^

בריאות

כאב בצד שמאל במהלך ההריון

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאב בצד שמאל במהלך ההריון צריך מיד להזהיר את האישה, כמו הגורם לכאב כזה יכול להיות מספר עצום של מחלות.

הבטן אינה איבר עצמאי, שלא כמו הטחול או הכבד. בבטן, כמה איברים "להסתדר" בבת אחת, כמה איברים, הפעילות של כל אחד מהם יכול להיכשל ולגרום כאב. לכן, קשה מאוד לאבחן במהירות אבחנה מדויקת, שכן ניתן לקבוע את מקור הכאב רק לאחר ביצוע לימודי אבחון ועריכת בדיקות מסוימות. אם הכאב חודר בצד שמאל במהלך ההריון התרחש פתאום ולא נעצר במשך חצי שעה, אתה צריך מיד לקרוא "אמבולנס" או מרכז רפואי לקבלת ייעוץ רפואי.

הבטן יכולה להיות מחולקת באופן מותנה ל 4 חלקים, או 4 רבעים, או 4 מקטעים. הם נקראים: הרביע העליון הימני, הרביע הימני התחתון, הרביע השמאלי העליון, הרביע השמאלי התחתון. בכל אחד מהקטעים הללו יש איברים מסוימים. פעילות מופרת של אף אחד מהם יכול לעורר כאב בצד שמאל במהלך ההריון.

trusted-source[1], [2], [3]

מה יכול לגרום לכאב בצד שמאל במהלך ההריון?

הבטן השמאלית העליונה מכילה את החלק השמאלי של הסרעפת, הלבלב, הטחול, לולאות המעיים וכמובן את הבטן.

הטחול מבצע תפקיד חשוב - הוא מסיר את "מיושן" של תאי הדם האדומים שלו מן הדם. לכידת תאי דם אדומים, הטחול הורס אותם, ולאחר מכן שרידי תאי דם אדומים נכנסים למח העצם, שם נוצרים "כדורים" חדשים.

כל מחלה גורמת לעלייה בכמוסה של הטחול, אשר, כמובן, מלווה בכאב. כדי לקבוע את הסיבות שהובילו למצב הקיים, אתה צריך לראות רופא.

מקור נוסף של כאב בצד שמאל במהלך ההריון יכול להפוך את הבטן. גירוי מסוים שמקבל על רירית הקיבה מעורר דלקת של האורגן (דלקת גסטריטיס קלה) או דיספפסיה תפקודית, וגורמים אלה, בתגובה, מגיבים עם תסמונת כאב כואבת. "לוויה" של כאב עשויה להקיא, בחילות. כמו כן, הגורמים לכאב הם לעיתים קרובות סרטן וכיבים בקיבה. ביצוע מחקר, לשים אבחנה מסוימת ולהמליץ על טיפול זמין רק לרופא.

שברים הסרעפת יכול גם לעורר את המראה של כאב בצד שמאל במהלך ההריון. האבחנה של "שבר הסרעפת" נעשית אם הבטן מחלל הבטן נכנסה לחלל בית החזה דרך צמצם מסוים בסרעפת.

הלבלב ממוקם בבטן השמאלית העליונה. במקרה של דלקת באיבר זה, אישה עלולה לחוש כאב בחלקי הבטן האמצעיים, השמאלניים או הימניים. דלקת של הלבלב (בלוטה) ואחריו מקיאה, בחילות, טמפרטורת גוף גבוהה ולעתים קרובות אצל אנשים שסובלים התמכרויות (אלכוהול, טבק) נטילת תרופות הורמונליות, סוכרת.

הכאב בצד שמאל במהלך ההיריון, בחלקו העליון, יכול להופיע בשל שינויים בהדרגה בשל הגדלת גודל של מעי העובר. כתוצאה מכך, מזון עובר דרך המעיים בצורה אחידה, אשר כרוך תחושות לא נעימות, משעממות, כואבות.

הכאב המתרחש בחלק השמאלי התחתון של הבטן יכול להתעורר עקב הגוברת והלחץ על איברים הרחם הסמוך.

בין היתר, כאב בצד שמאל במהלך ההריון (בשלבים הראשונים) יכול להיחשב סימן של הריון חוץ רחמי. בכל מקרה, אתה לא יכול להיפטר מכאב עצמך, אבל אתה צריך, להיפך, בהקדם האפשרי כדי ליצור קשר עם הרופא שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.