Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כיצד להפחית את רמת הסוכר בדם בבית?

המומחה הרפואי של המאמר

אנדוקרינולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

כדי להפחית בהצלחה את רמת הסוכר בדם, ניתן להתחבר ולהתעמלות היפוגליקמית מיוחדת. שיטה זו היא בטוחה ויעילה מספיק. תרגילים פשוטים יחסית לא ייקח הרבה זמן, בשילוב עם תזונה נכונה יסייע להפחית את רמת הסוכר בדם במשך זמן רב.

זה ידוע כי העבודה של השרירים דורשת אנרגיה, אשר השרירים מקבלים סוכרים. אם אתה נותן את העומס המינון מערכתית באופן שיטתי, זה יוביל לא רק לנורמליזציה של מטבוליזם של פחמימות, אלא גם לרמות כולסטרול נמוכות יותר, לייצב את לחץ הדם ולשפר את הבריאות הכללית.

התעמלות לצמצום הסוכר מתבצעת, החל עם חזרות 10-15 לכל תרגיל. בין הגישות, אתה צריך לקחת הפסקה למנוחה והרפיה - כ 40-50 שניות.

 1. קח משקולות או משקולות, להוריד את הידיים על הירכיים. לאט לאט להרים את ידיהם, לכופף את המרפקים ולהפוך את המשטחים דקל לכיוון הכתפיים. לאט לאט להחזיר את הידיים למקומן המקורי.
 2. מחזיקים משקולות, מפזרים את ידיהם לצדדים עד לדרגת המקדשים, מקרבים אותם לאוזניהם, מרימים אותם ומיישרים אותם. חזרו למצב ההתחלה בסדר הפוך.
 3. הם שכבו על גבם, הידיים מונחות מאחורי הראש, רגליים מתכופפות בברכיים. מרפקים גידלו בצדדים. לסובב את העיתונות, עם ההפרדה מרצפת החלק העליון של הגב. המותניים צריכים להישאר על הרצפה.
 4. הם נכנסים "בר", את הידיים מן המרפקים לידיים לבצע את התפקיד של דגש על הרצפה. נסו להישאר במצב זה ככל האפשר.

לאחר ביצוע התרגילים, אתה צריך להירגע, לקחת כמה נשימות עמוקות לנשוף. זה טוב לכלול מוסיקה קלה לקחת תנוחת גוף נוחה - אתה יכול לשכב קצת, או לשבת על כיסא. לאחר התעמלות רצוי להתקלח.

קרא גם על איך במהירות וביעילות להפחית גלוקוז בדם עם סמים וללא אינסולין.

כיצד להפחית את הסוכר באמצעים חלופיים?

אולי רובנו בטיפול של כל מחלה מנסים לנקוט רפואה אלטרנטיבית. לא חריג - וגם מצב מוגבה של סוכר בדם. מומחים ידועים של "פופוליסטים" ממליצים לשים לב לתרופות כאלה שיכולים להוריד את רמת הסוכר בדם:

 • העלווה הקליפה של התות לבן - מן החומרים האלה הם עירוי מוכן (כמו תה), אשר נלקח לפני הארוחות 4 פעמים ביום.
 • אבקת קינמון - הוא הוסיף תה, קפה, קפיר או סתם לשתות מים, על 10 גרם ליום.
 • פודינג שיבולת שועל - זה צריך להיות שיכור 4 פעמים ביום במשך 20-30 דקות לפני הארוחה.
 • עירוי של לנבוח של אספן - לשתות במקום תה לפני כל ארוחה העיקרית.
 • פירות יער אוכמניות הם נצרך או שיכור בצורת תה compotes, לעתים קרובות בהדרגה לאורך כל היום.
 • מחיצות אגוז - המשמש להכנת אלכוהול תמיסה. הקורס לא יעלה על שבוע.
 • קרקע בלוטים - אבקה נלקחת בהדרגה במשך שבוע אחד.
 • קנה השורש של ברדוק הוא מבושל ושיכור קצת לפני הארוחות.
 • פירות Rowan - יוצקים מים רותחים ביחס של 1: 2, מתעקשים במשך כמה שעות ולשתות 150 מ"ל בבוקר ובערב.
 • שן האריזום - להשתמש בצורה של עירוי. קח קצת לאורך כל היום.

אתה יכול גם להכין חליטות מרפא decoctions על בסיס lsesea, סרפד, יפני sphhores, ציפורנים, קני שורש של החתול.

השפעה טובה וארוכת טווח של הפחתת הסוכר יש צמחי מרפא רבים. לדוגמה, עלי דפנה, סרפד, פרחים linden, שעועית, אוכמניות תלתן משמשים בכל מקום כדי להפחית את הסוכר.

קרנות המבוססות על צמחים אלה מוכנות באופן פשוט יחסית, והשפעתן מצטברת: לכן, אין לצפות להפחתה מיידית של הסוכר. חשוב לעקוב אחר קורס שנקבע של מתכונים.

כדי להפוך את עירוי צמחים פשוט ביותר, אשר מאפשר לך להפחית את הסוכר, אתה צריך לקחת כוס 200 גרם של מים רותחים ואדים זה 1-2 כפות. L. כל העשב המפורט לעיל. לשתות עירוי שלוש פעמים ביום, בשעה ¼ כוס בכל פעם. אלה אנשים שכבר ניסו להשתמש המתכון הזה הערה: אפילו את השימוש של תה ליים רגיל על פי השיטה לעיל מאפשר לייצב את רמת הסוכר בדם בתוך 3-4 חודשים.

יש גם מקרה שבו החולה, במקום תה רגיל, שתה רק עירוי ליים שלוש פעמים ביום. כתוצאה מכך, כעבור שישה עשר שבועות, רמת הסוכר שלו ירדה לחלוטין.

כיצד להפחית את הסוכר עם לימון?

לימון להפחתת הסוכר יכול להיות שימושי אם אדם אינו אלרגי לפרי הדר. לימון יכול פשוט להוסיף כוס עם תה (במקרה זה, חתיכת לימון צריך להיות אכל לחלוטין, יחד עם קליפה). בנוסף לתה, לימון מתווסף מנות אחרות - למשל, בשר או דגים. בסופו של דבר, מותר לאכול חצי לימון בכל פעם.

ניתן גם להכין תרופות מבוססות לימון המסייעות להפחית את הסוכר.

 • לסחוט את המיץ של לימון אחד, מערבבים עם ביצה תרנגולת אחת, להוסיף קמצוץ של קינמון. הבא "קוקטייל" צריך להיות שיכור לפני הארוחה הראשונה (60 דקות). אז זה צריך להיעשות במשך שלושה ימים, פעם בחודש.
 • להתאדות 20 גרם של אוכמניות עלים 200 מ"ל של מים רותחים. לאחר 2 שעות, לסנן את התקשורת, להוסיף 200 מ"ל של מיץ לימון. קח את כמות 50 מ"ל בבוקר, לפני ארוחת הערב לפני ארוחת הערב, במשך שבוע.

אין להפחית את הסוכר עם לימון, אם יש בעיות עם מערכת העיכול.

כיצד להפחית את הסוכר עם עלה דפנה?

כדי להפחית את הסוכר עם עלי דפנה, אתה צריך לבחור את העלים נקיים, ללא כתמים, עם ריח אופייני טוב. עלים לורל נבדלים על ידי פעילות מיקרוביאלית ופטריות, להקל על דלקת, לעורר חסינות ולהרגיע. חולים עם סוכרת להשתמש דפנה כדי להפחית את הסוכר.

ידוע הוא לא דרך אחת להפחית סוכר באמצעות עלי דפנה. הנה הנפוץ ביותר מהם:

 1. תריסר עלים מוזגים לשני ליטרים של מים חמים, מביאים לרתיחה ומתעקשים במקום קריר במשך שבועיים. קבל: עם הערך של סוכר 10 mmol לליטר - 100 מ"ל, ועל ערך של יותר מ 10 mmol לליטר - 200 מ"ל.
 2. להתעקש על מים רותחים תלולים (600 מ"ל) תריסר עלים של דפנה. לעמוד 4 שעות, יכולת מבודד היטב. לשתות 100 מ"ל במשך 25-35 דקות לפני הארוחות.
 3. חמישה עלים מבושלים במשך חמש דקות ב 300 מ"ל של מים. יתר על כן, סוכן רותח עם עלים אותו ממוקם בקבוק תרמוס מוחזקים עד 4 שעות. לשתות את הנוזל שהתקבל קצת לאורך כל היום (כמות זו צריכה להיות שיכור ביום). לאחר יום, הטיפול יכול לחזור, אבל אז אתה צריך לעשות הפסקה במשך 14 ימים.
 4. במים רותחים (ליטר אחד) לזרוק חמש חתיכות עלים מקל קינמון, לעמוד על אש נמוכה במשך רבע שעה, מגניב. קח את התרופה על 200 מ"ל מדי יום במשך שלושה ימים.

איך שעועית מפחיתה סוכר?

אכילת שעועית כדי להפחית את הסוכר הוא מאוד שימושי. אפילו מנות רגילות המבוססות על שעועית יכולות להשפיע על הנורמליזציה של רמות הסוכר. במקרה זה, כמעט כל סוגי שעועית זמינים עבור תכונות ריפוי: אדום, לבן, שחור שעועית מחרוזת. פופולרי במיוחד בקרב חולי סוכרת להשתמש שעועית משאיר. הם לחלוטין לנקות את הדם של רעלים וחומרים מיותרים אחרים, לחזק חסינות, למנוע התפתחות של זיהומים ויראליים.

המתכון הפופולרי ביותר לצמצום הסוכר:

 • להכין מרכיבים - 100 גרם תרמילים, 1 כף. L. זרעי פשתן, כמה עלי דומדמניות;
 • מבשלים את כל מרכיבי התרופה עם ליטר מים רותחים, מרתיחים במשך 15-20 דקות;
 • מתעקשים 50-60 דקות;
 • שותים מרתח מעל רבע כוס שלוש פעמים ביום לפני האוכל.

טיפול כזה יכול להיות נמשך עד 2 שבועות.

אתה יכול גם לבשל שעועית. כף אחת של דשי לשפוך כוס מים רותחים, מתעקשים 25-35 דקות, מסוננים. מוסיפים מעט דבש ושותים 150 מ"ל עד ארבע פעמים ביום, לפני האכילה.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.