Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

השתלת רקמות: פרוצדורה, תחזית

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח, אונקורגורגן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

Alografts העור משמשים בחולים עם כוויות נרחבות ותנאים אחרים עם אובדן מסיבי של העור. Allografts משמשים לכסות משטחים מושפעים גדולים, ובכך, להפחית את ההפסד של נוזל רקמות וחלבונים ולמנוע את התפתחות זיהומים פולשניים. כל alografts בסופו של דבר יש לדחות, אבל granulations היטב כלי הדם נוצרים על משטחים חשופים, שבו autografts מן האזורים ההחלמה של העור של המטופל מבוססים היטב. תאי עור ניתן לגדל בתרבות, ולאחר מכן חזר החולה נשרף כדי לכסות את פני השטח של כוויות נרחבות; עור מלאכותי שנוצר מתרבות תאים על מצע סינתטי יכול לשמש גם. פיצול העור השתל משמש כדי להאיץ את הריפוי של פצעים קטנים. חלקיק קטן של רקמות בעובי מילימטר מטופל בצורה מיוחדת, ועור התורם ממוקם באתר ההשתלה.

השתלת סחוס משמשת לילדים עם מומים מולדים של האף או האוזניים ובמבוגרים עם נגעים קשים או הרס משותף (לדוגמה, osteoarthritis חמורה). Chondrocytes הם עמידים יותר לדחייה, אולי בגלל מספר קטן של תאים בסחוס היילין מוגנים מפני התקפה על ידי התאים של המערכת החיסונית עם מטריקס הסחוס.

השתלת העצם משמשת לשיקום פגמים עצביים משמעותיים (לדוגמה, לאחר כריתה מסיבית לגידולי עצמות). תאים עצביים תורמים בת קיימא אינם שורדים אצל הנמען, אך המטריצה המתה של האלוגראפט יכולה לעורר את אוסטיאובלסטים של הנמען כדי לייחד מחדש את המטריצה וליצור עצם חדשה. מטריקס משחקת את התפקיד של הבסיס לחיבור ויציבות פגמים עד עצם חדשה נוצרת. Allografts cadaver קפואים כדי להפחית את immunogenicity של העצם (אשר מת בזמן ההשתלה) וגליצרוליזה כדי לשמור על הכדאיות של chondrocytes. לא נעשה שימוש בטיפול חיסוני לאחר ההשתלה. למרות נוגדנים נוגדי HLA נוצרים בחולים, תצפיות מוקדמות לא חושפות השפלה הסחוס.

Autografts של adrenal medulla נמצאים stereotaxically בתוך CNS, אשר מאפשר, על פי פרסומים, את הסימפטומים של מחלת פרקינסון. מוצע גם להשתמש allografts של רקמת הכליה, במיוחד מן התורם פירות. הוא דיווח כי מוח תיכון במחלקת גחון רקמה עוברית (mesencephalon) stereotactic מושתל putamen (הפגז - הסוף לרוחב של גרעין העדשה של המוח) בחולים עם מחלת פרקינסון להפחית נוקשות bradykinesia. עם זאת, בשל ויכוח מוסרי ופוליטי על האפשרות של השימוש ברקמה עוברית אנושית הוא גדול מספיק כדי להכיל את מספר המחקרים המבוקרים כדי להעריך השתלת רקמת עצב העובר כראוי סבירה. נכון לעכשיו, xenografts של תאים פעילים אנדוקרינולוגית נבדקים מתורמים חזירים.

שתלים של תימוס העובר, המתקבל מילדים שנולדו, יכולים לשחזר תגובתיות חיסונית אצל ילדים עם אפילסיה תימית ואת ההשלכות של התפתחות חריגה של מערכת הלימפה. מאחר שהמקבלים אינם פעילים מבחינה אימונולוגית, טיפול אימונוסופרסיבי אינו נחוץ, אך ניתן לפתח התפתחות של "השתלת חמור מול מחלה מארחית".


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.