^

בריאות

A
A
A

דלקת הפטמה

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ב mammology, דלקת הפטמה נחשב לאחד הזנים של פתולוגיות בלוטת החלב. לרוב מצב זה מתבטא ומאובחנים אצל נשים מניקות (בשילוב עם דלקת בשד לאחר הלידה). הקוד שלו ל- ICD 10 - מחלקה XV (הריון, לידה ופרופריום) - O91.0 (קשור להולדת זיהום הפטמה).

עם זאת, ישנם שאינם קשורים הנקה דלקת של הפטמה (טליטול), כמו גם דלקת של אראולה של הפטמה (Areolite); לפי ICD 1, הקוד שלהם הוא N61 (מחלת השד). בעיות בדלקת הפטמה יכולות להתרחש לא רק אצל נשים, אלא גם אצל גברים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

גורם ל דלקת הפטמה

ברוב המקרים, הפתוגנזה של דלקת הפטמה ואת האיים הסובבים הם בעלי אופי מדבק. זיהום - בדרך כלל, סטפילוקוקוס או סטרפטוקוקוס agalactiae - החודר דרך הפטמה ממוקמת על הנקבוביות lactiferous השטח העליון שלה או דרך זמינה על בקיעי פטמת microdamages אחר. התוצאה עשויה להיות pyoderma staphylococcal של הפטמה (אימפטיגו) או סטרפטוקוקל pyodermatosis - דלקת פוסטולית של הפטמה אראולה. אולי הופעתו של פרוע סביב הפטמה.

הגורמים הבאים האפשריים של דלקת הפטמה הם ציינו גם:

 • עור יבש, וכתוצאה מכך את המראה של סדקים הפטמה;
 • טראומה לפטמה;
 • דרמטוזיס (מתרחשת עקב גירוי של העור עם פשתן בגדים, דטרגנטים וקוסמטיקה, וכו ');
 • אקזמה פטמה (לפרטים נוספים ראה - אקזמה על הפטמות );
 • קנדידה (פטריות קנדידה אלביקנית);
 • התבוסה של HSV הפטמה (וירוס הרפס);
 • אקטזיה של תעלות החלב (פלסמסיטי או קומודסטיסטיטיס) בנשים בתקופה הקדומה;
 • intrauctural (בתוך זרימה) papillomas.

בנוסף, דלקת של הפטמה אצל נשים היא אחד הסימפטומים של שפיר הצינוריות שלה - אדנומות, ועשויה גם להיות היפותירואידיזם ראשוני, מחסור בהורמון בלוטת תריס כלומר (שמוביל TSH חוסר איזון שחרור הורמון גדילה וסינתזה של פרולקטין).

בנוסף דלקת הגורמים הללו באזור של הפטמה (מלבד שני האחרון), דלקת של הפטמה אצל גברים מלווה לעיתים קרובות גינקומסטיה - הגדלת חזה נורמלי, הקשורים לחוסר איזון הורמונלי אנדוגניים בגוף או נטילת סטרואידים אנבוליים. כמו כן, גברים עם מחסור חיסוני סוכרת מושפעים דלקת אלה.

ממולוג להדגיש כי דלקת של הפטמה אצל נשים עם סוג הקשקש דרמטיטיס או אקזמה בכי, בפועל עשוי להיות סימפטום של סרטן פאג'ט - סרטן של הפטמה ואת העטרה של המחלה.

trusted-source[7], [8]

תסמינים דלקת הפטמה

כמו הרופאים בצדק להעיר, הסימפטומים של דלקת הפטמה יכול להשתנות בהתאם לעוצמתו, אינטנסיביות המאפיינים האישיים של הגוף. סימנים של דלקת הפטמה אצל נשים, כמו הסימפטומים של דלקת הפטמה אצל גברים, יכולים להיות קבועים או לחוש רק כאשר הפטמה נבדקת או סוחטת; יכול להגדיל בהדרגה במשך זמן רב, אבל יכול להופיע פתאום, למשל, כמו דלקת של הפטמה במהלך ההריון, כמו גם דלקת של הפטמות במהלך ההנקה. הסימפטומים יכולים להתבטא בשד אחד או בשניהם. נזק לפטמות בצורה של סדקים להוביל כאב קיצוני במהלך האכלה של התינוק, מן סדקים עשוי להיות מוקצה סיביק ואפילו דם. הזיהום גורם להופעת פריקה סתמית, והסימנים הראשונים לדלקת של אטיולוגיה זיהומית של פטמות מופיעים לפתע וכוללים: בצקת של הפטמה או השד כולו; רגישות מוגברת לפטמות, כאב וגרד; כאב או צריבה במהלך ההנקה; אדמומיות העור; "גוש" כואב בחזה; תחושה של חום בבלוטת החלב; עלייה בטמפרטורת הגוף ל 38.5 מעלות צלזיוס או יותר, צמרמורת; בלוטות לימפה גדילה של בלוטות צוואר הרחם; חולשה כללית.

הסימפטומים של דלקת הפטמה של הטבע דרמטולוגיה באים לידי ביטוי על ידי המראה של אריתמה ו flaking של עור אדמדם; ממוצא אקזמטי של פתולוגיה - גירוד, תחושה בוערת, אדמומיות של פטמה ואראולה עם היווצרות של אתרי ההרטבה המכוסים בגלדים. דלקת פטרייתית של הפטמה עם סימנים דומים אצל אם סיעודית עלולה לגרום לדלקת קנדידה (קיכלי) בפיו של התינוק. ראה -  טיפול של קיכלי תינוקות. ועל דלקת herpesvirus מאופיין גירוד חמור papules עם תוכן serous.

הסימנים של אימפטיגו באזור הפטמה הם אדמדם ונפיחות של חלקי העור עם היווצרות של מורסות קטנות, אשר לאחר לנתיחה ספונטנית הופכים לקרום, וכיב מתרחשת מתחת להם. טמפרטורת הגוף היא subfebrile, וחולים מתלוננים על בריאות כללית ירודה.

ב ectasia ductal (בדרך כלל דו צדדי), הסימפטומים של דלקת הפטמה מתבטאים בכאב, pruritus, בצקת והפרשות דביקות. כאשר אראולה הוא מישוש, לעתים קרובות ניתן לחשוף את מבנים צינורי של צינורים מורחבים.

כדי לציין כבר סימנים קליניים לדלקת של הפטמה שנגרמה על ידי אדנומה, אתה צריך להוסיף מוחשי, היווצרות מעוגלת אלסטית ברקמות של הפטמה.

הסימנים הראשונים של דלקת של העטרה, אשר נבעה דלקת בבלוטות של מונטגומרי, באו לידי הביטוי בצורה של נפיחות של cusps אחד או יותר, הכאב שלהם ואת המראה של פריקה חומה או חסרת צבע.

אם הדלקת נגרמת gidradenity מסביב לפטמה, המטופלים בעיקר הצומת מִתמַגֵל דלקתית המופיעה הפטמה (די כואב מישוש), אז מתנפח פטמה, מסמיקה, ואחרי הפריצה מתחיל בעבוע pyorrhea כלפי חוץ.

trusted-source[9], [10], [11], [12]

איפה זה כואב?

טפסים

דלקת הפטמה במהלך ההריון וההנקה

דלקת הפטמה במהלך ההריון יכולה להיות תוצאה של כל הגורמים לעיל, אשר יש אפקט פתוגני חזק עקב ירידה פיזיולוגית של חסינות ודיכוי של פגוציטוזיס mononuclear אצל נשים הרות.

סיבות ברורות וידועות הגורמות לדלקת של הפטמות במהלך ההנקה כוללות:

 • (ICD 10 - O92.1) וזיהום;
 • פגיעה בפטמות במהלך האכלת הילד עקב טעויות בהחלתו על החזה;
 • לקטוסטזיס ודלקת שד נמרצת, המתפתחת כנגד קיפאון החלב;
 • דלקת חיידקית (זיהום חיידקי של תעלות החלב);
 • אי ציות להיגיינה אימהית במהלך ההנקה.

80% מהילדים שנולדו לעולם מניצים, אשר רבים תופסים דלקת של הפטמות בתינוקות. תופעה זו, ההבטחות של רופאי ילדים, למרות שחרור אפשרי מן הפטמות, אין סכנה ועם חלוף הזמן עובר מאז הפעוט מהדם בהדרגה לעזוב את הורמוני המין הנשי, קיבל מאמו ברחם. העיקר הוא לשמור על היגיינה ולוודא כי גודש לא להתפתח דלקת - עם אדמומיות וחום, המאפיין של דלקת השד.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17]

דלקת הפטמה של האראולה

דלקת סביב הפטמה (Areolitis) מתרחשת כאשר:

 • הדלקת בלוטות periareolar של מונטגומרי (הממוקם ליד הפטמה של בלוטות החלב). גורמים אפשריים לדלקת כזו - אופיינית לבלוטות אלה "סתימה" וזיהומים חיידקים משניים; דלקת היא מקומית ורק לעתים רחוקות מייצרת תגובות מערכתיות.
 • מחלת זוסק מתפתחת, כלומר, מורסה תת-עורית של אזור הפרספין עם פיסטולה של המומיאר (פיסטולה). הפתוגנזה של המחלה קשורה עם הופעת metaplasia אפיתל תא הקשקש, אשר מוביל לחסימה של צינורות חלב. זה יכול להיות כמו אצל נשים פרועות, ובגברים עם משקל גוף מופרז.
 • שם הוא מקומי ב hidradenitis העטרה (כי יש בלוטות זיעה ב העטרה).
 • תחת השפעת Staphylococcus aureus folliculitis (דלקת של נורות שיער).

דלקת חריפה של אראולה של הפטמה של המוצא ההורמונלי היא אבחנה של חולים צעירים בעיקר. אבל הופעתו רופאים בהריון לייחס לעובדה כי עטרות הגודל עצמם ואת בלוטת מונטגומרי במהלך ההריון גדלו באופן משמעותי, ובכך מגבירות את הפרשת הסבום, אשר סותמת אותם.

אבחון דלקת הפטמה

בתחילה, אבחנה של דלקת הפטמה כרוכה בבדיקת דגימות החלב ובהצלבתן, ובהקלטת כל תלונות החולה.

אז - כדי לקבוע את האבחנה המדויקת - הרופא קובע בדיקות; זה עשוי להיות ניתוח כללי של דם וניתוח ביוכימיים (ברמה של הורמונים - סקס התריס, סמני HPV ואת הגידול - על חשד לסרטן, ו הפפילומה פאג'ט); גירוד או זריעה של הפריקה מן הפטמה על נוכחות של זיהום חיידקי, פטריות קנדידה, HSV.

כלי אבחון, כגון רדיוגרפיה של בלוטות החלב (ממוגרפיה), doktografiya (מחקר של צינורות חלב), אולטראסאונד משמשים.

מאחר שרבים מהסימפטומים של סרטן Paget תוך תאי דומים לאלו של דלקת הפטמה או האקזמה שלהם, יש צורך באבחנה דיפרנציאלית. אם חשודים בסרטן של Paget, ביופסיות של העור הפטמה והבדיקה ההיסטולוגית שלו הם prescribed.

אבחון של דלקת הפטמה אצל גברים עשוי לדרוש בדיקת דם immunochemiluminescent עבור ההורמונים העיקריים סטרואידים זכר ונקבה.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22]

מה צריך לבדוק?

כיצד לבחון?

למי לפנות?

יַחַס דלקת הפטמה

הטיפול בדלקת הפטמה נקבע על פי הסיבה שלו, שהוקמה על ידי הרופא במהלך הבדיקה של כל חולה.

בשנת אנטיביוטיקה חובה הפטמה דלקת חיידקית (כגון אמפיצילין, גנטמיצין, oxacillin, קלינדמיצין, ואחרים.). תחליב טטרציקלין משחה sintomitsinovaja, clotrimazole משחה, Levomekol ואח. פתרון סודה ברחצה היומית המומלצת פטמות (כפית לכל 250 מ"ל של מים חמים) או לא המכיל פתרונות חיטוי באלכוהול (chloroxylenol, כלורהקסידין, cetrimide) ניתנות גם.

משחות Actovegin ו Solcoseryl לקדם את הריפוי של הפטמות דלקת עקב גירוי של trophism רקמות. נשים הרות ומניקות מותרות בשימושן.

דלקת הפטמות במהלך ההיריון וההנקה מטופלת בעזרת משחה Dexpanthenol (D-Panthenol) או Bepanten בתוספת קרם. קרא עוד על אנטיביוטיקה להנקה.

תרופות עבור דלקת סביב הפטמה הנגרמת על ידי הידראדיטיס כוללים אנטיביוטיקה דרך הפה (Amoxicillin, Doxycycline, Lincomycin), כי לקחת קורס בתוך שבוע עד שבועיים. בחוץ, דלקת מטופל עם פתרון חם מעט של מלח רגיל, כמו גם משחות המכילות אנטיביוטיקה (Mupirocin, Levomikol, וכו '). זה עשוי לדרוש טיפול כירורגי - פתיחת חלל exodative ו לנקז אותו. לפעמים יש צורך במנתח של המנתח כדי לפתוח מורסות ארוכות טווח של אטיולוגיה אחרת, כמו גם במקרים של חסימה או אקטזיה של תעלות החלב.

הרפס על הפטמה ואת העטרה בדרך כלל מטופל על ידי רופא עור, אשר מקצה כמו תרופות בצורת משחות, הן אציקלוביר, Zovirax, Bactroban et al. זיהומים פטרייתיים (קנדידה) דורשים אנטי פטרייתי אוראלי ולהשתמש במשחה, miconazole nystatin, Mikostatin, clotrimazole, טרבינאפין או Zalain, אשר אינם משמשים במהלך ההריון הנקה.

סיבוכים עבור כמה סיבות של דלקת של juices יכול להיות בצורה של הצטלקות ו maiming של השד. ותוצאות מסכנות חיים כוללות, בראש ובראשונה, את התגובה הדלקתית של כל הגוף לדלקות פטמות זיהומיות ולדלקת חיידקית חיידקית.

טיפול אלטרנטיבי לדלקת הפטמה והומיאופתיה

יישום כל טיפול חלופי, יש לזכור: תהליך של דלקות זיהומיות עם היווצרות מוגלה דורש טיפול תרופתי, ולנסות להילחם חיידקים ללא אנטיביוטיקה במצב זה לא שווה את זה.

עם זאת, תרופות הביתה רבים עבור הפטמות דלקת מוצעים, למשל:

 • אם הגורם לדלקת הפטמה מניקה, ניתן להשתמש בחלב השד שלך, ולהחיל אותו על הפטמה הנגועה לפני ואחרי האכלה, ומאפשר להתייבש לחלוטין באוויר.
 • דחיסה חמה של 10 דקות על הפטמות הדלקתיות (רק בהיעדר דלקת חריפה).
 • עיסוי קפדני של הפטמות עם זית חם או שמן שקדים (כף) עם תוספת של שתיים או שלוש טיפות שמן עץ התה, אשר יש תכונות חיטוי.
 • לעסות את האזור המושפע עם קוביית קרח עטוף רקמות סטריליות.
 • לסנן את הפטמות עם מיץ אלוורה טרי 4 פעמים ביום במשך שלושה ימים (לפני שטיפת הילד חייב להישטף - כך שלתינוק אין שלשולים).

כדי לבצע טיפול עם עשבי תיבול מומלץ בעזרת אבקת בזיליקום עוזב, אשר עשויים מן הצמח טרי מוחל על הפטמות באזורי otolary שלוש פעמים ביום במשך שבוע. באותו אופן, אתה יכול להשתמש בפרחים של ציפורן החתול, אשר בהצלחה להחליף את שמן אתרי של קלנדולה (4-5 טיפות) מעורבב עם זית (תה או כפית קינוח).

תכונות אנטי דלקתיות וחיידקיות של קמומיל מסייעות בטיפול בדלקת הפטמה במהלך ההיריון וההנקה (הדחיסות נעשות עם תמצית של קמומיל או השקיה של הפטמות).

ההומיאופתיה אינה מיושמת במהלך תקופת הטיפוח וההנקה של הילד. במקרים אחרים, הומאופתים מציעים לחולים את התרופות אלומן, ארניקה, Calcarea carbonica, Chamomilla, גרפיטים, Sanguinaria (עבור הפטמה השד ימין) ו Silicea (עבור הפטמה השמאלית).

trusted-source[23], [24]

מְנִיעָה

המניעה הטובה ביותר של דלקת הפטמה היא ניקיון ללא דופי של הפטמות עצמן וכל מה שבא במגע עם אותם, ללא הגיינה היגיינה, קודם כל, בהריון ומניקות. תשומת לב מיוחדת לנושא זה צריכה להינתן גם לגברים.

זה מאוד חשוב, עוד לפני לידתו של ילד, יש רעיון מלא של איך ליישם אותו כראוי בעת האכלה. במהלך ההנקה, מומלץ לנשים להימנע משימוש יומיומי בפטמות ובשד כולו עם סבון, אם כי אפשר להשתמש בסבון לתינוקות איכותי. זה גם הכרחי ללבוש פשתן עשוי בדים טבעיים, בכותנה בפרט. לעתים קרובות, הפטמות צריכות להיות חשופות לאוויר ולקרינה אולטרה-סגולה. עבור בריאות ותחזוקה שלה, יותר חולים עם פתולוגיה זו מומלץ ויטמין C יותר - נוגד חמצון פעיל.

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29]

תַחֲזִית

ברור כי התחזית של דלקת תלויה לחלוטין בסיבה שלה, אבל עבור הרוב היא חיובית, למעט במקרים שבהם דלקת הפטמה הסתיר את הסרטן.

trusted-source[30], [31], [32], [33], [34]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.