Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אוכמניות לשיפור ושיקום הראייה

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

אוכמניות ידועים בתור תרופה לכל המחלות. בעונה של הבשלתו, רבים ברווזים ברווזים נוהרים ליערות כדי לאסוף להרוות עם ויטמינים, כדי להצטבר לקראת החורף. אחרים עושים את חייהם קלים יותר לקנות בשווקים. ברי ידועה בתכולה הגבוהה של ויטמינים A, B, C, פלבנואידים, מנגן, סידן, מגנזיום, טאנינים, פקטינים. הוא משמש לטיפול במחלות של מערכת העיכול, סוכרת, stomatitis, בשימוש חיצוני לרפא פצעים, כוויות. אבל הוא האמין כי ההשפעה הגדולה ביותר מושגת בטיפול במחלות עיניים, שחזור הראייה. אוכמניות כדי לשפר את החזון - מיתוס או מציאות?

trusted-source[1]

אינדיקציות למרשם

אינדיקציות למינויים של אוכמניות הן מחלות הקשורות הרשתית של העין. היתרונות של אוכמניות נובעים נוכחות של אנתוציאנינים בהרכב שלה - חומרים פיגמנט, בשל אשר ברי גוברת צבע כזה. הם אינם מסונתזים בגוף ולא מצטברים בו, אלא מקבלים עם מזון ומיד נסוגים. אנתוציאנינים מאופיינים אפקטים של חיידקים ונוגדי חמצון, הודות ליכולת להילחם ברדיקלים חופשיים ולמנוע הרס של קרום התא. השפעה מועילה על הרשתית של העיניים היא שהם משתהים ברקמותיה, מחזקים את רשת כלי הדם ונימים, מבטיחים את זרימת הנוזלים בתוך העין, ובכך מנרמל את הלחץ בו. אנתוציאנינים ב אוכמניות לעזור לעיניים להתמודד עם מתח גבוה ועייפות.

כמה זמן לוקח לאכול אוכמניות, כך תהיה השפעה מועילה על הראייה? הנורמה היומית של אדם באנתוציאנינים הוא 200-300 מ"ג ליום. מומחים ממליצים מדי יום לאכול 2-3 כפות של פירות יער.

טיפול בעיניים אוכמניות

הוא האמין בטעות כי כל מחלות עיניים ניתן לרפא על ידי אוכמניות. תפיסה מוטעית זו מנוצלת בהצלחה על ידי מפרסמים לא ישרים שמציעים תרופה המבוססת על ברי זה או אחר. למעשה, התכונות העיניות הטיפולייות שלו מוגבלות מאוד, אם כי באופן כללי ההשפעה על האורגניזם היא חיובית מאוד.

טבליות אוכמניות עבור ראייה

תעשיית התרופות טיפלה בנו ושחררה מספר תרופות בצורת טבליות עיניים עם תמצית אוכמניות. אחד מהם הוא מבצר אוכמניות עם מורכבות לוטאין. זה מומלץ כתוסף מזון פעיל ביולוגית. בנוסף למרכזה אוכמניות מכיל חומצה אסקורבית, רוטין, לוטאין, פרוקטוז, אבץ, ויטמינים B1, B2, B6. הוא מפעיל את תהליכי ההתאוששות, מקדם את חדירותם של תאי התאים ברקמות העין, משפר את חדות הראייה. המינון הנדרש עבור ילדים 3-7 שנים הוא טבליה אחת פעמיים ביום, בגיל 7-14 שנים - אותו, אבל שלוש פעמים, אנשים מבוגרים - 2 חתיכות פעמיים ביום במהלך הארוחות. אתה יכול לקחת 2-4 חודשים ברציפות ואפילו בקביעות, סידור הפסקות של עשרה ימים.

ויטמינים אחרים עבור חזון עם אוכמניות כוללים: "Dobrynya" אוכמניות עם גזר "" אוכמניות ספירולינה "" M-לוטאין עין אוכמניות, לוטאין, ויטמיני C ו- A, '' אוכמניות-פורט עם אבץ "" Seyf- הפורטה BBC "" Doppelgerts Aktiv ויטמינים עבור אוכמניות העין "ואחרים. היצרן הגרמני, שם המשפחה של המחבר טיפל אנשים עם בעיות ראייה להרכיב גרסאות שונות של חומרים מזינים, מדחיקה את התפקיד העיקרי של פירות יער ריפוי. תרופות אלה לשפר את אספקת הדם לרשתית, להרחיב את כלי הדם, להאיץ את התחדשות של התאים שלה. כל התרופות האלה מסלקות באופן יעיל את העייפות מהעיניים בעומסים חזותיים ממושכים, שחשובים מאוד בעידן הטכנולוגי של המחשב והקשר שלנו למסך, מאטים את השינויים הקשורים לגיל באיברים של הראייה.

טיפות עיניים עם אוכמניות כדי לשפר את הראייה

בשוק הפרמקולוגי יש לא רק ויטמינים, אלא טיפות עיניים עם אוכמניות כדי לשפר את חדות הראייה. הם כרוכים גרגרי תאיים בין תאיים. מצביע על טיפול ומניעת דלקת של הרשתית, דמדומים ראיה, קטרקט, גלאוקומה. הם שימושיים רטינופתיה סוכרתית, מיופתיה - מחלה הקשורה לנזק לשרירי העין, פוליניוריטיס. הם יכולים להיות בשימוש על ידי אנשים שמבלים הרבה זמן במחשב, בגיל מבוגר, אנשים עם סוכרת, עם חדות ראייה מופחת, רוחק ראיה, קוצר ראייה.

trusted-source[2]

אוכמניות עלים עבור חזון

יחד עם פרותי יער שתכונותיו שימושיות שאינם שנויים במחלוקת, צמחים עלו גם עשירים תכונות ריפוי, בחומרים נוגדים חמצון בפרט: הם משמשים אנטי דלקתיים, משתן, בעזרתם להפחית לחץ דם גבוה, לטיפול דלקת בלבלב, שהם חלק סוכרת חיובי הלב להוריד את הסוכר. ברפואת עיניים, בעיקר בשימוש בר, בגלל התוכן של אנתוציאנינים, יכול לשפר תהליכים במנגנון ויזואלית. אף על פי כן, חליטות, decoctions ותה מן העלים של אוכמניות שימושיים האורגניזם בכללותו, לחזק את החסינות, לשפר את חילוף חומרים. אתה יכול להשתמש בשני עלים טריים ויבשים. בילטים של חומרי גלם מבוצעים בקיץ, מייבשים עלים שטופים שלמים בצל. אחסן אותם בשקיות נייר או שקיות רקמות.

trusted-source[3]

אוכמניות קפואות עבור ראייה

אין לנו הזדמנות לקבל אוכמניות טריות כל השנה, אבל יש אפשרות טכנית להקפיא אותו, ובכך רוכש במשך שנה שלמה. ייחודו של ברי זה הוא כי זה לא לאבד תכונות שימושיות שלה תחת השפעת טמפרטורות נמוכות. אוכמניות קפואות גם ריפוי עבור ראייה, כמו גם טרי. לפני הקפאה זה צריך להיות יבש היטב (אתה אפילו לא יכול לשטוף את זה אם הוא חזותית נקי), לארוז אותו חלקים קטנים בשקיות ניילון או שקיות ומניחים אותו במקפיא. כיצד להשתמש אוכמניות עבור חזון? את ברי מותך ניתן פשוט לאכול, אפשר להוסיף דייסות, גבינת קוטג ', אפייה, כדי להכין קומפוטס ונשיקות.

התוויות נגד

המכשול העיקרי לשימוש של אוכמניות הוא מסוגל לעמוד אלרגיות כדי פירות יער. זה ייתן לך גירוד ופריחה על העור, נפיחות, אדמומיות של העיניים, תחושה של חול. התווית נגד נוספת היא היכולת לתקן שלה, אבל עצירות יכולה לגרום רק כמות גדולה של פירות יער אכלו. החמרה של מחלות הלבלב גם להפוך אוכמניות לא רצויות בתזונה. באמצעות אוכמניות, אחד חייב להיות בטוח כי אין רדיואקטיביות, וזה די אפשרי לאחר אסון צ'רנוביל. ככלל, ברי בשווקים הרשמיים עובר שליטה כזו ומוכרים יש אישורים על הבטיחות של הסחורה שלהם.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.