Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כליות הכפלה

Medical expert of the article

אורולוג, אונקרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.03.2021

הכפלת הכליות היא אחת הפרעות הכליות הנפוצות ביותר (10.4% מכלל פגמי הכליה).

על פי נתונים סטטיסטיים, היא מתרחשת במקרה אחד ב -150 נתיחות; נשים 2 פעמים יותר מאשר גברים. זה קורה בכיוון אחד (89%) או דו כיוונית (11%).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

גורם ל

הכפלת הכליות מתרחשת כאשר שני מרכזים של אינדוקציה בידול נוצרים blastema metanephrogenic. במקרה זה, שני גביע מערכת האגן נוצר, אבל ההפרדה המוחלטת על ידי הפיצוץ לא מתרחשת, ולכן הכליה מכוסה בקפסולה סיבית משותפת. לכל מחצית מכליה כפולה יש דם משלה. כלי הכליה עשויים לצאת בנפרד מן אבי העורקים, או שהם עשויים להיות מופרדים על ידי גזע משותף, חלוקת הסינוס הכליות או בקרבת מקום. כמה עורקים intranenal לעבור ממחצית אחד לשני, אשר יכול להיות בעל חשיבות רבה כריתה של הכליה.

trusted-source[9], [10]

תסמינים

לרוב לא מפותח הוא החצי העליון, לעתים נדירות מאוד הן חצאים הן פונקציונלית זהה או חצי התחתון הוא מפותח. חצי מפותח במבנהו המורפולוגי דומה לדיספלסיה בכליות. נוכחות של dysplasia הכליה parenchymal בשילוב עם הפרעות urodynamic בשל המחשוף של השופך יוצר את התנאים המוקדמים להתרחשות של מחלות בכליה חריגה.

לרוב, הסימפטומים של הכפלת הכליות משכפלים את הסימפטומים של המחלות הבאות: כרוני (53.3%) ו-19.8% (19.8%) pyelonephritis, אורוליטיאזיס (30.8%), הידרונפרוזיס של אחד מהחצאים (19.7%). הכפלה חשודה של הכליה יכולה להיות עם אולטראסאונד, במיוחד עם התרחבות של מערכת השתן העליונה.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16]

איפה זה כואב?

טפסים

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22]

כליה נוספת (שלישית)

הכליה (השלישי) הכליה היא אחת הפרעות הנדירות ביותר של איבר זה. פגם הוא כמעט תמיד חד צדדי. מקורו דומה לזו של הכפלת הכליות, אך הבחנה מהירה מדי מובילה להפרדה מלאה בין שני פיצוצים מטאנפרוגניים והיווצרות של שתי כליות. לכליה האביזרים יש תמיד את הקפסולה הסיבית שלה, את מערכת אספקת הדם, את מערכת אגן הקאליקס ואת השופכן, שנפתח לעתים קרובות עם שליש נוסף בשלפוחית השתן מתחת ומדיאלי לשני הפתחים העיקריים, אך הוא עשוי להתמזג עם השופכן של הכליה הראשית (ureter fisus).

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27], [28], [29]

אבחון

אורוגראפיה מופרזת מסייעת לאבחן הכפלת הכליות. עם זאת, המשימה הקשה ביותר היא קביעת הכפלה מלאה או לא שלמה. השימוש בתרשים תהודה מגנטית ו- MSCT מפשט מאוד את המשימה, אך אינו פותר אותה לחלוטין. נוכחות של oureterocele היא גורם המעכב את האבחנה של הכפלת מלאה או חלקית של הכליה. ציסטוסקופיה ברוב המקרים מסייעת לבסס את האבחנה.  

trusted-source[30], [31], [32]

אבחון כליות אביזר

עם התפתחות של שיטות אינפורמטיביות מאוד של אולטרסאונד ורדיולוגיה (אולטרסאונד, CT ספירלי, MRI), מספר התצפיות של הכליה אביזר גדל. המחלה הנפוצה ביותר במקרה של כליה שלישית נוספת היא הידרונפרוזיס.

trusted-source[33], [34], [35], [36], [37], [38]

מה צריך לבדוק?

למי לפנות?

יַחַס

כליה נוספת מוסרת כאשר הפיתוח של התהליך הפתולוגי של זה.

trusted-source[39], [40], [41], [42], [43], [44], [45]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.