^

בריאות

A
A
A

היפושגמוס

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תת -הלחמית או דימום תוך עיני, הנקרא אחרת היפושגמוס, מתרחש כאשר כלי דם קטן ניזוק, וכתוצאה מכך נשפכת כמות קטנה של דם מתחת ללחמית. להיפושגמוס אין כל השפעה על איכות התפקוד החזותי האנושי ומתבטא רק כלפי חוץ. ברוב המכריע של המקרים תופעה זו אינה דורשת טיפול מיוחד, ואצל אנשים בריאים היא עוברת ללא התערבות תוך מספר שבועות. ייתכן שיהיה צורך בטיפול רפואי דחוף רק אם היפושגמוס מעורר על ידי פגיעה טראומטית קשה, עלייה חדה בלחץ (תוך עיני או עורקי), כמו גם מסיבות אחרות. [1]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

הנתונים הסטטיסטיים המדויקים של התרחשות היפושגמוס אינם נשמרים, מכיוון שרוב האנשים הסובלים מדימומים תת -נקודתיים יחסית קטנים פשוט אינם פונים לעזרה רפואית. שכיחות ההיפושגמוס הייתה 2.9% במחקר שנערך על 8726 חולים, וחלה עלייה עם הגיל, במיוחד מעל גיל 50. [2]כמו כן שכיח ביותר בקרב צעירים בסוף גיל ההתבגרות וגיל העמידה;

הסיבה השכיחה ביותר להופעת הפתולוגיה נחשבת לעליה בלחץ (יתר לחץ דם, עומס פיזי או מתח, הרמת משקולות, הקאות וכו '), כמו גם פציעות:

 • פציעות תעשייתיות;
 • פציעות ספורט (לעתים קרובות יותר במהלך כדורגל, הוקי, טניס, בייסבול, אגרוף, פיינטבול).

מעט פחות שכיחות הן פגיעות עיניים המתרחשות כאשר כרית אוויר נפרסת בתאונה.

היפושגמוס שכיח גם בילדים - מכות ונגיעות המתקבלות בתהליך של משחקים פעילים מובילות לרוב להופעתו.

גורם ל היפושגמוס

אחד הגורמים העיקריים לטראומה לנימים הכלולים במערכת אספקת הדם של הלחמית ושק הלחמית הוא לחץ דם גבוה. דם בעל כוח מוגבר משפיע על דפנות הנימים השבריריות, שפורצות, דימום מתרחש בחלל תת -הלחמית ונוצר היפושגמוס.

לחץ הדם בנימים יכול לעלות מסיבות רבות, למשל:

 • פגיעה ישירה בעיניים, בראש, בעמוד השדרה הצווארותית;
 • תפקוד לקרישת דם לא מספק;
 • לוקמיה; [3]
 • פתולוגיות כרוניות של מערכת הלב וכלי הדם, כגון יתר לחץ דם, מחלות לב כליליות, טרשת עורקים, מצב לאחר התקף לב לאחרונה;
 • היפושגמוס פטקיאלי יכול להתרחש בדלקות מערכתיות קדחתניות כגון זונוזיס (מחלת צוצוגמושי, טיפוס, לפטוספירוזיס), קדחת מעיים, מלריה, אלח דם של מנינגוקוק, אנדוקרדיטיס חיידקית תת -חריפה, ארגמן, דיפטריה, שפעת, אבעבועות שחורות. [4], [5]

דלקת הלחמית המורגית חריפה הנגרמת על ידי אנטרו -וירוס מסוג 70, וריאציה של וירוס A24 וקוקססקי פחות ואדנו -וירוס סוג 8, 11 ו -19, מאופיינת בהופעה פתאומית של דלקת הלחמית הזקתית עם הפרשות ריריות, אפיפורה, פוטופוביה, בצקת עפעפיים וכימוזה של הלחמית. לעתים קרובות הוא קשור לדימומים פטקיאליים מרובים בלחמית העין העליונה העליונה או בדימוי תת -עובר נרחב, במיוחד בצד הזמני. [6], [7]

היפושגמוס נמצאה בקרב 22.9% מתוך 61 גברים צעירים שאינם כשירים במהלך מגפת חצבת בנוסף לדלקת הלחמית, שהיא תכונה אבחנתית ידועה של חצבת. [8]דווח כי חולים עם אבעבועות רוח וספירות טסיות תקינות פיתחו היפושגמוס חד צדדי לאחר הופעת פריחות עור אופייניות ללא סיבוכים עיניים אחרים.[9]

 • פתולוגיות כרוניות של מערכת העיכול, מלווה בהפרה של הצואה, עצירות תכופה או ממושכת;
 • מחלות נשימה המלווה בהתקפי שיעול או התעטשות, למשל, ברונכיטיס אסטמטית, שיעול, דלקת ריאות, שחפת וכו ';
 • דלקת הלחמית האנדרו -ויראלית;
 • פתולוגיות מעיים זיהומיות ודלקתיות, הרעלה, מלווה בהקאות;
 • כל מחלות או מצבים שבהם עלולה להתפתח אספיקסיה.
 • הלחמית. [10], [11]
 • עמילואידוזיס עיני. [12], [13]

היפושגמוס עשוי להופיע לאחר הליכים כירורגיים (בפרט, לאחר תיקון ראיית לייזר), לאחר מתן תרופות רטרו ו parabulbar  [14],  [15]ובנשים - לאחר לידה (במיוחד קשות הקשורות לתקופה ארוכה של לחץ).

גורמי סיכון

נימי הלחמית פגיעים ושבירים יותר בהשוואה לכלים אחרים בקליבר זה בגוף. מגוון גורמים, חיצוניים ופנימיים, יכולים להשפיע על שלמותם. תפקיד מיוחד ממלא התעללות באלכוהול, עישון שיטתי, חוסר בוויטמינים ומיקרואלמנטים ומצב של חמצן. בהשפעת סיבות כאלה, שבירות הנימים מחמירה, והיפושגמוס תקופתי יכול לרכוש קורס כרוני עם פגיעה זמנית בתפקוד הראייה.

הגורמים המעוררים השכיחים ביותר בהתפתחות היפושגמוס הם פעילויות מקצועיות או עיסוק בענפי ספורט מסוימים, בהם הסיכון לפגיעה בראש, באיברי הראייה, הצוואר והעמוד השדרה עולה. סיבות אפשריות אחרות כוללות הפרעות במחזור הדם, פתולוגיות של מערכת הלב וכלי הדם, סוכרת, טרשת עורקים ויתר לחץ דם. [16]במקרים אלה הטיפול בהיפושגמוס מתבצע בהתאם למחלה המקורית. העלייה המשמעותית בשכיחות נחשבת קשורה לעלייה בשכיחות יתר לחץ דם מערכתי לאחר גיל 50; גם סוכרת, היפרליפידמיה וטיפול בנוגדי קרישה הופכים תכופים יותר עם הגיל. 

עם טרשת עורקים ויתר לחץ דם, כל כלי הגוף בהחלט סובלים: הם מאבדים גמישות, הופכים שבירים. העורקים צרים, ורידים, להיפך, מתרחבים. [17]

חולי סוכרת מפתחים לעתים קרובות אנגיופתיה ברשתית (רטינופתיה סוכרתית), שיכולה להסתבך לא רק על ידי היפושגמוס, אלא גם על ידי ניתוק רשתית עם אובדן בלתי הפיך של תפקוד הראייה.

גורמים אחרים, פחות נפוצים שיכולים להוביל להתפתחות היפושגמוס:

 • תהליכי גידול המשפיעים על איברי הראייה, המוח, עמוד השדרה; [18], [19]
 • קוצר ראייה, דלקת יובש, אירית;
 • פגמים בכלי הדם;
 • עומס פיזי ועצבני.
 • שימוש בעדשות מגע. דווח כי שכיחות היפושגמוס הקשור לעדשות מגע היא 5.0%. [20]
 • נטילת תרופות מסוימות. בנוסף לתרופות נוגדות קרישה ותרופות נגד טסיות, תוארו מספר תרופות הקשורות להיפושגמוס (SCH) בספרות. יש לזכור כי טיפול באינטרפרון בחולים עם הפטיטיס הנגיפית הכרונית יכול לגרום לדימום תת -עובר, ורטינופתיה וטיפול אנטי -ויראלי, כולל אינטרפרון מגולף פוליאתילן בתוספת ריבווירין, יכולים לגרום להיפושגמוס בנוסף לתופעות לוואי אופטלמיות. [21], [22]

פתוגנזה

היפושגמוס הוא שחרור דם (נוזל דימומי) מתוך כלי הדם של קרום הלחמית עם הצטברות נוספת בפער בין הסקלרה (קרום לבן של העין) לבין הלחמית. הלחמית של העין היא הממברנה הסיבית החיצונית הממוקמת בחלק הפנימי של העפעפיים ובחוץ העין. מבחינה ויזואלית, זהו סרט שקוף דק שדרכו כל דימום תת -עיני נראה לעין לחלוטין: על רקע קרום החלבון מופיעים נשפך אדומה, פסים או כתמים שיכולים לשנות את צבעם לצהבהב או כהה.

קרום הלחמית חשוב מאוד לשמירה על פונקציונליות נאותה של אברי הראייה: מבני הממברנה מייצרים הפרשות דמעות, שבלעדיהן יופרע המצב ההידרוליפידי של העיניים. בנוסף, הקליפה רוויה במספר נימים קטנים - כלי עם קוטר קטן. קירות נימי הלחמית פגיעים ושבירים למדי. לא קשה לפגוע בהם אם לחץ הדם עולה מעט - בפרט עם שיעול, הקאות, רעידות חזקות וכו '. [23]

הדם הנשפך מהנימים הפגועים זורם מתחת לקרום החיבור, מתערבב עם הפרשות דמעות, וכתוצאה מכך סוד סוהר, שהוא ההיפושגמוס.

תסמינים היפושגמוס

הסימפטומטולוגיה של היפושגמה היא הגיונית ומובנת למדי: הדם עוזב את כלי הנימי כתוצאה מסיבה כזו או אחרת (קרישה לקויה, הפרעות טסיות, הפרעות באנדותל הממברנה וכו '), יוצר קריש דם, המתבטא עצמו כמעין כתם ארגמן. [24]

רוב החולים עם היפושגמוס אינם משמיעים תלונות ברורות הקשורות לליקוי ראייה או אי נוחות וכאבים חמורים. בנוסף לביטויים חיצוניים, תסמינים אחרים הם נדירים ביותר ויכולים להיות אופייניים רק לדרגה השלישית של היפושגמוס, כאשר שטח הנגע עם המטומה עולה על ¾ מכל המרחב התת -הלחמי. במצב דומה, הסימנים הבאים של היפושגמוס מצטרפים:

 • אי נוחות קלה שעלולה להטריד אותך בעת מצמוץ;
 • תחושה לא טובה של אובייקט זר בעין, בהעדר תחושות דקירה וחיתוך;
 • נקודה אדומה מדומה כלפי חוץ אפילו ממרחק רב.

מכיוון שלממברנת הלחמית אין נוירונים קולטי אור חושי, למראה היפושגמוס אין כל השפעה על תפקוד מערכת הניתוח החזותי, ולכן חדות הראייה (המרכזית והפריפרית כאחד) אינה נפגעת.

הרגע המיידי של הדימום והיווצרות ההיפושגמוס חולף בדרך כלל באופן בלתי מורגש. אדם מבחין בסימנים הראשונים לאחר שהוא מביט במראה. כתם אדום (מדמם) בגדלים שונים נמצא בחלק הלבן של העין. כאב ולקות ראייה ברוב המכריע של המקרים נעדרים.

היפושגמוס טראומטי של העין

דימום תת-הלחמית הנגרם על ידי טראומה מזוהה בקלות ויזואלית. המקום של ההיפושגמוס יכול להיות קטן או נרחב למדי, ולתפוס יותר מחצי או אפילו את כל שטח גלגל העין, ואפילו להשתרע מעבר לו.

היפושגמוס קטן אינו מזיק, אינו גורם לליקוי ראייה ומתמוסס ללא עקבות תוך זמן קצר. אך יש להבין כי דימום טראומטי מקיף עשוי להצביע על קרע תת -עיני של הסקלרה, המעיד על פגיעה פתוחה בעין. עבור איש מקצוע רפואי, חשוב לא לכלול קרע של הסקלרה במקרה של היפושגמוס נרחב. זה נלקח בחשבון בעת ביצוע אבחון, הכולל בהכרח דיאפנוסקופיה ותיקון הסקלרה, כמו גם קביעת הסימפטום של פריפצ'ק - כאב בהקרנה של פגיעה תת -לווקית בסקלרה בחולים עם היפושגמוס מסיבי בעת חיטוט עם מוט זכוכית.. הערכת סימפטום מתבצעת לאחר הרדמה מוקדמת של גלגל העין.

שלבים

ההיפושגמוס מחולק לפי שטח הדימום התת -הלחמי:

 • בדרגה הראשונה של היפושגמוס, מרחב תת -הלחמית מתמלא בפחות מ ¼, בעוד שאין כמעט אי נוחות למטופל.
 • בדרגת II של היפושגמוס, מילוי החלל התת -לווני הוא מ ¼ עד ½, והתסמינים חלשים ביותר.
 • בכיתה ג ', יותר מחצי מהחלל תת -הלחמית מושפעים, וחולים עלולים לחוות אי נוחות קלה בעת מצמוץ. כאבים ולקויות ראייה אינם שכיחים.

אם יותר מ- ¾ מהחלל תת -הלחמית מתמלא, אז הם מדברים על שלב שלישי מובהק של ההיפושגמוס. המצב עשוי להיות מלווה באי נוחות חמורה יותר, תחושות לא נעימות של עצם זר בעין. במצב כזה, עליך להתייעץ עם רופא.

סיבוכים ותוצאות

היפושגמוס מסובך לעתים רחוקות מאוד על ידי פתולוגיות אחרות. הנוזל המורגי המצטבר בין הלחמית לבין הסקלרה מתמוסס בהדרגה, הקליפה נעלמת. כמה מהר תהליך זה מתרחש תלוי במספר גורמים, והעיקרי הוא מידת הדימום. ניתן לזהותו לפי צבע ההיפושגמוס.

כתם של צבע אדום מצביע על כך שרק כמה נימים ניזוקים. בעיה זו בדרך כלל נעלמת לאחר מספר ימים, הנימים מתאוששים במהירות ללא השלכות.

כתם עם גוון בורדו, המתפשט לכ -50% מהשטח הלבן, נעלם תוך 2-3 שבועות ללא סיבוכים.

כתם דמוי קריש דם המתפשט על יותר מ -50% משטח העיניים מעיד על פגיעה ברקמת הראייה. במצב כזה אפשריים סיבוכים בהיפושגמוס, עדיף לפנות לייעוץ רפואי מוסמך.

במקרים קשים ניתן להפחית את חדות ואיכות התפקוד החזותי, הופעת ניצוצות, הבזקי אור וכתמים מעופפים מול העיניים. הסבירות להידבקות בהתפתחות תהליכים זיהומיים ודלקתיים בעין אינה נכללת.

להיפושגמוס יש מראה די לא נעים, אך תופעה זו לא צריכה להפחיד: למרות הביטויים החיצוניים, הכתם המדממת אינה משפיעה על מצב הבריאות הכללי ואינה משפיעה על תפקודם של אברי הראייה. עם זאת, אם המקום גדול או אם הוא חוזר על עצמו, יש לפנות לרופא עיניים.

אבחון היפושגמוס

השלב הראשוני של האבחון להיפושגמוס מורכב מבדיקה חיצונית, הערכה של המצב הוויזואלי של העין, קביעת גודל הנקודה והיקף המרחב התת -הלחולי המושפע.

כדי לא לכלול את הסבירות לזיהומים ותהליכים דלקתיים בלחמית, מתבצעת ביו -מיקרוסקופיה. כדי לזהות שטפי דם ודימום אפשריים אחרים המשפיעים על החדר הקדמי, מבוצעת גוניוסקופיה - הליך שבמהלכו נבחנת החדר הקדמי באמצעות מנורת סדק ומשקפיים מיוחדות - גוניולינים.

במהלך הבדיקה, חשוב מאוד שהרופא יכלול פגיעה בשלמות כלי הווריד המרכזי של הרשתית, כמו גם ברשתית עצמה ובעצב הראיה. לשם כך מבוצעת אופטלמוסקופיית פונדוס.

בדיקות מעבדה להיפושגמוס כוללות בדיקת דם כללית עם קרישה. אבחנה כזו נחוצה לזיהוי אפשרי של גורמים מעוררים הדורשים טיפול מערכתי. אנחנו מדברים על הפרעות המוסטטיות, קואגולו והמוגלובינופתיה וכו '.

אבחון מכשיר לחולים עם היפושגמוס נקבע כחלק מאיתור פתולוגיות עיניים, טראומות של מכשיר הראייה, מחלות של מערכת הלב וכלי הדם ואיברים המטופויאטיים. במקרים מסוימים נדרשים הליכי אבחון כאלה:

 • בדיקת אולטרסאונד של איברי הבטן;
 • בדיקת אולטרסאונד של החזה, הלב;
 • אנגיוגרפיה;
 • MRI של המוח;
 • פלואורוסקופיה.

על פי תוצאות המחקר, הרופא יכול לצייר תמונה קלינית מלאה, למצוא את הגורם להופעת היפושגמוס ולערוך אבחנה.

אבחון דיפרנציאלי

חשוב מאוד להבחין בין היפושגמוס נפוץ למחלות אחרות בעלות ביטויים קליניים דומים - בפרט מהיפופטלמוס והיפמה.

 

עם היפושגמוס

עם היפמה

עם המופטלמוס

מיקום הדימום

במרחב תת -הלחמית

בחדר העין הקדמי באזור הקשתית

בזגוגית

פוטופוביה

נֶעדָר

מתנה

מתנה

הופעת "ערפל" מול העיניים

נֶעדָר

מתנה

מתנה

תפקוד לקוי של מנגנון הניתוח החזותי

רק בדרגת הפתולוגיה השלישית, כאשר ממלאים בקריש דם יותר מ- ¾ מהחלל תת -הלחמית

מתנה

מתנה

סימנים נוירולוגיים

נֶעדָר

מִסתַבֵּר

ברוב המקרים יש

למי לפנות?

יַחַס היפושגמוס

ברוב המכריע של החולים עם היפושגמוס הפתולוגיה נעלמת ללא התערבות תוך 1-3 שבועות: אין צורך בטיפול מיוחד. הטיפול הראשון שתואר בספרות היה טיפול באוויר (AIR THERAPY). [25] רק לפעמים יש צורך בטיפול המבטל את הסיבה השורשית לדימום - למשל, הרופא רושם תרופות לתיקון קרישת הדם וכו '.

בהתאם לאינדיקציות, עם היפושגמוס, הרופא עשוי לרשום את התרופות הבאות:

 • סוכנים חיצוניים אנטי מיקרוביאליים - טיפות עיניים Levofloxacin, Levomycetin, Tobrex - נקבעים לתהליך זיהומי מוכח בעין.
 • הכנות לסילוק יובש הקרום הרירי - Vizin, Taufon, קרעים מלאכותיים - נקבעות לשמירה על לחות נאותה והפעלת התחדשות התאים. הודות לתרופות כאלה מתרחשת ייצוב ודחיסה של סרט הדמעות הקדם -קרני, וספיגת ההיפושגמוס מואצת. הכספים שצוין מוחדרים לעיניים 5-6 פעמים ביום.
 • תכשירים בעלי תכונות אנגי -הגנה ומרחיבות כלי דם - דיוסמין, פנטוקסיפילין, וינקרמין - מקלים על זרימת הדם הנימית, מחזקים את דפנות כלי הדם, הופכים אותם לגמישים. בנוסף, אנגיופרוטקורים מונעים גודש בכלי הדם בהיפושגמוס.

הטיפול התרופתי משלים על ידי נטילת תכשירים מורכבים מולטי ויטמין. זה הכרחי כדי לתקן את התפקוד החזותי ולשפר את מצב הקירות הנימיים. המתחמים חייבים להכיל חומצה אסקורבית, ויטמינים A ו- E, B, כמו גם כרום, אבץ. אם ההיפושגמוס רכש קורס חוזר וכרוני, מינון הוויטמינים גדל, ויטמין P מתווסף.

חולים הסובלים מהיפושגמה חמורה הנגרמת על ידי דלקת הלחמית המורגית החריפה מקבלים זריקות תת -לחמניות באף ובזמן של מפעיל פלזמינוגן רקמות. [26],  [27], [28]

חולים עם יתר לחץ דם, סוכרת, טרשת עורקים מטופלים במחלות המתאימות. אם מטופל הסובל מהיפושגמוס נטל תרופות נוגדות טסיות או נוגדי קרישה, [29] הן מתבטלות ונערכת  בדיקה מקיפה של הגוף עם תיקון נוסף של המרשמים.

מְנִיעָה

אין אמצעי מניעה ספציפיים למניעת הופעת היפושגמוס. הרופאים מייעצים לחשוב מראש על מניעת פגיעות ראש ובפרט על איברי הראייה, מדוע להשתמש במכשירי הגנה בעת ביצוע פעילויות מקצועיות, תוך כדי ספורט וכו 'בנוסף, חשוב לשמור על בריאותך, לעקוב אחר לחץ הדם. ורמות הסוכר בדם...

אמצעי מניעה יכולים גם להיות מכוונים לאופטימיזציה של עבודת המערכת הלב וכלי הדם, לחיזוק דופן כלי הדם ולהבטחת גמישותה:

 • התזונה צריכה להיות מלאה ומגוונת, עם הכללת תזונה של מזון צמחי העשיר בוויטמינים ומינרלים. חובה לצרוך באופן קבוע דגי ים, עשבי תיבול, ירקות, פירות יער, קטניות. מוצרים אלו יסייעו בחיזוק הרשת הנימית ומניעת שבירות כלי הדם.
 • על מנת להימנע מתופעות היפוקסיה של רקמות, יש לשמור על פעילות גופנית, ללכת לפחות 1-1.5 שעות ביום.
 • בנוכחות סכנות תעסוקתיות, חשוב להגן על אברי הראייה בעזרת מגנים או משקפיים מיוחדים.
 • יש לבצע התעמלות עיניים מדי יום, הכוללת סט תרגילים לתמיכה בטון כלי הדם ושיפור המיקרו -סירקולציה. בדרך כלל התעמלות כזו מורכבת מסחיטה חוזרת, מצמוץ, סיבוב גלגלי העין וכו '.

על מנת למנוע היפושגמוס יש צורך לבקר אצל רופא עיניים לפחות מדי שנה. אם ישנן מחלות סומטיות - בפרט, סוכרת או יתר לחץ דם - יש חשיבות לבדיקה רפואית חובה כל שישה חודשים.

תַחֲזִית

היפושגמוס הוא מצב פתולוגי המאופיין בשחרור דם ונוזל דימום לחלל שבין החלבון של קרום העין לבין הלחמית. המצב בדרך כלל אינו מלווה בהתפתחות סיבוכים והוא מסולק באופן עצמאי למשך מספר ימים (לפעמים שבועות). ברוב המכריע של המקרים אין צורך בטיפול מיוחד. הצורך בטיפול תרופתי מופיע עם התפתחות תהליכים זיהומיים ודלקתיים, או בנוכחות מחלות ראשונות שגרמו להופעת היפושגמוס. [30]

באופן כללי, לחולים עם היפושגמוס הפרוגנוזה חיובית בעיקר. רופאי עיניים מומחים מציינים כי הפרעה זו ממעטת להיגמל לסיבוכים רציניים.

אם מטופל מפתח היפושגמוס חוזר וכרוני, מומלץ לפנות לרופא לבדיקה מונעת לפחות כל 6 חודשים. בדיקות קבועות ימזערו את הסיכוי להישנות.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.