^

בריאות

כאבי גב מתחת לצלעות: סיבות, טיפול

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 03.07.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאשר אנו נתקלים בתופעה כזו כמו כאב, מסיבה כלשהי אנו תמיד מאמינים שניתן לקשר אותו רק לאותו חלק בגוף או לאיבר ספציפי הנמצא באזור לוקליזציה של תחושות כאב. רופאים שמכירים היטב מושג כמו כאב משתקף (מקרין) מסתכלים על הסימפטום בצורה מעט שונה. אז לכאבי גב מתחת לצלעות, שרובנו מקשרים עם מחלת כליות או סיאטיקה, יכולים למעשה להיות סיבות רבות אחרות. אין זה מפתיע שהרופאים מתעניינים לא רק בלוקליזציה המדויקת של הכאב, אלא גם בתסמינים אחרים, הרגלי אכילה ערב הופעת הכאב, עוצמת הפעילות הגופנית, הימצאות פציעות בעבר וכו'.

גורם ל כאבי גב מתחת לצלעות

כאשר מטופל מגיע לרופא ומתלונן על כאב מתחת לצלעות מהגב, לא כל כך קל למומחה להבין מיד מה בדיוק כואב לאדם. איפה כואב: מתחת לצלע התחתונה או מתחת לצלעות החזה מאחור, כלומר. בתוך החזה? האם מדובר בכאב שטחי הנמשך לאורך השרירים והעור, או שמא איבר גדול נמצא עמוק בפנים? איזה אופי יש לכאב: יורה, חד או כואב ומשעמם?

חשוב מאוד להבהיר את כל הנקודות הללו כדי לצמצם את מעגל הגורמים האפשריים לכאב, וייתכנו כמה מהן:

 • כל מיני פציעות גב: שברים בעצמות, ובפרט צלעות, דקירות וסדקים במקטעים האחוריים של הצלעות, חבורות (בעיקר עם המטומות), פציעות. עם שברים בצלעות, במיוחד אם הם נעקרים, שברי עצם עלולים להזיק לריאות, ואז הכאב מקבל אופי מיוחד שחולים לא תמיד יכולים לתאר במילים במדויק.
 • מחלות עמוד השדרה (פתולוגיות ניווניות: אוסטאוכונדרוזיס, פריצת דיסק, ספונדילוזיס, כמו גם מחלות זיהומיות ודלקתיות של עמוד השדרה: ספונדיליטיס, דלקת פרקים וכו').
 • בעיות נוירולוגיות. לרוב אנו מדברים על נוירלגיה בין צלעית (Thoracalgia), המופיעה כתוצאה מדחיסה או גירוי של שורשי העצבים העוברים בין הצלעות. ניתן לקחת בחשבון גורמי סיכון: מחלות בעמוד השדרה (אוסטאוכונדרוזיס, עקמת, ספונדיליטיס, דלקת ספונדיליטיס), פציעות, תנועות פתאומיות, חשיפה לטיוטות (הצטננות). לפעמים הגורם לנוירלגיה הוא מאמץ גופני גדול, שהייה ארוכה במצב לא נוח, הפרעות מטבוליות, מתח.

דחיסה קרה וממושכת של העצב עלולה להוביל לדלקת שלו, ואז מאובחנת דלקת עצבים.

 • מחלות אונקולוגיות. גידולים הממוקמים לאורך המעבר של עצבים היקפיים יכולים גם לדחוס את קצות העצבים. זה גורם לכאבים בגב מתחת לצלעות, כמו נוירלגיה. אך סרטן של האיברים הפנימיים הממוקמים בחזה ובגב התחתון יכולים להיות מלווים גם בכאב מקרין, שעוצמתו אינה תלויה בתנוחת הגוף.
 • מחלות של מערכת העיכול. כל איברי מערכת העיכול, למעט המקטעים העליונים של הוושט והמעיים, ממוקמים בחלל החזה ובאזור המותני. כאב יכול להינתן בגב עם דלקת בלבלב, מחלות כבד, קיבה, כיס מרה.
 • מחלות זיהומיות ודלקתיות של מערכת הנשימה, ליתר דיוק של דרכי הנשימה התחתונות (ברונכיטיס, דלקת ריאות, מורסה בריאות, נזק לסרעפת וכו').
 • מחלות של הכליות. זה יכול להיות גם דלקת של האיבר וגם אבנים בכליות, וכתוצאה מכך החולים סובלים מקוליק כליות.
 • מחלות לב וכלי דם. כאב מתחת לצלעות מהגב מהגב יכול להיות סימפטום של אוטם שריר הלב או שבץ בעמוד השדרה, אשר נגרם על ידי דחיסה, חסימה או קרע של כלי חוט השדרה. בגב ניתן לתת כאבים גם באנגינה פקטוריס, הדומים לאלו שבאוסטאוכונדרוזיס.
 • מחלות של הטחול. עם מחלת האיבר המסתורי הזה, שתפקודיו אינם מובנים במלואם, מתעוררים כאבים המקרינים בקלות לגב.
 • פגיעות באיברים פנימיים, בעיקר עם היווצרות המטומות בחלל הרטרופריטונאלי (לרוב מדובר בפגיעות בכבד, בכליות, בבלוטות יותרת הכליה, בטחול ובתריסריון).

אבל מה לגבי סיאטיקה, המיוחסת לרוב לכאבים חריפים בגב מתחת לצלעות? מונח זה אינו מתכוון לפתולוגיה נפרדת, אלא לתסמונת הכוללת הפרעות מוטוריות, אוטונומיות וכאב בזמן דחיסה ודלקת של שורשי חוט השדרה. במילים אחרות, מדובר בדלקת עצב בעמוד השדרה. והלוקליזציה של הכאב תלויה במיקום הקטע של חוט השדרה, שממנו יוצא שורש העצב הפגוע.

כאבי גב מתחת לצלעות אינם קשורים בהכרח למחלה כלשהי, מכיוון שישנם שרירים רבים בגב שחווים לעיתים עייפות בנאלית. אימון פעיל באדם לא מוכן או פעילות גופנית מוגזמת (סחיבת חפצים כבדים, עבודה בגינה ועוד) עלולים לעורר הופעת כאבי משיכה בלתי מובנים בגב ובגב התחתון, שנעלמים אם מאפשרים לשרירים להירגע ולנוח.

כאב של אטיולוגיה זו חולף במהירות, אבל אם היה מאמץ שרירים, למשל, עם הרמה חדה של משקולות, אז יהיה צורך במנוחה ארוכה יותר.

פתוגנזה

לכאבי גב מתחת לצלעות יכולות להיות סיבות שונות. בהתאם לגורם, גם אופי הכאב עשוי להשתנות. אם אנחנו מדברים על נזק עצבי (זה יכול להיות פצע, קרע, דחיסה או דלקת של סיב העצב), הכאב הוא בדרך כלל חריף (דקירה, ירי). אבל אם במהלך דלקת כאבים כאלה הם קבועים ונסבלים, אז נוירלגיה מאופיינת בתסמונת כאב, שעוצמתה תלויה במיקום הגוף (בנקודה הגבוהה ביותר היא הופכת לבלתי נסבלת, מגבילה את התנועה).

סיבי עצב יכולים להידחס הן על ידי רקמת העצם והן על ידי סחוס, רצועות ושרירים. לדוגמה, במיוסיטיס, הפתוגנזה של אשר קשורה לתהליכים דלקתיים ונפיחות של רקמת השריר, כאבי גב עלולים להתרחש כתוצאה מדחיסה של שורשי העצבים על ידי שרירים בצקתיים. בדחיסה ממושכת, סיב העצב עלול להתדלק (דלקת אספטית), שתלווה גם בכאב מתמיד.

עם פציעות גב, תיתכן גם קרע של סיב העצב וגם דחיסה שלו. לרוב, העצב נדחס על ידי שרירים פגומים, אשר מתנפחים כאשר חבולים. בשרירים וברקמות התת עוריות עלול להיווצר חותם אשר תחילה יש לו גוון אדום ולאחר מכן כחלחל (המטומה). חותם זה יכול גם לדחוס את העצבים הקטנים האחראים לעצבוב של אזור זה, עם הפרעות רגישות, כאב והפרעות תנועה.

גידולים בגב ובעמוד השדרה אינם תמיד דלקתיים, אך השפעתם על סיבי עצב דומה להמטומות. בנוסף לעצבים, אטמים כאלה גם דוחסים כלי דם סמוכים, מה שגורם לאיסכמיה של רקמות, כולל רקמת עצבים. זוהי הסיבה השנייה לכאב מתמשך בתהליכי טראומה וגידולים.

לעתים קרובות הסיבה לכאבי גב מתחת לצלעות היא היפרטוניות בשרירים. מוקד היפרטוניות נחשב לאזור של דלקת אספטית הנובעת מדחיסת רקמות ואיסכמיה, והמטומה. אבל הגורמים לטונוס שרירים מוגבר מקומי יכולים להיות חמורים יותר. לדוגמה, סימפטום כזה עשוי להעיד על מחלות כלי דם של המוח או חוט השדרה, פתולוגיות של מערכת העצבים המרכזית, טראומה, מחלות דה-מיילינציה כגון טרשת נפוצה. במקרה האחרון, מעטפת המיאלין של סיבי העצב נהרסת, מה שמשבש את המוליכות הביו-אלקטרית שבהם. העיכוב באות ממערכת העצבים המרכזית לגבי הרפיית השרירים מלווה במעיכה של סיבי עצב וכלי דם על ידי רקמת שריר מתוחה, וכתוצאה מכך כאבים עזים.

גושים קטנים כואבים בשרירים נקראים נקודות טריגר. כל השפעה עליהם מלווה בכאב בלתי נסבל.

לוקליזציה של כאב במקרה של נזק לאיברים פנימיים קשה מאוד לתאר במילים. אחרי הכל, הנגע (בדרך כלל דלקת) נמצא בפנים, ומה שאנחנו מרגישים בגב הוא כאב מופנה. לכל האיברים הפנימיים יש עצבנות, עבודתם מווסתת על ידי מערכת העצבים האוטונומית (אוטונומית). אבל יש להם גם קולטנים שמעבירים מידע על מצבם של איברים שונים למערכת העצבים המרכזית. עם דלקת ונפיחות של רקמות האיבר, כמו גם עם הנגעים האיסכמיים או הכיביים שלהם, אנו חשים כאב כתגובה לגירוי של מערכת העצבים. גלים מסוימים של עירור עצבים יכולים להגיע גם לגב, ולכן אנו מציינים זאת כאזור כאב, אם כי למעשה הלוקליזציה של הנגע יכולה להיות שונה לחלוטין.

כפי שאתה יכול לראות, כאב מתחת לצלעות בגב יכול להופיע הן בתגובה לדלקת של הרקמות, והן כאשר הן נפגעות. הגורם לכאב חריף יכול להיות דחיסה של העצבים וכלי הדם של הגב על ידי רקמות בריאות או פתולוגיות. כאב מאיברים פנימיים יכול להקרין גם לגב.

סימפטום כה מעורפל כמו כאבי גב מתחת לצלעות יכול להופיע בכל גיל, אך על פי הסטטיסטיקה, אנשים בגיל העבודה מתלוננים על כך לרוב. עבודה פיזית קשה ותנאי עבודה גרועים, גישה לא נכונה לספורט, טעויות תזונתיות, מחלות זיהומיות ודלקתיות הם כולם גורמי סיכון להופעת כאבים אצל צעירים.

חוסר פעילות גופנית, באופן מוזר, גם מתחיל לתפוס את מקומה כאחד הגורמים העיקריים לכאבי גב אצל צעירים. הסיבה לסטטיסטיקה כזו יכולה להיחשב כמחשוב אוניברסלי והופעת התמחויות הכרוכות בעבודה ארוכת טווח בתפקיד סטטי. יחד עם זאת, כאבי גב מופיעים גם אצל מי שעומד לאורך זמן וגם אצל מי שעובד בישיבה, כי במצב זה העומס על עמוד השדרה גדול אף יותר.

אצל קשישים, תלונות כאלה קשורות לרוב למחלות ניווניות וחוסר פעילות גופנית. אבל להיפודינמיה כאן יש סיבות אחרות. אדם זז מעט עקב כאבים ברגליים, בגב התחתון ועוד מחלות רבות שהצטברו במהלך החיים.

בילדים, כאבים בגב מתחת לצלעות יכולים להופיע עם מחלות של דרכי הנשימה התחתונות (בדרך כלל עם דלקת ריאות), דלקת חריפה של הכליות (pyelonephritis, glomerulonephritis), תפקוד לקוי של מערכת העצבים המרכזית, שלעתים קרובות היא מולדת ( מוקדי היפרטוניות בשרירים מצוינים בשיתוק מוחין, לכן, ילדים מתלוננים לעתים קרובות על כאבים בגב ובגב התחתון).

אבחון כאבי גב מתחת לצלעות

כמה פעמים שמענו על הסכנות של אבחון עצמי. אבל האם זה באמת כל כך מסוכן? אם אנחנו מדברים על העובדה שהמטופל מאבחן את עצמו באופן עצמאי ורושם טיפול, לתוצאה של יחס כזה לבריאותו יכולה להיות ההשלכות הבלתי צפויות ולעתים קרובות השליליות. אך במקרה של יחס קשוב לגופו, כאשר אדם מקשיב לרגשותיו והערותיו מתווי פניות, על מנת לעזור לאחר מכן לרופא לבצע את האבחנה הנכונה, ניתן רק לברך על אבחנה עצמית.

כאבי גב מתחת לצלעות הם סימפטום מעורפל. מאחוריו, ניתן להסתיר פתולוגיות רבות. וכדי להקל על הרופא, נוכל לספק לו מידע מדויק ככל האפשר לגבי תסמינים אלו ואחרים. במילים אחרות, הקשיבו לרגשותיכם, הבינו מה גורם לשינויים שלהם, באיזה אזור הכאב בולט ביותר ומופיע לעתים קרובות יותר מאשר באזורים אחרים.

אבחון עצמי יהיה בעל ערך רב אם יבוצע על פי תוכנית הכוללת את השאלות הבאות:

 • מה קדם להופעת תסמונת הכאב (טראומה, אכילת אוכל חריף, תנועה פתאומית וכו').
 • באיזה חלק בגוף תסמונת הכאב בולטת ביותר,
 • האם מקור הכאב ממוקם ליד פני הגוף או שהסימפטום מגיע מבפנים,
 • הכאב הוא מקומי או מתפשט לחלקים אחרים של הגוף,
 • איזה אופי יש לכאב: קבוע או התקפי, חריף או עמום וכו'.
 • האם יש תסמינים פתולוגיים אחרים,
 • באילו שיטות ותרופות השתמשו כדי להקל על הכאב לפני הפנייה לרופא, ומה הייתה תוצאת הטיפול?

עם כאב חריף בלתי נסבל, לא ניתן לבצע ניסויים טיפוליים. יתרה מכך, אם יש חשד לדלקת התוספתן, אפילו הרדמה אסורה. במצבים כאלה, עליך להתקשר בדחיפות לטיפול חירום ולסמוך באופן מלא על המקצועיות של הרופאים. הרופא יכול ללמוד על מצבים שקדמו להופעת הכאב מקרובי משפחה ועדי ראייה.

מידע על אופי הכאב והגורמים האפשריים יסייעו לרופא לנווט במהלך הבדיקה הגופנית. מידע חשוב יינתן על ידי מישוש של אזור לוקליזציית הכאב (הרופא יכול לזהות נוכחות של אטמים ברקמות, מתח של דפנות האיברים, טונוס שרירים וכו') והאזנה (האזנה, שבה העבודה של הלב ומערכת הנשימה מוערכת).

במהלך בדיקה גופנית, אם יש חשד לאוסטאוכונדרוזיס, בנוסף לאצבעות, הרופא עשוי לנקוט בהקשה (הקשה) של אזור לוקליזציית הכאב, מה שמאפשר לקבוע את אזור הפצת הכאב. בעזרת מחט נקבעת הרגישות של חלק בגוף עם תסמונת כאב.

הרופא גם מעריך את הסימטריה של צד ימין ושמאל של הגב, נוכחות של פגמים בעור עליו. הוא מתעניין בהליכת המטופל, טווחי תנועה (מוצעים תרגילים גופניים פשוטים), שינויים בעוצמת תסמונת הכאב במהלך תנועות שונות ופעולות נשימה.

המידע של הכרטיס הרפואי יכול גם להיות שימושי, מכיוון שתסמונת הכאב היא לרוב סיבוך של מחלה שכבר קיימת.

יש ערך מיוחד לאבחון מעבדתי במקרה של הופעת תסמינים לא ספציפיים, הכוללים כאבי גב מתחת לצלעות. בדיקת דם קלינית וביוכימית תאפשר לכם לגלות אם הסימפטום קשור לפתולוגיה דלקתית או אם אנחנו מדברים על שינויים דיסטרופיים הקשורים להפרעות מטבוליות. בדיקת שתן מאפשרת לך להעריך את עבודת הכליות ומערכת השתן, לזהות חול ותכלילים לא אופייניים אחרים. הניתוח של צואה והקאות נקבע בתדירות נמוכה יותר, אך יש צורך לשלול מחלות שחיקות וכיבית של מערכת העיכול. יש צורך בניתוח של כיח ונוזל פלאורלי כדי לזהות את הגורם הסיבתי למחלות של מערכת הנשימה.

אם יש חשד למחלות אונקולוגיות, נקבעת ביופסיה של הרקמות המושפעות, ולאחריה בדיקה היסטולוגית.

ברור שהצורך לרשום את כל המחקרים הללו הוא מצב נדיר ביותר. לרוב, הרופא רושם בדיקות בשילובים שונים על סמך ההיסטוריה של המטופל ותסמיניו. חלק מהבדיקות נקבעות על ידי רופא כללי, שלרוב יש לפנות אליו עם תלונות על כאבי גב. הכוונה למחקר ספציפי ניתנת על ידי מומחים בעלי התמחות גבוהה. בהתחשב בעובדה שהגורמים לכאבי גב יכולים להיות שונים, המטפל יכול להפנות את המטופל לייעוץ עם רופאים שונים: נוירולוג, כירורג, גינקולוג, גסטרואנטרולוג, רופא ריאות, קרדיולוג, אורולוג וכו'.

אבל העניין בדרך כלל אינו מוגבל לאבחון מעבדתי. אם יש חשד למחלות מערכת העיכול, נותנים למטופל מרשם אולטרסאונד של איברי הבטן ופיברוגסטרודואודנוסקופיה (FGDS - בדיקה אנדוסקופית של הקיבה והתריסריון 12, המאפשרת ביופסיה והערכת חומציות מיץ הקיבה). אם יש חשד לפתולוגיה של כליות, נקבע אולטרסאונד, למחלות כבד - אולטרסאונד ואלסטוגרפיה בכבד, אם יש חשד לדלקת תוספתן חריפה, מתבצעת בדחיפות בדיקת אולטרסאונד או רנטגן של איברי האגן, מה שמאפשר לשלול מחלות של מערכת הרבייה (במיוחד אצל נשים).

בדלקת ריאות ומחלות אחרות של מערכת הנשימה התחתונה, האינפורמטיבי ביותר הם צילומי רנטגן של הריאות, טומוגרפיה ממוחשבת או הדמיית תהודה מגנטית של בית החזה.

מצב עמוד השדרה וחוט השדרה מוערך באמצעות רדיוגרפיה, CT ו-MRI של המחלקות הרלוונטיות. בנוכחות סימפטומים של איסכמיה מתבצע מחקר של כלי דם: אנגיוגרפיה המתבצעת במסגרת מחקר רנטגן, הדמיה ממוחשבת ותהודה מגנטית, סריקה דופלקסית של כלי דם בקליברים שונים (דופלרוגרפיה אולטרסאונד).

אבחון אינסטרומנטלי מתבצע על בסיס ניתוח של התסמינים הקיימים, כאשר לרופא יש אבחון ראשוני מוכן, כלומר. כאשר המומחה החליט איזה איבר יכול להיות אחראי להופעת כאבי גב.

אבחון דיפרנציאלי

אבחון מבדל הוא ניתוח מורכב של מידע המתקבל כתוצאה ממחקרים שונים ובתהליך של איסוף אנמנזה. ניתוח כזה נחוץ כדי לקבוע אבחנה סופית.

מאחר וכאבי גב מתחת לצלעות יכולים להופיע עם מחלות שונות והלוקליזציה של הסימפטום לא תמיד מעידה על לוקליזציה של האיבר החולה, אבחון עם סימפטום כזה יכול להציב קשיים מסוימים. הרופא חייב להבדיל בבירור בין כאב באוסטאוכונדרוזיס מהתקף של אנגינה פקטוריס, החמרה של דלקת התוספתן ממחלות גינקולוגיות עם תסמינים דומים, קוליק כליות מהחמרה של דלקת הלבלב, כאבי גב במחלות של מערכת הנשימה מאוטם שריר הלב מתחיל.

למחלות אלו, השונות כל כך במהותן, יכולות להיות תסמינים דומים, ולכן חשוב מאוד לקחת בחשבון את התמונה הכוללת של המחלה, כמו גם את התוצאות של מחקרים מעבדתיים ואינסטרומנטליים שיעזרו לצמצם את מגוון האבחנות האפשריות. גם במצבים קריטיים, הרופאים מנסים לבצע את הבדיקה המקסימלית האפשרית של המטופלים על מנת לקחת בחשבון את תוצאותיה במהלך הטיפול בזמן או לאחר מתן טיפול חירום. אחרת, קיים סיכון גבוה לטעות של רופא, שעלולה לעיתים לעלות בחייו של המטופל.

טיפול כאבי גב מתחת לצלעות

כפי שכבר ציינו, לכאבי גב מתחת לצלעות יכולות להיות לוקליזציה ועוצמה שונה. באופן עקרוני, כדאי לשים לב לכאבים חלשים וקשים כאחד. אבל זה קורה שעד שלא לוחצים במיוחד, מעטים האנשים שמחפשים עצה ועזרה מרופא. וכשזה תופס כל כך חזק שקשה לנשום, אתה צריך להזמין אמבולנס.

כן, אבל לוקח זמן עד שהאמבולנס מגיע ליעדו, מה שאומר שלפני שהוא מגיע, החולה או האנשים שלידו יצטרכו לפתור לבד את בעיית הכאב החריף.

כאב עזרה ראשונה. התרופות המתאימות ביותר לשיכוך כאב הן משככי כאבים ונוגדי עוויתות. וכאן חשוב מאוד לבחור את התרופה הנכונה. אם אנחנו מדברים על כאבים בעלי אופי נוירולוגי ותקופות כואבות, תרופות נוגדות עוויתות ותרופות משולבות (אנטי עווית פלוס משכך כאבים) יהיו הרלוונטיות ביותר. נוגדי עוויתות יעילים גם בקוליק כליות או כבדי.

לא כדאי להיעזר בתרופות להרפיית שרירים ללא ידיעת רופא. מדובר בתרופות לא בטוחות, שמנת יתר שלהן עלולה לגרום לדום נשימה ולב. עם כאב הנגרם על ידי עוויתות של שרירים וכלי דם, חום עוזר היטב, אשר חייב להיות מיושם על האזור הכואב. טיפול כזה יקל במידת מה על הכאב ויאפשר לך להמתין לבואו של הרופא.

אגב, טיפול תרמי עוזר להקל על כאבים ועייפות שנגרמים מעבודה פיזית קשה. למרות שזה לא קשור לתהליכים פתולוגיים בגוף, זה מספק דקות לא נעימות פחות.

ובכל זאת חום הוא שיטה שלא ניתן ליישם בכל המקרים. עם דלקת מוגלתית, התחממות יכולה רק לסבך את המצב. הטלת חום מסוכנת ביותר על הבטן עם דלקת התוספתן. זה יכול לעורר קרע של הצפק עוד לפני הגעת ה"אמבולנס" והתפתחות של דלקת הצפק. אם יש חשד לדלקת התוספתן או הצפק, לא רצוי לחמם את הבטן כדי להקל על הכאב, או לקחת משככי כאבים המקשים על האבחנה, למעט תרופות נוגדות עוויתות שאינן משחות את התמונה הכוללת של הפתולוגיה.

כשמדובר במחלות דלקתיות, יעיל יותר להשתמש בתרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידיות, המעניקות אפקט משכך כאבים, לשיכוך כאבים. אבל כאן עלינו לקחת בחשבון את העובדה שלרובם יש השפעה מגרה חזקה על הקרום הרירי של הקיבה והמעיים. נוגדי עוויתות פועלים רך יותר, לכן, עם החמרה של דלקת קיבה או כיבי קיבה ותריסריון, הם מומלצים לשיכוך כאבים או תרופות בעלות השפעה משולבת (לדוגמה, Spazmalgon, Spasmil).

הם עוזרים להקל על הכאב בבטחה במהלך החמרות של מחלות דלקתיות וכיבית של מערכת העיכול כגון תרופות כמו "אומז" או האנלוגי שלה "אומפרזול", "אלמגל", "פוספלוגל" ותרופות אחרות בעלות פעולת סותרי חומצה ועוטפת, המועדפות משככי כאבים כלשהם. תרופות אלה לא רק מקלות על כאב, אלא גם בעלות השפעה טיפולית.

בהיעדר תרופות מתאימות, ניתן להשתמש חד פעמי באקמול או באיבופרופן, הנחשבות לתרופות עם מינימום תופעות לוואי.

במחלות לב, כל התרופות לעיל אינן מביאות את ההשפעה הרצויה. הרלוונטית ביותר עבור אנגינה פקטוריס היא נטילת טבליה אחת של ניטרוגליצרין, שבדרך כלל מפסיקה לחלוטין את ההתקף. עם אוטם שריר הלב, התרופה אינה מסירה לחלוטין את הכאב, אלא רק מקלה עליו מעט. הטבליה השנייה של "ניטרוגליצרין" יכולה להינתן רק לאחר רבע שעה, אם עד אז האמבולנס עדיין לא הגיע בזמן.

השימוש בחום באוטם שריר הלב אינו מוצדק בשום צורה, יתר על כן, אמצעי זה לעתים קרובות רק מחמיר את מצבו של החולה, מעורר מחנק. זה מספיק להושיב אדם במצב נוח או להשכיב אותו, אבל כדי שהראש יהיה גבוה יותר מהרגליים, אם אפשר, תן חומר הרגעה (Corvalol, Valocardin, Valerian) לא מקל על סימפטום הכאב, אלא מרגיע את עצבים, כתוצאה מכך הכאב אינו מורגש כל כך חריף), מספקים גישה לאוויר על ידי פתיחת כפתור הצווארון, חשיפת בית החזה וכו'.

עם כאב חריף הקשור לאוסטאוכונדרוזיס ומחלות עמוד השדרה, אפילו טיפול מקומי עוזר להקל על אי הנוחות - מריחת משחות מחממות, מסיחות את הדעת ומשכך כאבים על האזור הפגוע. במקרה זה, הגב צריך להיות מבודד בנוסף. בפנים, אתה יכול לקחת כל משכך כאבים כדי להאיץ את ההשפעה.

אתה צריך להבין שאם הגורם לכאב מתחת לצלעות מהגב הוא מחלה של האיברים הפנימיים, טיפול מקומי באזור הגב לא יעזור בשום צורה. הרי מקור הכאב נמצא עמוק בפנים, ואנו סובלים מכאב המשתקף.

בהתקשרות לאמבולנס, אנו מזכירים את תסמיני המחלה והגורמים האפשריים לה, כדאי לשאול על אותן שיטות בטוחות שיעזרו לחולה לשרוד את הכאב לפני הגעת הרופא, ולא לפעול בצורה עיוורת.

טיפול מורכב. כאבי גב מתחת לצלעות הם רק אחד מהתסמינים של מחלות רבות. יחד עם זאת, הסרת תסמונת הכאב היא רק שלב של גישה משולבת לטיפול במחלה, המאפשרת להקל על מצבו של החולה.

כאב הוא התגובה של הגוף, שבזכותה אנו לומדים על המחלה ועל הלוקליזציה האפשרית שלה. בשלב האבחון יש לזה ערך מסוים. בעתיד, זה רק מסבך את הטיפול, מתיש את המטופל, ולכן יש להסירו, ובו זמנית לבצע הליכים רפואיים. במקרה זה, בחירת ההליכים תלויה באבחון.

לא נתעכב על תכונות הטיפול במחלות שונות שכאבי גב הם אחד התסמינים להן, אלא רק נראה עד כמה הרופאים מתייחסים לתסמין זה ברצינות.

אם כאב מהגב מתחת לצלעות נגרם על ידי שינויים ניווניים בעמוד השדרה (אוסטאוכונדרוזיס), נקבע טיפול מורכב המתבצע בשני שלבים. ראשית, כאב בעמוד השדרה מסולק, ולאחר מכן הם ממשיכים לשיקום של רקמות פגועות של הדיסקים הבין חולייתיים ומניעת החמרה של המחלה. בשלב הראשון, התרופות המועדפות הן NSAIDs (לעתים קרובות פחות גלוקוקורטיקוסטרואידים בזריקות), הסחות דעת מקומיות ומשככי כאבים בצורת קרמים ומשחות. מוצע ללבוש מחוך מיוחד המפחית את העומס על עמוד השדרה, טיפול פיזיותרפי: אלקטרופורזה במשככי כאבים, אלקטרותרפיה, טיפול בלייזר, טיפול בגלי הלם, הליכים במים ותרמיים, וכן שיטות לא מסורתיות: דיקור, אקופרסורה.

בשלב השני של הטיפול מופיעים תרופות מרגיעות, מגני כונדרופוטקטורים, ויטמינים מקבוצת B וקומפלקסים של ויטמינים-מינרלים. מגוון טיפולי הפיזיותרפיה הולך ומתרחב. מכלול ההליכים כולל עיסוי, טיפול בגלי הלם, הירודותרפיה, תרגילי פיזיותרפיה.

עם סיבוכים של osteochondrosis, כאשר טיפול שמרני לא הניב תוצאות, טיפול כירורגי נקבע. האינדיקציה לכך היא היצרות של תעלת השדרה, בה עובר חוט השדרה, כתוצאה מבקע או בליטה של הדיסקים הבין חולייתיים, ספונדילוליסטזיס (עקירה של החוליות זו ביחס לזו).

הטיפול בנוירלגיה הוא מעט יותר פשוט, אך כרוך גם בגישה משולבת. בנוסף למשככי כאבים, נוגדי עוויתות וחסימת לידוקאין, נרשמים גם משככי שרירים המקלים על התכווצויות שרירים כדי להקל על הכאב. משתנים משמשים כדי להקל על נפיחות רקמות. הטיפול המקומי מתבצע עם משחות אנטי דלקתיות ותרופות המשפרות את הטרופיזם של הרקמות. חובה ליטול ויטמינים מקבוצת B, המשפיעים לטובה על מערכת העצבים.

מבין השיטות הפיזיותרפיות, נעשה שימוש באלקטרופורזה עם משככי כאבים והרדמה, אלקטרואנלגזיה טרנסגולתית, טיפול דיאדינמי, תנודות, טיפול UHF, אולטרסאונד, darsonvalization, מגנטותרפיה, טיפול בלייזר. הם גם מבצעים יישומי פרפין טיפוליים, מפגשים של בוץ, הירודו ורפלקסותרפיה.

גם הטיפול באוטם שריר הלב אינו מוגבל לפעולה כירורגית הנקראת "אנגיופלסטיקה כלילית" או "השתלת מעקף כלילית". בנוסף, מתבצע טיפול שמטרתו להעלים כאב (מתן מורפיום, שימוש בנוירולפנאלגזיה), הסרת חרדה (תרופות הרגעה), ומניעת היפוקסיה (מסכת חמצן). חובה: טיפול נגד טסיות (תכשירי חומצה אצטילסליצילית), החדרת נוגדי קרישה (הפרין), טיפול תרומבוליטי (סטרפטוקינז, אלדפלז), מינוי חוסמי בטא (מטופרולול, פרופרנולול וכו').

עם איסכמיה של הלב ואנגינה פקטוריס, טיפול דומה מבוצע, אשר מתווסף עם תרופות אנטי-הרפנטיות, גליקוזידים לבביים, תרופות נוגדות גודש, תרופות אנטי-ריתמיות.

מבין שיטות הפיזיותרפיה עבור קרדיופתיות, הישימות ביותר הן הידרובלנאותרפיה, אלקטרותרפיה, עיסוי, תרגילי פיזיותרפיה, אשר נקבעים בנפרד בתקופת ההחלמה.

שקול את הטיפול במחלות דלקתיות של דרכי הנשימה באמצעות הדוגמה של דלקת ריאות. במקרה זה, כאבי גב אינם חריפים. ולא כל חולה ישים לב לכך בהיעדר תסמינים אחרים. אבל דלקת ריאות מתרחשת לעתים קרובות בצורה סמויה, ואנו נושאים אותה על הרגליים, מה שמעורר סיבוכים מרובים. עם זאת, אדם הקשוב לעצמו ולרגשותיו עלול להיות מופרע מכאב, אשר יהווה את הסיבה לביקור אצל רופא.

דלקת ריאות היא מחלה זיהומית שעלולה להיגרם על ידי סוגים שונים של חיידקים, וירוסים ומיקרופלורה פטרייתית. ברור שבטיפול בצורות שונות של דלקת ריאות, ישמשו תרופות שונות כדי להילחם בגורם הגורם למחלה. בלי זה, לא ניתן לעצור את הדלקת בשום אופן, ותהליך דלקתי ארוך טווח יכול לשנות באופן בלתי הפיך את רקמת הריאה.

אנטיביוטיקה משמשת באופן מסורתי כדי להילחם בזיהומים חיידקיים. טיפול בדלקת ריאות של אטיולוגיה פטרייתית כרוך בשימוש בחומרים אנטי-מיקוטיים. אבל חיסול הנגיפים נחשב למשימה של האורגניזם עצמו, ותרופות אנטי-ויראליות בעלות אפקט ממריץ את מערכת החיסון יכולות לעזור לו בכך. אם נרשמים אנטיביוטיקה לזיהום לא חיידקי, אז המחלה הפכה מסובכת עקב רבייה פעילה של מיקרופלורה אופורטוניסטית על רקע ירידה בהגנות הגוף.

הדרישה העיקרית בטיפול בדלקת הריאות היא מנוחה במיטה בימים הראשונים של התקופה החריפה, אליה מתווסף משקה חם בשפע, תרופות נגד שיעול (לשיעול יבש) ותרופות ריריות ומכייח (לשיעול רטוב), מרחיבי סימפונות. לקוצר נשימה, במידת הצורך, מתקנים להורדת חום. אין כריות חימום באזור הריאות, במיוחד כשמדובר באופי החיידקי של המחלה.

נוגדי דלקת ומשככי כאבים נקבעים על ידי רופא. אבל בדרך כלל תסמין הכאב של דלקת ריאות אינו חזק כל כך, אלא מעייף בקביעות שלו.

פיזיותרפיה היא גם מרכיב בטיפול המורכב של דלקת ריאות ועשויה לכלול: UHF ואינדוקטותרפיה, טיפול בגלי דצימטר וסנטימטר, חשיפה לשדה מגנטי, טיפול באינהלציה, קרינה אולטרה סגולה ואינפרא אדום, טיפול בלייזר, אלקטרופורזה ושיטות נוספות. בתקופה החריפה ניתנת קינסיתרפיה, המשולבת לאחר מכן עם טיפול בפעילות גופנית ומונעת גודש בריאות.

לא נתעכב על טיפול במחלות של מערכת העיכול, הכבד, מערכת ההפרשה, כאשר כאבי גב מתחת לצלעות הם ביטוי לא ספציפי או אופייני למחלה. נושאים אלו נדונים בפירוט במאמרים אחרים הנושאים כמויות גדולות של מידע. יחד עם זאת, הן התרופות בהן נעשה שימוש והן הגישות לטיפול באותן מחלות עשויות להיות שונות בהתאם לאטיולוגיה של המחלה, גיל החולה והמאפיינים האישיים של האורגניזם.

תרופות

מבלי להיות מוסחת מהטיפול המורכב של מחלות שונות עם כאבי גב, נשקול כמה תרופות המסייעות להעלים אי נוחות. ברוב הפתולוגיות, אלו הם משככי כאבים, נוגדי עוויתות, NSAIDs. עם מחלות לב - העזרה הראשונה היא "ניטרוגליצרין".

משככי כאבים פופולריים שאינם נרקוטיים שניתן לרכוש ללא מרשם רופא כוללים: "חומצה אצטילסליצילית" ונגזרות חומצה סליצילית, אנלגין, אמידופירין, אקמול וכו'. לתרופות אלו יש השפעות משככות כאבים וכמה השפעות נוגדות חום, נועדו להקל על כאבים בעוצמה קלה עד בינונית. אקמול נחשב לבטוח ביותר עבור כל קטגוריות החולים.

לתרופה התקציבית הזו, שהוכחה לאורך השנים, יש היום צורות שחרור רבות, מה שהופך את השימוש בה אפילו יותר נוח ובטוח (גם עם כיבי קיבה והריון). התרופה זמינה בצורה של טבליות במינונים שונים, כמוסות, סירופים, תרחיפים, נרות לשימוש פי הטבעת.

טבליות וכמוסות לחולים מעל גיל 12 מותר ליטול מינון חד פעמי מקסימלי של 1.5 גרם, בעוד שהמינון היומי לא יעלה על 3-4 גרם. לילדים בגילאי 3-12, המקסימום היומי הוא 1-2 גרם. קח כדורים במרווח של 4 -6 שעות, ללא לעיסה, שתיית מים.

מותר להשתמש בנרות רקטליות מגיל שנה, בעוד המינון היומי מחושב כ-60 גרם לק"ג ממשקלו של הילד. עבור חולים מעל גיל 3, המינון היומי מתאים למינון הטבליות. שימו נרות באותו מרווח.

סירופ מטופל לרוב בילדים מגיל 3 חודשים עד 12 שנים, אך טיפול בחולים מבוגרים יותר מקובל למדי. לתינוקות עד גיל שנה ניתן לתת לא יותר מ-5 מ"ל סירופ, תינוקות בני 1-5 שנים יכולים להעלות את המינון ל-10 מ"ל, ילדים מתחת לגיל 12 מקבלים 10-20 מ"ל סירופ בכל פעם. המינון למתבגרים ולמטופלים בוגרים אינו עולה על 40 מ"ל סירופ. ריבוי הקבלה הוא 3-4 פעמים ביום, תוך התחשבות בעובדה ש-5 מ"ל סירופ מכילים 120 מ"ג אקמול.

התוויות נגד לנטילת התרופה הן רגישות יתר לתרופה, כמו גם מחלות קשות של הכבד והכליות עם הפרה של הפונקציונליות שלהם. נרות רקטליות אינן מומלצות למי שיש לו מחלות דלקתיות של פי הטבעת. במהלך ההריון ובמהלך ההנקה, יש להשתמש במשכך הכאבים בזהירות לאחר התייעצות עם רופא. אותו דבר ניתן לייעץ לחולים עם מחלות כבד (למינונים גבוהים יש השפעה רעילה על האיבר), כמו גם עם נפרוליטיאסיס (התרופה עלולה לעורר קוליק כליות).

ניתן לשקול תופעות לוואי של התרופה: שינויים בהרכב הדם, השפעות על מערכת העצבים המרכזית (עירור או נמנום), תסמינים ממערכת העיכול (בחילות, כאבי אפיגסטרי) ומערכת ההפרשה (מחלות מוגלתיות-דלקתיות של הכליות), תגובות אלרגיות. תסמינים חמורים הם בדרך כלל תוצאה של שימוש ממושך במשכך כאבים או מינונים גבוהים של התרופה.

הקבוצה השנייה של תרופות להקלה על כאבי גב מתחת לצלעות הן תרופות נוגדות עוויתות (תרופות המקלות על עווית שרירים וכאבים). תרופות אלו נמצאות בשימוש נרחב יותר מכיוון שהן אינן מעוותות את התמונה הכוללת של מחלות קשות.

נוגדי עוויתות ידועים כוללים: "Drotaverine", האנלוג הזר שלו "No-shpa", "Papazol", "Buscopan", "Difacil" וכו'. מעט מאוחר יותר, הופיעו תרופות משולבות על המדפים של בתי המרקחת הפועלות בו זמנית על תסמונת הכאב של אטיולוגיות שונות (Baralgin, Spazmalgon, Spazmil, Renalgan, Spasgan וכו'), מה שמאפשר להשתמש בהן גם במקרה של כאב, הסיבה לכך לא נקבעה במדויק.

לדוגמה, ניתן לרשום את התרופה "Renalgan" כתרופה נוגדת עוויתות עבור קוליק כליות וכבד, עוויתות של הקיבה והמעיים, דיסמנוריאה (תקופות כואבות). אבל יש לו גם אפקט משכך כאבים, המאפשר להשתמש בו כדי להקל על כאבים לא רק בעלי אופי ספסטי.

התרופה מיוצרת בצורת טבליות ומיועדת לטיפול בחולים מעל גיל 15. המינון היומי המרבי במקרה זה הוא 2 טבליות, ומהלך הטיפול מוגבל ל-3 ימים.

שלא כמו משככי כאבים ועוויתות רבים, לתרופה המשולבת יש רשימה הגונה של התוויות נגד. בנוסף לאי סבילות אינדיבידואלית למרכיבי התרופה, אלה כוללים: חסימת הקיבה והמעיים, טונוס מופחת של שרירי השתן וכיס המרה, מחלות כבד וכליות קשות, הפרעות מזוהות בהרכב הדם, מחלות דם., מחסור באנזים G-6-PD. לרשימה זו ניתן להוסיף גלאוקומה סגורת זווית, אסטמה של הסימפונות, התמוטטות, הפרעות קצב, טכיקרדיה, פתולוגיה של הערמונית עם הפרעה במתן שתן. התרופה אינה ניתנת עבור חשד לדלקת התוספתן או לפתולוגיה כירורגית חריפה אחרת.

לתרופה יש גם רשימה של מחלות שבהן יש להשתמש בתרופה בזהירות יתרה. כדאי גם להכיר אותה לפני נטילת התרופה או הצעתה למטופל.

בין תופעות הלוואי של התרופה, ראוי להזכיר סבירות מסוימת להחמרה של פתולוגיות במערכת העיכול, אי נוחות אפיגסטרית, הפרעות בצואה, הפרעות בקצב הלב, ירידה בלחץ הדם, שינויים בהרכב הדם, הפרעות הפיכות ובלתי הפיכות של הכליות, ירידה בראייה, תקלות בכבד (צהבת, הפטיטיס), ירידה בכמות הזיעה המופרשת, עילפון. תגובות אלרגיות ואנפילקטיות אינן נכללות.

למרות האזהרות, התרופה נסבלת היטב על ידי רוב החולים, כולל אלו שאובחנו עם מחלות במערכת העיכול.

הקבוצה השלישית של משככי כאבים היא תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות. אלו הן תרופות נגד דלקות וכאב, שעקפו מזמן את משככי הכאבים בפופולריות. למרות שזה חל בעיקר על Analgin. תרופות רבות מקבוצת משככי הכאב נכללות ברשימת ה-NSAIDs. אז "אספירין" (חומצה אצטילסליצילית) שייך לקטגוריה של NSAIDs עם פעילות אנטי דלקתית בולטת, ו"Paracetamol" - ל-NSAIDs עם אפקט אנטי דלקתי חלש. "Baralgin", שהמרכיבים הפעילים בו משככי כאבים ועוויתות, מסווגים כתרופות משולבות NSAIDs.

תרופות לא סטרואידיות המשמשות לתסמונת כאב כוללות גם איבופרופן, קטורולק, קטופרופן, דיקלופנק, מלוקסיקאם, אינדומטצין ותרופות אחרות בעלות השפעות נוגדות חום, אנטי דלקתיות ומשכך כאבים.

במקרה של כאבי גב מתחת לצלעות, היד שולחת יד אל תרופת הדיקלופנק המפורסמת בהרחבה (יתכן ותרופות NSAIDs אחרות יהיו לא פחות יעילות), הזמינה בצורת תמיסת הזרקה, טבליות, משחה וג'ל, נרות, טיפול בעיניים. פִּתָרוֹן. ואני חייב לומר שלא בכדי. לתרופה אינדיקציות רבות לשימוש, כולל מחלות דלקתיות של איברים פנימיים, מחלות עמוד השדרה ובעיות נוירולוגיות.

התרופה הניתנת להזרקה משמשת תוך שרירית לקורס בן יומיים, תוך הזרקת 75 מ"ג מהתרופה כל 12 שעות לטיפול בכאב בינוני. בהמשך, מומלץ לעבור לטיפול תרופתי דרך הפה או טיפול בנרות פי הטבעת.

טבליות לחולים מעל גיל 12 רשאיות לתת מינון מקסימלי של 150 מ"ג ליום. ילדים מתחת לגיל 7 - לא יותר מ-25 מ"ג ליום, עד גיל 12 - עד 75 גרם ליום.

אותם מינונים מייגעים להקפיד בטיפול בנרות פי הטבעת. אתה צריך לשים אותם פעמיים או שלוש פעמים ביום.

משחה וג'ל משמשים לטיפול מקומי בכאב במחלות עמוד השדרה, פציעות, כאבי שרירים ומפרקים. משחה וג'ל 1% מורחים על הגוף במינון שאינו עולה על 4 גרם. משתמשים בזהירות בג'ל במינון גבוה יותר (לא יותר מ-2 גרם למריחה). ריבוי היישום של התרופה על הגוף הוא 3-4 פעמים ביום.

לא ניתן להשתמש בתרופה בכל צורת שחרור במקרה של רגישות יתר ל-NSAIDs כלשהם והתפתחות תגובה אלרגית על רקע השימוש ב-NSAIDs בעבר. מתן תוך שרירי ומתן פומי של התרופה אינם מומלצים להחמרה של מחלות שחיקות וכיבית של מערכת העיכול, פתולוגיות דם, דימום ודימום הפרעות. אין להשתמש בטיפול בילדים מתחת לגיל 15. יש להיזהר באסתמה של הסימפונות, אנמיה, אי ספיקת לב חמורה, בצקת חמורה, יתר לחץ דם, פגיעה בתפקוד הכבד והכליות וסוכרת. צורת פי הטבעת של התרופה אסורה במחלות דלקתיות של פי הטבעת.

"Diclofenac" מאוד לא רצוי לרשום במהלך ההריון ותוך כדי הנקה.

אין להחיל צורות מקומיות של התרופה על פני הפצע, שריטות, חתכים.

תופעות הלוואי העיקריות של התרופה הן: הפרעות במערכת העיכול, הפרעות שינה, הופעת עוויתות, בצקות, הופעת טינטון, פגיעה בתחושות שמיעה, ראייה וטעם, תקלות בכליות ובמערכת הנשימה, עלייה בלחץ הדם, החמרה של פתולוגיות קרדיווסקולריות, עד לפני התקף לב, תגובות אלרגיות ועור.

כפי שאתה יכול לראות, עם מחלות לב ואוטם שריר הלב, דיקלופנק בקושי יכול להיות מומלץ על ידי רופא, ולכן אין לקחת אותו כדי להקל על כאבי גב מופנים על רקע קרדיופתיה. במקרה זה, תרופת האמבולנס היא "ניטרוגליצרין", ובעתיד נקבעים משככי כאבים נרקוטיים כדי להקל על כאבים עזים.

"ניטרוגליצרין" אינו חל על משככי כאבים. זהו מרחיב כלי דם חנקתי המווסת את טונוס כלי הדם ואת עבודת הלב, מפיץ מחדש את הלחץ בכלי הדם, מסייע להרפיית רקמת השריר של הסמפונות, מערכת העיכול, דרכי המרה ודרכי השתן. התרופה ניתנת בעיקר להקלה על התקפי אנגינה והקלה על כאבים באוטם שריר הלב (עזרה ראשונה).

התרופה משמשת בצורה של כמוסות לטיפול בחולים מבוגרים. את הטבליה מניחים מתחת ללשון ושומרים שם עד לפירוק מוחלט או להיעלמות של תסמונת הכאב. מתן חוזר של התרופה אפשרי לא לפני 5-15 דקות, בהתחשב בכך שהשפעת הטבליה הראשונה נמשכת חצי שעה. אם הכאב אינו חולף לחלוטין לאחר 2-3 טבליות, זהו סימן לאוטם שריר הלב.

התוויות נגד לשימוש בנירוגליצרין קשורות לרגישות יתר לחנקות, להלם ולכמה הפרעות קרדיווסקולריות: איסכמיה מוחית, לחץ דם נמוך וקריסה, לחץ תוך גולגולתי גבוה, שבץ, היצרות אבי העורקים. אין לתת את התרופה לבצקת ריאות בעלת אופי רעיל, כמו גם במקרה של פגיעת ראש לאחרונה.

תופעות הלוואי של התרופה נחשבות: כאבי ראש, פגיעה בחדות הראייה, התעלפות, הורדת לחץ דם, ציאנוזה או הסמקה בפנים, בחילות, הקאות, כאבים אפיגסטריים. אפשרי: החמרה של מחלת עורקים כליליים, גלי חום, הפרעות בדרכי הנשימה, טכיקרדיה, חוסר התמצאות, תגובות אלרגיות.

בחירת תרופה יעילה והכי חשוב בטוחה לכאבי גב מתחת לצלעות היא משימה חשובה ביותר. אחרי הכל, אתה צריך להקל על הכאב מבלי לפגוע בבריאות האדם ומבלי לטשטש את התמונה הכוללת של המחלה אם החולה נלקח לבית החולים לבדיקה נוספת. זה לא אומר שאתה צריך לשבת בחיבוק ידיים. אתה רק צריך להקשיב ביתר תשומת לב לגוף שלך ולקחת בחשבון את מצבו של האדם השני במקרה של עזרה ראשונה, ולא להשתמש בתרופה הראשונה שמגיעה לידיים שיכולה להקל על הכאב.

טיפול אלטרנטיבי

ניסינו לשקול כמעט את כל הגורמים האפשריים לכאבים בגב מתחת לצלעות ואפילו את הטיפול המורכב בחלקם, אך על פי הסטטיסטיקה, תסמונת הכאב של לוקליזציה כזו ב-90-95% מהמקרים מתרחשת כתוצאה מ מחלות של עמוד השדרה. רוב הביקורים אצל הרופא קשורים לאוסטאוכונדרוזיס וסיאטיקה, ואחריהם עקמת, בקע בעמוד השדרה ומיאלגיה. מחלות של האיברים הפנימיים, למעט הכליות, מלוות לרוב בכאבים בבטן ובחזה מלפנים, והקרנה של כאב בגב נחשבת דווקא לחריגה מהכלל.

הרפואה האלטרנטיבית, המבוססת על כך, מקדישה תשומת לב רבה יותר לאמצעים להקלה על כאבי גב בפתולוגיות של מערכת השרירים והשלד, בין אם מדובר בשינויים ניווניים ובין אם מדובר בתהליך דלקתי כתוצאה מהצטננות. עם זיהום (במיוחד חיידקי), תרופות אלטרנטיביות אינן יעילות, כי כדי להילחם בו, יש צורך לקחת צמחי מרפא עם האפקט המתאים במינונים גדולים. ולצמחי מרפא יעילים נגד חיידקים בדרך כלל יש רעילות ניכרת. אז מסתבר שהטיפול בזיהום עלול לגרום לשיכרון חמור.

אבל בחזרה לסימפטום כזה כמו כאבי גב מתחת לצלעות. מה מציעה הרפואה האלטרנטיבית לטיפול בה? ראשית, זוהי השפעה מקומית של תרכובות בעלות השפעות מגרים, מסיחות, מחממות ואנטי דלקתיות. להשפעה כזו אין השפעה טיפולית בולטת, אם לא משולבת עם טיפול בגוף מבפנים. עם זאת, כאמבולנס לכאבי תופת, הם מהווים תחליף ראוי למדי לתרופות בית מרקחת. אגב, הרבה משחות בית מרקחת ושפשוף לכאבי גב נעשים על בסיס מוצרים טבעיים ותמציות צמחים.

השימוש בכספים כאלה משולב עם התחממות נוספת של הנקודה הכואבת, מה שמגביר את האפקט משכך כאבים, אם כי אפילו ההתחממות עצמה יכולה להפחית את עוצמת הכאב, ולפעמים להסיר אותו לחלוטין.

הנה כמה דוגמאות לתרופות מקומיות אלטרנטיביות יעילות לאוסטאוכונדרוזיס, סיאטיקה, מיאלגיה וכמה מחלות אחרות עם כאבי גב:

 • חזרת היא צמח פופולרי עם טעם חריף שכאשר מיושם באופן מקומי, הוא גם מעצבן וגם מסיח את הדעת. לטיפול בכאב משתמשים גם בשורש וגם בעלים של הצמח (רצוי בשילוב). מכינים תרחיץ מהשורש, והעלים משמשים כמכלול. ראשית, דייסה שורש חזרת מונח על פיסת רקמה טבעית ומוחל על הגב במוקד הכאב. הדייסה מכוסה בבד ועליה מורחים בזהירות מגהץ חם המחמם את התערובת שבתוכה. טיפול כזה יכול להימשך 3-5 דקות. אבל במהלך הזמן הזה, הכאב שוכך באופן ניכר.

לאחר מכן, יש להסיר את דייסה החזרת ולמרוח עלים טריים ושטופים של הצמח על העור. הקפידו לבודד את הגב, תוך שימוש במידת האפשר בבדים העשויים מצמר טבעי. זמן החשיפה הוא בין 15 ל-30 דקות. עם כל הליך עוקב, ניתן להגדיל את משך הזמן.

 • למי שאופציה טיפולית זו נראית אכזרית, תוכלו לנסות מתכון אחר, שבו חזרת היא אחד המרכיבים של משחת הריפוי. כדי להכין אותו, אתה שוב צריך לגרר את שורש החזרת, להוסיף את אותה כמות של תפוחי אדמה גולמיים מגוררים ומעט דבש להרכב. משחה מעורבת היטב נמרחת על האזור החולה בשכבה עבה (כ-1 ס"מ) ומכוסה בסרט. שים מעל מטלית חמה.

הקומפרס גורם לעור להרגיש כאילו הוא אופה, אבל אין צורך לפחד מזה. הסר את ההרכב לאחר שעה, ולאחר מכן נגב את העור במים חמים. כמו במקרה הראשון, הליך אחד ליום מספיק.

 • צנון שחור הוא מוצר תרופתי נוסף שניתן להשתמש בו לכאבי גב. הוא משמש באותו אופן כמו שורש חזרת בצורה של דייסה, אשר מורחים על הרקמה למוקד הכאב. מלמעלה מומלץ לכסות את המבנה בסרט ולבודד. כאשר הקומפרס מתחיל להישרף בחוזקה, מסירים אותו ומנגבים את הגב במטלית לחה. הטיפול יכול להתבצע עד 2 פעמים ביום.
 • בצק הוא לא רק חומר גלם למאפים טעימים, אלא גם תרופה מצוינת לכאבי גב וגב תחתון. למטרות רפואיות מתאים יותר בצק העשוי משיפון או מקמח משולב (חיטה-שיפון). הוא עשוי ללא תוספת שמרים ונשמר חם למשך זמן מה (מחומץ). קל יותר להשתמש בבצק תלול, אך רך, המונח בשכבה עבה מאחור על גזה כפולה.

כדאי יותר לתקן קומפרס כזה על הגוף ולהשאיר אותו למשך הלילה. לפעמים מערבבים תמיסת שום לתוך הבצק. במקרה זה מופיעה תחושת צריבה, ולא מומלץ לשמור את הבצק על הגוף לאורך זמן.

כחומרי חימום משתמשים במלח שחומם מראש, חול, זרעי דובדבן בשקית פשתן, חומרים כאלה אינם מגרים את העור, אלא רק מחממים אותו, מה שנותן רגיעה ומפחית כאב. לדברים מצמר יש גם אפקט מחמם (במיוחד אם זה צמר כבשים). ניתן לייצר חגורה מבד צמר, שניתן לקבע על נקודה כואבת. היעילות של חגורה כזו מוגברת אם היא נשמרת קודם לכן במשך שעה וחצי בתמיסת מלח חמה, ולאחר מכן מיובשת. ניתן ללבוש צמר "מלוח" על הגוף במשך מספר ימים, מה שעוזר לכאב כרוני, שקשה להסירו ב-1-2 הליכים.

ניתן להקל על כאבי גב מתחת לצלעות באמצעות משחות שונות תוצרת בית ושפשוף או שימוש במוצרים פרמצבטיים מוכנים, למשל, מזור גולדן סטאר (בצורה פשוטה, כוכבית), בעל הרדמה מקומית אנטי דלקתית., מחמם, אפקט אנטיספטי, משפר את זרימת הדם ובדי trophism.

למשחת השפשוף "Pchelovit" יש גם אפקט משכך כאבים טוב, המכילה ארס דבורים (מדכא כאב, משפר את זרימת הדם, מאט את מהלך התהליכים הניווניים במפרקי עמוד השדרה), פרופוליס (חומר ביולוגי ממריץ ואנטי דלקתי מצוין ), שמנים אתריים (אשוח, רוזמרין, לבנדר בעלי השפעה אנטי דלקתית), קמפור, טרפנטין (השפעה מחממת וטרופית).

מגוון של חומרי חימום עם השפעות מגרות מקומיות (מסיח דעת), אנטי דלקתיות ומחממות יכולות להתבצע באופן עצמאי מאמצעים מאולתרים, אם אתה יודע את תכונותיהם. לדוגמה, ניתן לספק אפקט משכך כאבים הודות לשמנים האתריים של מנטה, מליסה, שומר, קמפור, מנטול, חרדל.

יש להקדיש תשומת לב מיוחדת לפלפל אדום חריף (חומר מגרה ומחמם מצוין המקל במהירות על כאבים). זה יכול לשמש כתמיסת אלכוהול (חלקים שווים של אלכוהול ופלפל כתוש מוזלפים במשך שבוע ומשמשים לשפשוף וקומפרסים, מעורבב 1: 1 עם שמן צמחי) או להוסיף למשחות שונות (קל יותר לשימוש מוכן- עשויה אבקה).

האפקט האנטי דלקתי, שבגללו מקלים על כאבים הנגרמים מנפיחות ודלקת ברקמות, הוא ג'ינג'ר (ניתן להשתמש באבקה מוכנה או דייסה משורש טרי), פרופוליס, שמנים אתריים של רוזמרין, אשוח, בודיאגה, עלי כרוב.

ניתן לקחת וזלין, חמאה או גהי, שומן חזיר, גירית כבסיס למשחה תוצרת בית. לשפשוף, אתה יכול להשתמש בתמיסות אלכוהול מוכנות, שמנים צמחיים.

מוצרים מבוססי נפט הפכו פופולריים מאוד. בהם נבחר נפט כמרכיב עזר המשפר את חדירתם של חומרים רפואיים לעומק הרקמה. לדוגמא, אנשים רבים יודעים על ההשפעה האנטי דלקתית והמשככת כאבים של סלק, אך שפשוף במיץ או בקומפרס מדיסה לא ייתן השפעה כה בולטת כמו תערובת של עוגת סלק עם נפט. הקומפוזיציה מוחלת על הנקודה הכואבת מעל הבד, מכוסה בסרט מלמעלה, קבועה ונשארת למשך הלילה. בבוקר, הכאב בדרך כלל פוחת.

דיקור סיני עוזר להקל על כאבי גב במהירות, אך לא לכולם יש ידע בנושא. תחליף לאפקט רפלקס כזה הוא המוליך Kuznetsov, שניתן לרכוש בבית מרקחת או להכין באופן עצמאי מכסי מתכת מבקבוקי זכוכית. אתה צריך לעשות חורים בכיסויים ולתפור אותם על הבד במרחק של 6-8 מ"מ. אם מוליך כזה מונח מתחת לישבן, זה עוזר להקל על מתח וכאבי גב במהלך עבודה בישיבה.

עם כאבי גב עזים, המוליך המוגמר מוחל על האזור הכואב ונלחץ למשך 40-60 שניות.

טיפול בצמחי מרפא

רפואת צמחים היא חלק בלתי נפרד מהרפואה האלטרנטיבית. בהכרת תכונות צמחי המרפא והשפעתם על הגוף, ניתן להכין מתכונים שיעזרו אם כאבי גב מתחת לצלעות נגרמים על ידי מחלות דלקתיות וניוון של הגב ועמוד השדרה, וכן במקרה של מחלות של איברים פנימיים.

אז, עם אוסטאוכונדרוזיס של עמוד השדרה, עזרה גדולה יכולה להביא:

 • פטרוזיליה. מרתח של שורש הצמח נלקח דרך הפה 2 פעמים ביום עבור כף.
 • מליסה. עלי הצמח מעורבבים בפרופורציות שוות עם קליפת תפוז, 2 כפיות. התערובת נרקחת עם 2 כוסות מים רותחים ומוחדרת למשך שעה, לאחר סינון, מוסיפים 2 כפיות להרכב החם. תמיסת דבש ולריאן. עבור קבלת פנים 1 שתו כוס חליטה אחת, מנה יומית 2 כוסות. מהלך הטיפול הוא חודש אחד.
 • מחטי אורן. 200 גרם של חומרי גלם מוזגים לתוך 1 ליטר מים רותחים, התעקש ונלקח פעמיים ביום, 1 כוס.

צמחי מרפא אלו עוזרים להפחית את הדלקת והנפיחות שמגיעות עם מחלות ניווניות. עם דלקת של רקמות העצבים והשרירים, אתה יכול לקחת עירוי של אדוניס (1 כפית של חומרי גלם יבשים לכל כוס מים רותחים, להתעקש ולקחת 1 כף 3 פעמים ביום).

שיטה פופולרית לטיפול בכאבי גב שונים באזורים הכפריים (בעיקר בסכיאטיקה) נחשבת ל"מכה" עם סרפדים. לשם כך נדרשים ענפי סרפד צעירים, הגורמים לתחושת צריבה גם במגע קל. הענפים האלה צריכים לעבור קלות על המקום הכואב.

ניתן ליטול סרפד גם דרך הפה. זה עוזר עם מחלות רבות של איברים פנימיים, משפר חסינות, מנרמל את חילוף החומרים. עלים יבשים של הצמח מתאימים גם לשימוש פנימי. 1 כף חומרי גלם צריכים לשפוך כוס מים רותחים, להתעקש ולשתות 1 כף. שלוש פעמים ביום.

עם דלקת של הכליות, כאב עוזר להקל על עירוי הבקע. רצוי להשתמש בדשא טרי (1 כפית חומרי גלם כתושים לכל כוס מים רותחים, להתעקש עד להתקרר). המוצר המוגמר הוא שיכור לא יותר מ 4 פעמים ביום, 1 כף, לא יותר, כי הצמח נחשב רעיל.

תה קמומיל, חליטה של סנט ג'ון wort, מרווה, yarrow, סרפד, מרתח של זרעי פשתן עוזר להקל על כאבים במערכת העיכול.

עבור כאבים הנגרמים על ידי מחלות לב וכלי דם, אתה יכול להשתמש במתכונים הבאים:

 • הוסף 15 טיפות תמיסת ולריאן ועוזרר לכמות קטנה של מים, הכניסו לפה, החזיקו ובלעו.
 • עירוי של מליסה (1 כף לכל 150 גרם מים רותחים) לקחת 100-110 גרם 3 פעמים ביום.
 • יש ליטול חליטת כיני עץ (2 חופנים עשבי תיבול לכל ליטר מים רותחים, להשאיר למשך 6 שעות) בדומה לחליטה של מליסה חצי שעה לפני הארוחות.
 • שמן אשוח (נמרח לתוך אזור הלב).
 • תמיסת דשא צעד לבן (אלכוהול 10 חלקים, עשבי תיבול גולמיים 1 חלק, השאר למשך שבוע במקום חשוך) קח 30 טיפות, מדוללות במים. ריבוי קליטה 3 פעמים ביום.

עבור קומפרסים לכאבי גב, אתה יכול להשתמש בעלים טריים של ברדוק וחזרת, חליטות של קמומיל, סמבוק, טימין, ולריאן סנט.

משפם זהוב צמח ביתי, אתה יכול להכין תמיסת על התכשיר הפרמצבטי "בישופית" (כ-20 חתיכות של גושי צמחים נלקחים עבור 1 כוס תכשיר נוזלי ומוחדרים למשך 2 שבועות). תמיסת זו טובה להחמרה של מחלות עמוד השדרה. זה יכול לשמש גם כשפשוף וגם כקומפרס.

ניתן לטפל בכאב בשרירי הגב כתוצאה מהצטננות עם עלי ליבנה, אשר מורחים על הגב כקומפרס. בבתי מרקחת אפשר לבקש שמן ליבנה (תרופה לניצני צמח), המשמש כחומר שפשוף לכאבי גב מתחת לצלעות.

 במצבים כאלה, שימושי גם תמיסת פרחי שן הארי, שניתן לקצור לשימוש עתידי. מכינים תרופה מצנצנת מלאה של פרחים עם תפרחת וחצי ליטר אלכוהול או וודקה. החדירו אותו למשך 1.5 שבועות, ולאחר מכן ניתן להשתמש בו כחומר אנטי דלקתי ומשכך כאבים.

הוֹמֵיאוֹפָּתִיָה

רופאים הומאופתיים גם היו תמהים מהטיפול בכאבי גב של אטיולוגיות שונות. נכון להיום, בארסנל שלהם ישנן תרופות הומיאופתיות רבות המסייעות להקל על הכאב, אך תרופות אלו נקבעות לא רק על סמך לוקליזציה של כאב ואבחון מוכן, אלא גם על כמה תכונות של הגוף של המטופל. אחרי הכל, הומאופתיה היא לא תרופה, אלא אמצעי לעורר את הכוחות הפנימיים של הגוף להילחם במחלה. ומכיוון שהגוף שלנו אינדיבידואלי, נדרשת גישה אינדיבידואלית כזו גם לבחירת התרופות ההומאופתיות.

אבל ההומאופת, חמוש במכלול של ידע, צריך להיות עוסק בבחירת תרופות יעילות. אנחנו יכולים לדבר רק על אילו תרופות הומיאופתיות ניתן לרשום לכאבי גב מתחת לצלעות.

Aconite - תרופה שנרשמת להחמרה של אוסטאוכונדרוזיס וכאבי גב בעלי אופי קר, מסייעת היטב בכאבים חריפים, קורעים באזור המותני. גופרית, כתרופה לדלקת ונפיחות של רקמות, מיועדת לעצבים צבועים (נוירלגיה).

Cocculus indicus מסייע בכאבים משתקים לראשונה בגב התחתון, בשילוב עם תסמינים כמו כאב עמום בכתפיים ובזרועות.

Natrium carbonicum נקבע לכאבי לילה בגב, הממוקמים באזור הכתף השמאלית. עם תסמינים דומים, ניתן לרשום Nux vomica, במיוחד אם מצבו של המטופל משתפר מחום, וחמור יותר מקור.

עם כאבים באזור החוליה הראשונה של החזה, ירידה במהלך ההליכה ומחמירה בישיבה, יש לציין Zincum metallicum.

Calcarea fluorica ו-Rhus toxicodendron הן תרופות שנקבעות לכאבים כרוניים בעמוד השדרה, המחמירים במאמץ פיזי ועבודה יתר, ו-Kalium carbonicum מסייע גם בכאבים בכליות, כאשר החולה חושב שרגליו עלולות להיות משותקות.

עם תחושת חום בגב התחתון, ניתן לרשום Acidum picrinicum, ועם כאבים בעמוד השדרה המקרינים לירך ולפרינאום, Dioscorea villos ו-Agaricum.

עם פגיעה טראומטית בעמוד השדרה וכאבי ירי בגב, ארניקה והיפריקום יהיו התרופות המועדפות.

מבין התרופות ההומאופתיות המורכבות לכאבי גב, כדאי לשים לב ל"צל-ת" ו"טראומיל". הראשון בפעולתו דומה ל-NSAIDs, והשפעתו של השני קרובה יותר לפעולת הקורטיקוסטרואידים. כלומר, מדובר בתרופות בעלות השפעה אנטי דלקתית מוכחת, כך שניתן לרכוש אותן אפילו בבתי מרקחת רגילים.

שקלנו בעיקר את התרופות שההומאופתים רושמים למחלות של מערכת השרירים והשלד. אבל גם כאבי גב יכולים לבוא לידי ביטוי, כלומר. נגרמת על ידי מחלות של האיברים הפנימיים. במקרה זה, רשימת הפגישות תהיה שונה לחלוטין, כי על מנת להקל על הכאב, יש צורך לטפל לא בגב, אלא במוקד המחלה, כלומר. כליות, כבד, קיבה, לבלב, לב, איברי מערכת הרבייה וכו'.

רישום תרופות בהומאופתיה, כמו ברפואה המסורתית, מבוסס על אבחנה מוקדמת, אחרת הטיפול עלול לא רק שלא להשפיע, אלא במקרים מסוימים אף להזיק למטופל.

סיבוכים ותוצאות

כאבי גב מתחת לצלעות, שאינם קשורים למאמץ גופני והריון, נחשבים על ידי הרופאים כסימפטום אפשרי למחלות שונות. יחד עם זאת, ייתכן שהסכנה אינה הסימפטום עצמו (אלא אם הכאב הוא בעוצמה כזו שאדם אינו מסוגל לסבול, כפי שקורה בפציעות ותאונות), אלא במחלות המתאפיינות בו. לכן, חשוב להבין שככל שהמחלה מתגלה מוקדם יותר, כך יהיו לה פחות השלכות שליליות והסיכון לכל מיני סיבוכים יורד.

למשל, דלקת קיבה, שבה כאבי גב מתרחשים לעיתים רחוקות ודווקא מעידה על מחלה מתקדמת, אם לא מטופלת, יכולה להפוך בקלות לכיב קיבה. כיב, בתורו, מצריך תזונה מיוחדת והליכים טיפוליים ומונעים למניעת החמרה של המחלה והתנקבות הכיב. ניקוב כיב הוא סיכון להרוויח דלקת הצפק, הנחשבת למחלה מסוכנת מאוד הדורשת טיפול חירום ולעיתים מסתיימת במותו של החולה. מסתבר שאם לא שמים לב לתסמיני דלקת הקיבה, שביניהם יתכנו כאבי גב המשנים את אופיו ועוצמתו, אפשר לעמוד בדלקת הצפק. שלא לדבר על ההשלכות שלו.

אם כאבי גב נגרמים כתוצאה מכאבי עצב, נראה כי אין סכנה גדולה לבריאות, אך עצב דחוס כל הזמן עלול להתדלק והמחלה תהפוך לדלקת עצבים. אם קודם לכן זה לא היה על נזק עצבי, זה פשוט נלחץ על ידי שרירים נפוחים, אבל עכשיו יש שינויים מעוותים ישירות ברקמות העצבים. כידוע, רקמת עצב משוקמת בקושי רב ולא תמיד. פגיעה בעצב גוררת ירידה ברגישות של אזור הגוף המועצב על ידו, פגיעה ביכולת המוטורית של שרירי הגב, וכתוצאה מכך גם תנועת הידיים קשה. ככל שהתהליך הדלקתי נמשך זמן רב יותר, כך ההשלכות שלו יהיו חמורות יותר.

אוסטאוכונדרוזיס, שכאב גב מתחת לצלעות הוא אחד התסמינים העיקריים, היא מחלה ערמומית מאוד. שינויים דיסטרופיים ברקמות הסחוס של הדיסקים הבין-חולייתיים, אם לא עושים דבר, מביאים בהדרגה לתזוזה ובליטה של הדיסקים (פריצות דיסק), קיצור עמוד השדרה, וכתוצאה מכך חוט השדרה, שנמצא בפנים. שלד העצם של עמוד השדרה, ואיברים פנימיים סובלים.

בהדרגה, המטופל מאובחן עם תפקוד לקוי של אברי האגן (תפקודי רבייה ומיניים, איברי השתן סובלים), מערכת העיכול (קודם כל סובלים מהקיבה והמעיים), לעיתים קרובות מאובחנת דלקת בעצב הסיאטי. גדילי עצם מופיעים על מקטעי עמוד השדרה, מה שמקשה על התנועה (בחלקים הצוואריים והמותניים של עמוד השדרה), לוחץ על העצבים וכלי הדם הסמוכים. עם פתולוגיה של אזור המותני, שיתוק של הגפיים התחתונות יכול להתפתח.

מיותר לציין שהתעלמות מכאבי גב כאחד התסמינים של אוטם שריר הלב או דלקת התוספתן טומנת בחובה השלכות מסכנות חיים.

לא משנה מה הגורם לכאבי גב מתחת לצלעות, חשוב מאוד לזהות אותם מוקדם ככל האפשר על מנת למנוע השלכות וסיבוכים לא נעימים ולעיתים מסכני חיים.

מניעה

כאבי גב מתחת לצלעות יכולים לגרום לכל כך הרבה סיבות שונות עד שזה עשוי להיראות כאילו זה פשוט בלתי אפשרי להגן על עצמך מפני הנגע הזה. למעשה, הכל לא כל כך נורא. יתכן שלא תמיד ניתן למנוע טרגדיה כזו כמו פגיעה בגב או באיברים פנימיים, אבל זה בהחלט אפשרי עבור כולם להפחית את הסיכון למחלות ניווניות ודלקתיות של הגב והאיברים הפנימיים.

בואו נראה אילו אמצעי מניעה יכולים לעזור לנו להימנע מכאבי גב מייגעים:

 1. הראשון הוא פעילות גופנית. מצד אחד, עומס יתר על הגב מהווה גורם סיכון לכאב. אבל מצד שני, עם הגישה הנכונה לעבודה ולספורט, אתה לא יכול לפחד מתוצאה כזו. להיפך, עבודה מתונה בבית, בעבודה, בגינה, כמו גם פעילות ספורטיבית עוזרים לשמור על הטונוס של שרירי הגב, לחזק את עמוד השדרה, מה שמפחית את הסיכון לתזוזה של החוליות.

אם אדם צריך לעבוד בעמידה או בישיבה לאורך זמן, יש צורך לבצע פריקה אקטיבית של עמוד השדרה, כולל תרגילים פשוטים: פניות הגוף, כפיפות, תנועות זרועות וכו'. נראה שזה יכול להיות טוב יותר מאשר לשכב ולהירגע, אבל מנוחה כזו יכולה לעזור להקל על הכאב, אבל לא מאמנת את הגב ולא עוזרת לו להישאר בריא. להיפך, אדם מרותק למיטה מפתח מחלות חדשות, כאבי גב ותסמינים לא נעימים אחרים.

ישנה פעילות שימושית לגב כמו שחייה, שבמהלכה כל שרירי הגב עובדים ומתאמנים. פעילות זו, בין היתר, מעניקה הנאה ותורמת להתקשות הגוף, והתנאים המודרניים מאפשרים לשחות כל השנה (במאגרים פתוחים ובריכות מסוג פתוח וסגור).

טיולים יומיים הם הזדמנות מצוינת לשאוף קצת אוויר ולמתוח את הגב. הם זמינים הן לאנשים בריאים והן לסובלים ממחלות, אך אינם מרותקים למיטה. זוהי מניעה טובה של גודש בגוף.

באשר לתרגילים לחיזוק הגב, זה יכול לכלול לא רק תרגילים לחיזוק ומתיחת שרירי הגב, אלא גם תרגילים המפתחים את לחיצת הבטן, קומפלקסים לצוואר ולגפיים ותרגילי הרפיה. אתה צריך להתמודד עם הבריאות שלך בצורה מקיפה, כי הכל בגוף קשור זה בזה.לא פלא שחלק מהמדענים מאמינים שרוב המחלות מגיעות מעמוד שדרה לא בריא, וזה מתחיל מהראש ונמתח כמעט עד פי הטבעת.

 1. הנקודה השנייה יכולה להיקרא תזונה רציונלית. בתזונה שלנו צריך להיות לא רק ויטמינים, אלא גם כמות מספקת של מינרלים הכלולים בהרכב רקמת השריר והעצם, מספקים הולכה עצבית וחילוף חומרים תקין בגוף.

מלח, לעומת זאת, לא יכול להיקרא מינרל שימושי בתזונה, הוא אינו תורם לבריאות המפרקים, ולכן אסור להתעלל בו. דבר נוסף הוא שהוא יכול לשמש כחומר חיטוי.

באשר למתחמי מינרלים, אסור להשתמש בהם ללא צורך מיוחד. עודף של מינרלים יכול להיות מסוכן בדיוק כמו המחסור בהם.

התזונה צריכה לספק את צרכי הגוף, ולא לספק את הרצונות המעוותים שלנו. אולי מזון טרי, מבושל, אפוי, מבושל ואין להם אותו טעם עשיר כמו מטוגן, מעושן, מלוח או כבוש, אבל הם הרבה יותר בריאים ובטוחים לקיבה שלנו.

אכילת מזונות כאלה, הגבלת מלח ותוספים כימיים בארוחות, הקפדה על דיאטה (צריך לאכול לפחות 3 פעמים ביום), הימנעות מחטיפי מזון מהיר ומאפים, הימנעות מאלכוהול עוזרים לשמור על בריאות מערכת העיכול, וזה מקטין את הסבירות הופעת כאבי גב הנגרמים על ידי פתולוגיות של מערכת העיכול. גישה זו לתזונה מפחיתה את הסיכון לפתח מחלות של הכבד והכליות, הלבלב וכיס המרה.

 1. מכיוון שאדם מבלה חלק משמעותי מחייו בחלום, כדאי לדאוג למיטה שלך, שתספק מנוחה טובה. וזה אפשרי רק בתנאי שהגב יהיה רגוע בצורה מיטבית. מיטה למנוחה טובה צריכה לכלול כרית מתאימה (רצוי אורטופדית), מזרון בקשיחות בינונית. רשת מעטפת אינה הבחירה הטובה ביותר לבריאות הגב.
 2. עקבים גבוהים, יציבה לקויה, אורח חיים לא בריא (חוסר פעילות גופנית והרגלים רעים), הרמה ונשיאת חפצים כבדים וגישה לא נכונה לכך (צריך להרים משקולות ממצב של כפיפה, ולא להתכופף) משפיעים לרעה על בריאות עמוד השדרה., מה שאומר שאתה צריך לשקול מחדש את הגישה שלך לרגעים אלה.

כאבי גב מתחת לצלעות אינם תמיד תוצאה של מאמץ יתר של עמוד השדרה. הופעת סימפטום כזה מעידה לעתים קרובות על בעיות מסוימות בגוף, אשר ניתן לזהות ולבטל רק על ידי רופא העובד בשיתוף פעולה הדוק עם המטופל. תשומת הלב שלנו לרגשות ולרווחה שלנו, שעוזרת לזהות את המחלה בשלב מוקדם, היא קודם כל הכרחית לנו בעצמנו, כי זו הבריאות שלנו. ורופאים נקראים לעזור לנו לשמר אותו, דבר שאי אפשר בלי רצונו של החולה עצמו.

תַחֲזִית

כאבי גב מתחת לצלעות אינם מחלה, אלא סימפטום למחלה אפשרית. אפשר לעשות כמה תחזיות לגבי מצב זה רק לאחר ביצוע אבחנה מדויקת. וגם אם מסירים את תסמונת הכאב בעזרת תכשירים פרמצבטיים או מתכונים חלופיים, אין ערובה שהמצב לא יחזור על עצמו. משככי כאבים יכולים רק להיפטר לחלוטין מכאבי המתח, בעוד שרוב המחלות שבהן כאבי גב אפשריים דורשות טיפול מורכב ארוך טווח, כך שאדם יכול לשכוח מתסמין לא נעים למשך זמן רב.

הקשים ביותר במונחים של טיפול הם כיבי קיבה, אוטם שריר הלב, מחלות אונקולוגיות, כמו גם כל פתולוגיות המתרחשות בצורה כרונית. והנקודה היא אפילו לא היעדר שיטות טיפוליות יעילות, אלא הסיכון הגבוה להישנות המחלה והצורך בהתערבויות כירורגיות חוזרות ונשנות באיברים חיוניים.

אם נשווה את הכאב בזמן עבודת יתר של הגב והתסמין הפתולוגי במחלות שונות, מתברר שבמקרה הראשון, הפרוגנוזה לטיפול חיובית כמעט ב-100 אחוז. אם הכאב מתעורר על ידי מחלה, הפרוגנוזה תהיה תלויה בגורמים שונים: אופי וחומרת המחלה, גיל החולה, המאפיינים האישיים של הגוף, הצדקת הטיפול שנקבע והגשמת הנחיות הרופא. דרישות.

לפיכך, אנו יכולים לומר כי הפרוגנוזה של כאב בעמוד השדרה ברוב המקרים היא אינדיבידואלית ויש לשקול אותה בנפרד בכל מצב ספציפי.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.