Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

התקן קיבוע חיצוני לטיפול פציעות טבעת האגן: מושג כללי

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד, אונקופד, טראומה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

לדברי כותבים מקומיים וזרים, בעשור האחרון מספר פציעות האגן הוכפל ואת המצב צפוי להחמיר. לפיכך, ניתוח האגן מתפתח הן בעניינים של טקטיקות למתן טיפול רפואי מיוחדים, ובנושאים של טכניקה כירורגית.

כל הנזק לאגן, התחלקנו לשתי קבוצות, שהטיפול בהן שונה במהותו. הקבוצה הראשונה כוללת שברים בחצי הטבעת הקדמית והאחורית של האגן, דמעות של סימפטיית הערווה ומפרק העורק השרוולי (נגעים ושברים אנכיים). שברים אלה, על פי הנתונים שלנו, מהווים 77% מכלל הפציעות. הקבוצה השנייה כוללת שברים ושברים של acetabulum (23% מכלל פציעות האגן).

הייצוב של טבעת אגן להשתתף המפרקים ע"כ שיש תצורה אנטומי מסוימת, רצועות ושרירים של מחוך האגן ואת לסירוגין בלחץ intraabdominal, אשר קובע את מידת מדינת מתח של רצפת האגן, העצמות משודרות מעורבות היווצרות משקע האגן.

בבסיס חגורת האגן, יחד עם העצה, נבנה קמרון כדורית, שנבנה על בסיס חוקי אדריכלות כללי. כדי להרטיב את העומסים, הקשת "מנותקת בשכבות אלסטיות". בהתאם לכך, את החלק האחורי של האגן ואת שני לרוחב נבדלים. הרושם של החלק הקדמי של החגורה האגן של הגווייה הראה קשת כדורית, הממוקמת אנכית, ועמוד החוליות מונח על שיאו.

הקשת עוברת דרך צומת עמוד השדרה עם העצה והמקומות של מפרקי הירך. במצב ההתחלתי של חגורת האגן, מרכזי מפרקי הירך ונקודת התמיכה בעמוד השדרה על העצה נמצאים בדרך כלל במישור חזיתי אחד. Farabeuf הראה כי לאחר ההפרדה של המפרקים על ידי חיתוך החלקים של העצה של העצה, הגדרת אותו בחזרה וחיבור עצמות הערווה במצב הראשוני של האגן, החלק המופרדים לא נעלם. לכן, העצה היא המפתח של הקשת. יתר על כן, פ. Lesgaft הראה כי העצה באזור של משטח המפרק יש צורה של טריז צמצמה כלפי מטה קדימה. כתוצאה מכך, הגוף לא יכול עם המשקל שלה להזיז את העצה קדימה ולמטה. לפיכך, את הגיאומטריה העצם של המפרקים sacroiliac מספק ייצוב נוקשה של טבעת האגן.

עם עומסים לסירוגין, תפקיד הייצוב של המנגנון המותני של האגן הוא גבוה. רצועות הסיאטיקה והמקורפת של החוליות משמשות כמחברים לעמודי קשת האגן. בעובי שלהם, סיבי השריר הם הציג, אשר להבטיח את תחזוקה של מצב מתוח שלהם. רצועות אלה מייצגות קבוצה של מייצבי אגן נוקשים יחסית. באותה קבוצה נכללים הרצועות של lonnoe articulation. שרירי אגן האגן מעורבים גם בייצוב האגן והם מייצבים דינמיים.

לפיכך, חגורת האגן הוא מבנה מרחבי מורכב רב. עם נזק אנכי לטבעת האגן, ככלל, יש הפרה של היחסים בין המפתח של הקמרון - את העצה ואת ההודעות - עצמות חסרות שם. מכאן נובע כי עם נזק אנכי לטבעת האגן, יש חשיבות בסיסית לשחזר את קמרון לייצב אותו באופן אמין.

המפרק המקודש הוא מפרק אמיתי עם סחוסים מפרקיים, קרום סינוביאלי וקפסולה מחוזקת ברצועה המקודשת הקדמית והאחורית. המפרקים הם משתנים, לעתים קרובות אסימטריים ולא תואמים: על העצמות האיליקיות, המשטחים שלהם ארוכים וצרים יותר מאשר על העצה. האחרון יכול לעשות קטנה (5 מ"מ) תנועה סיבובית על הציר של פלח עצם העצה תחתון הקדמי השני, בהתאמה, שבה הבליטות של העצה על פני השטח המפרקי של עצם הכסל הן גומחות. מעל ציר זה, את העצה היא בצורת טריז הצרה לא רק הזנב, אלא גם את הכיוונים הגבי. מנגנון כזה בדרך כלל מבטיח ניידות הסיבוב של המפרק, כמו גם קפיציות בהליכה.

לפיכך, ציר הסיבוב מוגבל ביותר עצת gemipelvisov חזיתית המטוס ביחס ממוקמת חוליות עצם העצה השניות או שלישיות. היא בתחום זה הנה מאוזן המומנט הפועל על טבעת אגן הכיוונים גולגולתי ואת הזנב. מוטה מבוא intraosseous ב עצם כסל רכס דרך בעומק של 5-7 סנטימטר באזורים הממוקמים סביב ציר סיבוב (ברמת הציר, שמעליו ומתחתיו) מפרקי ע"כ, מספק פעולה מכאנית מינימאלית על עצם הכסל עם gemipelvisa למקם כי ימנע כסל ניזק נוסף עם מינימום מאמץ כדי להשיג מיצוב מחדש של האגן, כמו גם כדי למזער את העומס על מכשיר הקיבוע החיצוני עם מאוזן לאחר למקם מחדש את האגן.

התקן של קיבוע חיצוני צריך מגוון רחב של יכולות מאגר ולהבטיח קיבוע אמין של האגן. המכשיר שפותח של קיבוע חיצוני עונה על הדרישות לטיפול בפציעות של אגן האגן עם עקירה. הייחודיות שלו מורכבת ביצירת תמיכה על העצמות האיליאקיות, עם 2 גבעולים מותקנים באזור nadacetabular, על הקרנה של הקוטב התחתון של המפרק המקודש. על 2 ליבות נקבעים בסלעים של עצמות הלעיסה. עם פציעות טריות שברים, ישנם 3 מוטות מספיק מוכנס כראוי באמצעות הקשת iliac. מוטות הם קבועים לתמיכה, אשר מותקן מרכיבים של המנגנון Ilizarov. לאחר מכן, מיצוב וייצוב של האגן במנגנון מתבצע. בנוסף, יחד עם פציעות אחרות של טבעת האגן, קשת האגן המשוחזרת גם מייצב.

התקן קיבוע חיצוני מוחל על אגן פגום בהתאם לתפיסה הכללית מספק reposition, ייצוב אמין, הפעלה מוקדמת עם עומס על שתי הגפיים, ושיפור תוצאות הטיפול.

מועמד למדעי הרפואה, ראש מחלקת המחקר חביבנוב רביל ירחמוביץ '. התקן קיבוע חיצוני לטיפול בפציעות אגן האגן: מושג כללי // רפואה מעשית. 8 (64) דצמבר 2012 / כרך 1

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.