Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Acyclovir נגד שפעת והצטננות

המומחה הרפואי של המאמר

פולמונולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

עם תחילת העונה הקרה והרטובה עולה מספר הביקורים אצל הרופא לזיהומים בדרכי הנשימה, הפוגעת בילדים ומבוגרים כאחד. הסטטיסטיקה טוענת כי מרבית ההצטננות הינם ויראליים באופיים ואינם זקוקים לטיפול אנטיביוטי. בהתחשב במאפייני חיי הנגיפים, מדענים הגיעו למסקנה שהגוף עצמו מסוגל להתמודד עם הזיהום, אם תעזרו לו מעט. תרופות נגד חיסון ותרופות אנטי-ויראליות הן בדיוק עוזרות יעילות כאלה. לכן, באמצעות אחת התרופות הפופולריות ביותר בקבוצה זו, "Acyclovir" להצטננות ושפעת, אתה יכול לעצור את התפשטות הזיהום בגלל חשיפה לנגיף עצמו ולחסינותו של המארח.

עד כמה הטיפול באציקלוביר רלוונטי?

תרופות אנטי-ויראליות הן המצאה צעירה יחסית של מדע הרוקחות. התרופה הראשונה מסוג זה נוצרה באמצע המאה הקודמת. הצורך בתרופות מסוג זה הוכרז על ידי התרחשות התרחשות של הצטננות, הגורם להם הוא זיהום נגיפי.

אם לא היו ספקות כיצד להילחם בחיידקים לאחר המצאת האנטיביוטיקה, טיפול אנטי-ויראלי העלה שאלות רבות. העובדה היא כי חיידקים הם טפילים חוץ תאיים, וחדירת תרופות עוצמתיות לנוזל הדם והרקמות החליטה במהירות את תוצאת המשך קיומם בתוך האדם או על עורו. נגיפים הם טפילים תאיים, כלומר הגישה אליהם מוגבלת.

להילחם בזיהום תוך תאי אינו כה קל. אחרי הכל, יש צורך למזער את פעילות הזיהום, מבלי להשפיע על תכונות התא, על הרכבו הביוכימי, מבלי לגרום למוטציות. באופן אידיאלי, אני רוצה להיפטר מהנגיף לנצח, אך סוגים מסוימים של זיהום נגיפי הם יציבים עד כדי כך שהם יכולים רק להפחית את פעילותו על ידי יצירת תנאים המגבילים את רביית הנגיפים. זיהום כזה, למשל, הוא נגיף ההרפס.

שכיחות הרפס גבוהה ביותר, אך אנשים רבים פשוט לא חושדים בנוכחות הנגיף בגופם. חסינות חזקה תורמת לכך. אבל ברגע שמרפים אותו, הרפס זוחל אל פני השטח, נוצר על העור והריריות, מוקדים מגרדים מכוסים בפריחה שלפוחית. כשנפתחים שלפוחית השתן נוצר משטח פצע המהווה קרקע להפרעה לזיהום בקטריאלי, ולכן מושך אותו. בהתחשב בכך שחיידקים תמיד קיימים על עורנו, הסיכון לסיבוכים הוא גבוה ביותר. ואם פריחה הרפסית מביאה בעיקר אי נוחות, אז סיבוך חיידקי טומן בחובו סכנה גדולה בהרבה.

כן, אבל מה קשור להרפס עם הצטננות ושפעת, מכיוון שוירוסים שונים לחלוטין הופכים בדרך כלל לתורמים הסיבתיים לזיהומים נגיפיים חריפים בדרכי הנשימה (זיהומים נגיפיים בדרכי הנשימה). אז הגורם להופעת תסמיני שפעת נחשב לנגיף ממשפחת האורתומיקסובירוס, שיש לו 3 סוגים (2 מהם גורמים למגיפות A ו- B, C הם רק מקרים בודדים של המחלה).

כל סרוטייפ של נגיף השפעת מועבר על ידי טיפות מוטסות. התגובה של הגוף היא ייצור נוגדנים המתאימים להמגלגלוטינין מסרטוס זיהום נתון. עם תפקוד יציב של מערכת החיסון, הגוף מתמודד עם הזיהום בכוחות עצמו תוך זמן קצר. אם זה לא קורה, הנגיף נכנס לזרם הדם ומתחיל להשפיע רעיל על הגוף, מגביר את החדירות של כלי הדם, מעורר דימומים נקודתיים, משפיע לרעה על תפקוד מערכות הגוף השונות, כולל מערכת החיסון.

היחלשות נוספת בהגנות הגוף המעכבות את פעילות זיהום הרפס (והיא קיימת אצל 90% מהמבוגרים) מביאה להופעה של תסמינים חיצוניים של הרפס ולהידבקות בזיהום חיידקי. לעתים קרובות למדי הצטננות לא נקראת עובדת המחלה שעלתה תחת השפעת הקור (הוא זה שמאוד מחליש את המערכת החיסונית), אלא ביטוייה בצורה של התפרצויות הרפטיות על השפתיים, בזוויות האף, בתוכה.

וירוסים המעוררים התפתחות של דלקות בדרכי הנשימה מכריחים את מערכת החיסון לוותר על כל המאמצים להילחם בהם, ברור שפשוט לא נותרה אנרגיה להכיל זיהום רפתי סמוי. אין זה מפתיע כי בימיה הראשונים של המחלה אדם חווה חולשה קשה ואובדן כוח. היה זה דבר שבשגרה שבמהלך דלקות נגיפיות חריפות בדרכי הנשימה, התפרצויות הרפסטיות מופיעות על עור וריריות הפנים, שאותן הם מכנים הצטננות. הרפס אברי המין גם משפר את פעילותו, אך מעטים מקשרים אותו לזיהומים בדרכי הנשימה.

"Acyclovir" היא תרופה מיוחדת הפעילה נגד נגיף ההרפס. לפיכך, לשאלה האם ניתן להשתמש באציקלוביר להצטננות יכולה להיות תשובה אחת בלבד - תשובה חיובית. לא רק אפשרי, אלא גם הכרחי על מנת למנוע את התפשטות הנגיף לאזורים גדולים בגוף ולמשוך אליו זיהום חיידקי.

"Acyclovir" היא תרופה אנטי-ויראלית שעלולה לגרום לתפקוד של נגיף הרפס, ולכן אנשים רבים מבינים את מטרתה להתקררויות, אך לא ברור מדוע רופאים רושמים תרופות לשפעת, מכיוון שהמחלה גורמת למשפחה שונה לחלוטין של נגיפים. לאחר קריאת ההוראות לתרופה ולא מצאו באינדיקציות לשימוש אזכור של אבחונים כגון זיהומים נגיפיים או נגיף נשימה חריפה, רבים מרשים לעצמם לפקפק ברלוונטיות של מינוי כזה.

כן, יש קבוצה נפרדת של חומרים אנטי-ויראליים שפעולתם מכוונת ספציפית לנגיף השפעת: אינטרפרונים (אנלוגים של חלבונים המיוצרים על ידי מערכת החיסון לביטול הנגיף) ותרופות עם השפעות אנטי-ויראליות וחיסוניות (מעכבי אנזימים המעורבים בתהליך העתקת ה- DNA הנגיפי ערב חלוקת התא, כתוצאה מ מה שהופך את תהליך הרבייה לבלתי אפשרי. קבוצת התרופות השנייה כוללת: אמנטדין, רמנטדין, ארבידול, אמיזון, רלנטסה, אימסטאט, טמיפלו ואחרים. ואם ניתן להתחיל ליטול אינטרפרונים בשלב כלשהו של המחלה, אז התרופות מהקבוצה השנייה מתאימות יותר למניעה או להפסקת המחלה בשלב מוקדם (באופן אידיאלי במהלך תקופת הדגירה).

"Acyclovir" בפעולה שלו קרוב לתרופות של הקבוצה השנייה. אבל יש לו מאפיינים משלו. כתרופת מניעה הוא מסוגל לעצור את התפתחות נגיף ההרפס וגם נגיף השפעת. ובתקופה שלאחר הדגירה (אם תתחיל ליטול את התרופה כאשר מופיעים התסמינים הראשונים של סבל), בגלל הפעולה המעוררת חיסונית, היא תמנע את הופעת הסימפטומים של הרפס ותעזור להתמודד במהירות עם הפתוגן של זיהום בדרכי הנשימה.

אם הסימפטומים של הרפס כבר הופיעו, Acyclovir יעכב את רביית הזיהום, כלומר עלייה במספר וגודדי המוקדים של פריחה הרפסית, והמוקדים הקיימים ייעלמו כתוצאה מהתחזקות החסינות (הגוף מבטל את הנגיונות הפעילים שנותרו). [1]

מכיוון שהרוב המכריע של המבוגרים ואחוז הגון מהילדים על פני כדור הארץ כבר נגועים בנגיף ההרפס, אנו יכולים לומר שאציקלוביר יהיה שימושי ברוב המקרים של זיהומים נגיפיים בדרכי הנשימה.

סיווג ATC

J05AB01 Aciclovir

רכיבים פעילים

Ацикловир

אינדיקציות אציקלוביר

הטיפול בהצטננות עם "Acyclovir" מעלה שאלות רבות בקרב חולים, בעיקר בגלל בלבול במושגים. אחרי הכל, אנו מכנים הצטננות הן זיהום בדרכי הנשימה הנגיפיות והן הסיבוך שלה בצורה של הפעלת נגיף ההרפס. אבל ARVI לא גורם לזיהום הרפס. וגם אם אנחנו מדברים על דלקת שקדים נגיפית (הרפסית), למעשה מדובר רק בהפעלה של הרפס בלוע ובשקדים הריריים, המעוררים על ידי היחלשות מערכת החיסון, ככל הנראה, תחת השפעת נגיפים אחרים וקור. בעניין זה, תפקידו של Acyclovir בטיפול בזיהומים בדרכי הנשימה הופך להיות בלתי מובן.

בהוראות לתרופה, לא נמצא אזכור לזיהומים בדרכי הנשימה הרגילות, בשילוב ראשי תיבות ARVI. בפסקה שבה מופיעות האינדיקציות לשימוש בתרופה, אתה יכול למצוא:

 • טיפול בזיהומים בעור ובקרום הרירי המעוררים על ידי נגיף ההרפס, כולל הרפס באברי המין, אבעבועות רוח ובקע שלבקת חוגרת,
 • מניעה של הישנות מחלות herpetic.

ושוב, מוזרות. אם התרופה מטפלת בפצעים קר, אז מה אבעבועות רוח קשורה לזה - מחלה זיהומית ביותר המועברת על ידי טיפות מוטסות?

רוב האנשים סובלים מאבעבועות רוח בילדותם ואינם יודעים כי המחלה, כמו הפריחה על השפתיים או איברי המין, נגרמת על ידי נגיף ההרפס. כן, הנגיף הזה מגוון למדי, ויש לו כמה סוגים (סוגים).

נגיפי הרפס מסוג 1 ו -2 גורמים למחלה הנקראת הרפס סימפלקס. נגיף מסוג 1 מועבר דרך הפה, כך שהביטויים שלו נראים לרוב בשפתיים, לעתים קרובות פחות ליד האף, בקרום הרירי שלו או ברירית הלועית. מהסוג השני של הנגיף יש העברה מינית, וזו הסיבה שהרפס אברי המין מתפשט.

נגיף הרפס מסוג 3 (זוסטר) הוא בדיוק סוג הנגיף המועבר על ידי טיפות מוטסות ומעורר את התפתחות המחלה, המוכרת לנו כאבעבועות רוח. כמו כל סוג של זיהום הרפס, סוג זה של נגיף עמיד. תסמיני המחלה נעלמים, אך הנגיף נשאר בגוף.

נכון לעכשיו, נוגדנים המיוצרים על ידי מערכת החיסון שומרים על הנגיף לא פעיל, אך שינויים הקשורים לגיל, זיהומים תכופים, מחלות כרוניות, לחץ, עבודה יתר, מזג אוויר, זיהום בנגיף ה- HIV מחלישים את מערכת החיסון והנגיף מזכיר לעצמו שוב, אך זה כבר מעט אחרת. פריחה חד צדדית מופיעה לאורך העצבים התחושתיים, שם הנגיף מסתתר כל כך הרבה זמן. מחלה מבוגרת עם תסמינים כאלה נקראת שלבקת חוגרת, אם כי במהותה היא עדיין אותה אבעבועות רוח של אטיולוגיה הרפסית.

נגיף הרפס מסוג 4 (אחד הנפוצים ביותר) הוא האשם של מונונוקליוזה זיהומית - מחלה שפירה המופיעה עם נזק לבלוטות הלימפה, הכבד, הטחול, כמו גם כמה מחלות אונקולוגיות, למשל, לימפומה של ברקיט.

נגיף מסוג 5 (ציטומגלובירוס) מועבר דרך הפרשות גוף שונות. בדומה לסוג הקודם, הוא מקדם התפתחות של מונונוקליוזה זיהומית, אך יכול גם לגרום לדלקת כבד (דלקת בכבד) והתפתחות של אי ספיקת כבד.

מדענים מאמינים כי ישנם לפחות 3 סוגים של נגיף, אך הם לא נחקרו מספיק. אבל זה לא כל כך חשוב, מכיוון שאם מדברים על התרופה "Acyclovir", אז ההשפעה שלו היא הרלוונטית ביותר ביחס לשלושת הסוגים הראשונים של הנגיף הגורמים לפצעים קרים על השפתיים, האף והגרון, הרפס אברי המין, אבעבועות רוח וזני הרעפים שלה. כלומר, יש לו שימוש נרחב, אם כי לא יעיל באותה מידה בסוגים שונים של נגיף. לא ניתן לטפל בפתולוגיות חמורות בעלות אופי ההרפטית הנגרמות על ידי נגיפים מסוג 4 ו -5 עם תרופה אנטי-ויראלית בלבד, ולכן הגיוני להשתמש בה כחלק מטיפול מורכב להפחתת פעילות הזיהום.

מתברר כי ניתן לרשום "Acyclovir" הן לטיפול בהרפס באיברי המין או באבעבועות רוח, והן להתקררות בשפתיים, שנגרמה כתוצאה משפעת או SARS. הרפס במקרה זה משמש כמעין סיבוך של שפעת.

לעיתים קרובות במהלך הצטננות, התפרצויות הרפטטיות מופיעות גם באף. רבים מייחסים אותם לגירוי בגלל נזלת. המלח בהפרשות האף וחיכוך מכני יכול כמובן לגרות את העור, אך הספציפיות של הפריחה עם הרפס מעידה על אופיו הנגיפי. פריחה ספציפית בתוך האף נקראת לעתים הצטננות באף, ואציקלוביר הופך לעתים קרובות לתרופה שבחרה כאשר סימפטום זה מתרחש.

כאשר הוא מרשם את התרופה האנטי-ויראלית Acyclovir להצטננות ושפעת, לרופא שתי מטרות בו זמנית: למנוע התפתחות של זיהום נגיפי שגרם למחלה שבבסיס (בפרט, שפעת), ולמנוע התפתחות של סיבוכים בצורה של הפעלה של זיהום כופרתי רדום.

התרופה מציגה פעילות מועטה כנגד נגיף השפעת, ולכן לרוב היא רושמת לאותם חולים שאובחנו בעבר כפריחה של הרפס (על פי ההיסטוריה או דברי המטופל). אבל עבור אנשים עם חסינות מופחתת, ניתן להקנות את התרופה לשימוש פנימי למטרות מניעה, מכיוון שאנשים כאלה עם מחסום מגן מופחת, הרפס "נצמד" מלכתחילה

טופס שחרור

כאשר נגיף ההרפס נמצא במצב לא פעיל בגוף, הוא אינו מהווה שום סכנה ובשום אופן לא משפיע על רווחתו של אדם. זו הסיבה שאנחנו לא חושדים בשכונה כזו, ואנחנו הולכים לרופא רק אם הנגיף הרדום מתעורר לפתע ומתחיל להתרבות באופן פעיל, והורס תאי עור וריריות. כך אנו לומדים על נוכחות הנגיף ועל לוקליזציה שלו.

מתוך הכרת לוקליזציה של הנגיף, ניתן להקנות טיפול מקומי באמצעות סוכנים חיצוניים שיעצרו את רביית הנגיף ויתמכו בחסינות מקומית, שתאפשר התחדשות מהירה של רקמות מושפעות. עם שפעת ודלקות נגיפיות בדרכי הנשימה החריפות, לעולם אינך יודע היכן המוקד של זיהום הרפס יכול להופיע, שהוא כה אטרקטיבי עבור חיידקים, כך בהיעדר ביטויים חיצוניים של הרפס, הגיוני יותר לרשום תרופות מערכתיות, כלומר תרופות לשימוש פנימי.

יצרני Acyclovir סיפקו את כל הנקודות הללו, לפיכך, לתרופה מספר צורות שחרור אקטואליות: טבליות במינונים שונים (200, 400 ו 800 מ"ג), משחה (2.5 ו -5%), אבקה להכנת תמיסה המשמשת לטפטוף במתן תוך ורידי במקרה של חמור מצב חולה. ישנן גם תרופות הכוללות את החומר הפעיל acyclovir. אז, "Genferon" (שילוב של acyclovir ואינטרפרון) זמין בצורה של משקעים וניתן להשתמש בו למניעה וטיפול בתסמינים הרפסיים הן בנרתיק והן ברקטלית.

משחה "Acyclovir" משמש להתקררות, שיש לה ביטויים חיצוניים בצורה של פריחה בועה בשפתיים, באף, בעיניים ובבריריות הריריות של איברי המין. משחה של 3% (עיניים) מיועדת לטיפול במוקדים הרפסיים בריריות העיניים. %% - משחה וקרם משמשים על העור ובאזור איברי המין. זהו טיפול מקומי יעיל להרפס, אשר יכול לשמש הן לזיהום ראשוני והן להופעות חוזרות של זיהום.

ניתן להקליד טבליות אציקלוביר להתקררות הן למטרות מונעות והן לטיפול בסיבוכים הרפסיים בנוכחות זיהומים נגיפיים בדרכי הנשימה והשפעת. לפני הופעת פריחה של הרפס, הכדורים הם הדרך היחידה למנוע זאת. לאחר הופעת תסמיני הרפס, מרשם טיפול משולב, כלומר טיפול מערכתי משולב בחשיפה מקומית. שימוש מקומי באציקלוביר נגד הצטננות ושפעת מגביר את החסינות המקומית, כלומר תפקודי מגן של העור ויכולתו להחלים, ומערכתית - ממריץ חסינות כללית, המגדילה את כוחו של הגוף במאבק נגד כל זיהום נגיפי או חיידקי שנכנס לגוף.

פרמקודינמיקה

בהתחשב בהשפעת התרופה על גוף האדם במחלות שונות, רוקחים ורופאים שמים לב לשתי נקודות עיקריות:

 • כיצד התרופה פועלת על גורמים הסיבתיים למחלה ותסמיניה (פרמקודינמיקה). יעילות התרופה לטיפול במחלות ספציפיות תלויה בכך.
 • כיצד קליטה, מטבוליזם והפרשת חומרים פעילים בגוף (פרמקוקינטיקה). זה משפיע הן על יעילות התרופה והן על בטיחותה.

הפרמקודינמיקה, או מנגנון הפעולה, של Acyclovir מבוסס על מחקר גנטי, מכיוון שעל החומר הפעיל להשבית את הנגיף מבלי להשפיע על התאים בהם הוא יכול להסתתר.

החומר הפעיל של התרופה (acyclovir) מסוגל ליצור אינטראקציה עם האנזים תימידין קינאז המיוצר על ידי תאים בריאים ונדבק. אך פעולתו סלקטיבית. תימידין קינאז תאי רגיל אינו משפיע על חילוף החומרים של האציקלוביר, אולם האנזים המיוצר על ידי הרפס ויריות בתוך תא אנושי ממיר את החומר הפעיל ל acyclovir monophosphate, אשר לאחר מכן מומר לדי- וטריפוספט על ידי אנזימים כימיים של התא.

עבור הנגיף המסוכן ביותר הוא acyclovir triphosphate, שיכול להשתלב בגנום הנגיף (DNA נגיפי, חומר תורשתי). אינטראקציה עם פולימראז (האנזים האחראי לסינתזה של פולימרים של חומצות גרעין המרכיבות את שרשרת ה- RNA וה- DNA), נגזרת האציקלוביר מעכבת את פעילותה. זה מוביל לחוסר אפשרות של שכפול (הכפלה) של ה- DNA הנחוץ להתרבות (חלוקה) של וירוסים. אחרי הכל, על הבת ויריון לקבל עותק של ה- DNA של התא ההורי, בו מועברים תכונות הנגיף.

לפיכך, אנו יכולים להסיק כי כניסה לגוף האדם, acyclovir מוצא תאים נגועים, משנה את צורתו ותכונותיו, משובץ ב- DNA של הנגיף ומונע את התרבותו.

באשר לפרמקוקינטיקה של התרופה, מבלי להיכנס לפרטים שמעניינים רק מומחים, נוכל להזכיר את הנקודות הבאות שיש לקחת בחשבון כאשר רושמים "Acyclovir" להצטננות ושפעת:

 • לתרופה אין השפעה נוירו ואוטוטוקסית בולטת, אינה משפיעה על המבנה והתכונות של תאי הגוף,
 • כתוצאה מתהליכים מטבוליים בכבד נוצרת כמות לא מבוטלת של מטבוליט פעיל המספק השפעה ספציפית,
 • כאשר הוא מיושם באופן מקומי, הוא אינו נספג בדם על עור שלם,
 • המשחה נספגת לאט יותר מהקרם, ולכן עדיף להשתמש בה על חלקי הגוף החשופים, הקרם נספג במהירות ולא משאיר שאריות, כך שניתן למרוח אותו מתחת לבגדים,
 • מרבית התרופה (כ 85%) מופרשת על ידי הכליות ללא שינוי,
 • בחולים עם פתולוגיות כלייתיות חמורות, ההאטה של התרופה מואטת באופן משמעותי, מה שמגדיל את השפעתו הרעילה (יש לקחת זאת בחשבון בעת חישוב המינון היעיל ובו בזמן בטוח של התרופה).

מינון וניהול

ההוראות לתרופה האנטי-ויראלית Acyclovir מצביעות על מינונים מומלצים לנגעים הרפסיים, אולם אין מידע כיצד להשתמש בתרופה החיסונית להצטננות ושפעת. הרופא, בהינתן מהלך המחלה (תקופת פגישה לבית חולים, תסמינים, סיבוכים אפשריים), יכול לדבוק בהמלצות היצרן או לרשום משטר טיפול אחר. במקרה זה עדיף לסמוך על רופא מומחה אשר בזכות ידיעתו יוכל לקבוע את הצורך בתרופה עבור כל מטופל ספציפי, תוך התחשבות במאפיינים האישיים והגילאים בגופו.

ראוי לציין מיד כי התרופה בצורה של אבקה, המשמשת לחליטות תוך ורידיות, כמעט ולא רושמת לשפעת, שלא לדבר על הצטננות קלה. בדרך כלל, מרשמים הם אודות טבליות (המשמשות גם למניעת תרופות וגם למטרות רפואיות) והשימוש המשולב שלהם יחד עם חומרים חיצוניים (משחה או קרם). אם אין תסמיני שפעת, ורק פריחה הרפסית קיימת, אפשרי טיפול מקומי בלבד, אם כי יעילותו נמוכה בהשוואה לשילוב.

על פי ההוראות יש ליטול טבליות Acyclovir במינונים התואמים את הגורם האמיתי למחלה. לטיפול בזיהומים שמעוררים נגיף ההרפס מסוג 1 או 2, ולמניעת הישנות המחלה, משתמשים במינון יחיד זהה - 200 מ"ג. אך במקרה של זיהום ראשוני, יש ליטול מינון זה במרווחים של 4 שעות (בערך 5 פעמים ביום). אם אנו מדברים על ביטויים משניים של זיהום (הישנות), מעוררים, למשל, על ידי נגיף שפעת או פתולוגיה אחרת אשר החלישה את מערכת החיסון, תדירות הניתוח מצטמצמת לארבע פעמים ביום (המרווח בין מינון הטבליות הוא בערך 6 שעות).

בחולים עם חסינות מופחתת באופן משמעותי (מחסור בחיסון כתוצאה מ- HIV, השתלת מח עצם וכו '), ניתן להגדיל מינון בודד ל -400 מ"ג מבלי לשנות את תדירות נטילת התרופה. אך אם יש מחלות כליות קשות המפחיתות את הפרשת התרופה מהגוף, איננו יכולים לדבר על הגדלת המינון. הטיפול הוא אינדיבידואלי.

מהלך הטיפול המניעתי עם Acyclovir הצטננות ושפעת לעתים רחוקות עולה על 5 ימים.

אבעבועות רוח הנגרמת על ידי נגיף הרפס סימפלקס מסוג 3 דורשת מינונים גבוהים יותר של התרופה. המינון היחיד האפקטיבי הוא 800 מ"ג, ותדירות ההנהלה נותרה זהה למניעת הרפס מסוג 1 ו -2, כלומר 5 פעמים ביום במרווחים קבועים.

מהלך אבעבועות רוח אצל מבוגרים הוא בדרך כלל חמור, ולכן יש צורך בטיפול שבועי. באותה משך הקורס הם גם סומכים על טיפול שלבקת חוגרת.

להצטננות ושפעת הרופא עשוי לרשום את Acyclovir בטבליות במינונים שונים במקצת. אם הופיעו תסמינים של הרפס או שהרופא מודע לזיהום קודם בהרפס, ניתן לרשום את התרופה על פי התוכניות הבאות:

 • 4-5 פעמים ביום, 200 מ"ג,
 • 400 מ"ג פעמיים ביום
 • 200 מ"ג שלוש פעמים ביום.

אם התרופה רושמת למטרות מניעה, כלומר אין תסמינים של הרפס ואין מידע על נוכחותו בגוף, הרופאים מוגבלים לרוב למינונים נמוכים: פעמיים או שלוש ביום, 200 מ"ג כל אחד.

התרופה בצורה משחה או קרם מוחלת על מוקדי הפריחה ההרפטית 5 פעמים ביום, תוך ניסיון לדבוק במרווח של ארבע שעות, למשך 5 ימים (לפעמים יותר). זה נקבע רק עם הופעת סימנים חיצוניים של נגיף ההרפס. למניעה, הכספים הללו אינם משמשים.

"Acyclovir" לילדים עם הצטננות ושפעת

"Acyclovir" בטבליות מיועד לטיפול בחולים מעל גיל שנתיים, ואילו לילד בגיל זה עם הצטננות מוצע המינון המומלץ על ידי מבוגרים, כלומר 200 מ"ג 4-5 פעמים ביום (אלא אם כן הרופא רשם משטר אחר). לילדים בני 1-2 שנים ניתן לתת את התרופה במחצית המינון המומלצת (100 מ"ג 4-5 פעמים ביום), אך אם אין תסמינים של הרפס היא יכולה להיות אפילו פחות.

אך האם יש צורך לתת לילד קטן תרופה למניעת הרפס, אם אין לו תסמינים כאלה? עליכם להבין שמערכת החיסון אצל תינוקות נוצרת בת שלוש שנים לפחות. במהלך תקופה זו, הגנות הגוף עדיין לא יכולות לעמוד בלחץ הזיהום, ולכן כל מגע עמו יכול להיות מכריע בהתפתחות מחלה הרפסית.

ואם בנוסף, הגוף נחלש עוד יותר בגלל נגיף השפעת, אז מה יכול למנוע מנגיף ההרפס להיכנס אליו ולהתחיל בפעילות פעילה? התרופה "Acyclovir" היא חומר אנטי-ארפטי ומעורר חיסון באדם אחד. כמעט ולא ניתן למצוא מניעה טובה יותר מפעולה מורכבת כזו, מה גם שהתרופה אינה משפיעה על תאים בריאים ואין לה השפעה רעילה בולטת.

אם מדובר בטיפול באבעבועות רוח, הדורש מינונים גבוהים, יש לגשת למינוי התרופה על פי גיל המטופל. לתינוקות הגדולים מגיל שנתיים, אך צעירים מגיל 6, ניתן את התרופה במינון חצוי. מנה אחת של 400 מ"ג מוצעת 4 פעמים ביום.

לילדים מעל גיל 6, מינון של 800 מ"ג נחשב לבטוח. יש לתת גם 4 פעמים ביום.

מכיוון שהמהלך של אבעבועות רוח בילדים קל יותר מאשר אצל מבוגרים, מספיק קורס טיפול בן 5 ימים.

הרופאים מציעים לטפל בביטויים מקומיים של הרפס עם הצטננות ושפעת אצל ילדים המשתמשים בחומרים חיצוניים: משחות או קרמים. המינון לילדים מתחת לגיל 12 מחושב על סמך העובדה כי עבור כל סנטימטר רבוע מגופו של התינוק, לא ניתן להשתמש יותר מ- 10 מ"ג מהתרופה. לילדים גדולים יותר ניתן להגדיל את המינון פי חמישה, כלומר לא יותר מ 50 מ"ג לכל מ"ר.

מרחו משחה או קרם על מוקדי הפריחה 4-5 פעמים ביום במרווח של 4 שעות, אם תפקוד הכליות אצל הילד לא נפגע. אחרת, מינון ומשטר הטיפול נקבעים באופן פרטני. בדרך כלל מספיקים 5 ימי טיפול מקומי בכדי להשיג את האפקט הרצוי, אך במידת הצורך משך הקורס מוגדל.

השתמש אציקלוביר במהלך ההריון

נשים רבות מאתגרות את הצורך והבטיחות של תרופות אנטי-ויראליות במהלך ההיריון. ראשית, בתקופה זו עדיף להגביל את צריכת התרופות, במיוחד אלה החודרות לדם. שנית, יש עדויות לרעילות הגבוהה של חומרים אנטי-ויראליים מסוימים ולתופעות הלוואי המרובות של תרופות מבוססות אינטרפרון. [2]

"Acyclovir", המיועד לשפעת והצטננות כמניעה להישנות של זיהום הרפס ולהגברת ההגנה בגוף, אינו שייך לקבוצת האינטרפרונים ואינו משפיע באופן רעיל. עם זאת, תרופה יחסית בטוחה זו מוטלת בספק גם אצל אמהות רבות. עם זאת, יעילותו כנגד נגיף השפעת המסוכנת הן לאם המצפה והן לתינוקה שטרם נולד, היא קטנה ביותר, ונגיף ההרפס מסוכן לתינוק רק במגע עם המוקד הפעיל, אשר אפשרי רק במהלך הלידה ואחריה.

למרות היעדר השפעות רעילות וטרטוגניות על העובר, סביר שלא יהיה לרופא מנוסה לרשום את Acyclovir למטרות מונעות. אך עם הופעת פריחה כופרטית, מטרת התרופה מוצדקת למדי, לפחות לשימוש חיצוני, עם זאת, סיבוך זיהומי כאשר חיידקים נכנסים לפצע יכולות להיות השלכות הרבה יותר לא נעימות, למשל הרעלת דם.

הצורה האוראלית של התרופה במהלך ההיריון נקבעת על ידי הרופאים רק אם קיים סיכון חמור לחיי האם העולה על חיי העובר. אך לעיתים, מטרת התרופה מוצדקת על ידי העובדה שהשימוש בה מונע את מעבר המחלה מאם לילד. לכן, הישנות של הרפס ערב לידה טומנת בחובה סיכון מוגבר להידבק בנגיף התינוק במהלך מעבר לתעלת הלידה. במקרה זה, "Acyclovir" הוא הדרך האופטימלית ביותר לצאת מהמצב, מכיוון שליילוד כל זיהום נגיפי מהווה סכנה מסוימת.

בעת ההנקה, אתה צריך לזכור שאציקלוביר עובר לחלב אם. נכון, ריכוזו בחלב נמוך בהרבה מאשר בדם, ולא סביר שהוא יפגע בילד, במיוחד לאור העובדה שהתרופה אינה פועלת על תאים בריאים. עם זאת, אל תחרוג מהמינון שנקבע על ידי הרופא שלך. ואם אפשר עדיף לעבור באופן זמני להזנה מלאכותית. [3]

התוויות נגד

התרופה "Acyclovir" ניתנת לרוב לטיפול בהצטננות ושפעת, לא רק בגלל יעילותה כנגד נגיף ההרפס, המופעל על רקע ירידה בחסינות. הסיבה השנייה לפופולריות של התרופה היא מינימום התוויות נגד השימוש בה.

אז, אפשר להשתמש בצורות התרופה לשימוש חיצוני לטיפול בילדים מגיל לידה, והתרופה בכדורים (שנמעכו בעבר ומעורבב במים או מיץ) ניתנת אפילו לתינוקות בני שנה, תוך בחירת המינון האופטימלי. התרופה אינה אסורה במהלך ההיריון או ההנקה.

"Acyclovir" מטפלים בילדים ובקשישים כאחד. התאמת המינון של התרופה נדרשת רק לצורך נזק כבד קשה, כתוצאה מכך התרופה מתמשכת בגוף. נטילת מינונים סטנדרטיים במצב זה עלולה להוביל למנת יתר.

ההתוויות הרצינית היחידה לשימוש ב"אציקלוביר "בכל צורה של שחרור היא אי הסובלנות האישית לאחד ממרכיבי התרופה. יש לנקוט משנה זהירות ביחס לחולים עם הפרעות נוירולוגיות (בהתחשב בכך שנגיף ההרפס, בעיקר 3 סוגים, מוסתר בתאי העצב) והתייבשות הגוף. קבלת "Acyclovir" מרמזת על כמות מספקת של מים לגוף, יחד עם זאת הכליות יסלקו גם את התרופה שבילה. זה חשוב במיוחד אם הטיפול במינונים גבוהים של acyclovir.

הטבליות של חלק מהיצרנים מכילות לקטוז. יש לשקול זאת בחולים עם הפרעות מטבוליות של רכיב זה, כלומר עם חוסר סובלנות תורשתית לגלקטוז, מחסור בלקטאז (אנזים המפרק לקטוז) וכן עם תסמונת הפיגוע הגלוקוז-גלקטוז.

תופעות לוואי אציקלוביר

ללא קשר לסיבה למרשם התרופה "Acyclovir", הסובלנות שלה טובה לרוב החולים. תלונות על התדרדרות הרווחה הן נדירות ביותר ולא תמיד קשורות לנטילת התרופה.

מהם התסמינים השליליים של גורם אנטי-ויראלי? בדרך כלל, מדובר בהפרעות במערכת העיכול האופייניות לצורות הפרורליות של Acyclovir. עלולים להופיע כאבי בטן, בחילה, הקאות לעתים קרובות וצואה נסערת. תסמינים דומים מופיעים לרוב אצל אנשים עם מחלות קשות במערכת העיכול.

במקרים מסוימים, קיימת היפראקטיביות של הכבד, כפי שמעיד עלייה בדם של האנזימים שלו. שינויים אחרים בהרכב הדם שכיחים פחות: עלייה ברמת האוריאה, הקריאטינין, הבילירובין, כמו גם ירידה בריכוז הלוקוציטים ותאי הדם האדומים (לוקמיה ואריתרוציטופניה).

התגובה של מערכת העצבים המרכזית לתרופה עשויה להיות כדלקמן: הופעת כאבי ראש, חולשה, סחרחורת, נמנום. תסמינים כאלה מתרחשים לעיתים רחוקות. לעתים רחוקות יותר, חולים מתלוננים על הזיות, עוויתות, פגיעה בעצב של המנגנון הקולי (דיסארתריה), רעידות, דיסקורדינציה של תנועות (אטקסיה), קוצר נשימה שאינו קשור למחלות לב וכלי דם.

כאב בכליה יכול להופיע אצל חולים במחלות של איבר זה (אי ספיקת כליות, אבנים בכליות וכו ').

תגובות עור מופיעות לרוב במהלך השימוש במשחות וקרמים, אך עם רגישות מוגברת לרכיבי כל סוג של שחרור, גירוד, פריחה אלרגית קטנה (כוורות) עשויה להופיע, ורגישות העור לאור השמש עשויה להתגבר. תגובות אלרגיות מופיעות בדרך כלל בצורה קלה, אך עם חוסר סובלנות לתרופה, גם תגובות אנפילקטיות אפשריות, למשל, בצקת של קווינקה.

שוב נזכיר כי תסמינים כאלה מופיעים במקרים נדירים. בנוסף, אם רושמים ל- Acyclovir הצטננות ושפעת, לעיתים קשה להבדיל בין תסמיני המחלה לבין תופעות הלוואי של התרופה. ניתן לומר את אותו הדבר לגבי תחושת הסבל של חולים במחלות והפרעות מרובות בגוף.

מנת יתר

ברוב התרופות עם סבירות נמוכה לתופעות לוואי, רווחת המטופל קשורה בחריגה מהמינונים המומלצים או בטיפול ממושך במינונים גבוהים של התרופה. מנת יתר גורמת לחוסר תשומת לב של חולים.

ניתן לרכוש בקלות בית מרקחת תרופות אנטי-ויראליות הדומות ל- "Acyclovir" ללא מרשם או מרשם רופא. ההוראות לתרופה מצביעות על מינונים בטוחים לכל קטגוריות החולים. תשומת לב מיוחדת מוקדשת לילדים, קשישים וחולים במחלות כליות, במיוחד במקרים בהם איבר זה מעורב באופן פעיל בהוצאת מרכיבי התרופה מהגוף. אם מטופל עם אי ספיקת כליות והפרעות בדרכי השתן מתחיל ליטול מינונים סטנדרטיים של התרופה, התרופה תצטבר בגוף. לאחר שהגיעה למינון קריטי, הדבר ישפיע על שלומו של המטופל,

באשר לאציקלוביר, המינון הקריטי שלו גבוה למדי. אפילו צריכה אקראית של 20 גרם התרופה ביום לא הביאה להפרעה ניכרת ברווחתה (לא שווה לבדוק!). אבל העובדה שמינונים גבוהים של התרופה לא השפיעו לראשונה על רעיל, אין פירושה שבעתיד הכל יהיה חלק באותה מידה. פרקים חוזרים ונשנים של מנת יתר עוררו הפרעה במערכת העיכול, שנמשכה מספר ימים.

הפרות של הכליות אצל אנשים בריאים והפרעות נוירולוגיות מתרחשות בדרך כלל עם מנת יתר של תמיסה של התרופה "Acyclovir" למתן תוך ורידי, שלרוב לא משמשת להצטננות ושפעת.

אם מופיעים תסמינים של מנת יתר, עליך לשטוף את הבטן (אם התרופה נלקחה דרך הפה) ולבקש עזרה מרופאים. הנהלים להידרציה של הגוף (משטר שתייה, טפטפות), טיפול סימפטומטי מוצגים. כדי לטהר את הדם מהחומר הפעיל, מבוצעת המודיאליזה, שבמקרה זה היא יעילה ביותר.

אינטראקציות עם תרופות אחרות

כאשר מכינים מרשמים, רופאים מעוניינים לרוב באילו תרופות המטופל לוקח. עניין זה אינו מקרי, מכיוון שהמומחה מעוניין לא רק בתרופות שהמטופל נוטל בקשר לאבחון שגרם לבקשת העזרה הרפואית, אלא גם תרופות שנקבעו או נלקחו ללא מרשם לתיקון הפרעות אחרות.

העובדה היא כי תרופות רבות נוטות לקיים אינטראקציה עם תרופות אחרות ואתנול (אלכוהול), והתוצאה של תגובה כימית כזו לא תמיד נותנת השפעה חיובית. אם האינטראקציה יכולה להחמיר את מצבו של המטופל או למזער את ההשפעה הטיפולית, יש להזכיר זאת בהוראות לתרופות.

הסוכן האנטי-ויראלי "Acyclovir", שנקבע להצטננות ושפעת, כמו גם במקרה של הופעת פריחה כופרית מאטיולוגיה שונה, לא קיים אינטראקציות משמעותיות קלינית. זה מרמז שהוא מתאים באופן מושלם לתכניות שונות של טיפול מורכב. נטילת "Acyclovir" אינה צריכה לסרב לקבל תרופות אחרות ששימשו בעבר.

עם זאת, כמה נקודות שווה לקחת בחשבון. התרופה האנטי-ויראלית Acyclovir מופרשת על ידי הכליות על ידי סינון גלומרולרי. בזמן נטילת תרופות אחרות עם אותו מנגנון של הסרה מהגוף, חשוב להבין כי הדבר מגדיל את העומס על האיבר, כתוצאה מכך ריכוז האציקלובר בפלסמת הדם עשוי להיות מעט גבוה יותר ומחצית החיים שלו ארוכה יותר.

לדוגמא, פרובנציד וצימטידין יכולים להגדיל משמעותית את מחצית החיים של האציקלוביר, מה שאומר שכדאי להפחית את תדירות נטילת התרופה. למרות שבמהלך תפקודי כליה תקינים, בשים לב לרעילות הנמוכה של acyclovir, יתכן כי אין צורך להתאים את המינון אצל מבוגרים.

הדבר תקף גם לאינטראקציות עם חומרים מדכאי חיסון (מעכבים חסינות טבעית). מצד אחד, השפעתן של תרופות נראית אנטגוניסטית, אך על רקע דיכאון החסינות, עזרה במאבק נגד נגיפים היא פשוט הכרחית. ההשפעה החיסונית של חומרים אנטי-ויראליים היא קטנה, ולכן ההשפעה החיסונית נותרה די. עלייה בריכוז האציקלוביר לדם כתוצאה מעלייה באורך החיים אינה ממלאת תפקיד מכריע.

תנאי אחסון

כמעט לכל התרופות הנמכרות בבתי מרקחת חיי אורך מדף מסוימים. היצרנים בדרך כלל מציינים שני תאריכים על האריזה עם התרופה: תאריך הייצור ומשך המדף הסופי של התרופה. התאריך האחרון נחשב לחובה, מכיוון שאחרי תאריך התפוגה תרופות רבות לא רק מאבדות את יעילותן, אלא גם הופכות למסוכנות לבני אדם, מכיוון עלול לגרום לשיכרון חמור.

ההוראות לתרופות מציינות את אורך חיי המדף הכולל של התרופה, ללא קשר למועד השחרור. הרבה תלוי בהרכב של צורה מסוימת של התרופה, כך שתכשירים שונים עשויים להשתמש על ידי יצרנים שונים (רק תוכן החומר הפעיל או הפעיל צריך להיות קבוע). זה מסביר את ההבדל בחיי המדף של אותה תרופה.

"Acyclovir", כחומר טיפולי וטיפול מונע יעיל להצטננות ושפעת, יש היסטוריה הגונה. חברות תרופות שונות מתמודדות עם שחרורו של תרופה אנטי-ויראלית פופולרית זו במשך עשרות שנים, אך הטכנולוגיות והמרכיבים המשמשים (למעט זו הנוכחית, כלומר acyclovir עצמה) עשויים להיות שונים, מה שבא לידי ביטוי בהרכב ובחיי המדף. אז, "Acyclovir" בטבליות של יצרן אחד עשויה להיות חיי מדף של שנתיים, חברות תרופות אחרות מבטיחות את בטיחות תכונות התרופה בייצור שלהן למשך 3 שנים. אחסן טבליות בטמפרטורת החדר.

מומלץ לאחסן את המשחה למשך 2-3 שנים (ראו הוראות של יצרן מסוים), ואילו טמפרטורת האחסון צריכה להיות מתחת ל 15 מעלות. נכון, גם הקפאת משחה או שמנת לא כדאי.

ביקורות על התרופה

קריאת ביקורות על התרופה "Acyclovir" שוב מוודאת שכמה אנשים, כל כך הרבה דעות. יתר על כן, בקרב אלו המשתמשים בכוונה בתרופה כנגד זיהום הרפס וההישנות שלה, ישנם כאלה שמורחים יבלות, פפילומות ושומות עם משחה. באופן מפתיע, התרופה "עוזרת היטב" עבור רבים (להילחם נגד זיהום בנגיף הפפילומה האנושי, להסיר שומות?).

התועלת של נסיינים כאלה אינה רבה. ובכן, לפחות התרופה אינה רעילה ואינה יכולה לגרום נזק. רוב האנשים משתמשים ב- Acyclovir כוונתם, כלומר למאבק ומניעה של הרפס. נכון, לא תמיד כפי שרשם רופא.

להצטננות ושפעת, "Acyclovir" נקבע בתדירות נמוכה יותר, במיוחד אם אין תסמינים נראים לעין או סיבות לצפות להופעתם. לרוב, מרשם משחה להתקררות בשפתיים או בסמוך לאף, המתרחשת כתוצאה מירידה בחסינות בזיהומים בדרכי הנשימה הנגיפיות. במקרה זה, הצטננות מובנת כמראה של פריחה שלפוחית המאפיינת הרפס. בועות נוטות להיפתח באופן ספונטני עם היווצרות משטח רטוב ואז קרום חום. מוקדי הזיהום הולכים וגדלים בהדרגה ועשויים להידבק בזיהום חיידקי.

אך הניסיון מראה כי שימוש ממושך במשחה לא תמיד רצוי. ככל הנראה, עם הזמן הנגיף מפתח עמידות לחומר הפעיל, והשפעת התרופה נחלשת בהדרגה. במקרה זה, כדאי למצוא חומר אנטי-ויראלי אחר. אך חשוב לשים לב לחומר הפעיל, שאמור להיות שונה. לדוגמא, אין הגיון לשנות את "Acyclovir" ל- "Herpevir" או "Zovirax" - תרופות עם אותו חומר פעיל.

בחלק מהמקרים, פעולת המשחה אינה מספיקה בכדי לרסן את הזיהום. על ידי הסרת המוקדים במקום אחד, אי אפשר לסמוך על העובדה שהם לא יופיעו במקום אחר. ניתן להשיג השפעה חזקה ויציבה יותר על ידי נטילת כדורים ושימון מוקדי ההידבקות במשחה. סביר להניח שטיפול מקומי לא יסייע לאלה שהזיהום שלהם נוקט בעמדה חזקה ומזכיר לעצמם את הירידה הקלה ביותר בחסינות. עם הישנות תדירות ללא מתן "Acyclovir" דרך הפה, אי אפשר לסמוך על השפעה טובה.

התרופה האנטי-ויראלית Acyclovir, על פי ההערה שלה, משפיעה באופן פעיל על 5 סוגים של נגיף הרפס. אך עבור חלק מהמטופלים המאובחנים כאחד מחמישה סוגים, התרופה אינה עוזרת. זה מוסבר על ידי מוטציות בנגיף, כתוצאה מהן מופיעים זנים עמידים לתרופות המשמשות זמן רב. אותו סוג של זיהום יכול לכלול זנים רגישים וגם עמידים. לפיכך, הנגיף מנסה לשרוד.

אם התרופה לא עוזרת, אל תתנסו במינונים וענו את עצמכם. הגיוני יותר להחליף את התרופה בתרופה בחומר פעיל אחר, לאחר התייעצות עם הרופא שלך תחילה. אותו דבר צריך להיעשות אם מתרחשת תגובה אלרגית לאציקלוביר.

אין התייחסויות לתופעות לוואי ורעילות של התרופה. אבל הרבה חוויות וספקות אצל אמהות לעתיד. רבים מטילים ספק גם אם הרופא רשם את התרופה.

אני חייב לומר שההתנסויות של נשים הרות הן ברובן חסרות בסיס. על פי מחקרים רבים (למרות שהם לא מספיקים כדי להכריז על התרופה כבטוחה לחלוטין), התרופה אינה יכולה להזיק לא לאם המצפה ולא לילדה שטרם נולד. אינדיקציה לכך שיש להשתמש באציקלוביר, בהתחשב ביחס הסיכון לאם ולעובר, היא ביטוח משנה פשוט, אשר, אגב, מסייע בהפחתת מספר הפרקים של שימוש לא מורשה בסמים. ניתן למצוא הערות כאלה בהערות לתרופות רבות.

אם Acyclovir נקבע על ידי רופא להתקררויות או שפעת עבור אישה בהריון או אם מניקה, יש להסתמך על המקצועיות שלו. יתר על כן, מנגנון הפעולה של התרופה אינו מרמז על שינויים תאיים שיכולים להשפיע על מהלך ההיריון או על התפתחות העובר. לנגיפים שהתקבלו מהאם, כולל כאלה המועברים במהלך הלידה או במגע עם עור התינוק בתקופה שלאחר הלידה, יש השפעה שלילית הרבה יותר על התינוק.

קבוצה פרמקולוגית

Противовирусные (за исключением ВИЧ) средства

השפעה פרמקולוגית

Противовирусные препараты

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "Acyclovir נגד שפעת והצטננות" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.