^

בריאות

A
A
A

כאב ראש על הכפפה

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הסיבה הנפוצה ביותר של כאב ראש כאשר הטיה היא סינוסיטיס (זה נקרא גם סינוסיטיס). כאשר מחלה זו כואבת את הראש באזור של שקעים, עצמות הלחיים, הלחיים, השיניים יכול לכאוב, ואת הכאב הזה הוא החמיר דווקא על ידי כיפוף. כיצד לזהות את הגורם של כאב ראש כאשר כיפוף וכיצד לטפל בו?

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

גורם ל כאב ראש על גחון

האף הראשון פוגש חיידקים פתוגניים, חודר מן הסביבה, ולכן לעתים קרובות הוא מפתחת תהליכים דלקתיים. "קרבות" מקומיים של חסינות נגד הצומח פתוגני מתרחשים, ואת המערכת החיסונית לעיתים קרובות מאבד.

סינוסיטיס (סינוסיטיס) הוא שם נפוץ לדלקת הסינוסים של הנגיף. ליתר דיוק, דלקת הסינוס המקסיאלי (סינוסיטיס), סינוס פרונטאלי (סינוסיטיס חזיתית), סינוס אתמואידי, סינוס ספנואידי (דלקת). המחלה האחרונה, sphenoiditis, הוא נדיר ביותר. ועל כל המחלות האלה, סימפטום נפוץ הוא אופייני - כאב ראש חמור על הכפפה.

trusted-source[6]

כיצד להבחין בין סינוסיטיס מיגרנה?

אם יש לך כאב ראש כאשר כיפוף, אתה צריך לגלות את הסיבה האמיתית של כאב הראש. מחקר שנערך לאחרונה מצא כי מתוך 100 אנשים שחשבו שיש להם כאבי ראש עקב סינוס כמעט 90% סבלו למעשה ממיגרנה.

עם מיגרנות, כאבי ראש יכולים גם להחמיר כאשר אתה רזה קדימה והם יכולים גם להיות מלווה גודש באף. אבל מיגרנה כאבי ראש עשויים להחמיר עקב רעש או אור ויכול להיות מלווה בחילה.

trusted-source[7], [8], [9]

מדוע התעוררה בלבול שכזה?

ראשית, הסימפטומים של סוגים שונים של כאבי ראש יש הרבה במשותף. שנית, כאבי ראש לידי ביטוי במחלות רבות, כגון, למשל, הצטננות. לאור הבלבול הזה, חשוב לקבוע את האבחנה הנכונה. למה טיפול נכון של כאב ראש בשל סינוסיטיס עלול לא להשפיע על הטיפול במחלה אחרת - ולהיפך. ללא אבחנה נכונה, הרופאים לא יכולים להקל על הכאב שלך.

מדוע מתרחשת סינוסיטיס?

כאב ראש סינוס עם הטיה עלול להיגרם על ידי עומס יתר של סינוסים ודלקת, אשר נקרא סינוסיטיס או סינוסיטיס. סינוסיטיס, בתורו, נגרמת על ידי זיהומים בדרכי הנשימה, כגון הצטננות או שפעת, אלרגיות או קדחת השחת.

חיידקים פתוגניים נכנסים לסינוסים של האף, והגוף אינו יכול לעמוד בפני השפעות הזיהום. גורם - חסינות מופחתת, היפותרמיה, אלרגיות, פעילות גבוהה של חיידקים פתוגניים.

לנשום דרך האף עם סינוס אדם לא יכול. גורמים אפשריים הם דלקת ונפיחות של רירית הגרון ועיקול מחיצת האף. הסינוס מבודד מחלל האף, אבל יש בו הרבה ריר, אשר ממלא בהדרגה את הסינוסים ואת כל הזמן בולטת. זה יוצר תנאים אידיאליים עבור רבייה של חיידקים.

ב sinuses הוא תהליך של דלקת, הפרשת מוצרים משוחררים (מוגלה). מכיוון שאין זרם של סינוסים, מוצרי הדעיכה נמצאים תחת לחץ בו והם נקלטו באופן אינטנסיבי לתוך זרם הדם, הרעלת הגוף כולו. בנוסף, לחץ מוגזם מגרה את דופן הסינוס של האף. מכאן תסמינים אופייניים, במיוחד, כאב ראש חמור כאשר כיפוף הראש.

כאב ראש עקב סינוסיטיס לעיתים קרובות מדאיג אישה במהלך ההריון. ישנם עשבי תיבול רבים תרופות כי נשים הרות ומניקות לא צריך להשתמש. התייעץ עם רופא לפני השימוש עשבי תיבול או ספקים אם אתה בהריון או breastfeeding.

מנגנון של כאב ראש לסינוס

סינוסים בריאים מאפשרים ריר להתמזג, ואוויר להסתובב דרך כל מעברי האף. כאשר הסינוסים הופכים מודלקים, אזורים אלה חסומים ריר לא יכול לנקז. כאשר הסינוסים נחסמים, הם הופכים מקום נהדר עבור חיידקים, וירוסים, פטריות להתיישב שם לגדול מהר יותר.

גורמי סיכון

 1. אלרגיה - במיוחד קדחת השחת - או אסטמה
 2. פוליפים או גידולים באף במעבר האף, שלוחות עצמות האף, גידולי האף או הפנים, העקמומיות של מחיצת האף או חך שסוע
 3. טיפוס או טיסה בגובה רב
 4. שחיה או צלילה תכופים

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14]

תסמינים כאב ראש על גחון

כאב ראש עם סינוס לעתים קרובות עמוק ביותר, פועם, הוא מתרכז מול הראש והפנים.

סינוס (כאב ראש סינוס) כאבי ראש לעיתים קרובות להתחיל ברגע שאתה קם בבוקר, הם יכולים להחמיר בשעות אחר הצהריים. כאב הראש המקסימלי יכול להיות קשה לאבחן, בשל העובדה כי הסימפטומים שלה דומים כאבי ראש של מתח ומיגרנה.

סינוס כאבי ראש בדרך כלל לגרום לתסמינים אלה.

 • לחץ וכאב באזור מסוים של הפנים או הראש (לדוגמה, בארובות)
 • הפנים הוא רגיש כאשר palpating
 • הכאב מתגבר בתנועות חדות של הראש וכופף קדימה.
 • כאב חזק וחריף יותר בבוקר, כי ריר אוספת בסינוסים כל הלילה
 • שינויים פתאומיים בטמפרטורה, כאשר אדם הולך אל הכפור מחדר חם, להחמיר את הכאב
 • כאבי ראש לעיתים קרובות מתחיל במהלך או מיד לאחר הצטננות.

תסמינים אחרים עשויים להיות קשורים עם דלקת של sinuses sinuses:

 • כאבי גרון לאחר הדלקת (Pharyngitis).
 • צהוב או ירוק פריקה לאף.
 • מעברי האף האדומים והנפוחים ( גודש באף ).
 • חום, צמרמורת - קלה עד בינונית.
 • תחושה כללית של חולשה, חולשה.
 • עייפות

אבחון כאב ראש על גחון

הרופא שלך ישאל שאלות כדי להבחין בין כאב ראש מקסימלי ממיגרנה וכאבי ראש. אם יש לך לאחרונה הצטננות, אלרגיות, או סימפטומים של סינוסיטיס, ואתה לספר על זה, זה יעזור לרופא לעשות אבחנה ברורה.

מומחה ENT יהיה בד"כ לבדוק את האף כדי לבדוק סינוסים עומס יתר ופריקה. הרופא גם לוחץ על חלקים שונים של הפנים שלך כדי לבדוק רגישות. הרופא יכול להשתמש בסינוסים באף כדי לבדוק דלקת, ואם האור לא זורח דרכם, הסינוסים שלך עלול להיות מוצף ריר.

אם הרופא חושד שיש לך סינוסיטיס כרונית, ייתכן שתצטרך צילומי רנטגן, טומוגרפיה ממוחשבת (CT) או דימות תהודה מגנטית (MRI). אם הרופא שלך חושד באלרגיות, אשר יכול לגרום סינוסיטיס, ייתכן שתצטרך מבחן אלרגיה. ייתכן שתצטרך הפניה נוספת למומחה המכונה רופא אף אוזן גרון (ENT) רופא או otolaryngologist. מומחה זה יכול לבצע אנדוסקופיה באף באמצעות סיבים אופטיים באזור בבירור לבחון את מצב הסינוסים.

trusted-source[15], [16], [17]

אמצעי זהירות

אתה חייב ללכת לחדר המיון או להתקשר לאמבולנס אם אתה נתקל במצב הבא.

 • כאב ראש פתאומי וחמור שנמשך או מחריף בתוך 24 שעות
 • כאב ראש פתאומי חמור, אשר ניתן לתאר את "הכאב הגרוע ביותר שלך", גם אם אתה תמיד היה נוטה כאבי ראש
 • כאבי ראש כרוניים או חמורים המתחילים לאחר 50 שנה
 • כאב ראש, המלווה באובדן זיכרון, בלבול, איזון שיווי משקל, שינויים בדיבור או בראייה, אובדן כוח, חוסר תחושה או עקצוצים בכל אחד מהגפיים
 • כאבי ראש מלווה חום, צוואר נוקשה, בחילה והקאות (זה עשוי להצביע על דלקת קרום המוח)
 • כאב ראש חמור בעין אחת, מלווה באדום העיניים (עשוי להצביע על גלאוקומה חריפה)

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22]

מה צריך לבדוק?

יַחַס כאב ראש על גחון

הדרך הטובה ביותר להיפטר כאב ראש סינוס, אשר מתרחשת כאשר הראש הוא מוטה, היא לטפל סינוסים מודלק. הרופא שלך עשוי לרשום אנטיביוטיקה או סטרואידים.

שינויים באורח החיים נדרשים גם, כגון שימוש במכשיר אדים או השקיה של מעברי האף במי מלח. כמה תוספים תזונתיים ועשבי תיבול יכול לעזור למנוע הצטננות ושפעת או לקצר את משך הזמן שלהם. הם יכולים להשפיע על סינוסיטיס בשילוב עם אנטיביוטיקה לטיפול בזיהום ותמיכה במערכת החיסונית.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27], [28], [29]

טיפול מקיף בכאבי ראש לסינוסים

טיפולים אלה יסייעו להפחית את הגודש הסינוסים ולהפחית כאבי ראש:

 • השתמש אדים.
 • השתמש תרסיס האף מלוחים.
 • לנשום מעל קיטור או בחדר אדים 2 - 4 פעמים ביום (למשל, יושב בחדר האמבטיה עם מקלחת חמה).
 • טיפול בהתקפי אסתמה אלרגיים.
 • שיטות אחרות שיכולות לעזור עם כאב ראש כוללים.
 • לעסות אזורים כואבים של הראש והצוואר.
 • שיטות הרפיה.

trusted-source[30], [31], [32], [33], [34], [35]

תרופות לטיפול בכאב ראש

trusted-source[36], [37], [38], [39], [40], [41]

אנטיביוטיקה

הרופא רשאי לרשום אנטיביוטיקה אם הוא חושד כי יש לך זיהום בקטריאלי. לטיפול בסינוסיטיס חריפה, ניתן לעבור טיפול אנטיביוטי למשך 10 עד 14 ימים. טיפול בדלקת סינוסיס כרונית עלול להימשך זמן רב יותר, בדרך כלל בין 3 ל -4 שבועות.

trusted-source[42], [43], [44], [45], [46], [47]

קורטיקוסטרואידים באף

תרסיסים אלה יכולים להפחית את דלקת האף ולהקל על הסימפטומים של אלרגיות הצטננות: עיטוש, גירוד ונזלת. הם יעילים ביותר בהפחתת הסימפטומים, אם כי הטיפול יכול לקחת בין כמה ימים עד שבוע לאחר תחילת השימוש שלהם.

 • Beclomethasone (Beconase)
 • Fluticasone (Flonase)
 • Mometazone (Nasonex)

trusted-source[48], [49], [50], [51], [52], [53]

אנטיהיסטמינים

אנטיהיסטמינים זמינים בצורה של תרסיסים אוראלי ואף. הם זמינים על מרשם וטיפולים אלרגיה ללא מרשם. מרשם מהיר אנטיהיסטמינים יכולים להקל על הסימפטומים - מתון עד בינוני. כולם עובדים על ידי חסימת שחרור היסטמין בגוף.

Antihistamines: diphenhydramine, chlorpheniramine (כלור Trimeton), clemastine (Tavist). אלה antihistamines הישן יכול לגרום נמנום.

Fexofenadine (אלגרה), cetrizine (Zyrtec) ו loratadine (קלריטין) הם antihistamines חדשים שאינם גורמים נמנום.

רבים decongestants מרשם זמינים גלולה או טופס ריסוס האף. הם משמשים לעתים קרובות antihistamines.

trusted-source[54], [55], [56]

אמצעי האף הפה

אלה עשויים לכלול Sudafed, Actifed, Afrin, ניאו סינפרין. חומרים מסויימים עשויים להכיל פסאודואפדרין, אשר יכול להגביר את לחץ הדם. אנשים עם לחץ דם גבוה או ערמונית מוגדלת לא צריך לקחת תרופות המכילות פסאודואפדרין.

הימנע משימוש באף מוצרים במשך יותר מ -3 ימים ברציפות, אלא אם כן מומלץ על ידי רופא. אין להשתמש בהם אם יש לך אמפיזמה או ברונכיטיס כרונית.

במחקר אחד, 82% מהחולים עם כאבי ראש סינוס הראו תגובה אלרגית משמעותית טריפטן, תרופה נפוץ לטיפול במיגרנה.

trusted-source[57], [58], [59], [60]

כירורגיה והליכים אחרים

בדלקת הכבד הסינוסיטיס, אם הטיפול שנקבע אינו יעיל, הרופא עשוי להמליץ על ניתוח אנדוסקופי, המשמש להסרת פוליפים או שלוחות עצם. הגדלת או פתיחת הסינוסים מומלץ לפעמים גם לטיפול בדלקת סינוסיטיס וצמצום כאבי ראש בעת כיפוף. למטרה זו יש גם הליך יעיל מאוד, זה נקרא ניתוח אף. זה כרוך בתהליך של הכנסת הבלונים בתוך חלל הסינוס, ולאחר מכן לנפח אותם.

כל הפעולות הנוגעות לסינוסים מבוצעות על ידי מומחה ENT.

trusted-source[61], [62], [63], [64], [65], [66]

תזונה ותוספי תזונה

כמה ספקים יכולים לעזור למנוע או לרפא כאבי ראש בשל סינוס להיות חסומים או על ידי הפחתת דלקת הסינוסים. הם יכולים גם לסייע בהגנה מפני הצטננות. מאז תוספי יכול להיות תופעות לוואי ו אינטראקציה עם תרופות אחרות, אתה צריך לקחת אותם רק תחת פיקוחו של רופא ידע.

trusted-source[67], [68], [69], [70], [71], [72], [73]

ברומליין

כמה מחקרים מראים כי bromelain, אנזים שמקורו אננס, עשוי לעזור להפחית דלקת ונפיחות של הסינוסים להקל על הסימפטומים של סינוסיטיס. עם זאת, לא כל החוקרים מקובלים פה אחד על השקפה זו.

ברומליין משולב לעתים קרובות עם quercetin, פלבנואידים - פיגמנטים ירקות. הוא נמצא פירות וירקות שניתן לקחת אנטי היסטמינים. Bromelain יכול להגביר את הסיכון לדימום, ולכן אנשים שלוקחים מדללי דם, כמו warfarin (קומדין) או Clopidogrel (Plavix), לא צריך לקחת bromelain ללא התייעצות עם רופא.

נטילת bromelain עם מעכבי ACE, אדם יכול לגרום לירידה חזקה בלחץ הדם, להגדיל את הסיכון של לחץ דם.

trusted-source[74], [75], [76], [77]

Kvertsetin

Quercetin הוא פלבנואיד, פיגמנט כי הוא אחראי על צבע של פירות וירקות שהוא מכיל. זה מעכב את ייצור ושחרור של חומר היסטמין שגורם תסמיני אלרגיה, כגון נזלת ו השמנה. קוורצטין משולב לעיתים קרובות עם ברומלין, תוסף עשוי אננס. עם זאת, אין ראיות מדויקות כי quercetin עובד היטב בבני אדם. נדרש מחקר נוסף.

אנשים מסוימים עשויים להעדיף מסיס במים צורות של quercetin, כגון hespperidin methyl chalcone (HMC) או quercetin chalcone. Quercetin מאי אינטראקציה עם תרופות מסוימות, אז להתייעץ עם הרופא שלך לפני לוקח את זה על כאבי ראש.

פרוביוטיקה (לקטובצילוס)

Probiotics, או "ידידותי" חיידקים, יכול לעזור אם אתה לוקח אנטיביוטיקה עבור סינוסיטיס. הם יכולים גם להפחית את הסיכוי לפתח אלרגיות. אנשים שיש להם מערכת החיסון מוחלשת או מי לקחת תרופות כדי לדכא את המערכת החיסונית צריך לשאול את הרופא שלהם לפני לקיחת פרוביוטיקה.

trusted-source[78], [79], [80], [81], [82], [83], [84], [85]

עשבי תיבול

השימוש עשבי תיבול היא גישה טובה לחיזוק הגוף וטיפול בכאבי ראש. עשבי תיבול, לעומת זאת, יכול לגרום לתופעות לוואי אינטראקציה שלילית עם עשבי תיבול אחרים, ספקים או תרופות. לכן, אתה צריך לקחת עשבי תיבול בזהירות, בהנחיית רופא.

כמו במצב עם ספקים, ישנם עשבי תיבול רבים שיכולים לעזור להפחית את הסיכון של כאב ראש בשל סינוסיטיס, לעזור להתמודד עם הצטננות, להגדיל את העוצמה של המערכת החיסונית שלך, או להפחית את הדלקת של הסינוסים.

בין תוספי צמחים יעיל עבור כאב ראש כאשר הטיה בשל סינוסיטיס הוא Sinupret, הרכב צמחים המכילים אלכמניות (blackberry שחור), סוס הסורר (רומקס אצטוסה), רקפת (אביב פרימולה), ורבנה האירופי (Verbena officinalis) ו גנטיאן (גנטיאנה) צהוב). על פי מחקרים, Sinupret מסייע היטב בהקלת הסימפטומים של סינוסיטיס. עשבי תיבול שהוא מכיל יעזור רזה החוצה ריר ולעזור לו לנקז מן הסינוסים, וגם מסייע לחזק את המערכת החיסונית.

צמחים אחרים שימשו באופן מסורתי לטיפול בכאבי ראש.

 • כיפה
 • פיריתרום (parthenium Tanacetum)
 • ערבה לנבוח
 • Hypericum
 • בגולניק
 • מיץ Viburnum עם דבש
 • מנטה
 • פחדן
 • מליסה
 • נשמה

אנשים שלוקחים מדללי דם או נשים בהריון או מיניקות לא צריכים לקחת עשבי תיבול אלה. אנשים אשר אלרגיים לאספירין לא צריך לקחת לנבוח ערבה. Feverfew עשוי שלילי אינטראקציה עם תרופות מרובות. אם אתם אלרגיים לאמברוזיה, אתם עשויים גם להיות אלרגיים לחום.

trusted-source[86], [87]

הומיאופתיה

הומיאופתיה יכולה להקל באופן משמעותי כאבי ראש כרוניים. מספר מחקרים בחנו את היעילות של תרופות הומיאופתיות ספציפיות. הומאופתים מקצועיים יכולים להמליץ על טיפול לכאבי ראש עקב דלקת הגת, על סמך הידע והניסיון הקליני שלהם. במחקר אחד על ההשפעה של ההומיאופתיה, מעל 80% מהמשתתפים בתוך שבועיים קיבלו שיפור משמעותי בסימפטומים לאחר נטילת תרופה הומיאופתית.

עבור תרופות מרשם, ההומיאופתים לקחת בחשבון את סוג חוקתי של אדם, מצב בריאותו, סובלנות אישית של אמצעי הטיפול. הומיאופת מנוסה מעריך את כל הגורמים הללו בעת קביעת התרופה המתאימה ביותר עבור כל אדם.

אקופונקטורה 

אמנם יש מעט מאוד מחקרים מדעיים בנושא זה, והם מראים תוצאות סותרות, כמה רופאים מאמינים כי דיקור עוזר להקל על הסימפטומים של סינוסיטיס. אקופונקטורה מתארים בדרך כלל סינוסיטיס כמו "לחות", אשר יוצרת דלקת וגודש בתוך הריריות הריריות. לחות זו מסומנת על ידי חיזוק מרידיאן הטחול ואת מרידיאן הקיבה.

תרגול הומאופתים לעיתים קרובות לבצע טיפול ניקוב ו / או ציד, שיטה שבה שריפת סטמפל מוחל על נקודות דיקור מסוימות.

trusted-source[88], [89], [90], [91], [92], [93], [94]

כירופרקטורים

למרות שאין מחקרים על השימוש כירופרקטיקה לטיפול בכאבי ראש עקב סינוסיטיס, כמה מתרגלים ממליצים שזה יכול להפחית את הכאב ולשפר את מצבם של אנשים רבים.

trusted-source[95]

הרפיה

עבור כאבי ראש של אטיולוגיה לא מוסברת, טכניקות הרפיה יכול להיות מאוד מועיל. זה נכון במיוחד אם כאבי ראש חוזרים לעתים קרובות, כמו במקרה של סינוסיטיס. תוכל לנסות את השיטות הבאות:

ביופידבק כדי לשלוט במתח השרירים

למד למדוט, לנשום עמוק או לנסות תרגילי הרפיה אחרים כגון יוגה או היפנוזה.

נסה טכניקות הדמיה מודרך (מצבים דמיוניים כדי לפתור אותם)

טיפול ראשוני בכאבי ראש להטייה

לטיפול בכאבי ראש יש בדרך כלל מטרה כפולה: אתה מטפל בכאב ראש ובד בבד מבטל את סיבות השורש שלו.

כדי להקל על הכאב והלחץ על הסינוסים כאשר יש לך סינוס, יש כמה טיפולים שאתה יכול לנסות.

trusted-source[96]

שימוש בתרופות OTC

זה פתרון ברור, וכנראה כבר ניסית אותו. אבל תרופות כגון acetaminophen (Tylenol), איבופרופן (Advil, Motrin), או naproxen נתרן (Aleve) יכול לעזור להפחית את הכאב. תמיד לקרוא את התווית ולא להשתמש בסמים אלה במשך יותר מ 10 ימים ללא התייעצות עם הרופא שלך.

נסה decongestants

תרופות אלו יכולות לעזור לפתוח סינוסים חסומים על ידי צמצום הנפיחות במעברים האף והפחתת כמות הריר. אבל בצע את ההוראות. אין להשתמש תרסיס האף decongestants במשך יותר משלושה ימים ברציפות, ולא משתמשים decongestants אוראלי במשך יותר משבעה ימים ברציפות. דוגמאות של סוכנים כאלה הם  phenylpropanolamine,  tetrizolin, indanazolin.

שמור את מעברי האף לחים

אוויר יבש יגרה את הסינוסים, שכבר סבלו. אז להשתמש אדים או רטוב אדים כדי לנקות את sinuses מן ריר. להירגע עם מגבת רטובה חמה על הפנים שלך במשך כמה דקות. נסה מלוחים לשטוף את האף לאחר תרסיס האף.

trusted-source[97]

השתמש השקיה באף (או שטיפה)

יש לשטוף את הסינוסים עם מיץ בצל, מדולל בחצי עם מים, או מים מלוחים. זה moisturizes את רירית האף ומסייע לנקות את הריר מן מעברי האף, אשר מסייע להפחית את הלחץ על הסינוסים ומפחית כאב ראש. אם מעולם לא ניסית גישה זו, לשאול את הרופא שלך לקבלת ייעוץ.

חשוב לציין כי אם אתה השקיה, שטיפה או שטיפה הסינוסים, עליך להשתמש במים מזוקקים, מים סטריליים או מבושלים בעבר כדי להמציא את הפתרון להשקיה.

הימנע מגרים.

בושם, עשן סיגריות וכמה כימיקלים יכולים להחמיר את הסימפטומים של סינוסיטיס, מעצבן את מעברי האף.

אם הטיפול בבית לא עובד או אם יש לך חום גבוה, כאב או נפיחות של הפנים או העיניים, אדמומיות סביב העיניים והלחיים, כאבי ראש קשים, בלבול או צוואר נוקשה, להתייעץ עם רופא מיד. יחד תוכל לקבוע את האבחנה הסופית ולאחר מכן להחיל את הטיפול הנכון עבור כאב ראש תוך כיפוף.

trusted-source[98], [99], [100], [101], [102]

תרופות

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.