפסיק להתעניין בילדים ובנכדים, לפעמים בכנות לא רוצה לתקשר איתם. בעיקרון, מעגל האינטרסים החיוניים מוגבל לאוכל ושינה, המטופלת בוחרת בבידוד מרצון, מפסיקה לצאת לטיולים, לשוחח עם חברים, לצפות בתוכניות הטלוויזיה האהובות עליה.

בקרב אנשים עם התנהגות פלילית מסוכנת במיוחד, למשל, רוצחים סדרתיים, אין הרבה סכיזופרנים, גם בקרב פושעים מקצועיים. הם בדרך כלל לא מסוכנים. זה מוסבר, קודם כל, בנטייה שלהם להלם, בדידות, הגנה מהעולם החיצון. [17]

סוגי סכיזופרניה

על פי המאפיינים ההתנהגותיים השולטים של חולי סכיזופרניה, נבדלים גם סוגים שונים של מחלות, אם כי חלוקה כזו אינה משפיעה על שיטות הטיפול, והפסיכיאטריה המודרנית הולכת לנטוש את הסיווג הזה.

השכיחה ביותר היא סכיזופרניה פרנואידית, המתבטאת במבוגרים. בעל זרימה מתמשכת, מתפתח בהדרגה, שינויים אישיים מתרחשים לאט. התסמינים הבולטים ביותר הם אשליות פרנואידיות מתמשכות של מערכת יחסים, השפעה או השפעה.

סכיזופרנים פרנואידים בטוחים, למשל, שצופים בהם בכל מקום, שומרים עליהם עין, לכן כולם עסוקים רק בלדון בהתנהגות ובחייו של המטופל, וברוב המקרים הוא חושד ביחס לא מכבד כלפי עצמו. החולה יכול "לראות" את עצמו עוקבים אחריו, הוא בטוח שהם רוצים להרוג אותו, הם קוראים את מחשבותיו, הוא מתחיל לחשוד בהשתתפותם של מכריו, שכנים, לפחד מהם, לפרש את המילים שהם אמרו ב הדרך שלהם.

פסאודו-הלוצינציות טבועות במין זה - קולות, זרים, מזמינים או דנים במשהו, שקודם לכן לא אופייניים, אלא כאילו מוטבעים מבחוץ, נשמעים על ידי שמיעה פנימית. הבלתי חיוביים ביותר הם קולות ציווי, שעל פי סדרם יכולים החולים לבצע מעשים מסכני חיים. עם הזמן נוצרת תסמונת של אוטומטיזם נפשי, פקודות ודיאלוגים פנימיים קובעים את התנהגותו של סכיזופרן. הוא הופך אדיש, מנותק או חרד ומודאג, לעתים רחוקות יותר הוא יכול להתרגש בשמחה בציפייה למשימתו הגדולה עם רקע מצב רוח מרומם שאינו פוחת גם כאשר יש לכך סיבות אמיתיות; טכיפסיכיה - האצת קצב החשיבה (המטופל הופך רק למחולל רעיונות); היפרבוליה - פעילות מוגברת (מוטורית, תמריץ, במיוחד במונחים של השגת הנאה, פעילות רבת פנים וחסרת פרי). מאניה היא סימפטום נוסף, המאפיין בעיקר נשים. [18]

העוצמה והחומרה של כל אחד מהתסמינים עשויים להשתנות, יתרה מכך, לסכיזופרנים יש בדרך כלל הפרעות מאניות-פרנואידיות מורכבות בשילוב, למשל, עם אשליות של רדיפה או מערכות יחסים, אשליות של בלעדיות משלהם. חריגות התנהגותיות יבואו לידי ביטוי בהתאם.

מאניה אונירואידית עלולה להתפתח בשילוב עם הזיות חיות. מצבים מאניים מתייחסים להפרעות מצב רוח, כלומר משפיעות, שבהשפעתן יורד הצורך במנוחה אצל המטופלים, מופיעות הרבה תוכניות ורעיונות לא מציאותיים, הם מפתחים פעילות נמרצת בכיוונים רבים. מאניה לא תמיד קשורה למצב רוח משמח, לעיתים קרובות היפראקטיביות של חשיבה ומיומנויות מוטוריות מלווה בירידה במצב הרוח, עצבנות מוגברת, תוקפנות וכעס. מטופלים יכולים להתמכר לכל הרצינות, לארגן מרתון מיני, להתמכר לסמים או לאלכוהול.

סכיזופרניה פרנואידית מזוהה בדרך כלל במהירות, מכיוון שברוב המקרים ההזיות אינן מציאותיות ומגוחכות. עם זאת, כאשר אופי האשליה מתקבל על הדעת, למשל, אשליות של קנאה או רדיפה, למשל, מצד מתחרים עסקיים, וחולי סכיזופרנים משכנעים מאוד, כי הם עצמם משוכנעים בפנטזיות שלהם, אז במשך זמן רב אחרים עשויים לא להיות מודע למחלה.

הסימפטומטולוגיה השלילית בצורה זו מתבטאת מעט.

סכיזופרניה תורשתית, המתבטאת בילדות המוקדמת ובגיל ההתבגרות, לעתים קרובות יותר אצל גברים, מאופיינת במהלך מתקדם חמור והתפתחות מהירה של תסמינים שליליים. הסוגים של סכיזופרניה ממאירה לנוער כוללים את הדברים הבאים:

קטטוני - מאופיין בדומיננטיות בסימפטומים של הפרעות פסיכומוטוריות מנוגדות באופן דימטרי, המתרחשות בדרך כלל ללא ערפול ההכרה (חוסר תנועה מוחלף בהיפרקינזיס). מתעורר, המטופל נזכר ויכול לספר על מה שקרה מסביב. ההתנהגות היא קהה, אפיזודות תקופתיות של הקפאה אופייניות, למשל, מטופלים עומדים או יושבים, מסתכלים בנקודה אחת. עם סוג זה של מחלה, יכולים להתפתח מצבים אונירואידים - התנהגות החולה תואמת את ההזיות שבהן הוא משתתף (חלום ערות). צורה זו של סכיזופרניה מאופיינת במהלך מהיר - השלב השלישי מתרחש תוך שנתיים עד שלוש. [19]

סכיזופרניה הרבפרנית מתפתחת רק בגיל ההתבגרות ובגיל ההתבגרות המוקדמת. הסימנים ההתנהגותיים הדומיננטיים הם תעלולים לא הולמים לחלוטין והתנהגות מטופשת. יש לו התפתחות מהירה ופוגנוזה גרועה עקב התפתחות הפרעה אוטיסטית.

סכיזופרניה פשוטה מתפתחת ללא אשליות והזיות, יתרה מכך, ילדים כאלה לפני מחלה בדרך כלל אינם גורמים לתלונות לא מההורים ולא מהמורים. שינויים בהתנהגות מופיעים באופן פתאומי ומתבטאים בעלייה מהירה בסימפטומים. במשך שלוש עד חמש שנים, חולים מפתחים פגם סכיזופרני מיוחד, המורכב באדישות מוחלטת לכל דבר.

התנהגות בסכיזופרניה איטית (בפירוש המודרני - הפרעת אישיות סכיזוטיפלית) היא הקרובה ביותר לאקסצנטריות, וכעת הפרעה זו אינה מסווגת כסכיזופרניה אמיתית. במצב אקוטי עלולות להופיע אשליות והזיות, אך הן אינן יציבות ומתונות. לעתים קרובות יותר יש אובססיות, מוזרות בהתנהגות, טקסים, יסודיות מוגזמת, אגוצנטריות וניתוק, היפוכונדריה, דיסמורפופוביה. תלונות דמיוניות של חולים נבדלות בפזרנות, חולים נבוכים מחלקים מסוימים בגופם, וחלקים נורמליים לחלוטין, הם יכולים להסתיר אותם, הם חולמים לעשות אותם מחדש. עם זאת, השלכות שליליות בצורה של שחיקה רגשית עמוקה, כמו גם חוסר הסתגלות חברתית ומקצועית אינן מופיעות עם ההפרעה. [20]

אף על פי כן, התנהגות בסכיזופרניה סמויה משתנה בכל גיל ואצל אנשים מכל מין - היא הופכת לא אופיינית לאדם נתון לפני כן, בלתי מובנת, מגוחכת, סטריאוטיפית. זה מאוד אידיוסינקרטי. לסכיזופרנים, שנתפסו באיזה רעיון מאני מוערך יתר על המידה, יש כריזמה מיוחדת ויכולת להשפיע על ההמונים הרחב, משחדים באמונתם הפנאטית הכנה בזה, הם מאוד משכנעים וחודרים. יתרה מכך, זה תקף כמעט לכל תחומי הפעילות - לרוב הם הופכים לדמויות משמעותיות בפוליטיקה ובדת. במיוחד לעתים קרובות מתבטאים בכיווני האופוזיציה.

יצירות האמנות שלהם מזעזעות, מקוריות, מקוריות, לא מסורתיות, מה שמשקף את כל החרדה, ההתרגשות, הרשמים ההזויים-הזויים שהם חווים.

ובחיי היומיום, סכיזופרנים נבדלים באנוכיות ובנטייה רק לאינטרסים שלהם. הם לא מצייתים למסורות ולמוסכמות, הם נוטים למחות ולעולם לא עושים ויתורים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.