Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Anhidrosis

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

הפרשת זיעה היא הכרח פיזיולוגי לגוף האדם, מכיוון שהזיעה מקדמת ויסות תרמי, סילוק חומרים רעילים ו"מיותרים "אחרים. אבל לפעמים מנגנון ההזעה הולך לאיבוד, מתחיל לעבוד עם הפרות. אחד ה"כישלונות "הללו הוא anhidrosis - מצב בו בלוטות הזיעה מפסיקות לבצע את תפקידן. פתולוגיה יכולה להשפיע, כמו כל אזור ספציפי, ועל כל הגוף. קשה לאבחן את Anhidrosis בשלבים המוקדמים, ולכן המחלה עוברת לעיתים קרובות מהלך ממושך. 

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

Anhidrosis הוא מצב המאפיין את ההפרעה בעבודת בלוטות הזיעה, ובתרגום מהשפה היוונית ממש נשמע כמו "חוסר זיעה". צורות נרכשות של המחלה שכיחות יותר, וצורות מולדות הרבה פחות שכיחות (תרתי משמע ב2-6 מקרים למאה אלף ילודים).

הצורה הנרכשת של פתולוגיה חדה מאובחנת בעיקר במזג אוויר חם, אם כי ישנם יוצאים מן הכלל.

גם נשים וגם גברים חולים אותו דבר. בנוסף לבני אדם, הזעת יתר נמצאת גם בממלכת החי - למשל אצל סוסים. בפרט, מול חופי המפרץ הפרסי, מתרחשת הזעה לקויה באחד מחמישה סוסים. [1]

גורם ל הזעת יתר

Anhidrosis יכול להתפתח על רקע נגעים של כל אחד מחוליות המרכיבות את השרשרת מקליפת המוח לשקעים של בלוטות הזיעה. נגעים כאלה יכולים להיות:

 • פתולוגיות של מערכת העצבים המרכזית.

הצורה הכללית של anhidrosis היא סימן שכיח לתהליכים אטרופיים בגוף, יחד עם ירידה בלחץ הדם, הפרעות חוץ-פירמידיות ומוחיות מוחיות. חולים עשויים להתלונן על הזעה ספונטנית תקופתית, שהיא א-סימטרית בשלבים הראשונים של הפתולוגיה. Anhidrosis כללי או מקולרי ללא הפחתת לחץ אורתוסטטי נמצא לעיתים קרובות במחלת פרקינסון, פרקינסוניזם ספורדי, ושיתוק פרוגרסיבי על גרעיני. הפרות כאלה יכולות להיות מלוות בתפקוד הזיעה באזור הפנים, שיכולה להיחשב כמעין תגובת פיצוי. [2]

תהליכי פירוק המסלולים של המסלולים התקינה המרכזיים מובילים לעיתים קרובות להופעת אנדרוזיס בחולים הסובלים מטרשת נפוצה - במיוחד עם פתולוגיות מתקדמות בהתמדה. התפתחות של anhidrosis כללי הוא ציין לעתים קרובות לאחר שבץ ואחרי ניתוח thalamotomy. פגיעה בחוט השדרה מובילה להפרעה של ויסות תרמי מתחת לאזור הפגוע, אשר עשויה להיות עקב הפרעה במעגלים עצביים מסוימים. מאחר שתפקוד הרחבת כלי הדם אבד בו זמנית על רקע טטרפלגיה, anhidrosis יכול להוביל להתפתחות של היפרתרמיה. [3]

 • פתולוגיות המשפיעות על מערכת העצבים ההיקפית.

בתהליכים פיזיולוגיים הקשורים לגיל, האיכות של ויסות החום בגוף מתדרדרת, מה שקשור להשפעה של גורמים עצביים היקפיים וגורמים אחרים. תפקיד חשוב ממלא גם הנטייה הגנטית ואיכות ההסתגלות האישית של האורגניזם. Anhidrosis חמור הוא ציין לעתים קרובות בכמה פתולוגיות של מערכת העצבים ההיקפית. בקרב מטופלים רבים, על רקע עלייה בטמפרטורה או בפעילות גופנית, הסובלנות להשפעות תרמיות יורדת: חולשה כללית, סחרחורת, קוצר נשימה, אדמומיות בעור, טכיקרדיה והסיכון למכת חום עולה.

 • פולינוירופתיה.

Anhidrosis דיסטלי מאובחן לעתים קרובות ברוב החולים עם נוירופתיה היקפית. הגורם השכיח ביותר לנוירופתיה הוא סוכרת, בה ישנה תקלה בהזעה תרמו-רגולטורית על פי הגרסה הפולי-נוירופתית (סוג "כפפות" ו"גרביים "). עם צמיחתה של הפתולוגיה, התפתחות אפשרית של הזעת יתר אסימטרית וטוטאלית. [4],  [5], [6]

נוירופתיה אוטואימונית מסוימת מלווה בפגיעה סלקטיבית בתאי עצב אוטונומיים. במקרה זה ניתן לשים לב להרזמה יחד עם ירידה בתנועתיות העיכול, לחץ דם אורתוסטטי, תגובות אישונים פתולוגיות ושלפוחית נוירוגנית. בחולים נקבעים נוגדנים עצמיים לקולטני אצטילכולין גנגליונים. [7]

Anhidrosis יכול ללוות נוירופתיה הנובעת מעמילואידוזיס, אלכוהוליזם, דלקת כלי הדם, מחלות פאברי וטנג'יר,  [8]תסמונת נגלי פרנצ'סטי-ג'דסון,  [9] חום דוקרני. [10]הזעת יתר מוגבלת מתרחשת בצרעת.

הפרעות הזעה נצפות בנוירופתיות חושיות-מוטוריות תורשתיות מהסוג הרביעי והחמישי (חוסר רגישות לכאב והזעת יתר). [11]

 • תסמונת רוס.

הגדלת anhidrosis קטע, בשילוב עם תלמידי areflexia ו Adie, הוא משולש קליני המאפיין את תסמונת רוס. הזעה כזו היא אסימטרית. פתולוגיה נגרמת על ידי פגמים בתאי העצב הפוסט-גנגליוניים. [12]

 • צורה כרונית של anhidrosis אידיופתי.

Anhidrosis מתפתח בצורה מבודדת, או בשילוב עם הפרעות אוטונומיות. חולים מתלוננים על אדמומיות בעור, תחושת חום, סחרחורת, קוצר נשימה, חולשה. הסימפטומים נובעים מפעילות גופנית או מחום.

 • פתולוגיות דרמטולוגיות.

פציעות כוויות, הקרנות, נגעים דלקתיים בעור, צלקות וכו '- כל הגורמים הללו עלולים לגרום להזעת יתר חלקית. ההפרה הופכת לעיתים קרובות לתוצאה של פסוריאזיס, איכטיוזיס, חזזית, סקלרודרמה, דרמטיטיס פילינג. סיבה נוספת היא נמק של בלוטות הזיעה בגלל שיכרון סמים, הרעלת פחמן חד חמצני. [13]

הזעת יתר זמנית עשויה להופיע כתופעת לוואי של תרופות אנטיכולינרגיות, תרופות נוגדות דיכאון טריציקליות, פנוטיאזינים. לדוגמא, כאשר לוקחים טופירמט בחולים, יש דיכוי של אנהידראז פחמן בבלוטות הזיעה.

גורמי סיכון

Anhidrosis יכול להתפתח כתוצאה ממחלות והפרעות שונות בגוף. עם זאת, לרוב הבעיה מופיעה על רקע בעיות כאלה:

 • הפרעות בחילוף החומרים של אלקטרוליטים במים או בתהליכים מטבוליים אחרים, שיכרון ממושך, הפרעות עיכול, מחלות זיהומיות עם מילוי נוזלים לא מספק;
 • נטייה תורשתית הקשורה בפעילות לקויה של מערכת ההזעה, מערכת העצבים האוטונומית;
 • נטייה לנוירופתיה, מחלות אוטואימוניות, התערבויות פולשניות כירורגיות ואבחוניות העלולות להוביל לפגיעה בגזעי העצבים;
 • טיפול תרופתי ארוך טווח, הקרנות, כימותרפיה, נטילת תרופות נגד פרכוסים, תרופות המבוססות על בלדונה, אקריכין;
 • פתולוגיות ופגיעות בעור, טראומות (כולל כוויות כימיות ותרמיות).

Anhidrosis מתפתח לעתים קרובות יותר בקרב קשישים, כמו גם אצל אנשים הסובלים מאלכוהוליזם כרוני.

פתוגנזה

תפקוד הזיעה של הבלוטות באותו שם הוא אחד מחוליות המפתח לוויסות תרמי בגוף האדם. עם עלייה בערכים המתאימים של הטמפרטורה הפנימית, הקובעת את ההיפותלמוס, מגורה בחלקים מסוימים של מערכת העצבים האוטונומית בצורה רפלקסיבית, מה שמוביל להגברת הזעה כללית, הרחבת כלי דם והגברת הנשימה. תגובה זו מאפשרת לגוף לשמור על יציבות תרמית והומאוסטזיס. הכיוון העצבי המעורב בתגובה זו מתחיל מהאזור הקדם-אופטי של ההיפותלמוס לאורך החלק המדיאלי של חוט הרוחב של גזע המוח, עד לסינפסות על הנוירונים הפרגנגליונים של עמוד השדרה באמצע הביניים. [14]יתר על כן, דרכם של סיבים כולינרגיים סימפטטיים פוסט-גליונוניים מתפנה לבלוטות זיעה רבות, וישנן כמה מיליונים כאלה. רובם נמצאים באזורי כף היד והפלנטריה, והקטנים מאחור. [15]חלקים שונים בגוף מעורבים על ידי קטעים כאלה של חוט השדרה:

 • פנים ועפעפיים - T 1  T 4;
 • ידיים - T 2  T 8;
 • פלג גוף עליון - T 4  T 12;
 • רגליים - T 10  L 2.

הזעה לא נכונה מתבטאת בדרך כלל בצורה של תפקוד מוגבר (הזעת יתר) וירידתה (היפוהידרוזיס). עם חוסר תפקוד מוחלט של בלוטות הזיעה, הם מדברים על הזעת יתר - היעדר זיעה. במקרים חמורים, הזדקנות מחייבת התערבות רפואית חירום, מכיוון שהיא עלולה להוביל לחום, תשישות תרמית, מכת חום ואפילו מוות. 

תסמינים הזעת יתר

תסמינים של הזעת יתר מולדת שונים, אך לרוב הפתולוגיה התורשתית מאופיינת בסימנים כמו הפרעות בשיניים, עיוות בפנים-עצם וחוסר שיער. בתקופת הילודים ובתינוקות, ילדים סובלים מהפרות רבות של ויסות תרמי, מה שעלול להוביל להתפתחות של סיבוכים היפרתרמיים. בבגרותו ניתן לפקח על מצבו של המטופל ולפצות אותו על ידי הגבלת הפעילות הגופנית, למעט הימצאות בתנאים חמים, מה שמבטיח צריכת מים נאותה לגוף.

בהידרוזיס כללי כרוני, כבר בשלב מוקדם, קיימת רגישות מוגברת לקיצוניות טמפרטורה שונות, המהווה סכנה אפשרית לחולה. עורם של חולים כאלה דליל ויבש, המאופיין בהיפרקרטוזיס אזורית, גירוד, היפרמיה, קילוף בפנים ובידיים, ללא קשר לעונה (המצב מחמיר בחורף). בפעילות גופנית הזיעה לא משתחררת, קשה לגוף לשמור על טמפרטורה רגילה. התהליך כרוך במערכת הבלוטות הדמעות והריריות: המטופל מפתח תסמונת עיניים יבשות, יש יובש באזור האף הלוע. גלגל עין מיובש גרוע מוביל לסימפטומים כגון צריבה ועיניים גרגרניות. עלול להתפתח תהליך דלקתי כמו דלקת הלחמית או דלקת הלחמית.

אם מתפתחת צורה כללית חריפה של הזעת יתר, הם מדברים על מצב מסכן חיים. מצבו הבריאותי של המטופל מידרדר במהירות, עד למצב קשה. דופק עולה, הנשימה נעשית עזה יותר. הצטברות מהירה של מוצרים מטבוליים מתרחשת בגוף. נפח השתן היומי גדל, עבודת מערכת העיכול נקטעת. המטופל מאבד את התיאבון, אך לעיתים קרובות מרגיש צמא עז, שכואב במיוחד עם התייבשות גוברת. במקרים מסוימים, צמא נעדר - למשל, אם הזיהום הנובע ממחלה בסיסית כלשהי. [16]

השיכרון גדל, מה שמגדיל עוד יותר את הטמפרטורה. המצב הכללי מופרע במהירות, תפקוד האיברים והמערכות בגוף מוטרד. חולה כזה דורש טיפול רפואי דחוף.

עם הצורה המקומית של anhidrosis, המצב הכללי של האדם אינו סובל. העור באזור הפגוע מתחיל להתקלף, יובש וסדקים מופיעים. עם זאת, ניתן לזהות את הפתולוגיה ישירות רק במהלך אבחון מקיף.

סימנים ראשונים

ה"פעמונים "הראשונים להתפתחות הזעת יתר מופיעים לרוב כאשר האדם נמצא בתנאים חמים, או מקבל פעילות גופנית אינטנסיבית. בשלב זה ניתן לציין את הדברים הבאים:

 • היעדר פריקה של זיעה במקומות אופייניים (בתי שחי, גב, מפשעה, פנים ומצח);
 • סְחַרחוֹרֶת;
 • אדמומיות בפנים;
 • כיווצי שרירים ספסטיים, עוויתות עוויתות;
 • חולשה כללית;
 • טמפרטורת גוף מוגברת.

האזורים הפגועים בעור נפצעים בקלות, נוצרים סדקים העלולים להידבק. כתוצאה מחוסר היכולת להוציא חומרים רעילים מהגוף, עלולה להתפתח שיכרון, המלווה בחום, בהפרעות אוטונומיות. באזורי עור שלמים, לא נכלל עלייה מפצה בזיעה.

כאשר נמצאים הסימפטומים החשודים הראשונים, עליך:

 • אל תיכנס לחדרים חמים ומחניקים, אם אפשר, הפעל את המזגן;
 • ללבוש בגדים מבדים טבעיים קלילים;
 • התייעץ עם רופא וספר על הבעיה.

טפסים

בהידרוזיס יכולה להיות אטיולוגיה שונה של התפתחות, בדרגות חומרה שונות. בהתאם לכך, המחלה מחולקת למספר אפשרויות, המאפשרות לרופא לנסח בצורה מדויקת ומהירה יותר את מהות הפתולוגיה, לחזות את ההשלכות האפשריות ולקבוע נכון את הטיפול.

רופאי עור מתרגלים בדרך כלל מדברים על סוגים אלה של anhidrosis:

 • Anhidrosis מולד בדרך כלל נצפה אצל אנשים עם שינויים היפופלסטיים ופלסטיים בבלוטות הזיעה. הפתולוגיה מועברת בצורה אוטוזומלית רצסיבית, וניתן לראות את הסימנים הראשונים כבר בתקופת הילודים. למחלה מהלך כללי כרוני בשילוב עם הפרעות מולדות אחרות.
 • הזעת אנדרוזיס נרכשת היא תוצאה של פתולוגיות אחרות או הפרעות בתפקודים מסוימים בגוף. הצורה הנרכשת לרוב מגוונת מבחינה קלינית, יכולה להופיע במספר גרסאות:
  • הצורה החריפה מתפתחת על רקע שיכרון או הפרעות מטבוליות, מלווה בהפרעות קשות בתרמו-ויסות, בסימני שיכרון כלליים, יש פרוגנוזה שלילית;
  • הצורה הכרונית מתפתחת עם הפרעות במערכת העצבים האוטונומית, עם תהליכים אטרופיים המשפיעים על בלוטות הזיעה;
  • הצורה הטרופית אופיינית לאזורים עם תנאי אקלים חמים על רקע צריכת נוזלים נמוכה, המלווה בהופעת התפרצויות שלפוחית, הנובעת מסתימת יציאות בלוטות הזיעה עם חלקיקים מיקרוסקופיים של אבק, לכלוך וכו '.;
  • צורת המוקד מופיעה באזורים מוגבלים של תא המטען, הגפיים או הפנים - לדוגמא, אפשרות זו אופיינית לתסמונת ברנרד-הורנר, מלווה בפטוזיס, מיוזה, אנופטלמוס והזנת יתר;
  • הצורה הכללית מתפשטת לכל הגוף, והיא יכולה להשפיע גם על מערכות בלוטות אחרות - בפרט על בלוטות האף-גרון והלקה (מה שמכונה אנדידרוזיס עיני).

חוסר רגישות מולד לכאב עם הידרוזיס

פתולוגיה זו מתייחסת להפרעות תורשתיות נדירות המועברות באופן אוטוזומלי רצסיבי. המחלה מלווה בהפרעה ברגישות של קולטני הכאב. התמונה הקלינית מוצגת על ידי הסימנים הבאים:

 • חוסר רגישות לגירויים כואבים;
 • כשל של ויסות תרמי;
 • אוליגופרניה;
 • נטייה לפגיעה עצמית;
 • הזעת יתר;
 • קשיי נשימה תקופתיים;
 • חום ספונטני.

הזעה אינה מתרחשת כאשר היא נחשפת לחום, כאב, גירויים רגשיים או כימיים.

המהות של התפתחות הפתולוגיה היא כדלקמן. שינויים מוטציוניים בגן NTRK1 גורמים להתפתחות חריגה של נוירונים כולינרגיים, סימפתטיים (בפרט כאלו המעצבנים את בלוטות הזיעה) ותאי עצב חושיים הממוקמים בשורשי עמוד השדרה הגבי. מיאלינציה שגויה של סיבים היקפיים מתרחשת. סימני עזר לפתולוגיה: עמידות לכאב על רקע תחושות מישוש וגוסטוריות נשמרות. כל ניסיון לגרום להזעה הוא לשווא, החל מהשפעות תרמיות ועד בדיקת פילוקרפין או גירוי חשמלי. כאשר הטמפרטורה עולה, נטילת תרופות נגד חום אינה יעילה, אך טכניקות קירור פיזיות "עובדות".

חולים סובלים מאוסטאומיאליטיס, אספטונקרוזיס, ושיניהם נושרות מוקדם. כאשר מבצעים אלקטרומיוגרפיה, לא נצפה כל הולכה עצבית לקויה.

סיבוכים ותוצאות

הסיבוך העיקרי של anhidrosis נחשב להפרה של ויסות חום והתחממות יתר של הגוף, המהווה סכנה מיוחדת לילדים בילדות.

התסמינים השליליים הבאים נרשמים לרוב:

 • עוויתות עוויתות הנגרמות על ידי הפרה של ויסות חום (עוויתות שרירים, משיכת כאבים בגפיים, בבטן ובגב);
 • תשישות כתוצאה מחוסר איזון תרמי (מלווה בחולשה כללית, בחילות, טכיקרדיה);
 • מכת חום (התחממות יתר קריטית של הגוף, המלווה בדיכאון ובאובדן הכרה, הזיות ואם אין סיוע, מוות).

מאחר וסיבוכים בהזעת מים מתפתחים די מהר, יש צורך להעביר את המטופל למתקן רפואי בהקדם האפשרי בכדי לספק סיוע מוסמך.

אירוע שלילי אופייני בהזעת יתר כללית חריפה הוא הפרעה בתפקוד הכליות והכבד. על רקע שיכרון פרוגרסיבי, עומס יתר של איברים אלה מתרחש, שעלול לגרום לאחר מכן להתפתחות של תפקוד כרוני לא מספיק ומצב של פירוק. עם התייבשות ואובדן מהיר של פלזמה בדם, יש עיבוי של הדם עם הופעת סימנים של פעילות לב לא מספקת.

אבחון הזעת יתר

לא קשה לקבוע את מצב הזיהום החולה בחולה. בדרך כלל נוצרים קשיים בזיהוי הסיבה הבסיסית להפרה זו, ויש צורך ביותר לקבוע את הגורם המעורר: הלימות הטיפול שנקבע ותוצאותיו תלויות בכך. [17]

כדי להימנע מטעויות, נקבע אבחנה מקיפה המבוססת על קבלת מידע מעבדתי ותפקודי כאחד. לצורך התייעצות מעורבים רופאים בעלי התמחויות אחרות: זה יכול להיות נוירולוג, אנדוקרינולוג, גסטרואנטרולוג, ראומטולוג, רופא עור, גנטיקאי. [18]

קודם כל, הרופא מקשיב היטב לתלונות המטופל. תלונות כאלה עשויות לכלול:

 • צמא עז;
 • הטלת שתן תכופה ושופעת;
 • עור יבש ורקמות ריריות, ירידה בזיעה וליחה, כאבי ראש, חולשה כללית, בחילות, חום, עוויתות, דופק מוגבר וכו ';
 • הפרעות עיכול.

במהלך הבדיקה הגופנית הרופא שם לב לעור יבש ולריריות ולסימנים אופייניים אחרים. [19]

באופן כללי, תוכנית האבחון מספקת את הבדיקות הבאות:

 • בדיקות דם ושתן, לפעמים קוגרוגרמה, בדיקה היסטולוגית של העור, מיקרוסקופיה קונפוקלית או טביעות גרפיט של משטחי כף היד וכפות הרגליים (למעט פתולוגיה גנטית).
 • ניתוח שתן לפי זימניצקי.
 • מחקרים כמותיים על הפונקציונליות של בלוטות הזיעה, בדיקת הזעה המושרה על ידי פילוקרפין (עם הכנסת פילוקרפין, ייצור הזיעה עולה).
 • בדיקות גנטיות - כדי להבהיר את הסבירות לפתולוגיה תורשתית.

אבחון אינסטרומנטלי מוקצה על פי אינדיקציות בודדות. ההליכים הבאים מוצגים לרוב:

 • הדמיית תהודה מגנטית משופרת בניגוד למוח;
 • מחקר על פונקציונליות ומבנה הכליות, כולל להוציא הפרעות אלקטרוליטים-מטבוליים.

אבחון דיפרנציאלי

יש להבדיל בין Anhidrosis לבין מחלות כאלה:

 • תסמונת סיוגרן , דיספלזיה חוץ רחמית, תסמונת ואן דן בוש (יחד עם היעדר הזעה, ירידה בהפרשת החלב, שיער, ציפורניים ורקמות ריריות נושרים והופכים לדקים יותר, נצפית פיגור בצמיחה וירידה ביכולות האינטלקטואליות);
 • תסמונת רוטמונד-תומסון;
 • pachyonychia מולדת ;
 • אוניצ'וגרופוס;
 • היפרקרטוזיס פלמרית-פלנטרית;
 • היפרקרטוזיס זקיקי;
 • דיסאוטונומיה משפחתית מסוג 2, חוסר רגישות מולד לתסמונת הכאב (המאופיינת בהפרעות בוויסות תרמי, אוליגופרניה, נטייה לפגיעה עצמית, קשיי נשימה תקופתיים, חום). [20]

עם דיסאוטונומיה משפחתית, האבחנה מצביעה על השינויים הבאים:

 • תגובת עור לא נכונה למתן תוך-עורתי של היסטמין;
 • מיוזה של האישונים כשהוחדר להם תמיסה של 2.5% של מתכלין כלוריד.

למי לפנות?

יַחַס הזעת יתר

הטיפול בהידרוזיס מצטמצם לחיסול הגורמים שעוררו את הופעת הבעיה. לעתים קרובות לוקח הרבה זמן וסבלנות למצוא את הסיבות הללו. עם זאת, גישה משולבת לאבחון מסייעת במציאת הגורם המעורר.

הטיפול השמרני מצטמצם לשימוש באמצעי השפעה כלליים ומקומיים. המשטר הטיפולי הכללי כולל מרשם פרטני של ציטוסטטיקה, סטרואידים, הרגעה, תכשירים נוגדי דלקת לא סטרואידים וויטמינים. [21]

לרוב לא ניתן לרפא לחלוטין צורות מולדות של anhidrosis, ולכן נקבעים רק טיפול סימפטומטי ותרופות למניעת התפתחות סיבוכים.

טיפול בוויטמינים מורכב בדרך כלל מנטילת מולטי ויטמינים המכילים ויטמינים A ו- B 12.

טיפול קל ביותר בהזדקנות מוקדית מקומית היא: לעיתים מספיק למטופל להשתמש בחומרים לחות חיצוניים ולשתות הרבה נוזלים. אך בדרך כלל הצורה הכללית מחייבת אשפוז של המטופל: יחד עם טיפול סימפטומטי, מתבצעת עירוי תוך ורידי של תמיסות מלוחים. [22]

תרופות

אם ניתן היה לבחון את הגורם להזעת יתר, הטיפול מכוון במיוחד למחלה הראשונית:

 • עם פתולוגיה אוטואימונית - למשל, תסמונת סיוגרן או טרשת מערכתית - הטיפול מבוסס על נטילת חומרים מדכאים;
 • מחלות נוירולוגיות לעיתים קרובות בלתי הפיכות, ולכן נקבע טיפול למניעת החמרה נוספת של הבעיה;
 • anhidrosis כללי נרכש יכול להיעלם מעצמו, מכיוון שיש לו נטייה להפוגה ספונטנית.

יש מידע רב על יעילות השימוש המערכתי בתרופות סטרואידים - למשל מתיל פרדניזולון.

במקרים רבים התרופות הבאות הופכות לתרופות הנבחרות:

מתילפרדניזולון

התרופה נלקחת דרך הפה. המינון ומשך הכניסה נחשבים על ידי הרופא באופן פרטני. המינון היומי נלקח פעם ביום או כל יום אחר, רצוי בבוקר, מיד לאחר הארוחות. תופעות לוואי אפשריות: בחילות, הפרעות קצב, דיסמנוריאה, לחץ תוך גולגולתי מוגבר.

מילרן

התרופה נקבעת כקורס או באופן רציף, עם בחירה אישית של מינון בהתאם לתסמינים קליניים ופרמטרים המטולוגיים. טיפול ארוך טווח יכול להוביל לתופעות לוואי כמו דיכוי מוח עצם, קרישי דם מוגברים, דלקת ריאות אידיופטית.

מתוטרקסט

התרופה נלקחת דרך הפה, במינונים בודדים. בממוצע, 10-25 מ"ג מהתרופה נלקחים דרך הפה, פעם בשבוע. כסיבוכים בטיפול, המטופל עלול לפתח תהליכים דלקתיים של הרקמות הריריות ודיכוי מיאלוס. תופעות כאלה דורשות הפחתת מינון או השעיה של מהלך הטיפול.

פלקווניל

תרופת ההידרוקסיכלורוקין נלקחת עם אוכל (ניתן לשתות כוס חלב). הקצה בכמות האפקטיבית המינימלית, לא יותר מ -6.5 מ"ג / ק"ג משקל גוף ליום. ככל הנראה תופעות לוואי: פריחה בעור, הפרעות בעיכול, סחרחורת, שינויים בפיגמנטציה בעור.

מְנִיעָה

מכיוון שקשה למדי לטפל באנדרוזיס, וצורות מסוימות של המחלה אינן נרפאות כלל, חשוב לשים לב במיוחד למניעת הפרעה זו. חולים עם הזעת מים צריכים להימנע משימוש בתרופות העלולות להחמיר את המצב הפתולוגי. תרופות לא רצויות אלה כוללות:

 • תרופות אנטיכולינרגיות;
 • רעלן בוטולינום;
 • תרופות אופיואידים;
 • קלונידין;
 • ברביטורטים;
 • אנטגוניסטים של קולטני α-2;
 • זוניסאמיד;
 • טופירמט.

אנשים עם בעיות זיעה צריכים להגביל כל פעילות שיכולה להעלות את טמפרטורת הליבה שלהם. פעילות גופנית מוגברת מותרת רק בהשגחת איש מקצוע רפואי, ותרגילים צריכים להתבצע רק באזור קריר ומאוורר. בגדים לתרגילים פעילים צריכים להיות קלילים, רפויים, עשויים בדים טבעיים. [23]

לצורך המניעה, חשוב לפנות לעזרה רפואית במועד, לזהות ולטפל בכל מחלה בגוף.

תַחֲזִית

הצורה המולדת של anhidrosis למעשה אינה מגיבה לטיפול, ולכן יש לה פרוגנוזה גרועה יחסית. ניתן לבטל את הצורה הנרכשת של המחלה, בתנאי שמתבצע טיפול הולם. [24]

תוספת סיבוכים, טיפול מושהה מחמירה את איכות הפרוגנוזה.

כדי לייעל את תוצאת המחלה, רופאים פיתחו לא רק טיפול הולם, אלא גם המלצות מונעות ומשקמות לחולים:

 • מומלץ להקפיד על אורח חיים בריא, לאכול איכותי ומאוזן, להוציא אלכוהול ומשקאות מגרים;
 • מסרבים ליטול תרופות מסוימות המשפיעות לרעה על עבודת בלוטות הזיעה;
 • כאמצעים תומכים, מבצעים באופן קבוע הליכי מיוסטימולציה, טיפול ידני, תרגילי פיזיותרפיה. [25]

Anhidrosis היא מחלה מורכבת שעדיין ניתן לשלוט בה. נכון, בשביל זה יש צורך להשקיע מאמצים רבים, להיות סבלניים ולבצע בקפדנות את כל מרשמי הרופאים.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.