Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

גולגולת

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.11.2021

הגולגולת (גולגולת) היא השלד של הראש. זהו החלק המורכב ביותר של השלד, המשמש כלי קיבול למוח, איברים של ראייה, שמיעה ואיזון, ריפוי וטעם, תמיכה בחלקים הראשונים של מערכת העיכול ומערכת הנשימה. גולגולת אדם טופס 23 עצמות (8 זוג ו -7 לא מזויפים).

במבנה הגולגולת, במחלקת המוח, או בגולגולת המוח, בגולגולת הפנים או הקרביים, הם נבדלים. החלק המוחי של הגולגולת (הגולגולת המוחית) נמצא מעל אזור הפנים, מכיל את המוח. הגולגולת המוחית (גולגולת הגולגולת) נוצרת על ידי עצמות חזיתיות, עצמותיות, בצורת טריז, קדחתני, טמפורלי וסמיך ומפרקיהן. החלק הקדמי של הגולגולת - גולגולת פן (גולגולת viscer & le) המיוצג על ידי עצמות מנגנון masticatory: הלסת העליונה ותחתונה, כמו גם העצמות הקטנות של הגולגולת, אשר הנן חלק השקעים בקיר, האף ומערות פה. מקום מיוחד הוא תפוס על ידי עצם היידואיד הממוקם באזור הקדמי של הצוואר.

גולגולת

גולגולת

גולגולת

trusted-source[1], [2]

עצמות של החלק המוחי של הגולגולת

עצם חזיתית (os frontale) משתתף בהיווצרות של החלק הקדמי של הגג (גג) של הגולגולת, fossa הגולגולת הקדמית ואת מסלולים. ב העצם הקדמית, סולמות חזיתיים, חלקים האף והאף נבדלים.

 עצם פרונטלית

עצם הספנואידים תופסת מקום מרכזי בבסיס הגולגולת. הוא משתתף ביצירת בסיס הגולגולת, קטעי לרוחב שלה מספר חללים ובורות. ב העצם ספנואידים, הגוף, תהליכי pterygoid, כנפיים גדולות וקטנות מובחנים.

 העצם הספנואידית

עצם העצם (os occititale) ממוקם בחלק האחורי של אזור המוח של הגולגולת. בעצם זו, החלק הבזילארי, שני החלקים לרוחב ואת המאזניים הכרוניים, המקיפים את פורמן גדול (foremen magnum), מובחנים.

 עצם העצם

העצם הכהה (OS parietale) משויכת, רחבה, קמורה החוצה, ויוצרים את החטיבות העליונות לרוחב של קמרון הגולגולת. עצם כהה יש 4 קצוות: חזיתית, עורפית, sagittal וקשקשים. הקצה הקדמי משתרע על המשטח האחורי של המאזניים הקדמיות, השוליים הקיצוניים עם קשקשים הסף. באמצעות השוליים sageitt, שתי עצמות הקודקוד מחוברים אחד לשני. תחתון, קשקשי, הקצה חתוך באופן אלכסוני, מכוסה בקשקשים של העצם הזמנית. העצם הכהה בעלת 4 פינות: זווית חזיתית קדמית-עליונה , זווית עורקית פוסט- סטרלית , זווית מחודדת קדמית וזווית מסתורית אחורית .

 האבן הכהה

העצם הזמנית (OS temporale) מזווגת, היא מהווה חלק מהבסיס וקיר לרוחב של הגולגולת בין העצם הקדמית לבין עצם העצם מאחורי. הוא מתאים לאיברים של שמיעה ואיזון. ב העצם הזמני, הפירמידה, תוף וחלק קשקשים נבדלים.

 העצם הזמנית

trusted-source[3], [4]

עצמות של גולגולת הפנים

הלסת העליונה (מקסילה) היא זוג עצמות. ללסת העליונה יש גוף וארבעה תהליכים: חזיתית, אלכויתית, פלטינית וזיגומטית.

 הלסת העליונה

עצם palatine (OS פלטינום) הוא זיווג, משתתף היווצרות של החיך הקשה, במסלול, freta pretgoid פלתין. בתוך זה, שתי לוחות מובחנים - אופקית ואנכית, חיבור כמעט בזווית ישרה, ושלושה תהליכים. 

 עצם הפלאטין

התחתון האף התחתון (קונצ'ה nasalis נחות) - זוג, צלחת מעוקל דק, יש גוף ושלושה תהליכים. המשטח הצדדי של הגוף עם הקצה העליון שלו הוא התמזגו עם פס הקליפה של הלסת העליונה ואת צלחת מאונך של עצם פלטט. כל התהליכים של פגז זה יוצאים מהקצה העליון.

 התחת התחתון האף

Vomer ( vomer ) - צלחת עצם לא מזוהה, משתתף בהיווצרות מחיצת האף של האף. הקצה התחתון של פותחן נתיך עם סף האף של עצם המקסילה והפלאטינים. הקצה האחורי של פותחן מפריד בין צ 'ואנה. הקצה הקדמי של פותחן מחובר לצלחת מאונך של העצם הסתור בחלק העליון, ובתחתית - מחיצת הסחוס של האף.

פותחן

עצם האף (OS nasale) משויכת, משתתפת בהיווצרות של האוסיקוס של האף. הקצה העליון של עצם האף מחובר עם החלק האף של העצם הקדמית, השוליים לרוחב - עם התהליך הפרונטלי של הלסת העליונה. עצם האף גם משתתפת בהיווצרות הצמצם בצורת אגס - הפתח הקדמי של חלל האף.

עצם העצם

עצם הדמעות (os lacrimale) הוא זוג, ויצרו את החלק הקדמי של הקיר המדיאלי של מסלול. מלמטה ומלפנים הוא מחובר לתהליך הקדמי של הלסת העליונה, מאחור - עם הצלחת המסלולית של העצם המסתורית. מעל, דמעה הגבול על הקצה המדיאלי של החלק המסלול של העצם הפרונטלית. על פני לרוחב של העצם יש סרט דמעות האחורי (crista lacrimalis אחורי). Anterior דמעות רכס זמין תלם דמעות (מענית lacrimalis), אשר יחד עם חריץ homonymous העליון לסת מהווה צק דמעות חור (הפוסה lacrimalis).

עצם דלקתית

עצם הלחי (OS zygomaticum) משויכת, מחברת את העצמות הקדמיות, הזמניות והמקסימליות, מחזקת את גולגולת הפנים. ב העצם המלט, משטחים לרוחב, הזמני ואת מסלולית נבדלים. פני השטח לרוחב פונה קדימה לרוחב, והוא מכיל קטן, קטן בגודל פתח זיגומטופכיאלי. המשטח הזמני יוצר את הקיר הקדמי של fossa inframammary, יש צמצם פצעון קטן (foramen zygomaticotemporale). על פני השטח המרכיבים את הקיר התחתון לרוחב של מסלול, יש גם חור proglottid קטן (foramen zygomaucoorbitale).

 חזה

הלסת התחתונה (המנדבולה) היא עצם הגולגולת היחידה. לסת תחתונה לא מזויפת יש גוף ושני ענפים.

לסת תחתונה

עצם העצם (היידום) ממוקמת באזור הקדמי של הצוואר, בין הלסת התחתונה בחלק העליון לבין הגרון למטה. הוא מורכב גוף כפוף קשת ושני זוגות של תהליכים - קרניים קטנות וגדולות. קרניים קטנות קצרות משתרעות ימינה ושמאלה של עצם העצם למעלה, אחורית או רוחבית. מעובה בקצות, קרניים גדולות יותר להתרחק הגוף של העצם לאחור קצת כלפי מעלה. עצם הירך בעזרת השרירים והרצועות תלויה על הגולגולת ומחוברת לגרון.

עצם הירכיים

תנועות הראש מתרחשות במפרק אטלנטו-אוקסיפיטלי סביב הצירים הקדמיים, הסגיטליים והאנכיים.

רחבה של הראש (הסטייה של הראש אחורה) מתבצעת: טרפז, sternocleidomastoid, חגורה, semispinal ואת אורכו של שרירי הראש, השרירים ישר בחזרה גדולים והקטנים של הראש, בשרירים האלכסוניים העליונים של הראש.

כיפוף הראש (הטיה קדמית) מתבצע: את השרירים הארוכים של הראש, בשרירי ישר מול הראש, שרירי rectus לרוחב של הראש, כמו גם שרירי suprahyoid ו podpod-לשוני (בכל לסת תחתונה קבועה).

הנטייה של הראש לצד (מימין, משמאל) מתרחשת עם התכווצות בו זמנית של השרירים extensor ואת השרירים מכופף של הצד המקביל.

תנועה סיבובית (סיבוב) של הראש יחד עם האטלס ימינה או שמאלה (המדיאלי והמפרקים לרוחב atlantoosevyh) סביב שן החוליה צירית פועל הבאה שרירים: splenius שרירי capitis, שריר longissimus של הראש, השריר האלכסוני התחתון של צד ראשה ממול שרירי sternocleidomastoid צד.

שרירים המבצעים תנועות של הלסת התחתונה במפרקים הטמפורומנדיבולריים. הם מרימים את הלסת: שרירי הזרוע, שרירי הלעיסה, פריגואידים המדיאלי. מנמיכים את הלסת התחתונה: שרירים ביליאליים, שרירי שריר הסנטרלינג, שרירי היקוויד, שרירים תת-לשוניים. התנועה של הלסת התחתונה: שרירי ביליאלי, שרירי הסנטרלינג. תנועה של הלסת התחתונה לאחור (קדימה): שרירי הזמני (קציצות אחוריות). התנועה של הלסת התחתונה בצד: שריר pterygoid לרוחב (בצד הנגדי).

trusted-source[5]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.