^

בריאות

Ceruloplasmin (המכיל נחושת אוקסידאז) בסרום

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Ceruloplasmin בסרום הוא oxidase המכיל עד 90% נחושת בפלזמה. Tseroloplasmin הוא גם globulin, ליתר דיוק אחד המינים שלה - alpha globulin. Ceruloplasmin - חלבון עם משקל מולקולרי של 150,000 דלטון, יון המכיל 8 Cu 1+ ו 8 יוני Cu 2+. הראשי המכיל נחושת חלבון פלזמה מתייחס אלפא 2 globulin; זה מהווה 3% מהכמות הכוללת של נחושת. פונקצית Catalyzing מבוטאת שבוצעה ceruloplasmin בסרום, מסדיר תהליכי חיזור בתאים. מלבד חלבון חשוב זה שליטה על כמות הברזל מספק "להתחיל" נוראפינפרין חמצון (נוירוטרנסמיטר, הורמון "התעוררות"), ויטמין C, סרוטונין (סף ויסות כאב עצבי, טון כלי דם ואת מצב רגשי חלקית), וגם מונע מורכבי חמצון נורמלים מולקולות המספקות תאים עם ליפידים.

ערכי הייחוס (הנורמה) של ריכוז seruloplasmin בסרום במבוגרים הם 180-450 מ"ג / ליטר.

Ceruloplasmin בסרום חשוב גם עבור: 

  • מצב יציב של ממברנות התא; 
  • חיסול פעיל של אנטיגנים ותגובה בזמן של חסינות לפלישה לזיהומים שונים; 
  • תהליך נוגדי חמצון כללי; 
  • גירוי של נוקלאציה (hemopoiesis) של אריתרוציטים ותאי דם לבנים - לויקוציטים באיבר ההמטופואיטי - מוח עצם; 
  • תרכובות של המוגלובין עם ברזל.

Ceruloplasmin בסרום נוצר פחות הלימפוציטים, ב גדול - הוא מסונתז בכבד. הרמה הנורמלית של ceruloplasmin נתמך חלק של המערכת ההורמונלית - קורטיקוסטרואידים, פרוסטגלנדין ו הורמון של הלבלב - גלוקגון, ובנוסף כמה מתווכים של המערכת החיסונית - interleukin ואחרים. כמו כן, רמת הסרום של ceruloplasmin מושפע ישירות ברמה של אסטרוגן, ולכן הריון או צריכה ממושכת של תרופות למניעת הריון יכול לעורר עודף של חלבון זה אצל נשים.

Ceruloplasmin בדם הדם, אם זה היה אלמנט דומיננטי של דם, יכול לעשות לנו את כל "מלכים" ו "מלכים", כי יש לו גוון כחול שמים יפה. הדם ה"כחול ", ליתר דיוק חלקו, מוסבר על ידי העובדה שמולקולת חלבון אחת יכולה להכיל כמות גדולה של נחושת, עד 8 אטומים. למרות צביעה "המלכותי" שלה, ceruloplasmin הוא די פעיל וחמור ביחס לכל תהליכים דלקתיים, זיהומים ופציעות. עם כל פלישה של הנגיף, חיידק המאיים על הגוף, זה אלפא globulin מגיב באופן מיידי את האות. ואם אתה להרוות אורגניזם ceruloplasmin בדימום פתולוגיים שונים, כגון הרחם, אובדן דם מפסיק ממש בתוך חצי שעה, כל כך מהר חלבון המדהים הזה מרווה את בפלסמת הדם, מינרל קורט חיוני.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

Ceruloplasmin בסרום הוא מורם וירד

כל סוג של אנמיה באופן חד משמעי גורם הפרה של חילופי כל יסודות קורט הקיימים, בעיקר נחושת. זו הסיבה פרמקולוגיה מציעה טיפול יעיל של מחלות דם, כמו גם אנמיה, לא רק הכנות המכילות ברזל, אלא גם נחושת, ו ceruloplasmin עצמה. באופן כללי, נחושת, כאלמנט עקבות, חשוב מאוד עבור כל אורגניזם, כולל עבור אחד גדל. רופאי ילדים תיארו זמן רב מקרים של אנמיה אצל תינוקות של שנת החיים הראשונה, הנקראת פיזיולוגית. זאת בשל האכלה של חלב אם, אשר נחשב שימושי, אבל חד צדדי. אצל תינוקות בחודש הראשון, למרות נוכחותם המלאה של חלב האם, ישנה ירידה משמעותית במרכיב החשוב של הדם - המוגלובין, שינויים בצבע ופרמטרים כמותיים של תאי דם אדומים. לאחר שנה, כשהילד מתחיל לקבל בהדרגה מזון "מבוגר" יותר, כל המדדים הללו מנורמל.

יש עוד סיבה אחת להנמיך את רמת הנחושת, ליתר דיוק, ceruloplasmin. אנחנו מדברים על anemia animentia, כלומר, תזונה לקויה או לא מספקת.

Ceruloplasmin הוא מורם אצל אלה הסובלים ממחלות זיהומיות, במיוחד בצורה סמויה או כרונית, גם עודף של ceruloplasmin הוא ציין באבחנות כאלה - שחמת הכבד, hepatitises שונים. כל מחלות מערכתיות וכמה הפרעות נפשיות, למשל, סכיזופרניה, בנוסף ליקויים קליניים אחרים, מלווה ברמה גבוהה של ריכוז ceruloplasmin בפלסמה. סרום יכול להכיל seruloplasmin יותר נורמלי עם תהליכים אונקולוגיים של אטיולוגיה שונים. עם זאת, המדדים עולים על הגבולות של אחד וחצי לשתיים, במיוחד ב neoplasms של הריאות, צוואר הרחם, בלוטות החלב, הבטן ומעיים. אם כימותרפיה היתה מוצלחת, אז ceruloplasmin הוא חזר במהירות לרמה נורמלית. אם זה עדיין מתחת לרמה הנדרשת, זה מציין את חוסר היעילות של אמצעים טיפוליים או צורה חמורה, סופנית של המחלה.

Ceruloplasmin בסרום - חשוב בחייו של חלבון פלזמה, הרמה אשר תלוי לא רק על הנוכחות של מחלות, אבל יותר על מניעת מחלות, מן התזונה הנורמלית, ראויה וכבוד בריא הכללים, אורח חיים סבירים.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.