Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בלוטות הלימפה

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח בטן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021

בלוטות לימפה (nodi lymphatici) ממוקמות בדרך כלל בקרבת כלי הדם, לעתים קרובות ליד הוורידים הגדולים, בדרך כלל בקבוצות - מכמה לעשרה קשרים או יותר. בהתחשב במאפיינים של העמדה (עיקרון טופוגרפי אנטומי), כמו גם את הכיוון הנוכחי מאיברים לימפה (עיקרון אזורי) בגוף האדם להבחין על 150 בקבוצות קשרים לימפה אזוריות (מ Regio הלטינית - חלק פינה.). בהתאם לכך, באזור מיקום מבודד: בלוטות לימפה המותני (nodi lymphatici lumbales), בלוטות לימפה בבית השחי (nodi lymphatici axillaris), קבוצה של קשרי הלימפה וכו 'עשוי להיקרא כלי דם ליד שעליהן היא :. בלוטות לימפה צליאק (nodi lymphatici coeliaci), הכסל בלוטות הלימפה (ניי לימפאטצ'י iliaci).

באזורים מסוימים של קבוצת הגוף של בלוטות לימפה ממוקמות בשתי שכבות, קבוצה אחת על פני אחר. בין קבוצות אלה נמצא בדרך כלל fascia. במקרים כאלה, צומת העומדים על fascia, שנקראו על פני השטח, לבין שוכב תחת fascia - עמוק: למשל, על לאטה fascia ממוקמת בלוטות הלימפה מפשעתי שטחיות (nodi lymphatici inguinales superficiales), ותחת fascia - בלוטות לימפה עמוקות מפשעתי (nodi lymphatici inguinales profundi ).

בלוטות לימפה

בחלל הגוף: החזה, הבטן, בחלל האגן - בלוטות הלימפה נמצאות ליד האיברים הפנימיים ועל קירות החללים. בהתחשב במיקום של הצמתים, הראשון מהם נקרא בדרך כלל בלוטות הלימפה הקרביים (פנימי) (nei lymphatici viscerales). אלה הן קבוצות של בלוטות לימפה כמו mediastinal, bronchopulmonary, tracheobronchial בחלל בית החזה; קרוב לרקטל, תוך שרירי, periarticular - בחלל האגן. הקירות של חללים הם בלוטות הלימפה הקודקודית (הקודקודי) (nei lymphatici parietales). אלה כוללים peri- החזה, intercostal, בלוטות הלימפה העליון הסרעפת בחלל בית החזה; המותני, התחתון epigastric, נמוך diaphragmatic - בחלל הבטן; iliac: נפוצה, בלוטות הלימפה החיצוניות והפנימיות - בחלל האגן.

בלוטות הלימפה הן בצבע ורדרד-אפור, הם עגולים, דמויי ביצה, שעועית בצורת או אפילו סרט דמוי, בגודל של (מ"מ 0.5-1.0) ראש סיכה כדי שעועית גדולה (30-50 מ"מ או יותר). כל בלוטת לימפה מכוסה מבחוץ עם קפסולת רקמת חיבור. בתוך הצומת הלימפה יש רקמת חיבור (stilea), stroma ו parenchyma, המיוצגת על ידי רקמה לימפואידית. יש גם מערכת של ערוצי תקשורת אחד עם השני - סינוסים הלימפה, שדרכו זורם הלימפה דרך הצומת הלימפה. מתחת לקפסולה יש סינוס תת-שרירי (שולי), ומשאיר את קצותיו ישירות לשערי הצומת. אותו לתוך parenchyma של הבלוטה לימפה יוצאת ביניים (קליפת המוח ראשונה, ולאחר מכן המוח), הסינוסים, בגוף של השער שהם עוברים את סינוס הפורטל. ב סינוס זה פותח גם את הסינוס subcapsular.

לבלוטות הלימפה, הלימפה נכנסת לכלי הלימפה (vdsa afferentia). כלים אלה בסכום של 2-4 להתאים את הקמור בצד של הצומת, לנקב את הקפסולה ונופל לתוך הסינוס תת (subalsular). לאחר מכן, לאורך הסינוס הזה ולצד אלה של הביניים, אשר נמצאים parenchyma של הצומת לתקשר אחד עם השני, הלימפה נכנס סינוס הפורטל. מתוך הסינוס הפורטל, ישנם 1-2 כלי הלימפה המתמשכת (vasa efferentia) שדרכם זורמות הלימפות מהצומת הלימפה. ב לומן של הסינוסים של medulla יש רשת מרושת דק שנוצר על ידי סיבי הרשתיות ואת תאים הרשתית. כאשר הלימפה מועברת דרך מערכת הסינוס של בלוטת הלימפה, חלקיקים זרים הלכודים בכלי הלימפה מהרקמות (גופים מיקרוביאליים, תאים מתים וגידולים, חלקיקי אבק) נלכדים בלולאות הרשת. לימפוציטים נכנסים ללימפה מהפרנכימה של בלוטת הלימפה.

על פי כלי הדם הלימפה, הלימפה מאחד הצמתים מופנית לבלוטות הלימפה הבאות המונחות על נתיב הזרם שלה או על כלי האוסף - גזעי הלימפה והצינורות. בכל קבוצה אזורית, קשרי הלימפה מחוברים אחד לשני על ידי כלי הלימפה interstitial. על כלי הדם האלה זורמות הלימפות מצומת אחת לאחרת לכיוון הזרם הכללי, לעבר הזווית הוורידית. בדרכה מכל איבר של לימפה עובר דרך לא פחות מ 1 לימפה הצומת, ולעתים קרובות לאחר כמה. לדוגמה, בנתיב הלימפה מהבטן מתרחשת 6-8 קשרים, מהלימפה בכליות עובר דרך 6-10 בלוטות הלימפה. רק הוושט הוא יוצא מן הכלל. מן החלק האמצעי של זה, כמה כלי הלימפה זורמים ישירות לתוך צינור חזה שוכב בקרבת מקום, עוקף את בלוטות הלימפה. לכן, בסרטן הוושט, תאי הגידול עם הלימפה מגיעים אל צינור החזה, ולאחר מכן לתוך הדם, מבלי לעבור את בלוטות הלימפה. כלי לימפתי בודדים של הכבד במקרים נדירים גם לזרום ישירות לתוך צינור החזה.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.