Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

סחוס ורקמת עצם

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

רקמות החיבור הן גם רקמות סחוס ורקמות עצם, אשר שלד הגוף האנושי בנוי. רקמות אלה נקראים השלד. האיברים שנבנו מ רקמות אלה לבצע את הפונקציות של תמיכה, תנועה, הגנה. הם מעורבים גם מטבוליזם מינרליים.

רקמות סחוסות (textus cartilaginus) יוצרות סחוס מפרקי, דיסקים בין-חולי, סחוס של הגרון, קנה הנשימה, ברונכי, האף החיצוני. הוא מורכב מרקמה סחוס מתאים cartilaginous (chondroblasts ו chondrocytes) ו צפוף, חומר בין תאי.

רקמת הסחוס מכילה כ 70-80% מים, 10-15% של חומרים אורגניים, 4-7% של מלחים. כ 50-70% מהחומר היבש של הרקמה הסחוסית הוא קולגן. חומר בין תאי (מטריצה), המיוצר על ידי תאים סחוס, מורכב תרכובות מורכבות, הכוללים proteoglycans. חומצה היאלורונית, מולקולות גליקוזמינוגליקניות. ברקמת הסחוס ישנם שני סוגים של תאים: chondroblasts (מן chondros יוונית - סחוס) ו chondrocytes.

Chondroblasts הם צעירים, מעוגלות או תאים הביצה המסוגלת חלוקה מיטוטי. הם מייצרים רכיבים של החומר הבין תאי של הסחוס: proteoglycans, גליקופרוטאינים, קולגן, אלסטין. Cytolemma של chondroblasts צורות הרבה microvilli. הציטופלסמה עשירה ב- RNA, רטיקולום אנדופלאסמי מפותח (גרגירי ולא גרגירי), קומפלקס Golgi, מיטוכונדריה, ליזוזומים, גרגירי גליקוגן. הגרעין של chondroblast, עשיר בכרומטין פעיל, יש 1-2 nucleoli.

Chondrocytes הם תאים גדולים בוגרת של רקמות סחוס. הם מעוגלים, סגלגלים או פוליגונליים, עם תהליכים, אברונים שפותחו. Chondrocytes ממוקמים חללים - lacunae, מוקף חומר בין תאי. אם יש תא אחד בחסר, אז זה lacuna נקרא הראשי אחד. לרוב, התאים מסודרים בצורה של קבוצות איזוגניות (2-3 תאים) התופסים את חלל החסר המשני. הקירות של lacuna מורכב משני שכבות: השכבה החיצונית, שנוצרו על ידי סיבי קולגן, ואת הפנימי, המורכב אגרגטים של proteoglycans, אשר באים במגע עם glycocalysis של תאים סחוס.

היחידה המבנית והפונקציונלית של הסחוס היא הכונדרון שנוצר על ידי תא או קבוצה איסוגנית של תאים, מטריצה תאית וקפסולה לאקונה.

על פי הייחוד של מבנה הרקמה הסחוסית, שלושה סוגים של סחוס נבדלים: סחוס היאליני, סיבי וגמיש.

סחוס היילני (מן היאלוס היוונית - זכוכית) יש צבע כחלחל. סיבי קולגן דק ממוקמים בחומר העיקרי שלה. תאים סחוס יש מגוון של צורה ומבנה, בהתאם למידת ההבחנה והמיקום של הסחוס שלהם. Chondrocytes טופס קבוצות isogenic. מ סחוס הסחוס היילין, הסחוס costalages ואת רוב הסחוס של הגרון נבנים.

סחוס סיבי, בחומר העיקרי שבו מכיל מספר רב של סיבי קולגן עבים, גדל כוח. לתאים הממוקמים בין סיבי הקולגן יש צורה מאורכת, יש להם גרעין ארוך דמוי מוט ושפה צרה של הציטופלסמה הבזופילית. טבעות סיבית של דיסקים בין-חולייתיים, דיסקים אינטרארטיקולריים ומניצ'יקים בנויים מסחוס סיבי. סחוס זה מכסה את המשטחים המשותפים של המפרקים temporomandibular ו sternoclavicular.

סחוס אלסטי מאופיין גמישות, גמישות. במטריצה של הסחוס האלסטי יחד עם קולגן מכיל מספר רב של סיבים גמישים קשה משתלבים. Chondrocytes מעוגלות ממוקמים lacunae. של סחוס מכסה קנה rozhkovidnye יתדות אלסטי נבנה סחוס הגרון, תהליך ווקאלית של הסחוס הקיתוני, סחוס אוזן, חלק סחוסים של הצינור השמיעתי.

רקמת העצם (טקסטוס ossei) יש תכונות מכניות מיוחדות. זה מורכב של תאים העצם טבוע בחומר בסיסי עצם המכיל סיבי קולגן ספוג תרכובות אנאורגניות. ישנם שלושה סוגים של תאים עצם: osteoblasts, osteocytes ו osteoclasts.

Osteoblasts הם תהליך עצמות תאים צעירים של הצורה מצולע, מעוקב. Osteoblasts עשירים באלמנטים של reticulum endoplasmic, ריבוזומים, קומפלקס Golgi מפותחת, וציטופלזמה basophilic חדה. הם שוכבים בשכבות פני השטח של העצם. הגרעין המעוגל או הסגלגל עשיר בכרומטין ומכיל נוקלאולוס אחד גדול, הממוקם בדרך כלל על הפריפריה. Osteoblasts מוקפים microfibrils קולגן דק. חומרים אשר מסונתזים על ידי אוסטאובלסטים מופרשים דרך כל פני השטח שלהם בכיוונים שונים, אשר מוביל להיווצרות של קירות לקון שבו תאים אלה שקר. Osteoblasts לסנתז את הרכיבים של החומר הבין תאי (קולגן הוא מרכיב של proteoglycan). בין הסיבים יש חומר אמורפי - רקמה אוסטיאידית, או ממוצא כי הוא מסונכרן מכן. המטריצה האורגנית של העצם מכילה גבישים של פוספט סידן ופחמימי סידן (hydroxyapatite) ופוספט סידן אמורפי, אלמנטים מהם נכנסים לרקמת העצם מהדם דרך נוזל הרקמות.

Osteocytes הם בוגרת, multiflex בצורת עצם ציר עם גרעין מעוגל גדול, שבו נוקלאולוס נראה בבירור. מספר האברונים הוא קטן: המיטוכונדריה, אלמנטים של reticulum endoplasmic גרגרי ואת קומפלקס Golgi. Osteocytes ממוקמים lacunae, אבל תאי הגוף מוקפים בשכבה דקה של מה שנקרא נוזל העצם (רקמות) ולא לגעת ישירות עם מטריקס calcified (קירות lacunar). מאוד ארוך (עד 50 מיקרומטר) תהליכים של osteocytes, עשיר actin כמו microfilaments, לעבור את tubules גרמי. התהליכים מופרדים גם מן המטריצה calcified על ידי רווח של כ 0.1 מיקרומטר רוחב, שבו נוזל רקמות (עצם) מסתובב. בשל נוזל זה, תזונה (trophic) של osteocytes מתבצעת. המרחק בין כל אוסטיאוציטים ואת הדם נימי הקרוב ביותר אינו עולה על 100-200 מיקרומטר.

אוסטאוקלסטים הם רב גרעיניים (5-100 גרעינים) תאים ממוצא מונוציטי, עד 190 מיקרומטר בגודל. תאים אלה להרוס עצם וסחוס, לבצע את resorption של רקמות העצם במהלך התחדשות פיזיולוגית reparative שלה. גרעיני אוסטאוקלסט עשירים בכרומטין ויש להם נוקולי גלוי היטב. הציטופלסמה מכילה הרבה מיטוכונדריה, מרכיבים של רטימולום אנדופלסמי גרגרי ומכלול גולי, ריבוזומים חופשיים, צורות תפקודיות שונות של ליזוזומים. Osteoclasts יש תהליכים cytoplasmic רבים. תהליכים אלה הם רבים במיוחד על פני השטח הסמוך העצם נהרס. זה גלי, או מברשת, גבול המגדיל את האזור של מגע של osteoclast עם העצם. Osteoclasts תהליכים יש גם microvilli, שביניהם גבישים של hydroxyapatite. גבישים אלה נמצאים בפגוליסוזומים של אוסטאוקלסטים, שם הם נהרסים. הפעילות של osteoclasts תלוי ברמה של הורמון הפאתירואיד, עלייה סינתזה והפרשת אשר מוביל ההפעלה של הפונקציה osteoclast והרס של העצם.

ישנם שני סוגים של רקמת העצם - reticulibibrous (גס סיבי) ו lamellar. רקמת עצם סיבית גסה נמצאת בעובר. במבוגר, הוא ממוקם באזורים של התקשרות של הגידים לעצמות, בתפרים של הגולגולת לאחר יתר שלהם. רקמת עצם סיבית גסה מכילה צרורות עבים ומפורקים של סיבי קולגן, שביניהם חומר אמורפי.

רקמת העצם lamellar נוצר על ידי צלחות עצם 4 עד 15 מיקרומטר עובי, אשר מורכב של osteocytes, חומר בסיסי, סיבי קולגן דק. סיבים (סוג אני קולגן) המעורבים היווצרות של צלחות עצם מונחים מקבילים זה לזה מכוונים בכיוון מסוים. במקרה זה, סיבי הצלחות הסמוכות הן חד-כיווניות וחוצים כמעט בזווית ישרה, דבר המבטיח חוזק עצמות גדול יותר.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.