Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

גירוד הפטמות

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח ת'וריק
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

האם אתה יודע סימנים חלופיים על גירוד של הפטמות? גירוד הפטמה הימנית - לפגישה עם האהוב, הגירוד של הפטמה השמאלית אומר כי האהוב מתגעגע. סימנים של סימנים, אבל לא בדיחות, כאשר גירוד של הפטמות מזכיר את עצמו על עצמו באופן קבוע ומספק אי נוחות רצינית.

גירוד הפטמות מתרחש מסיבות מובנות ולא תמיד מצביע על הפרות חמורות והצורך בטיפול. זוהי תופעה שכיחה ואף קיימת בסיווג הבינלאומי של מחלות (ICD-10). בדרך כלל גירוד הוא עורר על ידי הגורמים השכיחים ביותר.

trusted-source[1]

גורם ל גירוד הפטמות

גירוד של הפטמות הוא נלווה תכופים של שינויים טבעיים בגוף, אבל יש סבירות גבוהה כי אלה הם ביטויים של מחלה עורית או מערכתית. מה גורם לגירוד?

 • הריון. אם הגירוד של הפטמות מתרחשת על רקע ההריון, אל תדאג. כל הפגם הוא התהליכים הטבעיים המתרחשים בגוף ולהכין את האישה להולדת התינוק ולהניק. העובדה היא כי רקמת העצבים לא לשמור על קשר עם הצמיחה של הרקמות של בלוטות החלב. כתוצאה מכך, הצריבה, הכאב והגירוד של הפטמה מטרידים.
 • תקופת הנקה. במהלך הנקה, השד משתנה כל הזמן בגודל. תחושות לא נעימות מופיעות בשל העובדה כי העור נמתח, ואז התהדק. הבעיה נעלמת עם השלמת ההנקה: גודל הבלוטה יהיה מנורמל, הגירוד יעבור.
 • התבגרות מינית. התפתחות השד אצל בנות מתחילה עם 10-11 שנים ונמשך עוד כמה שנים. לפני תחילת הווסת, בלוטות לעתים קרובות להיות צפוף יותר. כאב וגירוד קלים נרדפים לפעמים עד סוף היווצרות בלוטות החלב.
 • זיהום פטרייתי. האשם של pruritus של הפטמות הוא לעתים קרובות קנדידה קנדידה, אשר פעיל propagates בסביבה חמה, לחה וחשוכה. במיוחד במקרים רבים אמהות צעירות שמניקות פנים בפטמה.
 • אקזמה, דרמטיטיס ופסוריאזיס. דרמטיטיס היא דלקת של העור שמתפתח על רקע הפעולה של גורמים מעצבנים. למחלה יש תסמינים אחרים: אדמומיות, נפיחות, עלייה בטמפרטורת האזור הפגוע. זה יכול להשפיע לא רק על הפטמה עצמה: יש אדמומיות וגירוד סביב הפטמה, כולל. כדי למנוע סיבוכים, דרמטיטיס לא צריך להיות מטופל באופן עצמאי, עדיף להתייעץ עם מומחה.
 • אלרגיה. חומרים סינתטיים מעוררים גירוי של העור העדין של השד. אולי, עם השינוי של החזייה הסינתטית על גירוד כותנה של הפטמות יפסיק להטריד. אלרגיות יכולות להופיע גם אם החזייה עשויה מבדים טבעיים עקב אבקה. אבקות מכילים חומרים לשטוף באופן מושלם, אבל לגרות את העור. מומלץ להשתמש בדטרגנטים היפואלרגניים: בחנויות יש בחירה מצוינת, שריטות הפטמה עשויות להופיע מסבון, ג'ל מקלחת ומוצרי טיפוח אחרים.
 • במקרים נדירים, גירוד יכול לדבר על סרטן הפטמה (מחלת פאג'ט). הפתוגנזה של המחלה דומה לסימפטומים של דרמטיטיס: גירוד וקילוף של הפטמה, פריחות, במקרים מסוימים - פריקה מדממת. כדי לקבוע אבחנה מדויקת, הרופא יקבע בדיקות ומחקרים נוספים. המניעה הטובה ביותר של סרטן היא גישה בזמן למומחה לאבחון מדויק. לאחר אישור האבחון, הרפואה המודרנית מספקת טיפול כירורגי להסרת הגידול. בשלבים המוקדמים, סרטן ניתן לטפל בקלות ויש לו פרוגנוזה חיובית.
 • תרופות. גירוד נמצא ברשימת תופעות הלוואי הנלוות לקיחת תרופות רבות. אם סירוב של תרופה ליום יהיה שיפור ניכר, יש צורך, אם אפשר, להחליף את התרופה.
 • המון ספורט. באנשים העוסקים בספורט פעיל, גירוד של הפטמות הוא עקב קשר מתמיד עם בגדים.

תסמינים לא נעימים מדאיגים לא רק נשים. גירוד של הפטמות אצל גברים יכול להיגרם על ידי כמה מן הסיבות המפורטות. אם הגירוד ממשיך להטריד, ואת הסיבה שלו לא ניתן לזהות באופן עצמאי, עליך להתייעץ עם רופא אשר יבצע אבחנה דיפרנציאלית, ואם יש צורך, מחקר אינסטרומנטלי.

trusted-source[2], [3], [4]

אבחון גירוד הפטמות

אבחון אינסטרומנטלי עבור pruritus של הפטמות כולל:

 • האולטראסאונד של השד הוא מחקר נוקב ונגיש, המאפשר לזהות מאסטופתיה, ניאופלזמה עד 1 ס"מ;
 • Sonoelastography יאפשר להבין את אופיו של neoplasm על פי מידת גמישות וגמישות;
 • רדיוגרפיה - מאפשרת לך לבחון את קווי המתאר של גידולים, לקבוע את צורתם;
 • דימות תהודה מגנטית (MRI) עם דיוק גבוה מסייע לזהות את הגורם לשינויים בבלוטת החלב.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

למי לפנות?

יַחַס גירוד הפטמות

אתה יכול לנסות להיפטר פטמות גירוד בעזרת צמחי מרפא. כדי לעשות זאת, להשתמש בצמחים שיש להם אנטי אלרגי, אנטי דלקתי, אפקט אנטיפרוריטי. אותם מרכיבים צמחיים מסייעים לשפר את חילוף החומרים. אם הפטמות של הפטמות התפתחו על רקע מחלות מערכתיות, הרי זו רק תרופה אנטי-ספוריטית שאי אפשר להימנע ממנה: יש להתחיל בטיפול במחלה הבסיסית.

אמצעים מקיפים יעילים ברפואה אלטרנטיבית. לדוגמה, לשתות את הקומפוזיציה של סרפד, מקומית לבצע קרמים מן chistotela הנוכחי. בנוסף, המשחת מוחל עם עשבי תיבול (שוש, עלי תות, טריקולור סגול) .כדי למנוע השלכות שליליות, על הבחירה של עשבי תיבול בפנים על קבלת הפנים ומחייב זהירות: כמה עשבי תיבול, כגון celandine או סדרה, הם רעילים.

הומיאופתיה בטיפול בפטמות גירוד

תרופות הומיאופתיות מוצגים לרוב כמו טיפות וגרגרים. עם זאת, הרכיבים יכולים לשמש כחלק משחות. אפקט אנטיפריוריטי נמצא בידי אסקילוס, פסוריאטן, קלנדולה, LedumIrikar, פרופוליס. הם מזיקים לחלוטין והם נמכרים ללא מרשם. כדי לבחור את המשחה הנכונה במקרה מסוים, עדיף להתייעץ עם ההומיאופת.

טיפול בפטמות של פטמות ברפואה המסורתית

כעזרה ראשונה בבית עם גירוד של הפטמות, הרפואה המסורתית ממליצה על השימוש moisturizers מבוסס על לנולין. בבית המרקחת, רוקח יכול לייעץ משחות נגד גירוד, או רופא יכול לרשום בעדינות קרם הורמון מתנהג. בעת בחירת קוסמטיקה, לתת עדיפות ההכנות על בסיס שעוות דבורים, שמן חוחובה, קנולה, קוקוס או שיאה. אם הגירוד של הפטמות הופך את הזיהום, קרם אנטיספטי או אנטי פטרייתי יהיה יעיל.

להיות קשוב לבריאות שלך. אין לדחות לביקור אצל הרופא, אם הפטמות גרדו במשך יותר מיומיים, ובבית עם גירוד לא יכול להתמודד. עדיף להיות בטוחים בבריאותכם ובבטוחה, מאשר לאיבוד בהשערה, מדוע גירוד הפטמות אינו נעלם.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.