^

בריאות

כאב בחזה בעת האכלה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאבים בחזה במהלך האכלה היא בעיה נפוצה עבור אמהות צעירות וחסרות ניסיון. הסיבות לכך יכולות להיות שונות מאוד - מתנוחת האכלה לא נוחה, אשר צריכה להשתנות, למחלות שד שונות. חשוב לקבוע מדוע יש כאב בחזה בעת האכלה, כך אמא והתינוק יכול להרגיש בנוח. קרא עוד על זה.

trusted-source[1], [2], [3]

מצב לא נוח בהנקה

לעתים קרובות אמהות על ידי חוסר ניסיון לקחת את המיקום הלא נכון בעת האכלה התינוק, כך שהם חווים כאבים בחזה. כדי למנוע זאת, יש צורך במהלך האכלה לנסות תנוחות שונות - שלהם ואת הילד. הנה כמה טיפים לנוחות של תנוחות בעת האכלה

 • ודא כי הגב שלך יש תמיכה טובה בצורת משענת גב של כורסה או כיסא, או ראש המיטה. זה יכול להקל על כאבים בחזה בעת האכלה
 • על ראשו של הילד לשכב על זרועו האימהית
 • הבטן של התינוק צריך להיות מול הבטן של האם. פניו וברכיו צריכים להיות מכוונים אל חזה אמו.
 • אצבעות האם, התומכות בשד במהלך האכלה, אינן אמורות למנוע מהתינוק למצוץ.
 • הפה של התינוק במהלך האכלה צריך להיות פתח נרחב - זה צריך לתפוס את השד היטב.
 • הילד חייב לתפוס את הפטמה כולה ואת רוב האראולה עם הפה.

קושי בתפוקת החלב

לאמהות צעירות יש לעיתים קרובות קושי בתפוקת חלב. ואז הילד מנסה למצוץ את החלב במאמץ, אשר מחמיר את הכאב בחזה במהלך האכלה. כאשר זרימת החלב מן השדיים קשה, האם הצעירה יכולה לחוש כאב או עקצוץ בחזה, כמו גם את הכובד שבתוכה. אל תדאג - הגוף שלך צריך להתרגל לעובדה כי הילד מוצץ את חזהו. אתה רק צריך לבטא את החלב אך ורק על ידי השעון או להשתמש משאבת השד. זוהי תרופה טובה לכאב בחזה בעת האכלה.

trusted-source[4], [5], [6]

יותר מדי זרימת חלב

זה טוב מאוד כשאמא הצעירה יש הרבה חלב. אבל זה יכול לגרום לכאב בחזה בעת האכלה. חזה מתוך כמות גדולה של חלב swells, ואז התינוק קשה מאוד להאכיל. כדי למנוע בעיה זו, חשוב לעשות כמה דברים שימושיים.

 • אקספרס חלב רק על ידי השעון
 • אין לשתות הרבה נוזלים חמים או חמים במהלך היום
 • אין לאכול מזון שמרים - זה מגביר את זרימת החלב (להימנע לחם לבן, בירה)
 • במהלך האכלה, אתה יכול להביע חלק מהחלב, ואז לתת קצת חלב לתינוק. אם יותר מדי חלב, ואת הילד שובב, לזרוק חזהו, או חנק, לשים ליד מטלית או צנצנת למזוג אותו החלב עוד טפטוף לא דק, נוח עבור מוצץ ילד.
 • נסו לא ללחוץ את האצבעות על החזה במהלך האכלה, כי זה יכול להגביר את זרימת החלב ולהוביל לכאב בזמן האכלה.

שטוח או פטמות קטנות

צורת החזה חשובה גם בהנקה. אם האם יש פטמות שטוחות או קטנות מדי, התינוק עלול להיות לא נוח למצוץ, וזה מגביר את הלחץ על החזה. יש כאב בחזה בעת הנקה.

זה הכרחי כי הרופא או האחות בבית החולים ליולדות להראות כיצד להרחיב את הפטמות עם האצבעות לפני האכלה (יש להם את המאפיין של הגדלת). זה נקרא גירוי של הפטמות. הפטמות צריכות להישלח לפיו של הילד בזווית הנכונה - ואז הוא יכול לתפוס אותן לגמרי ולא לגרום לאי-נוחות וכאב אצל האם. אם הילד מלא, אנרגטי ופעיל, הוא בקלות לשלוף את הפטמה שלך ללא עזרה מהצד שלך. בפטמות בגודל קטן אפשר להשתמש במשאבת השד - זה יעזור להם לצאת. שיטה טובה להיפטר כאבים בחזה בזמן האכלה.

trusted-source[7], [8]

שדיים גדולים מדי ופטמות גדולות

הקצה השני, הנוגע לצורת השד, הוא פטמות גדולות מדי וגודל השד. בגלל תכונה פיזיולוגית זו, האם עלולה לסבול אפילו יותר מאשר בגלל שד קטן. שדיים גדולים מלאים חלב, כבד יכול להיות כואב מאוד בעת האכלה. כל מיני דלקת ושד מהפטמות מתרחשות לעיתים קרובות יותר אצל נשים עם שדיים גדולים או פטמות גדולות.

בצע את הטיפים וההאכלה לא יהפוך לעינויים בשבילך בגלל כאבים בחזה.

 • ודא כי היציבה שלך כאשר האכלה נוח והגב שלך יש תמיכה טובה. אם התינוק לא מחזיק את השד כראוי (יותר מדי), זה יפגע באמא. היא תסבול nagrubaniya ודלקת של הפטמות, דלקת השדים. לכן, בעת האכלה, ודא כי אתה נוח לשבת.
 • אמא עם חזה גדול לפעמים קל יותר לשקר במהלך האכלה מאשר לשבת.
 • מגבת רול מגולגל ניתן לשים מתחת למרפק, כך הילד לא היה קשה לשמור בזמן ההנקה.
 • אין לעסות את השדיים שלך יותר מדי לפני ובמהלך האכלה, כי זה מגביר את זרימת החלב. יש כאב בחזה בעת האכלה.
 • שמור על האכלה של החזה בידיים, אך ודא שהאצבעות שלך לא נוגעות באראולה - זה יכול למנוע מהתינוק למצוץ, וזה יגביר את הלחץ על החזה. החזה צריך להיות נתמך מלמטה, בזהירות רבה.
 • בעת השימוש ביניקה, ודאו שהיא מחוברת כנדרש. כמו כן, ודא שיש לך הרים את משאבת השד של הצורה הרצויה וגודל.

trusted-source[9], [10]

תסמונת ריינו

התופעות של תסמונת ריינו יכולות להיות מחוסלות ומתכווצות את הגפיים. במיוחד, blanching ו תפקוד של הפטמות. עכשיו זו בעיה שכיחה של הנקה, אשר משפיע על עד 20% מכלל הנשים בגיל הפוריות.

תסמונת Reynaud אינה נגרמת על ידי הנקה, אלא על ידי עוויתות של העורקים המספקים דם לפטמות, מה שמביא לצמצום של זרימת הדם, חוסר תחושה, צריבה וכאב בחזה. העור באזור אובדן אספקת הדם הופך כחול, ולאחר מכן משנה צבע אדמדם. תסמונת Raynaud קורה בדרך כלל בגלל שינוי של מים חמים או קרים או טמפרטורות אוויר, וגם כאשר אישה חווה מתח נפשי. מה לעשות עם המחלה הזאת? כיצד להפחית כאבים בחזה?

 • נסה להיות פחות עצבני - זה מקטין את הסבירות של הביטוי של תסמונת Raynaud
 • הימנע משינויים בטמפרטורה
 • הימנע לוקח משקאות אלכוהוליים - זה מחמיר את מהלך המחלה
 • לחסל קפאין מן הדיאטה - זה יכול להגדיל את הסיכון של תסמונת Raynaud
 • חוסמי בטא ומניעת הריון יכולים לשפר את כאבי החזה בתסמונת ריינו - נמנעים מלקחת אותם, להשתמש באמצעי מניעה אחרים
 • לבצע אירובי Cardio תרגילים - הם יכולים להקל על כאבים בחזה הסימפטומים של המחלה
 • קח ויטמין B6. זה יהיה מספיק 150-200 מ"ג פעם ביום במשך ארבעה ימים, ולאחר מכן 25 מ"ג / יום פעם ביום כדי להקל על כאבים בחזה הנובעת תסמונת Raynaud
 • לשתות הרבה נוזלים כדי למנוע התייבשות, אשר יכול להוביל לרמות דם נמוכות יותר בכלי הדם וכאב בחזה בזמן האכלה

מורסה של השד

שרירי החזה הם גוש מכאיב ברקמת השד. זוהי אחת הבעיות החמורות ביותר של breastfeeding, אשר מתרחשת די נדיר ב 6% של אמהות הסובלים דלקת השדים.

שרירי החזה יכולים להתרחש אם אתה מודאג לגבי זיהומי שד (דלקת השדים) במשך זמן מה. הגוף של האם ינסה להיפטר מהזיהום, ויוצר גוש קשה של רקמות באזור הנגוע של השד, וכמות גדולה של חלב בחזה רק תחריף את התהליך. חיידקים ניזונים מחלב, כך שהם יתרבו, והתהליך, אם לא יופסק על ידי טיפול נאות, יהפוך להיות יותר ויותר מחמיר. כתוצאה מכך, השדיים הנפוחים ביותר של אמא, היא יכולה להיות צוננת, הטמפרטורה עולה. סימנים אלה עשויים להידמות לשפעת. מה עלי לעשות?

 • קודם כל, אתה צריך בזהירות לטפל פטמות, סיכה אותם עם שמן זית וביסודיות לשטוף אחרי כל האכלה ואחרי זה. זה ימנע את פיצוח של הפטמות, שבגלל זה מורסה מתרחשת.
 • עצור באמצעות קורטיקוסטרואידים, אשר יכול להיות הגורם של המורסה.
 • הפסקת עישון - דבקות בטבק עלולה להגביר את הסיכון לחלות בבטן.
 • לעסות את השד חלב להביע בזמן כדי למנוע התרחשות של מורסה הגורמת לכאב בחזה במהלך האכלה.
 • עם החמרה של המורסה, אתה צריך לראות רופא אשר ירשום אנטיביוטיקה לטיפול.
 • אל תצא לבושה רע כדי לא להצטנן. זה יהיה להקל על הכאב בחזה בעת האכלה.

trusted-source[11], [12], [13], [14]

מניעת כאבים בחזה במהלך האכלה

כדי למנוע כאב בחזה במהלך האכלה, האם חייבת לעקוב אחר כללים פשוטים. זה יעזור למנוע בעיות רבות עבור אותה ואת הילד.

קודם כל, לשים לב להיגיינה של השד. לא ניתן לשטוף לעיתים קרובות את השדיים בסבון או בג'ל, מכיוון שהם מגזימים את רקמת הפטמה העדינה, ויכולים לפתח סדקים הגורמים כאב בעת האכילה. לאחר שטיפת הפטמה יש לנגב ביסודיות, כדי לא לרכך אותו יותר מאשר הניח. אם הפטמה רטובה לעיתים קרובות, היא תהפוך לפגיעה יותר בחיכוך ובשחיקה.

אתה צריך לקנות חזייה תומכת מיוחדת עבור אמהות מיניקות. זה לא צריך להיות הדוק (עכשיו כל בראס כי היית לבוש לפני ההריון, אתה חזק, הם חייבים בהכרח להיות מוחלף על ידי אלה יותר מתאים). החזייה צריכה להיות נקייה כדי למנוע זיהומים שיכולים בקלות להכפיל בסביבה לחה (לעתים קרובות חלב נוטף הפטמות).

כאשר הילד אכל, אתה צריך לנקות את הפטמה מהפה שלו בצורה חלקה. אם אתה מושך אותו בחדות, את הפטמה יכול להיות פגום. ואז השד בעת האכלה יפגע באשמתך. אם הילד אינו משחרר את הפטמה, לחץ בעדינות את אפו בקצות אצבעותיו והחזיק אותו למשך מספר שניות. הילד יפתח את פיו, והפטמה תהיה מיד חופשית.

אם יש לך כאב בחזה בעת האכלה, בכל מקרה לא לסבול את זה. זה ישפיע לרעה על הבריאות שלך ואת מצב הילד. הקפד להתייעץ עם רופא לבדיקה. אולי, הכאב הזה קשור למחלות קשות, שבמהלכן יש לעצור בזמן.

כאב בחזה במהלך האכלה יכול להתעורר מסיבות די נפוץ - פשוט כי אין לאמא מידע על איך להאכיל את התינוק כראוי. אל תתבייש לראות רופא בבית החולים, גינקולוג במרפאה או במונקולוג, כך שהוא יראה לך איך להיניק כראוי ולטפל בבלוטות החלב. זה יחסוך ממך את הקשיים עם הבריאות שלך, אשר לגרום לכאב בחזה במהלך האכלה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.