^

בריאות

מחלות של מערכת החיסון (אימונולוגיה)

אקלום: מה לעשות ואיך להימנע?

מדענים הוכיחו כי נע בטווח של עשר מעלות בקווי רוחב או בקו האורך גורם לאנשים את כל סימני ההתאקלמות.

תכונות ההתאקלמות: מה צריך להיות תשומת לב?

יש אנשים, במיוחד ילדים, לסבול הסתגלות לתנאים חדשים מאוד בחריפות. אחד הסימפטומים של מצב זה הוא טמפרטורת הגוף מוגבה.

סימפטומים של agranulocytosis

עם agranulocytosis, ביטוי אופייני הוא היווצרות ulcers, ועם מהירות גבוהה. רקמות necrotizing משתרע לא רק על אזורים מושפעים, אלא גם על משטחים סמוכים.

היפרפלזיה של בלוטות לימפה

היפרפלזיה בלוטה לימפה (עלייה במובן בגדלים שלהם) היא בתגובה לזיהום עם מחלות כגון נגרם staphylococci או סטרפטוקוקוס בְּלוּטַת לְשַׁד, אדמת, אבעבועות רוח, צהבת זיהומית.

כיצד להגדיל את חסינות?

כיצד להגדיל את חסינות? כיצד למנוע את התרחשותן של מחלות מסוכנות? מה יכול לעזור לחזק את הגוף? מאמר זה יעזור להבין את הנושאים האלה ואחרים.

דלקת בלוטות הלימפה מתחת לזרוע

דלקת של בלוטות הלימפה תחת בית השחי מתרחשת בדרך כלל על רקע זיהום בגוף. בדרך כלל בלוטות הלימפה לחזור לנורמה לאחר זמן מה, כאשר המקור של זיהום מסולק.

לימפדניטיס אצל ילדים

לימפדניטיס אצל ילדים היא מחלה המתבטאת בדלקת בלוטות הלימפה. בלוטות הלימפה הם חלק ממערכת החיסון, הם אחד הראשונים להגיב על תהליכים דלקתיים בגוף, תוך הגדלת גודל.

בלוטות לימפה נפוחות בצוואר

בלוטת לימפה מוגדלת בצוואר היא אחת התוצאות של הצטננות או זיהום ויראלי חריפה המשפיעה על דרכי הנשימה. בגלל זה, בלוטות הלימפה בצוואר להיות מודלק להגדיל בגודל. בואו נסתכל על הגורמים להרחבת הלימפה בצוואר ובשיטות לטיפול בהם.

מערכת נוגדת חמצון בגוף

מערכת נוגדי חמצון כולל חומרים נוגדים חמצון המעכבים את autoxidation בשלב ראשוני של חמצון שומנים (טוקופרול, פוליפנולים) או מיני חמצן פעילים (סופראוקסיד דיסמוטאז - SOD) ממברנות.

חיסוני ראשוני

חסרונות ראשוניים - הפרעות מולדות של מערכת החיסון הקשורה לליקויים גנטיים של מרכיב אחד או יותר במערכת החיסון, כלומר חסינות סלולרית וחומצתית, phagocytosis, מערכת משלימה.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.