Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כלי הלימפה ובלוטות הראש והצוואר

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח, אונקורגורגן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

מ lymphatics של ראש אספקת לימפה אל קשרי הלימפה שוכבים בקבוצות קטנות בגבול של הראש והצוואר [עורפי, פִּטמָתִי (BTE), הפרוטיד, retropharyngeal, פנים, submandibular, סנטר]. בלוטות לימפה מתוך הכלים האלה מופנות לבלוטות הלימפה בצוואר שטחיים ועמוקות (מול, בצד, מאחור), שבה לזרום כמו הכלי של אברי הצוואר. כלי הלימפה efferent של בלוטות לימפה ביותר בשרשרת צוואר רחם גדולה - לרוחב צוואר רחם עמוקה (צוואר הפנימי) בלוטות לימפה צוואר נוצרו תא מטען (לימפה).

בלוטות לימפה עורפיות (nodi lymphatici occipitales, כל 1-6) לשכב על סדין השטח של fascia צוואר הרחם, מאחורי החדרת שרירי sternocleidomastoid, כמו גם תחת עלה זה על שריר splenius capitis ותחת שריר הצוואר ליד כלי הדם. כדי להתאים את lymphatics בלוטות לימפה העורפית של העור באזור העורף ומן הרקמות העמוקות של העורף. בלוטות עורפיות efferent lymphatics נשלחות הבלוטות לימפה צוואריות עמוקות לרוחב (עצב אבזר שרשרת צמתים).

פִּטמָתִי בלוטות לימפה (BTE) (nodi lymphatici mastoidei, כל 1-4) ממוקמים מאחורי האוזן לתהליך פִּטמָתִי, בנקודת החיבור של השריר sternocleidomastoid. הם לוקחים כלי הלימפה עם לימפה מהאוזן ואת העור של האזור הקודקודי. Lymphatics efferent צמתים אלה נשלחים הפרוטיד, צוואר רחם שטחית (ליד וריד הצוואר החיצוני) וכדי צמתים (פנימי צוואר) לימפה עמוקה צוואר הרחם לרוחב.

בלוטות הלימפה פרוטידים (nei lymphatici parotidei) ממוקמים באזור של בלוטת הרוק אותו. בחוץ (רוחבי) של פני השטח של הבלוטה הם בלוטות לימפה הפרוטיד (1-4) ואת ערמונית תחת הקפסולה ואת בפנים של בלוטת הפרוטיד, בין המגזרים שלה הם הפרוטיד עמוק בגודל קטן (vnutrizhelezistye) בלוטות לימפה (4-10). על ידי בלוטות לימפה הפרוטיד נשלחים מן lymphatics של העור ואיברים אחרים של האזורים חזיתית הקודקודית של הראש, מן האפרכסת, תעלת השמע החיצונית, הצינור השמיעתי, השפה העליונה, בלוטת הפרוטיד. Lymphatics efferent צמתים אלה מתאימים לפני השטח (ליד וריד הצוואר החיצוני) עמוקים לרוחב (לאורך וריד הצוואר הפנימי) בלוטות לימפה בצוואר רחם.

בלוטות לימפה Retropharyngeal (nodi lymphatici retropharyngeals, רק 1-3) לשכב על fascia צוואר הרחם prespinal צלחת מאחורי הגרון ובצד קירותיו. בלוטות אלה נשלחות מקירות lymphatics הלוע של קרום רירי באף paranasal (paranasal) סינוס, שקדים ומן השמים, הצינור השמיעתי חלל תוף של האוזן התיכונה. כלי הלימפה הזורמים של הצמתים הפריאופרינגליים זורמים אל בלוטות הלימפה העמוקות (צוואר פנימי).

בלוטות לימפה בלסת התחתונה, (nodi lymphatici mandibulares, רק 1-3) שקר ונשנה את הרקמה התת עורית על פני השטח החיצוני של הגוף הלסת התחתונה ליד עורק וריד הפנים. הרקמה התת עורית (רקמות), הלחי פנים כלי הדם בסמוך נמצא גם לסירוגין (1-2) פנים (buccal) בלוטות לימפה (nodi lymphatici Faciales, s.buccinatorii). בלוטות הלימפה של קבוצות אלה מונחות על ידי כלי העור של הפנים, רקמות רכות של העפעף, האף, השפתיים, הלחיים. כלי efferent שלהם ריק לתוך בלוטות לימפה submandibular (nodi lymphatici submandibulares, רק 6-8), אשר כשרשרת שוכב מתחת לגוף של הלסת התחתונה במשולש submandibular. כלי הלימפה של צמתים submandibular מכוונים לאורך הווריד הפנים וזרימה לתוך בלוטות לימפה בצוואר עמוק (פנימי הצוואר הפנימי). בלוטות לימפה צ'ין (nodi lymphatici submentales, רק 1 8) מסודרים על השריר geniohyoid השטח התחתון, בין הימנית הקדמית והשאיר את הבטן digastric מעל מהסנטר אל הגוף עצם הלשון.

הבסיס של חלוקת בלוטות הלימפה של הצוואר הוא היחס שלהם לצלחת שטחית של fascia צוואר הרחם, וגם את כלי הדם הגדולים של הצוואר. בהקשר זה, את בלוטות הלימפה צוואר הרחם הממוקם על צלחת פני השטח ואת אלה עמוק מתחתיה הם מבודדים. כמה קבוצות אזוריות של בלוטות הלימפה נמצאות ליד כלי הדם הגדולים - הוורידים של הצוואר.

בלוטות לימפה צוואריות שטחיות (nodi lymphatici cervicales superficiales, רק 1-5), vstrechayushiesya ב 3/4 מהמקרים מסודרות ליד וריד הצוואר החיצוני (צומת 1-3) עבור שריר הטרפז (צומת 1-2) באזור האחורי של הצוואר , לעתים רחוקות, ליד הווריד הצוואר הקדמי (1 הצומת). Lymphatics efferent שלהם מופנים אל בלוטות לימפה צוואריות עמוק לרוחב שוכב מחוץ וריד הצוואר הפנימי ואת העצב אביזר הסניף החיצוני.

בלוטות לימפה עמוקות צוואר רחם (nodi lymphatici cervicales profundi) מרוכז בחלק הקדמי והאזורים לרוחב של הצוואר. אל מול בלוטות הלימפה בצוואר הרחם עמוק הם predgortannye (nodi lymphatici prelaryngeales, רק 1-2), בלוטת התריס (nodi lymphatici thyroidei, רק 1-2), predtrahealnye (nodi lymphatici pretracheales, כל 1-8), paratracheal (nodi lymphatici paratracheales, כל 1-7), שוכב ליד קנה הנשימה. בלוטות לימפה רבות (11-68) מסודרות באזור הצוואר לרוחב, המהווה ריבוי של קבוצות אזוריות. צוואר לרוחב זה עמוק צומת (צוואר פנימי) לימפה (nodi lymphatici cervicales laterales profundi, רק 7-60). הם קרובים לוריד הצוואר הפנימי; 1-8 בלוטות לימפה בצורה של שרשרת סמוכי עצב לוואי סניף החיצוני. סמכו לפני השטח של עורקי הסניף הרוחביים של הצוואר הוא בין 1 ו 8 בלוטות לימפה. באזור הצוואר לרוחב, יש גם בלוטות לימפה הלא מתמיד (1-2) שוכבות על ראשיהם שריר חגורה. By מתמשכת כלי הלימפה של הבלוטות לימפה זורם אל בלוטות הלימפה העמוקות לרוחב הצוואר סמוכים וריד הצוואר הפנימי מכל הצדדים שלו - מבסיס הגולגולת עד המפגש של וריד subclavian. תחת בלוטות לימפה צוואריות עמוקות לרוחב מבודד digastric-קשר צוואר (נודוס jugulodigastricus) ואת צומת צוואר-סגולה-sublingual (נודוס juguloomohyoideus), אשר מופנה שפת lymphatics בעיקר. הראשון מבין האתרים הללו ממוקם בקצה הבטן בצומת מתכווננת digastric עם וריד הצוואר הפנימי, והשני - במקום שבו השריר omohyoid הבטן צמוד המשטח הקדמי של וריד הצוואר הפנימי.

כלי הלימפה של בלוטות הלימפה העמוקות של צוואר הרחם יוצרות בכל צד של הצוואר תא המטען (truncus jugularis, dexter et sinister). תא המטען הזה נופל לתוך הפינה הוורידית, או לתוך אחד הוורידים המרכיבים את הצד המתאים, או אל צינור הלימפה הימני ואל צינור החזה הסוגר (משמאל).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.