^

בריאות

גינקולוג-אנדוקרינולוג

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

גינקולוגית-אנדוקרינולוגית היא רופאה המטפלת בהפרעות הורמונליות שונות בגוף. בואו נסתכל מקרוב על מי הוא גינקולוג, אנדוקרינולוג, מה הרופא עושה, ובאיזה מקרים יש לטפל בו.

כל העבודה של גינקולוג-אנדוקרינולוג מבוססת על המחקר של ההורמונים הנשיים והשפעתם על הגוף. הורמונים הם חומרים בבלוטות האנדוקריניות המפעילות השפעה ספציפית על הגוף, עובדת דרך מערכת הדם. ישנם סוגים רבים של הורמונים, הם נמצאים בכל בלוטה.

גינקולוג-אנדוקרינולוג עוסק בחקר הורמוני השחלות, כלומר, פרוגסטרונים, אסטרוגן וטסטוסטרון. אסטרוגנים או הורמונים הנשיים מופקים על ידי בלוטות המין, בפרט השחלות. בגוף הנשי, ישנם גם הורמונים גבריים, אנדרוגנים, אשר מיוצרים גם על ידי השחלות, רקמת השומן ואת בלוטות האדרנל. עבור גינקולוג, אנדוקרינולוג, חשוב ללמוד גם הורמונים זכר ונקבה. אגב, הורמונים נקביים נוצרים מהורמונים גבריים. אם השחלות הן בסדר והן פועלות בצורה מושלמת, אז בכל חודש, במשך שבועיים בשבוע השחלה, ברזל עובד בצורה פרודוקטיבית, הנקראת "הגוף הצהוב". זוהי בלוטה זו מייצרת פרוגסטרון, הורמון כי יש צורך לקבוע הריון בשלבים המוקדמים כדי להתריע על הגוף הווסת המתקרב.

-אנדוקרינולוג גינקולוג - רופא שעוסק coleitis האבחנה, המניעה וטיפול של הפרעות גינקולוגיות נשיות כגון שחיקת הפפילומה, דלקת שלפוחית שתן, רחם, ואחרים. הגניקולוג-אנדוקרינולוג גם עוזר עם וסת כואב, אשר מציין עודף של הורמונים גבריים בגוף הנשי.

תחום האינטרסים המקצועיים של גינקולוג-אנדוקרינולוג הוא מחלות אנדוקרינולוגיות גינקולוגיות, הקשורות ישירות להפרות של תפקוד האיברים האנדוקריניים. גינקולוג-אנדוקרינולוג עוסק בבחירה אינדיבידואלית של אמצעי מניעה הורמונליים. גינקולוג, אנדוקרינולוג יכול להגיד לך איך להימנע מבעיות עם בריאות הנשי מכרז.

trusted-source[1], [2]

מי הוא גינקולוג-אנדוקרינולוג?

גינקולוג-אנדוקרינולוג הוא רופא אשר לומד ומטפל בבריאות האישה. הרופא בוחן את הפונקציות ההורמונליות של הגוף הנשי, עוסק באבחון וטיפול במחלות הקשורות בחוסר או בהפרזה של הורמונים באיברים מסוימים. גניקולוג מקצועי, אנדוקרינולוג מקצועי מתקרב או חליפות לטיפול של האורגניזם הנשי. מי הוא גינקולוג-אנדוקרינולוג הוא רופא שיעזור להתאים את הרקע ההורמונלי של אישה.

שימו לב שאם הגוף יש הפרעות הורמונליות כל הורמון הוא עודף, אז יש הפרות עם חילוף החומרים. כתוצאה מכך, כשלים הורמונליים כאלה יכולים להוביל עודף משקל סימני מתיחה על הגוף, שממנו אי אפשר להיפטר. זה תירוץ ללכת להתייעצות עם אנדוקרינולוג גינקולוג.

מתי עלי לגשת לאנדוקרינולוג גינקולוג?

כדי להתייעץ עם גינקולוג, אנדוקרינולוג כדלקמן במקרה כי במהלך גיל ההתבגרות, וזה 15 שנים הילדה עדיין אין הווסת.

 • כמו כן, התייעצות עם רופא הוא הכרחי עבור ממושכת, פזרני וכואב מחזורי מחזור.
 • אם במהלך יחסי מין יש כאב בבטן התחתונה, וגם ריח לא נעים, פריקה, גירוד. כאשר משתנים, יש תחושה בוערת ויש עיכוב במחזור החודשי.
 • באזור איברי המין, מופיעים גידולים, בבלוטת החלב יש עיבוי.
 • כאשר מתכננים הריון ואת תחילת פעילות מינית, עם תפקוד לקוי של השחלות, גיל המעבר ו endometriosis.

התייעצות עם אנדוקרינולוג גינקולוג שונה באופן משמעותי מן הייעוץ גינקולוגית קונבנציונלית. ההבדל הראשון הוא משך הקבלה, בדרך כלל מ 30 דקות עד שעה אחת. במהלך השיחה עם החולים, הרופא לומד על כל הפרטים של החיים של אישה וקרובי המשפחה שלה. שיחה כזו מאפשרת לחשוף נטייה לפתולוגיות והפרעות הורמונליות.

גינקולוג-אנדוקרינולוג עוסק בהרכב של לוח השנה החודשי, תוך ציון מדויק של תאריכי הביוץ. זה נכון במיוחד עבור נשים שיש להם דימום וחוסר תפקוד של השחלות. הידור של לוח המחזור החודשי הוא סיוע חיוני לאנדוקרינולוג גינקולוג, שמאפשר לאבחן. לוח השנה החודשי צריך להינתן לנשים שיש להם חוסר תפקוד חודשי וחולי לא סדיר.

במהלך הבדיקה של המטופל, הגניקולוג-אנדוקרינולוג מקדיש תשומת לב מיוחדת לצמיחה, משקל, פרמטרים של הדמות, מצב השיער והעור של המטופל. לעתים קרובות, הבדיקה מלווה בדיקה אולטרסאונד של אגני האגן ואת מצב העצמות.

אילו בדיקות אני צריך להעביר לאנדוקרינולוג הגינקולוג?

בעת פנייה לאנדוקרינולוג גינקולוג, יש צורך לעבור מספר בדיקות שיעזרו לגלות את הסיבות להפרות בגוף הנשי, לבצע אבחנה מדויקת ולרשום את הטיפול הנכון.

אילו בדיקות אתם צריכים להעביר לאנדוקרינולוג הגינקולוג?

ניתוח זה יקבע את מעמד הרבייה של הגברת. ניתוח פרולקטין, אסטרדיול, הורמון מגרה זקיק, טסטוסטרון וחלבון מחייב עבור ההורמון הזה.

 • הקרנת סוכרת: אבחנה של סוכרת מסוג 1 וסוג 2.
 • אבחון לפיד: toxoplasmosis, זיהום cytomegalovirus, זיהום herpetic, אדמת
 • אבחנה של בלוטת התריס: נוגדנים ל peroxidase בלוטת התריס, הורמון מגרה בלוטת התריס, בדיקת קליטת בלוטת התריס, תירוגלובולין.
 • נפיחות, צוואר הרחם, מרחם על ההגדרה של צמחייה (ציור על ידי רומנובסקי). 
 • וגינוזיס בקטריאלי, הגדרה איכותית: לקטובצילוס, מוביילונקוס קרטיס, גארדנלה וגינליס, בקטריאידים.
 • מיקופלאסמה דואו.

כל הבדיקות הללו יגלו את המחלה, הפרעות או סיבוכים של תפקוד תקין של הגוף הנשי. עבור הגניקולוג, אנדוקרינולוג, בדיקות אלה הן תיאור ייחודי של העבודה של הגוף שלך, אשר מאפשר לך למצוא את הגורם לבעיה ולחסל אותו.

באילו שיטות אבחון משתמש הגינקולוג-אנדוקרינולוג?

בעבודתו, הגניקולוג-אנדוקרינולוג משתמש במגוון שיטות אבחון, על מנת למקם אבחנה מדויקת ולזהות את המחלה. המדע אינו עומד דומם, וכימיקלים חדשים, הורמונים וגנים מתגלים באופן קבוע. פרטים על כל זה ניתן ללמוד באמצעות ניתוח של דם. אז, בזכות ניתוח הדם, ניתן לזהות בקלות הפרעות הורמונליות, מבלי לשים בדיקות הורמון על.

שיטות האבחון, שהגינקולוג-אנדוקרינולוג משתמש בהן בעבודתו, קשורות קשר הדוק לעבודתם של מומחים אחרים בתחום הגינקולוגיה, ובמיוחד אצל הגינקולוג-מנתח. פוריות, ציסטה שחלה, מיומה רחמית או אנדומטריוזיס מאובחנים ומטופלים על ידי מאמצים משותפים של גינקולוג-אנדוקרינולוג ומנתח-גינקולוג.

באילו שיטות אבחון משתמש הגינקולוג-אנדוקרינולוג?

 • אבחון לפיד.
 • בדיקת אולטראסאונד.
 • אבחון בלוטת התריס.
 • אבחון ברמה ההורמונלית.
 • אבחון סוכרת.

גינקולוג-אנדוקרינולוג עוסק באבחון המצב ההורמונלי של הגוף, מאבחן מחלות הקשורות לייצור הורמונים מסוימים. הגניקולוג-אנדוקרינולוג משתמש באבחון מורכב, כפי שהוא מאפשר לקבוע את מצבו של המטופל באופן מדויק ככל האפשר.

עבור כל התהליכים בגוף האדם הוא אחראי באופן מלא על המערכת האנדוקרינית. ההורמונים אחראים על הנחת ופיתוח של האיברים של מערכת הרבייה, התפתחות מלאה וצמיחה של הגוף הנשי. הודות לשיטות האבחון המשמשות את האנדוקרינולוג הגינקולוג, ניתן לזהות ולרפא כל מחלה הקשורה בחוסר איזון הורמונאלי.

מה עושה האנדוקרינולוג הגינקולוג?

גינקולוגית-אנדוקרינולוגית עוסקת באבחון וטיפול במחלות הקשורות בהפרעות הורמונליות, ומחקרת את הפונקציות ההורמונליות של גוף האישה. כל מה שקורה בגוף האדם קשור ישירות ותלוי במערכת האנדוקרינית. זה בגלל ההשפעה של הורמונים כי הגוף הנשי ואיברים של מערכת הרבייה לגדול. המערכת האנדוקרינית משפיעה על הבריאות הגופנית ועל מצב פסיכו-אמוציונלי, גם על תהליכים מטבוליים בגוף, וחשוב מכל, היכולת להרות ולנשא את הילד.

החלק העיקרי של העבודה של האנדוקרינולוג הגינקולוג מופנה לחקר האסטרוגן. אסטרוגן הוא הורמון נשי המאפשר לך לשמור על נוער, בריאות ויופי. אם זה הורמון בגוף מתאים לנורמה, אז בריאות האישה ברמה הגבוהה ביותר. האשה מרגישה בסדר, ונראית צעירה מאוד, לפעמים צעירה יותר מבני גילה. אם יש מחסור של אסטרוגן בגוף הנשי, אז בריאות האישה ואת המראה המתאימים. היעדר האסטרוגן נגרם בדרך כלל על ידי הכחדה של תפקוד השחלה, אשר יכול להוביל להפרעות צמחיות, כלומר, לחץ דם גבוה, הזעה, שינויים פתאומיים בטמפרטורת הגוף. תפקידו של גינקולוג-אנדוקרינולוג הוא לזהות כשלים הורמונליים כאלה ולחסל אותם.

בעיה נוספת העומדת בפני גינקולוג-אנדוקרינולוג היא עודף אסטרוגן בגוף הנשי. עודף של הורמון זה הוא הגורם לגידולים באיברי המין הנשיים, הפרות של תפקוד הווסת והמחזור, אי פוריות. בנוסף לאסטרוגן, בגוף הנשי יש עוד הורמון חשוב לא פחות - פרוגסטרון. הורמון זה אחראי על מצב הרוח, במיוחד במהלך המחזור החודשי. אם פרוגסטרון הוא נורמלי, אז האישה לא מרגישה כאב במהלך המחזור החודשי. אבל אם רמת ההורמון יורדת או עולה, האישה מחכה לכאבים בבלוטות החלב ובתקופות מכאיבות. זוהי הפרה של פרוגסטרון אחראי למצב עצבנות ודיכאון של אישה.

גינקולוג-אנדוקרינולוג צריך לעשות בדיקות לאסטרוגן ופרוגסטרון, מאחר והורמונים אלה אחראים להריון נורמלי. זה חוסר פרוגסטרון - זו הסיבה ניסיונות כושלים להיכנס להריון הפלות. הורמון חשוב לא פחות בגוף הנשי הוא טסטוסטרון. ההורמון הזה אחראי לביצועים פיסיים ותשוקה מינית. אם כמות הטסטוסטרון באישה גדלה, הגוף והגוף מקבלים שינויים בצורה של: שיער מוגבר, אגן צר וכתפיים רחבות, עור שמן ועוד.

המחקר של הרקע ההורמונלי של הגוף הנשי והשפעת ההורמונים על פעילות חיונית נורמלית מטופל על ידי גינקולוג אנדוקרינולוג.

אילו מחלות מטופלות על ידי אנדוקרינולוג גינקולוג?

גינקולוגית-אנדוקרינולוגית עוסקת בטיפול בהפרות בגוף הנשי, הקשורות ישירות למערכת האנדוקרינית, וגם מטפלת במחלות גינקולוגיות.

אילו מחלות מעניק הגניקולוג-אנדוקרינולוג:

 • מוקדמות מוקדם גיל ההתבגרות ואת הסיבות.
 • המראה בגוף הנשי של המאפיינים המיניים הגבריים.
 • דימום ברחם אצל נערות ונשים.
 • מאוחר יותר גיל ההתבגרות וחוסר גיל ההתבגרות.
 • תסמונת טרום והפרעות במחזור החודשי.
 • בעיות עם מטבוליזם דימום הרחם מתפקדת, אשר יכול להוביל לאנמיה.
 • אנדומטריוזיס, הפרעות hyperandrogenic, פוריות.
 • Salpingoophyte, תסמונת Postovarectomy, אנדומטריטיס כרונית.
 • בחירה אישית של אמצעי מניעה, כולל תרופות הורמונליות.
 • ניהול ופיקוח על הריון, המתרחשת עם הפרעות אנדוקריניות.

בנוסף, האנדוקרינולוג הגינקולוג עוסק בטיפול במחלות בבלוטת התריס, השחלות והאספנות, הנרתיק, צינורות החצוצרות, הרחם, המעיים הקטנים והגדולים.

טיפים גינקולוג אנדוקרינולוג

לכל רופא יש מספר המלצות והנחיות המסייעות לשמור על הגוף במצב בריא. אנו מציעים לך עצות של אנדוקרינולוג גינקולוג.

 • שימו לב לכללי התזונה והתעמלות. שואפים להבטיח כי המשקל והגובה שלך להתאים את הגיל שלך רגיל.
 • לאכול ככל האפשר ירקות, דגנים, פירות, ירקות. לאכול באופן קבוע, אבל במנות קטנות.
 • לעשות את זה באופן קבוע. עבור נשים, את האפשרויות הטובות ביותר: שחייה, אירובי, טניס ריצה. פעילות גופנית, לא רק תורמת דמות יפה, אלא גם מפחיתה חרדה, מונע שימור נוזלים בגוף ומשפר את מצב הרוח ומשפר את הרווחה.
 • ללבוש בגדים ובדים טבעיים, אשר לא לסחוט את הבטן ואינו להגביל את החזה, להקדיש תשומת לב מיוחדת לאיכות הלבנים. לפני תחילת הווסת, להפחית את צריכת אלכוהול, שומן, מטוגן, מתוק, מלוח, מנסה להפסיק לעשן.
 • השתמש במגוון של טכניקות ידניות. לדוגמה, אוסטיאופתיה הקרביים או גולגולתיים, אקופרסורה. טכניקות ידניות נועדו לנרמל את העבודה של המוח, את הייצור של הורמונים, להקל על הלחץ והלחץ, לנרמל את הפעילות של מערכת העצבים ואת הלב וכלי הדם.

גינקולוג-אנדוקרינולוג הוא רופא האחראי על התפקוד הנורמלי והבריא של הגוף הנשי. אל תשכח לבקר גניקולוג, אנדוקרינולוג, שכן זו ערובה כי כל הפרעות או מחלות יזוהו בזמן וביטל.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.