^

בריאות

כאבי גב מתחת לצלעות - כתסמין למחלה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 01.07.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאבי גב מתחת לצלעות יכולים להיות סימפטום למחלות שונות. קשה מאוד למי שאינו מומחה להבין כמות כזו של מחלות, לכן האבחנה שנעשתה על ידי עצמו לרוב אינה עולה בקנה אחד עם זו שניתן לנו על ידי רופא מוסמך. וגם אז, כדי לבצע אבחנה סופית, הרופאים בדרך כלל אינם מגבילים את עצמם להבהרת הסימפטום, אלא רושמים מחקרים נוספים.

מהי לוקליזציה של כאב

אנחנו, שאין לנו מספיק ידע ויכולות, יכולים רק לנחש לאיזה כאב מתחת לצלעות בגב יכול להיות קשור. זה יגיד לנו את הלוקליזציה המדויקת של הכאב.

כאבים בצד ימין

כאשר מופיע כאב בצד ימין של הגב מתחת לצלע, אתה צריך לזכור אילו איברים יש לאדם באזור זה. מימין לעמוד השדרה יש לנו: הריאה הימנית, החלק המקביל של הסרעפת, הכבד (החלק הימני שלו), כיס המרה, חלק מהקיבה, ראש הלבלב, אחת משתי הכליות. בהיעדר אטמים בשרירים וברצועות הגב, מוקדים טראומטיים, אפיזודות של לחץ מוגבר על הגב (עמוד השדרה והשרירים), כמו גם מחלות בעמוד השדרה, ניתן לחשוד שהגורם לכאב הוא מחלה של האיברים הפנימיים (אחד מהאיברים לעיל).

כאב בצד ימין של הגב מתחת לצלע אופייני למחלות כבד. נכון, אתה צריך להבין שהאיבר הזה אינו מעוצב בצורה גרועה ומתחיל לכאוב רק עם נגע חזק. תסמונת כאב בעוצמה משתנה אופיינית לתהליך הדלקתי בכבד (הפטיטיס), שחמת הכבד, ניוון שומני של האיבר (הפטוזיס שומני מלווה רק לעתים נדירות בכאב לא מפורש בהיפוכונדריום הימני), תהליכי גידול באיבר. כאב בצד ימין מתחת לצלעות אינו קשור לנזק להפטוציטים (תאי כבד, הפרנכימה שלו), אלא עם המעבר של התהליך הפתולוגי לקפסולה של האיבר, שם ממוקמים קולטנים רגישים.

במחלות כבד קשות מציינים גם תסמינים אופייניים יותר: שינויים בהרכב הדם, עלייה בבילירובין בדם וברקמות החולה (צהבת), הפרעות במחזור הדם, תסמינים של שיכרון הגוף. הכאב קבוע, אך עשוי להתגבר עם לחץ על אזור הכבד.

ליד הכבד נמצא כיס המרה עם צינורות. במהלך תהליכים עומדים באיבר יכולים להיווצר אבנים (אבן) הנדחפות אל דרכי המרה על ידי מיץ מרה. תהליך זה מלווה בכאבים עזים בהיפוכונדריום הימני מלפנים, אך ניתן לתת אותו גם לגב. הכאב אינו קבוע. הם שוככים כאשר מוציאים את האבן החוצה (למעיים).

מחלת אבן מרה מלווה לרוב בדלקת של כיס המרה, שעלולה להיות גם זיהומית. במקרה זה, הכאב יתמקם גם בצד ימין קרוב יותר לגב התחתון, אך הוא יכול להקרין גם לעצם השכמה ולעצם הבריח. בדלקת כיס מרה חריפה, הכאב הוא חמור, חודר, מלווה בהיפרתרמיה, בחילות והקאות. לעיתים, כמו במחלת כבד, רמת הבילירובין עלולה לעלות, מה שמתבטא בצבע העור ובלבן העיניים.

אם המחלה ממשיכה בצורה כרונית, אז הכאב בדרך כלל יש כוח מתון, עולה רק עם השימוש במזון שומני ומטוגן, אז מתרחשת גם הקאות. מטופלים עשויים גם להתלונן על גיהוקים וטעם מר בפה שאינו קשור לאכילת מאכלים מרירים.

רוב הפתולוגיות של הלבלב אינן מאופיינות בכאב מתחת לצלעות בחלק האחורי הימני, כלומר. מאחור, כי רוב האיבר, למעט ראשו, ממוקם משמאל לעמוד השדרה. עם זאת, דלקת בלבלב מתחילה מכאן, כלומר. ממקום הכניסה לתריסריון, שם יוצאות דרכי המרה. דלקת של האיבר מלווה בכאבים לא מבוטאים או חדים של הלוקליזציה המקבילה. אם רק ראש הלבלב מודלק, אז הכאב יהיה מקומי בעיקר בצד ימין. בדלקת חריפה הכאב חמור, כמעט כמו בדלקת התוספתן, אך המיקוד שלו מעט גבוה יותר. דלקת כרונית מאופיינת בכאב בלתי מפורש המופיע עם טעויות בתזונה ושוכך לאחר שללבלב יש סיכוי לנוח.

לדלקת הלבלב אופייני יותר כאבי החגורה מתחת לצלעות ובגב קרוב יותר לגב התחתון (הרי גודל הבלוטה לא קטן, אצל מבוגר אורך האיבר משתנה בין 15-22 ס"מ). יחד עם זאת, מטופלים מתלוננים על כאבים בצד שמאל בגב ובבטן לעתים קרובות יותר מאשר על סימפטום צד ימין, אולי בגלל שרוב הלבלב ממוקם בצד שמאל, ואנו חשים כאב משתקף.

תסמינים נוספים הם: כבדות בבטן לאחר אכילה לאחר 1.5-2 שעות, חולשה, חוסר תיאבון, שינוי צבע העור (הוא הופך חיוור או צהבהב), שלשול לבלב (הפרעת צואה עם עוויתות כואבות), הזעת יתר, לעיתים הקאות.

אם הכאב בדלקת לבלב כרונית מקבל אופי קבוע, ניתן לחשוד באונקולוגיה, כלומר. סרטן הלבלב, המתפתח בדרך כלל בראש האיבר אצל אנשים עם נטייה תורשתית.

הצינורות של הלבלב וכיס המרה יוצאים לאותו חלק של המעי, המכונה בדרך כלל התריסריון. קירותיו אינם נפגעים בדרך כלל מחומצה, כמו בקיבה, אך בחלק מהפתולוגיות נזרק למעי מיץ קיבה, שהרירית שלו אינה מיועדת להשפעה כה אגרסיבית. אלקליים בהרכב של מרה ומיץ לבלב אמורים להרוות את החומצה, אבל זה לא קורה עם תפקוד לקוי של הכבד, כיס המרה או הלבלב, מה שמוביל לדלקת בדפנות המעי הראשוני ולהיווצרות כיבים עליו.

הנורה והחלק היורד של התריסריון ממוקמים בצד ימין של עמוד השדרה וגובלים בכבד ובכליה הימנית. עם דלקת של מקטעים אלה, כאב כואב מופיע בצד ימין באפיגסטריום, אשר לעתים קרובות מקרין לגב, הדומה לכאב בדלקת הלבלב. עם כיב בקטעים הנכונים (והם נפגעים לרוב) של התריסריון, מופיעים כאבים לא נעימים, בעיקר בערבים ובלילה (כאבים רעבים), שעלולים להקרין לגב ואף לזרוע. הכאב מתמקם לרוב באזור המותני והחזה, פוחת זמן מה לאחר האכילה.

הקיבה, כחלק ממערכת העיכול, ממוקמת באזור המעבר של הצלעות התחתונות, אין זה מפתיע שעם מחלות של איבר זה עלולים להופיע כאבי גב מתחת לצלעות. אופייני יותר הוא עדיין כאב בבטן מלפנים (אפיגסטרי), אבל זה בהחלט עשוי לתת לגב. סימפטום זה אופייני לגסטריטיס, המופיע לעיתים קרובות בצורה כרונית, אך יכול להיות גם חריף עם כאבים עזים באזור הדלקת.

עם דלקת של רירית הקיבה, יש גם לעתים קרובות: גיהוקים, צרבת, בחילות, גזים, כבדות בבטן לאחר אכילה, אובדן תיאבון, הפרעות בצואה.

כאבי גב הם גם במקרה של נגעים שחיקתיים כיביים של רירית הקיבה, הנמשכת לעתים קרובות עד התריסריון.

אם הכיב ממוקם על אותו שליש של הקיבה, הממוקם מימין לעמוד השדרה או משתרע עד לחלקים הראשוניים של התריסריון, אזי כאבי גב עשויים להופיע מימין. הכאב מתגבר, ואז שוכך. כאשר הוא מחמיר, יש לו אופי פגיון, שמאלץ את המטופל להתכופף במותניים. כאבים עזים מופיעים בזמן רעב, מיד לאחר נטילת אוכל חריף או חם, או במצבי לחץ.

תסמינים נוספים של כיבי קיבה הם: בחילות והקאות (לעיתים קרובות עם דם), גיהוקים, צרבת, גזים, דם יכול להופיע גם בצואה. עם ניקוב של דופן הקיבה (כיב מחורר), מופיעים תסמינים של דלקת הצפק: הקאות, חום, כאבים עזים וכאבים חדים בבטן ובגב.

הכליות הן איבר זוגי של מערכת ההפרשה. אחת הכליות ממוקמת מימין, השנייה משמאל. במחלת כליות בעלת אופי דלקתי, כאבי גב הם אחד התסמינים האופייניים ביותר. אם רק הכליה הימנית מושפעת, אז הכאב יהיה גם לוקליזציה בצד ימין. עם נזק לכליות דו צדדי, כאב יורגש גם בצד ימין וגם בצד שמאל מאחור. עוצמת הכאב תהיה תלויה בחומרת התהליך הפתולוגי.

תסמינים נוספים של פיאלונפריטיס (גלומרולונפריטיס) הם: חום (במהלך החריף של המחלה), נפיחות של הפנים והגפיים, הטלת שתן תכופה. השתן הופך מעונן וחשוך. כתוצאה מסינון לקוי והרעלת הגוף מופיעות בחילות, הקאות, כאבי ראש, חולשה כללית וסחרחורת.

כתוצאה מגודש בכליות, כמו גם בכיס המרה, יכולים להיווצר אבנית, אשר נשטפת מעת לעת החוצה לתוך השופכן עם זרימת שתן. עבור nephrolithiasis, קוליק כליות אופייני, המלווה את התקדמות אבן שתן או חול. כאב בצד ימין מתרחש אם האבן יוצאת מהכליה הימנית. קוליק דו צדדי הוא נדיר.

כאב בנפרוליתיאסיס הוא חריף, התקפי, יכול להקרין למפשעה ולבטן. הלוקליזציה של הכאב בזמן שהאבן נעה משתנה כל הזמן. זה מתרחש באזור הצלעות התחתונות של הגב, נע לאזור lumbosacral.

עכירות בשתן אופיינית גם לנפרוליתיאזיס, אך דחף תכוף למתן שתן לא תמיד מסתיים בחיוב. לעיתים קרובות יש עצירת שתן בגוף וכתוצאה מכך בצקת.

בניגוד לפיאלונפריטיס, תסמין הכאב של אבנים בכליות מגיב היטב לטיפול בתרופות נוגדות עוויתות. מקל על כאבים וטיפולים תרמיים.

כאב בהיפוכונדריום הימני המקרין לגב, לגב התחתון, לפי הטבעת עשוי להיות אחד התסמינים של דלקת תוספתן חריפה (דלקת של המעי הגס). יחד עם זאת, חולים חווים בדרך כלל את הכאב החמור ביותר באזור האגן מלפנים, אך התחושות המקרינות לגב יכולות להיות דומות לקוליק כליות. תסמינים נוספים עשויים להעיד אף הם על דלקת התוספתן: חום, עצירות בשילוב עם הקאות, שלשולים מעורבים בדם, הזעת יתר, צמרמורת ועוד. יחד עם זאת, הלחץ על אזור התוספתן פחות כואב מהרגע שבו היד מוסרת בחדות.

הדמיון של הסימפטומים של דלקת התוספתן עם קוליק כליות גורם לפעמים לסיבוכים חמורים. הקלה על הכאב באמצעות תרופות נוגדות עוויתות, החולה רק מקשה על אבחון דלקת התוספתן, ועיכוב במקרה זה עלול לעלות לו בחייו. כאשר תוספתן מודלק נקרע, תוכנו נשפך לחלל הבטן, וגורם לדלקת בצפק (דלקת הצפק), מצב שעלול לסכן חיים.

עם המחלות הנ"ל, כאבי גב מתחת לצלעות מופיעים בדרך כלל באזור המותני ובאזור בית החזה התחתון, אם כי במקרים מסוימים הם עלולים להקרין לגב העליון. אם הכאב ממוקם מתחת לצלעות באזור השכמות, ניתן לחשוד במחלות של מערכת הנשימה התחתונה (ברונכיטיס, דלקת ריאות, פלאוריטיס).

עם ברונכיטיס, כאבי גב מתחת לצלעות מתרחשים בדרך כלל במהלך שיעול. יחד עם זאת, קשה לומר באיזה חלק בגב הוא מורגש חזק יותר. בדלקת ריאות וברונכופניאומונית, לוקליזציה של הכאב מעידה על איזה חלק של מערכת הנשימה מושפע מהמחלה. עם נגע בצד ימין, הגב באזור השכמות וקצת נמוך יותר יכאב בצד ימין. הכאב יגבר גם עם שיעול. לעתים קרובות, כאבי גב בפתולוגיה זו הם הסימפטום היחיד, אשר מסבך את האבחנה והטיפול במחלה מסוכנת זו.

לכאבי גב מתחת לצלעות בעת שאיפה יכולים להיות סיבות שונות. תזוזה של עצמות החזה ותנועות הקיר הקדמי של חלל הבטן עלולות להגביר את הלחץ על האיבר החולה, וכתוצאה מכך להופעת (או התעצמות של כאב). עקב תזוזה של העצמות, ברגעים כאלה מתבטאת לעתים קרובות נוירלגיה בין צלעית, כאב שבו, במיוחד בחלקים האמצעיים של החזה מתחת לבלוטות החלב, דומה להתקפי אנגינה. אך יחד עם זאת, לא מופיעים תסמינים האופייניים למחלות לב: הזעה מוגברת, תחושות של חוסר אוויר, תחושות לחץ בחזה, קוצר נשימה, בחילות. בעיות נשימה מוסברות רק על ידי העובדה שבנשימה עמוקה, הכאב מתגבר (הופך חריף, פגיון), אז האדם מנסה לנשום בצורה שטחית, שאולי עדיין אין מספיק אוויר.

נוירלגיה, למרות כאבים עזים, אינה מהווה סכנה מיוחדת לחיי אדם, בשונה ממחלות לב וכלי דם וצדר. האחרון הוא פתולוגיה דלקתית ולרוב פועל כסיבוך של מחלות זיהומיות של מערכת הנשימה (דלקת ריאות). הן עם צורת דלקת רחם יבשה והן עם תפליט, כאב במהלך הנשימה הוא אחד התסמינים האופייניים למחלה, יחד עם נשימה רדודה ותכופה. כאב, המאלץ את המטופל לנקוט עמדה מאולצת, מופיע גם בעת שיעול, שיהוקים, ניסיון להישען בכיוון ההפוך מהנגע. לדוגמה, אם מוקד הדלקת ממוקם בצד ימין של הצדר, אז כאב חד בצד ימין של הגב מתרחש בעת כיפוף שמאלה.

שבירת כאב המשתקף בגב מתחת לצלע התחתונה הימנית מתרחשת לפעמים אצל נשים עם מחלות של מערכת הרבייה, למשל, עם מיקום לא תקין של הרחם או דלקת של רירית הרחם, כמו גם עם דיסמנוריאה (מחזורים כואבים), כאשר הבטן כאב יכול להקרין לגב, אבל בעוצמה פחותה. האופי הימני של הכאב המשתקף עשוי להוות עדות לתהליך דלקתי בשחלה הימנית. יחד עם זאת, כאבי הגב אינם עזים, אין להם לוקליזציה ברורה, אך אינם נעימים בכך שהם גורמים לחרדה וחרדה שרק מחמירה את המצב.

נשים בהריון מתלוננות לעיתים קרובות על כאבי גב מתחת לצלעות ובגב התחתון. בפתולוגיה של ההריון, אנחנו מדברים לרוב על כאב בצד ימין. למרות שלעתים קרובות הסיבה לכאב היא עייפות עמוד השדרה, אשר באזור המותני צריך לקבל כיפוף חזק יוצא דופן בעבר כאשר העובר גדל בתוך הרחם.

כאב בצד שמאל

בצד שמאל של עמוד השדרה בגופנו נמצאים: הלב, הריאה השמאלית כשברונכוס השמאלי משתרע ממנה, הצד השמאלי של הסרעפת, הטחול, החלק העיקרי של הקיבה והלבלב, הכליה השמאלית.

כאבים בצד שמאל של הגב מתחת לצלעות יכולים להעיד על דלקת בכליה השמאלית או על היווצרות אבנים בה, שבתנועה לאורך הצינורות רק גורמות לכאבים המקרינים לגב ולצד. אצל נשים, כאב בעוצמה נמוכה יותר הוא ציין עם דלקת של השחלה השמאלית. עם דלקת חמורה, הם משובצים בכאבים חדים בבטן.

כאבים בצד שמאל מאחור יכולים להתלונן גם על אמהות לעתיד, במיוחד בשלבים מאוחרים יותר. בשלבים המוקדמים עלול להופיע סימפטום כאב חלש זמני (מימין או משמאל) במהלך חדירת העובר לרחם ובמהלך השליה, שאינו מעיד כלל על פתולוגיה. נכון, אין להקל ראש בסימפטום כזה. לפעמים נשים מתלוננות על כאבים בהיפוכונדריום (ימין או שמאל), אשר לאחר מכן מאובחנות עם הריון חוץ רחמי. תסמינים נוספים של פתולוגיה זו הם הפרשות חומות וכאבים עזים למדי בבטן למטה בצד אחד (לוקליזציה של כאב מעידה על מיקום העובר).

בערך באותה לוקליזציה בצד שמאל יש כאבים בדלקת הלבלב. אם הדלקת מכסה לא רק את ראש הלבלב, הכאב הופך לחגורה. לרוב הם מקרינים לצד השמאלי של הגב, אך יכולים להגיע גם לימין. יחד עם זאת, למטופל קשה מאוד לקבוע היכן בדיוק כואב ואיזה אופי יש לכאב. עוצמת הכאב בדלקת לבלב כרונית קטנה, ובחריפה היא הופכת לפגיון, מהאזור האפיגסטרי יורד בהדרגה אל ההיפוכונדריום ומטה, מקיף גם את הבטן וגם את הגב. יחד עם זאת, לא נוגדי עוויתות ולא משככי כאבים עוזרים להפחית משמעותית את הכאב. תסמינים נוספים הם: בחילות, הקאות, כאבי צואה, חולשה קשה.

כאבי גב בצד שמאל מתחת לצלעות מורגשים לעתים קרובות על ידי חולים עם פתולוגיות קיבה (דלקת או כיב). באופן עקרוני, כאבי גב אינם אופייניים לגסטריטיס, במיוחד בשלב מוקדם בהתפתחות התהליך הדלקתי. בדרך כלל חולים מתלוננים על אי נוחות וכאב בבטן, גיהוקים, בחילות, צרבת. כאבי גב מצטרפים לתסמינים אלו מאוחר יותר, עם החמרות של המחלה, שרכשה מהלך כרוני. מחלות כרוניות נוטות להחליש את הגוף, ולכן אדם מפתח או מחמיר פתולוגיות אחרות. זה יכול להיות מחלות של הכליות, הכבד, כיס המרה. סביר להניח שכאב יכול להיות קשור לאיברים אלו, ולכן הם יכולים להיות בצד שמאל או בצד ימין (בהתאם למיקום האיבר החולה).

אבל דלקת קיבה מתקדמת (במיוחד עם חומציות גבוהה של מיץ קיבה) מאיימת להפוך לכיב קיבה. במקרה זה, הכאבים מתחזקים הרבה יותר, קשורים בקפדנות לצריכת מזון (כאבים רעבים וכאלה המתרחשים בעת אכילת מזון חריף) ולמצב הפסיכו-רגשי של האדם. כאב בגב הוא מקומי באזור המותני, אך יכול להקרין גם מתחת לשכמות. עוצמתם נמוכה במקצת מכאבי בטן. אבל כאשר הכיב מחורר, הכאב הופך לחגורה, פגיון, האדם לא יכול למצוא תנוחה נוחה, יש לו hematemesis, טמפרטורת הגוף עולה.

דלקת קיבה וכיבי קיבה הן מחלות שאינן יכולות להיות אסימפטומטיות לאורך זמן, ולכן סביר להניח שכאבי גב מתחת לצלעות בהיעדר תסמינים ממערכת העיכול יהיו קשורים לתהליכים דלקתיים או שוחקים וכיבים במערכת העיכול. סביר להניח, יש לחפש את הסיבה שלהם במצב של הכליות או עמוד השדרה.

כאבים בבטן העליונה מתחת לצלעות, המקרינים לגב, אופייניים גם לפתולוגיות של טחול. כאב מתרחש בדרך כלל כאשר איבר מוגדל, אשר בתורו מתרחש עם פציעות טחול, לימפומה, לוקמיה, אנמיה המוליטית, מונונוקלאוזיס זיהומיות, יתר לחץ דם כבדי, אנדוקרדיטיס, לופוס אריתמטוזוס ועוד כמה פתולוגיות. כלומר, כאבי גב עם טחול מוגדל יכולים להיות סימפטום למחלות רבות הנוגעות רק בעקיפין לאיבר זה. ואפילו קרע של הטחול, האפשרי הן בתאונה והן כתוצאה מהגדלת האיבר, ומלווה ברקמה כחולה ליד הטבור, מצריך בדיקה יסודית של הסיבות למה שקרה.

מה יכול להעיד על מחלות של הטחול, בנוסף לכאבים בגב ובבטן משמאל, המחמירים בכל תנועה? הופעת צמרמורות, חום, בחילות, הקאות יכולים להיות גם תסמינים של מחלת טחול. לפעמים חולים מציינים גירוד לא מובן בגוף.

כאב בצד שמאל מתחת לצלעות באזור השכמות ומטה אופייניים לדלקת ריאות בצד שמאל, אשר מאובחנת בתדירות נמוכה יותר מאשר בצד ימין, אך יש לה מהלך חמור יותר, בעיות בטיפול וא. סיכון גבוה לסיבוכים, כמו גם דלקת פלאוריטיס בצד שמאל ונזק לסרעפת באותו צד. כאבי גב הקשורים לפתולוגיה של דרכי הנשימה קשורים בדרך כלל לפעולות השאיפה והנשיפה. בהשראה, הכאב מתעצם, בנשיפה הוא נחלש.

כאב מהגב מתחת לצלעות בצד שמאל יכול להיות סימפטום של מחלות לב וכלי דם: אנגינה פקטוריס, מחלת לב כלילית, אוטם שריר הלב, שבץ בעמוד השדרה. עם אוטם שריר הלב, חלק מהחולים אינם חווים כאבים בחזה במיקום הרגיל, אלא מתלוננים על כאבי גב. לרוב מדובר בכאבים בין השכמות (לעיתים משמאל), שיכולים להקרין לכתף שמאל, ללסת תחתונה.

כאבים ואי נוחות בגב המתרחשים בהליכה, מתח פיזי ורגשי, ושוככים מיד לאחר מנוחה, עשויים להיות אחד התסמינים של התפתחות איסכמיה לבבית. כאב באנגינה פקטוריס ומחלת עורקים כליליים מוקל בקלות עם ניטרוגליצרין.

עם מפרצת וניתוח של אבי העורקים של הלב, מתרחש כאב בצד שמאל של בית החזה, אשר יכול להקרין לאזור המפשעתי והעורף או הגב.

עם שבץ בעמוד השדרה, כאב מאחורי הצלעות יכול להיקרא המבשר של מחלה נדירה אך מסוכנת ביותר זו, שלעתים קרובות מתברר כסיבוך של אוסטאוכונדרוזיס או פריצת דיסק (לפעמים גידול הופך לגורם לשבץ). עם החמרה של המחלה הבסיסית קשור הכאב החד בגב, בשילוב עם המתח של השרירים שלו. אם לאחר מכן אדם מתחיל להרגיש חולשה וכאבים ברגליים, ירידה ברגישותם, הפרעות בעשיית הצרכים והשתן, התרחשות של צליעה נעה בשילוב עם כאבי גב - אלו כבר תסמינים מדאיגים שמצריכים פנייה לרופא.

לוקליזציה של כאב במחלות נוירולוגיות ופתולוגיות של עמוד השדרה (אוסטאוכונדרוזיס, פריצת דיסק, ספונדיליטיס, עקמת וכו') מצביע על אזור העצב הפגוע. אבל יש לזכור שעירור יכול להיות מועבר לאורך סיב העצב. הדחיסה או הדלקת שלו הם גורמים מגרים מקומיים המגבירים את רגישות העצב, אך אות הכאב יועבר מנוירון לנוירון, ולכן הכאב יכול להקרין לצוואר, לגפיים, לפרינאום, מה שלא מאפשר לקבוע בעין בדיוק שבו העצב ניזוק.

אופי ועוצמת הכאב

לכאבי גב מתחת לצלעות יכולים להיות לא רק סיבות שונות ולוקליזציה, אלא גם שונים בעוצמתו. ברור שכאבים עזים תמיד מושכים את תשומת הלב שלנו, למרות שהם לא הופכים לעתים קרובות לסימן למחלה מסוכנת.

לדוגמה, עם מחלות נוירולוגיות, החולה חש בדרך כלל כאבים עזים, מכיוון שאנו מדברים על ההשפעה על העצבים - המבנים האחראים לתחושות שלנו. עם זאת, נוירלגיה, כמחלה של עצב דחוס, פחות מסוכנת מכיב קיבה, שבו כאבי גב הם לעתים רחוקות בעוצמה רבה, או אוטם שריר הלב, המתבטא באי נוחות בגב.

נוירלגיה ומחלות עמוד השדרה, שבהן יש לרוב כאב מתחת לצלעות, המקרין לגב, מסוכנות יותר לא בפני עצמן, אלא בסיבוכים שלהן, ולכן גם לא ניתן להשאיר אותן ליד המקרה.

בדרך כלל, מידע נוסף על הפתולוגיה ניתן לא על ידי עוצמת תסמונת הכאב, אלא על ידי טבעה. בהתחשב בסוגי הכאב, לא תמיד ניתן לאבחן מחלה ספציפית, אך ניתן לקבוע את אופי מהלך המחלה. אז, כאב כואב בגב מתחת לצלעות מדבר לרוב על תהליך דלקתי איטי. אותו כאב יכול להופיע גם עם עייפות גב, כתוצאה מעייפות שרירים ועמוד שדרה, בזמן הווסת וההריון.

כאב עמום כואב בצד שמאל מהגב מתחת לצלעות עשוי להיות מבשר לאוטם שריר הלב או תוצאה של מחלה קרדיווסקולרית נוספת המתקדמת בהדרגה. זה מתרחש גם עם עלייה בטחול, מחלות כרוניות של הקיבה, הכליות, אוסטאוכונדרוזיס ערב החמרה וכו'. אבל עם הישנות של פתולוגיות כלשהן, הכאב בדרך כלל משנה את אופיו.

אז, כאב חד בגב מתחת לצלעות יכול להיות תוצאה של neuralgia או osteochondrosis (מופיע בעת תנועה, הוא גם מתעצם ממנו), ותוצאה של החמרה של מחלות שונות של האיברים הפנימיים בעלות אופי דלקתי, מעבר אבנים דרך דרכי הכליה או המרה, התקף לב חריף, דלקת התוספתן החמרה, כיב קיבה מחורר.

כאב חד בגב מתחת לצלעות הימנית אופייני יותר לדלקת כיס מרה חריפה ולכוללית, ועם שחמת הכבד ודלקת כבד, החולה סובל מכאב עמום כואב המתרחש במהלך מאמץ גופני. עם קוליק כבד על רקע של cholelithiasis סמוי, הכאב שוב מקבל אופי דקירה חריף.

אבחון כאב בגב מתחת לצלעות מסובך על ידי העובדה שעם אותה מחלה, לכאב יכול להיות עוצמה ואופי שונה, ונוכחות הכאב המשתקף אינה מאפשרת לקבוע במדויק את מיקומו של האיבר או המבנה החולה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.