^

בריאות

A
A
A

גירוד בעור אצל ילד

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 12.08.2022
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

גירוד בעור אצל ילד יכול לנבוע מסיבות רבות. הפרובוקטור הנפוץ ביותר הוא אטופיק דרמטיטיס, מעט פחות - אורטיקריה, דלקת עור הרפטיפורמית של Dühring, אקזמה, מסטוציטוזיס, כמו גם מחלות זיהומיות ואוטואימוניות שונות. כפי שאתה יכול לראות, אי נוחות מגרדת אינה סימפטום לא מזיק כפי שהוא נראה במבט ראשון. לכן, לא ניתן להתעלם ממנה או להמתין עד שהבעיה "תיעלם מעצמה". אנו ממליצים לקרוא בעיון את המאמר ולהסיק את המסקנות הנכונות לגבי מה לעשות עם גירוד של ילדים.

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

גירוד אצל ילדים הופך נפוץ יותר ויותר. אז במהלך שלושים השנים האחרונות נרשמו ביקורים תכופים אצל הרופא בעניין זה: כ-17-18% מילדי הגן ועד 20% מהמתבגרים ותלמידי בית הספר היסודי מטופלים. הסיבות לעלייה זו טרם נקבעו. בינתיים, מגמה כזו נצפית לא בכל העולם, אלא רק במדינות מערב אירופה, דרום וצפון אמריקה, ולמעשה בכל שטח המרחב הפוסט-סובייטי.

הסטטיסטיקה גם קובעת שבעיות גירוד אצל ילדים מופיעות ב-80% מהמקרים אם ההורים נוטים לביטויים אלרגיים או סובלים ממחלות עור כרוניות כלשהן. סימפטום פתולוגי משפיע על עד 60% מהילדים שבהם אחד ההורים נוטה לאלרגיות.

גורם ל עור מגרד אצל ילד

חסינות חלשה, שפע של אלרגנים, וירוסים, פטריות, חיידקים - כל זה יכול לגרום לגירוד אצל ילד, מקל ועד אינטנסיבי ומתיש. כמובן שכל הורה רוצה לעזור לתינוק בהקדם האפשרי. אבל העזרה לא תהיה שלמה או אפילו לא יעילה אם הגורם הראשוני למצב לא נוח לא יבוטל, ולכן חשוב מאוד לזהות אותה בזמן, לפני שהמחלה מחמירה.

הגורמים לאי נוחות מגרדים יכולים להיות המחלות והמצבים הבאים:

 • עמידה לא מספקת או, להיפך, מוגזמת לכללי ההיגיינה עלולה להוביל להתפתחות אטופיק דרמטיטיס - מחלה המתרחשת בנוכחות גורמים מגרים מסוימים. בנוסף לרצון האובססיבי לגרד, במצב דומה ניתן להבחין בפריחה בצורת בועות, נפיחות של העור ואדמומיות. אטופיק דרמטיטיס, לפי הסטטיסטיקה, נמצא באחד מכל עשרה ילדים, וזה די הרבה. אבל לא בכל המקרים, כל תסביך הסימפטומים מתבטא בתינוקות בבת אחת: לעתים קרובות גירוד ופריחה הופכים לסימן הראשוני היחיד לבעיה.
 • אלרגיות מתגלות לרוב בילדות. גירוד ופריחה בעור עשויים להעיד על סבילות לקויה למזונות, תרופות, נוכחות של רגישות יתר לאבקה או אבק, צמר, כימיקלים וחומרי ניקוי וכו'. הפריחה יכולה להיות שונה - מקומית או מוקדית, או עשויה להיעדר לחלוטין. התרחיש הגרוע ביותר הוא הלם אנפילקטי, שעלול להפוך להשלכות שליליות ביותר, ולכן עם הסימן הראשון לכך, עליך להתקשר מיד ל"טיפול חירום".[1]
 • פריחה בסמים היא תגובה כואבת של מערכת החיסון של אדם לנטילת תרופות מסוימות, ואנטיביוטיקה הופכת לרוב לתרופות כאלה. לגרד לאחר אנטיביוטיקה אצל ילד יש כמעט תמיד מקור אלרגי והוא יכול להתבטא באופן נקודתי, או בכל הגוף. בשימוש חוזר באנטיביוטיקה, גירוד עלול לעלות, להופיע פריחה, נפיחות, עד תגובה אנפילקטית. אבל זה לא תמיד המקרה: אצל חלק מהילדים, גירוד הופך לביטוי היחיד של תגובה חיסונית כזו.[2]
 • קדחת השנית היא מחלה המאופיינת בהופעת פריחה ארגמנית אופיינית, שהיא תגובה ספציפית של הגוף לשחרור אריתרוטוקסין. גירוד עם קדחת ארגמן אצל ילד מתבטא בצורה מתונה, ורק עם מהלך חמור ומתון זה יכול להפריע בצורה אינטנסיבית למדי. בסוף התקופה החריפה של המחלה, הפריחה מתייבשת, אבל קילוף וגרד עשויים להיות נוכחים במשך זמן מה.[3]
 • אבעבועות רוח היא מחלה מאוד לא נעימה, המסווגת כזיהום בילדות. גירוד עם אבעבועות רוח אצל ילדים כואב במיוחד: זיהום ויראלי חריף מועבר על ידי טיפות מוטסות והוא מעורר על ידי וירוס ספציפי השייך למשפחת ה-Herpesviridae. אבעבועות רוח פוגעת לעתים קרובות בילדים בני 4-5 שנים, אך ילדים גדולים יותר יכולים גם לחלות.[4]
 • כל אחד מאיתנו חווה עקיצות חרקים, ולכן מאמינים שגירוד מיתושים אצל ילד הוא, מצד אחד, תופעה נורמלית. אבל לעתים קרובות למדי, עקיצות בנאליות מתפתחות לתגובה אלרגית מלאה, ואפילו לתהליך דלקתי (למשל, אם ילד סרק את מקום הנשיכה והביא זיהום). לכן, אין להתעלם מעקיצות של חרקים - לא רק יתושים, אלא גם צרעות, דבורים, גמדים, פשפשים, קרציות. הם צריכים להיות מטופלים, ואפילו לראות רופא. אגב, גירוד לילי בעיקר אצל ילדים קשור לרוב לנוכחות של חרקים כמו פשפשי מיטה, קרדית או כינים (פרעושים).
 • גירוד חמור אצל ילד יכול להיגרם על ידי מעיכה של חלק מסוים בגוף עם בגדים, נעליים, אחיזה וקיבוע תחבושות (כולל גבס). לעתים קרובות, מקום שקשור ברצועה אלסטית או תחרה מתחיל להפריע. גירוד מתחת לגבס אצל ילד מתרחש כתוצאה מהפרה של זרימת הדם המקומית ברקמות, או עקב יובש מוגבר של העור הנגרם על ידי לבישה מתמדת של תחבושת. פחות שכיח, דלקת עור ממגע הופכת לגורם - זוהי מעין תגובה עורית לגירוי עור ממושך עם רכיבי גבס (למשל סידן גופרתי). אם התחושות מתחת לגבס הופכות לבלתי נסבלות, אז אתה בהחלט צריך לבקר רופא: ישנם מקרים תכופים של מחלות עור ומחלות אלרגיות המתפתחות מתחת לתחבושת, הדורשות טיפול רפואי והתערבות מהירה.
 • תולעי סיכה גורמות לרוב לגרד בפי הטבעת. פעילותם של טפילים אלו מופעלת בלילה, כאשר הם יוצאים החוצה ומטילים ביצים באזור שצוין. כדי להבהיר את האבחנה, עליך לבצע בדיקת צואה לאיתור ביצי תולעים, כמו גם גרידה, שתעזור לקבוע במדויק את הסיבה לאי הנוחות. אבחנה כזו היא הכרחית, שכן הסימפטום של גירוד פריאנלי יכול להיות קשור לא רק עם נוכחות של תולעי סיכה, אלא גם עם היווצרות של microcracks בפי הטבעת - למשל, עקב עצירות ממושכת אצל תינוק.[5]
 • דיאתזה אינה מחלה, כפי שרבים מאמינים, אלא רק נטייה של הגוף של הילד לפתח תהליכים אלרגיים ודלקתיים. אם הגורם לנטייה כזו מסולק, אז הגירוד ייעלם מעצמו. לכן, כל המאמצים חייבים להיות מופנים לחיפוש אחר אלרגן - לרוב הוא "מתחבא" מאחורי השימוש במזונות מסוימים.[6]
 • אורטיקריה היא הופעה של פריחות מגרדות בגוון אדמדם או ורדרד, כמו שלפוחיות, המלוות בדרך כלל כוויות סרפד. פריחות עשויות להופיע ולהיעלם מעצמן תוך שעה או שעתיים. הגורם לכוורות יכול להיות חשיפה לקור או לשמש, או אלרגן ישירות לתוך הגוף.[7]
 • חצבת היא פתולוגיה ויראלית מסוכנת, אחת מסיבות המוות השכיחות ביותר בקרב ילדים צעירים. גירוד עם חצבת בילדים אינו התסמין העיקרי, מכיוון שהוא בדרך כלל אינו בולט במיוחד ואינו מצריך שימוש בתרופות נוגדות גירוד, אולם במקרים מסוימים - למשל, על רקע חום - אי נוחות עלולה לעלות.[8]

גורמי סיכון

עוצמת הגירוד אצל ילד יכולה להשתנות, החל משריטה קלה ועד אי נוחות חמורה המפריעה לרווחתו ולשנתו של התינוק. ברוב המקרים, התחושה הפתולוגית קשורה לתהליכים אלרגיים בגופו של הילד, אך בערך בכל מקרה שלישי מדברים על פתולוגיות כמו סוכרת, הפרעה בבלוטת התריס, חוסר איזון אלקטרוליטים, תפקוד לקוי של מערכת העיכול או מערכת העצבים. כמו כן, רגישות יתר לתרופות מסוימות, מזון וכו' אינה נכללת.

בנוסף לגורם הבסיסי, יש לציין גם נוכחות של גורמים מעוררים המשפיעים באופן ישיר או עקיף על ביטויי גירוד. גורמים אלה כוללים:

 • עור יבש (קשור להתייבשות או לעונה הקרה);
 • קשיות מים מוגברת, שימוש במוצרי רחצה "למבוגרים", בגדים ומצעים שנבחרו בצורה לא נכונה (לדוגמה, חומרים סינתטיים);
 • מערכת עצבים לא בשלה, חוסר יציבות של המצב הנפשי והרגשי (התרגשות מוגזמת, פוביות, נוירוזות וכו');
 • תזונה לא הגיונית, מזון גרוע ומונוטוני;
 • שימוש לא נכון בתרופות, תרופות עצמיות;
 • אי ציות לכללי היגיינה, או להיפך, ציות מופרז.

קביעת הגורם המעורר היא בכשירותו של הרופא המטפל. טיפול עצמי יכול רק להחמיר את הבעיה שנוצרה ולמנוע מהתינוק הקלה בהקדם האפשרי.

פתוגנזה

לעתים קרובות, בעיה מגרדת בילדים קשורה לאטופיק דרמטיטיס, או מופיעה על רקע הפרעות מערכתיות אחרות. ברוב המקרים, הסימפטום מתרחש התקפי - למשל, זה מפריע לך רק במהלך השינה.

גורמים מערכתיים לגירוד של ילדים הם:

 • רגישות יתר של הגוף;
 • שינויים הורמונליים במהלך ההתבגרות;
 • תגובות לתרופות (אנטיביוטיקה, אתנול וכו');
 • סוגים מסוימים של טיפול (פיזיותרפיה);
 • פלישות טפיליות (onchocerciasis, echinococcosis, trichinosis);
 • פתולוגיות זיהומיות (אבעבועות רוח, רוזולה);
 • מחלת כבד או כליות (חסימה, כולסטזיס);
 • פתולוגיות המטולוגיות (לוקמיה, אנמיה, אריתמיה);
 • מחלות אנדוקריניות, הפרעות נוירולוגיות, שיכרון.

יש גם גרסאות של הבעיה כמו שמש, גירוד מתח.

גירוד אלרגי אצל ילד נפוץ במיוחד. תפקיד חשוב בפתוגנזה של התרחשותו ממלאים תאי פיטום: מספרם עולה, מתווכים דלקתיים מסוימים משתחררים (לדוגמה, היסטמין, טריפטאז, פרוטאוגליקנים, איקוסנואידים וכו '). תאי מאסט מעוררים גירוד עקב מתווכים ו-NGF, המעודד שינויים היפרפלסטיים בסיבי עצב. חומרים משביתים הם חומרים בעלי פעילות אנטי-היסטמין, הורמונים גלוקוקורטיקואידים, אנטגוניסטים בטא-אדרנרגיים.

גירוד עצבי בילדים קשור לעומס יתר של מערכת החיסון: מתרחש כשל שבו מערכת החיסון תוקפת את התאים שלה בתגובה ללחץ. האיזון בין מנגנוני ההגנה והתוקפנות מופר. קולטנים תחושתיים בעור מופעלים ושולחים אות לחוט השדרה ולאחר מכן למוח. כתוצאה מכך, בהתאם למידת ההפעלה של קצות העצבים, מתרחש גירוד או אפילו כאב.

תסמינים עור מגרד אצל ילד

גירוד של ילדים נמצא לעיתים קרובות בשילוב עם תסמינים כואבים אחרים - למשל, לפעמים זה אדמומיות וקילופים, עור יבש, נפיחות, קרום, פריחה, כמו גם חולשה כללית, חום, כאבי ראש וכו'.

אם הרצון לגרד הוא הסימפטום היחיד שקיים, אז הסימנים הראשונים שלו יכולים להתבטא בפעילות מוטורית מוגברת של התינוק, חרדה מתמדת, עצבנות, דמעות, קפריזיות. התינוק יכול להתעסק בבגדים, לגרד את הגפיים והגוף, להתחכך בחפצים, לבכות ללא סיבה. לעתים קרובות יש שינוי בתיאבון, חוסר יציבות במצב הרוח, נדודי שינה.

גירוד אצל ילד ללא פריחה מתרחש עם אלרגיות (בשלב הראשוני של תהליך המחלה), כמו גם עם מחלות זיהומיות ואחרות, כולל נגעים טפיליים. לכן, אין להתעלם מתסמין זה, מכיוון שהוא עשוי להצביע על התפתחות של פתולוגיות חמורות הדורשות התערבות רפואית מוקדמת ככל האפשר.

אם נמצאו על העור אלמנטים שלפוחיתיים קטנים ומגרדים עם תוכן מעונן, המועדים להתקבצות, אשר מעת לעת נפתחים ויוצרים כיבים וקרום, אזי ניתן לחשוד בדרמטיטיס herpetiformis. בדרך כלל גירוד כזה מופיע על המרפקים של הילד, כמו גם בפנים או בעצם הזנב. Dermatitis herpetiformis הוא ממקור ויראלי והוא מדבק מאוד.

פריחה אדמדמה וגרד אצל ילד המופיעים בפתאומיות הם ככל הנראה אלרגיים באופיים: הפריחות נראות כמו כתמים קטנים, בליטות או שלפוחיות. תגובה כזו היא תוצאה של נטילת תרופות מסוימות, ויטמינים, אכילת מזונות מסוימים או מגע ישיר עם אלרגנים. תסמינים לא נעימים מופיעים בכל אזור בגוף, בעוד שאלמנטים מגרדים אצל ילדים מסורקים לעתים קרובות מאוד ומרפאים במשך זמן רב.

נדיר ביותר שתהליך אלרגי משלב סימפטומים כמו פריחה, גירוד וחום אצל ילד. נוכחות טמפרטורה עם אלרגיות היא היוצא מן הכלל ולא הכלל. אם נצפית שלישיה סימפטומטית כזו, אז ברוב המקרים מדובר במחלה זיהומית נלווית. זיהומים לא תמיד מלווים בשיעול, נזלת ותסמינים רלוונטיים אחרים. מהלך הפתולוגיה הזיהומית נמחק, המתבטא רק בעלייה בטמפרטורה.

אלרגיות למזון על רקע שיכרון יכולות להיות מלווה גם בהיפרתרמיה. עם זאת, "לנחש" את האבחנה היא חסרת טעם ומסוכנת: עדיף לבקר רופא, לאבחן ולקבוע את הגורם לבעיה. ייתכן שגורם כזה הוא אבעבועות רוח, אדמת - מחלות ויראליות נפוצות הפוגעות בעיקר בילדים.

אדמומיות וגרד אצל ילד הם תוצאה של תהליכים אלרגיים ודלקתיים: כלפי חוץ, הפריחות נראות כמו כתמים אדמדמים, עליות או שלפוחיות, ממוקמות על הפנים או הישבן, או באזורים אחרים, לא טיפוסיים בגוף. בעת סירוק, אלמנטים כאלה מכוסים במהירות בקרום, בעוד הגירוד אינו נעלם, ואפילו מתעצם.

אם לילד יש גירוד וקילוף, ניתן לחשוד בסבוריאה או מיקוזה. כדי לבצע אבחנה מדויקת, מספיקה בדיקה קפדנית של העור. עם מיקוזה, יש לא רק קילוף, אלא גם ניתוק של העור, היווצרות של בועות קטנות ואזורי גירוי. עם סבוריאה, יש עור יבש, הגירוד של הילד עז ומלווה באדמומיות, היווצרות קרום באזור הגבות, העפעפיים, הטבור וכו '.

גירוד לילה של העור אצל ילד הקשור לעקיצת חרקים מצריך בדיקה קפדנית של העור בבוקר: למשל, לאחר עקיצות חרקים, ניתן למצוא בליטות אופייניות מגרדות אדומות, ועם עקיצות פרעושים, אלמנטים ורדרדים קטנים נמצאים ב קרבה זה לזה (כאשר החרק נע לאורך כיסוי העור).

אקנה וגירודים שנמצאו בילד הם סיבה לפנות לרופא עור או טפילולוג: אם תזדקקו לעזרה של מומחה צר אחר, הרופא ייתן הפניה לייעוץ רפואי נוסף.

טפסים

אין סיווג רפואי מקובל של גירוד אצל ילד. זה נובע בעיקר מהעובדה שאי נוחות מגרדת כשלעצמה אינה מחלה: היא רק אחת מהתסמינים המעידים על הפרעות כלשהן בגוף, ביניהן תגובות רגישות יתר שכיחות במיוחד.

בטרמינולוגיה רפואית ניתן לחלק סימפטום לאלרגיה או לא אלרגית, מקומית או מוקדית, מינורית וחזקה.

רופאים מתארים לעתים קרובות את הבעיה על פי הלוקליזציה שלה:

 • גירוד בעור - מצביע על נוכחות של בעיות בעלות אופי פסיכיאטרי, דרמטולוגי, אנדוקריני, כמו גם נוכחות של אלרגיות;
 • גירוד אנאלי - לעתים קרובות סימן לפתולוגיה של פי הטבעת, פלישה helminthic;
 • גירוד איברי המין, מפשעתי - מעיד על בעיות גינקולוגיות, אנדרוולוגיות, אורולוגיות, טפיליות ודרמטולוגיות.

ככלל, גירוד באזור האינטימי של ילד, גירוד בגפיים או פי הטבעת דורש גישות שונות לטיפול, לכן הרופא מתמקד תמיד בסוגיית לוקליזציה של הנגע.

לוקליזציה של גירוד

גירוד אצל ילד בכל הגוף עם פריחות בעור דורש אבחנה נוספת, שכן אין סיבה אחת לתופעה זו. הסיבה יכולה להיות גם תהליך אלרגי וגם מחלות זיהומיות (חיידקיות, פטרייתיות או ויראליות), פתולוגיות מערכתיות (למשל שיכרון או מחלת כבד). אלרגיות בילדות שכיחות במיוחד, בשל הגנה חיסונית לא מושלמת וגורמים מעוררים רבים (חיצוניים ופנימיים כאחד). לכן, כאשר מופיעה פריחה מגרדת בכל הגוף, הרופא, קודם כל, חייב לשלול תגובה אלרגית.

גירוד באזור האינטימי של ילד יכול להפריע לבנים ולבנות כאחד. בנוסף, ישנם סימנים של חרדה, עצבנות, כמו גם תסמינים מקומיים כגון צריבה, הפרשות וריח לא נעים. הסיבות עשויות להיות הפרה של כללי ההיגיינה (היגיינה לא מספקת של איברי המין, או פעילות היגיינית מוגזמת), סדקים אנאליים, תהליכים אלרגיים, כיני ערווה, קנדידה וכו'. גירוד תקופתי במפשעה אצל ילדים יכול להעיד על רגישות יתר של העור לחומרים מסוימים וחומרים - למשל אם מתרחשת אי נוחות בעת לבוש תחתונים סינתטיים, או בעת שימוש בחומרי ניקוי מסוימים.

גירוד בנרתיק אצל ילדים יכול להצביע על פתולוגיות שונות, למשל:

 • קנדידה, זיהום פטרייתי;
 • תהליכים דלקתיים בנרתיק;
 • פלישות helminthic;
 • תהליכי גידול;
 • פתולוגיות אנדוקריניות (לדוגמה, סוכרת).

לפעמים גירוד באיברי המין אצל ילד נגרם על ידי גורמים בנאליים: חוסר או חוסר היגיינה אישית, לבישת תחתונים סינתטיים או הדוקים, שהופך לסביבה נוחה להתפשטות של מיקרואורגניזמים פתוגניים. רבים מזלזלים בגורמים אלה, אבל הם יכולים לעורר לא רק את המראה של גירוד, אלא גם ריח לא נעים, ואפילו תהליכים דלקתיים.

אם לילד יש הפרשות וגירודים, זו סיבה לפנות לרופא, ויש לעשות זאת בהקדם האפשרי. עם הפרשות בעלות אופי מכורבל, ניתן לחשוד בזיהום פטרייתי, ולעתים קרובות מסתתרים תהליכי גידול מאחורי הפרשות מדממות. והופעת תסמינים כאלה במהלך התבגרות פעילה מעידה על שינויים הורמונליים חזקים בגוף. יש צורך בייעוץ רופא בכל אחד מהמצבים הנ"ל.

גירוד אצל ילד בידיים, כפות הידיים הוא סימפטום שכיח המלווה במחלת כבד. כאשר זרימת המרה מופרעת, תכולת חומצות המרה בזרם הדם עולה. חומצות אלו מפגינות השפעה רעילה על רשת הקולטנים של העור. כתוצאה מכך, התינוק חווה תחושות גירוד. גורם שורש שכיח נוסף הוא סוכרת: מחלה זו מאופיינת לא רק בכשל של מנגנון האינסולין, אלא גם בהפרעות מטבוליות, במחזור הדם ובתהליכים טרופיים ברקמות.

גירוד בין אצבעות הידיים של הילד, כמו גם בקפלי עור אחרים (בבית השחי, במפשעה) הופך לעתים קרובות לסימן של גרדת - פתולוגיה טפילית המתפתחת כאשר קרדית גרדת ניזוקה. מדוע העור מגרד בזמן גרדת? העובדה היא שהטפיל הנשי, לפני הטלת ביצים, עושה מבוכים שלמים של מעברים בשכבות העור. העור, כמובן, פגום, הקרדיות זוחלות במעברים שלהן, מה שנותן תחושה כל כך לא נעימה.

גירוד ברגליים של ילד מעורר לא רק זיהום פטרייתי, אלא גם הפרה של זרימת הדם בגפיים. זיהום פטרייתי מתבטא באי נוחות קשה בין האצבעות, כמו גם באזור כף הרגל. צלחות הציפורניים משתנות ומקלפות, לפעמים מופיע ריח לא נעים. הפרה של זרימת הדם נצפית כתוצאה ממחלות אחרות - למשל, פגיעה בתפקוד הכבד או הכליות, סוכרת, פתולוגיות כלי דם, הפרעות זיהומיות ואנדוקריניות.

רק רופא יכול לענות על השאלה האם גירוד בכפות הרגליים, העקבים בילד קשור לזיהום, או שיש לחפש את הסיבה השורשית בקרב מחלות מערכתיות. אתה לא צריך להתעלם מביקור אצל הרופא, שכן הגורם לאי נוחות אינו תמיד מזיק.

גירוד בבטן אצל ילד מופיע לרוב עקב תגובה אלרגית. תגובה כזו יכולה להתפתח על כל דבר - אפילו חלב פורמולה או כל מוצר מזון משלים. אצל ילדים צעירים, סימני אלרגיה נמצאים בעיקר בבטן ובפנים (על הלחיים, על המצח). בעת ביצוע אבחנה, ילדים צעירים צריכים לשקול גם בעיה כזו כמו חום עוקצני, המתאפיין בהופעת פריחה קטנה על הבטן, הגב ובאזור הגלוטאלי. עם חום דוקרני, גירוד אינו בולט במיוחד, אך אצל חלק מהילדים זהו אחד התסמינים הבסיסיים (במיוחד עם לבישה ממושכת של חיתול רטוב).

גירוד בפי הטבעת אצל ילד הוא סימן לא חיובי שיכול להתגרות מכמה סיבות. במצב זה, יש צורך לפנות לרופא ילדים, או לטפילולוג או לפרוקטולוג ילדים. יש לציין שגירוד מתולעים אצל ילד הוא המקרה הנפוץ ביותר, שהפרובוקטורים בו הם תולעי סיכה - טפילי מעיים, שתכונתם היא הטלת ביצים בלילה בפי הטבעת. זה עם זה כי המראה של תחושות לא נוחות מחובר, כדי להיפטר מהם יש צורך לעבור טיפול anthelmintic ולהקפיד על כללי היגיינה. נגיעות טפיליות מלווה לרוב בתסמינים אחרים, כגון סחרחורת, חוסר תיאבון, כאבי ראש והפרעות במערכת העיכול. חוץ מזה,

גירוד בגב אצל ילדים הוא תופעה שכיחה לא פחות הקשורה למצבים פתולוגיים כאלה:

 • תגובה אלרגית, אטופיק דרמטיטיס;
 • תהליכים נוירו-אלרגיים;
 • גרדת, שבה אי הנוחות גוברת בערב ובלילה;
 • דרמטיטיס, פוליקוליטיס, אימפטיגו;
 • xeroderma (פתולוגיה תורשתית);
 • סבוריאה (ייצור לקוי של הפרשת חלב);
 • חזזית פלנוס;
 • סַפַּחַת.

אם האזור הבין-שכפי מגרד במיוחד, אז אפשר לחשוד בתפקוד לקוי של בלוטת התריס, סוכרת ופתולוגיות כבד. גירוד בצוואר הילד מתרחש לאחר עקיצות חרקים, לאחר חשיפה לקרינה אולטרה סגולה, או מתרחש כתוצאה מחיכוך ממושך של העור על צווארון הבגדים, המתרחש לעתים קרובות במיוחד עם בעלי עור רגיש.

גירוד של הראש, הפנים אצל ילד הוא סימפטום אופייני של pediculosis (הדבקה בכינים). אם תבדקו היטב את הקרקפת, תוכלו לראות סימני נשיכה, סימני שריטה ואפילו ביצים טפיליות הנקראות nits. במצב זה, אי הנוחות אצל התינוק מתרחשת בשל העובדה שהכינים נושכות את העור, ומשחררות את הסוד שלהן לתוך הפצע, מה שגורם לתחושות גירוד חזקות למדי.

גירוד בלחיים של ילד הוא לרוב תוצאה של אלרגיה למזון או מגע, אך לעיתים הוא מעיד גם על תגובה של קור או שמש המתפתחת כאשר העור רגיש לשינויי טמפרטורה או לקרניים אולטרה סגולות. בילדים צעירים, הבעיה יכולה להיות קשורה לדיסבקטריוזיס, שכן בעיות במערכת העיכול אצל תינוקות משפיעות לרוב על מצב עור הפנים, הירכיים והישבן. לפעמים, כדי לחסל לחלוטין אי נוחות, זה מספיק כדי לייעל את התזונה, להחזיר את האיזון של microflora המעיים.

עיניים מגרדות אצל ילד הופכות לסימן הראשון לדלקת הלחמית המתחילה, או לזיהום פטרייתי של הלחמית. בילדים רבים, כך מתחילה להתבטא תגובה אלרגית – למשל אם האלרגן הוא אבקה, קשקשים של בעלי חיים או אבק בית. בדרך כלל, תחושות גירוד עולות באדמומיות בעיניים, נפיחות ואף כאב, התכווצויות וצריבה.

עם הצטברות מוגזמת של הפרשת גופרית בתעלת השמיעה, גירוד מתרחש באוזניים של ילד. גירוד כזה הוא מתמשך ועשוי להיות מלווה בירידה קלה בתפקוד השמיעתי. סיבות סבירות אחרות הן לפעמים:

 • תהליכים אלרגיים;
 • otomycosis, נגעים פטרייתיים של העור;
 • סוכרת;
 • נוכחות של גוף זר, חרק בתעלת האוזן;
 • erysipelas של תעלת השמע.

תחושות גירוד וצריבה יכולות להתבטא בכל אזור בגוף, והן נובעות ממגוון סיבות. כפי שמתברר, גירוד לא תמיד מלווה בפריחה, כשם שפיחה יכולה להופיע אצל ילד ללא חום וגרד. בכל מקרה, אם יש רגע מגרד, כמו גם קילוף, דלקת בעור, הפרשות או כאבים, יש להראות את התינוק מיד למומחה רפואי. ייתכן שתזדקק לטיפול תרופתי מורכב.

סיבוכים ותוצאות

גירוד אינטנסיבי מתמיד אצל ילד יכול להוביל לא רק לחרדה ולעצבנות שלו. רוב הילדים מגרדים את האזורים הפגועים, וכתוצאה מכך יש שריטות ומשטחי פצע מדממים. בתורו, מיקרואורגניזמים אופורטוניסטיים ופתוגניים יכולים לחדור לתוך הפצעים, אשר טומן בחובו זיהום ברקמות, התפתחות של זיהום מוגלתי. כתוצאה מכך עלולים להופיע סיבוכים כמו פיודרמה (דלקת מוגלתית של העור), מחלות פטרייתיות, מורסות, פלגמון וכדומה.

ברוב המקרים, האזור הפגוע הופך לאדום, מתנפח, התהליך הדלקתי מתפשט לאזורים בריאים ומופיעה הפרשה מוגלתית.

על מנת למנוע השלכות לא נעימות, יש להתחיל בטיפול בזמן, תחת פיקוחו של מומחה רפואי.

אבחון עור מגרד אצל ילד

אמצעי אבחון לאיתור גירוד אצל ילד מסתכמים בבירור הסיבות השורשיות לבעיה.

אם יש ביטויי עור אחרים על רקע גירוד, אז אתה צריך לפנות לרופא עור, עם התייעצות חובה של מטפל. גישה זו תאפשר לך להעריך את בריאות העור ולא לכלול נוכחות של פתולוגיות נפוצות. במידת הצורך, מומחים אלו יסייעו בהתייעצות עם המטולוג, אלרגולוג וכו'.

באופן כללי, האבחון כולל בדרך כלל את השלבים הבאים:

 • בדיקה חיצונית של העור, בלוטות הלימפה;
 • בדיקות דם (כללי, ביוכימי, קביעת גלוקוז בדם), בדיקת שתן כללית;
 • אם נמצאו מוקדים ואלמנטים פתולוגיים על העור, אבחון אינסטרומנטלי מתבצע בצורה של דרמטוסקופיה, גרידות, ביופסיות;
 • בדיקת אולטרסאונד של איברים הממוקמים בחלל הבטן.

אם הגירוד אצל ילד מטריד באזור פי הטבעת, אזי, בנוסף לבדיקה חזותית, יהיה צורך לבדוק את הצואה לאיתור ביצי טפילים ופרוטוזואה. בנוסף, חולה קטן מקבל תוכנית שיתוף, ובמידת הצורך - סיגמואידוסקופיה, קולונוסקופיה.

אם נמצא גירוד במקומות אינטימיים, הרופא יבדוק חזותית את איברי המין, ייקח מריחת מיקרופלורה עם תרבית ורגישות לאנטיביוטיקה, מריחה לנוכחות תאים לא טיפוסיים. כמו כן, בדיקות דם ושתן קליניות כלליות, תוכנית שיתוף וצואה לביצית טפילים הופכות לחובה.

אבחון דיפרנציאלי

אבחנה מבדלת של גירוד אצל ילד מתבצעת בדרך כלל עם מחלות כמו אטופיק דרמטיטיס, גרדת, דרמטיטיס סבוריאה, דרמטיטיס אלרגית, איכטיוזיס, פסוריאזיס, כמה מצבי כשל חיסוני (תסמונת היפרימונוגלובולינמיה E, תסמונת Wiskott-Aldrich).

יש לציין כי גירוד אצל ילד יכול להתרחש כתוצאה ממצבי לחץ: ברוב המקרים סיבה זו פשוט מוערכת ולא נלקחת בחשבון. ראשית, החיפוש אחר הסיבות מבוסס על מחלות כמו גרדת, אלרגיות, דרמטיטיס וזיהומים פטרייתיים. גירוד סטרס חולף בדרך כלל לאחר נטילת תרופות הרגעה, אך אל תנסה לאבחן את התינוק בעצמך על ידי הצעת לו תרופות מסוימות. גישה כזו לא רק תפגע בבריאות הילדים, אלא גם תקשה על רופא לבצע אבחנה לאחר מכן.

יַחַס עור מגרד אצל ילד

הטיפול הקלאסי בגרד בילדים  הוא ביטול הגורמים לאי נוחות. למשל במקרה של אלרגיות יש למצוא ולנטרל אלרגן פוטנציאלי ובמקרה של לחץ יש לסלק את מקורו.

עם גירוד קל, תרופות הרגעה, שרופא הילדים רושם על בסיס אישי, עוזרות היטב. בנוסף, כמעט בכל המקרים משתמשים באנטי-היסטמינים, שעבורם הסרת גירוד היא אחד התחומים הטיפוליים.

אתה לא צריך לנסות לתקן את הבעיה בעצמך. זה לא נדיר שהורים רצים מיד לבית המרקחת כדי לקבל אנטיהיסטמינים, ולא מייחסים חשיבות לעובדה שהתהליך האלרגי רחוק מתמיד הגורם. בחולים רבים, האשם הוא זיהום, מחלה מערכתית (למשל, מחלת כבד), או זיהומים טפיליים. לכן, עדיף לא לבזבז זמן ולבקש עזרה מרופאים. הרופא ירשום את הטיפול המתאים לאחר זיהוי הגורם הבסיסי.

יש להבין כי לא תמיד ניתן לרופא לקבוע את הגורם המעורר באופן מיידי, במהלך הייעוץ הראשוני. ככל הנראה תצטרכו לעבור סדרה של אמצעי אבחון עם התינוק - ביצוע בדיקות דם ושתן, בדיקת צואה לאיתור ביצי טפילי מעיים, גרידה פריאנלית וכדומה. אם יש חשד לתהליך אלרגי, הרופא ישלח את התינוק ל בדיקות פרובוקטיביות, או לבדיקת דם לנוכחות אלרגנים. אם יש חשד לפתולוגיה זיהומית, אפשר לבצע גידולים מהעור.

מְנִיעָה

גירוד אצל ילד הוא תוצאה של כל פתולוגיה, ולא מחלה עצמאית. לכן, עיקר המניעה הוא מניעת הגורמים לגירוד. הנה מה הכוונה בזה:

 • פנייה בזמן לרופא על טיפול בהפרעות עיכול, הפרעות אנדוקריניות;
 • זיהוי וטיפול בזמן של זיהומי עור;
 • מניעת נגעים טפיליים, עמידה בכללי היגיינה, שטיפת ידיים קבועה, כמו גם ירקות, פירות ועשבי תיבול, השתמשו רק במוצרים מטופלים בחום ממקור מן החי;
 • ביקורי מניעה קבועים אצל הרופא;
 • בנוכחות אלרגיות, דיכוי מגע עם אלרגנים, הקפדה על תזונה תזונתית, ארגון שהות היפואלרגנית של הילד בחיי היומיום;
 • מניעת מצבי לחץ, מתן שינה טובה ובריאה לילד, במידת הצורך - התייעצות עם פסיכולוג;
 • מעבר לתזונה בריאה, שתיית מספיק נוזלים;
 • מניעת התייבשות, שימוש בתכשירי לחות לעור (לדוגמה, קרמים מיוחדים לתינוקות);
 • במידת הצורך, נטילת קומפלקסים של ויטמינים ומינרלים המשפרים תהליכים מטבוליים בגוף הילד).

תַחֲזִית

רק במחצית מהמקרים, הגורם להופעת תחושות גירוד אצל ילדים נקבע באופן מיידי. למרבה הצער, לעתים קרובות למדי לא ניתן לזהות ולבטל את הסיבה כלל, כך שהתסמין מקבל צורה חוזרת דמוית גל. יחד עם זאת, ב-60% מהמקרים, גירוד אצל ילד נפסק לחלוטין במהלך השנים, בעוד שאצל ילדים אחרים הוא עלול להימשך ולחזור מעת לעת (מהלך כזה אופייני לתהליכים אלרגיים).

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.