^

בריאות

A
A
A

היפרטרופיה של השקד הלשוני: גורמים, תסמינים, אבחון, טיפול

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

היפרטרופיה של השקדים הלשוניים - די חריג תכוף של האיבר הזה, אשר מלווה לעתים קרובות היפרטרופיה ותצורות גרון limfoadenoidnyh בודדות אחרות. הרירית של המשטח העליון של הלשון, בניגוד לשאר זה, לא ואדום, אבל מכילה מספר גדול של זקיקים לימפה בגדלים שונים (folliculi linguales), אשר פועל על פני השטח של הלשון בצורת תלוליות מעוגלות יחד מהווה את השקדים הלשוניים.

אצל ילדים, האמיגדלה מתפתחת במידה ניכרת ותופסת את כל שורש הלשון. אחרי 14 שנים של חלק החציוני של רגרסיה השקדים הלשונית, לבין האמיגדלה, כפי שהוא חולק לשני חלקים סימטריים - ימין ושמאל. בין אותם הוא רצועה צרה של אפיתל שטוח מצופה חלקה המשתרע מן הלשון אל בין קפלי glossoepiglottidean החציוני החורים העיוור. עם זאת, במקרים מסוימים, השקדים הלשוניים אינו נתונים הפוך פיתוח, והיא ממשיכה לצמוח, כובשים את כל המרחב שבין שורש הלשון לבין הקיר האחורי של hypopharynx, המילוי גם בורות glossoepiglottidean, גרימת תחושת גוף זר ולגרום מגוון של תחושות מדאיגות ומעשים רפלקס. בדרך כלל היפרטרופיה של השנתון הלשוני מסתיימת בין 20 ל -40 שנות חיים, שכיחה יותר בנשים. היפרטרופיה סיבת השקדים הלשוניים יש לחפש בעיקר הנטייה המולדת להתפתחות האנומליה הזו, אשר מופעלת בשל שקדי IV בעמדה אנטומית שוכבים על שביל פנאומטי ומזון, טראומה מתמדת se מזון גס, פיקנטי.

האנטומיה פתולוגיים. ישנן שתי צורות של היפרטרופיה של השנתון הלשוני - לימפואידית וכלי דם-בלוטתית. הראשון שבהם מתעוררת מפני ההשפעות של דלקת כרונית של השקדים, המשתרע על שקדים לשוני, לעתים קרובות מפגין דלקת שלה. היפרטרופיה של רקמות הלימפה של השקדים הלשוניים מתרחשת באותו אופן כמו תהליך פיצוי לאחר הסרת שקדים palatine. הצורה השנייה של היפרטרופיה מתרחשת כאשר plexuses וסקולרית ורידי להתרבות ומספר הבלוטות הריריות גדל. במקביל, נפח הרקמות הלימפדנואדיות פוחת. צורה זו של היפרטרופיה של השקדים הלשוניים נפוצה ביותר בחולים עם מחלות של מערכת העיכול, כמו גם אצל אנשים, על ידי הטבע של הפעילות המקצועית אשר הוא הופך להיות הכרחי כדי להגביר את לחץ intrathoracic (זמרים, נואמים, מוזיקאים, כלי נשיפה, זכוכית מפוחים).

תסמינים וקורס קליני של היפרטרופיה של השקדים הלשוניים. מטופלים התלוננו על תחושת גוף זר בגרון, קושי בבליעה, שינויים בקול, נוחר בלילה, apioe תקופתיות. נשימה על אנשים כאלה מאמץ הופכת רועשת, חנק. מודאג במיוחד שיעול "רציונלי" החולים הכרוניים - יבשה, ברורה, אין ליחה, לפעמים וכתוצאה מכך laryngospasm ו stridor. שיעול זה אינו מקובל בשום טיפול וממשיך להפריע למטופל במשך שנים רבות. לעתים קרובות השיעול מוביל שיבוש השלמות של ורידים ו דימום שורש לשון. שיעול הנגרם כי שקד לשוני שגדלה יתר לוחץ מכסה הגרון וזה מעצבן קצות העצבים innervating העצב בגרון מעולה, אשר בעקיפין דרך העצב התועה שולח דחפים למרכז שיעול bulbar. רפלקס השיעול עלול להיות עצב מעורב לשון או לוע, אשר סניפים להגיע השפה הסופית של התלם. חולים עם תסמונת שיעול, הנגרמת על ידי שקד לשוני שקדים הפלטין, לעתים קרובות רופאי ביקור ארוך של התמחויות שונות, אשר לא ניתן לקבוע את סיבת תסמונת זו, וכן מומחה אף אוזן גרון רק מכיר את הפרעות רפלקס נגרם היפרפלזיה של השקדים, יכולים לבסס את הסיבה האמיתית של מחלה זו.

טיפול בהיפטרופיה של השקדים הלשוניים צריך להמשיך את המטרה של צמצום נפח, אשר מושגת באמצעים שונים. השימוש בסוכנים "קאוסטיים" שונים בזמנים עברו לא הביא לתוצאות משמעותיות. כריתה כירורגית של השנתון הלשוני טעון דימום אדיר, לעתים קרובות וכתוצאה מכך קשירת אחד או שניהם של עורקי הראש החיצוניים עם השלכות ידועות. נכון לעכשיו, השיטות היעילות ביותר של בחירה יכול להיות diathermocoagulation (4-6 הפעלות) ו cryosurgical טיפול (2-3 מפגשים). עם הישנות של היפרטרופיה, במיוחד של סוג כלי הדם, הקרנות משמש כדי להבטיח את ההתאוששות הסופית.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

מה צריך לבדוק?

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.