Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Anosognosia

Medical expert of the article

פסיכיאטר, פסיכותרפיסטית
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.04.2020

תופעה קלינית, שהיא הכחשה (הערכת הערכה) של המום של המטופל, תוך התעלמות מתופעות המחלה נקראת אנוסוגנוזיה. דחייה כזו של מדינתו היא דרך להימנע מהמציאות. פסיכיאטריה מודרנית מפרשת את האנוסוגנוזיה כמנגנון הגנה פסיכולוגי המסייע למטופל להתמודד עם מחשבת המחלה ולהתרגל אליה. יחד עם זאת זה נחשב כהסתגלות פתולוגית, שכן הרתיעה מלהיות חולה מונעת טיפול בזמן ובדרך כלל דורשת מאמצים רבים להחזיר את האדם למציאות ולהגשים את עובדת המחלה. [1]

Anosognosia היא תופעה אופיינית לסביבתו הקרובה של המטופל, ללא קשר לרמת ההשכלה. קרובי משפחה אינם רוצים להשלים עם מחלה קשה של אדם אהוב ולהכחיש את נוכחותה, ומצדיקים חריגות התנהגותיות בסכיזופרניה, אפילפסיה ומחלות נפש אחרות בנסיבות השוררות, עצלנות, אקסצנטריות ואופי חמור. בעזרת אנוסוגנוזיה נוצר חוסר יכולת להבחין בעובדות ברורות ובביטויים כואבים, למרות שבאופן כללי המטופל שומר לעיתים קרובות על אוריינטציה כללית. [2]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

ישנן עדויות לכך שבני המין החזק יותר נוטים יותר לפתח אנוסוגנוזיה, דבר שאינו מפתיע. הם מועברים לרוב על ידי מטופלים של נרקולוגים, חולים בפגיעות ראש, לעיתים קרובות יותר יש להם שבץ ומפתחים מחלות נפשיות קשות. בנוסף, מאמינים כי נשים מוגנות מפני טרשת עורקים ושבץ מוחי על ידי אסטרוגנים במשך מרבית חייהן, מגיבות בצורה שונה לאירועים טראומטיים (הרגש טוב יותר) ובאופן כללי, הן יותר ניידות. כל זה מפחית את הסיכון לאנוסוגנוזיה במחצית החלשה של האנושות. [3]

ידוע גם כי anosognosia כתוצאה משבץ איסכמי נצפתה כרבע מהחולים בתקופת השיקום המוקדמת. ככל שתתאושש, הסימפטומים מחליקים ונעלמים.

אצל חולים נרקולוגיים תופעה קלינית זו כמעט תמיד קיימת.

Anosognosia יכולה להופיע לאחר פגיעה מוחית טראומטית חריפה, כמו שבץ מוחי או פגיעה מוחית, אך יכולה להופיע גם במצבים אחרים הפוגעים במוח. בקרב חולים בשבץ מוחי הסובלים מהמפרזיס, תדירות האנוסוגנוזיה היא בין 10 ל- 18%. [4] המונח anosognosy עשוי להתייחס גם לחוסר מודעות שנצפה במצבים פסיכיאטריים כאשר חולים מכחישים או ממזערים תסמינים פסיכיאטריים. ההערכה היא כי 50% מהחולים עם סכיזופרניה ו- 40% מהמטופלים עם הפרעה דו קוטבית סובלים מאנוסוגנוזיה או מה שנקרא מצב ירוד או חוסר הבנה של מחלתם. במצבים של דמנציה, נראה כי 60% מהמטופלים עם לקות קוגניטיבית קלה [5]ו- 81% מהחולים במחלת אלצהיימר סובלים מסוג כלשהו של אנוסוגנוזה: חולים הסובלים ממצבים אלה מכחישים או ממזערים את הפגיעה בזיכרון. [6], [7]

גורם ל

Anosognosia שכיח בקרב אנשים עם מחלה נפשית ויכול להעיד על מחלה קשה, כמו סכיזופרניה או הפרעה דו קוטבית. במקרה זה, המטופל אינו מבין שהוא חולה, ומוחה באופן פעיל נגד הטיפול שנקבע לו. אנשים עם פתולוגיות נפשיות בדרך כלל מפתחים דחייה מוחלטת של מצב המחלה שלהם ללא מערכת ראיות. אנוסוגנוזיה בקרב חולים מתפתחת לרוב תחת השפעת הגורמים הבאים:

  • ירידה מתקדמת בתבונה ותפקודים נפשיים אחרים, בעיקר לקות זיכרון (אמנזיה, דמנציה);
  • פסיכוזה חריפה עם חוסר ארגון של התודעה, חוסר יכולת להעריך ביקורתית וחשיבה רציונלית בדרך כלל;
  • פסיכוזה היסטרית;
  • התמצאות אוטו-פסיכולוגית בפסיכוזה כרונית;
  • אדישות רב-כל (אדישות);
  • תודעה מדהימה בכל עומק, מכיוון שפעילות עצבים גבוהה יותר סובלת.

אנוסוגנוזיה מתפתחת לרוב אצל אלכוהוליסטים כרוניים ומכורים לסמים, הם לא רוצים להתחשב בעצמם כחולים, להתעלם מהתופעות ולסרב טיפול. מרבית הפסיכיאטרים מייחסים תופעה זו בקרב חולים נרקולוגיים לתגובה הגנתית למידע על התרחשותה של התמכרות מתמדת, מכיוון שההכרה בעובדה זו מזיקה להערכה העצמית של המטופל, וחלק החוקרים מייחסים את חוסר היכולת של אלכוהוליסטים (מכורים לסמים) לתפיסה עצמית ביקורתית עם הפעלה לא מודעת של דיכוי מגן (הכחשה) של אשמה.

לדברי ק. ג'ספרס, אנוסוגנוזיה בקרב אלכוהוליסטים ומכורים לסמים מבוססת על התפיסה העצמית הפתולוגית שלהם. לחולים נרקולוגיים יש מחסן אישיות מיוחד, אופים מאופיין במשיכה פתולוגית לשימוש בחומרים פסיכואקטיביים. רוב האלכוהוליסטים והמכורים לסמים כמעט ולא מכירים את עצמם כחולים ואינם מבחינים בתסמינים להתפתחות אלכוהוליזציה פתולוגית (הרדמה), בעיקר נפשית. לתנאי זה יש נטייה רק לקבל את המנה הבאה של אלכוהול או סם, שהפגיעה בהם ידועה, והתמכרות אליהם נחשבת לסמכות. אנוסוגנוזיה מאפשרת לכם להסוות את תפיסת התלות ולא לפחד מההשלכות, עם התעללות ממושכת מתפתח פסיכולוג אורגני ומתפתחת הפרעה נפשית על בסיס זה. [8]

דחיית מחלת אחת מתפתחת גם בקרב חולים עם פגיעה במערכת העצבים המרכזית ממקורות שונים. גורמי סיכון: פגיעות מוחיות טראומטיות, זיהומים, שיכרון מחומרים, בפרט, פחמן חד חמצני או כספית, היפוקסיה, איסכמיה, שבץ מוחי, טרשת עורקים מתקדמת. תלוי בלוקליזציה של מיקוד הנגע, חולים עם יכולת שמירה לחלוטין לנווט במצב אמיתי אינם מכירים במוגבלותם הגופנית, בעיוורון או בחירשותם, מאמינים כי הגפיים המשותקים שלהם זזים וכן הלאה.

בקרב חולים סומטיים וסומטופסיכיים נצפתה אנוסוגנוזיה כתסמין בכורה של מחלות כמו סרטן, איידס, שחפת, דלקת כבד, כיב פפטי, יתר לחץ דם עורקי. במקרים אלה, יש חוקרים ששוקלים את סוג ההתייחסות האנוסוגנוזית למחלה הנחוצה לשמירה על בריאות פסיכולוגית.

פתוגנזה

הפתוגנזה של האנוסוגנוזיה, המבוססת על הסיבות לעיל, ברמה הפסיכולוגית נראית כמו "הכחשה" של התגובה, הנתפסת כניסיון להימנע ממידע בלתי רצוי חדש הנוגד את הדימוי העצמי הרווח של הפרט. המטופל ממזער את מצבו המטריד, מבלי להעריך מבלי משים את משמעותו ובכך להימנע מלחץ רגשי.

בסיכון לפתח anosognosia הם אנשים אגוצנטריים עם נטייה מופחתת לביקורת עצמית והערכה עצמית מוגזמת.

בעיית הדחייה של המחלה עצמה מתעוררת במצבים רבים, נבדקת וטרם נפתרה באופן חד משמעי. הקריטריונים לגישה אחידה אליו וביטוייה (מלא או חלקי) לא פותחו, לכן אין נתונים סטטיסטיים של מקרים של אנוסוגנוזה. [9]

תסמינים

אנוסוגנוזיה נצפתה בקבוצות שונות של חולים ואף בקרב קרובי משפחה של חולים, ולכן הביטויים הקליניים שונים מבחינה איכותית בתכנם. המטופל עשוי להכחיש את נוכחות הסימפטומים של המחלה, יכול להסכים שהוא חולה, אך להכחיש את הפגיעה שנגרמה על ידי המחלה, או לא רוצה לטפל בו. הסימנים הראשונים מופיעים באופנים שונים: תוצאות של בדיקות אבחנה, ניתוחים ודוחות רפואיים עשויים להתעלם לחלוטין או להטיל ספק בכך. חלק מהמטופלים בוחרים בטקטיקות של מרחק או בריחה מוחלטת - הימנעות מקשר עם צוות רפואי, במקרים מסוימים, חולים חושפים נכונות דמיונית לשתף פעולה, מה שלמעשה הופך לחבלה שקטה ואי קיום ההמלצות.

להקצות anosognosia מוחלט וחלקי. בין גילויי הדחייה יש הערכת הערכה של חומרת המחלה, חוסר מודעות לנוכחותה בפני עצמה, התעלמות מגילוייה, דחייה מוחלטת ופשוטה של דחייה בעזרת בדיה והזיה. ביטויים כאלה עשויים להיות קבועים או להשתנות כשלבים פתולוגיים.

אנוסוגנוזיה אלכוהולית, כמו נרקוטית, באה לידי ביטוי בעיקר בהכחשה מוחלטת של נוכחות המחלה והפרעות התנהגות קשורות ותסמינים פסיכוטיים. חולים נרקולוגיים נוטים להעביר אחריות להתעללות מתמדת בחומרים פסיכואקטיביים ובעיות קשורות לאנשים אחרים (לרוב מדובר באנשים קרובים), על מפגש נסיבות, ומגלים, בעיקרון, חוסר יכולת מוחלט לתפיסה עצמית ביקורתית.

סיבוכים ותוצאות

Anosognosia הופך למשקל נגד לטיפול. עקב דחיית המחלה, החמצת זמן כאשר ניתן להעניק למטופל את העזרה היעילה ביותר. לעיתים קרובות זה קורה בשלבים הראשונים של מחלה קשה, כאשר עדיין אין אי נוחות וכאב מורגשים, המזינים את האשליה של רווחה. באופן כללי, נדרשים מאמצים רפואיים מאמצים רבים לגרום למטופל להעריך באופן מפוכח את המצב ולנקוט באמצעים לשמירה על בריאותו, ולעתים קרובות גם לחיים.

אבחון

ראשית, על המטופל לסבול ממחלה. שיהיה לי מה להכחיש. שנית, לטענת הרופאים והקרובים הוא לא ממהר לטפל בו, מתעלם ממחלתו או לא מעריך את הסכנה שלו כראוי.

בעיקרון, האבחנה נעשית על בסיס ראיון עם מטופל, לעיתים חוזר.

כדי להעריך את המקרים הנפוצים ביותר, כגון אנוסוגנוזיה אלכוהולית, נוצרו שאלונים להערכת יחסו של המטופל למחלתו כחוסר ידע פשוט אודותיה או שלילה מוחלטת או חלקית ממנה. משך הסקר כחצי שעה, התשובות נקבעות ומתפרשות בהתאם להוראות.

חולים לאחר אירוע מוחי עוברים גם בדיקות שונות, בפרט הם משתמשים ב"שאלון של הפרעות בתפקוד הביצועי ". כאשר עובר מבחן זה, משווים את תשובות המטופל לגבי יכולותיו לתגובות הצופה. השאלון כולל ארבעה סולמות: שניים - הערכה סובייקטיבית ואובייקטיבית של היכולות הגופניות, שתיים - נפשיות.

בעיקרון, האבחנה של כל סוג של אנוסוגנוזיה מתבצעת בשיטה של בדיקות נוירופסיכולוגיות או עריכת ראיונות קליניים עם חולים.

כמעט תמיד, הדמיה עצבית של המוח (הדמיית מחשב או תהודה מגנטית עם או בלי אנגיוגרפיה) מבוצעת כדי לקבוע נוכחות של נזק אורגני למבנים שלו. [10], [11]

אבחון דיפרנציאלי

אבחון דיפרנציאלי של אנוסוגנוזיה מסתכם בקביעת סוגו:

  • הרסנית, המתבטאת בדחיית המחלה והנסיגה, המאופיינת ברעיונות המעוותים ביותר לגבי המחלה ועל עצמם;
  • הרסנית בינונית, שבה חלק מהמידע על המחלה מותר למודעות;
  • קונסטרוקטיבי כאשר המטופל יכול לממש מידע אודות המחלה.

למי לפנות?

יַחַס

אנוסוגנוזיה בקרב מטופלים סומטיים מצריכה בעיקר טיפול פסיכותרפויטי, אצל מטופלים פסיכיאטריים היא מורכבת לרוב בטיפול תרופתי במחלה פסיכיאטרית הקיימת בחולה. תרופות נקבעות בהתאם למצב המטופל. לעתים קרובות לאחר הנסיגה של תסמיני הפסיכוזה, יחסו של המטופל למחלה משתנה.

טיפול באנוסוגנוזיה אלכוהולית ונרקוטית כרוך בסיוע פסיכותרפויטי, לעיתים קרובות פסיכותרפיה משפחתית, בשילוב עם נרקולוגי.

עם נגעים מוחיים אורגניים, לאחר פציעות ושבץ, לעיתים נדרש טיפול כירורגי.

במקרים חמורים ומסוכנים במיוחד עבור המטופל והחברה, נעשה שימוש באשפוז לא רצוני, אם כי המטרה העיקרית של הטיפול באנוסוגנוזיה היא הכרת מחלת המטופל והצורך בטיפול. הגישה בכל המקרים היא אינדיבידואלית. [12], [13]

מְנִיעָה

מניעת מחלתם נוצרת כתגובה מגנה במחלות רבות, ולכן אמצעי מניעה יכולים להיות הנפוצים ביותר. שמירה על רמה גבוהה של בריאות נפשית ופיזית, שמקלה על ידי אורח חיים, תזונה והיעדר הרגלים רעים, ממזערת את הסיכון לפתולוגיות רציניות.

בנוסף, המודעות הרחבה של האוכלוסייה לפיה טיפול רפואי בזמן ומוסמך יכול לרפא מחלות קשות רבות אשר יהפכו לבלתי ניתנות לריפוי בשלב מתקדם צריכה למלא תפקיד.

תַחֲזִית

אנוסוגנוזיה מוחלטת היא פחות טובה מבחינה פרוגנוסטית מצורותיה הקלות יותר. הרבה תלוי במחלה בה התגבשה התופעה הקלינית. הפרוגנוזה החיובית ביותר היא לאנשים בטוחים אינטלקטואלית שמחלתם נדחתה כתגובה מגנה למידע מלחיץ חדש.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.