^

שוקולד לדלקת קיבה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.05.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

על המילה "שוקולד" אנשים רבים מריירים, כמו למראה לימון. אין ספק שהרוב המכריע אוהב את המעדן הזה וכולם אוכלים אותו מבלי לחשוב באמת על היתרונות, הנזקים או התוויות נגד אפשריות. עם זאת, במקרים מסוימים, שוקולד הופך לקינוח אסור. שוקולד לגסטריטיס הוא מקטגוריית מוצרים זו. למה?

האם אפשר שוקולד עם גסטריטיס?

אחד הגורמים לדלקת קיבה הוא תת תזונה. מזון לא סדיר, חריף, יבש, אלכוהול חזק מעביר את הקיבה לבדיקות "כוח", וזו הסיבה שהרירית המגורה מגיבה לעתים קרובות ב"מרד", כלומר, דלקת. ואיך עובד שוקולד עם גסטריטיס?

דלקת קיבה חריפה מתפתחת במהירות, מלווה בכאבים חדים ומטופלת תוך כשבוע. בתקופה זו, אפילו לא נכון לשאול אם שוקולד אפשרי עם דלקת קיבה. מתיקות נחשבת למוצר כבד, ואפילו חלק קטן עלול להגביר את הכאב, לגרום להקאות ובחילות אצל המטופל ולהחמיר את המצב בכללותו.

 • למרבה הצער, אוהבי קינוחים, שוקולד לדלקת קיבה ללא החמרה גם אינו מומלץ. זה גורם לייצור מוגבר של מיץ קיבה ומגרה עוד יותר את הדפנות. זה מסוכן במיוחד בחומציות גבוהה.

אם דלקת הקיבה לא נרפאת, היא הופכת לכרונית. חמאת קקאו וקפאין, כמו גם סוכר, העשירים בממתקי שוקולד, הם מוצרים מזיקים לאיברי עיכול מודלקים: הם עלולים להחמיר את התהליך. זה חל על כל סוגי השוקולד, כולל לבן.

המקסימום המותר בהפוגה ארוכה הוא פרוסה או שתיים מאריח שלם. אתה צריך להזין את זה לתפריט בזהירות רבה, ממש קצת. שוקולדים גרועים עוד יותר מבחינת הנזק, מכיוון שהם מכילים מגוון סתימות שאינן נתפסות על ידי הקיבה הפגועה.

שוקולד לדלקת קיבה עם חומציות גבוהה

הבחירה האופטימלית של סוג השוקולד לדלקת קיבה עם חומציות גבוהה אינה קיימת. הקריטריונים העיקריים לבחירה כזו הם מינימום של תכולת שומן, קפאין, היעדר חומצות ומרכיבי חלב. לתקופת ההחלמה, הקיבה מתאימה יותר לממתקים אחרים: מרמלדה, בקלאווה, תענוג טורקי, טופי, דבש, ריבה. הכל במינונים קטנים.

 • שוקולד עם גסטריטיס אינו כלול בתזונה.

מדובר בתוצר של עיבוד פירות קקאו, בתוספת מרכיבים שונים - צימוקים, אגוזים, פירורי וופל, פירות יבשים. עבור בטן חולה, זהו עומס נוסף. קפאין ותיאוברומין הם שליליים במיוחד: הם מעוררים תיאבון והפרשת מיץ קיבה, שכבר יש עודף ומגרה בעוצמה את דפנותיו.

 • אני רוצה להפריך כמה מיתוסים על הסכנות של שוקולד, למשל, לשיניים.

ידוע שממתקים משמשים כר גידול מצוין לחיידקי הפה. ואם אתם אוכלים ממתקים לפני השינה ומתעצלים לצחצח שיניים, אז עששת מובטחת. עם זאת, שוקולד שונה, אותו שחור אינו מתוק מדי, כך שהקשר בין שוקולד מריר לשיניים מושחרות מוטל בספק. הסיבה היא ככל הנראה היגיינת פה לקויה או תזונה לא מאוזנת.

בנוסף, מינון מתון של פינוקים, בהיעדר התוויות נגד, יכול להפחית את הסיכון למחלות לב, למנוע סוכרת ולמנוע דיכאון. חצי חפיסת שוקולד ביום מגבירה את היעילות ואת מצב הרוח, מעוררת פעילות מנטלית ומייצבת את לחץ הדם. לבסוף, המוצר מראה את השפעתו כאפרודיזיאק איכותי.

שוקולד מריר לדלקת קיבה

שוקולד מריר נחשב לבריא ביותר. המוצר המתוק הוא לא רק שימושי, אלא גם בעל תכונות רפואיות. הוא מכיל מקסימום קקאו מגורר (50+%) ומינימום סוכר. איכות גבוהה ניתן לקבוע באופן אורגנולפטי: אריח כזה זורח יפה ומריח טוב.

היתרונות של שוקולד מריר מגוונים והם כדלקמן:

 • הפעלה של פעילות מוחית;
 • חידוש מאגרי אנרגיה;
 • אופטימיזציה של לחץ;
 • שריפת שומן;
 • הורדת כולסטרול;
 • נורמליזציה של עבודת הלב;
 • חיזוק רקמת העצם.

שוקולד שייך לאפרודיזיאקים. הוא תורם לייצור הורמון האושר, כלומר משפר את הרווחה ואת מצב הרוח ומתנגד לדיכאון.

למרבה הצער, הנזק של שוקולד בגסטריטיס עולה על היתרונות, ולכן תזונאים שללו אותו בתוקף מדיאטת דלקת הקיבה. עם החמרה של דלקת, לא רק שוקולד, אלא גם ממתקים שומניים אחרים אינם רצויים, מכיוון שהם גורמים להתקפי כאב והקאות חוזרים ונשנים.

אם זה בלתי נסבל להתנזר ושום דבר בחיים לא משמח, אתה יכול להרשות לעצמך מעט שוקולד מריר עם גסטריטיס - אם יש הפוגה מתמשכת והמטופל מרגיש משביע רצון. זה צריך להיות באמת החלק המינימלי: רק 1-2 חתיכות מאריח שלם.

שוקולד חלב לדלקת קיבה

שוקולד חלב נחשב הכי לא מתאים לדלקת קיבה. הוא מכיל את כל הרכיבים המזיקים: חמאת קקאו ואבקת, סוכר, אבקת חלב עתירת שומן. לכן, כל המאפיינים המהוללים שלו, שימושיים לאדם בריא, מצטמצמים לכלום בהשוואה לפוטנציאל או הנזק האמיתי של שוקולד שנצרך בגסטריטיס.

 • זני חלב מיוצרים באמצעות שומני חלב וסוכר. קקאו במוצרים כאלה - עד 40%.

לאדם בריא מותר לאכול עד 50 גרם של דברים טובים, עם גסטריטיס, בהפוגה, עד 2 חתיכות של אריח. יחד עם זאת, חשוב לעקוב אחר תגובת הגוף: אם מופיעים גיהוקים, צרבות, בחילות, זה אומר שהבטן לא קולטת ממתקים מהסוג הזה.

 • בקיבה, שוקולד חלב מעורר ייצור מוגבר של חומצה הידרוכלורית. כך פועל הקפאין הכלול במוצר. השפעה כזו מסוכנת במיוחד בצורת חומצת יתר של גסטריטיס.

חמאת קקאו שומנית היא גם לא מזון דיאטטי. קיבה חולה מתקשה לעכל שומנים, והדבר גורם להחמרת התהליך.

תוספים וחומרי מילוי שאיתם יצרנים מגוונים באופן מסורתי מוצרי שוקולד אינם מקובלים על האיבר המודלק. אין ספק, זה טעים מאוד, ומוצרים כאלה נראים אסתטיים וחגיגיים. עם זאת, המציאות הקשה מזכירה לנו את הסכנות של כל הטעמים, הצבעים, משפרי הטעם וכימיקלים אחרים שעלולים לערער את בריאותו של כל מי שמתעלל בממתקים.

שוקולד לבן לדלקת קיבה

מבין כמה סוגים, נראה ששוקולד לבן לדלקת קיבה הוא הכי לא מזיק. הרי הוא אינו מכיל את המרכיב העיקרי שהופך את השוקולד לשוקולד, ולא רק אחד מהקינוחים המתוקים. חטיפי לבן משוללים לא רק ממראה השוקולד האופייני: הם אינם מכילים קפאין, מה שהופך את השוקולד למזיק לדלקת הקיבה.

 • עם זאת, ישנם חסרונות נוספים במעדן הלבן בעודף, שבגללם המוצר אינו נכלל מהתזונה של חולים עם בעיות עיכול. חסרונות אלו הם תכולת קלוריות גבוהה ושפע של שמנים צמחיים.

לא פלא ששוקולד לבן הוא המתוק והעתיר ביותר בקלוריות. אבל בכל זאת, אם כבר אי אפשר לוותר אחת ולתמיד על שוקולד, אז מדי פעם אפשר לאפשר הכנסה של חלק קטן מהזן הלבן. על קיבה לא בריאה, הוא פועל עדין יותר מחלב, במיוחד עם תוספת של אגוזים או מרכיבים אלכוהוליים. המינון המותר הוא עד שני ריבועים מחטיף שוקולד סטנדרטי.

 • מעניין לציין שהמגוון הלבן של הקונדיטוריה הפופולרית ביותר הופיע לא כל כך מזמן: לפני פחות מ-100 שנים.

הוא אינו מכיל אבקת קקאו מגוררת וחמאת קקאו מעניקה טעם אופייני. בזנים זולים, במקום מרכיבים טבעיים, היצרנים מערבבים חומרי טעם וריח ותוספי טעם. בהיעדר קקאו נעדרים תיאוברומין וקפאין, בעלי אפקט טוניק. חובבי השוקולד, המזיקים לחומרים אלו, שמחים להחליף את החפיסות המסורתיות בלבן. למרבה הצער, חלופה זו אינה מתאימה לאנשים עם גסטריטיס.

שוקולד מריר לדלקת קיבה

בהתאם להרכב, השוקולד מחולק לשחור, לבן, חלב. יצרנים מודרניים יצרו מתכונים לזנים נקבוביים ומעורבים, בשילוב צבעים מנוגדים, כמו גם מוצרים למטרות סוכרת וטבעוניות. אפשר לכתוב על כל מיני חומרי מילוי ותוספים בנפרד, אבל זה לא נושא המאמר.

 • לא כל האנשים מבחינים בין אפשרויות כהות לשחורות, ובהקשר של שוקולד לדלקת קיבה, זה יכול להיות חשוב. הם מזוהים לפי כמות הקקאו: בחושך זה עד 40%, בשחור - מעל 50%.

התכולה הגבוהה של המרכיב העיקרי וקצת פחות סוכר היא שנותנת טעם מריר אופייני והופכת את המוצר הטבעי לשימושי ביותר.

בזנים שחורים יש מינימום סוכר וללא אבקת חלב, אלא אחוז גבוה של קקאו, וכתוצאה מכך גם קפאין. והבטן לא אוהבת את החומר הזה. אפילו לא שוקו חם. האפשרות היחידה האפשרית היא לאכול רק חתיכה אחת או שתיים, רק במהלך תקופה של הפוגה מתמשכת. כדאי לבחור במוצר איכותי של מותגים מוכרים.

 • אם העיניים רוצות את זה, אבל הבטן מתנגדת ומגיבה באי נוחות, אז אסור לאפשר הרפיה מינימלית כזו של הדיאטה.

שוקולד מריר לגסטריטיס ופתולוגיות קיבה אחרות עדיף להחליף בממתקים מותרים. אלה כוללים מרשמלו, מרשמלו, ריבה, ריבות, ג'לי, קרמל. אם אפשר, מכינים אותם בבית, תוך שימוש בחומרים טבעיים.

יתרונות

השוקולד עבר דרך היסטורית ארוכה: מארץ האצטקים ביבשת אמריקה - לכל מדינה אירופאית ומשקה עילית יקר - לקונדיטוריה מוצקה נגישה בדרך כלל. אריחים המוכרים לנו הופיעו באנגליה ובצרפת בסביבות אמצע המאה ה-19.

פלבונולים ומתילקסנטינים הם המרכיבים הפעילים ביותר של קקאו. פלבונולים הם מבנים פוליפנולים אשר בקקאו כוללים קטצ'ין ונגזרותיו, וכן פרוציאנידינים B2, B3 ו-C1. העניין האחרון בתרכובות אלו קשור לתכונות נוגדות החמצון שלהן. [1]

בין ההשפעות המעודדות הבריאות הרבות שהועלו עבור נוגדי חמצון, פעולות אנטי דלקתיות נראות מבטיחות. [2] למעשה, פלבנולים מעכבים חמצון שומנים ומשפיעים על ייצור שומנים או מולקולות מווסתות תגובה חיסונית שמקורה בשומנים, ולאחרונה הוכח שקקאו תזונתי מפחית דלקות הקשורות להשמנה בעכברים עתירי שומן. [3] שוקולד משנה את פלורת המעיים באותו אופן כמו פרה-ביוטיקה ופרוביוטיקה. [4]

מנת שוקולד מריר (70–85% קקאו) ל-100 קק"ל מכילה 1.7 גרם סיבים, בעוד ששוקולד חצי מתוק ושוקולד חלב מכילים 1.2 גרם ו-0.6 גרם ל-100 קק"ל, בהתאמה. הצריכה שלהם משפרת את יחס LDL:HDL. [5]

למרות שתכולת השומנים בשוקולד גבוהה יחסית, שליש מהשומנים בחמאת קקאו היא חומצה סטארית (18:0), הנחשבת ללא אתרוגנית ובעלת תגובת כולסטרול ניטרלית בבני אדם. [6]

שוקולד מריר (70%-85% קקאו) מכיל 36 מ"ג מגנזיום למנה של 100 קק"ל, שהם 9% מהקצבה התזונתית המומלצת בארה"ב (RDA) לגברים בגיל העמידה, יותר מפי שלושה מהכמות שמספק שוקולד חלב. מגנזיום הוא קו-פקטור לסינתזת חלבון, הרפיית שרירים והפקת אנרגיה. מגנזיום הוא חומר נוגד הפרעות קצב והורדת לחץ דם. 

שוקולד הוא מקור חשוב לנחושת; שוקולד חלב מספק 10% מה-RDA לנחושת בארה"ב למנה של 100 קק"ל, בעוד ששוקולד מריר מספק 31% ואבקת קקאו 23% לכל כף.

 • עם זאת, שוקולד עם גסטריטיס אינו הולם לחלוטין - מהסיבה שהוא גורם לצרבת, בחילות, התקדמות תהליכים פתולוגיים באיברי העיכול.

שוקולד משפר חסינות, מונע עששת, מאט את ההזדקנות, מפעיל את פעילות המוח. מוצר שהוא 50 אחוז או יותר קקאו מסוגל לעצור שיעול ממושך. תיאוברומין, העשיר בפולי קקאו, אחראי לכך.

צריכה קבועה של ממתקים מפחיתה את הסיכון לפרפור פרוזדורים, מקלה על כאבי גרון, משפרת את אספקת הדם למוח ולרשתית. זה מביא לשיפור זמני בראייה.

שוקולד מנטרל רדיקלים חופשיים ושומר על נעורים. מגמת קוסמטולוגיה שלמה בנויה על נכס זה - סלונים מציעים נהלים למסכות שוקולד ולעטיפות גוף, להילחם באופן פעיל בצלוליט. לבסוף, הטעם והארומה של הקינוח תמיד מעוררים רגשות חיוביים, ממריצים, משפרים את מצב הרוח ואת תפקוד מערכת העצבים.

התוויות נגד

לשוקולד יש תכונות שאינן רצויות לאנשים הסובלים מעודף משקל. זהו שפע של שומנים ותכולת קלוריות גבוהה: ב-100 גרם של אריח - יותר מ-500 קק"ל. זה יכול לגרום לתגובה אצל אנשים הנוטים לאלרגיות. ואפילו התמכרות - במקרה ש"מתמכרים" מספיק כדי לאכול חצי קילו ממתקים ביום. בעיה זו רלוונטית יותר לילדים. התוויות נגד נוגעות בדיוק לקטגוריות כאלה של אנשים.

 • שוקולד עם גסטריטיס מזיק בגלל קפאין. אני מחשיב את אותו מרכיב כמסוכן במיוחד לגברים: הוא יכול לגרום להגדלת הערמונית.

אלטרנטיבה לשוקולד הם ממתקים לא אגרסיביים, פחות שומניים ומתוקים: טופי, סוכריות קרמל, מרשמלו, ג'לי, מרמלדה, מרשמלו, ריבות ודבש בכמות מינימלית. מוצרי סוכרת ומוצרי שומן טראנס זולים אינם תחליף ראוי. אי מתינות בעניין זה מאיימת בתוצאות לא נעימות ומסוכנות.

סיכונים אפשריים

מוצר איכותי במידה לא מאפשר סיבוכים אפשריים אצל אנשים בריאים. עם זאת, ישנם מוצרים שבמקום חמאת קקאו מלאים בשומני דקל או קוקוס. מוצר כזה מסוגל לבטל איזון של המערכת ההורמונלית, לעורר משקל עודף, טרשת עורקים ובעיות אחרות.

 • שוקולד עם גסטריטיס גורם לבחילות, צרבות, גיהוקים, כאבים ותסמינים לא נעימים אחרים מאיברי העיכול.

סיבוכים בצורת ביטויים אלרגיים אפשריים. כאשר מופיעים תסמינים מדאיגים, יש לזרוק פינוקים. לעיתים רחוקות, אך עלולה להתפתח תלות - בשל העובדה שלמוצר יש השפעה דומה לתרופה נרקוטית.

עם בעיות עיכול, אדם צריך למנוע מעצמו הרגלים רבים. ממתקים אהובים: מאפים, ממתקים, שוקולד לגסטריטיס ולדלקת הלבלב הם מאכלים לא בריאים, ולכן הם נעלמים מהתזונה, משהו זמני ומשהו לתמיד. אבל החדשות הטובות הן שתמיד אפשר למצוא אלטרנטיבה מתוקה. במקרה שלנו מדובר בקינוחים ללא שוקולד: ג'לי, מרשמלו, מרמלדה, טופי, קרמל או דבש.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.