Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בלוטת התריס

Medical expert of the article

פסיכיאטר, פסיכותרפיסטית
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 25.02.2021

נירואיד אמיתי הוא הפרעה נפשית, סוג של תודעה שונה, אשר לרוב מקור אורגני אנדוגני. היא מאופיינת בתסמינים פרודוקטיביים בולטים בצורת זרם של תמונות דמויות סצנה מלאות חיים, תחושות, לעתים קרובות יותר של תוכן יוצא דופן, בדומה לחלומות פנטסטיים, ככלל, המחוברים על ידי סיפור אחד, הנפרשים במרחב הנפשי הסובייקטיבי של המטופל.. ואם בעולמו ההזוי הפנטסטי שלו הוא משתתף פעיל במתרחש, הרי שבמציאות התנהגותו אינה מתיישבת עם תוכן הפסאודו-אלוצינציות המנוסות. הרוב המכריע של החולים הם צופים פסיביים של חזונות, מנותקים מהאירועים שמסביב. מטופל עם או נירואיד מפותח אינו מכוון לחלוטין, כלומר אינו מסוגל לזהות נכון את עצמו ואת הסביבה.

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

אין נתונים סטטיסטיים על שכיחות תסמונת האניאורואיד במחלות שונות. ישנן עדויות לכך שזה לרוב מופיע בחולים עם סכיזופרניה קטטונית. [1] באשר לגיל, ילדים עשויים לחוות ביטויים מקוטעים המתאימים לתמונה הקלינית של תסמונת האניאוריד. ניאורואיד פרוס אמיתי יכול להיות מאובחן בביטחון כבר בגיל ההתבגרות, בעיקר במצבים מטופשים. בגיל מבוגר, לעיתים נדירות מתפתחת תסמונת האניארית.

גורם ל

בלוטת התריס מתייחסת לתסמונות של הפרעה בתודעה, מתעוררת בתמונה הקלינית של פסיכוזות ממקורות שונים ואינה מעידה ישירות על הגורם הנוזולוגי לפתולוגיה.

זה יכול להיות ביטוי למחלות אנדוגניות נפשיות לעתים קרובות יותר - סכיזופרניה, לעתים רחוקות יותר - הפרעה דו קוטבית. המצב האונירי טבוע בצורת הסכיזופרניה; קודם לכן הוא נחשב אפילו כגרסה של טיפשות. עם הצורה הפרנואידית השכיחה ביותר, בלוטת התריס מלווה לעיתים קרובות בתסמונת של אוטומציה נפשית (Kandinsky-Clerambo). התפתחות אמיתית, שלב אחר שלב, של נירואיד הזוי-פנטסטי לטווח ארוך נצפתה בעיקר אצל סכיזופרנים. לעיתים קרובות זהו שיאו של התקף צורה קטטונית או דמוית פרווה תקופתית של המחלה, שלאחריה מתחילה תקופה שיורית. [2]

גורמי סיכון

בלוטת התריס יכולה להיות ממוצא אורגני אקסוגני. גורמי הסיכון להתרחשותו מגוונים. תסמונת Oneiric היא אחת התגובות האקסוגניות האופייניות של המוח (על פי ק 'בונגפר):

  • טראומת ראש;
  • הרעלה בשוגג עם חומרים רעילים או שימוש מכוון בהם;
  • פתולוגיות של מערכת העצבים המרכזית - אפילפסיה, גידולים במוח, אי ספיקת כלי דם במוח;
  • קולגן - צורות חמורות של זאבת אריתמטוס, סקלרודרמה, דלקת מפרקים שגרונית;
  • שינויים בחילוף החומרים של נוירוטרנסמיטרים בכישלון כבד, כליות, לב וכלי דם מפוזר, סוכרת, פלגרה, אנמיה מזיקה, מחלות סומטיות זיהומיות אחרות, המובילות לשיכרון כללי של הגוף.

פתוגנזה

הפתוגנזה של התפתחות תסמונת oneiric תואמת את מנגנון ההתפתחות של המחלה הבסיסית. סוג זה של תודעה שונה מתייחס לתסמינים פסיכוטיים יצרניים. שיטות הדמיה נוירו מודרניות אפשרו לקבוע כי הופעתו, במיוחד בסכיזופרניה, נגרמת על ידי היפראקטיביות של המערכת הדופמינרגית המזולימבית. עלייה בשחרור הדופמין קשורה לחולשה של המערכות הגלוטמטרגיות וה- GABA- ארגיות, אולם כל מערכות הנוירוטרנסמיטרים קשורות זו בזו, השפעתן זו על זו עדיין נחקרת. תסמונת Oneiric היא תוצאה של הפרה של מנגנונים מורכבים של אינטראקציה נוירוכימית, הקשורים לשינויים בקצב הביוסינתזה של נוירוטרנסמיטרים, מטבוליזם, רגישותם ומבנה הקולטנים המתאימים. נכון להיום, הפסיכופתולוגיה של בלוטת התריס עדיין לא מובנת לחלוטין, כמו גם הפתוגנזה שלה, וגם הקשר של טשטוש חד-כיווני עם פסיכוזות אחרות טרם נחשף במלואו. נושאים רבים נותרו לפתור בעתיד.

תסמינים

Oneiroid הוא הפרעה תודעתית איכותית עם שטף של סצנות חלומיות ודימויים חזותיים של תוכן פנטסטי, השזורים במציאות, שבה המטופל מרגיש את עצמו בעובי האירועים, מתבונן בסצינות האניאורדיות הנפרשות מולו, לפעמים הוא לא להשתתף בהם באופן פעיל, תוך שהוא חווה את הפסיביות שלו, כי מרגיש אחראי למתרחש, ולפעמים הוא משתתף פעיל ואפילו הדמות הראשית. נושא החוויות הוא נהדר ולא אמיתי - אלה שבתות של מכשפות, ונוסעים לכוכבי לכת אחרים, לגן עדן או לגיהינום, לקרקעית הים וכו '. המטופל אפילו לא תמיד מדמיין את עצמו כגבר, הוא יכול להפוך לחיה, חפצים דוממים, ענן גז.

החוקרים מתארים גם חד-כיווני עם מרכיב חושי בעיקרו של הפרעת תודעה, כאשר פסאודו-הזיות חזותיות נעדרות מעט או אפילו. בחולים עם תסמונת מסוג זה קיימים הפרעות מישוש, שמיעה וקינסתטיות, אשר יחד עם פרשנותם של המטופלים לתחושותיהם, מאפשרים לייחס את ההתקף לאונרואיד. תסמינים קינסטטיים מיוצגים על ידי טיסות במרחב הפתוח (חולים חשו את לחץ החללית על הגוף); נפילה במדרגות (הם לא נראו, אלא הרגישו) אל העולם התחתון; התחושה שכל הדירה עם רהיטים וקרובי משפחה עברה לכוכב לכת אחר. תסמינים חושיים באו לידי ביטוי בתחושת קור או חום של כוכבי לכת אחרים, תנועת אוויר, חום מכבשן גיהנום; שמיעתי - החולים שמעו את שאגת מנועי החללית, את האש הבוערת, את נאום החייזרים, ציפורי גן עדן שרות. גלגול נשמות התרחש גם הוא, המטופלים לא ראו זאת, אך הרגישו כיצד עורם הופך לפרווה או קשקשים, טפרים, זנבות או כנפיים.

ליקוי תפיסתי הוא בעל אופי פסאודו-הזוי, המטופל מבולבל בזמן ובמרחב, כמו גם באישיותו שלו. קשר מילולי איתו ברוב המקרים אינו אפשרי, אירועים אמיתיים נותרים מחוץ לאזור תפיסתו, אם כי הסובבים בשלב של בלוטת התריס המכוונת יכולים להיכלל בעלילת הפנטזיה המנוסה. לאחר שהתאושש ממצב זה, המטופל, ככלל, זוכר ויכול לספר מחדש את חוויותיו החלומות, זיכרון האירועים האמיתיים נלחם.

ההתפתחות השלבית הקלאסית של תסמונת האניאיר נצפתה אצל סכיזופרנים, זה אפילו נקרא הזיה סכיזופרנית. מומחים מאמינים כי בסכיזופרניה אין הזיה אמיתית. ברוב המקרים של בלוטת התריס, הפסיביות של המטופל אופיינית. הוא צופה בחזונות פנטסטיים דינמיים. כלפי חוץ, המטופל נמצא במצב טיפשי ואינו מפגין הבעות פנים אקספרסיביות או אי שקט מוטורי. במשך תקופה ארוכה, ענן תודעתי חד-פעמי בפסיכיאטריה נחשב כמלנכולי עם חוסר הכרה, ומאוחר יותר - כמשתנה של טיפשות קטטונית. הוא האמין כי נדיר ביותר שחולה עם תסמונת חד-כיוונית נמצא במצב של תסיסה פסיכו-מוטורית.

הביטוי העיקרי של בלוטת התריס הוא מצבו המנותק של המטופל, דפרסונליזציה בולטת והתעללות, חזונות פנטסטיים חלומיים הקשורים בעלילה ספציפית ומחליפים את המציאות.

שלבי ההתפתחות של בלוטת התריס מתוארים על ידי נציגים של בתי ספר פסיכיאטריים שונים, ובעיקרון, אין הבדלים גדולים בתיאורים אלה.

הסימנים הראשונים מופיעים בהפרעות רגשיות. זה יכול להיות חוסר יציבות רגשית, אמביוולנטיות או שינוי חד-צדדי בולט בתגובות החושיות, למשל, מצב לא מרוצה או אקסטטי יציב יחסית. ניתן להבחין בתגובות רגשיות לא הולמות וכביכול "בריחת שתן". שינויים פתולוגיים במצב הרגשי מלווים בהפרעות סומטיות ואוטונומיות כלליות: התקפי טכיקרדיה, כאבי לב או בטן, הזעה, אובדן אנרגיה, הפרעות שינה, כאבי ראש, ואפילו הפרעות במערכת העיכול. תסמינים אלו קודמים לבלוטת התריס וניתן להבחין בהם לאורך זמן רב במשך מספר שבועות, ואף חודשים. עם זאת, הפרעות רגשיות כשלעצמן אינן עדיין חד-כיווני.

השלב הבא הוא מצב רוח הזוי - מבשר על הפרעת חשיבה, המאופיין בבלבול, תחושה מוקדמת של איום קרוב, תחושת שינוי בעצמו ובמציאות הסובבת. יתכן שישנה תחושה מוקדמת וציפייה למשהו משמח ורצוי, נעים על רקע רוח רמה. מצב רוח כזה יכול להימשך מספר ימים, ולהפוך בהדרגה ל הזיה של בימוי, הכרה כוזבת, טרנספורמציה, גלגול נשמות. בשלב זה, הפרעות הדיבור הראשונות מופיעות בצורה של האטה או האצה של דיבור, אוטומציות אידיאליות נפשיות. השלב ההזוי יכול להימשך בין מספר ימים למספר שבועות. הפסיכיאטר הבולגרי ש 'סטויאנוב כינה את השלב הזה דפרסונליזציה / הזלזול רגשי רגשי.

ואז מגיע השלב של בלוטת התריס המכוונת, כאשר עדיין קיימת התמצאות חלקית במציאות הסובבת ומגע עם המטופל אפשרי, אך על רקע ענן תודעתי רדוד, פסאודו-הזיות דמויי סצנה, אינטרוספקטיבה או מניצ'י. הזיה (המטופל רואה סצנות מהעבר או מהעתיד, הופך לעד למאבק המלאכים) עם שדים או קרבות עם יצורים זרים).

שלבי בלוטת התריס יכולים להימשך בין מספר שעות למספר ימים. השיא הוא נוירואיד חלומי, כאשר מגע עם המטופל הופך לבלתי אפשרי. הוא נתון לחלוטין לחוויות החלימה שלו, המאופיינות לרוב בעלילה יוצאת דופן. למרות בהירות האירועים שחוו (קונספירציות, התקוממויות, אסונות אוניברסליים, מלחמות בין-כוכביות), כמעט תמיד קיים דיסוננס בין התנהגותו האמיתית והדמיונית של המטופל. תסיסה פסיכו-מוטורית היא נדירה ביותר. ברוב המקרים המטופל שוכב מבולבל, עם פנים קפואות וחסרות הבעה, מנותקות לחלוטין ממה שקורה מחוץ לחוויותיו הסובייקטיביות. רק בדמיונו הוא משתתף פעיל באירועים פנטסטיים.

אם בשלב של בלוטת התריס המכוונת המטופל פיזר את תשומת הלב, אבל הוא לפחות מגיב איכשהו לגירויים חיצוניים, אז בשלב החלומי אי אפשר למשוך את תשומת ליבו.

הפחתת הסימפטומים מתרחשת בסדר הפוך: האניאוריד החלומי מוחלף באוריינטציה, ואז נותר רק דליריום, שמתמוטט בהדרגה והחולה עוזב את מצב האוניאוריד. הפרעות בזיכרון, בפרט, אמנזיה חלקית, צוינו על ידי מחברים רבים. המטופל אינו זוכר את האירועים האמיתיים שהתרחשו במהלך בלוטת התריס, לעתים קרובות נשמר זיכרון של חוויות כואבות. בנוסף, אמנזיה עם נירואיד פחות בולטת מאשר עם דליריום.

מטבע ההשפעה יש: חד-מרחיב רחב ידיים עם אשליות של פאר ופנטזיות של תוכן מגלומני, המאופיין בזרימת זמן מואצת; נירואיד דיכאוני עם עלילה טרגית, מדאיגה, לצערנו, של פלזולוציות מדומות עם תחושה של זרימת זמן מואטת, לפעמים זה פשוט נעצר. נירואיד מעורב מובחן גם כאשר המצב הדיכאוני מוחלף על ידי התרחבות.

לא תמיד ניתן לעקוב אחר ההתפתחות השלבית של בלוטת התריס. ברצף הקלאסי, זה יכול להתפתח בהפרעה דו קוטבית ופסיכוזה סנילית.

תסמונת Oneiric של מקור אורגני אקסוגני מתפתחת די מהר, בדרך כלל בתקופה החריפה, ועוקפת את השלב הארוך וההזוי הארוך. במיוחד עם שיכרונות חריפים ועם פגיעות ראש, התפתחות בלוטת התריס מתרחשת במהירות הבזק, שלב השיא מתגלה כמעט מיד, שמתקדם בערך על פי אותו תרחיש כמו בסכיזופרניה. נמשך מספר שעות עד חמישה עד שישה ימים.

לדוגמא, עם פגיעות ראש סגורות (קונטוזיציות), תסמונת האניאירית מתרחשת בימים הראשונים שלאחר הפציעה, מאופיינת בחוסר התמצאות מוחלט, השפעה אישית ואובייקטיבית, אופורית או אקסטטית השוררת בהתנהגות הקורבן. הקורס מעורב: התרגשות כאוטית עם זעקות פתטיות אינדיבידואליות מוחלפת בתקופות קצרות של חוסר תנועה ואומיות חיצוניים. ביטויים אופייניים לדפרסונליזציה הם אוטומטמורפופסיה, דיאליזציה - חווית האצה או האטה של חלוף הזמן.

במקרה של הרעלת אלכוהול, הקורבן עובר למצב של חד ניואיריד מהזיה. זה מתבטא בכך שהוא הופך להיות מעוכב, מנותק, מפסיק להגיב לניסיונות ליצור איתו קשר, נופל לסטום, שעלול להתפתח לסטום ותרדמת.

תסמונת בלוטת התריס הנגרמת על ידי עישון או שאיפת תרופות (קנבינואידים, דבק מומנט) מתרחשת כדרך לא טיפוסית של שיכרון סמים קל. זה בא לידי ביטוי במצב של המום, טבילה בעולם הפנטזיות ההזוי, לרוב בעל אופי-אירוטי או רטרוספקטיבי (תחושות של אירועים אמיתיים בעבר שגרמו פעם לחוויות רגשיות חזקות אצל המטופל). הבעות פנים עשירות אופייניות - הביטוי משתנה מייאוש לייאוש מוחלט, אצל המטופל מגיעים פסאודו-הזיות של תוכן מבהיל חזותי ושמיעתי. אין קשר עם העולם החיצון.

מצבים חד-עירוניים יכולים להופיע לעתים במחלות זיהומיות המתרחשות ללא רעילות קשה (מלריה, שיגרון וכו '). משך הזמן שלהם בדרך כלל הוא מספר שעות. הם זורמים בצורה של בלוטת תריס מכוונת עם טיפשות רדודה יחסית. חולים מדווחים על תוכן חוויותיהם לאחר חלוף הפסיכוזה. בדרך כלל הם באים לידי ביטוי - דימויים חזותיים מלאי חיים, חוויות דמויות סצנה עם נושא אגדה, חולים משתתפים באופן פעיל או "צופים" בהם מבחוץ. התנהגות המטופל מאופיינת בעייפות ובניתוק חלקי מהסביבה.

נירואיד אפילפטי, בניגוד לתסמונת בסכיזופרניה, מופיע גם בפתאומיות. תמונות חלומיות נהדרות, הזיות מילוליות מופיעות על רקע הפרעה ניכרת של השפעה - עונג, אימה, כעס מגיעים למידת האקסטזה. עבור אפילפטים, דיסאוריינטציה אישית אופיינית. פגיעה בתודעה בצורה זו מתרחשת עם תסמינים של טיפשות או התרגשות קטטונית.

Oneiroid הוא סיבוך נדיר של התחלה אקסוגנית, הזיה אופיינית.

סיבוכים ותוצאות

אם האניאוריד בסכיזופרניה הוא רק חלק מהסימפטומטולוגיה החיובית, וכפי שמציינים מומחים, הוא בעל אופי חיובי מבחינה פרוגנוסטית, הרי שהאורגני האקסוגני מציין את חומרת מצבו של המטופל. הוא, בעצם, הוא בעצמו סיבוך של טראומה, שיכרון או מחלה שמתפתחים במקרים חמורים. ההשלכות תלויות בעומק הנזק המוחי: המטופל יכול להחלים לחלוטין או להישאר נכה. כשלעצמו, נירואיד אורגני אקסוגני אינו סמן פרוגנוסטי.

אבחון

בשלב הראשוני ואף ההזוי, איש לא יתחייב לחזות שהמדינה תסתיים באוויר חד-פעמי. שלבי התפתחות התסמונת תוארו על בסיס רטרוספקטיבה. לעיתים קרובות כבר יש לחולה אבחנה של סכיזופרניה, הפרעה דו קוטבית, או שהוא ידוע למשל על פגיעת ראש, גידול במוח או שימוש בסמים ביום הקודם. אם הגורם לתסמונת האונירואיד אינו ידוע, המטופל זקוק לבדיקה מלאה, מעבדתית ומכשירנית, תוך שימוש בבדיקות מעבדה ובשיטות אינסטרומנטליות. האבחון לוקח בחשבון את ההיסטוריה האישית והמשפחתית. [3]

תסמונת Oneiric מאובחנת ישירות על פי התמונה הקלינית. בתרגול פסיכיאטרי מציינים לעתים קרובות יותר את הנוכחות הגלויה של תסמינים קטטוניים, ניתן לקבוע את הביטויים של תסמינים חד-כימיים רק אם יש קשר חלקי לפחות עם המטופל. אם המטופל אינו זמין ליצירת קשר, אז האבחנה המשוערת נעשית על בסיס סקר של קרובי משפחה.

אבחון דיפרנציאלי

אבחון דיפרנציאלי מתבצע עם פגיעה בתודעה: תסמונת אונרית, הזיה, מהמם, מפוקפקות.

תסמונת Oniric (Onirism) היא מצב בו אדם מזהה את חלומו עם אירועים אמיתיים, שכן עם התעוררותו הוא אינו מרגיש שישן. בהתאם, התנהגות המטופל לאחר ההתעוררות נקבעת על פי תוכן החלום, הוא ממשיך לחיות במציאות שעליה חלם. אצל חלקם הביקורת על מצבם מופיעה לאחר זמן קצר (שעות, ימים), ואצל חלקם היא אינה מופיעה כלל.

דליריום בא לידי ביטוי על ידי דיאליזציה מובהקת, הפרה של התמצאות הנושא, בעוד שהאישי נמשך. מוחו של המטופל מייצר הזיות אמיתיות מלאות חיים (חזותית, שמיעתית, מישושית) והזיה חושית פיגורטיבית, שתוכנם תואם להתנהגות המטופל. הבעות הפנים של המטופל משקפות את מצב רוחו, וההשפעה של הפחד שוררת בדליריום, המלווה לעיתים קרובות בתסיסה פסיכו-מוטורית. כאשר מנסים ליצור קשר עם מטופל, האחרון אינו יכול להבין באופן מיידי את מהות השאלה, לעתים קרובות הם עונים בצורה בלתי הולמת, אולם קיימת מודעות עצמית. ההבדל בין בלוטת התריס לדליריום הוא דווקא בשימור האוריינטציה האישית. למרות שההתנהגות ברוב המקרים שונה, אצל נירואיד הרוב המוחלט של המטופלים שרויים בטמטום טיפשי, ועם הזיה במצב של התרגשות דיבורית-מוטורית. אך בחלק מהמקרים תנאים אלה אינם מתקיימים. צורות חמורות יותר של דליריום, המתפתחות עם מהלך שלילי של המחלה הבסיסית, דומות לאניאוריד בהעדר מגע מילולי עם המטופל. אך ההתנהגות עצמה שונה משמעותית. בדליריום המקצועי, המטופל מבצע בשקט מכני את פעולותיו הרגילות, אין לו הזיות ודלייה בולטות, התפרצויות התרגשות מוגבלות במרחב ובאות לידי ביטוי מילולי או ביטויים נפרדים. דליריום מוסטי (שקט) מאופיין בפעילות מוטורית לא מתואמת בתוך המיטה. בדרך כלל מדובר באחיזה או ניעור בתנועות. לאחר דליריום נרחב וצורותיו החמורות, אמנזיה תמיד שלמה, אם הזיה מוגבלת לשלב אחד, אזי זיכרונות חלקיים של פסיכוזה עשויים להישאר. צורות חמורות יותר של דליריום, המתפתחות עם מהלך שלילי של המחלה הבסיסית, דומות לאניאוריד בהעדר מגע מילולי עם המטופל. אך ההתנהגות עצמה שונה משמעותית. בדליריום המקצועי, המטופל מבצע בשקט מכני את פעולותיו הרגילות, אין לו הזיות ודלייה בולטות, התפרצויות התרגשות מוגבלות במרחב ובאות לידי ביטוי מילולי או ביטויים נפרדים. דליריום מוסטי (שקט) מאופיין בפעילות מוטורית לא מתואמת בתוך המיטה. בדרך כלל מדובר באחיזה או ניעור בתנועות. לאחר דליריום נרחב וצורותיו החמורות, אמנזיה תמיד שלמה, אם הזיה מוגבלת לשלב אחד, אזי זיכרונות חלקיים של פסיכוזה עשויים להישאר. צורות חמורות יותר של דליריום, המתפתחות עם מהלך שלילי של המחלה הבסיסית, דומות לאניאוריד בהעדר מגע מילולי עם המטופל. אך ההתנהגות עצמה שונה משמעותית. בדליריום המקצועי, המטופל מבצע בשקט מכני את פעולותיו הרגילות, אין לו הזיות ודלייה בולטות, התפרצויות התרגשות מוגבלות במרחב ובאות לידי ביטוי מילולי או ביטויים נפרדים. דליריום מוסטי (שקט) מאופיין בפעילות מוטורית לא מתואמת בתוך המיטה. בדרך כלל מדובר באחיזה או ניעור בתנועות. לאחר דליריום נרחב וצורותיו החמורות, אמנזיה תמיד שלמה, אם הזיה מוגבלת לשלב אחד, אזי זיכרונות חלקיים של פסיכוזה עשויים להישאר. דומה לאונירואיד בהיעדר קשר מילולי עם המטופל. אך ההתנהגות עצמה שונה משמעותית. בדליריום המקצועי, המטופל מבצע בשקט מכני את פעולותיו הרגילות, אין לו הזיות ודלייה בולטות, התפרצויות התרגשות מוגבלות במרחב ובאות לידי ביטוי מילולי או ביטויים נפרדים. דליריום מוסטי (שקט) מאופיין בפעילות מוטורית לא מתואמת בתוך המיטה. בדרך כלל מדובר באחיזה או ניעור בתנועות. לאחר דליריום נרחב וצורותיו החמורות, אמנזיה תמיד שלמה, אם הזיה מוגבלת לשלב אחד, אזי זיכרונות חלקיים של פסיכוזה עשויים להישאר. דומה לאונירואיד בהיעדר קשר מילולי עם המטופל. אך ההתנהגות עצמה שונה משמעותית. בדליריום המקצועי, המטופל מבצע בשקט מכני את פעולותיו הרגילות, אין לו הזיות ודלייה בולטות, התפרצויות התרגשות מוגבלות במרחב ובאות לידי ביטוי מילולי או ביטויים נפרדים. דליריום מוסטי (שקט) מאופיין בפעילות מוטורית לא מתואמת בתוך המיטה. בדרך כלל מדובר באחיזה או ניעור בתנועות. לאחר דליריום נרחב וצורותיו החמורות, אמנזיה תמיד שלמה, אם הזיה מוגבלת לשלב אחד, אזי זיכרונות חלקיים של פסיכוזה עשויים להישאר. אין לו הזיות ואשליות בולטות, התפרצויות התרגשות מוגבלות במרחב ובמילים במילים או ביטויים בודדים. דליריום מוסטי (שקט) מאופיין בפעילות מוטורית לא מתואמת בתוך המיטה. בדרך כלל מדובר באחיזה או התנערות מתנועות. לאחר הזיה נרחבת וצורותיה החמורות, אמנזיה תמיד שלמה, אם הזיה מוגבלת לשלב אחד, אזי זיכרונות חלקיים של פסיכוזה עשויים להישאר. אין לו הזיות ואשליות בולטות, התפרצויות התרגשות מוגבלות במרחב ובמילים במילים או ביטויים בודדים. דליריום מוסטי (שקט) מאופיין בפעילות מוטורית לא מתואמת בתוך המיטה. בדרך כלל מדובר באחיזה או ניעור בתנועות. לאחר דליריום נרחב וצורותיו החמורות, אמנזיה תמיד שלמה, אם הזיה מוגבלת לשלב אחד, אזי זיכרונות חלקיים של פסיכוזה עשויים להישאר.

בנוסף, לדליריום ולבלוטת התריס מספר הבדלים משמעותיים. על בסיס אטיולוגי, הסיבות לדליריום הן לרוב חיצוניות, בבלוטת התריס - פנימית. ברוב המקרים, תסמיני הזיות יורדים מהר יותר.

לדליריום יש מסלול גלי: במהלך היום יש מרווחים צלולים, בלילה הסימפטומים הפסיכופתולוגיים מתגברים. הסימפטומטולוגיה הפסיכופתולוגית של בלוטת התריס אינה תלויה בזמן ביום, מהלכה יציב.

עם הזיה, לחולה יש הזיות אמיתיות שמתעוררות בזמן הווה ומתייחסות לנושאים ביתיים או מקצועיים. תפיסה מעוותת של הגודל והצורה של העצמים הסובבים (מקרופסיה, מיקרופסיה) אופיינית. התנהגות המטופל מתאימה לחוויות הזוי-הזיות. עם נירואיד המטופל רואה במבטו הפנימי תמונות פנורמיות פנטסטיות של העבר או העתיד, ואילו ההתנהגות והבעות הפנים אינן תואמות את החוויות.

טונוס השרירים בדליריום אינו משתנה, כאשר האינוירואיד הוא תואם לעיתים קרובות להפרעה קטטונית.

במצב של מדהים ומפוקפק, התנהגותם של מטופלים עשויה להידמות כלפי חוץ לאינרואיד מכוון, הם מעוכבים, לא פעילים, קשה למשוך את תשומת ליבם, אך אין להם מתח רגשי (מכיוון שאין סימפטומטולוגיה יצרנית) ותסמינים. של הפרעה קטטונית.

סכיזופרניה ואונירואיד עשויים להתקיים במקביל אצל אותו מטופל. זהו שילוב נפוץ. אפילו באמצע המאה הקודמת הוצע להכניס את המונח oneirophrenia לחיי היומיום, ובכך לבודד את הסכיזופרניה בנפרד חולים הסובלים מבלבול oneiric. אך הצעה זו לא תפסה. כמו כן, תסמונת האניאוריד יכולה, אם כי לעיתים רחוקות הרבה יותר, להתפתח עם פסיכוזות אחרות. אבחנה דיפרנציאלית מציגה קשיים מסוימים, בנוסף, נירואיד בסכיזופרניה, על פי פסיכיאטרים, נותר לרוב בלתי מוכר, מה שמקל על התנהגותו המיוחדת של המטופל וחוסר רצונו לחלוק את הרופא עם חוויותיו.

מצב הזיכרון של המטופל מסייע גם להבדיל את האניאוריד מעומק תודעה אחר. לאחר יציאה מבלוטת התריס, בדרך כלל נצפה אמנזיה מוגבלת - למטופל אין זיכרון לאירועים אמיתיים, אך נשמר זיכרון לחוויות פתולוגיות במהלך התקף. המטופל יכול לספר מחדש את "הרפתקאותיו" בצורה קוהרנטית למדי, וכאשר המצב משתפר, חוזר זיכרון האירועים שקדמו לאוירואיד. רק אותו חלק מהמציאות שהמטופל לא תפס, כשהוא במצב של ניתוק, נופל מהזיכרון. אצל ניצולי Oneiroid, אמנזיה מתבטאת במידה פחותה בהרבה מאשר בהפרעות תודעתיות כמו הזיה או מדהימה.

למי לפנות?

יַחַס

מאחר שתסמונת האניאורואיד מתפתחת מסיבות שונות, הטיפול העיקרי הוא חיסול הגורם האטיולוגי. במקרה של שיכרון, מבצעים ניקוי רעלים; במקרה של זיהומים קשים, הם מטופלים תחילה; להחזיר את חילוף החומרים המופרע; עבור פציעות, מחלות מוחיות וגידולים, ייתכן שיהיה צורך בניתוח.

הסימפטומים היצרניים של תסמינים של בלוטת התריס וקטטונים נעצרים בעזרת תרופות אנטי-פסיכוטיות. אותן תרופות הן התרופות העיקריות לטיפול בסכיזופרניה ובמצבים פתופסיכולוגיים אחרים בהם מתפתחת הפרעה חד-כיוונית. נכון לעכשיו, בעת בחירת תרופה, עדיפות לדור שני או תרופות אנטי-פסיכוטיות לא טיפוסיות, כאשר השימוש בהן, במיוחד לטווח הקצר, לעיתים רחוקות מפתח פרקינסוניזם של תרופות הקשור להשפעה על המערכת הדופמינרגית. בנוסף, רבים מהטיפוסים החזקים הם חזקים יותר מאלו האופייניים ומסוגלים לעצור במהירות תסמינים יצרניים.

לדוגמא, ל- leponex (clozapine), התרופה האנטי-פסיכוטית הראשונה שאינה גורמת לתופעות לוואי אקסטרה-פירמידליות חריפות, יש השפעות חזקות נגד הזיות ואנטי הזיות. עם זאת, כתוצאה מהשימוש בו נצפות לעתים קרובות הפרות של המטופואזיס (אגרנולוציטוזה, נויטרופניה), ייתכנו עוויתות, הפרעות בלב. חולים מרגישים רדומים, מנומנמים, אינם מסוגלים להגיב כראוי.

Olanzapine יעיל מאוד בהקלה על תסמינים פרודוקטיביים ועוררות. עם זאת, זה גם גורם להרגעה חזקה וגם מגביר תיאבון, מה שמוביל לעלייה מהירה במשקל. ריספרידון ואמיסולפיריד נחשבים לתרופות מתונות, אך היפר-פרולקטינמיה היא תופעת לוואי מרכזית.

יחד עם טיפוסי טיפולים, משתמשים גם בתרופות אנטי-פסיכוטיות מסורתיות. להלופרידול ולפלופנזין פעילות אנטי-פסיכוטית גבוהה. בתרופות אנטי-פסיכוטיות קלאסיות, ההשפעות הלא רצויות העיקריות הן תסמיני הפרקינסון. בנוסף, כל התרופות האנטי-פסיכוטיות מורידות את לחץ הדם, משבשות את פעולת הלב, משפיעות במידה פחות או יותר על המטופואזיס, על המערכת האנדוקרינית והמערכת הכבדית וכן ישנן מספר תופעות לוואי אחרות. לכן, הגישה לבחירה ולמינון של התרופה היא אינדיבידואלית לחלוטין. לדוגמא, עבור חולים עם מוכנות ראשונית להתרחשות קלה של הפרעות אנדוקריניות, לב וכלי דם, המטולוגיות, עדיפים תרופות אנטי-פסיכוטיות קלאסיות (אופייניות), לחולים עם סבירות גבוהה לפתח הפרעות נוירולוגיות, נקבעים תרופות אנטי-פסיכוטיות לא טיפוסיות.

כדי לנרמל את התהליכים המטבוליים של המוח ולשפר את הפעילות האינטגרטיבית שלו, נקבעות תרופות נויטרופיות. הם משפרים את התזונה התאית, בפרט את ספיגת הגלוקוז והחמצן; לעורר תהליכים מטבוליים תאיים; להגביר את המוליכות הכולינרגית, סינתזת חלבונים ופוספוליפידים. ניתן לרשום Cinnarizine, piracetam, cerebrolysin, actovegin antihypoxant, הכנת הצמחים Memoplant המבוססת על gingko biloba.

לצורך עמידות לתרופות, נעשה שימוש בטיפול אלקטרובולי.

מְנִיעָה

האמצעי המניעתי העיקרי להתפתחות בלוטת התריס הוא אורח חיים בריא, בפרט, היעדר התמכרות לאלכוהול וסמים בו, מה שמפחית משמעותית את הסיכון להפרעות נפשיות וטראומה מוחית מוחית. לאנשים שאחראים לבריאותם יש בדרך כלל חסינות טובה, ולכן הם יכולים לסבול ביתר קלות מחלות זיהומיות, לעתים רחוקות יותר נתקלים בהפרעות מטבוליות ופתולוגיות כרוניות אחרות, הם בעלי עמידות בלחץ גבוהה ומתייעצים עם רופא בזמן כדי למנוע סיבוכים. [4]

חולים עם סכיזופרניה והפרעה דו קוטבית צריכים לעקוב אחר משטר התרופות ומגבלות ההתנהגות ואורח החיים המומלצים על ידי הרופא.

תַחֲזִית

שיטות טיפול מודרניות מסוגלות לספק פרוגנוזה חיובית ברוב המקרים להתפתחות תסמונת חד-ניואידית עם התחלה אורגנית אקסוגנית של ההפרעה ולהחזיר לחלוטין את בריאותו הנפשית של המטופל, אם כי באופן כללי, הפרוגנוזה תלויה במהלך וחומרת הבסיס. מַחֲלָה. אחד האינרואידים האנדוגניים בדרך כלל פותר גם ללא טיפול, אולם לרוב בריאות הנפש נותרת לקויה בגלל ההפרעה הבסיסית.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.