^

בריאות

חומצה phosphatase בדם

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

חומצה phosphatase בדם לא יעלה על 5-6.5 IU / l, ו אידיאלי זה לא צריך להיות בדם בכלל.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

מדוע חומצה phosphatase מוערך בדם?

ביסודו של דבר, ניתוח של חומצה phosphatase הוא prescribed כדי לאשר מחקרים אחרים של סרטן הערמונית. חומצה phosphatase בדם, העולה על גבולות הנורמה, הוא סימן של גרורות ברקמת העצם ב אונקופרואידים של etiologies שונים. בנוסף, phosphatase חומצי בדם, המציג פעילות מוגזמת, יכול לסמן על בעיות אפשריות עם hematopoiesis, thromboembolism, דלקת אוסטיטיס (מחלת Paget), פתולוגיות hemolytic. בכל מקרה, הפרשנות של תוצאות המחקר על האנזים הזה מתבצעת תוך התחשבות במידע אנליטי אחר, ולכן אין צורך לפרש את האינדיקטורים של הטופס בעצמך, ללא עזרה של רופא מומחה.

מהו חומצה phosphatase?

באופן כללי, phosphatases - סוג מיוחד של אנזימים, אשר נחשבים "מים" - hydrolases. חומרים אלה ניתן למצוא לא רק בגוף האדם, אלא גם ברקמות, באיברים של כמעט כל בעלי החיים, ואפילו בכל מיני צמחים. Phosphatase מעורב באופן פעיל בחילוף החומרים הרגיל של כל סוגי הפחמימות, בחילוף החומרים של התאים, על פי המידע העדכני ביותר, phosphatase משפיע גם על היווצרות ותחזוקה של רקמות עצם רגילות. כל שינוי בפעילות של phosphatases בדם הדם מציין אחד או פתולוגיה אחרת. עד כה, שני תת-מינים של phosphatases - אלקליין, אשר אחראי על מערכת העצם ואת תפקוד הכבד, ו phosphatase חומצה, נחקרו היטב.

אנזים בסיסי פועל באופן פעיל במעי הדק, כבד, עצמות, בכמויות קטנות הוא נמצא leukocytes. כמו גם בסיסי, חומצה phosphatase כמעט נמצא אוניברסלית בטבע. בגוף האדם הוא פועל באופן פעיל למין חזק יותר, שכן בכמויות גדולות הוא מכיל את הזרע (זרע), כמו גם ברקמות של בלוטת הערמונית. ישנם מחקרים מדעיים המדברים על קשר ישיר בין הסינתזה של פוספטז זה לבין מצב המערכת ההורמונלית. אז, אם אנדרוגנים לרדת, הפעילות של phosphatase מצטמצם בו זמנית. סימנים אלה מאפשרים בזמן לזהות תסמונת בבלוטת הערמונית (בלוטת הערמונית), קריפטורכידיזם בשלבים המוקדמים.

חומצה phosphatase בדם הוא הסמן העיקרי הראשי של תהליך אונקולוגי של הערמונית. אינדיקטור הפעילות החורגת מהמקובל מתרחש בדרך כלל בסרטן ללא גרורות צמודות ברבע מכלל אלה הסובלים ממחלה זו. ב -90% מהחולים עם גרורות, הניתוח מגלה עודף משמעותי של גבולות הנורמה. כמחקר יחיד, phosphatase חומצי בדם יכול להיות שימושי רק בשלב הראשון של הבדיקה, זה יותר פרודוקטיבי לבצע את הבדיקות מעת לעת כדי לראות את הדינמיקה של פעילות האנזים כדי להבהיר, להתאים מטרות טיפוליות.

תפקיד חשוב חומצה phosphatase בדם משחק בתחום אחר לגמרי, רחוק רפואה - בדיקה משפטית. מאחר שהאנזים פעיל במיוחד בזרע, בדיקה משפטית משתמשת בניתוח המתאים לזיהוי כל מיני כתמים, ספוגים ועדויות פיזיות

חומצה phosphatase בדם: אורגניזמים נקבה וגברית

במין חזק, חומצה phosphatase מיוצר כמויות גדולות של הערמונית. בגוף חשוב כל כך לגברים, הפעילות של phosphatase היא פי מאה יותר מאשר אחרים, פחות נוח עבור אזורי האנזים הזה. בכמויות קטנות בהרבה, החומר נמצא בכבד. כמו כן, phosphatase חומצי הוא מסוגל לייצר טסיות שחוקות, אשר החלו להישבר.

נציגים של חצי יפה של המין האנושי בייצור של אנזים - phosphatase חומצה, כרוך תאים אדומים - תאי דם אדומים, גם טסיות כבד.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.