Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אסטרגנוזיס

Medical expert of the article

נוירולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 28.05.2020

השלב הראשון בקוגניציה הוא היכרות עם הסביבה דרך החושים - אנו תופסים את העולם, מסתכלים על כל מה שמסביב, מקשיבים לצלילים, מריחים, מנסים על הלשון, מרגישים. קוגניציה חושית מתרחשת באמצעות תחושה של סימנים מסוימים עד ללידת דימוי שלם. הפרעה מוחלטת או חלקית של תפיסת מישוש, בה אדם אינו מסוגל לזהות אובייקט רק באמצעות מגע, מבלי לראות אותו, נקרא אסטרוגנוזה או אגנוזיה אובייקטיבית מישושית. המטופל שומר על היכולת לתפוס למגע תכונות מאפיינות מסוימות של הנבדק, אך אינו יכול לשלב אותם לדימוי הוליסטי ולקבוע מה הוא עוסק.

גורם ל

פתולוגיה זו באה לידי ביטוי באובדן היכולת לנתח ולשלב אותות קינסטטיים בעור בתמונה המיששית, שכאשר חשים את האובייקט, נכנסים לקליפת המוח של אזור parietal של המוח. ישנם אסטרוגנוזה אמיתית (ראשונית), בה נשמר הבסיס התחושתי לתפיסת המישוש, אך הסינתזה נפגעת, ושקרית (משנית), המתרחשת על רקע שינויים ברגישות המישושית ו / או השרירית-בידית.

הגורם הוא נגע אורגני בחלקים מסוימים של קליפת המוח: האונה העליונה העליונה מאחורי הג'ירוס הפוסט-מרכזי (שדה ברודמן 5), האונה העליונה העליונה מוגבלת על ידי הג'ירוס הפוסט-מרכזי והאונה האוספיטאלית (שדה 7), הג'ירוס השולי העילית של חצי הכדור הדומיננטי (שדה 40).

גורמי סיכון אפשריים להופעת שינויים פתולוגיים בקליפת המוח כוללים: פגיעות מוח טראומטיות (בדרך כלל סגורות, למשל, חבורות) והשלכותיהן - המטומות, תהליכים דלקתיים, אזורים של איסכמיה; מחלות - מחלות מוח מוחיות חריפות וכרוניות, דלקת המוח של כל אטיולוגיה, ניאופלזמה, תהליכים אטרופיים במחלות של אלצהיימר, פרקינסון, שיא, דלקת הגורם של גוטטון, לויקואנספלטיס של שילדר. [1],  [2], [3]

פתוגנזה

הפתוגנזה של כל סוג של הפרעה בתפקודים גנוסטיים מסתכמת בפגיעה בהעברת דחפים עצביים מהפריפריה למוח. נבדלות שלוש קבוצות של שדות אסוציאטיביים בקליפת המוח, אשר מפענחות תחושות (במקרה שלנו, מישוש) ומבטיחות את הכרתן.

ראשוני לוקחים דחפים עוריים-קינסטטיים ישירות מקולטני פריפריה. משני, הממוקם בחלקים ה parietal של קליפת המוח, חייב בגוף בריא לנתח את המידע שהתקבל, לסכם ולהעביר אותו לרמה השלישית, שם הוא מסונתז לתמונה הוליסטית. עם זאת, עקב שינויים פתולוגיים באזורים לעיל בקליפת המוח, תפקוד השדות המשניים נפגע, ניתוח והכללה של מידע לא מתרחשים, העברת הדחף מופרעת והתמונה המישושית לא נוצרת. כאשר המטופל פוקח את עיניו, הוא מזהה את הנושא בקלות. [4]

הפרעות רגישות או רגישות מסוגים שונים יכולים להתפתח עם פתולוגיות רבות, הסטטיסטיקה שלהן לא ידועה. בנוסף, אסטרונוגוזיס או אגנוזיה של נושא המישוש יכולים להופיע מבלי משים לב למשך זמן רב, מכיוון שהוא אינו גורם להפרעות משמעותיות בחיים הרגילים. אסטרוגנוזה למעשה אינה מופיעה אצל ילדים, מכיוון שהפתולוגיות הגורמות לה מאפיינות מבוגרים ואפילו אנשים מבוגרים.

תסמינים

אסטרוגנוזה מתבטאת בהכרה באובייקטים נפחיים שונים כאשר הם חשים אותם ביד אחת או בשתי ידיהם בעיניים עצומות. באיזו תדירות אנו עושים זאת? כנראה שלא. כך שהפתולוגיה במשך זמן רב, אם לא כל החיים, עשויה להישאר לא מוכרת.

לדוגמא, אם הפגם האורגני מקומי בשדה 5 על פי ברודמן (באונה העליונה העליונה שנמצאת מאחורי הג'ירוס הפוסט-מרכזי), אדם יכול לזהות בבירור קשיות, בליטות, טמפרטורה ותכונות אחרות, אך לנתח אותם, לסנתז אותם לאובייקט מוצק ולקבוע כי הוא נוגע בידיו, לא יכול. ניתן לאתר פתולוגיה כזו רק במקרה.

אבל, אם הפגם הוא מקומי בשדה 7 (החלקים העליונים של האונה העליונה, מוגבלת על ידי הג'ירוס הפוסט-מרכזי והאזור האוקליפיטלי), אז אוטומטמורופופיה (הפרעה במערכת הגוף) עשויה ללוות אסטרוגנוזה, המטופל עלול לבלבל את צידי הגוף - השמאל לימין, לא להיות מודע לאף אחד מחלה או מום (אנוסוגנוזיה). [5], [6]

אם פתולוגיה אורגנית ממוקמת בשדה 40 (גירוס שולי), ניתן להפריע בניתוח המוטורי של מיומנויות מורכבות שנרכשו במקביל, כאשר תנועות ידיים רגילות שתואמו בעבר אינן מתאימות והופכות לכאוטיות (אפרקסיה קינסטטית) או אפזיה קיימת, המתבטאת בקשיים במאמץ, דיסלקציה, דיסגרפיה ואי הבנה. דיבור זר וירידה כללית בהפקת הדיבור.

שני הלוקליזציות האחרונות מציעים לפנות לעזרה רפואית קודמת, אם כי לרוב יש למטופל הסימנים הראשונים להפרעות במקביל.

טפסים

המינים העיקריים נבדלים על פי מקורם. אסטרוגנוזה אמיתית, בה מופרת רק ההשתלבות בתמונה אחת של כל המאפיינים של אובייקט הנתפס כראוי במגע מישוש (אחרי הכל נשמרת הרגישות ההיקפית). צורה זו נקראת גם אסטרוגנוזיס ראשוני. המטופל בעיניים עצומות מכנה נכונה את תכונותיו של האובייקט, מכיוון שהוא יכול להעביר תחושות אלמנטריות, אם לשפוט לפי מגע החלקות, הממדים הליניאריים, איכות החומר, אך התמונה אינה מסתדרת, ישנם קשיים בקביעת הנפח ולא ניתן לקרוא למטרה התפקודית של האובייקט. [7]

אסטרוגנוזיס שקרי או משני מתרחש כאשר מופרעים דחפי הרגישות העמוקה או המישושית. מטופל עם עיניים עצומות לא יכול להבין מה מרגישים אצבעותיו והאם הם מרגישים בכלל.

Agnosia מישוש דו כיווני נבדל גם הוא, הנובע מפגמים אורגניים בחלקים האמצעיים והעליונים של הג'ירוס המרכזי האחורי. וגם חד צדדי - זה בא לידי ביטוי כשמוחשים חפצים ביד מהצד הנגדי של נגע המוח.

בנפרד, כמו גם בשילוב עם הנושא, ניתן להבחין באי-הכרה במרקם של הנבדק.

סוגים של אגנוזיה מיששית כוללים גם הפרעה הנקראת dermolexia, כאשר המטופל אינו יכול לזהות את המספרים, האותיות או הדמויות המצוירות ש"כתובות "על העור. [8]

סיבוכים ותוצאות

אסטרוגנוזה בפני עצמה אינה מסבכת במיוחד את חייו של אדם הסובל מפתולוגיה זו. כדי לזהות חפץ, אנו משתמשים בדרך כלל בראייה, ועם זה המטופל בסדר. עם זאת, נוכחותה של פתולוגיה זו מצביעה על כך שיש נגע אורגני בקליפת המוח, ורצוי לברר את הסיבה לכך, מאחר ויכולות להיות לה השלכות וסיבוכים מסוכנים שאינם תואמים אפילו את החיים.

אבחון

הבדיקה מתחילה בראיון עם המטופל בכדי לקבוע את אופי התלונות, הופעת המחלה, האירועים שקדמו לה - פציעה, מחלה. נוכחות אסטרוגנוזה מאושרת על ידי בדיקה: המטופל מרגיש את החפצים מכוסות העיניים, ובמקביל עונה על שאלות הרופא לגבי תכונותיהם, מנסה לשלב את הדימוי המישוש ולזהות את האובייקט. זה טוב לשימוש לאבחון לוחות Segen.

המטרה העיקרית של הבדיקה היא לקבוע את הגורמים לנזק מוחי. לצורך כך המטופל עובר את הבדיקות שנקבעו על ידי הרופא, נעשה שימוש באבחון אינסטרומנטלי מודרני - תהודה מגנטית ו / או טומוגרפיה מחושבת של המוח, המאפשרת להמחיש רקמות רכות, כלי דם, מבני עצם, מגלה מוקדי איסכמיה או דלקת, וגידולים. ניתן לתאם פגישות עם מומחים בפרופילים שונים, כולל פסיכיאטר ופסיכותרפיסט. [9]

אבחון דיפרנציאלי

אבחנה דיפרנציאלית מתבצעת עם הפרעות נפשיות, אגנוזיה אחרת , בפרט, פגיעה בתפיסה המישושית.

למי לפנות?

יַחַס

יתכן כי יינתן לחולה טיפול שמרני או המליץ על ניתוח נוירוכירורגי להסרת גידול או המטומה, ההשלכות של פגיעה מוחית טראומטית. בכל מקרה, הטיפול התרופתי מתבצע. אין תרופה מיוחדת לאסטרוגנוזה. משטר הטיפול, ככלל, כולל:

  1. Nootropics או ממריצים נוירומטבוליים הם התרופות העיקריות לשיקום תפקודי המוח בקרב חולים הסובלים מתסמונת אורגנית, המשפרים את הפעילות המוחית, העברת העצבים, חוזק ממברנות התא וכלי הדם, תזונה אנרגטית, הנשימה תאית, התוצאה היא השפעה התחדשתית על רקמת המוח. כתוצאה מכך, פונקציות סינטטיות מעולות לחלוטין משופרות או משוחזרים באופן משמעותי. הנציג הראשון של סוג זה של תרופות piracetam ונגזרותיו (racetams) משמש עדיין. Γ-חומצה אמינובוטירית ומתחמים המבוססים עליה (אמינלון, נוירובוטל, פניבוט), פוליפפטידים (cerebrolysin, cerebromin), חומצות אמינו (גליצין), ניתן להקנות תרופות על בסיס gingko biloba, תיקונים של הפרעות במחזור הדם (cinnarizine, vinpocetine), ניתן להקנות תכשירים מורכבים. : olatropyl (γ-aminobutyric acid + piraktktam), lobaron (piracetam + cinnarizine) ותרופות רבות אחרות שמראות פעילות Nootropic. בחירת התרופה מבוצעת על ידי הרופא בהתאם לפתולוגיה שגרמה לאסטרוגנוזה. יש תרופות Nootropic, הנקראות נכון, בעלות היכולת היחידה לשפר את התפקוד הקוגניטיבי על ידי השפעה ישירה על תאי העצב. אחרים, בנוסף, מראים פעילות פרמקולוגית אחרת - הם מרגיעים, מקלים על התקפים, עוזרים להירדם, מורידים לחץ דם, מדללים את הדם ומעלים את השפעות ההיפוקסיה. לעיתים מושגת ההשפעה הנווטרופית כאפקט משני כתוצאה משיפור האפקט של מיקרו-סירקולציה, אנטי-טרומבוטי, אנטי-hypoxic או מרגיע. ההשפעה הטיפולית של תרופות Nootropic מושגת בהדרגה ומתגלה לאחר מתן במשך מספר שבועות. הם נלקחים בקורס ארוך. הם מתאימים היטב לכך, מכיוון שהם לא רעילים ולא ממכרים. קבלת הנואוטרופיקה אינה מלווה בהתפתחות של עירור מוטורי לדיבור, הם משולבים היטב עם גורמים פרמקולוגיים רבים מקבוצות אחרות. רק במקרים נדירים, במהלך תהליך הקבלה, ניתן להבחין בהפרעות חרדה ו / או שינה. בנוסף, אי-סובלנות פרטנית אינה נכללת.
  2. משתמשים גם במעכבי אצטילכולינסטרז, כגון ipidacrine. התרופה משפרת את העברת דחפי העצבים מהפריפריה למוח. לחולים עם מחלת אלצהיימר או פרקינסון עשויים לקבל מרשם של תרופות מקבוצה זו rivastigmine או donepezil. תרופות אנטיכולינסטרז משמשות, ככלל, לא יותר משבועיים. הם יכולים לגרום לתסמינים דיספפטיים, איטי קצב לב ולחום גוף נמוך יותר. הם אינם רשומים לנשים בהריון ומניקות, לאנשים עם היפרקינזיס, אסתמה של הסימפונות והפרעות שיווי המשקל.
  3. אם אסטרוגנוזה היא תוצאה של דלקת המוח, לרשות המטופל קורס של טיפול אנטיביוטי, תרופות אנטי-פרזיטיות או אנטי-ויראליות, תלוי במקור המחלה.
  4. ניתן להקנות טיפול ויטמין לכל מטופל - ויטמינים מקבוצה B, חומצה אסקורבית, טוקופרול משפרים את פעילות המוח.

בהתאם לאבחנה ניתן להשתמש בתרופות אחרות ובשיטות הטיפול.

ניתן לקבל מרשם לטיפול פסיכולוגי, שיעורים אצל קלינאי תקשורת (ליקויי דיבור), תרגילים טיפוליים וקורסי שיקום אחרים.

מְנִיעָה

על מנת למנוע התפתחות של פתולוגיה זו, יש להקפיד על אמצעי המניעה הכלליים ביותר: אורח חיים בריא לשמירה על חסינות טובה, התנהגות נאותה ומצב גופני טוב למניעת פציעות, עמידה בכללי התברואה והיגיינה למניעת זיהומים. אם מופיעים תסמינים של אגנוזיה, אל תעכב את הביקור אצל הרופא.

תַחֲזִית

תוצאת הטיפול תלויה בגורמים רבים: חומרת הפתולוגיה העומדת בבסיס, זמניות האמצעים שננקטו, גיל המטופל.

חולים צעירים לאחר פגיעות מוח טראומטיות ודלקת המוח יכולים להחלים באופן מלא, אם כי תהליך הטיפול והשיקום בדרך כלל אורך זמן רב, שנה ואף יותר.

עם פתולוגיות כירורגיות, הרבה תלוי בניתוח המוצלח.

הפרוגנוזה השלילית ביותר במקרים בהם אסטרוגנוזה נגרמת כתוצאה מתהליכים ניווניים במוח. במקרים כאלה, הטיפול רק משעה את התקדמות המחלה.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.