^

בריאות

כאב בגשר האף

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאב בגשר האף יכול להתרחש ממספר סיבות. אם האפשרות של השלכות טראומטיות נשללת ואת השלמות של הרקמות לא מופרע, את הגורמים הבאים יש לקחת בחשבון. 

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

מחלות הגורמות כאב בגשר האף

כאב חזק וחד יכול להצביע על תהליך דלקתי בסינוסים האף. במקרה של כאב במקרה זה מוביל לחסימת הפרשות ריריות, וכתוצאה מכך תהליך דלקתיות. במקרה זה, הכאב יכול להקרין את המקדשים, את החלק האחורי של הראש, את הראש, ייתכן שיש תחושה לא נוחה באזור העין.

trusted-source[6], [7], [8]

סינוסיטיס כרונית

סיבה נפוצה הגורמת כאב בגשר האף היא סינוסיטיס כרונית. יחד עם זאת יש קושי בנשימה האף, גודש באף, פריקה רירית או שופע, כאבי ראש, חולשה כללית. ככלל, הכאב הזה מתגבר מאוחר יותר בערב.

כתוצאה מסינוסיטיס, דלקת המעי הגס יכולה גם להתפתח. בחלקים האחוריים של רירית האף יש דלקת בסינוסים של הפאנאזה. הסימפטום העיקרי של דלקת העצם הוא כאבי ראש מתמשכים, כאבים בגשר האף, אף מחניק, חום, תחושת חולשה וחולשה. טיפול במחלה כזו יכול להיות prescribed רק על ידי otorhinolaryngologist מנוסה. זה עשוי לכלול שטיפה, שימוש בסמים vasoconstrictor, קורס של אנטיביוטיקה. ורק אם המחלה מתחילה, היא עלולה לאיים בהתערבות כירורגית. 

עבור מניעת סינוסיטיס צריך, בראש ובראשונה, להגביר את חסינות הגוף על מנת למנוע מחלות catarrhal ולמנוע את התפתחות התוצאות. יש גם כמה ניואנסים שיכולים לעזור למנוע את הופעת המחלה: ראשית, הוא משדר את החדר. הליך זה צריך להתבצע לפחות 4-5 פעמים ביום, ואילו גורם לא רצוי הוא הכניסה של אוויר קר ולחות לתוך חלל האף.

נוכחות של אלרגיות יכול להשפיע גם על התפתחות המחלה. בעת ביקור הבריכה, למשל, כדאי להימנע מלהיכנס חלל האף של מים כלור, כמו זה גורם מעצבן.

כל סוג של סינוסיטיס יכול לעורר כאב בגשר האף.

עם הצטננות ושפעת נפוצים, סיבוכים עלולים לגרום לדלקת סינוסיטיס, הגורמת גם היא לכאב.

בפחד חריף, תסמינים תכופים הם כאבים עיקריים, אשר יכול להיות מלווה בכאב הפין. תחושות כואבות יכולות להתרחש בצורה שונה מאוד - מטופשת ומלחיצה ועד חדה ואינטנסיבית. בלילה, כאב כזה יכול להחליש.

trusted-source[9], [10]

ריניטיס

דלקת חניכיים חריפה או כרונית יכולה גם לגרום לכאב בגשר האף. זיהום ויראלי או חיידקי, הנכנס לחלל האף, משפיע על הממברנה הרירית, וכתוצאה מכך דלקת, נפיחות, לרוב משפיעה על שני חצאי האף. דלקת כרונית כרונית יכולה להיות תוצאה של דלקת חריפה חריפה, תוצאה של פגיעה במחזור הדם או השפעות סביבתיות שליליות. כאב בגשר האף יכול להיות מלווה אובדן או אובדן ריח, יובש וגודש באף.

עצבים

הגורם הבא, המשפיע על הופעתם של תחושות לא נעימות וכואבות באזור האף, הוא מחלה נוירולוגית. במקרה זה, כאבים חדים, חד, פרקיזמלים, לעתים קרובות בלילה.

גורמים neuralgic גורם כאב בגשר האף שכיחים יותר בקרב אנשים צעירים ואנשים בגיל העמידה. זה יכול להיות, למשל, neuralgia של עצב nasolacaryngeal, אשר נקרא גם תסמונת שרלין. מחלה זו יכולה להתרחש כתוצאה מדלקות שונות בסינוסים האף, עם זיהומים שונים, עם עקמומיות של מחסום האף ואפילו מחלות שיניים. עם neuralgia של העצבים nosoresnichnogo העצבים הם די ארוך אינטנסיבי. כדי להקל על הכאב, תרופות כאב משמשים, כמו גם פתרון בצורת טיפות עיניים, אם האבחנה נעשית על ידי מומחה מוסמך.

מחלה כזו כמו גנגליוניטיס, או זיהום בצומת העצבים הסימפתטית, יכולה גם לגרום כאב בוער, בלתי נסבל באזור גשר האף.

מה אם יש לך כאב באף?

ייעוץ מוסמך נוירולוג או otolaryngologist מנוסה יעזור לזהות את הסיבות של כאב מהיר ומדויק באף, להקים אבחנה מדויקת וטיפול נכון למנוע התפתחות של מחלות וסיבוכים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.