^

בריאות

A
A
A

הרעלת ניקוטין: חריפה, כרונית

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.08.2022
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

נגזרת של התרכובת החנקנית של פירידין, אלקלואיד הטבק ניקוטין, היא נוירו- וקרדיוטוקסין חזק. בנוסף לנזק הממשי של העישון, הגורם לתלות פיזית ונפשית, יכולה להיות הרעלת ניקוטין ישירה של מבוגרים וילדים כאחד.

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

עד לאחרונה, הרעלת ניקוטין הייתה נדירה יחסית והייתה קשורה בדרך כלל לחשיפה לקוטלי חרקים המכילים מלחי ניקוטין מסיסים במים. עם זאת, הפופולריות של סיגריות אלקטרוניות הגדילה משמעותית את מספר המקרים המדווחים של הרעלה. מומחים מזהירים מפני עלייה בהשפעות השליליות של ניקוטין בצורת אדים.

על פי נתונים סטטיסטיים של האיגוד האמריקאי למרכזי בקרת רעל (AAPCC), מ-2011 עד 2014, שיעורי ההרעלה על ידי סיגריות אלקטרוניות וניקוטין נוזלי עלו פי 14.6 - מ-271 מקרים בשנה ליותר מ-3.9 אלף בשנים 2015-2017. היו יותר מ-2,500 דיווחים על חשיפה לניקוטין נוזלי בילדים מתחת לגיל 6 (84% מהילדים היו מתחת לגיל שלוש): ב-93% מהמקרים, הרעלת ניקוטין התרחשה כאשר ניקוטין נוזלי נבלע לצורך אידוי. בארצות הברית נרשם מוות אחד כתוצאה מעצירת נשימה.

על פי כמה דיווחים, השכיחות של מחלת טבק ירוק ברחבי העולם נעה בין 8.2 ל-47%. ובהודו, ל-73% בממוצע מקוטפי עלי הטבק יש תסמינים של הרעלת ניקוטין כרונית.

גורם ל הרעלת ניקוטין

מנת יתר של ניקוטין והשפעתו המוגזמת על הגוף הם הגורמים להרעלת ניקוטין חריפה. עבור מבוגרים, ארגון הבריאות העולמי רואה בכך מנה קטלנית יחידה של 40-60 מ"ג או מ-0.5-1.0 מ"ג לק"ג משקל גוף (דרך הפה - 6.5-13 מ"ג לק"ג), ולילדים - 0.1 מ"ג לק"ג. טוקסיקולוגים מציינים גם כי כתריסר סיגריות מעושנות ברצף, או 10 מ"ל של תמיסה המכילה ניקוטין עלולים להיות קטלניים. מנת יתר בעת עישון נראית לא סבירה, מכיוון שהגוף מקבל רק עשירית מהניקוטין (כ-1 מ"ג) הכלול בסיגריה רגילה (10-15 מ"ג). [1]

אז גורמי הסיכון להרעלת ניקוטין הם שאיפה, בליעה בבליעה (כולל בעת שימוש במסטיקים או לכסניות ניקוטין הזמינות כאמצעי נוסף להפסקת עישון), או ספיגה דרך העור (במיוחד, אם נעשה שימוש לא נכון במדבקות). בהתאם למותג ולגודל - במהלך היום מספקים צריכה טרנסדרמלית של 5-22 מ"ג ניקוטין לגוף).

פוטנציאל רעיל עבור ילדים צעירים הוא בליעה של סיגריה אחת או שלושה או ארבעה בדלי סיגריות.

אבל בתקופה האחרונה, סיגריות אלקטרוניות או אידוי עמדו מאחורי רוב המקרים של הרעלת ניקוטין   - עישון סיגריות אלו (באמצעות Electronic Nicotine Delivery Systems או ENDS), כמו גם תמיסה מרוכזת למילוי מחדש, המכילה ניקוטין נוזלי ורעילה, במיוחד לילדים צעירים. [2], [3]

יחד עם זאת, מי שמנסה לאדות (שאיפת אדים של תמיסה מחוממת המכילה ניקוטין), ללא ניסיון של עישון רגיל, נמצאים בסיכון גבוה יותר להרעלת ניקוטין בהשוואה למעשנים. שימוש במדבקת ניקוטין או לעיסת מסטיק עם ניקוטין בזמן עישון טומן בחובו גם מנת יתר.

לא ניתן לשלול בליעה מקרית/אובדנית של חומרי הדברה המכילים תמיסת ניקוטין סולפט. ואנשים שאוספים עלי טבק טריים במטעים חווים הרעלת ניקוטין כרונית, הנקראת מחלת טבק ירוק, הקשורה לחדירת ניקוטין דרך העור.

פתוגנזה

מנגנון הרעילות, כלומר הפתוגנזה של הרעלת ניקוטין - 3-(N-methylpyrrolidyl-2) pyridine - מובן היטב. האלקלואיד יכול להיספג דרך רירית הפה, הריאות, העור או המעיים ולעבור דרך כל הממברנות הביולוגיות. הוא פועל על מערכת הלב וכלי הדם, מערכת הנשימה, העיכול והעצבים של הגוף, נקשר לקולטנים ה-n-כולינרגיים המרכזיים והפריפריים המספקים העברת דחפים עצביים (קולטנים טרנסממברניים של הנוירוטרנסמיטר אצטילכולין, הרגישים לניקוטין).

כתוצאה מכך, נחשפים הגרעינים של מערכת העצבים האוטונומית, מה שממריץ את  מערכת העצבים הסימפתטית . עם חשיפה זו, מגיע הרגע שבו קולטנים n-כולינרגיים נחסמים, ומעכבת העבודה  של מערכת העצבים הפאראסימפתטית  , מה שמוביל לחסימה גנגליוני ונוירו-שרירית.

ניקוטין פועל באופן בלתי צפוי גם כאגוניסט לקולטן m-כולינרגי (קולטני אצטילכולין מוסקריני), וגורם לתגובות מסוג פאראסימפטטי.

תסמינים הרעלת ניקוטין

לניקוטין יש לא רק השפעות מקומיות, אלא גם משפיע באופן מכוון על מערכת העצבים ההיקפית והמרכזית. במקרה של הרעלה, הסימנים הראשונים תלויים בכמות הניקוטין הנבלעת ובמשקל הגוף ומתבטאים בגירוי וצריבה בפה ובגרון, ריור מוגבר, סחרחורות וכאבי ראש, בחילות והקאות, כאבי בטן ושלשולים (עקב מוגבר פריסטלטיקה של מערכת העיכול).

בדרך כלל, הרעלת ניקוטין חריפה מתרחשת בשני שלבים או שלבים. במהלך 15-60 הדקות הראשונות - בנוסף לאמור לעיל - ישנם תסמינים כמו נשימה מהירה, כבדה ושיעול; קצב הלב מוגבר עם עלייתו (טכיקרדיה); עלייה בלחץ הדם; הזעה מרובה; רעד, עוויתות שרירים ועוויתות.

בשלב השני - לאחר מספר שעות - מתחילה ההשפעה המדכאת של הניקוטין, המעידה על: ירידה בלחץ הדם, מיוזיס (היצרות האישונים), ברדיקרדיה (ירידה בקצב הלב), פרפור פרוזדורים וקוצר נשימה, חיוורון. של העור וצמרמורות, עייפות, חולשת שרירים, נמנום. במקרים קיצוניים יש קשיי נשימה והפרתה, דיכאון הכרה (השתטחות) או אובדן שעלול להתקדם להתמוטטות ולתרדמת. לא נשללת אפשרות למוות - עקב שיתוק של שרירי הנשימה ו/או אי ספיקת נשימה מרכזית.

הרעלת ניקוטין כרונית יכולה להתבטא בכאבי ראש וכאבי בטן תכופים, ירידה בסבולת גופנית והפרעות שינה, תיאבון ובחילות לקויים, קוצר נשימה, קפיצות בלחץ הדם ושינויים בקצב הלב (מטכיקרדיה לברדיקרדיה) עם קרדיאלגיה, הזעת יתר והתייבשות., גירוי בעיניים ולקות ראייה, סטומטיטיס ודימום חניכיים.

סיבוכים ותוצאות

טיפול מהיר בהרעלה חריפה קלה מבטיח החלמה מלאה, אך במקרים חמורים ובהרעלה כרונית עלולות להיות השלכות וסיבוכים ארוכי טווח.

לאחר ההרעלה, עלולים להישאר נמנום וצמרמורות מוגברות, נוקשות של שרירים בודדים, עייפות ובעיות נשימה.

ניקוטין גורם גם לעלייה ברמת חומצות השומן החופשיות בפלסמת הדם עם עלייה בצמיגותו; מגביר את סינתזת הגליקוגן (מה שמוביל לירידה ברמות הגלוקוז בדם בצום); ירידה בזרימת הדם הכלילי ועלייה בזרימת הדם בשרירי השלד.

הרעלת ניקוטין כרונית מסבכת את מהלך מחלת כיב פפטי ואלרגיות; משפיע על עמידות לאינסולין ונוטה לתסמונת מטבולית; מוביל ליתר לחץ דם עורקי, אי ספיקת לב ואנגינה פקטוריס. לנשים עשויות להיות אי סדירות במחזור החודשי, גיל המעבר מוקדם, הריון לא תקין.

הרעלת ניקוטין מרצון, שרופאים רואים בה עישון, גורמת לעלייה בחמצן שומנים, לעקה חמצונית מוגברת ואפופטוזיס עצבי ולנזק ל-DNA. חשיפה ממושכת לקולטנים n-כולינרגיים גורמת למגוון רחב של השפעות שליליות ארוכות טווח על מערכות איברים, חסינות ובריאות הרבייה.

האם אני יכול לעשן לאחר הרעלת ניקוטין? במקרים מסוימים, הרעלה, בעיקר הרעלה חמורה, גורמת לסלידה מעישון, והרופאים ממליצים לנצל זאת ולשים קץ להתמכרות לנצח.

אבחון הרעלת ניקוטין

במקרה של הרעלת ניקוטין, האבחנה מבוססת על תסמינים והיסטוריה.

כדי לאשר הרעלת ניקוטין חריפה, ניתן לעשות בדיקות שתן ודם - לתכולת הניקוטין או המטבוליט שלו קוטינין, שנשאר בסרום למשך 18-20 שעות.

אבחון דיפרנציאלי

אבחנה מבדלת מתבצעת עם הרעלה על ידי חומרים אורגניים זרחנים, מתיל אלכוהול, אופיאטים, תרופות מקבוצת n-cholinomimetics ומעכבי כולינסטראז.

יַחַס הרעלת ניקוטין

במקרה של תסמינים של הרעלה, יש להזעיק טיפול רפואי חירום. ועזרה ראשונה להרעלת ניקוטין היא על ידי בליעה של פחם פעיל מומס במים כדי לנסות להפחית את ספיגת הניקוטין במערכת העיכול. אם הוא נספג דרך העור, יש לשטוף את האזור הזה במים זורמים למשך רבע שעה לפחות. בנוסף, הקיבה נשטפת עם תמיסה של אשלגן פרמנגנט.

הטיפול, שהוא בעיקרו תומך, מתבצע בבית חולים. אם התרחשה הרעלה דרך דרכי הנשימה, יש צורך בשאיפות חמצן-קרבוגן; בעיות נשימה נפתרות על ידי אוורור מלאכותי של הריאות. המודיאליזה, hemoperfusion או שיטות חוץ גופניות אחרות אינן מסירות ניקוטין מהדם, ולכן אין בהן שימוש.

נעשה שימוש בתרופות כגון:

  • m-anticholinergic Atropine (זריקות תת עוריות או תוך שריריות של תמיסה של 0.1% עבור ברדיקרדיה, יתר לחץ דם וקוצר נשימה);
  • חוסם α Fentolamine (Methansulfonate), הניתן לווריד כדי להקל על עוויתות של כלי דם ולהרחיב את הלומן שלהם, כמו גם להוריד את לחץ הדם;
  • תרופות נוגדות פרכוסים, נגזרות של בנזודיאזפינים;
  • חוסם β Anaprilin (Propranolol, Propamine), המקל על טכיקרדיה והפרעות קצב לב, מנרמל לחץ דם גבוה.

מְנִיעָה

הדרך היעילה ביותר למנוע הרעלת ניקוטין היא להפסיק לעשן ולהשתמש בחומרים אחרים המכילים ניקוטין.

אמצעי מניעה נוספים כוללים הגנה על העור בעת שימוש בנוזל אלקטרוני המכילים ניקוטין; אחסון בטוח של מוצרי ניקוטין הרחק מילדים; סילוק נכון של מוצרי ניקוטין, לרבות בדלי סיגריות ומחסניות ניקוטין ריקות של סיגריות אלקטרוניות.

במאי 2016 אימץ הפרלמנט האירופי את הוראת מוצרי הטבק של האיחוד האירופי, המסדירה את השימוש בסיגריות אלקטרוניות ב-28 המדינות החברות באיחוד האירופי. לפי מסמך רשמי זה, ניתן למכור נוזל המכיל ניקוטין רק אם ריכוז הניקוטין אינו עולה על 20 מ"ג/מ"ל.

בארצות הברית נכנס לתוקפו ביולי 2016 החוק למניעת הרעלת ניקוטין בילדות, המחייב יצרנים של נוזלים אלקטרוניים המכילים ניקוטין לעמוד בדרישות האריזה ובתעודת התאמה כללית.

תַחֲזִית

התחזית עבור אנשים עם הרעלת ניקוטין תלויה בכמות הניקוטין שנבלעת ובמהירות שבה הם פונים לטיפול. עם טיפול רפואי מהיר, הפרוגנוזה טובה ורוב האנשים מתאוששים לחלוטין ללא השפעות ארוכות טווח.

במקרים נדירים, הרעלת ניקוטין חמורה עלולה להיות קטלנית.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.